Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

kalispera sas...einai i prwti fora pou grafw,viwsa k egw mia palindromi kiusi...emeina egkios me ekswswmatiki...imoun stin 11i evdomada,den eixa kapoio sumptwma apla ithela na kanw uperixo apo moni mou..ekei anakalipsame oti den zouse to mwraki...eixa akousei kardoula stin 6i evdomada k 3 merwn..o giatros mou einai poli kalos alla logw oti einai se idiwtiko nosokomeio apofasisame na pame se ena giatro pou tha vrisketai se dimosio gia to oikonomiko thema...otan piga ston kainourio imoun 8 evdomadwn kai 5 imerwn...mou evale xeri gia na me eksetasei..otan piga sto nosokomeio gia apoksesi akousa oti tin epomeni mera egine to kako afou eixa paei ston giatro ton kainourio..de kserw an epaikse rolo i apla itan ena tuxaio gegonos...alla i skepsi mou paei k ekei...einai poli duskolo...to ithela toso polu...prospathw na anevw ligo psuxologika gia na kanw tin epomeni prospatheia..alla einai toso duskoloooooooo.....[

Είναι πολύ δύσκολο στην αρχή αλλά σιγά σιγά σταματάς να σκέφτεσαι τα άσχημα και αισιοδοξείς οτι θα έρθει το γερό μωρό!!!Μία παλλίνδρομη μπορεί να συμβεί σε όλες τις γυναίκες δυστυχώς και δε πρέπει να σε παίρνει από κάτω.Οσο για το χ'ερι του γιατρού μη το σκέφτεσαι , αν είχε παίξει ρολο θα είχες αιμορραγία και πόνο.Ολα θα πάνε καλά την επόμενη φορά.

3va2l7h3rc6e4gdx.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalispera sas...einai i prwti fora pou grafw,viwsa k egw mia palindromi kiusi...emeina egkios me ekswswmatiki...imoun stin 11i evdomada.....

Νίκη λυπάμαι πολύ για την απώλεια. Μήπως δώσατε το υλικό της απόξεσης για έλεγχο καρυότυπου ? Γιατί από εκεί ίσως να πάρεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

 

Είμαι στην 6η εβδομάδα και 5 μέρες...ο γιατρός μου έχει δει το σάκκο και το έμβρυο αλλά χωρίς ακόμα να δούμε καρδιακή λειτουργία. Προχθές είδα και κόκκινο αίμα στο εσώρουχό μου.

Το στήθος μου δεν είναι τόσο ευαίσθητο πια...Φόβαμαι ότι η κύηση παλινδρόμησε...Τι λέτε;

Nιώθω απογοητευμένη...

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να μην ειναι παλλινδρομιση , ισως απλα εγινε καθυστεριμενη συληψη οποτε ισως αργησε λιγο ο καρδιακος παλμος . Εγω και στις 3 εγκυμοσυνες πηγα για να ακουσουμε παλμο σιγουρα μετα τις 7 εβδομαδες . Στην 3η κιολας που παλλινδρομησε τελικα ειχα παει 7 εβδομαδων και 5 ημερων για να ειναι σιγουρο το αποτελεσμα . Οπως και δυστηχως ητανε . Σιγουρα θα πρεπει να περιμενεις , και σιγουρα να παρεις τηλ το γιατρο σου να τον ενημερωσεις για την μικρη αιμοραγια και τι θα κανεις αμα ου μη γενετο ερθει πολυ αιμα . Και αλλα3ε νικ καλο μου κοριτσακι , και μονο που το βλεπεις εσυ αυτο σε αγχωνει . ολα καλα θα πανε .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Thanks Viki35 για την απάντησή σου...Ναι μόνο να περιμένω μπορώ...και να ελπίζω. Την Πέμπτη έχω ραντεβού με το γιατρό μου, οπότε και θα ξέρουμε..

Είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη και είχαμε και οι 2 πολύ χαρά...Είδωμεν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας,κ εγω μια απ τα ιδια..παλινδρομη στη 10η βδομ κ ετοιμαζομαι τ απογ γ αποξεση...

αυτο που ηθελα να ρωτησω για οποια γνωριζει,μπορω να θηλασω μετα την αποξεση η οχι??μου παν δ θα με κρατησουν μεσα..δινουν καποια φαρμακα που δ επιτρεπουν το θηλασμο??

xthLp3.png?N3RWspeV

LBhKp2.png?23AKgaR7

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εκανα αποξεση πηρα για καποιες μερες αντιβιωση και μου εκαναν ολικη ναρκωση. Ισως αυτο να επηρεαζει τον θηλασμο. Δεν με κρατησαν κι εμενα, μολις συνηλθα εφυγα.

