Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2η εξωσωματικη κ παλιδρομη κυηση


Recommended Posts

δεν εχω λογια, οπως πολλες απο σας απο οτι διαβασα με παρομοια προβληματα.

Μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειμαι ή μαλλον ημουν 7η βδομαδα κ 2 ημερων κυηση ο σακος ειναι μια χαρα οσο πρεπει αλλά παλι δεν ακουσαμε καρδουλα. αυτο δεν ειναι καλο, λεει ο ιατρος μου... κ με στελνει για χωριακη (εξεταση αιματος) στο μαιευτηριο λητω.....

(στο μητερα εκανα κ τις 2 εξωσωματικες... η πρωτη βιοχημικη κ η δευτερη τωρα :cry:)

....αποτελεσμα χωριακης ... 46000! δυστηχως μου λεει δε πηγαμε καλα χωρις να εξηγησει πολλες λεπτομεριες. ελα αυριο στο λητω για αιματολογικη ξανα κ για αλλη μια εξεταση...(μαλλον υπερηχο εννουσε) να βεβαιωθουμε.

(αναφερω οτι επερνα filicine , ultrogestan και μια ενεση για θρομβωφιλια)

 

Απο οτι το εψαξα εδω στο σιτε κοριτσια... εννοει παλιδρομη.ετσι δεν ειναι?

καμια παρομοια εμπειρια με μενα κοριτσια? υπαρχει ελπιδα στη τριτη εξωσωματικη? ή ειμαι καταδικασμενη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν εχω λογια, οπως πολλες απο σας απο οτι διαβασα με παρομοια προβληματα.

Μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειμαι ή μαλλον ημουν 7η βδομαδα κ 2 ημερων κυηση ο σακος ειναι μια χαρα οσο πρεπει αλλά παλι δεν ακουσαμε καρδουλα. αυτο δεν ειναι καλο, λεει ο ιατρος μου... κ με στελνει για χωριακη (εξεταση αιματος) στο μαιευτηριο λητω.....

(στο μητερα εκανα κ τις 2 εξωσωματικες... η πρωτη βιοχημικη κ η δευτερη τωρα :cry:)

....αποτελεσμα χωριακης ... 46000! δυστηχως μου λεει δε πηγαμε καλα χωρις να εξηγησει πολλες λεπτομεριες. ελα αυριο στο λητω για αιματολογικη ξανα κ για αλλη μια εξεταση...(μαλλον υπερηχο εννουσε) να βεβαιωθουμε.

(αναφερω οτι επερνα filicine , ultrogestan και μια ενεση για θρομβωφιλια)

 

Απο οτι το εψαξα εδω στο σιτε κοριτσια... εννοει παλιδρομη.ετσι δεν ειναι?

καμια παρομοια εμπειρια με μενα κοριτσια? υπαρχει ελπιδα στη τριτη εξωσωματικη? ή ειμαι καταδικασμενη?

Καλησπερα.διαβασα την ιστορια σου και στεναχωρηθηκα...εγω εκανα πρωτη εξωσωματικη το μαιο,ημουν εξι εβδομαδων οταν ειδα αιμα απο κατω.ειχα ακουσει και καρδουλα.μου ειπε οτι επαθα αποκολληση,να κατσω ξαπλα.εκατσα μια εβδομαδα αυστηρα στο κρεββατι.σταματησε το αιμα,πηγα για υπερηχο και ειχε σταματησει και η καρδουλα:(:(:(μετα απο δυο ατελειωτες μερες εκανα αποξεση στο ληττο,διοτι ηταν σαββατο οταν εκανα υπερηχο και δευτερα αποξεση...πηγαινε μια να ξανακανεις υπερηχο,μπας και εκανε λαθος,αμα ειχε σταματησει η καρδια,δεν επρεπε να σου πει για αποξεση???οτι κι αν γινει,ειναι καλο που εμεινες εγκυος και θα ξαναμεινεις,να εισαι σιγουρη.εμενα μου ειπε να ξαναδοκιμασω σε τρεις μηνες,αλλα ακομα να συνελθω πληρως απο την εμπειρια αυτη.κουραγιοο και πες μου νεα.εγω ειμαι 34.εσυ?φιλια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.διαβασα την ιστορια σου και στεναχωρηθηκα...εγω εκανα πρωτη εξωσωματικη το μαιο,ημουν εξι εβδομαδων οταν ειδα αιμα απο κατω.ειχα ακουσει και καρδουλα.μου ειπε οτι επαθα αποκολληση,να κατσω ξαπλα.εκατσα μια εβδομαδα αυστηρα στο κρεββατι.σταματησε το αιμα,πηγα για υπερηχο και ειχε σταματησει και η καρδουλα:(:(:(μετα απο δυο ατελειωτες μερες εκανα αποξεση στο ληττο,διοτι ηταν σαββατο οταν εκανα υπερηχο και δευτερα αποξεση...πηγαινε μια να ξανακανεις υπερηχο,μπας και εκανε λαθος,αμα ειχε σταματησει η καρδια,δεν επρεπε να σου πει για αποξεση???οτι κι αν γινει,ειναι καλο που εμεινες εγκυος και θα ξαναμεινεις,να εισαι σιγουρη.εμενα μου ειπε να ξαναδοκιμασω σε τρεις μηνες,αλλα ακομα να συνελθω πληρως απο την εμπειρια αυτη.κουραγιοο και πες μου νεα.εγω ειμαι 34.εσυ?φιλια

