Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Diakrinw foul aisiodoksia!

Na eiste kala bre koritsia kai mou dinete kouragio kai upomoni!!!!

to kalokairi skeftomai twra.

pinete filicine eseis? egw stamatisa apo antidrasi (pallindromi ton Maio) alla lew na ksanarxisw!

filakia!!

 

ΕΤΣΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ !!!

FILICINE ΕΠΑΙΡΝΑ 1 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ. ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ. ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙ. ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙ ΑΠΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟ 1,70 ΠΗΓΕ ΣΤΑ 5,20!!! Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΠΙΑ!!!

ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΤΑ PREGNACARE ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΨΑΝ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να παίρνετε filicine καθημερινά!

Εγώ ξαναρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε να τα συνεχίσω.

Όταν ξαναμείνουμε έγκυες (που θα μείνουμε σίγουρα) το μωράκι μας πρώτα θα ζητήσει να χρησιμοποιήσει το φυλλικό οξύ που θα έχουμε αποθηκευμένο στο σώμα μας από τρεις μήνες πριν! Άρα είναι απαραίτητο!

 

smak 5,20; Πότε πήγε 5,20; Δε μπορεί! Θα πάω αύριο να πάρω γιατί μου τελειώνουν να το διαπιστώσω με τα μάτια μου... ή μάλλον, με την τσέπη μου!

JX77p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια.Με εριξε ψυχολογικα απο κουβεντα που ειχαμε με αλλη κοπελα,το γεγονος πως δεν αρκουν οι εξετασεις που εκανα(θρομβοφιλια,θυροηδη και κατι αλλα c...Δεν θυμαμαι) και πως πρεπει να ψαχτω κι αλλο..καρυοτυπο κ.α..Τι να πω..Ρωτησα το γιατρο μου και μου ειπε πως δεν συντρεχει λογος.Μακαρι να εξελιχθουν ολα ομαλα και οπως τα ονειρευεται η καθεμια.Παντως ηταν η πιο ευχαριστη συνομιλια που ειχα,με ανεβασατε την διαθεση να στε καλα φιλεναδιτσες μου γιατι αυτο ειστε...απο "τουδε και στο εξης"...Φιλια και...γερα με τσαμπουκα!!!

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανονικα πρεπει να το περνουμε αλλα εγω κοριτσια μου κουραστηκα με τοσα φαρμακα το εχω σταματησει για λιγο...

 

Δεν είναι "φάρμακο" αυτό, όμως αν αισθάνεσαι έτσι, καλά θα κάνεις να πάρεις το διάλειμμα που έχεις ανάγκη. Στο κάτω κάτω φυλλικό οξύ παίρνουμε και από τα φυλλώδη λαχανικά, σπανάκι, μαρούλια, κρεμμύδια, πράσσα, παντζάρια και δεν συμμαζεύεται!

Ρίξτο στο... υγιεινό φαΐ!!! :lol:

 

Παντως ηταν η πιο ευχαριστη συνομιλια που ειχα,με ανεβασατε την διαθεση να στε καλα φιλεναδιτσες μου γιατι αυτο ειστε...απο "τουδε και στο εξης"...Φιλια και...γερα με τσαμπουκα!!!

 

Έτσι είναι! Το πιάσαμε το νόημα νομίζω!

Θα φτιάχνουμε διάθεση και να δείτε που σύντομα θα πλημμυρίσει το φόρουμ μωράκια!!!:lol:

JX77p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια.Με εριξε ψυχολογικα απο κουβεντα που ειχαμε με αλλη κοπελα,το γεγονος πως δεν αρκουν οι εξετασεις που εκανα(θρομβοφιλια,θυροηδη και κατι αλλα c...Δεν θυμαμαι) και πως πρεπει να ψαχτω κι αλλο..καρυοτυπο κ.α..Τι να πω..Ρωτησα το γιατρο μου και μου ειπε πως δεν συντρεχει λογος.Μακαρι να εξελιχθουν ολα ομαλα και οπως τα ονειρευεται η καθεμια.Παντως ηταν η πιο ευχαριστη συνομιλια που ειχα,με ανεβασατε την διαθεση να στε καλα φιλεναδιτσες μου γιατι αυτο ειστε...απο "τουδε και στο εξης"...Φιλια και...γερα με τσαμπουκα!!![/QUOT
Link to comment
Share on other sites

Ααααααααα!!!!!δεν ξερω τι γραφω κ που το γραφω...:mad:Ξερω τι ειναι το filicine σε φαρμακειο δουλευω αλλα κ να μην δουλευα θα εχα γινει φαρμακοποιος κ φυσικα γιατρος....:P

Link to comment
Share on other sites

Egw epairna to pregnacare nomizw den kanei panw apo 12-13 eurw kai exei ki alles bitamines ektos apo to foliko oksu. Tha to ksanarxisw ki egw aplws pernaw mia psuxologiki fasi san antidrasi. Exw ki allo erwtima mono eseis kanete prospatheia gia kaluteri diatrofi i kai o antras sas/filos sas? prospathw kathe mera na exw salata sto fagito kai ennoeitai froutakia kata tin diarkeia tis imeras. Tsigaro kapnizete?

