Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ομως αν σκεφτεις την περιπτωση παλινδρομης ή ανεμβρυικης κυησης,σημαινει πως ο οργανισμος μου εχει ηδη προβλημα,αρα ακομα κ αν η αποξεση γινει σωστα,στο μελλον μια αλλη εγκυμοσυνη ισως εχει την ιδια καταληξη.ετσι δεν ειναι?

 

 

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΙΔΥΜΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ (ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΣΤΙΣ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ)\

ΤΟ 2007.ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟΞΕΣΗ,.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΟΜΩΣ Η ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΤΟ 2008 ΗΡΘΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ.

ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΗΡΘΕ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ!

Ο ΠΟΝΟΣ ΑΠΑΛΥΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΤΙΚΡΥΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ,ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΣ.......

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ελπιζω να ειστε ολες καλα.εγω δυστυχως δεν ειμαι καλα.εχασα τον μπαμπα μου στις 8 νοεμβριου.ειχε καρκινο στον πνευμονα και εκανε μετασταση στον εγκεφαλο.τουλαχιστον δεν υπεφερε.συγνωμη που σας γραφω για αυτο αλλα ειστε σαν οικογενεια.

ελπιζω να σας πανε ολα καλα και να αποκτησετε αυτο που θελετε.

θα μπαινω οποτε μπορω.

φιλια σε ολες

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ελπιζω να ειστε ολες καλα.εγω δυστυχως δεν ειμαι καλα.εχασα τον μπαμπα μου στις 8 νοεμβριου.ειχε καρκινο στον πνευμονα και εκανε μετασταση στον εγκεφαλο.τουλαχιστον δεν υπεφερε.συγνωμη που σας γραφω για αυτο αλλα ειστε σαν οικογενεια.

ελπιζω να σας πανε ολα καλα και να αποκτησετε αυτο που θελετε.

θα μπαινω οποτε μπορω.

φιλια σε ολες

Συλλυπητηρια!! Σε καταλαβαίνω Γιατί κ Εγω έχασα τον Πατερα μου πριν απο 1,5 χρόνο απο τον ίδιο λόγο Αλλά στο συκώτι.54 χρόνων. Μπαμ μπαμ, δεν ήξερε κάνενας μασ τίποτα. Να ζείτε να τον θυμοσαστε..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια ελπιζω να ειστε ολες καλα.εγω δυστυχως δεν ειμαι καλα.εχασα τον μπαμπα μου στις 8 νοεμβριου.ειχε καρκινο στον πνευμονα και εκανε μετασταση στον εγκεφαλο.τουλαχιστον δεν υπεφερε.συγνωμη που σας γραφω για αυτο αλλα ειστε σαν οικογενεια.

ελπιζω να σας πανε ολα καλα και να αποκτησετε αυτο που θελετε.

θα μπαινω οποτε μπορω.

φιλια σε ολες

 

Γλυκό μου κοριτσάκι συλλυπητήρια και ζωή σε σας....

Σε τέτοιες στιγμές δεν υπάρχουν λόγια να πούμε...

Η σκέψη από όλες μας είναι δίπλα σου και να είσαι δυνατή για τα παιδάκια σου και την οικογένειά σου.

Να είσαστε όλοι καλά! Φιλάκια πολλά και περιμένουμε να μάθουμε τα νέα σου!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα λογια σας.ειναι παρηγορια για μενα.ευτυχως εχω την οικογενεια μου που βοηθαει παρα πολυ.

Annast λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.αυτες τις μερες εχω ανακαλυψει ποσος κοσμος υποφερει απο αυτη την αρρωστεια ανεξαρτητως ηλικιας.τι να πω...

Liaki σε ευχαριστω και εχεις δικιο.η ζωη εχει τα πανω και τα κατω της .

φιλακια σε ολες

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα λογια σας.ειναι παρηγορια για μενα.ευτυχως εχω την οικογενεια μου που βοηθαει παρα πολυ.

Annast λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.αυτες τις μερες εχω ανακαλυψει ποσος κοσμος υποφερει απο αυτη την αρρωστεια ανεξαρτητως ηλικιας.τι να πω...

Liaki σε ευχαριστω και εχεις δικιο.η ζωη εχει τα πανω και τα κατω της .

φιλακια σε ολες

Να σαι Καλα dimitris soula. Μάλλον τώρα δεν έχει σημασία η ηλικία.. Θερίζει η παλιοαρρώστια.. Εύχομαι να είσαι Καλα κ ειλικρινά λυπάμαι ...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα.σιγα σιγα μερα με την μερα παει .ευτυχως εχω τα παιδια και τον αντρα μου.και ευτυχως εχω και εσας στο forum που ευτυχως βλεπω οτι η ζωη συνεχιζεται .

