Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

geia sas kai pali..!!!telika o giatros mou eluse oles tis apories.piga gia exetasi simera kai eutuxws ola kala o organismos mou apevale to kuhma apo monos tou me to aima pou eixa kai auto htan tautoxrona kai h periodos mou...!!!mou eipe oti einai apo tis spanies periptwseis alla sumvainei kai hdh exw gonimes meres.stis 3 tou mina xekinisan ola kai simera gonimi????ti na pw pali kala pou den eixa peretero provlimata

 

μπράβο βασιλική μου πολύ χαίρομαι!! αντε να έρθει το δευτερο μωρακι σύντομα. μετά απο πόσο καιρό σου είπε να ξαναπροσπαθήσεις?? εμένα μου είπε αμέσως μετά την πρωτη περιοδο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπράβο βασιλική μου πολύ χαίρομαι!! αντε να έρθει το δευτερο μωρακι σύντομα. μετά απο πόσο καιρό σου είπε να ξαναπροσπαθήσεις?? εμένα μου είπε αμέσως μετά την πρωτη περιοδο.

mou eipe oti bwrw kai twra alla kalutera apo ton allo mina na xekinisw tis prospatheies

Link to comment
Share on other sites

mou eipe oti bwrw kai twra alla kalutera apo ton allo mina na xekinisw tis prospatheies

 

Βασιλική μου, επειδη είχα ακριβώς ίδια περίπτωση με τη δική σου πριν 2 χρόνια, θα σου ελεγα να μην ξεκινήσεις αμέσως τις προσπάθειες αλλα να περιμένεις κανα 3-μηνο τουλάχιστον. Εμένα μου ειχε πει ο γιατρος μου ακριβώς τα ίδια, καρμπόν, και δεν χρειάστηκε ουτε απόξεση, ουτε τίποτα. Μου είπε οτι θα ήταν καλύτερα να περιμένω λίγο πριν ξαναπροσπαθήσω, ωστε να δώσω λίγω χρόνο στον οργανισμό μου να συνέλθει. Τελικά, μετά από 1 χρόνο και κάτι τα καταφέραμε και τώρα είμαι ήδη 8 μηνών και περιμένω με ανυπομονησία την άφιξη του μπέμπη μου! Θυμάμαι πόσο χαλια ψυχολογικά ήμουν τότε, και ακομα πιο πολύ που χρειάστηκε 1 χρόνος και βάλε για να μείνω ξανά έγκυος. Κάθε εμπόδιο για καλό όμως. Σου εύχομαι ότι καλυτέρο και σύντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα πανέμορφο και υγιές αγγελάκι!

Link to comment
Share on other sites

kalhmera koritsia, eimai nea sto forum kai exw diabasei arketes periptoseis pou hlikrina me exoun ligo mperdepsei...egw molis extes ema8a oti exasa to mwraki mou stis eksi ebdomades kai eimai rakos, psaxnw apelpismenh na dw ti ftaiei...egw eida ygra kafe kai roz apo thn trhth ebdomada kuhshs (nomiza oti einai katysterhsh logo agxoys),otan phra thn apofash na paw sto giatro eimoun sxedon pende ebdomadwn. h b-xoriakh edeixne 314 monades-xarika poly, oxi omws kai h giatros moy pou par'ola afta mou edwse utrogestan, akoloutisan alles treis xoriakes pou peftane dramathka alla egw pisma nomiza pos 8a to swzame...oute egw ekana apoksesi, mou eipe aplos na parw mitrotan kai na perimenw na to apobalei o organismos...

 

...sygnwmh an sas kourasa, apo thn deyterh xoriakh klaiw ka8e mera kai anarwtiemai ti ftaiei, ti ekana sto mwraki mou... kai ti kanw twra ston eayto mou me to na parw xapia kai na perimenw...aplos...

