Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κοπελα μου ενα σωρο φοβιες , ειχα και παλια προβλημα με αρρωστοφοβιες , κρισεις πανικου , σωματικα ψυχοσυμπτωματα , εκανα εναν αγωνα να τα 3επερασω και με την ψυχαναλυση και προσωπικη προσπαθεια μεγαλη και τελικα παρατησα τον ψυχολογο και τα ειχα καταφερει μονη , και τωρα αυτο ... με γυρηζει πισω , με κανει να φοβαμαι , να τρεμω χωρις να 3ερω τι ειναι ακριβως αυτο που φοβαμαι . Και ολο αυτο με κουραζει απιστευτα . Πραγματικα πρεπει και στο παρελθον να ειχανε παλλινδρομες , οντως τι παει να πει ανεμογκαστρι ? Απλως φοβαμαι οτι αμα ξανασυμβει δεν θα θελω να ξαναπροσπαθησουμε , δεν θα εχω το κουραγιο . Γενικα προς το παρων δεν θα θελα να προσπαθησω , δηλαδη να περασει ο χειμωνας και μετα το καλοκαιρι πιστευω θα ητανε καλυτερα .

 

Βίκυ, όταν νιώσεις έτοιμη, τότε θα είναι ο κατάλληλος χρόνος για να ξαναπροσπαθήσετε. Δεν υπάρχει λόγος να πιέζεσαι, όλα θα βρουν το δρόμο τους σιγά σιγά... Ένα βήμα τη φορά... Μη σκέφτεσαι τι μπορεί να συμβεί (τα λέει η νύφη να τα ακούει η πεθερά ;))... Ηρέμησε, πάρε όσο χρόνο θες και μετά βάζετε μπροστά. Κι εμείς εδώ είμαστε για ό,τι χρειαστείς...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ξένια! Όντως φορτσάτες! :)

Κι ας έχουν περάσει 5,5 μήνες, δεν ξέρετε πόσο πολύ καλό μου κάνει που είμαι εδώ και μιλάω μαζί σας!!! Αν δεν είχα κι εσάς...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

MARY εννοεις τα αντιπατρικα

εχω κ γω δυο αποβολες ο γιατρος μου δεν τα δεχεται κ ετσι δεν την εκανα αυτη την εξεταση

ρωτησα κ εναν γιατρο απο το ιατρονετ κ με παρεπεμψε στο εξης αρθρο

 

NK cells -Κύτταρα Φονείς & Εμβόλιο Λεμφοκυττάρων

 

 

Τα κύτταρα ΝΚ αποτελούν ένα φυσικό τρόπο άμυνας του οργανισμού απέναντι σε εξωγενείς παράγοντες-λοιμώξεις, μικριοργανισμούς κλπ.

  • Ανιχνεύονται όχι μόνο στο αίμα, αλλά οπουδήποτε στο ανθρώπινο σώμα. Για την παρουσία τους στο αίμα υπάρχουν διεθνώς αναγνωρισμένες φυσιολογικές τιμές.

  • Εδώ και μερικά χρόνια αρκετοί πιστεύουν πως οι επαναλαμβανόμενες αποβολές και αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης οφείλονται σε κάποιο βαθμό στην αυξημένη παρουσία ΝΚ κυττάρων στη μήτρα και ότι αυτά καταστρέφουν τα έμβρυα θεωρώντας τα ξένο σώμα.

  • Η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν είναι πρόβλημα γιατί ο οργανισμός της γυναίκας «ρίχνει» αυτόματα το επίπεδο άμυνάς του με την έναρξη της εγκυμοσύνης προκειμένου να μην έχουμε αποβολές. Έτσι εξηγείται η μεγαλύτερη ευπάθεια που έχουν οι έγκυες σε λοιμώξεις -ουρολοίμωξη, κολπίτιδα κλπ.

  • Επιπλέον δεν υπάρχουν διεθνώς αναγνωρισμένες φυσιολογικές τιμές για τα κύτταρα ΝΚ στη μήτρα. Είναι λάθος λοιπόν να συλλέγεται το αίμα της περιόδου για να προσδιορίζονται τα κύτταρα ΝΚ σε αυτό. Δεν υπάρχει καμία αντιστοιχία με το φλεβικό αίμα και οι μετρήσεις είναι αυθαίρετες.