--------------

ειναι δυσκολο...πολυ. εγω μετα την εμβρυομεταφορα την εβγαλα στο κρβατι...καναπε κρεβατι... αλλά αμα ειναι να γινει το κακο///

 

 

τωρα εκλεισα τα 33...(λιγες μερες πριν)...κ μου εκανε ενα πολυ ασχημο δωρο ο γιατρος σημερα. :(

 

καρδουλα δεν ακουσαμε καθολου. πηγαινα ανα 3 μερες στο ιατριο του για υπερηχο για καρδουλα αλλά τιποτα.

το υπεριχογραφημα λεει οτι ειμαι 6 εβδομαδων κ 6 ημερων ενω στην πραγματικοτικοτιτα ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων. παιζει αραγε ρολο?

Link to comment
Share on other sites

--------------

 

εγω τωρα εκλεισα τα 33...(λιγες μερες πριν)...κ μου εκανε ενα πολυ ασχημο δωρο ο γιατρος σημερα. :(

 

καρδουλα δεν ακουσαμε καθολου. πηγαινα ανα 3 μερες στο ιατριο του για υπερηχο για καρδουλα αλλά τιποτα.

το υπεριχογραφημα λεει οτι ειμαι 6 εβδομαδων κ 6 ημερων ενω στην πραγματικοτικοτιτα ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων. παιζει αραγε ρολο?

 

Εγω τη ημερα της αποξεσης,η επομενη ηταν τα γενεθλια μου,χειροτερο δωρο δεν μπορουσε να μου κανει ο ΘΕΟΣ.δεν νομιζω να παιζει ρολο καθολου.εγω ειχα ακουσει καρδουλα απο την πεμπτη εβδομαδα.σαν πρωτη μερα εγκυμοσυνης,πηραν την ημερα εμβρυομεταφορας.δεν ξερω εαν ειναι δικαιο...εισαι μικρη ακομα,αλλα πρεπει πιστευω πριν γινεις 35 να εχεις κανει το παιδακι.αυτο με εχει αγχωσει παρα πολυ εμενα....αυριο να πας για υπερηχο,να μην χασεις πολυτημο χρονο ,μεσολαβει και σαβ.κυρ.για βαην αγχωθεις...καλη επιτυχια.ευχομαι ενα θαυμα να γινει για σενα.φιλια

Link to comment
Share on other sites

NA perimeneis λιγες μερες ακομα, κι εγω ειχα 2 παλινδρομες,ποσο σε νιωθω να ηξερες,να κανεις μια υστεροσκοπηση η και λαπαροσκοπηση αν τα πραγματα δεν πανε καλα.εκει θα διορθωθουν ολα αν υπαρχουν μικροπροβληματα που εμποδιζουν την εξελιξη της κυησης.σου ευχομαι το καλυτερο στο τελος ολα θα πανε καλα

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω θα ελεγα να περιμενεις λιγο ακομα

ισως και να πρεπει να κανεις υπερυχο και σε αλλο

γιατρο. εισαι ομως παααααρα πολυ νεα και εχεις ολο

το χρονο μπροστα σου. παληνδρομη εχει συμβει και σε

μενα και καταλαβαινω πως νιωθεις....