Link to comment
Share on other sites

kalhmera koritsia, eimai nea sto forum kai exw diabasei arketes periptoseis pou hlikrina me exoun ligo mperdepsei...egw molis extes ema8a oti exasa to mwraki mou stis eksi ebdomades kai eimai rakos, psaxnw apelpismenh na dw ti ftaiei...egw eida ygra kafe kai roz apo thn trhth ebdomada kuhshs (nomiza oti einai katysterhsh logo agxoys),otan phra thn apofash na paw sto giatro eimoun sxedon pende ebdomadwn. h b-xoriakh edeixne 314 monades-xarika poly, oxi omws kai h giatros moy pou par'ola afta mou edwse utrogestan, akoloutisan alles treis xoriakes pou peftane dramathka alla egw pisma nomiza pos 8a to swzame...oute egw ekana apoksesi, mou eipe aplos na parw mitrotan kai na perimenw na to apobalei o organismos...

 

...sygnwmh an sas kourasa, apo thn deyterh xoriakh klaiw ka8e mera kai anarwtiemai ti ftaiei, ti ekana sto mwraki mou... kai ti kanw twra ston eayto mou me to na parw xapia kai na perimenw...aplos...

 

 

 

Γεια σου Νικολετα και λυπάμαι για αυτο που σου συνεβη.. κ εγω εχασα ενα παιδι στις 9 εβδομαδες, ειχε απορροφηθει το εμβρυο και ηταν αδειος ο σακος. Πηρα και εγω mitrotan, αλλά αφου είχα κάνει απόξεση γιατί αποφάσισα να μην περιμένω να πέσει η χοριακη μου στο μηδεν και να αποβαλλω μόνη μου. Ηταν μεγάλο το κυημα και υπηρχε κινδυνος να μην καθαρισ εντελως..

 

για να μην πολυλογω. Το mitrotan ειναι για να κανει συσπασεις η μητρα σου, και να γεννησει. Δεν ξερω αν εχει παρενεργειες. Εγω το σταματησα στις 3 μερες γιατι ειχα πονους στους μυες.

 

Αυτο που ηθελα να σου πω ειναι να μην νιωθεις ασχημα με τον εαυτο σου! 80% των παλινδρομων κυησεων απο οσο εμαθα εχει να κανει με λαθος χρωμοσωματα, και δεν ηταν αναπτυξιμο το κυημα απο την φυση. Οποτε ο οργανισμος αποφασιζει να το παλινδρομησει και να το απορροφησει όσο γινεται, και τα υπολοιπα στοιχεια να τα αποβαλλει. Θα προτιμουσες να γινει κανονικο εμβρυο και μετα να ανακλαπυπτες πως δεν είχε καποιο μέλος του σωματός του ή των οργάνων του κα ικατοπιν να χαθει η να σου το παρουν, ενω είχες μαθει το φυλο και να εχεις ξεκινησεις ονειρα; Εγω έτσι το φιλοσοφησα και δεν επηρρεαστηκα καθολου.

 

Ελπιζω να βοηθησα, συγνωμη για την μακροσκελη απαντηση!

