Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και πάλι. Την τετάρτη εκανα την απόξυση μετα απο μια απιστευτη ταλαιπωρία. Ημουν στο νοσοκομείο στις 7.30 το πρωι και τελικα μπηκα στο χειρουργείο 11.45 το μεσημέρι!!! Οπως φαντάζεστε το βραδυ ειχα κοιμηθει 2-3 ώρες κσι ετσι το πρωι ημουν κομμάτια. Την εκανα στο Ελενα και με ρωτησε μάλιστα ο γιατρός μου αν ηθελα να μου την κάνει εκεινος ή ο εφημερευον... ζητησα να μου την κάνει ο ιδιος και βέβαια με αμοιβη...

Πηγα για τις αναγκαίες εξετάσεις αιματος και εκει μου εσπασαν τις φλέβες με πόνεσαν φοβερά και παραλίγο να εχουμε και ατύχημα μιας απο τον υπερβολικό ζηλο της κοπέλας να μου πάρει αίμα απο τη πίεση που έβαζε χαλασε το μηχανάκι που κρατούσε το χερι μου σταθερό και εφυγε η βελόνα απο το χέρι μου ευτυχως που δεν εσπασε!!! Τελικα μου πήραν ουτε 1/2 σύριγγα αιμα και αυτό με πεταλούσα απο τον καρπό!!! Ολα αυτά βέβαια ήταν η αρχη, που δεν ήταν τιποτα τελικά αν σκεφτεις την αναμονη μονη μου χωρις κανεναν σε ενα δωμάτιο και χωρις τηλέφωνο για να μιλήσω

βλέποντας τις άλλες κοπέλες με διαφορα προβλήματα να έρχονται και να φευγουν... να σκεφτείτε οτι ο δικός μου ο γιατρός μεχρι και τοκετος του έκατσε εκεινη την ώρα και φυσικά εγω (μεσα στη θλίψη μου) περιμενα να ξεγεννησει!!!

Ξεχασα να σας πω πως παρόλο που γυρισα σπίτι στις 1.00 το μησημέρι, στις 4.30 έφυγα με το αυτοκινητό μου και πήγα για δουλειά. Δεν μπορούσα να μην πάω για διάφορους λόγους (οχι οτι θα πει κανενας μπράβο) αλλα εκτος αυτο δεν τους ειχα πεί κάτι για την εγκυμοσύνη οποτε δεν χρειαζοταν να μάθουν τίποτα εφοσον δεν συνεχιζόταν.

Ο γιατρός μου εριξε μια ματια και στις εξετάσεις του α τριμήνου και μου είπε πως δεν βλέπει κάτι απο τις εξετάσεις απλά συνέβη, εστειλε το σπόρο για ιστολογική και σε εναν μήνα θα πάω να με εξετάσει και να δει αν χρειάζεται κατι άλλο.

Δεν ξερω αν ειμαι στα πρόθυρα της κατάθλιψης, δεν εχω κλάψει γι'αυτο το γεγονός αλλα το σκέφτομαι....

Αυτες τις ημέρες δεν ειχα μπει κι ολας να σας διαβάσω απείχα απ'ολα, δεν ηθελα να ακούσω ουτε καλά ούτε άλλα άσχημα...

Μεθαύριο γιορτάζω και δεν θέλω να κάνω τίποτα δεν θελω να σηκώσω κανένα τηλέφωνο, θα λένε ολοι αντε με το καλό και εγω θα πρέπει να εξηγω τι συνέβη... . Ειναι η πρώτη φορα στα 34 χρόνια που θέλω αυτη η μέρα να μην έρθει ή καλύτερα να την πηδήξουμε να πάμε στην επόμενη!!! Ουτε ευχές ουτε τίποτα, το ξερω πως όλα θα πάνε καλά, απλα καμια φορα μαζευονται πολλά...

Sorry για ολα αυτά απλά πιστευω πως εσεις με καταλαβαίνετε καλύτερα από όλους, πονάμε , γελάμε...