Link to comment
Share on other sites

NA perimeneis λιγες μερες ακομα, κι εγω ειχα 2 παλινδρομες,ποσο σε νιωθω να ηξερες,να κανεις μια υστεροσκοπηση η και λαπαροσκοπηση αν τα πραγματα δεν πανε καλα.εκει θα διορθωθουν ολα αν υπαρχουν μικροπροβληματα που εμποδιζουν την εξελιξη της κυησης.σου ευχομαι το καλυτερο στο τελος ολα θα πανε καλα

Robenula διαβασα για την εγχειρηση.τελικα βρηκες ακρη που θα μεινεις?ποτε θα γινει τελικα?καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

H καθηστερημενη αναπτυξη στο έμβρυο συνήθως είναι δείγμα ότι το έμβρυο έχει χρωμοσωμικές ανωμαλίες και καποια στιγμή θα σταματήσει η αναπτυξή του.

Καμία από μας, πιστευω, όσα και να έχει περασει, δεν θα ήθελε να αναπτυχθεί ένα έμβρυο μη υγιές. Η φυση λοιπόν προβλέπει και το αποβαλλει. Το ότι έμεινες έγκυος 2 φορές σημαινει ότι θα ξαναγίνει. Απλά θέλει παλι προσπαθεια. Το ξερω ότι είναι δύσκολο μιας και είναι από εξωσωματική με ο,τι αυτό συνεπαγεται αλλα η συνεχομενη προσπαθεια είναι ο μονος τροπος τελικά για την αποκτηση μωρού.

Link to comment
Share on other sites

H καθηστερημενη αναπτυξη στο έμβρυο συνήθως είναι δείγμα ότι το έμβρυο έχει χρωμοσωμικές ανωμαλίες και καποια στιγμή θα σταματήσει η αναπτυξή του.

Καμία από μας, πιστευω, όσα και να έχει περασει, δεν θα ήθελε να αναπτυχθεί ένα έμβρυο μη υγιές. Η φυση λοιπόν προβλέπει και το αποβαλλει. Το ότι έμεινες έγκυος 2 φορές σημαινει ότι θα ξαναγίνει. Απλά θέλει παλι προσπαθεια. Το ξερω ότι είναι δύσκολο μιας και είναι από εξωσωματική με ο,τι αυτό συνεπαγεται αλλα η συνεχομενη προσπαθεια είναι ο μονος τροπος τελικά για την αποκτηση μωρού.

 

----

 

προσπαθουμε 6 χρονια για παιδι... πριν 3-4 χρονια μπηκα χειρουργιο για ενδομητριωση.. αφαιρεθηκε λαπαροσκοπηκα κ απο τοτε παλι τιποτα. εκανα 4 φορες σπερματενχυση παλι τιποτα.

το οτι εμεινα εγκυος με τη πρωτη εξωσωματικη για μενα ηταν ευτηχια.

το οτι εμεινα με τη δευτερη εγκυος παλι τρελη απο τη χαρα μου.

αλλα καπου νιωθεις οτι παιζει καποιος μαζι σου...

αρχιζεις και φοβασε μη σου συμβει παλι...

αντε παλι εξετασεις ...αντε παλι επιτροπη...

αντε παλι ενεσεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λογικα θα κανω αποξεση... πως γινετε αυτο περιπου?μπαινεις χειρουργιο?ναρκωση? ποναει?

 

βρε κοριτσια...

 

ειχε τουλαχιστων καμια απο σας happy end? μετα απο παλλιδρομη κλπ? να ακουσω κ γω κανα ευχαριστο?απεκτισατε ενα υγιεις μωρακι?μετα απο ποσες προσπαθειες εξωσωματικης?

 

και κατι ακομα...

 

γνωριζει καμια τη πρεπει να κανω για να περασω ξανα επιτροπη?

τη γινετε με την υστεροσπαλπογκογραφια?εφοσον εχουν κρατησει ολα τα προτοτιπα?το στιγμα κτλ?παλι απο την αρχη ΟΛΑ?

Link to comment
Share on other sites

----

 

προσπαθουμε 6 χρονια για παιδι... πριν 3-4 χρονια μπηκα χειρουργιο για ενδομητριωση.. αφαιρεθηκε λαπαροσκοπηκα κ απο τοτε παλι τιποτα. εκανα 4 φορες σπερματενχυση παλι τιποτα.

το οτι εμεινα εγκυος με τη πρωτη εξωσωματικη για μενα ηταν ευτηχια.

το οτι εμεινα με τη δευτερη εγκυος παλι τρελη απο τη χαρα μου.

αλλα καπου νιωθεις οτι παιζει καποιος μαζι σου...

αρχιζεις και φοβασε μη σου συμβει παλι...

αντε παλι εξετασεις ...αντε παλι επιτροπη...

αντε παλι ενεσεις...