"...κι υστερα εσενανε ρωτω το νοημα του κοσμου

και λες το χερι σου κρατω κι εσυ εισαι δικος μου..."

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια βοηθήστε σας παρακαλώ πειτε την γνώμη σας,λοιπον 1 σεπτεμβριου πηγα για υπερηχο και ειδαμε τον σακο,σημερα πηγα σε αλλον γιατρο εκανα υπερηχο και ειδαμε παλι μονο τον σακο χωρις μωρο...

θα ηθελα να σας ρωτησω αμα υπαρχει περιπτωση να μην εχει αναπτυχθει ακομα το μωρο η να συνβαινει κατι αλλο εκτος απο παλινδρομιση ,λοιπον εχουμε και λεμε τελευταια περιοδος 20 ιουλιου αλλα ειχα επαφη με τον αντρα μου γυρω στης 11-12 αυγουστου,υπαρχει περιπτωση να πιαστηκε τοτες το παιδι και γι αυτο να μην φαινεται ακομα?ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

θεε μου μακάρι ολα να πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα... Κ εγω παλλινδρομη στην 5η εβδομαδα. Αυριο εχω ραντεβου για αποξεση:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ απο μενα... Κ εγω παλλινδρομη στην 5η εβδομαδα. Αυριο εχω ραντεβου για αποξεση:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

 

οχι ρε παιδια , δεν μπορω να ακουσω αλλο τετιο πραγμα .Κοριτσι μου μην σε περνει απο κατο , εχει ο Θεος και για μας .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βοηθήστε σας παρακαλώ πειτε την γνώμη σας,λοιπον 1 σεπτεμβριου πηγα για υπερηχο και ειδαμε τον σακο,σημερα πηγα σε αλλον γιατρο εκανα υπερηχο και ειδαμε παλι μονο τον σακο χωρις μωρο...

θα ηθελα να σας ρωτησω αμα υπαρχει περιπτωση να μην εχει αναπτυχθει ακομα το μωρο η να συνβαινει κατι αλλο εκτος απο παλινδρομιση ,λοιπον εχουμε και λεμε τελευταια περιοδος 20 ιουλιου αλλα ειχα επαφη με τον αντρα μου γυρω στης 11-12 αυγουστου,υπαρχει περιπτωση να πιαστηκε τοτες το παιδι και γι αυτο να μην φαινεται ακομα?ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

 

 

τωρα βλεπω το ποστ σου .Τι εγεινε τελικα , πος ειναι τωρα τα πραγματα ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

...αν και γι'αυτές τις περιπτώσεις λένε πως ο γιατρός είναι ο ειδικός...στην δικ΄ημου περίπτωση ευτυχώς που δεν τον άκουσα. Έτσι και εμένα στην 6η εβδομάδα που κάναμε τον υπέρηχο βλέπαμε μόνο τον σάκο. Η απάντηση του γιατρού ήταν πως θα έπρεπε να βλέπαμε μωρό οπότε αφού δεν βλέπουμε δεν υπάρχει κύηση και μου είπε να πάω την επόμενη ημέρα να με "καθαρίσει". Εγώ τα μαύρα μου τα χάλια τον ρωτούσα και τον ξαναρωτούσα μήπως να περιμένουμε λίγες ημέρες ακόμα?? Εκείνος ήταν κάθετος πως δεν υπήρχε κύηση και στα 40 χρόνια εμπειρίας του 99,99% αυτή η εικόνα σημαίνει παλίνδρομη κύηση. Με τα χίλια ζόρια τον πείθω και κάνουμε β χοριακή η οποία ήταν χαμηλή. Πάλι τα ίδια εκείνος και εγώ επίσης...Τελικά μου είπε να περιμένω μια εβδομάδα και να ξανακάνουμε β χοριακή και βλέπουμε. Την επόμενη εβδομάδα η χοριακή βγήκε πολύ καλή οπότε μου είπε να περιμένουμε μέχρι την 8η εβδ. νομίζω που βλέπουν την καρδιά( έχω ξεχάσει λίγο τι βλέπεις σε ποια εβδομάδα). Πήγα λοιπόν την 8η εβδ. και βλέπαμε μωρό αλλά δεν ακούγαμε καρδιά. Μετά από τουλάχιστον μισή και παραπάνω ώρα, αφού με πίεζε συνέχεια με την κεφαλή του μηχανήματος καταφέραμε και ακούσαμε-είδαμε την καρδούλα να χτυπά. Τώρα ο μικρούλης μου είναι 1,5 ετών και είναι μια χαρά. Ακόμα σκέφτομαι την ημέρα που μου είπε πως πάμε για απόξεση....ευτύχώς Θεέ μου που μου έδωσες φώτιση εκείνη την στιγμή και έσωσα τελικά το μωρό μου.