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Τα συληπητηρηα μου σε τετηες περηπτωσης δεν ηπαρχουν λογηα ............... να ησται καλα να τον θημοσασται με αγαπη !

σε ευχαριστω κοριτσακι μου.η ζωη ετσι ειναι με τα καλα και τα κακα της.φιλακια πολλα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες.Ειμαι μανουλα ενος αγοριου 2 ετων και αποφασισαμε να του δωσουμε ενα αδελφακι.Οντως ηρθε η εγκυμοσυνη.Παω πρωτη φορα στη γιατρο και ειδαμε το σακο απο κοιλιακο υπερηχο ολα οκ, η θεση του μεσα στη μητρα η διασταση του ολα ενταξει.Κανονιζουμε επομενο ραντεβου και μαλιστα ηθελα και στα γενεθλια του ανδρα μου για δωρο.Μπαινουμε μεσα με κανει υπερηχο τιποτα η καρδουλα.Μου κανει κολπικο τιποτα παλι μετραει το σακο και μου λεει οτι αντιστοιχει σε 5 εβδομαδων ενω εγω κανονικα επρεπε να ειμαι 9 εβδ.Με στελνει για χορικη και ειναι 25958 μοναδες.Την παιρνω τηλ και μου λεει ελα να σε ξαναδω.Κοντευω να τρελλαθω.Απο οτι διαβαζω και απο οτι μου ειπε εξω εξω για να μην με στεναχωρησει ειναι παλλινδρομος απλως περιμενει αλλη μια εβδομαδα για σιγουρια.Ειμαι αποφασισμενη οτι ειναι παλλινδρομη και θα παω για αποξεση αλλα ακομα και τωρα λιγες ωρες πριν παω να με ξαναδει εγω ακομα ελπιζω.Μαλλον στα δυσαρεστα γεγονοτα δεν το ξεπερνας τοσο γρηγορα και ελπιζεις ως το τελος.Φιλια και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες.Ειμαι μανουλα ενος αγοριου 2 ετων και αποφασισαμε να του δωσουμε ενα αδελφακι.Οντως ηρθε η εγκυμοσυνη.Παω πρωτη φορα στη γιατρο και ειδαμε το σακο απο κοιλιακο υπερηχο ολα οκ, η θεση του μεσα στη μητρα η διασταση του ολα ενταξει.Κανονιζουμε επομενο ραντεβου και μαλιστα ηθελα και στα γενεθλια του ανδρα μου για δωρο.Μπαινουμε μεσα με κανει υπερηχο τιποτα η καρδουλα.Μου κανει κολπικο τιποτα παλι μετραει το σακο και μου λεει οτι αντιστοιχει σε 5 εβδομαδων ενω εγω κανονικα επρεπε να ειμαι 9 εβδ.Με στελνει για χορικη και ειναι 25958 μοναδες.Την παιρνω τηλ και μου λεει ελα να σε ξαναδω.Κοντευω να τρελλαθω.Απο οτι διαβαζω και απο οτι μου ειπε εξω εξω για να μην με στεναχωρησει ειναι παλλινδρομος απλως περιμενει αλλη μια εβδομαδα για σιγουρια.Ειμαι αποφασισμενη οτι ειναι παλλινδρομη και θα παω για αποξεση αλλα ακομα και τωρα λιγες ωρες πριν παω να με ξαναδει εγω ακομα ελπιζω.Μαλλον στα δυσαρεστα γεγονοτα δεν το ξεπερνας τοσο γρηγορα και ελπιζεις ως το τελος.Φιλια και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες σας.

Εύχομαι όλα να πανε Καλα..Αλλά Ότι κ να γίνει να μην στεναχωριεσαι.. Θα περάσει να σκέφτεσαι Ότι Έχεις ήδη ένα μωρακι κ πάτε για δεύτερο.Εγω είχα παλλινδρομη στις 8 εβδ.νόμιζα Ότι γκρεμιστηκε ο κοσμος όλος,Αλλά η κόρη μου κ ο άντρας μου ήταν μεγάλο στήριγμα..Στείλε μας μην να μας πεις τι έγινε κ εύχομαι ολόψυχα να ακούσετε την καρδούλα του μωρού σας..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

