Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ένεση για ωρίμανση πνευμόνων


Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου....:D

Η αλήθεια είναι ότι εμένα δεν συνοδεύονται από πόνο, απλά νιώθω εκείνη την στιγμή ένα σφίξιμο, ένα πετρωματάκι...και αν περπατώ(μέσα στο σπίτι)πάω πολύ σιγά...

Σ' ευχαριστώ που με διαφώτισες για το santoz....δεν ήξερα ότι αντιστοιχεί σε 6 χάπια trofocard. O γιατρός μου μου είχε πει, η 1 santoz ή 6 trofocard...

Aπλά, πόσο περισσότερο να ξεκουράζομαι ρε να πάρει...λέω ότι είναι μπράξτον χικς για να παρηγορηθώ....:(

Τα γιουτοπάρ γιατί αποσύρθηκαν; Παιχνιδάκι τιμής; Ή κρίθηκαν επικίνδυνα; Υπάρχει κάτι που να τα αντικαθιστά;Εσύ ξέρεις να μας πεις....:mrgreen:

 

Όχι δεν υπάρχει τίποτα να τα αντικαθιστά. Κατηγορήθηκαν για ταχυκαρδιες, έντονες στη μητέρα, που επηρέαζαν και το έμβρυο. Δεν κατηγορώ κανένα γιατρό που τα συστήνει, γιατί εκείνος είναι ο μόνος που μπορεί να κρίνει αν το όφελος είναι μεγαλύτερο από τον κίνδυνο, ο δικός μου ο γιατρός πάντως ήταν κατηγορηματικά αρνητικός όταν το είχαμε συζητήσει στην αρχή της εγκυμοσύνης (7η-16η βδομάδα) με το ανεξήγητο αίμα που είχα. Πιστευω οτι εσύ και λόγω περισσότερων τοκετών, η μήτρα είναι πιό ευαίσθητη κ ενδεχεται να συσπαται νωρίτερα, χωρις να σημαίνει οτι ειναι ανησυχητικό. Μπορεί να φταιει και η περιπτωση με τη θεση του πλακούντα! Πάντως, πολύ πιθανό να είναι κ ήπιες προπαρασκευαστικές συσπάσεις,αφού άλλωστε έχεις προχωρήσει πολύ.. ;);)

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 330
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι δεν υπάρχει τίποτα να τα αντικαθιστά. Κατηγορήθηκαν για ταχυκαρδιες, έντονες στη μητέρα, που επηρέαζαν και το έμβρυο. Δεν κατηγορώ κανένα γιατρό που τα συστήνει, γιατί εκείνος είναι ο μόνος που μπορεί να κρίνει αν το όφελος είναι μεγαλύτερο από τον κίνδυνο, ο δικός μου ο γιατρός πάντως ήταν κατηγορηματικά αρνητικός όταν το είχαμε συζητήσει στην αρχή της εγκυμοσύνης (7η-16η βδομάδα) με το ανεξήγητο αίμα που είχα. Πιστευω οτι εσύ και λόγω περισσότερων τοκετών, η μήτρα είναι πιό ευαίσθητη κ ενδεχεται να συσπαται νωρίτερα, χωρις να σημαίνει οτι ειναι ανησυχητικό. Μπορεί να φταιει και η περιπτωση με τη θεση του πλακούντα! Πάντως, πολύ πιθανό να είναι κ ήπιες προπαρασκευαστικές συσπάσεις,αφού άλλωστε έχεις προχωρήσει πολύ.. ;);)

 

Ουφφφφφ....μακάρι να είναι έτσι!

(εν τω μεταξύ ο φασολάκος χοροπηδάει.....:-P)

Ναι, είχα διαβάσει την μαρτυρία μιας κοπέλας που έκανε τρελές ταχυπαλμίες και τα σταμάτησε...

