Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

polixenia εχεις πολυ δικιο. Ημασταν απλα ατυχες. Παλια (μου λεει ο γιατρος μου για παρηγορια) οτι αυτο γινοταν συνεχεια σε πολλες γυναικες αλλα δεν τρεχανε αμεσως σαν και μας τις παλαβες να κανουν εξετασεις ή τεστ για να δουν αν ειναι εγκυες και ετσι οταν το εχαναν θεωρουασν οτι απλα ειχαν μια δυσκολη ή καθυστερημενη περιοδο. Και ετσι δεν το μαθαιναν ποτε...

 

Ακριβώς αυτά σκεφτόμουν κι εγώ στο σπίτι! Γι'αυτό νομίζουμε ότι είναι το σύνδρομο της εποχής μας, αλλά δεν είναι έτσι! Πάντα υπήρχε απλώς δεν το ξέρανε και δεν το ψάχνανε οι γυναίκες μέχρι που ήταν προχωρημένη η εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειναι προσφατο. Γι΄αυτο ντρεπεσαι να το συζητησεις. Να μην ντρεπεσαι γιατιποτα. Στο κατω κατω ουτε η πρωτη ουτε η τελευαια εισαι. Θα δεις αργοτερα θα το συζητας απο μονη σου... Και μας ο γιατρος μας ειχε πει οτι μετα την πρωτη περιοδο αφου με δει και ειναι ολα καλα, μπορουμε να ξαναπροσπαθησουμε. Και ετσι καναμε.

.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ καλή μου! Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα όλες!

 

Ααχ και να φανταστείς ότι ήμουν τόσο άσχετη με αυτά τα θέματα που νόμιζα πάντα ότι οι έγκυες το κρύβουν λόγω προκατάληψης μέχρι τον 3ο μήνα και τις ψιλοκορόιδευα... έλεγα τι βλακείες είναι αυτές, γουρσουζια και χαζά... καλά να πάθω τώρα τα λούστηκα... για να βάλω μυαλό... λοιπόν την επόμενη φορά αν δεν μπω στη 12η εβδομάδα δεν το λέω σε κάνεναν!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Σιγουρα καποιο ρολο παιζει και η ζωη που κανουμε, και ο αερας που αναπνεουμε και αυτα που τρωμε. Παλια μποριε να μην τα ειχαν αυτα ομως σκαβανε στα χωραφια και κουβαλουσαν πραγματα και ποσα ακομα δυσκολα πραγματα εκαναν τοτοε οι γυναικες. Ουτε ειχαν τις λειτουργικες κουζινες που εχουμε εμεις. Τρεχανε ολη μερα. Παντα ειναι δυσκολο για μια γυναικα. Απλως δεν μπορουμε να ζουμε στην απολητη ηρεμια. Δεν ειναι ευκολο. Εγω θα παρω αδεια ατη την εβδομαδα για να κατσω λιγο να ηρεμησω γιατι στο γραφειο ανχωνομαι πολυ... Ετσι λεω να κανουμε και μια πιο εντατικη και ευχαριστη προσπαθεια με τον αντρα μου!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε irida μου μιλαωωωωωωωω αληθειααααααα τυχαινει μαλλον να μην μιλαμε στις ιδιες σελιδες... συνηθως εδω τριγυρναω παλλινδρομη και σε καμια κοπελα που ζηταει βοηθεια... Τι εγινε θα στολισουμε το δεντρο? polixenia ασε τον κοσμο να λεει οτι θελει εμεις του δινουμε το δικαιωμα να μιλαει.... η πρωτες εβδομαδες ειναι ζορικες αλλα η επομενες θα ειναι πιο χαρουμενες και βγεις και με φιλους θα βρεθεις και θα γελασεις και ολα θα περασουν ... να ρωτα και εμας πω ειμασταν και η irida μου εδινε κουραγιο και τωρα δινω εγω σε αλλες...... ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ......... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω κατι... Και γω ειχα λυσαξει να μην το πουμε μεχρι τον τριτο μηνα παραεξω. Το ειπαμε μονο σε γονεις, αδερφια και κολλητους. ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ??? Το εχασα το μωρο. Τωρα δεν με νοιαζει τιποτα. Λεω πως αν με το καλο ξαναμεινω εγκυος οποιος το μαθει το εμαθε. Και κατι σημαντικο. Δεν μου το ειπε μονο ο γιατρος μου αλλα και το αλλο μου αφεντικο. Με συμβουλεψαν πως με το που μαθω οτι ειμαι εγκυος με το καλο, θα σταματησω τη δουλει. Τουλαχιστο για τους πρωτους 2-3 μηνες. και μετα βλεπουμε. Και αυτο πιο πολυ για να το βοηθησω αυτη τη φορα. Να ειμαι ηρεμη και να το απολαυσω. Να το ζησω χωρις αγχος για το ποσο κουραζομαι, πως καθομαι κ.τ.λ. Δεν με νοιαζει που θα πληρωνομαι μειωμενα μπροστα στην ηρεμια μου...