didoge μην απογοητευεσαι ,ελπιζω ολα να πανε καλα.αλλα οτι και να γινει να σκεφτεσαι την οικογενεια σου,θα σε βοηθησει πολυ.ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να ακουσετε καρδουλα.αλλα οτι και γινει να ξερεις οτι η φυση ξερει τι κανει και αν παλινδρομησε υπηρχε λογος.το εχω περασει και εγω δυο φορες αλλα στην αρχη αρχη της κυησης.προχωρα παρακατω και ολα θα πανε καλα την επομενη φορα.εχω τρια παιδια και την μικρη μου την απεκτησα μετα την πρωτη αποβολη.πριν λιγο καιρο ειχα μια ακομη αποβολη.δεν πειραζει .θα περασει.περιμενουμε μηνυμα σου.φιλακια πολλα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινετε.Μεσα μου το εχω παρει αποφαση οτι ετσι επρεπε να γινει για καλο.Απλα η ελπιδα παντα σιγοκαιει.Σε κανα 2 ωρες θα παω στη γιατρο.Θα σας ενημερωσω.Καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για το κουραγιο που μου δινετε.Μεσα μου το εχω παρει αποφαση οτι ετσι επρεπε να γινει για καλο.Απλα η ελπιδα παντα σιγοκαιει.Σε κανα 2 ωρες θα παω στη γιατρο.Θα σας ενημερωσω.Καλημερα

 

Εύχομαι μια θετική ανατροπή στη διάγνωση του γιατρού. Αλλά ό, τι και να γίνει, να είσαι δυνατή..και έχεις 1 πολύ καλό λόγο γι' αυτό:το παιδάκι σου. Όταν έκανα την απόξεση με ρώτησαν οι νοσοκόμες πριν τη νάρκωση "παιδάκια έχεις?". Μακάρι να είχα ήδη, θα' ταν διαφορετικά νομίζω. Δε θα γυρνούσα σπίτι στα χαμένα. Αλλά δυστυχώς ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη, και δή άτυχη. Θυμάμαι ότι μόλις μου είπε ο γιατρός ότι μάλλον πάμε για παλλίνδρομη, το πρώτο πράγμα που ρώτησα ήταν "μπορούμε να κάνουμε την απόξεση σήμερα, τώρα αμέσως?". Ήθελα όσο το δυνατόν γρηγορότερα να απομακρυνθώ από την κατάσταση αυτή, να τελειώσει και να το ξεχάσω. Τελικά την έκανα άμεσα, 2 μέρες μετά.

Ό, τι και να γίνει, να αντλήσεις δύναμη και παρηγοριά από το αγοράκι σου. Και μη στεναχωριέσαι, απ' ότι βλέπεις είμαστε πολλές που περάσαμε δύσκολα, αλλά στο τέλος θα ανταμειφθούμε, πού θα πάει!!

Για αρχή ας ευχηθούμε να παν όλα καλά. Περιμένουμε νέα σου. Μακάρι να αποφύγεις την παλλίνδρομη και να είναι όλα εντάξει. Φτάνει πια με τις παλλίνδρομες. Πριν το πάθω δεν ήξερα καν τί είναι. Και τώρα ακούω παντού για παλλίνδρομες.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.Αυριο μπαινω για αποξεση.Ελπιζω ολα να πανε καλα και θα προσπαθησουμε συντομα ολες μας με τελειομηνες εγκυμοσυνες.Φιλακια πολλα.Ο θεος ειναι μεγαλος

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.Αυριο μπαινω για αποξεση.Ελπιζω ολα να πανε καλα και θα προσπαθησουμε συντομα ολες μας με τελειομηνες εγκυμοσυνες.Φιλακια πολλα.Ο θεος ειναι μεγαλος

 

 

Ετσι μπραβω κοριτσι μου , να εισαι δυνατη .Κοιταμε μπροστα .

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.Αυριο μπαινω για αποξεση.Ελπιζω ολα να πανε καλα και θα προσπαθησουμε συντομα ολες μας με τελειομηνες εγκυμοσυνες.Φιλακια πολλα.Ο θεος ειναι μεγαλος

θα περασει μην απογοητευτεις.και κυριως μην το αφησεις να σε παρει απο κατω.εχει δικιο η ksanthi κοιταμε μπροστα.η φυση σταματαει κατι οταν δεν πηγαινει καλα.θα περασει και σου ευχομαι να τα καταφερεις συντομα.εδω ειμαστε εμεις να τα λεμε.φιλακια κοριτσακι μου και υπομονη.

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.Αυριο μπαινω για αποξεση.Ελπιζω ολα να πανε καλα και θα προσπαθησουμε συντομα ολες μας με τελειομηνες εγκυμοσυνες.Φιλακια πολλα.Ο θεος ειναι μεγαλος

Λυπάμαι... Δεν πειράζει όμως να είμαστε αισιόδοξες κ όλα θα γίνουν. Εγω πριν μου τύχει η παλλινδρομη δεν ήξερα καν Ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα.. Κ όταν μπήκα στο forum,τρελλαθηκα.. Δεν φανταζόμουν ποτε Ότι είναι τόσο συχνό φαινόμενο..πάντως όπως λένε κ εδω όλα τα Κορίτσια η φύση Ξέρει κ προλαμβάνει τα χειρότερα..εμένα το μωρακι μου είχε χρωμοσωματικη ανωμαλία 9 κ αν τελικά θα ζούσε, θα πέθαινε μόλις γεννιόταν..Άρα ήμουν " τυχερή" μες στην ατυχία μου..Τώρα περιμένω κ Εγω να περάσουν 3 μήνες να ξαναπροσπαθησουμε κ Αυτή τη φορα να πανε όλα Καλα..κ μακάρι Αυτή η στήλη να κλείσει κάποια στιγμή... Εύχομαι Περαστικα