Σε μια ξαδέρφη μου έτυχαν τρεις παλίνδρομες σύμφωνα με τον γιατρό της. Όταν την τελευταία φορά(4η) της είπαν το ίδιο(άλλος γιατρός), μόλις είχα γεννήσει και ήξερε την ιστορία μου οπότε και ζήτησε από τον γιατρό της να περιμένουν, (άλλωστε το να περιμένεις κάποιες εβδομάδες ακόμα δεν είναι επικίνδυνες αν τελικά χρειαστεί να γίνει απόξεση), με απότελεσμα αυτή την στιγμή να έχει ένα πανέμορφο 4 μηνών κοριτσάκι.

...δεν ξέρω τι συμβαίνει στην περίπτωσή σας αλλά δεν είναι κακό να αμφισβητούμε τα λεγόμενα των γιατρών κάποιες φορές...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Και γω δυστυχως παλλινδομη 6 ης εςβδομαδας..

Να πω πολυ εν συντομια τι συνεβη σε μενα ..

Καταρχην ενω προσπαθουσαμε σχεδον 10 μηνες για το 2 ο παιδακι μας , μολις ειδα το θετικο τεστ εκλαιγα απο την χαρα μου , αλλα για καποιο λογο κατι μεσα μου , μου ελεγε κρατησου κατι δεν θα παει καλα.. και οπωσ και εγινε..

Ο γιατρος διεγνωσε την παλλινδορμη στην 6 η βδομαδα, ταυτοχρονα ειχαν ξεκινησει και λιγα καφε μου λεει μπορει να γινει φυσικη απο βολη , να περιμενουμε για την αποξεση.. αποτελεσμα παω μετα απο μια βδομαδα να με ξαναδει , μεχρι τοτε πολυ αιμα , ομως ο σακος εκει περιμενε 3 μερες μου λεει ακομα και αλλιως παμε για αποξεση.. το βραδυ της 3 ης μερας ξυπναω στη μεση του βραδιου επειδη αισθανομουν βρεγμενη .. ημουν μεσα σε μια λιμνη αιματος στη κυριολεξια κομματια αιματος σε μεγεθος αυγου.. δεν υπερβαλω .. τεσπα το πρωι παμε για αποξεση .. ολα μα ολα χαλια .. εγω χαλια... με σιδηρο για 3 βδομαδες θα ειμαι λογω του πολυ αιματος που εχασα...

και για μενα το χειροτερο , μου ειπε να περιμενω 2 μηνες για να ξαναπροσπαθησω, και απλα ΔΕΝ περναει ο καιρος.. ουφ αυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Και γω δυστυχως παλλινδομη 6 ης εςβδομαδας..

Να πω πολυ εν συντομια τι συνεβη σε μενα ..

Καταρχην ενω προσπαθουσαμε σχεδον 10 μηνες για το 2 ο παιδακι μας , μολις ειδα το θετικο τεστ εκλαιγα απο την χαρα μου , αλλα για καποιο λογο κατι μεσα μου , μου ελεγε κρατησου κατι δεν θα παει καλα.. και οπωσ και εγινε..

Ο γιατρος διεγνωσε την παλλινδορμη στην 6 η βδομαδα, ταυτοχρονα ειχαν ξεκινησει και λιγα καφε μου λεει μπορει να γινει φυσικη απο βολη , να περιμενουμε για την αποξεση.. αποτελεσμα παω μετα απο μια βδομαδα να με ξαναδει , μεχρι τοτε πολυ αιμα , ομως ο σακος εκει περιμενε 3 μερες μου λεει ακομα και αλλιως παμε για αποξεση.. το βραδυ της 3 ης μερας ξυπναω στη μεση του βραδιου επειδη αισθανομουν βρεγμενη .. ημουν μεσα σε μια λιμνη αιματος στη κυριολεξια κομματια αιματος σε μεγεθος αυγου.. δεν υπερβαλω .. τεσπα το πρωι παμε για αποξεση .. ολα μα ολα χαλια .. εγω χαλια... με σιδηρο για 3 βδομαδες θα ειμαι λογω του πολυ αιματος που εχασα...