  • Με βάση τις αυθαίρετες αυτές μετρήσεις διάφοροι «ειδικοί» συνιστούν στην ασθενή θεραπείες που τις περισσότερες φορές δεν έχουν επαρκή επιστημονική βάση. Η πιο συχνή από αυτές είναι τα «εμβόλια λεμφοκυττάρων».

  • Τα εμβόλια αυτά -που μόνο εμβόλια δεν είναι- αποτελούνται από ορό και λεμφοκύτταρα του αίματος του συζύγου για να επιτευχθεί δήθεν ανοσοποίηση της γυναίκας στα έμβρυα που προέρχονται από το σπέρμα του.

  • Εάν αυτό δεν πετύχει μερικοί προχωρούν ακόμα παραπέρα χρησιμοποιώντας αίμα άλλων γυναικών ή και άλλων ανδρών!

Η παρασκευή και χρήση των ορών αυτών:

  1. Δεν έχει επαρκή επιστημονική βάση
  2. Δεν είναι πιστοποιημένη διεθνώς
  3. Δεν έχει στατιστικά αποδεδειγμένα αποτελέσματα
  4. Είναι επικίνδυνη για την ασθενή με βαρειές πιθανές επιπλοκές (οξεία ηπατική ανεπάρκεια) που μπορεί ακόμα και να απειλήσουν τη ζωή της
  5. Είναι απαγορευμένη από το Αμερικανικό και το Βρετανικό Κολλέγιο Μαιευτήρων Γυναικολόγων - ACOG & MRCOG
  6. Επιτρέπεται μόνο στα πλαίσια πιστοποιημένων ερευνητικών πρωτοκόλλων -όπως με όλα τα πειραματικά φάρμακα που δεν έχουν έγκριση- όπου οι ασθενείς ενημερώνονται για τους κινδύνους και υπογράφουν επίσημη συγκατάθεση αναλαμβάνοντας την ευθύνη για πιθανές παρενέργειες.

Με λίγα λόγια η χρήση τους είναι αυθαίρετη.

user_offline.gif

Link to comment
Share on other sites

μελινα αυτο βρηκα εαν ψαξεις στο φορουμ(αναζητηση αντιπατρικα )θα βρεις πιο αναλυτικα και αποψεις γιατι δεν τα δεχονται ολοι οι γιατροι

κι εγω εκανα ολο το πακετο εξετασεων το μονο που βρεθηκε αρνητικο ηταν αυτο.θα το κανω για λογους συνειδησεως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Ξένια! Όντως φορτσάτες! :)

Κι ας έχουν περάσει 5,5 μήνες, δεν ξέρετε πόσο πολύ καλό μου κάνει που είμαι εδώ και μιλάω μαζί σας!!! Αν δεν είχα κι εσάς...

 

μια απο τα ιδια.συζητουσα και με τισ φιλες μου αλλα ενιωθα να επαναλαμβανομαι.και κακα τα ψεματα εαν δεν το βιωσεις δεν ξερεις.

ενω εδω μεσα μπορω να επαναλαμβανομαι και εισπραττω κατανοηση

Link to comment
Share on other sites

Ξένια, εσύ τι θα κάνεις τελικά? Το αποφάσισες ή άλλαξες γνώμη?

 

σαν το εκκρεμες ειμαι.το κυριος με τα εμβολια δεν πηρε ακομη τηλ.εσυ πηρες κανενα τηλ εκει?τι σκεφτοσουν να κανεις? εγω λεω αφησε τα ολα στην ακρη.στο τελος θα τρελαθουμε απο τις εξετασεις και αποτελεσματα.και να σκεφτεις οτι κανουμε εξετασεις για να βρουμε απαντησεις και ηρεμια.εντελως παραδοξο

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ................ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ. ΠΡΙΝ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗΒ ΣΤΟ 1Ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΑΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 09-10 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 08-11 ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΒΓΗΚΕ 63 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ 91. ΔΝ ΑΑΙΒΗΚΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ. ΠΗΓΑ ΣΕ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ. Ο ΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΩ. Ο ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΩ ΑΙΜΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΟΣ. ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ?ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΕΜΑΙ 27 ΚΑΙ ΔΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