Και επειδη σας τα επρηξα για ακομη μια φορά, εχω να σας πω πως ο γιατρος είπε 10 μέρες χωρίς σεξ!!! (καλέ κόβεται το σέξ - πλάκα κάνω) και να'μαστε καλά να ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες σε 2-3 μήνες. Τωρα πίνω την αντιβίωσή μου σαν καλό κορίτσι, εχω λίγο αιματάκι που και πού και μερικά πονάκια, πονάει και η μέση μου...

Να ειστε καλά ολοι, και καλή εβδομάδα να έχουμε

Τελικά ολα πήγαν τέλεια!!! Εχουμε ενα αγοράκι 15/10/04 και ενα κοριτσάκι 15/10/09

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια!!!!!!!!!!!

 

αλεξια mixeva catwoman blossom λυπαμαι πολυ που περασατε κι εσεις αυτη την εμπειρια.... Θα δειτε απο δω και περα ολα θα πανε καλυτερα!!!

Το χειροτερο μου ηταν κι εμενα οι εξηγησεις σε οσους ειχα προλαβει να πω οτι ειμαι εγκυος ειδικα τις πρωτες μερες αλλα μολις με ακουγε ο αντρουλης μου να το συζηταω, εκοβε την κουβεντα ή απαντουσε ο ιδιος οτι τελος αυτες οι συζητησεις, για να μη στεναχωριεμαι...

catwoman Δε χρειαζεται να το συζητας με ολους μονο με οσους θες....

Ειναι πολυ ασχημο να ερχονται και να σου λενε μην ανησυχεις ή ολα θα πανε καλα και να σε κοιταζουν με λυπηση... Ειδικα καποιοι που δεν το εχουν περασει.... Αυτο με στεναχωρει αφανταστα..... Οταν δω τετοια βλεμματα μου ρχεται να φυγω τρεχοντας (και κλαιγοντας).....

 

Κοριτσακια οσο περνουν οι μερες θα ειστε και καλυτερα!!!

 

k.gife.gife.gifp.gifempty.gifempty.gifb.gife.gifl.gifi.gife.gifv.gifi.gifn.gifg.gif

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Irida σε ευχαριστώ για τις ευχές και τη συμπαράσταση... Συμφωνώ σε όλα όσα λες... Δεν είμαστε υποχρεωμένες να συζητάμε την κατάσταση...

Εμένα το ξέραν σχεδόν όλοι γιατί είχα φουσκώσει. Με παίρναν τηλ. αλλά εγώ ούτε να μιλήσω δε μπορούσα! Με έπιαναν λυγμοί...

 

Catwoman μόνο 10 μέρες αποχή σου είπε? Και εγώ τί να πώ??? Που μας είπε 1 μήνα??? Μάλλον επειδή εμένα ήταν πιο προχωρημένη... τι να πω?

Πάντως δε το ρισκάρω να κάνω sex γιατί λογικά το είπε για να αποφύγουμε κάποια μόλυνση επειδή είναι πολύ ευαίσθητο το σύστημα τώρα.

Εγώ σου εύχομαι χρόνια πολλά από τώρα!!!

 

Και την επόμενη φορά εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΝ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ .ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.... ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΑΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ... ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ... IRIDA ΗΣΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,, ΟΠΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΝ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ .ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ... ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.... ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ... ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΑΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ 30 ΜΕΡΕΣ... ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ... IRIDA ΗΣΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,, ΟΠΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....

 

Συμφωνω, ισως ειναι καλυτερα που εισαι μονο με τον αντρουλη σου... Σε τετοιες καταστασεις τι να σου πει ο αλλος? Η μαμα μου μου ελεγε οτι δεν πειραζει και αμεσως ηθελα να βαλω τα κλαματα... Ασε που ηξερα οτι στεναχωρηθηκαν πολυ κι αυτοι και οταν τους εβλεπα να προσπαθουν να γελασουν στεναχωριομουν 2 φορες...