.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω τώρα με το καλό μετα τον ιανουάριο να συνεχίσουμε τις προσπάθειες που θα έχω χαλαρώσει από τη δουλεία... απορώ πώς έμεινα έγκυος αυτόν τον μήνα με τέτοιο άγχος που είχα στα δουλειά.. το ίδιο θα κάνω κι εγώ... Θα χαλαρώσω απο Ιανουάριο κιαι θα το παίξω γκαστρωμένη με τα πρωινάδικα μου κλπ κλπ! :D

Αντε μακάρι να τα καταφερουμε όλες μαζί να βγούμε από αυτό το ποστ!!

Link to comment
Share on other sites

Θα βγουμε που θα μας παει στο χερι του ειναι? καλο σ/κ σε ολες θα τα πομε συντομα.... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ????

POLIXENIA ANTE ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΕΙΣ ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΔΙΑΘΕΣΗ... ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω στολισα κα χτες περασε ο απο διπλα του ο σκυλος ο σιφουνας και το ερηξε κατω. Καταλαβαινεις τι εγινε στο σαλονι με τις γυαλινες τις μπαλες??? :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Πηγαινε και καμια εκδρομουλα με τον αντρα σου και με φιλους!!!

Θα περασεις καλα!!!!!!! :D

.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα να στολισω... Δεν εχω προλαβει ακομα!!!!!!!!! Πιστευω να προλαβω ως τα χριστουγεννα χιχιχι :D:D:D

Καλο σαβ/κο κοριτσακια!!!!!!!!

Να ειμαστε ολες καλα!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας.. Μου λειψατε παλιες κ νεες.... polixenia κ chhristindol καντα κουραγιο... Χρειαζετε χρονος, οχι για να το ξεπερασετε, αλλα για να το συνηθισετε... Κ εγω με 2 αποβολες ειμαι, η τελευταια πριν 1,5 μηνα. Κουραγιο. Θα αντλησετε οση δυναμη χρειαζετε απο εδω μεσα... Ολα τα κοριτσια ειναι καταπληκτικα.. ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

polixenia καλημέρα! Σου εύχομαι τα καλύτερα απο εδω και πέρα. Θα πανε όλα καλά. Και όπως με πολύ χαρά μας είχες ανακοινώσει το θετικό αποτέλεσμα θα σε περιμένουμε να μας γράψεις ξανά χαρούμενα νέα και με περισσότερη χαρά μάλιστα!

Κάθε εμπόδιο για καλό!

Να προσέχεις!

a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Μετά από την αυτόματη αποβολή, το καφέ αίμα ξεκίνησε την προ-προηγούμενη Πέμπτη και το κανονικό αίμα την περασμένη Τετάρτη και συνεχίζεται μέχρι σήμερα... μάλλον τελειώνει αύριο... Ο κύκλος σας άλλαξε σύμφωνα με την καινούρια καθυστερημένη περίοδο ή συνέχισε με βάση την παλιά?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Μετά από την αυτόματη αποβολή, το καφέ αίμα ξεκίνησε την προ-προηγούμενη Πέμπτη και το κανονικό αίμα την περασμένη Τετάρτη και συνεχίζεται μέχρι σήμερα... μάλλον τελειώνει αύριο... Ο κύκλος σας άλλαξε σύμφωνα με την καινούρια καθυστερημένη περίοδο ή συνέχισε με βάση την παλιά?

Ο κύκλος μου άλλαξε με βάση την καινούρια ...όπως και η διάρκεια του..από 30-32 πήγε στις 27..

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Μετά από την αυτόματη αποβολή, το καφέ αίμα ξεκίνησε την προ-προηγούμενη Πέμπτη και το κανονικό αίμα την περασμένη Τετάρτη και συνεχίζεται μέχρι σήμερα... μάλλον τελειώνει αύριο... Ο κύκλος σας άλλαξε σύμφωνα με την καινούρια καθυστερημένη περίοδο ή συνέχισε με βάση την παλιά?

