Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

τι να σου πω ρενουλι λιγο απο ολα. εκανες θεραπεια για τα αντισωματα εννοεις εμβολιο? κι εγω περιμενω να το κανω.ειμαι απο δυτικη ελλαδα και το εμβολιο θα το κανω αρτα,εσυ?

σου ευχομαι συντομα εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

geia sas koritsia.exw na mpw sto site kai na grapsw ena xrono.exw kanei 2 pallidromes. h mia sthn 13 evdommada kai h allh stin 8.oxi rakos,oxi kammatia ti na pw.den perigrafete ayto poy niwthw....oti hthela perisotero sth zwh moy einai na kanw ena eggelaki!kaname ejsetaseis me ton antra moy kai exoyme prodlhma me ta antisomata,exw k throvofilia poy thn anakalipsa meta tis palidromes fisika,kaname th therapeia mas gia ta antisomata.to perithorio poy exw na minw eguos teliwnei to dekevrio kai opws katalavenete akoma tipota!exoy ksekinhsei apo ton ioynio k na fantastite oti menw kai efkola....:rolleyes: sthn periodo thn twrinh moy eixa mia anomalia eixa ligo kafe gia kanena 2wro k meta tipota kai trelathika apo th xara moy!lew egine epiteloys alla 2 meres meta....:cry:tipota.pali periodos.apogohtevome vre koritsia.den thelw na ksana paw athina giauto.a!ksexasa na sas pw exoyme k stigma.....telio e?:(

 

Το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ Ρενούλι μου είναι η τωρινή να είναι και η τελευταία περίοδος του 2010!!! Και φυσικά να σου έρθει ξανά μετά το θηλασμό του μωρού σου!!!

Όσο για τις παλίνδρομες, τι να πω; Μάστιγα έχουν καταντήσει πια!!!Και μας διαλύουν οι άτιμες και μας αφήνουν τα σημάδια τους ανεξίτηλα...

Για το στίγμα να σκέφτεσαι θετικά! Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟ 09-10 ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ 08-11 ΜΕ 63 ΚΑΙ ΤΗΝ 10-11 ΜΕ 91 ΝΑ ΒΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ?ΔΕΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ? ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΤΥΧΑΙΑ ΜΕ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΧΟΙΑΚΗ
ΝΒΒΒΒΒΒΒΒΒ
Link to comment
Share on other sites

ΝΒΒΒΒΒΒΒΒΒ

 

Κατ΄αρχάς μην πανικοβάλεσαι. Μόνο κακό μπορεί να σου κάνει. Τα αποτελέσματα της χοριακής τα συζήτησες με το γιατρό σου;

Κάποιες φορές όταν η εγκυμοσύνη είναι τόσο στην αρχή της χρειάζεται λίγος χρόνος παραπάνω για να ρυθμιστούν οι ορμόνες...Οπότε δεν μπορείς να προεξοφλήσεις μια αποβολή από τώρα.

Το καλύτερο είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου και εννοείται ότι θα κάνεις κι άλλη χοριακή. Εγώ θα την έκανα κι από μόνη μου, αν είχα την παραμικρή αμφιβολία.

Ηρέμησε και εύχομαι να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ! Και η επόμενη χοριακή να είναι τουλάχιστον διπλάσια, να σου φύγει και το άγχος.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ Ρενούλι μου είναι η τωρινή να είναι και η τελευταία περίοδος του 2010!!! Και φυσικά να σου έρθει ξανά μετά το θηλασμό του μωρού σου!!!

Όσο για τις παλίνδρομες, τι να πω; Μάστιγα έχουν καταντήσει πια!!!Και μας διαλύουν οι άτιμες και μας αφήνουν τα σημάδια τους ανεξίτηλα...

Για το στίγμα να σκέφτεσαι θετικά! Οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας!!

mastiga den les tipota mousoudi mou!ti na pw..euxaristw,2.5 xronia twra lew h epomenh xronia tha einai kalhterh kai me to theio dwro pou laxtarw sta xeria moy.na dw pote tha erthei telika ayth h xronia....