 

Βρε κοριτσια τι λετε ευχαριστω? Μακαρι να μπορεσα να βοηθησω εστω 0,00000001% για να απαλυνω τη στεναχωρια σας! Ξερω ποσο σημαντικη ειναι η συμπαρασταση απο καποια που εχει περασει την ιδια κατασταση... Βοηθαει πολυ...

 

Να ειστε και να ειμαστε ολες καλα!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω να σας πω πως ο γιατρος είπε 10 μέρες χωρίς σεξ!!! (καλέ κόβεται το σέξ - πλάκα κάνω) και να'μαστε καλά να ξαναρχίσουμε τις προσπάθειες σε 2-3 μήνες.

 

Ξεχασααααα! Βρε παιδια μηπως ειναι νωρις στις 10 μερες???? Κι εμας μας ειπε να περιμενουμε ως τη 1η περιοδο και μετα επαφες..... Και λογικο μου φαινεται... Ολα εκει κατω θα ναι "υπο αναρρωση"..... Τι να πω.....

Οπως και να χει προσπαθειες θα ξεκινησουμε ξανα αυτο δεν το συζητω!!!!!!!!!!!!!!!!! Χιχιχι :D:D:D

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κι εμένα ο γιατρός μου μού είπε να έχω επαφές 10 μέρες μετά την απόξεση, αλλά εγώ τελικά είχα μετά από 20 μέρες μια φορά. Σήμερα μάλλον φαίνεται ότι θα αδιαθετήσω για πρώτη φορά μετά την απόξεση. Άρα επαφές θα έχω ξανά μετά την περίοδο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες? Τι μου κάνετε?

 

Έχω πολυ καιρό να σας γράψω αλλά σας παρακολουθώ. Χάθηκα γιατί δεν είμαι καθόλου καλά. Απολυθηκα απο τη δουλειά μου λόγω περικοπών και όπως καταλαβαίνετε ήμουν η Νο1 προτινόμενη γιατί μετά την παλίνδρομη ήξεραν ότι θα ξαναπροσπαθήσω για παιδί άμεσα. Η μόνη μου ελπίδα ήταν να μείνω έγκυος και να το σώσω αλλά αδιαθέτησα προχτές. Είχα πολλές ελπίδες για την εγκυμοσύνη μιας και μετά την παλίνδρομη και τα αντισυλληπτικά αυξάνονται οι πιθανότητες, αλλά τίποτα. Απο τη δουλειά μου έδωσαν ένα μήνα παράταση δηλ. μέχρι τέλη Δεκεμβρίου που σημαίνει ότι έχω μια προσπάθεια ακόμα για να μείνω έγκυος και να σώσω και τη δουλειά μου. Προς Θεού δεν θέλω να μείνω έγκυος γι αυτό το λόγο. Εσείς ξέρετε καλά πόσο θέλω ένα μωράκι και τι εχω περάσει με την παλίνδρομη γιατί έχετε περάσει τα ίδια. Είμαι πάρα πολύ κουρασμένη και απογοητευμένη. Μου έρχονται το ένα πρόβλημα μετά το άλλο και δεν αντέχω πια. Αν φύγω απο τη δουλειά μου πρέπει να σταματήσω τις προσπάθειες για μωράκι πάλι και αυτό θα με τρελάνει. Ήδη με την αρρώστεια του μπαμπά μου ήθελα εδώ και 2 χρόνια να κάνω μωράκι και το άφηνα. Αλλα αν μείνω έγκυος ως άνεργη θα κάνω να ξαναδουλεψω 1 χρόνο και, μα πως θα τα βγάλουμε οικονομικά περα. Ήρθε στο χειρότερο timing και αυτό. Δεν αντέχω άλλοοοο :wink:

 

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και αν σας χάλασα τη διάθεση. Τόσο καιρό ήθελα να σας γράψω αλλά δεν ήθελα να σας ρίχνω με τα δικά μου. Τώρα όμως θα έσκαγα :oops: αν δεν τα έβγαζα απο μέσα μου