Για να δούμε τι θα μου πει το Σάββατο...πάντως όταν είμαι ξάπλα όλα καλά είναι.....:cool:

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και με το καλό τα μωράκια σας!!

Τα γιουτοπάρ έχουν ΕΠΙΣΗΜΩΣ αποσυρθεί από την αγορά με εντολή του ΕΟΦ και ο μόνος τρόπος να τα βρείτε, είναι αν έχουν ξεμείνει σε κάποια γνωστή σας γιατί πλέον δεν υπάρχουν. VASDELI να ρωτήσεις το γιατρό. Τα magnesium sandoz έχουν μεγάλη περιεκτικότητα σε μαγνήσιο κ ένα αναβράζον αντιστοιχεί σε 6 χάπια (τα trofocard) για όσες παίρνουν. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλά πετρώματα στην κοιλιά κ μάλιστα από νωρίς και παρόλο που έπαιρνα μαγνήσιο, τα ένιωθα συνέχεια. Νομίζω πως άν δε συμοδεύονται απο πόνο, δεν είναιανησυχητικά και επιπλέον αν η έγκυος ξεκουράζεται, δεν πιστεύω να ενταθούν.

ΠΕΝΝΥ86, μήν ανησυχείς για την εβδομάδα που είσαι και ιδιαιτερως άν το μωρό σου έχει αυτό το βάρος. Πιθανών να μη χρειαστεί ούτε θερμοκοιτίδα, αλλά με ανάπαυση μπορεί να καταφέρεις να κερδίσεις κανα δυο βδομάδες ακόμη.

ΜΑΡΙΑLULU αν ο γιατρός σου πιστεύει οτι πρέπει να κάνεις κορτιζόνες, να τις κάνεις γιατί μπορεί να αποδειχτούν σωτήριες! Στο λέω με βεβαιότητα οτι έχουν βοηθήσει πολύ τα μωράκια, αν τυχόν χρειαστεί να γεννήσεις πρόωρα!

Στο λέω αυτό γιατί μου έσπασαν τα νερά στην 29w+2d και ο γιατρός μου έκανε αγώνα να με κρατήσει τεσσερις μέρες για να προλάβω να βάλω τέσσερις κορτιζόνες (2 σε κάθε δόση). Τελικά γέννησα 29+6d και ξέρω οτι το μωρό ωφελήθηκε πάρα πολύ από τη χρήση τους!

Καλή συνέχεια σε όλες κ με το καλό!!

 

 

Καλημέρα κορίτσια!!

May είχες θέματα με την εγκυμοσύνη κ έσπασαν τόσο νωρίς τα νερά;;; Έχω αγχωθει πολυ γιατι φοβάμαι αυτο το πραγμα..:oops:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

May είχες θέματα με την εγκυμοσύνη κ έσπασαν τόσο νωρίς τα νερά;;; Έχω αγχωθει πολυ γιατι φοβάμαι αυτο το πραγμα..:oops:

 

Δυστυχώς (και δεν το λέω για να σε αγχώσω και καμια κοπέλα φυσικά), δεν είχα τιποτα που να προμήνυε αυτό που θα συνέβαινε. Είχα κάνει β επιπέδου προν εξι βδομαδες κ όλα ήταν τέλεια. Ήταν η δευτερη εγκυμοσύνη αυτή και στην πρωτη γέννησα με πρόκληση να φανταστείς στις 40+ βδομάδες. Ότι εξετασεις έκανα μες το μαιευτηριο τις τεσσερις μερες που νοσηλευτηκα, βγήκαν όλες αρνητικές για μικρόβια.. Τί να πω, ηταν για να γίνει και δόξα το Θεό όλα εξελίχθηκαν καλά και με το μωρό. Το μόνο είναι οτι είχα ουρεόπλασμα (και στις δυο εγκυμοσύνες θετικες καλλιεργειες) και είχα παρει αντιβίωση στο δευτερο τρίμηνο.