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα και απο μενα!γραφω για πρωτη φορα!θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση αν φυσικα μπορειτε να με βοηθησετε!ειμαι στην 11η βδομαδα κυησης!διαβασα το forum για την παλινδρομη κυηση και η αληθεια ειναι πως φοβηθηκα.δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχε κατι τετοιο!μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης δοξα το θεο!ουτε ζαλαδες ουτε ναυτιες τιποτα σαν να μην ειμαι εγκυος!απλα η κοιλια μου εχει φουσκωσει αρκετα για 11 βδομαδων και ειναι σκληρη!επειδη διαβασα οτι η παλινδρομη κυηση δεν εχει συμπτωμα υπαρχει περιπτωση να εχει συμβει κατι και σε μενα?την δευτερα εχω το 2ο ραντεβου με τον γιατρο!σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!γραφω για πρωτη φορα!θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση αν φυσικα μπορειτε να με βοηθησετε!ειμαι στην 11η βδομαδα κυησης!διαβασα το forum για την παλινδρομη κυηση και η αληθεια ειναι πως φοβηθηκα.δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχε κατι τετοιο!μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης δοξα το θεο!ουτε ζαλαδες ουτε ναυτιες τιποτα σαν να μην ειμαι εγκυος!απλα η κοιλια μου εχει φουσκωσει αρκετα για 11 βδομαδων και ειναι σκληρη!επειδη διαβασα οτι η παλινδρομη κυηση δεν εχει συμπτωμα υπαρχει περιπτωση να εχει συμβει κατι και σε μενα?την δευτερα εχω το 2ο ραντεβου με τον γιατρο!σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

καλησπερα μαρακι!καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!γιατι καθεσαι κ διαβαζεισ για παλληνδρομεσ κ αποβολεσ??απολαυσε την εγκυμοσυνη σου χωρισ αγχοσ!!ο γιατροσ σου δε σου χει πει οτι παει καλα η εγκυμοσυνη σου??λογικα για να σαι στη 11 βδομ εχεισ δει κ ακουσει το εμβρυακι σου!!μην αγχωνεσαι...ολα καλα θα ναι!!οσο προχωραει η εγκυμοσυνη σου τοσο πιστευω απομακρυνεται ο κινδυνοσ παλληνδρομησ/απιοβολησ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαρακι!καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!γιατι καθεσαι κ διαβαζεισ για παλληνδρομεσ κ αποβολεσ??απολαυσε την εγκυμοσυνη σου χωρισ αγχοσ!!ο γιατροσ σου δε σου χει πει οτι παει καλα η εγκυμοσυνη σου??λογικα για να σαι στη 11 βδομ εχεισ δει κ ακουσει το εμβρυακι σου!!μην αγχωνεσαι...ολα καλα θα ναι!!οσο προχωραει η εγκυμοσυνη σου τοσο πιστευω απομακρυνεται ο κινδυνοσ παλληνδρομησ/απιοβολησ!

 

 

 

σ ευχαριστω πολυ!ναι πηγα στον γιατρο την 8η βδομαδα και ολα καλα!ακουσαμε κανονικα την καρδουλα του!απλα επειδη καταλαβα οτι αυτο δεν εχει σημασια γι αυτο και φοβηθηκα!αλλα εχεις δικιο.αυτο που πρεπει να κανω ειναι να χαρω την εγκυμοσυνη μου!

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ!ναι πηγα στον γιατρο την 8η βδομαδα και ολα καλα!ακουσαμε κανονικα την καρδουλα του!απλα επειδη καταλαβα οτι αυτο δεν εχει σημασια γι αυτο και φοβηθηκα!αλλα εχεις δικιο.αυτο που πρεπει να κανω ειναι να χαρω την εγκυμοσυνη μου!

ετσι πρεπει μαρακι!!η παλληνδρομη κυηση μπορει να ναι συχνο φαινομενο αλλα δε σημαινει οτι συμβαινει σε ολεσ τισ εγκυμοσυνεσ!αφου πανε ολα καλα μη το πολυψαχνεισ!!αν ηταν κατι ανησυχητικο θα το χε δει ο γιατροσ σου!!εμενα μου το χε πει πριν την παλληνδρομηση οτι κατι δε πηγαινε καλα...οποτε χαλαρωσε κ απολαυσε το!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...