 

Φιλιά σε όλες, ελπίζω να έχετε καλύτερα νεά απο μένα. Μου λείψατε

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγες οι φορές που έχω γράψει και πολλές μα παααάρα πολλές οι φορές που σας έχω διαβάσει. Το κουράγιο που παίρνει κανείς από ''εδώ μέσα'' είναι απίστευτο... Κάτι το οποίο δεν βρίσκει τον αγαπημένο μου σύμφωνο. Πίστευει πως όσο το κουβεντιάζω, τόσο πληγώνωμαι... Τι να του εξηγήσω... Εμείς οι γυναίκες έχουμε αλλη ψυχοσύνθεση... Τελοσπάντων, Εnough!

Το ιστορικό μου λοιπόν έχει ως εξής: Πρώτη παλλίνδρομη τον Ιούνιο στην 10η εβδομαδα, είχε σταματήσει η ανάπτυξη απ'την 8η, καθαρισμός 13 Ιουνίου...΄Λέω τυχαίο ήταν, συμβαίνουν αυτά, δεν το βάζουμε κάτω! Ξαναμένω έγκυος το Σεπτέμβρη, και στην 8η εβδ. διαπιστώνουμε πως έχει σταματήσει η ανάπτυξη στην 6η.... Καταρακώθηκα, με πήρε από κάτω και για την πρώτη κ για την δεύτερη φορά! Καθαρισμός 13 οκτώβρη!!! Από τότε κάνουμε κ οι δύο εξετάσεις... ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Μου βρήκαν θυροειδή θρομβοφιλία και στον αντρούλη μου κυρσοκύλη. Αγανάκτησα, λέω δεν μπορεί? Ολα μαζί?? Με πήρε το πάραπονο. Εκει που ήμουν καλά με παίρναν τα κλάματα... Δεν τελείωσε όμως εκεί η ατυχία. Μας έγραψε ο γιατρός εξετάσεις για τον άντρα μου, σπερμοδιάγραμμα, ορμόνες, και κατάτμηση DNA. το σπερμοδιαγρ. 90% πρόβλημα.. οι ορμόνες οκ, κ κατάτμηση DNA (δείχνει κατά πόσο είναι "χαλασμένο" το DNA στα σπερματοζωάρια...) Από 30% κ πάνω είναι υψηλό. Εμείς βγάλαμε 38%... Το μάθαμε μόλις χθες!Με πήραν τα κλάμματα όσο κ αν προσπάθουσα το αντίθετο. Δεν ήθελα να στεναχωρίσω τον άντρα μου και να τον πάρει κ κείνον από κάτω. Με στηρίζει απίστευτα τόσο καιρό...

¨Ομως εμένα με έχει πάρει πολύ από κάτω. Έχω χάσει την πίστη μου πια, κ αμφιβάλω αν θα κρατήσω κ εγώ στην αγκαλιά μου, το μικρό ανθρωπάκι που τόσο πολύ θέλω κι εγω... Όπως κι εσείς...

Κορίτσια, δώστε μου λιγάκι απ'την καλή σας ενέργεια.. Την χρειάζομαι κι εγώ όπως κ εσείς...

Συγνώμη αν σας κουρασα. Να στε καλα..

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι λίγες οι φορές που έχω γράψει και πολλές μα παααάρα πολλές οι φορές που σας έχω διαβάσει. Το κουράγιο που παίρνει κανείς από ''εδώ μέσα'' είναι απίστευτο... Κάτι το οποίο δεν βρίσκει τον αγαπημένο μου σύμφωνο. Πίστευει πως όσο το κουβεντιάζω, τόσο πληγώνωμαι... Τι να του εξηγήσω... Εμείς οι γυναίκες έχουμε αλλη ψυχοσύνθεση... Τελοσπάντων, Εnough!