μην απελπιζεσαι ειναι νωρις ακομη.εγω θα συμφωνουσα με τον τριτο γιατρο.οτι ειναι να γινει θα γινει δεν ειναι στο χερι σου οποτε ηρεμησε και ξεκουρασου.ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ValiaK και xenia ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ένεση έκανα μόλις καταλάβαμε ότι σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι απίθανο να έχει περάσει αίμα του σε μένα αφού δεν υπήρχε καρδιακή λειτουργία αλλά για καλό και για κακό ας την κάνω. Λεγόταν ροφιλακ. Και εγώ έπαιρνα φολλικό οξύ. Δεν ξέρω γιατί το έχει στη λίστα μάλλον κάποιο ρόλο θα παίζει στην αποβολή. ValiaK είσαι φοβερή με τις εξετάσεις! Έχεις ψαχτεί πολύ! Εγώ ακόμα το σκέφτομαι... Απ' τη μια σκέφτομαι ότι θα πάνε όλα καλά στην επόμενη και να μη μπω στο άγχος των εξετάσεων και απ' την άλλη σκέφτομαι αν ξανασυμβεί γιατί να το ξαναπερνάω; xenia θα κάνεις δηλαδή το εμβόλιο; Αναρωτιέμαι αφού οι γιατροί δεν δέχονται την θεραπεία τότε γιατί μας βάζουν να κάνουμε την εξέταση; Και εσύ πολύ ψαγμένη πάντως...

Σας αφήνω γιατί σε λίγο φεύγω για δουλειά. Καλή συνέχεια!

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

σαν το εκκρεμες ειμαι.το κυριος με τα εμβολια δεν πηρε ακομη τηλ.εσυ πηρες κανενα τηλ εκει?τι σκεφτοσουν να κανεις? εγω λεω αφησε τα ολα στην ακρη.στο τελος θα τρελαθουμε απο τις εξετασεις και αποτελεσματα.και να σκεφτεις οτι κανουμε εξετασεις για να βρουμε απαντησεις και ηρεμια.εντελως παραδοξο

 

Σκεφτόμουν να κάνω καρυότυπο ζεύγους έτσι ώστε αν βγει πρόβλημα κι εγώ είμαι ήδη έγκυος, να ξέρω να μη χαρώ με την εγκυμοσύνη, να την ξαναπεριμένω την παλλίνδρομη. Όχι παράδοξο που λες εσύ, παρανοϊκό τελείως!!! Έχω λαλήσει λέμε!!!!!!!!

Έχεις δίκιο με τις εξετάσεις, κάποια στιγμή πρέπει να τραβήξουμε τη γραμμή. Κι εσύ κι εγώ έχουμε κάνει πολλές...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να κάνω καρυότυπο ζεύγους έτσι ώστε αν βγει πρόβλημα κι εγώ είμαι ήδη έγκυος, να ξέρω να μη χαρώ με την εγκυμοσύνη, να την ξαναπεριμένω την παλλίνδρομη. Όχι παράδοξο που λες εσύ, παρανοϊκό τελείως!!! Έχω λαλήσει λέμε!!!!!!!!

Έχεις δίκιο με τις εξετάσεις, κάποια στιγμή πρέπει να τραβήξουμε τη γραμμή. Κι εσύ κι εγώ έχουμε κάνει πολλές...

 

παντως και καρυοτοπο ζευγους εχω κανει.δεν το ηξερα προσφατα ενημερωθηκα:rolleyes:

εγω λεω να ξεκινησω ετσι.τι λες να το ρισκαρω?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ................ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ. ΠΡΙΝ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗΒ ΣΤΟ 1Ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΙΑΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 09-10 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 08-11 ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΒΓΗΚΕ 63 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ 91. ΔΝ ΑΑΙΒΗΚΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ. ΠΗΓΑ ΣΕ 3 ΓΙΑΤΡΟΥΣ. Ο ΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΩ. Ο ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΩ ΑΙΜΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΕΛΟΣ. ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ?ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΕΜΑΙ 27 ΚΑΙ ΔΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ

 

Ειρήνη, είναι πολύ νωρίς ακόμα! Να μιλάς και να τραγουδάς κάθε μέρα στο μωρό σου, να παίρνεις κι εσύ κουράγιο! Εξάλλου είσαι και πολύ μικρή. Αλίμονο από εμάς που έχουμε 3 μπροστά... :) Συμφωνώ με την Ξένια, ψηφίζω κι εγώ τον τρίτο γιατρό με τον υπέρηχο.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

παντως και καρυοτοπο ζευγους εχω κανει.δεν το ηξερα προσφατα ενημερωθηκα:rolleyes:

εγω λεω να ξεκινησω ετσι.τι λες να το ρισκαρω?

