Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ένεση για ωρίμανση πνευμόνων


Recommended Posts

Ναι και εγω αυτο νιωθω!

Ενα σφίξιμο για λίγα δευτερόλεπτα!

Χωρις πονο!

Και συγχρόνως πιεση αναλογα με το που γινεται η σύςπαση!

Αν ειναι χαμηλα νιωθω πιεση και στην κυστη μου :-) η αν ειναι ψηλα πιέζει τα πλευρα ή το στομαχι!

Μια παραμόρφωση της κοιλιας!

Αλλα οχι παντα στον ιδιο βαθμό...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 330
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας...πρωτη φορα γραφω.ειμαι στην 24 βδομαδα κ ο γιατροςμκυ ειπε να κανω ενεσεις κορτιζονης.γενικα φοβαμαι πολυ τα φαρμακα για παρενεργειες κτλ.ας μου πει καποιος μετα τις ενεσεις θα υπαρξουν παρενεργειες πχ ζαλαδες, ναυτια κτλ;;;ευχαριστω πολυ:-(

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα νιώσεις εσύ κάτι.

Το μόνο που θέλει προσοχή είναι η ζάχαρη και το αλάτι, λόγω κορτιζόνης. Κάνει κατακράτηση υγρών η κορτιζόνη. Οπότε θέλει λίγο προσοχή η διατροφή. Όχι τίποτα φοβερό όμως.

Το έμβρυο ίσως να μειώσει λίγο την κινητικότητά του. Λίγο όμως, μη φανταστείς καμιά θεαματική αλλαγή. Μπορεί να μην το πάρεις και είδηση καν πως κάτι άλλαξε. Πάλι θα ακούς το μωρό.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...