Το ιστορικό μου λοιπόν έχει ως εξής: Πρώτη παλλίνδρομη τον Ιούνιο στην 10η εβδομαδα, είχε σταματήσει η ανάπτυξη απ'την 8η, καθαρισμός 13 Ιουνίου...΄Λέω τυχαίο ήταν, συμβαίνουν αυτά, δεν το βάζουμε κάτω! Ξαναμένω έγκυος το Σεπτέμβρη, και στην 8η εβδ. διαπιστώνουμε πως έχει σταματήσει η ανάπτυξη στην 6η.... Καταρακώθηκα, με πήρε από κάτω και για την πρώτη κ για την δεύτερη φορά! Καθαρισμός 13 οκτώβρη!!! Από τότε κάνουμε κ οι δύο εξετάσεις... ΣΥΝΕΧΕΙΑ! Μου βρήκαν θυροειδή θρομβοφιλία και στον αντρούλη μου κυρσοκύλη. Αγανάκτησα, λέω δεν μπορεί? Ολα μαζί?? Με πήρε το πάραπονο. Εκει που ήμουν καλά με παίρναν τα κλάματα... Δεν τελείωσε όμως εκεί η ατυχία. Μας έγραψε ο γιατρός εξετάσεις για τον άντρα μου, σπερμοδιάγραμμα, ορμόνες, και κατάτμηση DNA. το σπερμοδιαγρ. 90% πρόβλημα.. οι ορμόνες οκ, κ κατάτμηση DNA (δείχνει κατά πόσο είναι "χαλασμένο" το DNA στα σπερματοζωάρια...) Από 30% κ πάνω είναι υψηλό. Εμείς βγάλαμε 38%... Το μάθαμε μόλις χθες!Με πήραν τα κλάμματα όσο κ αν προσπάθουσα το αντίθετο. Δεν ήθελα να στεναχωρίσω τον άντρα μου και να τον πάρει κ κείνον από κάτω. Με στηρίζει απίστευτα τόσο καιρό...

¨Ομως εμένα με έχει πάρει πολύ από κάτω. Έχω χάσει την πίστη μου πια, κ αμφιβάλω αν θα κρατήσω κ εγώ στην αγκαλιά μου, το μικρό ανθρωπάκι που τόσο πολύ θέλω κι εγω... Όπως κι εσείς...

Κορίτσια, δώστε μου λιγάκι απ'την καλή σας ενέργεια.. Την χρειάζομαι κι εγώ όπως κ εσείς...

Συγνώμη αν σας κουρασα. Να στε καλα..

Κοριτσάκι..όλα θα φτιάξουν..όλα είναι ιάσιμα πια...μην το βάζεις κάτω, θέλει και ο άντρας σου στήριξη...

Γλυκειά μου βάλε το καλό σου χαμόγελο, πίστεψε ότι αυτή η στιγμή που θες, θα φτάσει...και θα γίνει το μικρό σας θαυματάκι.

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μη σε παίρνει από κάτω καλή μου...μην ξεχνάς οτι ο εντοπισμός του προβλήματος αποτελεί ήδη τη μισή λύση...

Ανασκουμπώσου και μαζί με τον αντρούλη σου αρχίστε να κάνετε τα απαραίτητα για το μικρό θαυματάκι!! :D

Link to comment
Share on other sites

eirinik, λυπάμαι πολύ για τη δουλειά σου. Δεν ξέρω αν έχει νόημα, άλλα μήπως να απευθυνόσουν στην επιθεώρηση εργασίας και να κάνεις καταγγελία; Ότι η απόλυση είναι άδικη κτλ

Link to comment
Share on other sites

Eirinik αυτά που γράφεις με εξοργίζουν αφάνταστα! Δεν υπάρχει ανθρωπιά πλέον! Δε μπορώ να καταλάβω πραγματικά γιατί πρέπει να τα τραβάμε όλα αυτά επειδή θέλουμε παιδιά!!! Λες και είμαστε εγκληματίες ή και χειρότερα!

