Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα πρώτα παπουτσάκια[ εντός & εκτός σπιτιού]


Recommended Posts

Όσες ενδιαφέρονται για τα ΜΟΥΓΕΡ μπορείτε να δείτε εδώ

 

http://www.mouyer.gr/stores.html

 

Έχει μαγαζί stock και στο Περιστέρι (για τις φίλες στα Βόρεια) αλλά και στη Θεσσαλονίκη (για τις φίλες που είναι ακόμα πιό Βόρεια)

 

Επίσης μπορείτε να δείτε και τα παρακάτω.

http://www.balena.gr/wwwgreek/winter_shoes01.htm

http://www.balena.gr/wwwgreek/sailers.htm

 

Δεν ξέρω τιμές αλλά τα βλέπω πολύ όμορφα παπουτσάκια και εκ πρώτης όψεως πρέπει να πληρούν τις προϋποθέσεις που αναφέρετε πιό πάνω :roll::roll::roll::roll:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 321
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα και παλι!!!

δεν θα χρειαστει τελικα να πεταχτω αυριο απο την δουλεια.......

τα παραγγειλαμε τελικα απο το ιντερνετ!!!ναι ναι...τα εδειξα στον αντρουλη μου,ξετρελαθηκε και αμεσως καναμε την παραγγελια!!

πηραμε τα καρχαριακια και τα δελφινακια!!

να ειμαστε σχετικα ταιριαστοι σαν αδελφακια , αλλα ποτε ομοιοι!!! :wink::wink::wink::wink:

 

μεγια μας!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοον,

 

30 ευρώ από 35 λόγω εκπτώσεων. Και είχα την ευκαιρία να τα δω και από κοντά.

 

Ο πάτος είναι δερματάκι σουέτ πολύ λεπτό όπως λεπτά είναι και τα παπουτσάκια αγκαλιάς.

 

Εγώ φοβάμαι να τον αφήσω να περπατάει με αυτά γιατί θα ψοφίσει οπωσδήποτε :lol: Την περισσότερη διάρκεια της μέρας τον έχω στο γραφείο που το δάπεδο είναι πλακάκι και όσο και αν υπάρχει θέρμανση δεν παύει να είναι κρύο.

Ρώτησα για τα πιο χοντρόσολα και τι μου είπε η κυρία με ύφος χιλίων καρδιναλίων? Μα κυρία μου η εταιρεία αυτή δεν βγάζει κάτι άλλο και την δουλεύουμε 5 χρόνια!

Μα εγώ τα είδα στο internet στην επίσημη σελίδα της εταιρείας της λέω!

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ μου λέει :shock:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κι εγώ του πήρα πρόσφατα κάποια που μοιάζουν με τα Robeez (Pitter Patter λέγονται), είναι δερμάτινα και αυτά με καστόρινο πάτο και ελαφριά. Έξω μέχρι στιγμής φοράμε κάτι μποτάκια που ναι μεν έχουν σκληρό πάτο αλλά όχι ανατομικά.

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

εμεις του πηραμε τα πρωτα αθλητικα αλλα αγκαλιας περιπου οταν ητανε 3 μηνων , τοτε τα φορουσε και δεν κρυωναν και τα ποδαρακια . Ομως απο τη στιγμη που καταλαβε καλυτερα τον εαυτο του ο μικρουλινος αρχησε να κλωτσαει τα παντα , δοκιμασαμε τα παντα , ανατομικα , μποτακια , σπορτεξ οτι μπορειτε να φανταστειτε αλλα παντα κλωτσαει το ενα , τωρα ψηλοπερπαταει οταν ειμαστε εξω βασταζομενος και τα φοραει τα παπουτσια του, ομως μολις τον βαλουμε στο καροτσακι το ενα παει περιπατο :) τορα εμαθε να βγαζει και τις καλτσες χαχαχαχα. Τωρα το καλοκαιρι θα του παρουμε πεδιλακια για να μην ζεσταινεται .

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω όσες έχουν τα παπαουτσάκια robeez με τον πάτο από σουέτ πώς τα καθαρίζετε? γιατί εμείς μία εβδομάδα τα έχουμε και έγιναν μαύρα.........

 

Τα πλένεις είτε στο χέρι με σαπουνάκι, είτε στο πλυντήριο στους 30 σε light προγραμμα χωρίς μαλακτικό. Το κάνω πολύ συχνά και είναι ακόμα σαν καινούρια! Αν σε χαλάσει που η επιφάνεια του σουεντ πάτου γίνεται πιο λεία, μπορείς να την τρίψεις ελαφρά με μία σαγρέ επιφάνεια, τύπου γυαλόχαρτο, λίμα κτλ. και θα γίνει σαν καινούρια!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, για οσες θελουν να τα δουν απο κοντα τα παπουτσακια robeez, αν μπειτε στο site και πατησετε store locator, σας βγαζει λιστα με σημεια πωλησης στην ελλαδα.