Link to comment
Share on other sites

renoyli, να σου πω ενα μυστικό? Το 2011 θα είναι η τυχερή χρονιά για όλες μας!!! Θα γίνουμε μανούλες και θα κρατάμε αγκαλίτσα τα μωρά μας και τους άντρες μας (μην τους ξεχνάμε κι αυτούς). Μας το χρωστάει η ζωή, έχουμε περάσει πολλά για να κάνουμε μωράκι και αυτή τη φορά θα το καταφέρουμε! Θα το δεις... Σε λίγο καιρό θα είμαστε σε άλλα τόπικ και θα γράφουμε για ναυτίες και ζαλάδες... ;)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Κατ΄αρχάς μην πανικοβάλεσαι. Μόνο κακό μπορεί να σου κάνει. Τα αποτελέσματα της χοριακής τα συζήτησες με το γιατρό σου;

Κάποιες φορές όταν η εγκυμοσύνη είναι τόσο στην αρχή της χρειάζεται λίγος χρόνος παραπάνω για να ρυθμιστούν οι ορμόνες...Οπότε δεν μπορείς να προεξοφλήσεις μια αποβολή από τώρα.

Το καλύτερο είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου και εννοείται ότι θα κάνεις κι άλλη χοριακή. Εγώ θα την έκανα κι από μόνη μου, αν είχα την παραμικρή αμφιβολία.

Ηρέμησε και εύχομαι να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ! Και η επόμενη χοριακή να είναι τουλάχιστον διπλάσια, να σου φύγει και το άγχος.

 

ΕΙΡΗΝΗ ΧΙΟ, πραγματικά το μουσούδι τα είπε πολύ σωστά! Μίλησε με το γιατρό σου, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πανικοβάλλεσαι...

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια για να πάνε όλα καλά! Σε εννιά μήνες να μας πεις τα ευχάριστα!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

renoyli, να σου πω ενα μυστικό? Το 2011 θα είναι η τυχερή χρονιά για όλες μας!!! Θα γίνουμε μανούλες και θα κρατάμε αγκαλίτσα τα μωρά μας και τους άντρες μας (μην τους ξεχνάμε κι αυτούς). Μας το χρωστάει η ζωή, έχουμε περάσει πολλά για να κάνουμε μωράκι και αυτή τη φορά θα το καταφέρουμε! Θα το δεις... Σε λίγο καιρό θα είμαστε σε άλλα τόπικ και θα γράφουμε για ναυτίες και ζαλάδες... ;)

μακαρι να ειναι ετσι.απο το στομα σου και στου θεου το αυτι που λενε.ας φυγει επιτελους η θλιψη και το αγχος απο πανω μας

wiUgp2.png VntSp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

renoyli, να σου πω ενα μυστικό? Το 2011 θα είναι η τυχερή χρονιά για όλες μας!!! Θα γίνουμε μανούλες και θα κρατάμε αγκαλίτσα τα μωρά μας και τους άντρες μας (μην τους ξεχνάμε κι αυτούς). Μας το χρωστάει η ζωή, έχουμε περάσει πολλά για να κάνουμε μωράκι και αυτή τη φορά θα το καταφέρουμε! Θα το δεις... Σε λίγο καιρό θα είμαστε σε άλλα τόπικ και θα γράφουμε για ναυτίες και ζαλάδες... ;)

makari valia moy makari!apo to stoma soy kai sto theoy to ayti!euxomai mesa apo thn kardia moy na mathoyme oles mas euxarista nea syntoma kai as exoyme kai zalades kai nauties kai apola!mazi tha ta shzhtame kai tha ta ksepername:)

Link to comment
Share on other sites

nai xenia:-) moy.emvolia,oxi ena.tesera se kathe xeri apo mia fora kathe mhna.to emvolio den ponaei oyte parenergeies exei mhn anisixeis.esena soy eipan gia ena?pws to anakalipses gia ta antisomata?palliodromh kai esy?(euxomai oxi!)

 

ναι και εγω στο κλαμπ.εμενα ηταν αποβολη.

εκανα εξετασεις για καθεξιν αποβολες και μου βρηκαν τα αντιπατρικα κατεβασμενα.μου ειπαν να κανω το εμβολιο και εαν δεν μεινω εγκυος σε ενα 6 μηνο βλεπουμε.εσυ γιατι εκανες 4?και η christy αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει οτι εκανε τοσα.γιατι??????