Koritsia egw mia eisai aisiodoksi kai mia apaisiodoksi. Episi niwthw kai polu kourasmeni kai psuxologika kai swmatika isws einai apo ti zesti!

Na eiste oles kala mou dinete polu kouragio!

Filakia!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βγήκε η χοριακή μου και ήταν η μισή από την προηγούμενη.

Να χτυπήσω ξύλο, φαίνεται πως θα την γλυτώσω την απόξεση

Την φωτογραφία από τον υπέρηχο δεν την πετάω αλλά δεν την κοιτάω κιόλας. Την κρατώ στον φάκελο κυρίως επειδή θέλω να κρατάω ιατρικό αρχείο για κάθε περίπτωση.

Άλλωστε σκέφτομαι πως όταν κάποτε θα έρθει το μωρό μου, θα μπορώ να του το δείξω και να του πω "Ορίστε, αυτή η κουκκιδούλα προετοίμασε τη μαμά και την έκανε δυνατή για να αποκτήσει εσένα!".

Κάπως έτσι το σκέφτομαι, ήδη αισθάνομαι καλύτερα και κοιτάω μπροστά. Γιατί εδώ που τα λέμε, με την στενοχώρια και να κολλάω πίσω, το μόνο που θα καταφέρω είναι να σαμποτάρω τον ερχομό του μωρού μου.

Καμιά μας δεν το θέλει αυτό, έ;

Μακαρι να την γλυτωσεις κ να μην χρειαστει...ο γιατρος τι σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Egw epairna to pregnacare nomizw den kanei panw apo 12-13 eurw kai exei ki alles bitamines ektos apo to foliko oksu. Tha to ksanarxisw ki egw aplws pernaw mia psuxologiki fasi san antidrasi. Exw ki allo erwtima mono eseis kanete prospatheia gia kaluteri diatrofi i kai o antras sas/filos sas? prospathw kathe mera na exw salata sto fagito kai ennoeitai froutakia kata tin diarkeia tis imeras. Tsigaro kapnizete?

Koritsia egw mia eisai aisiodoksi kai mia apaisiodoksi. Episi niwthw kai polu kourasmeni kai psuxologika kai swmatika isws einai apo ti zesti!

Na eiste oles kala mou dinete polu kouragio!

Filakia!!

Τι να πω εγω τωρα!!!!ο αντρουλης μου κανει παντα σωστη διατροφη οσο για μενα δεν τα παω πολυ καλα με φρουτα κ λαχανικα...χαλια τα παω αλλα....τσιγαρο το εχω κοψει πανω απο ενα χρονο κ νιωθω πολυ καλα γι αυτο...κοριτσακι μου να δεις που ολα πανε καλα κ διαθεση σου θα ανεβει στα ουρανια...:P

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το σκέφτομαι, ήδη αισθάνομαι καλύτερα και κοιτάω μπροστά. Γιατί εδώ που τα λέμε, με την στενοχώρια και να κολλάω πίσω, το μόνο που θα καταφέρω είναι να σαμποτάρω τον ερχομό του μωρού μου.

Καμιά μας δεν το θέλει αυτό, έ;

 

Μπράβο σου καλή μου που μέσα στη στενοχώρια σου προσπαθείς να σταθείς στα πόδια σου και πάλι!!!!!!! Είμαι και εγώ από απόξεση μετά από παλίνδρομη, έχουν περάσει μόλις 6 μέρες και προσπαθώ να κάνω ότι είναι δυνατόν για να βρω τον παλιό μου εαυτό. Δεν λέω, υπάρχουν στιγμές που μελαγχολώ και με παίρνουν τα κλάματα (είναι πολύ πρόσφατο και σε μένα) αλλά προσπαθώ όσο μπορώ. Έχω και ένα κοριτσάκι που δεν είναι σωστό να βλέπει τη μητέρα του σε αυτήν την κατάσταση. Έχω βάλει στο πρόγραμμα κομμωτήριο και μια βόλτα από τα μαγαζιά..... φουλ αλλαγή δηλαδή!!!!!! Χθες ξεκίνησα φολικό οξύ και πάλι, να γεμίσει ο οργανισμός για να είναι έτοιμος.