Εσύ γιατί αγχώνεσαι;

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

vasdeli χαίρομαι που σε "βλέπω"! Να κερδίσεις όσες μέρες περισσότερες γίνεται!

 

Οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές αφού δε συνοδεύονται από πόνο τότε όλα πάνε όπως πρέπει. Σε μια έγκυο που δεν περιορίζεται, πολλές φορές δε γίνονται ιδιαίτερα αντιληπτές. Αν όμως είσαι σε περιορισμό είναι φυσικό να χαζεύεις ακόμα και την αναπνοή σου.

 

Όσο μεγαλώνει η εβδομάδα της κύησης γίνονται και περισσότερο αντιληπτές. Πέτρωμα-βάρος. Σταματάς να περπατάς και γέρνεις λίγο μπροστά (σα να θες να ξαποστάσεις), για να ανακουφιστείς και να έχεις όσο γίνεται μικρότερη "πίεση". Όσο είναι άτακτες και λίγες δεν έχεις να ανησυχήσεις για τίποτα απολύτως.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

vasdeli χαίρομαι που σε "βλέπω"! Να κερδίσεις όσες μέρες περισσότερες γίνεται!

 

Οι συσπάσεις είναι φυσιολογικές αφού δε συνοδεύονται από πόνο τότε όλα πάνε όπως πρέπει. Σε μια έγκυο που δεν περιορίζεται, πολλές φορές δε γίνονται ιδιαίτερα αντιληπτές. Αν όμως είσαι σε περιορισμό είναι φυσικό να χαζεύεις ακόμα και την αναπνοή σου.

 

Όσο μεγαλώνει η εβδομάδα της κύησης γίνονται και περισσότερο αντιληπτές. Πέτρωμα-βάρος. Σταματάς να περπατάς και γέρνεις λίγο μπροστά (σα να θες να ξαποστάσεις), για να ανακουφιστείς και να έχεις όσο γίνεται μικρότερη "πίεση". Όσο είναι άτακτες και λίγες δεν έχεις να ανησυχήσεις για τίποτα απολύτως.

 

Γειά σου alcyon μου!!! Ναι, αντέχω ακόμα!!!:D

 

Λοιπόν, δεν θα μπορούσα ούτε εγώ η ίδια να περιγράψω τι νιώθω όταν με πιάνει....Ακριβώς αυτό που είπες! Σταματάω και γέρνω λίγο μπροστά ρε παιδί μου!!!! Μάγος είσαι;:D:D:D:D:D:D

Ελπίζω το Σάββατο να με καθησυχάσει και ο ντοκ!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς (και δεν το λέω για να σε αγχώσω και καμια κοπέλα φυσικά), δεν είχα τιποτα που να προμήνυε αυτό που θα συνέβαινε. Είχα κάνει β επιπέδου προν εξι βδομαδες κ όλα ήταν τέλεια. Ήταν η δευτερη εγκυμοσύνη αυτή και στην πρωτη γέννησα με πρόκληση να φανταστείς στις 40+ βδομάδες. Ότι εξετασεις έκανα μες το μαιευτηριο τις τεσσερις μερες που νοσηλευτηκα, βγήκαν όλες αρνητικές για μικρόβια.. Τί να πω, ηταν για να γίνει και δόξα το Θεό όλα εξελίχθηκαν καλά και με το μωρό. Το μόνο είναι οτι είχα ουρεόπλασμα (και στις δυο εγκυμοσύνες θετικες καλλιεργειες) και είχα παρει αντιβίωση στο δευτερο τρίμηνο.