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέα στην παρέα και από την Κύπρο. Χαίρομαι που υπάρχουν τέτοιες σελίδες να μοιραστείς εμπειρίες αν και δυσάρεστες, αλλά μαθαίνεις και πράγματα. Πριν από δύο μήνες είχα πάει για καθιερωμένο έλεγχο, ήμουν είδη έγκυος 17 εβδομάδων, και το αποτέλεσμα ήταν ότι χειρότερο, δεν υπήρχε κτύπος καρδίας αλλά ούτε και κίνηση από το έμβρυο, δυστυχώς. Με έπιασε πανικός, δεν μπορούσα να το δεκτό. Τράβησα πόνους για να γεννήσω, ήταν κοριτσάκι και θέλαμε τόσο πολύ ένα κοριτσάκι, νομίζω αυτό μου στοίχησε περισσότερο. Έχω ήδη ένα γιο 3,5 χρονών και ήθελε τόσο πολύ μια μικρή αδερφή. Μου στοίχισε πάρα πολύ, πάλεψα να το ξεπεράσω, μετρούσα τις μέρες μέχρι να δω περίοδο, πότε πρέπει να κάνω εξετάσεις κλπ, δεν το κρίβω ότι ακόμα κλαίω αλλά όχι όπως το πρώτο καιρό. Δεν άφησα σελίδα για σελίδα στο Ίντερνετ για να το ψάχνω, μου είχε γίνει έμμονη ιδέα, να βρώ μιαν απάντηση. Έχω ήδη κάνει αρκετές εξετάσεις, καρυότυπος, θρομβοφυλία, αντισώματα κλπ. Το πιο πιθανό είναι η θρομβοφυλία, τουλάχιστον ξέρουμε ότι αντιμετωπίζεται. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για μια γυναίκα αλλα όλες το παλέυουμε. Ευχαριστώ, ο θεός να σας έχει όλες καλά:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέα στην παρέα και από την Κύπρο. Χαίρομαι που υπάρχουν τέτοιες σελίδες να μοιραστείς εμπειρίες αν και δυσάρεστες, αλλά μαθαίνεις και πράγματα. Πριν από δύο μήνες είχα πάει για καθιερωμένο έλεγχο, ήμουν είδη έγκυος 17 εβδομάδων, και το αποτέλεσμα ήταν ότι χειρότερο, δεν υπήρχε κτύπος καρδίας αλλά ούτε και κίνηση από το έμβρυο, δυστυχώς. Με έπιασε πανικός, δεν μπορούσα να το δεκτό. Τράβησα πόνους για να γεννήσω, ήταν κοριτσάκι και θέλαμε τόσο πολύ ένα κοριτσάκι, νομίζω αυτό μου στοίχησε περισσότερο. Έχω ήδη ένα γιο 3,5 χρονών και ήθελε τόσο πολύ μια μικρή αδερφή. Μου στοίχισε πάρα πολύ, πάλεψα να το ξεπεράσω, μετρούσα τις μέρες μέχρι να δω περίοδο, πότε πρέπει να κάνω εξετάσεις κλπ, δεν το κρίβω ότι ακόμα κλαίω αλλά όχι όπως το πρώτο καιρό. Δεν άφησα σελίδα για σελίδα στο Ίντερνετ για να το ψάχνω, μου είχε γίνει έμμονη ιδέα, να βρώ μιαν απάντηση. Έχω ήδη κάνει αρκετές εξετάσεις, καρυότυπος, θρομβοφυλία, αντισώματα κλπ. Το πιο πιθανό είναι η θρομβοφυλία, τουλάχιστον ξέρουμε ότι αντιμετωπίζεται. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για μια γυναίκα αλλα όλες το παλέυουμε. Ευχαριστώ, ο θεός να σας έχει όλες καλά:D

 

Καλημέρα σου. Ευχομαι πολυυυυυυυυυυυυ γρηγορα να σου δωσει ο Θεος ενα κοριτσακι γλυκια μου και μην στεναχωριεσαι. Εγω ειμαι δεκαεξι εβδομάδων και περιμενω αγοράκι. Ξερεις μου εκανε μεγαλη εντυπωση η περιπτωση σου διοτι η εγκυμοσυνη σου ηταν προχωρημενη. Σταματησε ξαφνικα η καρδια του μωρου????Συνηθως παλλινδρομη κυηση δεν ξεκιναει σε τοσο προχωρημενο σταδιο. Τι εφταιξε τι σου ειπαν οι γιατροι?:-(

img
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου. Ευχομαι πολυυυυυυυυυυυυ γρηγορα να σου δωσει ο Θεος ενα κοριτσακι γλυκια μου και μην στεναχωριεσαι. Εγω ειμαι δεκαεξι εβδομάδων και περιμενω αγοράκι. Ξερεις μου εκανε μεγαλη εντυπωση η περιπτωση σου διοτι η εγκυμοσυνη σου ηταν προχωρημενη. Σταματησε ξαφνικα η καρδια του μωρου????Συνηθως παλλινδρομη κυηση δεν ξεκιναει σε τοσο προχωρημενο σταδιο. Τι εφταιξε τι σου ειπαν οι γιατροι?:-(

 

Συνηθως σε τετοια εβδομαδα δεν ονομαζεται πλεον παλλινδρομη κυηση αλλα ενδομητριος θανατος :(.. Εχω περασει κι εγω 2 παλλινδρομες α΄τριμηνου και μια διακοπη κυησης και σας καταλαβαινω απολυτα...