Ο κύκλος μου άλλαξε με βάση την καινούρια ...όπως και η διάρκεια του..από 30-32 πήγε στις 27..

 

Χμμ.. δηλαδή έχω που έχω χάσει τον μπουσουλα ήδη, έπονται και άλλες αλλαγές.. :)

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα κοριτσια οσο να ναι μια αναστατωση την παθαινει η περιδος αλλαζουν λιγακι η μερες τις... Εγω μετα την αποξυση δεν εχω αδιαθετιση ακομα σε κανα δυο βδομαδες την περιμενω...... polixenia πολυ χαιρομαι που εισαι καλα........... ολες να ειμαστε καλα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Μετά από την αυτόματη αποβολή, το καφέ αίμα ξεκίνησε την προ-προηγούμενη Πέμπτη και το κανονικό αίμα την περασμένη Τετάρτη και συνεχίζεται μέχρι σήμερα... μάλλον τελειώνει αύριο... Ο κύκλος σας άλλαξε σύμφωνα με την καινούρια καθυστερημένη περίοδο ή συνέχισε με βάση την παλιά?

Ο κύκλος μου άλλαξε με βάση την καινούρια ...όπως και η διάρκεια του..από 30-32 πήγε στις 27..

 

Χμμ.. δηλαδή έχω που έχω χάσει τον μπουσουλα ήδη, έπονται και άλλες αλλαγές.. :)

νιεεε...φαντάσου ότι για να μάθω πότε έχω ωορρηξία πια, πήρα για πρώτη φορά τεστ :wink::wink::wink:

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και παρακολουθώ πολύ καιρό το forum (το οποίο βρίσκω καταπληκτικό), πρώτη φορά συμμετέχω κι εγώ. Μάλλον έπρεπε να μου συμβεί μια παλίνδρομη για να το κάνω... Έχω ένα κοριτσάκι 14 μηνών και μετά από 4 μήνες προσπαθειών έμεινα έγγυος για το δεύτερο. Τελευταία περίοδος 24/10. Περίμενα το ραντεβού μου για 15 Δεκεμβρίου για να ακούσουμε καρδούλα. Την Παρασκευή (6η εβδομάδα ακριβώς) όμως είδα αίμα και αμέσως πήγα στη γιατρό μου. Κάναμε κολπικό υπέρηχο και μου είπε πως δεν είδε αυτό που έπρεπε να δει και οτι η κύηση παλινδρόμησε. Μου είπε να κάνω χοριακή (την Δευτέρα πια) για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να πρόκειται για εξωμήτριο και οτι θα έχω αρκετό αίμα. Όντως είχα και ακόμη έχω αίμα. Η χοριακή χθες ήταν στο 19 και μου είπε να ξανακάνω την Παρασκευή και οτι θα την παρακολουθούμε μέχρι να πάει κάτω από 2. Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι εδώ όλα τα κορίτσια απ οτι διάβασα έχετε κάνει απόξεση. Εμένα γιατί δε χρειάστηκε? Μήπως είναι αυτό που λένε βιοχημική εγγυμοσύνη? Εσείς μετά την απόξεση παρακολουθήσατε την χοριακή μέχρι να μηδενιστεί? Και αφού μηδενιστεί έρχεται αμέσως η περίοδος? Επίσης μου είπε οτι αμέσως μπορούμε να αρχίσουμε πάλι τις προσπάθειες.

pemOp2.pngjawJp2.png

 

1/12/2012 ... ήρθε και ο μπεμπούλης μας!

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνη, λυπάμαι....σε καταλαβαίνω, κι εγώ το πέρασα πρόσφατα...Νομίζω ότι η δική σου περίπτωση είναι αυτόματη αποβολή (και η βιοχημική σε αυτή την κατηγορία υπάγεται). Εγώ μετά την απόξεση παρακολουθώ τη χοριακή μου, αλλά εμένα ήταν μερική μύλη κύηση. Φανταζομαι ότι λόγω του ότι δεν έκανες απόξεση θα παρακολουθείς τη χοριακή σου για να βεβαιωθεί η γιατρός σου οτι έχεις καθαρίσει τελείως...(αν κάνω λάθος διορθώστε με!)

 

Σου εύχομαι σύντομα να έχεις μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη, α, να χαίρεσαι και το παιδάκι σου!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...