Εσύ γιατί αγχώνεσαι;

 

Ξέρω πως το ουρεοπλασμα ειναι ύπουλο.. Καλλιέργεια έκανες γιατι είχες ενοχλήσεις; Θα κάνω κ εγω την άλλη εβδομάδα που έχω ραντεβου.. Εγω αγχωνομαι γιατι έχω πρόωρες συσπασεις κ μερικές απο αυτές συνοδεύοντας κ απο πόνο. Κ ακόμα δυο φορές έχω δει καφε βλενες. Σταμάτησαν βέβαια. Η γιατρός μου είπε δε θέλει να με δει απο κάτω να μη με σκαλισει δηλαδη κ προ καλέσουμε τίποτα....

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως το ουρεοπλασμα ειναι ύπουλο.. Καλλιέργεια έκανες γιατι είχες ενοχλήσεις; Θα κάνω κ εγω την άλλη εβδομάδα που έχω ραντεβου.. Εγω αγχωνομαι γιατι έχω πρόωρες συσπασεις κ μερικές απο αυτές συνοδεύοντας κ απο πόνο. Κ ακόμα δυο φορές έχω δει καφε βλενες. Σταμάτησαν βέβαια. Η γιατρός μου είπε δε θέλει να με δει απο κάτω να μη με σκαλισει δηλαδη κ προ καλέσουμε τίποτα....

 

Καλλιεργεια έκανα στα πλαίσια των καθιερωμένων εξετάσεων. Ο γιατρός κ στην πρωτη εγκυμοσύνη μου ειχε δωσει να κανω καλλιεργεια κολπικού εκκρίματος. Μόνο εκεί φαίνεται ουρεόπλασμα/ μυκόπλασμα κτλ.. Δυστυχώς κ τα δυο αυτά είναι μικρόβια ασυμπτωματικά... Δεν προκαλούν καμία ενόχληση.

Σε οτι αφορά εσένα, νομίζω η ξεκούραση είναι η καλύτερη λύση, αν κ βλεπω από το τικεράκι σου οτι έχεις κιάλλο μωράκι, οπότε ξερω πως είναι δύσκολο. Μέτρηση τραχήλου μόνο στη β επιπέδου είχα καπνει, μετά δεν είθισται εξεταση από κάτω μέχρι να προχωρήσουν οι βδομάδες, οπότε νομίζω καλώς πραττει ο γιατρός σου!

Όλα θα πάνε καλά, μην αγχώνεσαι! Με το καλό!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου alcyon μου!!! Ναι, αντέχω ακόμα!!!:D

 

Λοιπόν, δεν θα μπορούσα ούτε εγώ η ίδια να περιγράψω τι νιώθω όταν με πιάνει....Ακριβώς αυτό που είπες! Σταματάω και γέρνω λίγο μπροστά ρε παιδί μου!!!! Μάγος είσαι;:D:D:D:D:D:D

Ελπίζω το Σάββατο να με καθησυχάσει και ο ντοκ!

:mrgreen:

Πόσο χαίρομαι που πάνε όλα καλά και για τους δυό σας! :) :) :)

Εεε όχι και μάγος! :lol: Είναι η φυσική αντίδραση σε αυτό το φυσικό ερέθισμα. Το έκανα κι εγώ -και πολλές άλλες εγκυούλες- και μου το επιβεβαίωσαν και στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής που έκανα (= "ανώδυνος τοκετός" ).

 

Να μας λες νέα σου... Να κρατήσεις ένα τελειόμηνο μωρό στην αγκαλιά σου γεμάτο υγεία!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Καλλιεργεια έκανα στα πλαίσια των καθιερωμένων εξετάσεων. Ο γιατρός κ στην πρωτη εγκυμοσύνη μου ειχε δωσει να κανω καλλιεργεια κολπικού εκκρίματος. Μόνο εκεί φαίνεται ουρεόπλασμα/ μυκόπλασμα κτλ.. Δυστυχώς κ τα δυο αυτά είναι μικρόβια ασυμπτωματικά... Δεν προκαλούν καμία ενόχληση.