 

Αν θελεις βεβαια να μαθει η φιλη apoelina το λογο θανατου του εμβρυου θα επρεπε ο γιατρος της να εχει δωσει το κυημα για εξεταση..

 

Ευχομαι συντομα να ερημωσει το θεματακι αυτο και ολες να τα λεμε στα τοπικ με τις εγκυμοσυνες ;)

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου. Ευχομαι πολυυυυυυυυυυυυ γρηγορα να σου δωσει ο Θεος ενα κοριτσακι γλυκια μου και μην στεναχωριεσαι. Εγω ειμαι δεκαεξι εβδομάδων και περιμενω αγοράκι. Ξερεις μου εκανε μεγαλη εντυπωση η περιπτωση σου διοτι η εγκυμοσυνη σου ηταν προχωρημενη. Σταματησε ξαφνικα η καρδια του μωρου????Συνηθως παλλινδρομη κυηση δεν ξεκιναει σε τοσο προχωρημενο σταδιο. Τι εφταιξε τι σου ειπαν οι γιατροι?:-(

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και εμείς αυτό επιθυμούμε... Ακόμη το ψάχνουμε περιμένουμε και τις τελευταίες αναλύσεις σε μια βδομάδα. Δυστυχώς δεν μπορούσε να γίνει βιοψία στο μωράκι επειδή δεν υπάρχουν εξιδικευμένοι Ιατροί στην Κύπρο για να γίνει η βιοψία σε τέτοιο μικρό μωρό (Συνήθως γίνονται από 7 μηνών και πάνων), τουλάχιστον αυτήν την απάντηση πήρα όταν το έψαξα γιατί και εμείς αυτό επιθυμούσαμε, μιαν απάντηση. Από περιπτώσεις άλλες που άκουσα έχει που δεν πήραν ποτέ απάντηση, έμειναν με την απορία και τον πόνο του γιατί. Και η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ φυσιολογική, χωρίς πρόβλημα. Και αυτή κυλούσε ομαλά μέχρι την ημέρα που ανακαλύψαμε ότι όλα τελείωσαν... Ο θεός είναι μεγάλος. Έχω και εγώ αγοράκι και με την μαμά είναι ξετρελλαμένος και ναζιάρης, να είσαι προετοιμασμένη....:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω πόσες μέρες είχατε καφέ ή κόκκινα υγρά μετά απο απόξεση... έχει περάσει ένας μήνας. Μερικές μέρες δεν έχω τίποτα, μετά πάλι κάτι λίγα. Σήμερα θα τηλεφωνήσω στον γιατρό. Δεν έχω κάποια ενόχληση κ έττσι το άφηνα να δω μήπως απλά καθαρίζω.

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα να ρωτήσω πόσες μέρες είχατε καφέ ή κόκκινα υγρά μετά απο απόξεση... έχει περάσει ένας μήνας. Μερικές μέρες δεν έχω τίποτα, μετά πάλι κάτι λίγα. Σήμερα θα τηλεφωνήσω στον γιατρό. Δεν έχω κάποια ενόχληση κ έττσι το άφηνα να δω μήπως απλά καθαρίζω.

καλησπερα! Αν εχεις διαβασει παραπανω ειχα και εγω δυστοιχος παλινδρομη κυηση(προσφατα).

Εκανα αποξεση 5/1/11 αιμα ειχα περιπου δυο εβδομαδες.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Αν εχεις διαβασει παραπανω ειχα και εγω δυστοιχος παλινδρομη κυηση(προσφατα).

