Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Θα το πω ξανά.. Μην ακούς κανένα! Τη ζαχαρένια σου χαλάς μόνο.

Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να σου πει αν ήθελες το μωρό ή όχι. Το ξαφνικό δεν έχει σχέση με το ανεπιθύμητο. Η μέρα με τη νύχτα.

Επαναλαμβάνω, μην ακούς κανένα!

Αν είσαι εσύ καλά, σωματικά και ψυχικά, το μωράκι θα έρθει πριν καλά το καταλάβεις!

:D Υ.Γ.

Τα λέω να τα ακούω κι εγώ! :oops:

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Bp, η παλίνδρομη κύηση είναι νέος όρος και μην περιμένεις να καταλαβαίνει καθένας. Εγώ έχω πει σε πολλούς πως δεν απέβαλα αλλά πέθανε το έμβυο στην μήτρα και τραβάνε τα μαλλιά τους! Οπότε και εγώ πλέον λέω αποβολή και τελιώνει το θέμα. Πάντως, η ανεμβρυική κύηση που λέμε σήμερα πρέπει να είναι το ίδιο με το ανεμογκάστρι που λέγανε παλιά. Τότε το ονόμαζαν έτσι γιατί δεν είχαν γνώσεις!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!! ΒΡ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΡΙΟ, ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΠΙΑ. ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΠΗΡΑ ΔΥΟ ΧΑΠΙΑ-ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ, ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΟΥΤΕ ΗΠΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10.30 ΕΓΙΝΕ Η ΑΠΟΞΕΣΗ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΛΠΙΚΑ ΥΠΟΘΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ? ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ. ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΓΛΩΣΣΟΦΑΓΙΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΥΠΟΒΑΛΛΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΕ ΗΛΙΘΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ: "ΓΙΑΤΙ ΜΩΡΕ ΑΠΕΒΑΛΕΣ? ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ?" ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ. ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΠΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΜΑΡΤΥΡΗΣΕ ΟΛΑ, ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΕ :D:D:D:D:D:D ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ!!!! ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟΣ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΕΙΡΗΝΗ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΕΣ ΣΟΥ. ΑΣΕ ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ!!!!!!!! ΑΦΟΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ, Ε ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμπαράσταση που μου δείχνετε.

Έχω κατασυγκινηθεί.

Πράγματι κι εγώ πιστεύω ότι την παλλίνδρομη παλιά που δεν πηγαίνανε στους γιατρούς τη λέγανε ανεμογκάστρι.

Αλλά κι εσένα ο άντρας σου mitsi1 που το είπε μέχρι και στις πέτρες, τι να πω? :lol::lol: Οι άντρες είναι σαν τα μικρά παιδιά. Χαιρόταν ο άνθρωπος και ήθελε να το πει παντού.

Ο δικός μου πάλι τήρησε την αρχική μου οδηγία να μην το πω πουθενά και δεν το είπε. Κάποια στιγμή που με άκουσε να μιλάω στο τηλ. για την εγκυμοσύνη, μου λέει "καλά δεν είπες να μην το πούμε πουθενά?"

"Ε, τώρα το λέμε" του λέω.

Και πάλι δεν το είπε πουθενά. Λες και το' ξερε ο άνθρωπος.

Όσο για τα κολπικά χάπια, φαίνεται ότι ο κάθε γιατρός έχει τον τρόπο του.

Η ξαδέλφη μου στην πρώτη εγκυμοσύνη που ήταν στον 6ο μήνα, έπαιρνε χάπια δια στόματος και διακολπικά. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη που ήταν στην 11η εβδομάδα, έβαλε μόνο διακολπικά.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

bp σε καταλαβαινω απολυτα εχοντας βιωσει και εγω μια παλινδρομη.Εμεις βεβαια και εμβρυο ειδαμε και καρδια ακουσαμε αλλα δεν προχωρησε.ΟΙ απεξω δεν ξερουν παντα τι παιρναμε και λενε οτι θελουν.Ευχομαι να μεινεις πολυ συντομα παλι εγκυος και να πανε ολα καλα

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, γεια σας.

Έκανα τελικά την απόξεση και αυτή τη στιγμή φαίνεται ότι είμαι καλύτερα, αφού μπορώ και γράφω στο ιντερνετ.

Έβαλα το πρωί τα χάπια, δεν είχα κάποιον πόνο, τίποτε το σπουδαίο.

Στις 11:40 ήμουν στο μαιευτήριο. Μου κάνανε καρδιογράφημα και μετά με πήραν μέσα. Μου δώσανε μια ρόμπα γαλάζια και πλαστικά σακουλάκια στα πόδια αντί για παπουτσάκια.