Και να πούμε κιόλας την αλήθεια βρε κορίτσια, δεν γίνεται διαφορετικά. Πρέπει να συνέλθουμε για να είμαστε δυνατές και να προετοιμάσουμε το σώμα και την ψυχή για το νέο μπεμπέ που είναι κάπου στο δρόμο μας ;):P.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια και να θυμόμαστε όλες πως δεν είμαστε μόνες :P!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι... τουλάχιστον να έχουμε εδώ μέσα η μια την άλλη και να αλληλοεμψυχωνόμαστε! Ας μην διαβάζουμε άλλο να θέματα που μας αγχώνουν, ας ακούσουμε τους γιατρούς μας, πάμε τις διακοπούλες μας και όλα θα γίνουν!

Θετική σκέψη χρειάζεται!

Καλημέρα.

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι... τουλάχιστον να έχουμε εδώ μέσα η μια την άλλη και να αλληλοεμψυχωνόμαστε! Ας μην διαβάζουμε άλλο να θέματα που μας αγχώνουν, ας ακούσουμε τους γιατρούς μας, πάμε τις διακοπούλες μας και όλα θα γίνουν!

Θετική σκέψη χρειάζεται!

Καλημέρα.

 

Συμφωνω η καθεμια εχει και απο μια ιστιρια να πει αν ακουμε ολες αυτες τις ιστοριες οι οποιες ως επι το πληστον ειναι για κλαματα...καηκαμε...Ο γιατρος της καθεμιας ειναι αυτος που θα οδηγησει τα πραγματα να εχουν καλη εξελιξη.Ας εχουμε και λιγη πιστη σ αυτα που μας λενε οι ειδικοι.ο γιατρος μας..Ετσι οπως παμε τα αμφισβητουμε ολα με αποτελεσμα να ψαχνομαστε ολο και πιο πολυ για περισσοτερες εξετασεις...που στην ουσια δεν οδηγουν πουθενα!Μονο αγχος μας προσθετουν και τιποτε αλλο ,θαρρεις δεν φτανει οσο εχουμε!!Πιστη χρειαζεται και πιο πολυ στον εαυτο μας..Το λεω να τ ακουω κι εγω γιατι ειχα αρχισει ν αμφισβητω τους παντες και τα παντα..Καλημερουδια φιλεναδιτσες!!

cu35p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Exw ki allo erwtima mono eseis kanete prospatheia gia kaluteri diatrofi i kai o antras sas/filos sas? prospathw kathe mera na exw salata sto fagito kai ennoeitai froutakia kata tin diarkeia tis imeras. Tsigaro kapnizete?

Εγώ είμαι έτσι κι αλλιώς πολύ των φρούτων και των λαχανικών, αλλά τα κιλάκια κιλάκια! Τα τελευταία χρόνια και ο άντρας μου έχει αλλάξει πολύ την διατροφή του προς το καλύτερο.

Το τσιγάρο το κόψαμε μαχαίρι και οι δύο πριν πολλά χρόνια, με στόχο όταν θα παντρευόμασταν και θα αποφασίζαμε να κάνουμε παιδιά, να είχαμε όσο το δυνατόν πιο καθαρούς οργανισμούς.

Ήταν μια απόφαση για την οποία είμαι και θα είμαι πολύ περήφανη. :)

 

Μακαρι να την γλυτωσεις κ να μην χρειαστει...ο γιατρος τι σου ειπε?

Θα ξανακάνω χοριακή την Παρασκευή. Θα την παρακολουθούμε μέχρι να πέσει τελείως, για να είμαστε σίγουροι. Μέχρι τώρα έχει κάθετα καθοδική πορεία, φάγαμε τον γάιδαρο, ελπίζω να μη μου τα χαλάσει στην ουρά! :lol:

JX77p2.png
Link to comment
Share on other sites

Smak μου ετσι ειναι πρεπει να ακουμε μονο τους γιατρους μας δεν ειμαστε εμεις ειδικη...εγω μενω σε νησακι κ κανω μονινα διακοπες ασε που ξεκινησα κ pilates...ετσι γι να μπορουμε να βγουμε ανετα στην παραλια...:P

Link to comment
Share on other sites

Smak μου ετσι ειναι πρεπει να ακουμε μονο τους γιατρους μας δεν ειμαστε εμεις ειδικη...εγω μενω σε νησακι κ κανω μονινα διακοπες ασε που ξεκινησα κ pilates...ετσι γι να μπορουμε να βγουμε ανετα στην παραλια...:P

 

Μπράβο σου! Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε!