Εκανα αποξεση 5/1/11 αιμα ειχα περιπου δυο εβδομαδες.

 

Έκλεισα ρανταβου με τον γιατρο μου. Η απόξεση έγινε 29/12/10 και είχα πόε κόκκινα, πότε καφέ, πότε λίγα πότε πολλά, για 3 εβδομαδες. Σταμάτησε εντελώς για 2 μέρες. Είναι σχεδόν μήνας και πάλι αίμα! Περίοδος; Πολύ αίμα! Ή κάποιο πρόβλημα; Αν ήταν πρόβλημα δεν θα είχα πόνους ή ενοχλήσεις;

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα ρανταβου με τον γιατρο μου. Η απόξεση έγινε 29/12/10 και είχα πόε κόκκινα, πότε καφέ, πότε λίγα πότε πολλά, για 3 εβδομαδες. Σταμάτησε εντελώς για 2 μέρες. Είναι σχεδόν μήνας και πάλι αίμα! Περίοδος; Πολύ αίμα! Ή κάποιο πρόβλημα; Αν ήταν πρόβλημα δεν θα είχα πόνους ή ενοχλήσεις;

 

 

καλημερα msxbz, μετα την αποξεση εκανες κολπικο υπεριχο? παντα μετα απο μια αποξεση ζηταει ο γιατρος να γινει υπεριχος(εμενα μου ειπαι σε δυο βδομαδες)

και η περιοδος απο την ημερα που γινεται η αποξεση ερχετε σε 30-35 μερες. Μη φοβασαι δεν θα υπαρχει προβλημα

πιθανο το αιμα που εχεις να ειναι η κανονικη σου περιοδος.

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα!!!!και να ειναι ολα φυσιολογικα.

 

τι σου ειπαι ο γιατρος σου?

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα msxbz, μετα την αποξεση εκανες κολπικο υπεριχο? παντα μετα απο μια αποξεση ζηταει ο γιατρος να γινει υπεριχος(εμενα μου ειπαι σε δυο βδομαδες)

και η περιοδος απο την ημερα που γινεται η αποξεση ερχετε σε 30-35 μερες. Μη φοβασαι δεν θα υπαρχει προβλημα

πιθανο το αιμα που εχεις να ειναι η κανονικη σου περιοδος.

Ευχομαι ολα να σου πανε καλα!!!!και να ειναι ολα φυσιολογικα.

 

τι σου ειπαι ο γιατρος σου?

 

Ο γιατρός μου δεν μου έκανε υπερηχο μετά την απόξεση. Τον ρώτησα και ειπε δεν χρειάζεται γιατί όλα πήγαν καλά. Τελικά τώρα που τον ρώτησα αν είναι φυσιολογικο να έω 3 εβδομάδες αίμα, ήθελε να ξέρω αν είχα περίοδο, αλλά με τόσο αίμα που να καταλάβω τι γίνεται. Έτσι κ αλλιώς λόγω θηλασμού πρωτοτόκου η περίοδος μου είναι πολύ σύντομη κ ανώδυνη, οπότε δεν καταλαβα την διαφορα.

 

Οι απορίες μου θα λυθούν την Δευτέρα που έκλεισα ραντεβου. Θέλει να μου κάνει υπέρηχο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, με καθυσύχασες κάπως!