 

εμεις θα παμε συντομα και θα σας πω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι καθόλου xrysalis.

 

Όλες τις φορές που έχω παραγγήλει (σημειωτέον, η μία φορά ήταν μέσα στα χριστούγεννα) έχουν κάνει να έρθουν 1 εβδομάδα ακριβώς.

 

To service είναι πάντα εξαιρετικό...Αφού να φανταστείτε, ότι ένα ζευγάρι αγαπημένο της Μάγιας, μετά από πολύ καιρό ανακαλυψα ότι ενώ ελεγε ότι ήταν για 12-18 , ουσιαστικά ήταν 6-12, μέχρι τότε τα έιχαμε λιώσει βέβαια. Οταν η Μαγια έγινε 14 μηνών δεν της κάνανε και τους εστειλα email. Σε 2 ημέρες από το email μου παρέλαβα καινούριο ζευγάρι δωρεαν, με επιστολή της υπεύθυνης του customer service!

 

Καταπληκτικά παπουτσάκια, καταπληκτικό customer service! :wink:

 

Είμαι πολύ απογητευμένη από την τελευταία μου αγορά..είναι το 2ο ζευγάρι που παρήγγειλα, στις 12/3 (!) και ακόμη να έρθουνε..έστειλα 2 φορές email δεν μου απάντησαν, εδώ και 5 μέρες..βέβαια η πιστωτική μου έχει ήδη χρεωθεί...ρώτησα τον ταχυδρόμο αλλά δεν έχει φέρει δεματάκι για μένα..σε κάθε περίπτωση θα έπρεπε να μου απαντήσουν για την ημερομηνία αποστολής, αυτό το πολύ απλό τους ζήτησα...δεν ξέρω τι θα κάνω..νιώθω πάντως σα να με έχουν κοροϊδέψει.. :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου κάνει μεγάλη εντύπωση, γιατί εγώ έχω παραγγείλει συνολικά 6 φορές και σε όλες η παράδοση έγινε μέσα σε μία εβδομάδα (6-7 ημέρες τους πηρε για να είμαι ακριβής). Όταν η παραγγελία περιείχε κουτί δώρου ή ηταν πανω απο 2 ζευγάρια, το δέμα το κράταγαν στο ταχυδρομείο και μου έστελναν ειδοποιητήριο....

 

Μήπως έχει συμβεί κάτι τέτοιο και χάθηκε το ειδοποιητήριο?

 

Όποτε τους έχω στείλε email μου έχουν απαντήσει το αργότερο μέσα στην επόμενη μέρα (έχει γίνει 2 φορές αυτό).

 

Μία φορά τους έχω πάρει και τηλέφωνο....Μήπως να το έκανες και αυτό?

 

Μεγάλη εντύπωση μου κάνει! :shock:

 

Θα έλεγα να τους πάρεις τηλέφωνο...Κάποια λογική εξήγηση θα υπάρχει! Δεν μπορεί εμένα να μου συμπεριφέρονται με το γάντι και σε σένα να κάνουν προβλήματα έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, Erica για δέστε και αυτά

 

http://www.bobux.com/category?objectId=1

 

 

Είναι ανάλογα με τα robeez, υπάρχουν και στην Ελλάδα στα Alouette....

Είναι δερμάτινα με μαλακό πάτο εμάς μας έχουν βολέψει ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ! :wink:

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ απογητευμένη από την τελευταία μου αγορά..είναι το 2ο ζευγάρι που παρήγγειλα, στις 12/3 (!) και ακόμη να έρθουνε..έστειλα 2 φορές email δεν μου απάντησαν, εδώ και 5 μέρες..βέβαια η πιστωτική μου έχει ήδη χρεωθεί...ρώτησα τον ταχυδρόμο αλλά δεν έχει φέρει δεματάκι για μένα..σε κάθε περίπτωση θα έπρεπε να μου απαντήσουν για την ημερομηνία αποστολής, αυτό το πολύ απλό τους ζήτησα...δεν ξέρω τι θα κάνω..νιώθω πάντως σα να με έχουν κοροϊδέψει.. :oops:

 

Μαρία, μην στεναχωριέσαι. Πρέπει να φταιν οι απεργίες των ΕΛΤΑ. Κι εμένα μου καθυστέρησαν πολύ. Εκαναν 20 μέρες να έρθουν. Βέβαια, μου απάντησαν στο mail. Στείλ' τους πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε κι εμείς τα πρώτα μας Robeez. Είχα δοκιμάσει λίγο πριν να της βάλω κανονικό παπούτσι, αλλά τη βάραινε και αρνιόταν να τα πατήσει. Με τα Robeez φαίνεται να είναι εντάξει, αν και την κόβει λίγο το λάστιχο στον αστράγαλο.