Εγώ εργάζομαι σε δύσκολο κλάδο με τρελά ωράρια και απαιτήσεις και ήμουν σίγουρη ότι θα με έδιωχναν μόλις τελείωνε η "προστασία" μου απο το πρώτο μου παιδί και τώρα έμεινα έγκυος πάλι λέω ωραία αλλά τελικά παλλινδρόμησε και τώρα που θα γυρίσω παρά την "λύπη" και τη "συμπαράσταση" που μου έδειξαν, μέσα μου ξέρω πως θα βρούν ευκαιρία να με διώξουν. Επειδή εγώ δεν ενδιαφέρομαι να κάνω υπερωρίες επειδή έχω κάνει το "έγκλημα" να φτιάξω οικογένεια! Και το κράτος μαζί τους... καμιά προστασία...

Χρειάζεται δύναμη! Μη σε παίρνει απο κάτω... προσπάθησε και αυτό το μήνα!

Αλλά με άγχος? Έχω ακούσει ότι δε πρέπει να είσαι στρεσαρισμένη όταν θέλεις να συλλάβεις. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη.... μη το σκέφτεσαι και πολύ...

Ευχομαι το καλύτερο!

 

Mar28 , συμφωνώ με τα κορίτσια... μη το βάλετε κάτω...

Εφόσον το θέλετε και οι 2 κάποια λύση θα βρεθεί... Σίγουρα πρέπει να περάσετε από περισσότερα βάσανα από άλλους αλλά με καλή θέληση όλα ξεπερνιούνται! Και όταν θα πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου όλα θα τα ξεχάσεις! Θετική σκέψη!!! Εύχομαι να έχετε πολύ πολύ σύντομα καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χάθηκα γιατί δεν είμαι καθόλου καλά. Απολυθηκα απο τη δουλειά μου λόγω περικοπών και όπως καταλαβαίνετε ήμουν η Νο1 προτινόμενη γιατί μετά την παλίνδρομη ήξεραν ότι θα ξαναπροσπαθήσω για παιδί άμεσα. Η μόνη μου ελπίδα ήταν να μείνω έγκυος και να το σώσω αλλά αδιαθέτησα προχτές. Είχα πολλές ελπίδες για την εγκυμοσύνη μιας και μετά την παλίνδρομη και τα αντισυλληπτικά αυξάνονται οι πιθανότητες, αλλά τίποτα. Απο τη δουλειά μου έδωσαν ένα μήνα παράταση δηλ. μέχρι τέλη Δεκεμβρίου που σημαίνει ότι έχω μια προσπάθεια ακόμα για να μείνω έγκυος και να σώσω και τη δουλειά μου.

 

Ειρηνακιιιιιιιιιιι μη σε παιρνει απο κατω!!!!!!!!!!

Αχ ειμαστε σχεδον στην ιδια θεση...... Δε ξερεις ποσο σε καταλαβαινω!!!!!!!!

Λογω οικονομικης κρισης κλπ μου ειπαν στην αρχη οτι θελουν να με κανουν 4ωρο και μετα απεξω απεξω οτι δεν τους κανω... Εν τω μεταξυ μου εχουν κανει τα νευρα τσανταλια, με το παραμικρο μου φωναζουν προφανως για να παραιτηθω... Αλλα εγω δε θα τους κανω τη χαρη που να χτυπιουνται! Το + μου ειναι οτι ειμαι η μονη υπαλληλος οποτε γιαυτο δυσκολευονται να με διωξουν γιατι μετα θα πρεπει να προσλαβουν αλλη κοπελα, εστω για τις λιγες ωρες που τη χρειαζονται, και να τη μαθουν απο την αρχη κλπ