Λες και διαβαζω την ιστορια μου.μονο που εγω εχω και μονοκερη μητρα.γραφω απο κινητο.θα ξαναγραψω αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα κανω αποξεση... πως γινετε αυτο περιπου?μπαινεις χειρουργιο?ναρκωση? ποναει?

 

βρε κοριτσια...

 

ειχε τουλαχιστων καμια απο σας happy end? μετα απο παλλιδρομη κλπ? να ακουσω κ γω κανα ευχαριστο?απεκτισατε ενα υγιεις μωρακι?μετα απο ποσες προσπαθειες εξωσωματικης?

 

και κατι ακομα...

 

γνωριζει καμια τη πρεπει να κανω για να περασω ξανα επιτροπη?

τη γινετε με την υστεροσπαλπογκογραφια?εφοσον εχουν κρατησει ολα τα προτοτιπα?το στιγμα κτλ?παλι απο την αρχη ΟΛΑ?

 

 

Και εγω ειχα κανει αφαιρεση ενδομητριωσης πριν τρια χρονια,αλλα παρολο που ο γιατρος μου ειπε μετα την αφαιρεση θα μεινω εγκυος,τιποτα παλι.συνολικα εχουμε 7-8 χρονια που προσπαθουμε και εχω παρει και clomiphene μπας και μεινω μονη μου αλλα τιποτα.τωρα με την πρωτη επαθα παλινσρομηση.απο σεπτεμβρη θα δω για δευτερη,αλλα εχω ακουσει πολλα κοριτσια που εχουνε μεινει μετα απο δυο τρεις τεσσερεις παλινδομησεις...τι να πω.αλπιζω να ειναι η τελευταια φορα που ζουμε αυτο.

η αποξεση δεν ποναει καθολου.γινεται με μεθη,μετα εχεις λιγο αιματακι και πολυ λιγο πονο ειχα,και μετα απο 20 μερες επισκεψη στο γιατρο.περιοδο σαν να ειχα την πεμπτη μερα της αποξεσης,αλλα δεν ηταν ακριβος περιοδος,και τωρα αργησε πολυ,εκλεισε μηνας και τιποτα,πρωτη φορα συμβαινει αυτο,γιατι παντα ειμαι τζαστ.μου ειπε ο γιατρος μετα απο 3 μηνες να ξαναπροσπαθησω.

οσον αφορα την επιτροπη,μαλλον απο την αρχη τις εξετασεις,αλλα σαλπιγγογραφεια,μαλλον και φωτοτυπια θα τους κανει εφοσον μας κρατησαν το πρωτοτυπο.δεν ξερω βασικα,πρεπει να ρωτησεις για να τα ετοιμασεις ολα.καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που μπορεις να κανεις με την σαλπιγγογραφια ειναι να ζητησεις να σου επανακτυπωσουν μια με σφραγιδα και υπογραφη στο κεντρο που την έκανες.

 

Πολλες κοπέλες έχουν παλλινδρομες και μετα αποκτουν το μωρακι τους.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που μπορεις να κανεις με την σαλπιγγογραφια ειναι να ζητησεις να σου επανακτυπωσουν μια με σφραγιδα και υπογραφη στο κεντρο που την έκανες.

 

Πολλες κοπέλες έχουν παλλινδρομες και μετα αποκτουν το μωρακι τους.

 

------

 

μολις γυρισα απο το μαιευτηριο ειχα παει για υπερηχο.

λεει οτι αναπτυσετε ο σακος σωστα. ο εμβρυακος σακος επισης αν κ μικρος σε σχεση με τη βδομαδα που ειμαι. ειπαν να περιμενω 3 μερες ακομα μπας και...

αλλά κοριτσια δε νομιζω...

ο αντρας κ ο γιατρος μου λενε να ειμαι αισιοδοξη κ οτι ελπιζουμε σε θαυμα.. αλλά...

 

τελος τον ρωταω τι θα γινει αν δεν... θα παμε για τριτη εξωσωματικη?θα το παθω παλι?

ειπε θα κανουμε εξετασεις για σπανιες ασθενειες δε καταλαβα καλα και συν θα εξεταστει το σπερμα για χρωμοσωματα!? παλι δε καταλαβα....

χτυπαγε τοσο η καρδια μου... ανακατευοταν το στομαχι μου μυριζε κ η αναπνοη του γιατρου...δε μπορουσα να συγκεντρωθω με τιποτα.