Με ξαπλώσανε και η αναισθησιολόγος μου έκανε μια ένεση. Πριν την κάνει, μου είπε ότι είναι αναισθησία κι ότι θα νιώσω ένα μούδιασμα και μια ζεστασιά. Μόλις μου έκανε την ένεση, με ρώτησε το όνομά μου. Της απάντησα κι από και πέρα ξεράθηκα εντελώς. Όταν ξύπνησα, ήμουν σε ένα κρεβατάκι σκεπασμένη με κουβερτούλα. Με ξύπνησε η μαμά μου, την οποία είχαν φωνάξει εν τω μεταξύ. Προσπάθησα να σηκωθώ αλλά ήμουν λίγο ζαλισμένη. Ντύθηκα κουτσά στραβά και σιγά σιγά άρχισα να συνέρχομαι.

Στο αυτοκίνητο για το σπίτι, ήμουν μια χαρά. Επειδή ο σύζυγος εργαζόταν, προτίμησα να πάω στο σπίτι μου μόνη. Βγήκα στο μπαλκόνι και έπιασα κουβέντα με τη διπλανή μου. Δεν πρόλαβαν να περάσουν 3 λεπτά κουβέντας και ξαφνικά άρχισα να χάνω τον κόσμο από μπροστά μου. Ίσα που πρόλαβα να μπω μέσα στο σπίτι κι ευτυχώς είχα τη φαεινή ιδέα να ξεκλειδώσω την πόρτα και να βγάλω τα κλειδιά από πίσω. Ξάπλωσα στο κρεβάτι και ο κόσμος γύριζε. Σήκωσα τα πόδια μου ψηλά, αλλά τίποτε. Ξαφνικά αισθάνθηκα αναγούλα και ίσα που πρόλαβα να πάω στο μπάνιο, όπου έκανα δυο φορές εμετό. Φανταστείτε ότι ήμουν νηστική και χωρίς νερό, και μετά την επέμβαση μόνο ήπια ένα μικρό μπουκαλάκι νερό. Ε, αυτό έβγαζα, το νερό. Ξαναξάπλωσα κι ευτυχώς κατάφερα να πάρω τη μαμά μου, η οποία ήρθε και με φρόντισε. Έφαγα λιγάκι και μετά από τόση ξάπλα, τώρα νομίζω ότι έχω συνέρθει εντελώς.

Ο γιατρός μου συνταγογράφησε vibramycin και mitrotan και μου είπε όχι επαφές και θαλάσσια μπάνια για 10 μέρες. Όχι μπάνιο στη μπανιέρα αλλά ντους. Σε 15 μέρες πρέπει να ξαναπάω στο ιατρείο του, για να με δει και να μου δώσει τα αποτελέσματα της ιστολογικής.

Αυτά τα νέα μου.

Τελικά δεν ήταν τίποτε το σπουδαίο, για την ακρίβεια ήταν όπως μου τα περιγράψατε και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.

Καληνύχτα σας.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Bp καλησπέρα. Χαίρομαι που είσαι καλύτερα! Μπράβο κορίτσι μου. Δεν μου λες? Δεν έμεινες καθόλου στην κλινική μετά την απόξεση? Εγώ περίμενα παραπάνω από 1 ώρα να συνέλθω και πάλι ζαλιζόμουν πολύ. Για την ακρίβεια είχα μαστουρώσει!

Κοίτα να μην σε πάρει από κάτω από εδώ και πέρα. Θα είναι δύσκολο το διάστημα που ακολουθεί γιατί θα δέχεσαι ερωτήσεις από γύρω γύρω που είναι στο χέρι σου να κόψεις μαχαίρι. Επίσης ίσως σιγά σιγά αρχίσεις να συνηδητοποιείς τι έγινε και χαλαστείς. Εγώ έτσι την έπαθα. Τελικά νομίζω το καλύτερο είναι να σηκώσεις το κεφάλι ψηλά και να βάλεις ένα μεγάλο Χ.

Σου εύχομαι τα καλύτερα στο εξής. Καλή σου νύχτα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

female, από τη στιγμή που με ξύπνησαν έμεινα στην κλινική γύρω στα 20 λεπτά. Μετά έφυγα και ήμουν πολύ καλά, μέχρι που γύρισα σπίτι και έμεινα όρθια στο μπαλκόνι για 3 λεπτά. Ίσως έπαιξε ρόλο και το ότι έφτιαξα ένα εσπρεσάκι και άναψα ένα τσιγάρο, το οποίο δεν πρόλαβα να καπνίσω ολόκληρο, λόγω της ζαλάδας.

Σήμερα μέχρι στιγμής είμαι καλά. Βγήκα και μέχρι το ψιλικαντζίδικο να πάρω γάλα και τώρα πίνω καφέ. Καλά είμαι.