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες.ειμαι εγκυος και θελω να μοιραστω την ανησυχια μου μαζι σας.τελευταια περιοδοσ στις 11/12/2010. 2 τεστ κυησεως 13/1 θετικα. πρωτη χοριακη 14/1 277, 2η 17/1 1531, 20/1 3074 και 26/1 13049. εκανα 2 υπερηχους ο ενας στισ 19/1 ειδε σακο κυησης 6μμχ6μμχ2μμ χωρις εμβρυικα στοιχεια, σημερα 26/1 ξανα υπερηχο με σακο κυησης 17μμχ12μμχ7μμ και λεει εμβρυο ασαφες και οτι διδεται εντυπωση αρχομενων εμβρυακων στοιχειων. απο 13/1 οποτε και εκανα τα τεστ ειχα λιγο αιμα και απο τοτε καφε μια λιγα μια περισσοτερα.παιρνω μαγνησιο φυλλικο οξυ και ουτροτζεσταν 4 την ημερα. βρε κοριτσια λετε να παλλινδρομει?ο γιατρος λεει οτι εαν παλλινδρομουσε η χοριακη θα ηταν σταθερη η θα επεφτε. τι να πιστεψω?την βοηθεια σας και την εμπειρια σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες.ειμαι εγκυος και θελω να μοιραστω την ανησυχια μου μαζι σας.τελευταια περιοδοσ στις 11/12/2010. 2 τεστ κυησεως 13/1 θετικα. πρωτη χοριακη 14/1 277, 2η 17/1 1531, 20/1 3074 και 26/1 13049. εκανα 2 υπερηχους ο ενας στισ 19/1 ειδε σακο κυησης 6μμχ6μμχ2μμ χωρις εμβρυικα στοιχεια, σημερα 26/1 ξανα υπερηχο με σακο κυησης 17μμχ12μμχ7μμ και λεει εμβρυο ασαφες και οτι διδεται εντυπωση αρχομενων εμβρυακων στοιχειων. απο 13/1 οποτε και εκανα τα τεστ ειχα λιγο αιμα και απο τοτε καφε μια λιγα μια περισσοτερα.παιρνω μαγνησιο φυλλικο οξυ και ουτροτζεσταν 4 την ημερα. βρε κοριτσια λετε να παλλινδρομει?ο γιατρος λεει οτι εαν παλλινδρομουσε η χοριακη θα ηταν σταθερη η θα επεφτε. τι να πιστεψω?την βοηθεια σας και την εμπειρια σας.

 

 

Καλησπέρα και εύχομαι να μην έχεις άσχημα αποτελέσματα. Δεν είμαι ειδική, αλλά ο γιατρός μου είχε αναφέρει οτι πέφτει η χοριακή, αλλά αρχικά απορροφάται το έμβρυο αν παλινδρομήσει ενώ ο σάκος εξακολουθεί να μεγαλώνει κανονικά μέχρι να ολοκληρωθεί το πρώτο στάδιο, κ μετά πια κάποια στιγμή σταματά κ αυτό και αρχίζει και πέφτει η ορμόνη... Εγώ είχα πολύ ψηλή χοριακή, με ελάχιστα στοιχεία εμβρύου..και μετά έπεσε.

 

ΑΛΛΑ επίσης μου έχει πει πως μερικά έμβρυα αργουν να δείξουν παλμους καρδιάς, έχει τύχει αυτό και ποτέ δεν ξέρεις.

 

Σου έυχομαι να πάνε όλα καλα.