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το μεγαλύτερο μέρος των εξετάσεων. Εντός ορίων είναι ακόμα οι ορμόνες αλλά παρουσιάζουν μια πτώση, πλησιαζουν επικίνδυνα τα κατώτατα φυσιολογικά... Άφησα μήνυμα στη γιατρό, περιμένω να τελειώσει τα ραντεβού της να με πάρει τηλ. Ανησυχώ λίγο...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το μεγαλύτερο μέρος των εξετάσεων. Εντός ορίων είναι ακόμα οι ορμόνες αλλά παρουσιάζουν μια πτώση, πλησιαζουν επικίνδυνα τα κατώτατα φυσιολογικά... Άφησα μήνυμα στη γιατρό, περιμένω να τελειώσει τα ραντεβού της να με πάρει τηλ. Ανησυχώ λίγο...

 

 

μην ανησυχεις...ολα καλα θα πανε.πιστεψε το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σκέφτομαι κι εγώ να κάνω τις εξετάσεις. Δεν είμαι σίγουρη αλλά το έχω στο μυαλό μου. Μου τις έχει δώσει ο γιατρός αλλά μου είπε ότι επειδή είναι η πρώτη φορά το πιθανότερο είναι να είναι τυχαίο και ενδεχομένως να μη βρούμε κάτι. Και αν βρούμε; Σκέφτομαι γιατί να περνάμε πάλι τα ίδια; Να σας ρωτήσω κάτι; Επειδή απ' τη λίστα δεν καταλαβαίνω, είναι όλες εξετάσεις αίματος;

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σκέφτομαι κι εγώ να κάνω τις εξετάσεις. Δεν είμαι σίγουρη αλλά το έχω στο μυαλό μου. Μου τις έχει δώσει ο γιατρός αλλά μου είπε ότι επειδή είναι η πρώτη φορά το πιθανότερο είναι να είναι τυχαίο και ενδεχομένως να μη βρούμε κάτι. Και αν βρούμε; Σκέφτομαι γιατί να περνάμε πάλι τα ίδια; Να σας ρωτήσω κάτι; Επειδή απ' τη λίστα δεν καταλαβαίνω, είναι όλες εξετάσεις αίματος;

 

σε ποια λίστα αναφέρεσαι?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

μαλλον στην λιστα που εδωσε ο γιατρος.

λογικα ολες ειναι εξετασεις αιματος

 

μπορεί να της έχει γράψει και καμιά κολπική... ποιος ξέρει...?

μόλις μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου, όλα καλά λέει!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να της έχει γράψει και καμιά κολπική... ποιος ξέρει...?

μόλις μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου, όλα καλά λέει!

 

ειδες?????????????????????τσαμπα ανησυχουσες.

μπραβο χαιρομαι.οποτε ολα καλα και τσεκαρισμενα ετσι?

βοοοοοουυυυυυυρρρρρρρρρρρ στο ψητο και κοιτα να το απολαυσεις:cool:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να της έχει γράψει και καμιά κολπική... ποιος ξέρει...?

μόλις μίλησα με την ενδοκρινολόγο μου, όλα καλά λέει!

 

