Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καθυστερηση περιόδου..έγκυος?!


Cia22

Recommended Posts

Γειά σας! Είμαι σχεδόν 17 και εχω μια σχέση εδω και λίγους μήνες...Δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα στο θέμα της ολοκληρώσεις..μόνο στοματκο Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι πριν λίγες μέρες στις 21/7 κάναμε 'στοματικό' έρωτα αλλά δεν τε

λείωσε στην περιοχή μου! Για να μπω στο θέμα 22/7 ήταν να μου ερθει περιοδος και ακόμα να μου ερθει...(10 μέρες καθυστερηση ) .Φοβάμαι γτ επεσε σπέρμα πάνω στο σεντόνι και μήπως ακούμπησα εκεί και αυτό προχώρησε στην περιοχή μου αλλά φορούσα εσώρουχα..!

 

**Το ξέρω ότι θα γελασετε με αυτα που λέω αλλά από τότε που έμαθα ότι και παρθένες μένουν έγκυος τα εχω χάσει!!Λέτε να είμαι έγκυος?! ή μήπως που είμαι τώρα τελευταία αγχωμενη να μην μου έχει έρθει ακόμα? πφφφφ!

παρεπιπτόντως τον προηγούμενο μήνα κανονικά ήταν να μου ερθει περιοδος 16/6 και μου ήρθε 22...εμένα γενικά ο κύκλος μου είναι 32-34 μέρες...Αν μπορείτε λύστε μ τις απορίες ...ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπορει να εισαι εγκυος σε καμια περιπτωση ετσι οπως τα περιγραφεις....!!!

Για να μεινεις εγκυος πρεπει το σπερμα να μπει αρκετα βαθυα στο κολπο σου, πραγμα απιθανο να συμβει απο ενα σεντονι.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να εισαι εγκυος σε καμια περιπτωση ετσι οπως τα περιγραφεις....!!!

Για να μεινεις εγκυος πρεπει το σπερμα να μπει αρκετα βαθυα στο κολπο σου, πραγμα απιθανο να συμβει απο ενα σεντονι.

 

σε ευχαριστώ πολύ! από το άγχος σκέφτομαι διαφορά....! οπότε θα υπάρχει μόνο πρόβλημα στον κύκλο μ..?!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ! από το άγχος σκέφτομαι διαφορά....! οπότε θα υπάρχει μόνο πρόβλημα στον κύκλο μ..?!

 

Το αγχος ειναι βασικος παραγοντας για τη σωστη λειτουργια του κυκλου.

Μπορει να ειναι ορμονικο προβλημα η και ακομα αν εκανες μπανια στη θαλασσα να επηρεασαν τον κυκλο σου.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Το αγχος ειναι βασικος παραγοντας για τη σωστη λειτουργια του κυκλου.

Μπορει να ειναι ορμονικο προβλημα η και ακομα αν εκανες μπανια στη θαλασσα να επηρεασαν τον κυκλο σου.

 

Σε ευχαριστώ με ανακούφισες! Θα κοιμηθώ ήρεμη.. :)

Κάτι τελευταίο....Το τελευταίο καιρό κάνω δίαιτα και λίγο γυμναστική και έχασα πολύ γρήγορα 6 κιλά. Αυτό επηρεάζει καθόλου την περιοδο μου ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ με ανακούφισες! Θα κοιμηθώ ήρεμη.. :)

Κάτι τελευταίο....Το τελευταίο καιρό κάνω δίαιτα και λίγο γυμναστική και έχασα πολύ γρήγορα 6 κιλά. Αυτό επηρεάζει καθόλου την περιοδο μου ;

 

Σαφως και επηρεαζεται, μην ξεχνας ο μεταβολισμος ειναι αναλογος των ορμονων, κλασικο παραδειγμα ο θυροειδης.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και επηρεαζεται, μην ξεχνας ο μεταβολισμος ειναι αναλογος των ορμονων, κλασικο παραδειγμα ο θυροειδης.

 

Αχα καταλαβα, οποτε θα ηταν καλυτερο να επισκευθω εναν γιατρο..?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να εισαι εγκυος σε καμια περιπτωση ετσι οπως τα περιγραφεις....!!!

Για να μεινεις εγκυος πρεπει το σπερμα να μπει αρκετα βαθυα στο κολπο σου, πραγμα απιθανο να συμβει απο ενα σεντονι.

 

δηλαδη ουτε με την τριβη των γεννητικων οργανων ειναι πιθανη μια εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ουτε με την τριβη των γεννητικων οργανων ειναι πιθανη μια εγκυμοσυνη?

 

Οχι σε καμια περιπτωση με την ΤΡΙΒΗ....!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Αχα καταλαβα, οποτε θα ηταν καλυτερο να επισκευθω εναν γιατρο..?

 

Ναι κατα την γνωμη μου καλο θα ηταν να επισκεφθεις εναν γιατρο αν ο κυκλος σου εξακολουθει να κανει κολπα....,!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κατα την γνωμη μου καλο θα ηταν να επισκεφθεις εναν γιατρο αν ο κυκλος σου εξακολουθει να κανει κολπα....,!!!!!!!

 

Ωραία, σας ευχαριστώ πολύ !:D

Link to comment
Share on other sites

Απλά με την τριβή υπάρχει κίνδυνος για σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα, ειδικά κονδυλώματα που μαστίζουν στην εποχή μας! Ακόμα κι αν φαίνονται όλα φυσιολογικά ποτέ δεν ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ναι κατα την γνωμη μου καλο θα ηταν να επισκεφθεις εναν γιατρο αν ο κυκλος σου εξακολουθει να κανει κολπα....,!!!!!!!

Τις περισσότερες φορές μπορεί και να επανέλθει γρήγορα ο κύκλος, είναι ψυχοσωματικό, κι εγώ είχα μικρή παρόμοια αλλά ο γυναικολογος μου δεν μου είχε συνταγογραφήσει κάτι και επανήλθε κανονικά από μόνος του

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...