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ευχομαι να σου πανε ολα καλα !Καταρχας σε ποια εβδομαδα εισαι ? γιατη αν εισαι στην αρχη εως και την εβδομη ειναι δηνατον να μην φανη το εμβρυο ειναι και κατα ποσο καλος ειναι ο υπερηχοσ και αυτος που τον κανει .Η χοριακη ανεβαινει καλα ! οσο για το αιμα μπορη να ειναι μια ορμονικη διαταραχη η και μια μηκρη αποκολιση σημβαινουν σηχνα .Ευχωμαι να πνε ολα καλα αν πανε ζητησε τον να κανεις ιστραδιολη Ε2 και προγεστερονη ρωτησε και στο μηκροβιολογηκο να σου πουνε αν ειναι καλες η τημες .ΔΗΝΑΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.την δευτερα μου ειπε ο γιατρος να κανω παλι β χοριακη και βλεπουμε.ελπιζει σε καθυστερημενη συλληψη που τωρα αναπτυσσεται. επισης μου ειπε οτι μπορει λογω θεσης και να μην φαινεται. η χοριακη ανεβαινει πολυ καλα και αυτο δινει ελπιδες οτι υπαρχει ζωη αυτο ακριβως μου ειπε. μου ειπε οτι βασει ημερομηνιων επφης αποκλειουμε την επαφη στισ 23/12 που ειχα και ελπιζουμε για τισ 4/1 που παλι ηρθα σε επαφη. αν ειναι τοτε ειναι σωστοσ και ο υπερηχος και η χοριακη.τι να πω δεν ξερω.οποια μπορει ας με βπηθησει. χιλια ευχαριστω και για τις χθεσινες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.την δευτερα μου ειπε ο γιατρος να κανω παλι β χοριακη και βλεπουμε.ελπιζει σε καθυστερημενη συλληψη που τωρα αναπτυσσεται. επισης μου ειπε οτι μπορει λογω θεσης και να μην φαινεται. η χοριακη ανεβαινει πολυ καλα και αυτο δινει ελπιδες οτι υπαρχει ζωη αυτο ακριβως μου ειπε. μου ειπε οτι βασει ημερομηνιων επφης αποκλειουμε την επαφη στισ 23/12 που ειχα και ελπιζουμε για τισ 4/1 που παλι ηρθα σε επαφη. αν ειναι τοτε ειναι σωστοσ και ο υπερηχος και η χοριακη.τι να πω δεν ξερω.οποια μπορει ας με βπηθησει. χιλια ευχαριστω και για τις χθεσινες απαντησεις.

 

κοπελιά νομίζω είναι λίγο νωρίς για να φαίνεται έμβρυο.. μετά την 6η-7η εβδομάδα αρχίζει να διακρίνεται. Όσο ανεβαίνει η χωριακή σου μην ανησυχείς..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. εκανα παλι χοριακη σημερα 31/1 28679,7 ενω στις 26/1 ηταν 13049. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη διοτι δεν ειναι απαραιτητο να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες.οσο προχωραει η εγκυμοσυνη μου ειπε οτι πολλαπλασιαζεται ειτε στις 72 η στις 96 ωρες. ηταν αισιοδοξος.την τεταρτη εχω υπερηχο και ελπιζω να πανε ολα καλα.σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. εκανα παλι χοριακη σημερα 31/1 28679,7 ενω στις 26/1 ηταν 13049. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλη διοτι δεν ειναι απαραιτητο να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες.οσο προχωραει η εγκυμοσυνη μου ειπε οτι πολλαπλασιαζεται ειτε στις 72 η στις 96 ωρες. ηταν αισιοδοξος.την τεταρτη εχω υπερηχο και ελπιζω να πανε ολα καλα.σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

Αυτό ακούγεται καλό, μπράβο! άντε με το καλό να ακούστετε και την καρδούλα του!! Να μην χρειάζεται να γράφεις σε αυτό το πόστ αλλά εκεί που γράφουν για φυσιολογική εγκυμοσύνη!!!

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

kalispera sas...einai i prwti fora pou grafw,viwsa k egw mia palindromi kiusi...emeina egkios me ekswswmatiki...imoun stin 11i evdomada,den eixa kapoio sumptwma apla ithela na kanw uperixo apo moni mou..ekei anakalipsame oti den zouse to mwraki...eixa akousei kardoula stin 6i evdomada k 3 merwn..o giatros mou einai poli kalos alla logw oti einai se idiwtiko nosokomeio apofasisame na pame se ena giatro pou tha vrisketai se dimosio gia to oikonomiko thema...otan piga ston kainourio imoun 8 evdomadwn kai 5 imerwn...mou evale xeri gia na me eksetasei..otan piga sto nosokomeio gia apoksesi akousa oti tin epomeni mera egine to kako afou eixa paei ston giatro ton kainourio..de kserw an epaikse rolo i apla itan ena tuxaio gegonos...alla i skepsi mou paei k ekei...einai poli duskolo...to ithela toso polu...prospathw na anevw ligo psuxologika gia na kanw tin epomeni prospatheia..alla einai toso duskoloooooooo.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...