Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για την άμεση απάντηση.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα καθυστερούν τόσο!!! Δε μας φτάνει δηλαδή ο πόνος μας, να μας καθυστερούν και τις εξετάσεις, που τις ακριβοπληρώνουμε κιόλας!!!

Newbie, ήδη έχω ψιλοδιαμαρτυρηθεί τηλεφωνικά, αλλά φαίνεται ήμουν πολύ ευγενική!!!Θα δοκιμάσω και την προσωπική επίσκεψη, μήπως και φιλοτιμηθούν!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mousoudi, εγώ έστειλα υλικό για ιστολογική σε ιδιώτη την Τρίτη (πριν 4 μέρες) και μου είπαν ότι τ' αποτελέσματα θα είναι έτοιμα την Πέμπτη το απόγευμα (μέσα σε 2 μέρες δλδ). Δεν τα πήρα ακόμα, αλλά είναι ήδη έτοιμα. Σίγουρα πρέπει να διαμαρτυρηθείς.

 

ΥΓ --> Πήγα στη Γραικού, Χρυσοστόμου Σμύρνης 9, στο κέντρο (ένα στενό μετά το Sante), είναι συμβεβλημένη με το δημόσιο. Αύριο θα πάω να τα πάρω.

 

Τί ποσοστό συμμετοχής έχει το δημόσιο σ΄αυτές τις εξετάσεις; Γιατί τώρα αρχίζω και νιώθω και χαζή, που ΚΑΙ μου καθυστέρησαν τόσο τα αποτελέσματα ΚΑΙ θα με "γδύσουν" κι από πάνω!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Valiak και εγω εκει.Εσυ εβγαλες ακρη με τα αποτελεσματα?Γιατι εγω οχι.

Τωρα μας λενε οτι πρεπει να δουμε γενετιστη.

 

ούτε εγώ, 3 σελίδες κατεβατό με αλλοιώσεις και προβλήματα και ουσία τίποτε! το μόνο που κατάλαβα ήταν υπερπλασία πλακούντα με ισχαιμικές αλλοιώσεις, αλλά αυτό δεν είπε τίποτε ούτε στο γυναικολόγο, ούτε στην ενδοκρινολόγο, ούτε στην αιμοατολόγο μου...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Τί ποσοστό συμμετοχής έχει το δημόσιο σ΄αυτές τις εξετάσεις; Γιατί τώρα αρχίζω και νιώθω και χαζή, που ΚΑΙ μου καθυστέρησαν τόσο τα αποτελέσματα ΚΑΙ θα με "γδύσουν" κι από πάνω!!!

 

 

Δεν πλήρωσα τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ, 3 σελίδες κατεβατό με αλλοιώσεις και προβλήματα και ουσία τίποτε! το μόνο που κατάλαβα ήταν υπερπλασία πλακούντα με ισχαιμικές αλλοιώσεις, αλλά αυτό δεν είπε τίποτε ούτε στο γυναικολόγο, ούτε στην ενδοκρινολόγο, ούτε στην αιμοατολόγο μου...

 

Και εμενα Valiak 5 σελιδες κατεβατο ητανε,αλλα τελικα παλι με αποριες εμεινα.

Τωρα θελω να παω με τον αντρα μου σε γενετιστη για να κανουμε λογικα καρυοτυπο εμεις οι δυο να μου φυγει το αγχος γιατι δεν μπορω να το αφησω ετσι στην τυχη του και οτι ητανε τυχαιο γεγονος οπως λενε ολοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί ποσοστό συμμετοχής έχει το δημόσιο σ΄αυτές τις εξετάσεις; Γιατί τώρα αρχίζω και νιώθω και χαζή, που ΚΑΙ μου καθυστέρησαν τόσο τα αποτελέσματα ΚΑΙ θα με "γδύσουν" κι από πάνω!!!

 

Mousoudi εγω πληρωσα στο ΙΑΣΩ 450

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβες αυτες οι εξετασεις δυστηχως.Εχουνε φυγει πολλα λεφτα μεχρι στιγμης,και για εμενα εχει και συνεχεια που πρεπει να κανω καρυοτυπο για να δω τι γινεται απο εδω και περα.

Υπομονη κοριτσακια θα βγαλουμε ακρη τελικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

μουσούδι, αυτό έχει να κάνει και με το ταμείο του καθενός, το ΙΚΑ για παράδειγμα δεν πληρώνει τέτοιου είδους εξετάσεις. Η newbie πρέπει να έχει άλλο ταμείο (είναι δασκάλα εάν θυμάμαι καλά από άλλο τοπικ). Το ΙΚΑ μετά από 3 αποβολές σου δικαιολογεί κάποιες εξετάσεις. Και φαντάζομαι και τα ψυχοφάρμακα που θα σου χρειαστούν μετά από 3 αποβολές... :mad:

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβες αυτες οι εξετασεις δυστηχως.Εχουνε φυγει πολλα λεφτα μεχρι στιγμης,και για εμενα εχει και συνεχεια που πρεπει να κανω καρυοτυπο για να δω τι γινεται απο εδω και περα.