και για μενα το χειροτερο , μου ειπε να περιμενω 2 μηνες για να ξαναπροσπαθησω, και απλα ΔΕΝ περναει ο καιρος.. ουφ αυτα

 

 

γεια σου..κ εγω στο δευτερο παιδακι μου ειχα παλινδρομη στην 8 εβδομαδα..στην 6 ακουσαμε κανονικα καρδουλα κ μετα απο προγραματισμενη επισκεψη κ χωρις συμπτωματα ειδε ο γιατρος οτι ειχε ξεκολησει εντελως ο σακος κ ειχε σταματησει η καρδουλα..ρακος εγω κ δεν μπορουσα να καταλαβω τι ειχε συμβει κ πως..εξετασεις καρυοτυπου κ ιστολογικη δεν εδειξαν κατι..μεχρι κ μια εξεταση εκανα που δειχνει αν ειχα θρομβοφιλια αλλα κ αυτη αρνητικη..τωρα αρχισα κ παλι προσπαθειες κ ελπιζω να πανε ολα καλα αυτην την φορα..αλλα αυτη η αναμονη μεχρι να ερθει η ωρα να ξαναπροσπαθησεις οντως σου φαινεται αιωνας!

σου ευχομαι κ σενα την επομενη φορα να πανε ολα καλα..αυτη η παλινδρομηση πια εχει γινει συχνο φαινομενο κ ουτε οι γιατροι δεν ξερουν τι φταιει..καλη επιτυχια!:):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

Μια κύηση παλίνδρομη, δεν σημαίνει τίποτε.

Η φύση προνοεί και σταματά την εξέλιξη όταν κάτι δεν βαίνει καλώς.

Να ξέρετε πως σύμφωνα με τους νόμους της γενετικής, χρειάζονται μόνο 7 δευτερόλεπτα για να σχηματιστεί σωστα το νέο κύτταρο. Σε αυτα τα δευτερόλεπτα αν κατι δεν παει καλα, δεν εξελισσεται η κυηση.

Ακριβως πριν 1 χρονο ειχα κι εγω μια στς 7 εβδομαδες, στο δευτερο παιδακι μου. Στενοχωρήθηκα αρκετά, δεν λέω.Νόμιζα πως έφταιγα εγω, λόγω της δουλειάς μου.

Μετά από 6 μήνες ξαναέμεινα εγκυος και αυτή τη στιγμή είμαι στις 26 εβδομάδες.

 

Μην απελπίζεστε.

Για όλα υπάρχει λύση.

Καλώσας βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Μια κύηση παλίνδρομη, δεν σημαίνει τίποτε.

Η φύση προνοεί και σταματά την εξέλιξη όταν κάτι δεν βαίνει καλώς.

Να ξέρετε πως σύμφωνα με τους νόμους της γενετικής, χρειάζονται μόνο 7 δευτερόλεπτα για να σχηματιστεί σωστα το νέο κύτταρο. Σε αυτα τα δευτερόλεπτα αν κατι δεν παει καλα, δεν εξελισσεται η κυηση.

Ακριβως πριν 1 χρονο ειχα κι εγω μια στς 7 εβδομαδες, στο δευτερο παιδακι μου. Στενοχωρήθηκα αρκετά, δεν λέω.Νόμιζα πως έφταιγα εγω, λόγω της δουλειάς μου.

Μετά από 6 μήνες ξαναέμεινα εγκυος και αυτή τη στιγμή είμαι στις 26 εβδομάδες.

 

Μην απελπίζεστε.

Για όλα υπάρχει λύση.

Καλώσας βρήκα.

 

 

γεια σου !!

αισιοδοξο το μηνυμα σου, σ ευχαριστουμε πολυ ...

ευχομαι να πανε ολα τελεια με τη νεα εγκυμοσυνη σου και σε οσες δεν τα εχουμε καταφερει ακομα, καλη επιτυχια !