 

δε θελω να χασω το παιδακι μου...αλλά ξερω οτι ειναι μονο μια ελπιδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα με μια βιοχημηκη κυηση και μετα μια παλιδρομη πρεπει να παω εγω κ ο αντρας μου για εξετασεις χρωμοσωματων κλπ?θα βγαλω ακρη? ή να δοκιμασουμε αλλη μια εξωσωματικη?

εσεις κοριτσια τι εξετασεις εχετε κανει?

 

για να ειμαι εγω ειλικρινης δεν εχω κανει καμια.... μονο αυτες που ηταν απαραιτητες για την επιτροπη.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου εξωσωματική είχε αρνητικό αποτέλεσμα (είχα κάνει και δύο σπερματεγχύσεις πριν από αυτό, επίσης μηδέν). Μετά από αυτό, έκανα διάφορες εξετάσεις, μεταξύ των οποίων χρωμοσωμική ανάλυση και των δυο μας, θρομβοφιλίας (μόνο τις επίκτητες μεταλλάξεις) και μαγνητική στη μητρα γιατί η σαλπιγγογραφία είχε δείξει ...κάτι-στο οποίο μέχρι τότε κανένας γιατρός δεν είχε δώσει σημασία (γιατί να δώσουν άλλωστε?αυτοί βαράνε τις ενέσεις και ξεπαραδιάζονται?). Η μαγνητική έδειξε διάφραγμα στη μήτρα, το οποίο αφαίρεσα. Στη δεύτερη εξωσωματική (μόνο εμβρυομεταφορά) είχα θετική χοριακή. Στον πρώτο υπερηχο είδαμε καρδιακή λειτουργία, αλλά δεν ακούσαμε καρδιά ενώ θα έπρεπε. Την επόμενη μέρα απέβαλα (ακολούθησε και απόξεση). Μετά από αυτά, άλλαξα γιατρό γιατί ήθελα να ξεκινήσω από την αρχή. Του ζήτησα να μην μπω σε διαδικασία εξωσωματικής, απλά πήρα τα φαρμακα, 'έκανα την πρεγκνυλ και ήρθαμε σε προγραμματισμένη φυσική επαφή. Θετική η χοριακή, δίδυμη κύηση. Κοιτάει τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας ο γιατρός (μετά τη θετική χοριακή), μου λέει ότι λείπουν οι κληρονομικές μεταλλάξεις. Τις κάνω, βρίσκουν κάτι, αρχίζω τις ενέσεις. [Η αιματολόγος είπε ότι η προηγούμενη αποβολή μπορεί και να οφειλόταν σε αυτό...] Λίγο πριν κλείσω τον 2ο μήνα παλλινδρομεί το ένα έμβρυο (το μεγαλύτερο και φαινομενικά δυνατότερο από τα δύο). Αν δεν ήταν δίδυμη η κύηση, θα είχε χαθεί ολότελα και αυτή η εγκυμοσύνη. Τελοσπάντων, τέλος καλό όλα καλά, είχα μια εγκυμοσύνη ζάχαρη και μια γέννα μέλι και έναν μπέμπη που τον έχω κατσιάσει από τα χάδια και τα φιλιά!

Αν μπορώ να δώσω μία συμβουλή είναι να κάνετε εξετάσεις και να ψάχνεστε γενικά, όχι τα πάντα-όλα που ζητάνε κάτι υποχονδριακοί γιατροί, αλλά με μέτρο (κι όσο αντέχει η τσέπη σας:(). Και μην διστάσετε να πάρετε 2η και 3η γνώμη. Μπορεί να σας φαίνετε ότι θα μπερδευτείτε, αλλά αυτό είναι μόνο στην αρχή. Μετά ξεμπλέκουν τα πράγματα.

Ελπίζω να μην σας κούρασα, εύχομαι καλή δύναμη και το πολυπόθητο αποτέλεσμα να έρθει το συντομοτερο δυνατόν:P

Υ.Γ. Για τον πολύποδα ξερω ότι μπορεί να δυσκολέψει τη σύλληψη, για τυχόν αποβολή/παλλινδρόμηση δεν ξέρω. Ο γιατρός σου τι λέει?Πρεπει να του έχεις θάρρος και όσο γίνεται τυφλή εμπιστοσύνη, βρες κάποιον να σου κάνει κλικ, αν υπάρχει δυνατότητα οικονομική εννοώ...