Άναψε το πράσινο φως για τη Βάλια μας λοιπόν!!! Άντε και τον άλλο μήνα να έχουμε τα νέα τα καλά!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κοριτσια ειναι φυσιολγικο ολο αυτο που νοιωθω ? αυτη η θληψη που μεγαλωνει καθως περνανε οι μερες ? ναι εχω 2 υπεροχα παιδακια , 2 τελεια παιδακια , 2 λογους που ζω ομως και το αλλο ενα υπεροχο παιδακι θα ητανε και 1 τριτος λογος που θα με εκανε να περνω δυναμη . Καποιοι δεν 3ερουνε καν τι αισθανομαι , ισως ειμαι πολυ εγωιστρια για να το δειξω , λεω δεν πειραζει , καλυτερα ετσι , δεν θελω να 3ερουνε τι νοιωθω . Ο αντρας μου διπλα μου σε ολο αυτο απο την αρχη , απλως προσπαθει να με κανει χαρουμενη . Εγω απο τη μερα που μαθαμε απο τον υπεροχο γιατρο μας , γιατι αυτος ο ανθρωπος καθε φορα που πηγαινω μου δειχνει οτι ειναι ανθρωπος , με κανει να τον συμπαθω και πιο πολυ , τροω ατελειωτα , ειχα στεριθει και το φαγητο γιατι δεν ηθελα να βαλω κιλα στην εγκυμοσυνη και τροω τροω τροω οτι ναναι, 3εσπαω εκει . Νοιωθω ατελειωτα κουρασμενη , δεν εχω ορεξη για πολλα , θελω να καθομαι στη γωνιτσα μου , αλλοι θα λεγανε οτι εχεις 2 παιδια δεν χρειαζεται να στεναχωριεσε , ομως δεν παυει να ειναι απωλεια , νοιωθω οτι πεθανε το παιδι μου , δεν 3ερω αμα παλαβωσα και λεω λαλακιες . Το πρωι ξυπνησα ταραγμενη και αρχησα να κλαιω , μετα θυμηθηκα πρεπει να το ειδα στον υπνο μου το μικρο πλασματακι , και λεω πρεπει γιατι φοβαμαι οτι το γεννησε η φαντασια μου . Ναι θελω να το πω , ηταν το 3ο μου παιδακι , και δεν ξερω καν τι φυλλο ηταν , αν και ειμαι σιγουρη οτι ηταν αγορακι , ηταν το 3ο μας παιδακι που απλα δεν τα καταφερε . Ισως φταιω εγω που γκρινιαζα για τα συμπτωματα , την δυσκιλιοτητα , τα φουσκωματα , το οτι δεν ετρωγα ποτε οσο ηθελα και παντα πεινουσα , οτι φοβομουνα τον τοκετο κτλ κτλ κτλ . Την μερα που πηγα στο γιατρο και το μαθαμε , ητανε μια κοινη επισκεψη , απο το πρωι γκρινιαζα για τα 40 ευρω της επισκεψης , μολις ειδε ο γιατρος οτι ειναι παλινδρομη η εγκυμοσυνη δεν θελησε να πληρωθει γιατι ητανε ασχημα τα νεα , την επομενη τα 40 ευρω τα πηγα στην Εκκλησια και αναψα κερακι , δεν αντεχα να τα κρατησω , δεν τα ηθελα . Μακαρι ο Θεος να αναπαυσει τις ψυχουλες αυτες που φυγανε χωρις καν να ερθουνε , και ακομα δεν 3ερω καν αμα ητανε αγορακι η κοριτσακι .... μακαρι συντομα ολες να αποκτησουμε αυτο που τοσο πολυ θελαμε .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

lypamai bikh.

ναι ειναι φυσιολογικοτατο αυτο που νιωθεις.μπορει να μην το ειδες,μπορει να μην το ενιωσες αλλα ηταν ενα κομματι σου που εφυγε.και βεβαια θα στεναχωρηθεις και θα κλαψεις.και αν νιωσεις ετοιμη αργοτερα ξαναπροσπαθησε