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια, σήμερα έκανα κ εγώ απόξεση, μετά από 5 εβδ εγκυμοσύνης. Είμαι πολύ χάλια, ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ δυστυχώς δεν πήγαν καλά τα πράγματα. έγινε η εμφύτευση αλλά σταμάτησε το μωράκι μου να αναπτύσσεται. άλλες δύο μ φίλες έμεινα έγκυες αλλά κ αυτές με παλλίνδρομη κύηση. έχει ο Θεός, όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Ας μην απογοητευόμαστε , να δίνουμε κουράγιο στον εαυτό μας για να κάνουμε το πολυπόθητο μωράκι μας. ο γιατρός μου είπε 3/10 εγκυμοσύνες είναι παλλίνδρομες. Έυχομαι σε όλες μας, να μην ξαναβιώσουμε κάτι τέτοιο, να συνεχίσουμε να χαμογελάμε, να έχουμε θετική ενέργεια κ μ τη βοήθεια του Θεού όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια, σήμερα έκανα κ εγώ απόξεση, μετά από 5 εβδ εγκυμοσύνης. Είμαι πολύ χάλια, ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ δυστυχώς δεν πήγαν καλά τα πράγματα. έγινε η εμφύτευση αλλά σταμάτησε το μωράκι μου να αναπτύσσεται. άλλες δύο μ φίλες έμεινα έγκυες αλλά κ αυτές με παλλίνδρομη κύηση. έχει ο Θεός, όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Ας μην απογοητευόμαστε , να δίνουμε κουράγιο στον εαυτό μας για να κάνουμε το πολυπόθητο μωράκι μας. ο γιατρός μου είπε 3/10 εγκυμοσύνες είναι παλλίνδρομες. Έυχομαι σε όλες μας, να μην ξαναβιώσουμε κάτι τέτοιο, να συνεχίσουμε να χαμογελάμε, να έχουμε θετική ενέργεια κ μ τη βοήθεια του Θεού όλα καλά θα πάνε.

 

 

καλη αναρρωση κοπελα μου, το χω περασει δυο φορες απανωτα και σε νιωθω απολυτα...

μα τι ειναι αυτο το πραγμα ρε παιδι μου με τις παλινδρομες; ολο και πιο συχνα το ακουω .

σου ευχομαι να αναρρωσεις και να συνελθεις πολυ γρηγορα και κυριως να εισαι κοντα στον αντρα σου ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ζουν για τα καλά σου λόγια, θα περιμένω τα αποτελέσματα από το μωράκι που χάθηκε σε καμιά 10 μέρες θα μου πει ο γιατρός τι πήγε στραβά. Οντως γίνεται χαμός με τις παλίνδρομες, θα φταίει το περιβάλλον όλα χάλια είναι. Κουράγιο σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ζουν για τα καλά σου λόγια, θα περιμένω τα αποτελέσματα από το μωράκι που χάθηκε σε καμιά 10 μέρες θα μου πει ο γιατρός τι πήγε στραβά. Οντως γίνεται χαμός με τις παλίνδρομες, θα φταίει το περιβάλλον όλα χάλια είναι. Κουράγιο σε όλες μας

 

 

Ειμαι κ'εγω στο κλαμπ .Εκανα 2 αποξεσεις για την παληνδρομη.Περασα ενα μαυρο καλοκαιρι με πονους και αιμοραγια.Δευτερα θα παω επιτελους για εξετασεις .Κ'εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι φταιει το περιβαλον .Τα αλλα κοριτσια με ξερουν .Μη το βαζεις κατο οτι εγινε εγινε .Θα βλεπουμε μονο μπροστα .

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια τι σκ...τα ειναι αυτο το πραγμα με τις παλινδρομες? Πολυ συχνο φαινομενο δυστυχως.... Απο τι προκαλειται? Δηλαδη αυτη η δημιουργια ''προβληματικων'' εμβρυων που ως εκ τουτου τα αποβαλλει ο οργανισμος απο τι προερχεται? Κ δεν ειναι οτι μονο αποβαλλεις............ Δηλαδη σε επομενη εγκυμοσυνη θα εισαι μια χαρα? Η θα τρεμεις απο φοβο μην σου ξανατυχει?:(:(:(:(

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

trelokoyneli αν αρχισεις να σκεφτεσαι ετσι το εχασες το παιχνιδι! παρτο αλλιως εγω στην πρωτη παλινδρομηση αποφασισα να ξαναμεινω εγκυος οσο πιο γρηγορα μπορουσα και οσο πιο γρηγορα καταφερα τον αντρα μου.τωρα παλι το ιδιο θελω αλλα πρεπει να καταφερω παλι τον αντρα μου γιατι δυσκολες εποχες και ηδη τρια παιδια.που να θελει και τεταρτο. μην σκεφτεσαι το γιατι απλως πηγαινε παρακατω φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...