Σε οτι αφορά εσένα, νομίζω η ξεκούραση είναι η καλύτερη λύση, αν κ βλεπω από το τικεράκι σου οτι έχεις κιάλλο μωράκι, οπότε ξερω πως είναι δύσκολο. Μέτρηση τραχήλου μόνο στη β επιπέδου είχα καπνει, μετά δεν είθισται εξεταση από κάτω μέχρι να προχωρήσουν οι βδομάδες, οπότε νομίζω καλώς πραττει ο γιατρός σου!

Όλα θα πάνε καλά, μην αγχώνεσαι! Με το καλό!

 

Εμένα δε μου ζήτησε ούτε πριν βέβαια λίγο πριν μείνω έγκυος είχα κάνει εξέταση τέλος πάντων ας ελπίσω όλα καλα. Στην β επιπέδου σου μέτρησε κολπικα τον τραχηλο; Εμένα δεν μου ανέφερε τίποτα..

Ναι ειναι δύσκολο με ένα ακόμα παιδάκι αν δεν έχεις βοήθεια.. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα δε μου ζήτησε ούτε πριν βέβαια λίγο πριν μείνω έγκυος είχα κάνει εξέταση τέλος πάντων ας ελπίσω όλα καλα. Στην β επιπέδου σου μέτρησε κολπικα τον τραχηλο; Εμένα δεν μου ανέφερε τίποτα..

Ναι ειναι δύσκολο με ένα ακόμα παιδάκι αν δεν έχεις βοήθεια.. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!

 

Καλημέρα Αναστασάκι25! Ναι μου τον μέτρησε.. Στο Ιασω τον είχα κάνει. Στην πρωτη εγκυμοσύνη δε μου τον είχαν μετρήσει.... Τί να πω.. Εξαρταται από τον υπερηχογραφιστή...;

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αναστασάκι25! Ναι μου τον μέτρησε.. Στο Ιασω τον είχα κάνει. Στην πρωτη εγκυμοσύνη δε μου τον είχαν μετρήσει.... Τί να πω.. Εξαρταται από τον υπερηχογραφιστή...;

 

Καλημέρα! Μάλλον αλλα εγω σε διαφορετικό πήγα σε αυτη την εγκυμοσύνη και πάλι δεν μου το μετρησαν... :rolleyes::rolleyes:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επαναφέρω το θέμα γιατί προέκυψε απορία... έκανα τη Δευτέρα την πρώτη δόση (διπλή) της ένεσης (celestone chronodose). Την Τρίτη όμως που συγχίστηκα για ένα θέμα αναψοκοκκίνησα απίστευτα πολύ, έκαιγαν μάγουλα και λαιμός, κι ενώ η αιτία του θυμού πέρασε γρήγορα κι ήμουν μια χαρά, το κοκκίνισμα έμεινε για πολλές ώρες.

 

Δεν το έχω ξαναπάθει ποτέ, ενώ δεν έχω κανένα θέμα υπέρτασης, αντίθετα ανέκαθεν είχα υπόταση.

 

Λέτε να έχει κάποια σχέση με την κορτιζόνη:confused:;

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα γιατί προέκυψε απορία... έκανα τη Δευτέρα την πρώτη δόση (διπλή) της ένεσης (celestone chronodose). Την Τρίτη όμως που συγχίστηκα για ένα θέμα αναψοκοκκίνησα απίστευτα πολύ, έκαιγαν μάγουλα και λαιμός, κι ενώ η αιτία του θυμού πέρασε γρήγορα κι ήμουν μια χαρά, το κοκκίνισμα έμεινε για πολλές ώρες.

 

Δεν το έχω ξαναπάθει ποτέ, ενώ δεν έχω κανένα θέμα υπέρτασης, αντίθετα ανέκαθεν είχα υπόταση.

 

Λέτε να έχει κάποια σχέση με την κορτιζόνη:confused:;

Είχα ακριβώς το ίδιο σύμπτωμα!!!

Απο την κορτιζόνη είναι!!!!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!