Γι' αυτό που λες με τις ερωτήσεις, τα τι και πως, έχεις δίκιο. Στο χέρι μου είναι να το κόψω μαχαίρι.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και περαστικούλια bp :D

Πέρασα κι εγώ τα ίδια τον Αύγουστο :(

Τώρα με το μόνο που παιδεύομαι είναι όταν οι τρίτοι ρωτάνε και δείχνουν και λύπηση :( είναι να έχουμε το στόμα μας κλειστό , δεν αφορά κανέναν τι πέρασα και δεν πρόκειται να καταλάβει...Και ξέρεις τι διαπίστωσα αν το συζητάω κάποιοι κάνουν λες και ήρθε το τέλος του κόσμου :evil: ΑΜΑΝ ΠΙΑ !Πώς θα πάρω τα πάνω μου να προσπαθήσω ξανά?Γι' αυτό κουβέντα σε κανένα, μόνο με τον αντρούλη μου όταν έχει όρεξη για κουβέντα κι αυτός :)

Αντε και στην επόμενη όλα θα πάνε καλά :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

thimioula,

σε καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά. Εμένα ήταν η 1η μου εγκυμοσύνη που επιτεύχθηκε με την 1η προσπάθεια. Δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου. Αν και μου ήρθε λίγο ξαφνικό που έμεινα αμέσως έγκυος, ωστόσο γρήγορα συνήθισα την ιδέα και ήμουν πολύ χαρούμενη. Δεν μου περνούσε καν από το μυαλό ότι μπορεί να μην πάει καλά. Περισσότερο με απασχολούσαν διαδικαστικά θέματα, όπως το που θα κάνω αυχενική διαφάνεια, β' επιπέδου, αμνιοπαρακέντηση ή λήψη τροφοβλάστη κτλ. Ψώνισα μάλιστα και το πρώτο παντελόνι εγκυμοσύνης από τα ΖΑΡΑ (το οποίο θέλω τώρα να το αλλάξω δυστυχώς) και γενικώς ήμουν χαρούμενη.

Όταν ο γιατρός μου ανακοίνωσε ότι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην εγκυμοσύνη, αρχικά στενοχωρήθηκα, αλλά, επειδή ήμουν ενημερωμένη για κάθε πιθανή εξέλιξη, το πήρα ψύχραιμα και είπα "οκ, έτσι κι αλλιώς δεν πρόλαβα ούτε να ταλαιπωρηθώ, ούτε να δεθώ με το μωρό, υπάρχουν και χειρότερα κτλ.".

Άρχισα να προσπαθώ να συμβιβαστώ με την ιδέα της απόξεσης και μπορώ να πω ότι τα κατάφερα και είμαι πολύ αισιόδοξη για το μέλλον.

Όμως, οι άνθρωποι (και είναι κρίμα γιατί πρόκειται για πολύ νέους και μορφωμένους ανθρώπους) άρχισαν να μου συμπεριφέρονται με οίκτο και να με αντιμετωπίζουν σα να έχω - κούφια η ώρα - καμιά ανίατη ασθένεια.

Τι να τους πεις από κει και πέρα? Πόσο μικρό μυαλό έχουν? Δεν θέλω τον οίκτο. Δεν θέλω αυτό το βλέμμα λύπησης - και καλά πόσο στενοχωρήθηκαν -. Εδώ δε στενοχωρηθήκαμε εγώ με τον άντρα μου που είμαστε οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, δεν στενοχωρήθηκαν οι γονείς μου, θα στενοχωρηθούν οι ξένοι άνθρωποι? Γιατί πρέπει ντε και καλά να στενοχωρηθώ, επειδή είχα μια παλλίνδρομη κύηση? Δε θέλω να στενοχωρηθώ, βρε αδερφέ, έχω πολλά πράγματα να κάνω στη ζωή μου, κι αν ανάμεσα σ' αυτά είναι να κάνω κι ένα παιδί, καλώς να έρθει, αλλιώς δεν θα πεθάνω κιόλας.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό που μου λένε "κρίμα, κρίμα, πόσο στενοχωρήθηκα, θα ξαναπροσπαθήσεις και θα γεννήσεις, μην ανησυχείς". Δεν ανησυχώ καθόλου. Ανησυχώ μόνο για την υγεία μου και την υγεία των μελών της οικογένειάς μου και για τίποτε άλλο.

Βρε ουστ, ας τολμήσει κανείς να μου πει τίποτε άλλο και θα δεις τι θα πάθει.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bp,

Εγώ πάντως τόσο καιρό διαπίστωσα αν μιλάς απότομα σου λένε "μα καλά δεν αισθάνεται τίποτα?"ΑΝ πάλι δείχνεις λυπημένη σου λένε "τι έπαθες καημένη!"Άσε τους τρίτους να λένε λοιπόν ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ.....ΑΝΤΕ ΠΙΑ...ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΛΕΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ...