 

Ο καρυοτυπος σας ήταν εντάξει?

"έτσι" εννοείς χωρίς να κάνεις το εμβόλιο? Ό,τι νιώθεις καλύτερο εσύ Ξένια μου. Εάν είσαι έτοιμη να ξαναξεκινήσεις, βουρ τότε!

Άσε που αν πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η αντιβίωση, θα έχεις άλλαξει άλλες τρεις φορές γνώμη! (Δικιά μου είσαι κι εσύ! :D :D :D :D)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο καρυοτυπος σας ήταν εντάξει?

"έτσι" εννοείς χωρίς να κάνεις το εμβόλιο? Ό,τι νιώθεις καλύτερο εσύ Ξένια μου. Εάν είσαι έτοιμη να ξαναξεκινήσεις, βουρ τότε!

Άσε που αν πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η αντιβίωση, θα έχεις άλλαξει άλλες τρεις φορές γνώμη! (Δικιά μου είσαι κι εσύ! :D :D :D :D)

 

για ποια αντιβιωση μιλας?????αν λες για το εμβολιο ενα θα κανω.δεν μου ειπαν για αλλο .ελπιζω................

ο καρυοτοπος ενταξει μου ειπαν.

εσυ ξεκινησες?

Link to comment
Share on other sites

ValiaK και xenia ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Ένεση έκανα μόλις καταλάβαμε ότι σταμάτησε η ανάπτυξη του εμβρύου. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι απίθανο να έχει περάσει αίμα του σε μένα αφού δεν υπήρχε καρδιακή λειτουργία αλλά για καλό και για κακό ας την κάνω. Λεγόταν ροφιλακ. Και εγώ έπαιρνα φολλικό οξύ. Δεν ξέρω γιατί το έχει στη λίστα μάλλον κάποιο ρόλο θα παίζει στην αποβολή. ValiaK είσαι φοβερή με τις εξετάσεις! Έχεις ψαχτεί πολύ! Εγώ ακόμα το σκέφτομαι... Απ' τη μια σκέφτομαι ότι θα πάνε όλα καλά στην επόμενη και να μη μπω στο άγχος των εξετάσεων και απ' την άλλη σκέφτομαι αν ξανασυμβεί γιατί να το ξαναπερνάω; xenia θα κάνεις δηλαδή το εμβόλιο; Αναρωτιέμαι αφού οι γιατροί δεν δέχονται την θεραπεία τότε γιατί μας βάζουν να κάνουμε την εξέταση; Και εσύ πολύ ψαγμένη πάντως...

Σας αφήνω γιατί σε λίγο φεύγω για δουλειά. Καλή συνέχεια!

 

Η πρόσληψη φολικού οξέως βοηθά στην αποφυγή γεννετικών ανωμαλιών στα έμβρυα, γεγονός που οδηγεί σε αποβολές. (διότι η φύση τερματίζει ότι έχει πρόβλημα)

Μάλλον ο γιατρός μου είναι φοβερός με τις εξετάσεις, εγώ απλά διαβάζω πολύ γιατί έχω τη λόξα. Μετά την αποβολή μου έστριψε τελειώς, οπότε ξεψαχνίζω τα πάντα...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

για ποια αντιβιωση μιλας?????αν λες για το εμβολιο ενα θα κανω.δεν μου ειπαν για αλλο .ελπιζω................

ο καρυοτοπος ενταξει μου ειπαν.

εσυ ξεκινησες?