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου εξωσωματική είχε αρνητικό αποτέλεσμα (είχα κάνει και δύο σπερματεγχύσεις πριν από αυτό, επίσης μηδέν). Μετά από αυτό, έκανα διάφορες εξετάσεις, μεταξύ των οποίων χρωμοσωμική ανάλυση και των δυο μας, θρομβοφιλίας (μόνο τις επίκτητες μεταλλάξεις) και μαγνητική στη μητρα γιατί η σαλπιγγογραφία είχε δείξει ...κάτι-στο οποίο μέχρι τότε κανένας γιατρός δεν είχε δώσει σημασία (γιατί να δώσουν άλλωστε?αυτοί βαράνε τις ενέσεις και ξεπαραδιάζονται?). Η μαγνητική έδειξε διάφραγμα στη μήτρα, το οποίο αφαίρεσα. Στη δεύτερη εξωσωματική (μόνο εμβρυομεταφορά) είχα θετική χοριακή. Στον πρώτο υπερηχο είδαμε καρδιακή λειτουργία, αλλά δεν ακούσαμε καρδιά ενώ θα έπρεπε. Την επόμενη μέρα απέβαλα (ακολούθησε και απόξεση). Μετά από αυτά, άλλαξα γιατρό γιατί ήθελα να ξεκινήσω από την αρχή. Του ζήτησα να μην μπω σε διαδικασία εξωσωματικής, απλά πήρα τα φαρμακα, 'έκανα την πρεγκνυλ και ήρθαμε σε προγραμματισμένη φυσική επαφή. Θετική η χοριακή, δίδυμη κύηση. Κοιτάει τις εξετάσεις της θρομβοφιλίας ο γιατρός (μετά τη θετική χοριακή), μου λέει ότι λείπουν οι κληρονομικές μεταλλάξεις. Τις κάνω, βρίσκουν κάτι, αρχίζω τις ενέσεις. [Η αιματολόγος είπε ότι η προηγούμενη αποβολή μπορεί και να οφειλόταν σε αυτό...] Λίγο πριν κλείσω τον 2ο μήνα παλλινδρομεί το ένα έμβρυο (το μεγαλύτερο και φαινομενικά δυνατότερο από τα δύο). Αν δεν ήταν δίδυμη η κύηση, θα είχε χαθεί ολότελα και αυτή η εγκυμοσύνη. Τελοσπάντων, τέλος καλό όλα καλά, είχα μια εγκυμοσύνη ζάχαρη και μια γέννα μέλι και έναν μπέμπη που τον έχω κατσιάσει από τα χάδια και τα φιλιά!

Αν μπορώ να δώσω μία συμβουλή είναι να κάνετε εξετάσεις και να ψάχνεστε γενικά, όχι τα πάντα-όλα που ζητάνε κάτι υποχονδριακοί γιατροί, αλλά με μέτρο (κι όσο αντέχει η τσέπη σας:(). Και μην διστάσετε να πάρετε 2η και 3η γνώμη. Μπορεί να σας φαίνετε ότι θα μπερδευτείτε, αλλά αυτό είναι μόνο στην αρχή. Μετά ξεμπλέκουν τα πράγματα.

Ελπίζω να μην σας κούρασα, εύχομαι καλή δύναμη και το πολυπόθητο αποτέλεσμα να έρθει το συντομοτερο δυνατόν:P

Υ.Γ. Για τον πολύποδα ξερω ότι μπορεί να δυσκολέψει τη σύλληψη, για τυχόν αποβολή/παλλινδρόμηση δεν ξέρω. Ο γιατρός σου τι λέει?Πρεπει να του έχεις θάρρος και όσο γίνεται τυφλή εμπιστοσύνη, βρες κάποιον να σου κάνει κλικ, αν υπάρχει δυνατότητα οικονομική εννοώ...

----

 

απιστευτη ιστορια αλλά με αισιο τελος...

ειναι αυτα που σου δινουν ακομα ελπιδα...

ευχομαι τα καλυτερα για σενα κ το μπεμπη σου...

ευχομαο σε ολες τιε γυναικες αισιο τελος!!!

 

εχω στειλει για βιοψια κ κατι για τα χρωμοσωματα μαζι κ το πολυποδα για βιοψια.... περιμενω τωρα...:(

μετα θα κανουμε κ τις εξετασεις κ μολις ηρεμισω θα παμε κ για 2η γνωμη μπορει κ τριτη οπως μου προτεινεις...

αναμενω...

 

η χειροτερη μερα της ζωης μου η χτεσινη...μολις ξυπνησα δε σταματισα να κλαιω...κ εγω κ η διπλανη μου για τον ιδιο λογο.:-(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...