Ετσι οταν εμεινα εγκυος λεω αυτο ηταν τωρα οτι και να λενε δε μπορουν να με απολυσουν αλλα μετα πηγαν ολα στραβα...... Και τωρα που ξερουν οτι θελω να κανω και παιδι αυτο ηταν το κερασακι στη τουρτα.... Αν δε προλαβω να μεινω εγκυος θα με διωξουν στα σιγουρα... Εννοειται οτι ουτε γω θελω να μεινω εγκυος για να μη χασω το κελεπουρι τη δουλεια μου.... Εννοειται οτι και γω σκεφτομουν οτι δε μας παιρνει με τιποτα στα οικονομικα να μεινω εγκυος ως ανεργη, αλλα τωρα σκεφτομαι οτι οσο αγχωνομαι για το ποτε θα ξαναμεινω εγκυος και στεναχωριεμαι με τη δουλεια δε κερδιζω τιποτα αλλα μονο κακο κανω και σιγουρα δε θα μεινω εγκυος......... Οποτε λεω να αφησω τα πραγματα και οπως ερθουν... Εξαλλου δεν ειναι στο χερι μας το η εγκυμοσυνη ουτε μπορουμε να την προγραμματισουμε οποτε μας βολευει. Λεω οτι ολα για καποιο λογο μας συμβαινουν...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Mar28 μην σε παίρνει από κάτω. Αφού ξέρετε πού υπαρχει πρόβλημα, θα βρεθεί και κάποια λύση και θα κρατήσετε και εσείς το μωράκι σας. Για κάποιους μπορεί να χρειαστεί περισσότερος καιρός και για άλλους λιγότερος, όμως δεν έχει σημασία γιατί θα έρθει και η δικιά σας σειρά.

Θετική σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απιστευτο ποσο μπορει να αλλαξη η διαθεση με 5 απλες λεξουλες...

Σας ευχαριστω για αυτες τις λεξουλες λοιπον...

 

Eirinik μου φαινονται απιθανα που σου συννεβησαν στη δουλεια σου...

Μπορει να λεω βλακεια, αλλα δεν υπαρχει καποιος σχετικος νομος να σε προστατευει? Καποιο χαρτι απο γιατρο που να δικαιολογει αναρρωση, αφου δεν υπαρχει χαρτι για την αδικαιολογιτη απανθρωπια τους...! Σε καταλαβαινω γιατι εγω δεν εχω συνελθει απο με την ατυχια που με δερνει, κ δεν εχω καμμια διαθεση να δουλεψω. Ειμαι στη δουλεια σαν ζομπι...

 

Τελοσπαντων, μου εκανε πολυ καλο που σας μιλησα κοριτσια, ξαλλαφρωσα πραγματικα.. Ειναι ωραια να μην τα περνας μονη αυτα...

Θα τα ξαναπουμε και ελπιζω να μπορεσω κ εγω μεσα απο ολο αυτο, να κανω κ εσας να νιωσετε καλυτερα, οπως εσεις μ'εμενα...

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι και εγώ μια παθούσα με δύο παλίνδρομες κυήσεις σε διάστημα 6 μηνών. Διαβάζοντας τις ιστορίες σας καταλαβαίνω πως πραγματικά δεν είμαι μόνη και πως υπάρχουν πολύ χειρότερα από αυτά που βιώνω εγώ. Σήμερα πήρα το τελευταίο πακέτο εξετάσεων και βρέθηκα θετική σε δύο μεταλάξεις : Προθρομβίνης FII20210 και MTHFR. Επιπλέον είναι ανεβασμένες οι τιμές των APTT, D-DIMER και Ινωδογόνο. Έχω αγχωθεί αρκετά τόσο για την εγκυμοσύνη, αλλά κυρίως για το τι σημαίνει αυτό για την μετέπειτα ζωή μου. Σας έχει τύχει κάτι ανάλογο και πόσο επικινδυνό είναι; Επιπλέον ψάχνω για γυναικολόγο γιατί ο προηγούμενος μας τελείωσε. Έχετε να προτείνετε κάποιον που να ειδικεύεται στις αποβολές και που να δείχνει το ανάλογο ενδιαφέρον;