Εκανα κι εγω χθες την πρωτη δοση....Νιωθω σα ζομπι με το που ξυπνησα....Λες και εσκαβα ολο το βραδυ...και το μωρο μου ειναι σχετικα ησυχο,ενω αλλες φορες χαλαει τον κοσμο!!!

Νιωθατε κι εσεις ετσι;;Μια κουραση..μια αδυναμια;;;

Σημερα ειναι να κανω τη δευτερη...Παρεπιπτοντως ειμαι 25w5d...αν μετραω καλα....

Πειτε μου γιατι νιωθω λες και δεν εχω δυναμεις...Σα να χω παρει ναρκωτικα νιωθω...

Link to comment
Share on other sites

Η κορτιζόνη κάνει νωχελικό το μωρο....εμένα με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός!

Όσο για μένα,είχα υπερδιέγερση!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Εκανα κι εγω χθες την πρωτη δοση....Νιωθω σα ζομπι με το που ξυπνησα....Λες και εσκαβα ολο το βραδυ...και το μωρο μου ειναι σχετικα ησυχο,ενω αλλες φορες χαλαει τον κοσμο!!!

Νιωθατε κι εσεις ετσι;;Μια κουραση..μια αδυναμια;;;

Σημερα ειναι να κανω τη δευτερη...Παρεπιπτοντως ειμαι 25w5d...αν μετραω καλα....

Πειτε μου γιατι νιωθω λες και δεν εχω δυναμεις...Σα να χω παρει ναρκωτικα νιωθω...

 

Όταν λες 1η και 2η δόση, έκανες δλδ μία ένεση με ένα φιαλίδιο χθες κι άλλη μία με άλλο ένα σήμερα; Γιατί εμένα μου έβαλε 2 φιαλίδια στην ίδια σύριγγα (29η εβδομάδα) και θα κάνω ξανά το ίδιο την 33η εβδομάδα..

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βρε κορίτσια, πείτε μου κι εσείς γιατί ανησυχώ... Έκανα προχτές τη δεύτερη δόση των ενέσεων για τους πνεύμονες και το ίδιο βράδυ ξεκίνησα και ενέσεις ηπαρίνης, γιατί κατά το doppler διαπιστώσαμε θέμα με τις μητρικές αρτηρίες.

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι πως ενώ ο μικρός μέχρι προχτές έκανε ΤΟΥΜΠΕΣ, κουνιόταν όλη η κοιλιά, σε σημείο που με πονούσε ώρες ώρες αλλάζοντας τελείως θέση, από προχτές τον ακούω πολύ σιγανά, καμία σχέση με πριν σε συχνότητα/ένταση.

 

Τον μαστουρώσαμε με τα φάρμακα και θα συνέλθει λέτε...; έχει παρατηρήσει καμιά κάτι αντίστοιχο;

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασες πιο πάνω το ποστ μου; Η κορτιζόνη κάνει νωχελικά τα μωράκια!

 

Αυτό δεν ήταν νωχελικότητα, αυτό ήταν μαστούρα με το συμπάθειο.. Ευτυχώς ξαναγύρισε στα φυσιολογικά του και ησύχασα!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τώρα άρχισαν μάλλον οι παρενέργειες σ' εμένα - έχω υπόταση γενικά κι όπως έκοψα το αλάτι όλη τη βδομάδα έχω αρχίσει να ζαλίζομαι..

Άντε, τελευταία μέρα σήμερα.:)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα! Εκανα δύο δόσεις κορτιζόνη στις 27εβδ+0 και άλλες δύο δόσεις στις 28+0 (χθες). Ξέρει καμια πόσο καιρό πρέπει να μην φάω αλάτι και ζάχαρη? Αυτή την πρώτη εβδομάδα με κορτιζόνη τα απέφυγα πλήρως.

RW3qp3.png

 

Το μωρό μας ήρθε στη ζωή μας 24/9/14!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...