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ, δε λες λαλακίες... μωρό έχασες... εντάξει, έχεις δυο παιδιά αλλά κι αυτό που έφυγε παιδί ήταν, όλες εμείς εδώ καταλαβαίνουμε τι εννοείς, κι όσες έχουμε ήδη παιδιά και όσες δεν έχουμε. Ήταν ένα μωρό, το μωρό σου και πρέπει να πενθήσεις για αυτό... Με τον καιρό, ο πόνος θα απαλύνει λίγο και εάν νιώσετε έτοιμοι, μπορείτε να ξαναπροσπαθήσετε. τα δυο παιδάκια σας είναι η καλύτερη απόδειξη ότι μπορείτε να τεκνοποιήσετε.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να σκέφτεσαι ότι το 3ο μωρό σου όσο το θυμάσαι, θα ζει κι αυτό μαζί σας και θα προσέχει τα αδερφάκια του από ψηλά...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κοριτσια ειναι φυσιολγικο ολο αυτο που νοιωθω ? αυτη η θληψη που μεγαλωνει καθως περνανε οι μερες ? ναι εχω 2 υπεροχα παιδακια , 2 τελεια παιδακια , 2 λογους που ζω ομως και το αλλο ενα υπεροχο παιδακι θα ητανε και 1 τριτος λογος που θα με εκανε να περνω δυναμη . Καποιοι δεν 3ερουνε καν τι αισθανομαι , ισως ειμαι πολυ εγωιστρια για να το δειξω , λεω δεν πειραζει , καλυτερα ετσι , δεν θελω να 3ερουνε τι νοιωθω . Ο αντρας μου διπλα μου σε ολο αυτο απο την αρχη , απλως προσπαθει να με κανει χαρουμενη . Εγω απο τη μερα που μαθαμε απο τον υπεροχο γιατρο μας , γιατι αυτος ο ανθρωπος καθε φορα που πηγαινω μου δειχνει οτι ειναι ανθρωπος , με κανει να τον συμπαθω και πιο πολυ , τροω ατελειωτα , ειχα στεριθει και το φαγητο γιατι δεν ηθελα να βαλω κιλα στην εγκυμοσυνη και τροω τροω τροω οτι ναναι, 3εσπαω εκει . Νοιωθω ατελειωτα κουρασμενη , δεν εχω ορεξη για πολλα , θελω να καθομαι στη γωνιτσα μου , αλλοι θα λεγανε οτι εχεις 2 παιδια δεν χρειαζεται να στεναχωριεσε , ομως δεν παυει να ειναι απωλεια , νοιωθω οτι πεθανε το παιδι μου , δεν 3ερω αμα παλαβωσα και λεω λαλακιες . Το πρωι ξυπνησα ταραγμενη και αρχησα να κλαιω , μετα θυμηθηκα πρεπει να το ειδα στον υπνο μου το μικρο πλασματακι , και λεω πρεπει γιατι φοβαμαι οτι το γεννησε η φαντασια μου . Ναι θελω να το πω , ηταν το 3ο μου παιδακι , και δεν ξερω καν τι φυλλο ηταν , αν και ειμαι σιγουρη οτι ηταν αγορακι , ηταν το 3ο μας παιδακι που απλα δεν τα καταφερε . Ισως φταιω εγω που γκρινιαζα για τα συμπτωματα , την δυσκιλιοτητα , τα φουσκωματα , το οτι δεν ετρωγα ποτε οσο ηθελα και παντα πεινουσα , οτι φοβομουνα τον τοκετο κτλ κτλ κτλ . Την μερα που πηγα στο γιατρο και το μαθαμε , ητανε μια κοινη επισκεψη , απο το πρωι γκρινιαζα για τα 40 ευρω της επισκεψης , μολις ειδε ο γιατρος οτι ειναι παλινδρομη η εγκυμοσυνη δεν θελησε να πληρωθει γιατι ητανε ασχημα τα νεα , την επομενη τα 40 ευρω τα πηγα στην Εκκλησια και αναψα κερακι , δεν αντεχα να τα κρατησω , δεν τα ηθελα . Μακαρι ο Θεος να αναπαυσει τις ψυχουλες αυτες που φυγανε χωρις καν να ερθουνε , και ακομα δεν 3ερω καν αμα ητανε αγορακι η κοριτσακι .... μακαρι συντομα ολες να αποκτησουμε αυτο που τοσο πολυ θελαμε .

 

Το πρώτο πράγμα που ρώτησα και εγώ το γιατρό ήταν μήπως έφταιξα εγώ σε κάτι. Μου είπε ότι είναι το πρώτο πράγμα που τον ρωτάνε όλες οι κοπέλες. Και ήταν κάθετος σε αυτό. Όχι δεν φταίμε εμείς...Πόσο μάλλον η γκρίνια που είναι κάτι φυσιολογικότατο!!! όταν έχεις δύσκολα συμπτώματα....Αν ήταν έτσι τα μισά μωρά έπρεπε να χάνονται! Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου....Και όσα παιδιά και να έχεις δεν παίζει ρόλο όταν έχεις μια τέτοια απώλεια. Όλα όσα σκέφτεσαι και νιώθεις είναι φυσικό επόμενο αυτής της απώλειας.

Σου εύχομαι κ εγώ ολόψυχα σύντομα να πραγματοποιηθεί το όνειρό σου....

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...