Να ασχοληθούμε με τους εαυτούς μας!

Ξέρετε κορίτσια, αλήθεια είναι, οτι ούτε γιατροί είμαστε ούτε ειδικοί.

Απλά ο φόβος μας να μην μας ξανασυμβεί κάτι τέτοιο, μας βάζει να κάνουμε όλες αυτές τις κινήσεις που κάνει η καθεμιά μας.

Καμιά μας δεν θα ήθελε να ξαναπεράσει τα ίδια και για αυτό προσπαθούμε να αποκλείσουμε περιπτώσεις και να προφυλαχτούμε απο κάτι κακό.

Δυστυχώς όμως ακόμα και έτσι, ψάχνοντάς το, κάνουμε και καλό και κακό στους εαυτούς μας. Καλό γιατί που ξέρεις, μπορεί να βρεθεί άκρη. Κακό γιατί δεν αφήνουμε τον εαυτό μας να χαλαρώσει και να απολάυσει τη ζωή. Την κάθε στιγμή μας, με τους ανθρώπους, τους συγγενείς, τον άντρα μας που δυστυχώς δεν γυρίζουν πίσω. Μακάρι να υπήρχε μια απάντηση και μια λύση για το πρόβλημα της κάθε περίπτωσης, αλλά δυστυχώς...

Τα λέω για να τα ακούω και εγώ, γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι και πολύ καλά... Το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να απολαύσω την καθημερινότητά μου.

Εύχομαι το καλύτερο για όλες μας. Οτι είναι να γίνει θα γίνει.

Μανούλες θα γίνουμε όλες. Με τον εύκολο ή με τον δύσκολο τρόπο.

Η τεχνολογία και η επιστήμη υπάρχει πλέον να δώσει λύση και στις πιο δύσκολες περιπτώσεις. Ψυχική δύναμη χρειάζεται και όλα έρχονται!

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου! Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε!

Να ασχοληθούμε με τους εαυτούς μας!

Ξέρετε κορίτσια, αλήθεια είναι, οτι ούτε γιατροί είμαστε ούτε ειδικοί.

Απλά ο φόβος μας να μην μας ξανασυμβεί κάτι τέτοιο, μας βάζει να κάνουμε όλες αυτές τις κινήσεις που κάνει η καθεμιά μας.

Καμιά μας δεν θα ήθελε να ξαναπεράσει τα ίδια και για αυτό προσπαθούμε να αποκλείσουμε περιπτώσεις και να προφυλαχτούμε απο κάτι κακό.

Δυστυχώς όμως ακόμα και έτσι, ψάχνοντάς το, κάνουμε και καλό και κακό στους εαυτούς μας. Καλό γιατί που ξέρεις, μπορεί να βρεθεί άκρη. Κακό γιατί δεν αφήνουμε τον εαυτό μας να χαλαρώσει και να απολάυσει τη ζωή. Την κάθε στιγμή μας, με τους ανθρώπους, τους συγγενείς, τον άντρα μας που δυστυχώς δεν γυρίζουν πίσω. Μακάρι να υπήρχε μια απάντηση και μια λύση για το πρόβλημα της κάθε περίπτωσης, αλλά δυστυχώς...

Τα λέω για να τα ακούω και εγώ, γιατί αυτές τις μέρες δεν είμαι και πολύ καλά... Το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να απολαύσω την καθημερινότητά μου.

Εύχομαι το καλύτερο για όλες μας. Οτι είναι να γίνει θα γίνει.

Μανούλες θα γίνουμε όλες. Με τον εύκολο ή με τον δύσκολο τρόπο.

Η τεχνολογία και η επιστήμη υπάρχει πλέον να δώσει λύση και στις πιο δύσκολες περιπτώσεις. Ψυχική δύναμη χρειάζεται και όλα έρχονται!

Αχ κουκλιτσα μου μπορω να σε καταλαβω...εμενα την πρωτη φορα τυχαιο γεγονος την δευτερη επισης...δεν το βαζω κατω κ ολα καλα θα πανε δεν θελω με τιποτα να περασω ξανα την χρονια την περσινη...το κεφαλι ψηλα κ παμε μπροστα μανουλες θα γινουμε ολες..ο γιατρος μου ειπε να μην διαβαζω τιποτα δεν ειμαστε γιατροι....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όλα καλά και σήμερα!