Δεν είχες γράψει ότι ο άντρας σου θα πάρει μια αντιβίωση οπότε θα περιμένεις να τελειώσει? Συγνώμη, μπορεί να έχω κάνει λάθος! :(

Μπράβο για τον καρυότυπο! Εμείς κουτσοξεκινήσαμε αλλα για κάποιο λόγο μάλλον ψυχολογικό) πονάω πολύ κατά το "βουρ" οπότε έχουμε πρόβλημα...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες γράψει ότι ο άντρας σου θα πάρει μια αντιβίωση οπότε θα περιμένεις να τελειώσει? Συγνώμη, μπορεί να έχω κάνει λάθος! :(

Μπράβο για τον καρυότυπο! Εμείς κουτσοξεκινήσαμε αλλα για κάποιο λόγο μάλλον ψυχολογικό) πονάω πολύ κατά το "βουρ" οπότε έχουμε πρόβλημα...

 

λιπαντικο;):rolleyes:και μην νιωθεις ενοχες

εχεις δικιο ειχε προστιτιδα.εγω ξεχναω.ουτε αυτο πηγα να το ψαξω παραπερα.ειμαι εγω αγχωμενη.φοβαμαι μην αγχωσω κι αυτον και ανοιξουμε αλλες τρυπες.μαλλον και αυτο θα παραβλεψω

μεχρι τωρα με την συλληψη δεν ειχαμε προβλημα οποτε θα το αφησω

Link to comment
Share on other sites

λιπαντικο;):rolleyes:και μην νιωθεις ενοχες

εχεις δικιο ειχε προστιτιδα.εγω ξεχναω.ουτε αυτο πηγα να το ψαξω παραπερα.ειμαι εγω αγχωμενη.φοβαμαι μην αγχωσω κι αυτον και ανοιξουμε αλλες τρυπες.μαλλον και αυτο θα παραβλεψω

μεχρι τωρα με την συλληψη δεν ειχαμε προβλημα οποτε θα το αφησω

Δεν κάνει λιπαντικό εάν πας για σύλληψη! Το διάβασα στο καινούριο βιβλίο της εγκυμοσύνης που πήρα. Δε θυμάμαι όμως γιατί, κάτι κάνει στο σπέρμα. Αλλά εγώ δεν πονάω στον κόλπο, πονάω στην κοιλιά, απ΄τον αφαλό και κάτω, διάχυτος είναι ο πόνος.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει λιπαντικό εάν πας για σύλληψη! Το διάβασα στο καινούριο βιβλίο της εγκυμοσύνης που πήρα. Δε θυμάμαι όμως γιατί, κάτι κάνει στο σπέρμα. Αλλά εγώ δεν πονάω στον κόλπο, πονάω στην κοιλιά, απ΄τον αφαλό και κάτω, διάχυτος είναι ο πόνος.

 

η μητρα? ξαναπονουσες?

Link to comment
Share on other sites

η μητρα? ξαναπονουσες?

 

πιο παλιά όχι, τώρα τις τελευταίες μέρες πονάει σχεδόν συνέχεια... Ψυχολογικό παιδί μου, για ζουρλομανδύα είμαι, το έχουμε πει, αλλά δε βρίσκεται εθελοντής να μου τον φορέσει! ;)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

πιο παλιά όχι, τώρα τις τελευταίες μέρες πονάει σχεδόν συνέχεια... Ψυχολογικό παιδί μου, για ζουρλομανδύα είμαι, το έχουμε πει, αλλά δε βρίσκεται εθελοντής να μου τον φορέσει! ;)

 

ποιος θα το τολμησει????

πιες κανα κρασακι...μη σου πω και δυο.

κατι τετοιο θα κανω κι εγω.δεν μπορω αλλο να τα σκεφτομαι.

για σημερα πηρα την αποφαση μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

να σου πω να γελασεις κιολας : λενε οι εαν τελειωσεις εσυ στο...... κανεις κοριτσακι ενω εαν....ο συζυγος το απολαυσει πιο πολυ αγορακι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τωρα ο συνδιασμος και των 2 δεν ξερω τι κανει:-P:razz::-Pχαλαρωσε

Link to comment
Share on other sites

να σου πω να γελασεις κιολας : λενε οι εαν τελειωσεις εσυ στο...... κανεις κοριτσακι ενω εαν....ο συζυγος το απολαυσει πιο πολυ αγορακι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τωρα ο συνδιασμος και των 2 δεν ξερω τι κανει:-P:razz::-Pχαλαρωσε

 

λες ο συνδυασμός να κάνει δίδυμα??? (τη διαλύσαμε τη συζήτηση και σήμερα...) :P :p :P

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...