Θα κρατήσουν όμως καθόλου? Τα βλέπω πολύ ευαίσθητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια...δυστυχως κοριτσια κι εμας το ιδιο......απο τις 26 φεβρουαριου!!! :shock: τα εχουμε παραγγειλει!!!κι ακομα περιμενουμε!!

βεβαια, εμεις δεν εχουμε ακομα στειλει ε-μαιλ , ουτε εχουμε παρει καποιο τηλεφωνο.

μηπως φταιει που ειχαμε και το πασχα των καθολικων???? :roll::roll:

τι αλλο να σκεφτω???

7-14 εργασιμες ημερες , που ελεγαν οτι θα μας αποσταλλουν παντως ,δεν ειναι. :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το πιστεύω με όλα αυτά που ακούω!!!!!!!

 

Η τελευταία μου παραγγελία έγινε Καθαρή Δευτέρα (ήταν και κλασσικα robeez αλλά και τα tredz τα χοντρόσολα) και ήρθε την επόμενη Τρίτη! :shock::shock::shock:

Δεν μπορω να καταλάβω πως μπορεί σε μένα να έρχονται κανονικά και σε άλλους να καθυστερούν!!!!

Εγώ δε θα περίμενα με email, Θα έπαιρνα τηλέφωνο!

 

 

felinidoc, είμαι στο site των bobux..είναι πολύ όμορφα και αυτά και από ότι βλέπω είναι πιο φτηνά κιόλας? Στο Alouette πόσο τα έχει θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια, αφου υπαρχουν διανομεις και εδω στην ελλαδα, γιατι δεν μπαινετε να δειτε που μπορειτε να τα παρετε?

 

γιατί ήδη είχα κάνει την παραγγελία πριν δω ότι υπάρχουν και εδώ διανομείς...πάντως εδώ που ζω δεν υπάρχει ούτως ή άλλως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω για παπουτσάκια συγκεκριμένα μήπως ξέρετε. Μας είπε η φυσιοθεραπεύτρια της μπέμπας οτι πρέπει να πάρουμε της μούγερ, μποτάκια με ξύλιη πατούσα, συγκεκριμένα είπε οτι αυτός ο κωδικός δεν υπάρχει πλέον και οτι θα πρέπει να επιμένουμε στις πωλήτριες να ψάξουν να το βρουν στα stock. είδα μία ιστοσελίδα που έγραψε μια κοπελιά για τα καταστήματα της μούγερ αλλά δεν μπορούμε να συννενοηθούμε, ξέρετε που μπορώ να τα βρω;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα desdemona.

εμεις αγορασαμε εχθες παπουτσακια μουγερ....απο το stock του παλαιου φαληρου.το τηλ ειναι 210-9814446 και η διευθυνση ελευθεριου βενιζελου 210 και αιαντος.

αν θελεις κατι συγκεκριμενο παρε πρωτα ενα τηλεφωνο, :wink: για να μην πας αδικα και δεν τα εχουν.

 

ελπιζω να βοηθησα.

παντως εχει και stock στην λεωφορο αθηνων 162.το τηλ ειναι 210-5719811.αν σε βολευει καλυτερα το συγκεκριμενο καταστημα. :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

felinidoc, είμαι στο site των bobux..είναι πολύ όμορφα και αυτά και από ότι βλέπω είναι πιο φτηνά κιόλας? Στο Alouette πόσο τα έχει θυμάσαι?

 

 

Νομίζω περίπου 30-35 Ευρουλάκια....

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

τελικα εστειλε ε-μαιλ ο συζυγος την παρασκευη, για να δει τι γινεται με τα παπουτσακια μας.τα ειχαν στειλει μερες σε εμας , και μαλιστα μας ειπαν οτι ειναι μαλλον θεμα ταχυδρομειου δικου μας!!(μην ξεχναμε και τις απεργειες!).

τελικα , μας ηρθε ειδοποιητηριο εχθες το απογευμα και πηγαμε σημερα και πηραμε τα παπουτσακια μας!!

και σημειωτεον , μας απαντησαν αμεσως στο ε-μαιλ!!!μου το ειπε ο συζυγος. :lol::lol::lol::lol::lol:

 

οποτε μαρακι....υπομονη...

σκεψου οτι εμεις τα παραγγειλαμε 26 φεβρουαριου και τα πηραμε σημερα!!

αθανατο ελληνικο κρατος!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...