Η χοριακή μου έπεσε τελείως, το αίμα έχει σταματήσει και τώρα το μόνο που έχω να κάνω είναι να περιμένω την περίοδό μου και μετά... βουρ στο ψητό!!!;)

Αυτές τις μέρες τρώω ό,τι δε μπορούσα να φάω όσο ήμουν έγκυος, όπως λίγο συκωτάκι, κανένα παγωτάκι, τέτοια πράγματα.

Τώρα που σταμάτησα να πονάω, άρχισα ξανά και το περπάτημα.

ΕΝ-ΔΥΟ, ΕΝ-ΔΥΟ, ξανά να κάνουμε μωρό!!!:D

JX77p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όλα καλά και σήμερα!

Η χοριακή μου έπεσε τελείως, το αίμα έχει σταματήσει και τώρα το μόνο που έχω να κάνω είναι να περιμένω την περίοδό μου και μετά... βουρ στο ψητό!!!;)

Αυτές τις μέρες τρώω ό,τι δε μπορούσα να φάω όσο ήμουν έγκυος, όπως λίγο συκωτάκι, κανένα παγωτάκι, τέτοια πράγματα.

Τώρα που σταμάτησα να πονάω, άρχισα ξανά και το περπάτημα.

ΕΝ-ΔΥΟ, ΕΝ-ΔΥΟ, ξανά να κάνουμε μωρό!!!:D

 

Τέλος καλό, όλα καλά...... Εύχομαι σε όλες μας που έχουμε περάσει αυτή τη δυσάρεστη διαδικασία να τα καταφέρουμε πολύ σύντομα και να γεμίσουμε τις κοιλίτσες μας με σποράκια ;):P!!!!!!!

Πάντως και εγώ κάνω όλα αυτά που δεν μπορούσα να κάνω στην εγκυμοσύνη.... τι να πω, λες και το κάνω επίτηδες!!!!!!

 

Υ.Γ. Μου αρέσει πολύ το καινούργιο σου τικεράκι. Βουρ για καινούργιους στόχους λοιπόν!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Είμαι κι εγώ καινούργια στο φορουμ. Θα σας πω εν συντομία την ιστορία μου...Είμαι 31 χρόνων με "δώρο" διάγνωση συνδρόμου Πρώιμης Ωοθηκικής Ανεπάρκειας. Έτσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου να προχωρήσουμε άμεσα σε εξωσωματική αλλά δυστυχώς μετά από έναν κύκλο ενέσεων είχα μόνο 2 ωοθυλάκια κι έτσι στραφήκαμε στη λύση της σπερματέγχυσης. Και έγινε το θάυμα (γιατί μάλλον για θαύμα ή τυχαίο γεγονός πρόκειται) και έμεινα έγκυος! Αλλά δυστυχώς στις 9,5 βδομάδες σταμάτησε να χτυπά η καρδούλα του.... Πέρασα πολύ δύσκολα γιατί ο γιατρός μου έδωσε κάτι χάπια για να αποβάλλω στο σπίτι (ξέχασα να αναφέρω ότι ζω στην Ολλανδία και ίσως διαφέρει η πρακτική εδώ). Οπότε απόξεση δεν κάναμε. Μετά από υπερηχογραφικό έλεγχο διαπιστώσαμε ότι καθάρισα και....να'μαι τώρα απελπισμένη ξανά....

Θέλω να αρχίσω το συντομότερο δυνατόν προσπάθειες ξανα. Δεν έχω καιρό για χάσιμο λόγω της κατάστασής μου... Ξέρετε τι γινεται με την γονιμότητα μετά από αποβολή?

Όποια συμβουλή/εμπειρία είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μολις εχτες περασα απο το κρυο κρεβατι της αποξεσης..μετα απο 9,5 εβδομαδες το χασαμε το σπορακι μας..ο πονος ειναι πολυ μεγαλος αλλα δεν πρεπει να το βαζουμε κατω κοριτσια ...ξερω αποψε δεν θα κοιμηθω.το σκεφτομαι συνεχεια .τουλαχιστον δεν ποναω πια σωματικα.αυριο ραντευου για βαψιμο μαλλιων και θα παω να παρω καμια μπλουζιτσα να ανεβει η διαθεση...οσο για την συλληψη μετα την αποβολη νομιζω πιανεις παρα πολυ ευκολα λογω καθαρισμου της μητρας.

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...