Υπομονη κοριτσακια θα βγαλουμε ακρη τελικα!!!!

 

veti, ξέρεις πόσο στοιχίζει ο καρυότυπος ζεύγους? Ήθελα να πάρω να ρωτήσω αλλά με πρόλαβες!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μουσούδι, αυτό έχει να κάνει και με το ταμείο του καθενός, το ΙΚΑ για παράδειγμα δεν πληρώνει τέτοιου είδους εξετάσεις. Η newbie πρέπει να έχει άλλο ταμείο (είναι δασκάλα εάν θυμάμαι καλά από άλλο τοπικ). Το ΙΚΑ μετά από 3 αποβολές σου δικαιολογεί κάποιες εξετάσεις. Και φαντάζομαι και τα ψυχοφάρμακα που θα σου χρειαστούν μετά από 3 αποβολές... :mad:

 

Με τη newbie έχουμε το ίδιο ταμείο. Είμαι κι εγώ του Δημοσίου, αλλά θέλει ψάξιμο να βρεις πραγματικά καλούς γιατρούς που να είναι συμβεβλημένοι με το Δημόσιο και από τον κύκλο μου δεν ήξερε κανείς κανέναν. Στην τύχη δε θα πήγαινα απλά και μόνο επειδή ο γιατρός είναι του Δημοσίου. Επίσης από όσο ξέρω, για να σου δικαιολογήσουν εξετάσεις τα ιδιωτικά κέντρα θα πρέπει να είναι επίσης συμβεβλημένα με το Δημόσιο, οπότε άλλο ψάξιμο...Και η αλήθεια είναι ότι όταν σου έρθει η κεραμίδα στο κεφάλι, και μάλιστα τόσο απότομα, το τελευταίο που σκέφτεσαι είναι αν το διαγνωστικό κέντρο που θα σου κάνει τις εξετάσεις έχει σύμβαση με το Δημόσιο. Εγώ τουλάχιστον, ούτε που το έβαλα στο μυαλό μου εκείνη τη μέρα...

Και ελπίζω να μη φτάσουμε στα ψυχοφάρμακα....:!::!::!:

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

veti, ξέρεις πόσο στοιχίζει ο καρυότυπος ζεύγους? Ήθελα να πάρω να ρωτήσω αλλά με πρόλαβες!

 

Απο οτι ξερω ειναι ακριβη εξεταση και αυτη.Καπου διαβασα οτι στοιχιζει και αυτη πανω απο 400.Βεβαια ειναι αναλογα και το κεντρο γενετικης που θα πας,αλλα πανω κατω τοσα ειναι.

Αστα να πανε Valiak!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ουφ... Και το φοβόμουν το 500αρικο... Τέλος του μήνα θα ξαναδώ το γιατρό μου, θα δούμε τι θα μου πει κι αυτός... Για να κάνεις παιδί τη σήμερον πρέπει να είσαι Ωνάσης... :?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η γιατρός μου μίλησε για 180 ευρώ για τον καρυότυπο. Μέχρις στιγμής σε ό,τι μας έχει πει, δεν έπεσε έξω. Ρωτήστε κι αλλού πριν πάτε και τα στάξετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, η γιατρός μου μίλησε για 180 ευρώ για τον καρυότυπο. Μέχρις στιγμής σε ό,τι μας έχει πει, δεν έπεσε έξω. Ρωτήστε κι αλλού πριν πάτε και τα στάξετε.

 

newbie G, έχω την εντύπωση ότι στη Θεσσαλονική είναι πιο φθηνές οι εξετάσεις γενικά. Κάνω λάθος?

 

Ξένια μου, είναι μέσα στον έλεγχο των καθ' έξιν ο καρυότυπος ζεύγους. Τουλάχιστον ο γυναικολογος μου τον συμπεριλαμβάνει...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

newbie G, έχω την εντύπωση ότι στη Θεσσαλονική είναι πιο φθηνές οι εξετάσεις γενικά. Κάνω λάθος?

 

Γενικά δεν κάνεις λάθος. Κι εδώ όμως οι τιμές ποικίλουν. Εγώ για παράδειγμα πλήρωσα 300? για τον καρυότυπο :evil::evil::evil:

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναγραψει οτι εγω πληρωσα πριν 2 σχεδον χρονια 350.και τοτε μου ειχε πει ο γιατρος οτι θα εκαναν 500.θεωρω οτι ηταν καλη τιμη.μου τις εκανε γιατρος απο την διαγνωστικη.ρωτηστε και εκει και σας λεω και ονομα εαν θελετε.ο ελεγχος ηταν πληρης.τωρα τελευταια το εψαξα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναγραψει οτι εγω πληρωσα πριν 2 σχεδον χρονια 350.και τοτε μου ειχε πει ο γιατρος οτι θα εκαναν 500.θεωρω οτι ηταν καλη τιμη.μου τις εκανε γιατρος απο την διαγνωστικη.ρωτηστε και εκει και σας λεω και ονομα εαν θελετε.ο ελεγχος ηταν πληρης.τωρα τελευταια το εψαξα.

 

Αθήνα είναι αυτό ή στα μέρη σου?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...