Link to comment
Share on other sites

eirinik, λυπάμαι πολύ για τη δουλειά σου. Δεν ξέρω αν έχει νόημα, άλλα μήπως να απευθυνόσουν στην επιθεώρηση εργασίας και να κάνεις καταγγελία; Ότι η απόλυση είναι άδικη κτλ

 

Δυστυχώς δεν οφελεί σε κάτι αυτό. Δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα. Είναι τραγικό και μόνο που το σκέφτομαι. Δεν φανταζόμουν ότι εκτός απο τη λαχτάρα μου να κάνω ένα παιδί θα είχα και άλλα τώρα. Δηλαδή πρέπει να διαλεξω ή το ένα ή το άλλο

Link to comment
Share on other sites

Eirinik μου φαινονται απιθανα που σου συννεβησαν στη δουλεια σου...

Μπορει να λεω βλακεια, αλλα δεν υπαρχει καποιος σχετικος νομος να σε προστατευει? Καποιο χαρτι απο γιατρο που να δικαιολογει αναρρωση, αφου δεν υπαρχει χαρτι για την αδικαιολογιτη απανθρωπια τους...!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τετοιο. Θέλω να πιστεύω κορίτσι μου ότι με τόσα που περνάνε δεν μπορεί κάτι καλό θα συμβεί και το έυχομαι ο΄λόψυχα για όλες μας εδω

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λεω να αφησω τα πραγματα και οπως ερθουν... Εξαλλου δεν ειναι στο χερι μας το η εγκυμοσυνη ουτε μπορουμε να την προγραμματισουμε οποτε μας βολευει. Λεω οτι ολα για καποιο λογο μας συμβαινουν...

 

irida μυο ελπίζω να υπάρχει καλός λόγος που συμβαίνουν γιατί με έχει πάρει πολύ απο κάτω. Εχω φτασει σε σημείο να ξεπερνάω ένα πρόβλημα επειδή απλά έρχεται ένα άλλο και πρέπει να αντιμετωπισω το επόμενο. Τι να πω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

eirinik, κάνε υπομονή κούκλα μου. Ήταν γερό κι αυτό το χτύπημα. Μην το βάζεις όμως στο μυαλουδάκι σου το θέμα της εγκυμοσύνης, γιατί φοβάμαι πως δεν θα μείνεις. Άστο χαλαρά, βγάλτο απ' το μυαλό σου και θα έρθει, είμαι σίγουρη. Όταν όλα πάνε σκατά, δεν μπορεί να πάνε πιο σκατά, αλλά πιο καλά.

 

Mar28, αυτό που σου συνέβη, έχω σκεφτεί πολλές φορές ότι μπορεί να μου συμβεί κι εμένα. Κι εκεί που σκέφτομαια αυτό το εφιαλτικό σενάριο, μετά σκέφτομαι ότι δεν μπορεί όλα τα στραβά να έρθουν σ' εμένα. Τελικά, όπως φαίνεται από την ιστορία σου, είναι, πράγματι, δυνατόν να μαζευτούν όλα τα στραβά σ' έναν άνθρωπο. Πολύ λυπάμαι και σε καταλαβαίνω, αλλά πέρα από την υπομονή και την ψυχραιμία, δεν μπορώ να σου συστήσω τίποτε άλλο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

eirinik, κάνε υπομονή κούκλα μου. Ήταν γερό κι αυτό το χτύπημα. Όταν όλα πάνε σκατά, δεν μπορεί να πάνε πιο σκατά, αλλά πιο καλά.

 

Το ξέρω βρε bp μου. Το σκεφτόμουν όταν αρρώστησε ο μπαμπάς μου, το σκεφτόμουν όταν τον έχασα, το σκεφτόμουν όταν ξέσπασε ένα μεγάλο πρόβλημα στη δουλειά, το σκεφτόμουν όταν έχασα τα δίδυμα, το σκέφτομαι και τώρα που απολύθηκα. Αλλα τι να πω τα έχω δει όλα. Ποτε επιτέλους θα δω μια άσπρη μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...