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΡ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Ε? ΕΙΔΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΣ ΕΧΕΙΣ ΦΥΓΕΙ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΖΗΤΗΜΑ, ΟΥΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΨΕΥΤΙΚΟ ΟΙΚΤΟ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ, ΟΥΤΕ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΒΟΛΗ". ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΙΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΑΝ "ΓΙΑΤΙ ΜΩΡΕ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ?". ΣΕ ΑΜΟΡΦΩΤΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗ ΡΩΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΗΛΙΘΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΣ ΑΝΑΛΟΓΩΣ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΟΨΤΟΥΣ ΤΟ ΒΗΧΑ ΕΞΑΡΧΗΣ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ, ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ. ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙ' ΑΥΤΟ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΗ, ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΑΤΟΜΟ. ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ......

Link to comment
Share on other sites

bp χαίρομαι που διαβάζω ότι είσαι καλά! Όλα περαστικά είναι, θα δεις!

Όσο για τους γύρω.... μην τους υπολογίζεις καθόλου! Ένα μήνα μετά την απόξεση εγώ συνεχίζω ακριβώς όπως και στην αρχή και τα πράγματα όλο και βελτιώνονται... δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν, δεν σηκώνω το τηλέφωνο σε ανθρώπους που ξέρω ότι θα με εκνευρίσουν ή θα με στενοχωρήσουν (αν δεν είναι σε θέση να καταλάβουν δεν με ενδιαφέρει και ας παρεξηγηθούν), ασχολούμαι μόνο με εμένα και το άντρα μου. Αν εμείς είμαστε καλά, όλα καλά θα πάνε!

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου μια γρήγορη ανάρρωση, σωματική και ψυχολογική, και ένα νινι όταν εσύ θα αισθάνεσαι έτοιμη!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια σε όλες...

 

Bp πολύ χαίρομαι που είσαι καλά. Διάβασα τα νεά του ΣΚ και σε βλέπω καλά. Μπράβο σου. Πως είσαι σήμερα?

 

mariakar που είσαι κοριτσάκι μου?

 

female ολα καλά?

 

Τα υπόλοιπα κορίτσια? Τα νέα σας

 

Άντε να μας πάει καλά η βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Bp σου εύχομαι περαστικούλια. Να είσαι πάντα καλά κούκλα μου και σου εύχομαι μέσα πό την καρδιά μου σύντομα να μείνεις έγκυος. :wink:

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, καλημέρα σε όλες.

Σήμερα είμαι πολύ καλά. Μειώθηκε το αίμα, έχω ελάχιστο. Επίσης, σχεδόν εξαφανίστηκαν και τα πονάκια.

Όλα καλά και ήδη κάνω σχέδια να φύγω το 4ημερο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, καλημέρα σε όλες.

Σήμερα είμαι πολύ καλά. Μειώθηκε το αίμα, έχω ελάχιστο. Επίσης, σχεδόν εξαφανίστηκαν και τα πονάκια.

Όλα καλά και ήδη κάνω σχέδια να φύγω το 4ημερο.

Τέλειαααα!!!!!!!!!!!

Ξεκουράσου όσο μπορείς αυτές τις ημέρες για να ευχαρηστηθείς το 4ήμερο.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να περάσατε καλά το Σ/Κ!

Εγώ είμαι λίγο μπερδευμένη με τα αντιπατρικά. Έχει κάνει καμιά την εξέταση και να βγει ΘΕΤΙΚΗ? Πολύ περίεργα μας τα λένε οι γιατροί!

Κορίτσια αύριο γεννάει η κουνιάδα μου στο ίδιο μαιευτήριο που έκανα εγώ την απόξεση και δεν θέλω ούτε απέξω ν περνάω! Και πρέπει να πάωωωω!!! Από τώρα σκέφτομαι το καρδιοχτύπι μου, τι κι αν έχουν περάσει 3 μήνες!

Και δεν φτάνει αυτό αλλά απόψε θα πάμε στο jumbo να ψωνίσουμε μωρουδιακά και δωράκια. Αχ τι περίεργα παιχνίδια μας παίζει η μοίρα...

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

female να σκέφτεσαι ότι όταν ξαναμπείς θα είναι για να φέρεις και εσύ στον κόσμο ένα μωράκι. Το ξέρω είναι πολύ περίεργο αλλά τι να κάνεις... Η μοίρα μας παίζει κάτι παιχνίδια μερικές φορές. Και εγώ ακούω από τη μέρα που έκανα την απόξεση όλο για εγκυμοσύνες γύρω μου

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Ειρήνη σε τι φάση είσαι? Πόσος καιρός έχει περάσει? Κάνεις εξετάσεις? Αν θυμάμαι καλά είχες την παλίνδρομη την 9η-10η εβδομάδα σωστά? Το πρώτο σου παιδάκι? Τι ηλικία έχεις?

Σε τρέλλανα στις ερωτήσεις!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...