Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ .ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΝΑΡΚΩΣΗ....... ΣΑΣ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ....... ΚΑΤΑΡΧΗΝ catwoman κουραγιο και δυναμη....... irida85 , Maggie, MSM2, pipi, bp, eirinik, mitsi1, mixeva, zeta. ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ..........

 

Η νάρκωση δεν είναι τίποτα, το θέμα ειναι η ψυχολογία σου μετά την απόξεση!

Έχουν περάει 7 μήνες από την δική μου και ακόμη δεν έχω συνέλθει. Σήμερα πήγα στο μαιευτήριο, γεννησε μια φίλη μου που είχαμε μείνει την ίδια εποχή έγκυος και είμαι χάλια. Προσπάθησε να βρεις δύναμη από τον άντρα σου και τους φίλους σου.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχουν περάει 7 μήνες από την δική μου και ακόμη δεν έχω συνέλθει. Σήμερα πήγα στο μαιευτήριο, γεννησε μια φίλη μου που είχαμε μείνει την ίδια εποχή έγκυος και είμαι χάλια. Προσπάθησε να βρεις δύναμη από τον άντρα σου και τους φίλους σου.

 

Εγώ χρειάστηκα σχεδον 3 χρόνια να το ξεπεράσω μετα την παλίνδρομη που είχα μετα την γέννηση της κόρης μου. Τόσο τουλάχιστον κράτησε το "πένθος" μου.

Μην πηγαίνεις επισκεψεις σε γνωστές που έχουν γεννήσει προστάτεψε τον εαυτό σου όσο μπορείς. Τα αισθήματα που νιώθεις είναι πολυ φυσιολογικά.

 

Μετά τα 3 χρόνια όμως έμεινα έγκυος στο γιό μου.

Αν ανακαλέσω στο μυαλό μου τις στιγμές της απόξεσης ακόμα και τώρα ανατριχιάζω η αναμονη, η ωρα της ναρκωσης και αυτο το κενο συναισθημα μετα την απόξεση.

Όμως τώρα έχω πιο δυνατές συγκινήσεις να θυμάμαι και εννοω τις γεννήσεις των παιδιών μου.

Και όσο και αν το έχεις ξανακούσει και ακουγεται πολύ κοινότυπο θα τη ζήσεις αυτή την στιγμη ( της γέννησης) και εσύ. Απλώς τώρα χρειάζεσαι χρόνο.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

σκέψου ότι εσύ είχες και την κόρη σου. εγώ ακόμη δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να αποκτήσω. προς το παρόν προσπαθώ να βρω την πιθανή αιτία....άλλη ψυχοφθόρα διαδικασία!έχεις και το περιβάλλον να σου λέει τα διάφορα "χαριτωμένα" σε γάμους, βαφτίσεις και γεννητούρια και δένει το γλυκό!

σήμερα είμαι στεναχωρεμένη και τα βλέπω όλα μαύρα!!!

σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια πάντως :D:D:D

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ...christy28 μην εισαι τοσο απαισιοδοξη γιατι κανεις πολυ κακο στον εαυτο σου. ολες εμεις εδω μεσα ειμαστε στην ιδια κατασταση με σενα και σκεψου ποσες αλλες κοπελες που δεν ξερουμε , ακομα και καποιες που δεν το ειπαν ποτε. στην δουλεια μου οι περισσοτερες ειναι ηδη μανουλες .....που μετα απο συζητηση προ ημερων για αποβολες και γενικοτερα για εγκυμοσυνες που δεν ειχαν αισιο τελος...και μια μια μας ελεγε και την δικη της ιστορια πριν τα bebe. αλλη με παλινδρομη , αλλη με αποκόλληση πλακουντα , αλλη δεν επιανε ευκολα, αλλη με βιοχημικη αλλη με μυλη κυηση κ.ο.κ. Ας χαλαρωσουμε λοιπον καμια δεν μενει χωρις μωρακι σημερα θα ρθει η σειρουλα μας ειμαι συγουρη ,απλα μπορει να καθυστερησει λιγο.Ας ευχηθουμε λοιπον για ενα υγιες μωρακι πανω απ΄ολα . Οσο για τις εξετασεις μην αγχώνεσαι μπορεις να της κανεις και να μην σου βρουν τιποτα .απλα να συνεβει .

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ .ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΝΑΡΚΩΣΗ.......

 

Αλεξια μου μη φοβασαιιιιιιιιιιιιι Κι εγω εκ των υστερων καταλαβα οτι σα διαδικασια δεν ειναι τιποτα σπουδαιο... Κοιμασαι καμια ωριτσα και τα υπολοιπα τα κανουν οι αλλοι. Απλα ειναι το αγνωστο που μας τρομαζει...

Οσο για το μετα.... αλλες κοπελες βλεπω που γραφουν οτι εκαναν πολυ καιρο να το "ξεχασουν" αλλα μαλλον ειναι θεμα χαρακτηρα.... Εγω μολις τελειωσε η επεμβαση και πηγα σπιτακι μου ημουν καλυτερα απο πριν. Πριν γινει ειχα αγχος, στεναχωρια, φοβομουν και πολλα αλλα ενω μετα που μιλησα με το γιατρο μου και μου εξηγησε οτι δεν ειναι στο χερι μας και οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο το πηρα αποφαση....... Δε λεω σε καμια περιπτωση οτι δεν ειμαι στεναχωρημενη μεσα μου..... Οταν καμια φορα αφηνω τον εαυτο μου και σκεφτομαι το μωρακι που θα μπορουσα να ειχα κλαιω....... Τωρα μαλιστα εμαθα (ουτε 15 μερες μετα την ατυχια μας) οτι η γυναικα του αδερφου του αντρα μου ειναι εγκυος και θα ηταν μαζι τα μωρα μας σπαραξα........ Ειπα ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ? Αλλα σκεφτομαι οτι ολα για καποιο λογο συμβαινουν και οτι ολα θα πανε καλα την επομενη φορα.... Στο κατω κατω ο Θεος δινει τα παιδια... Τι αλλο μπορω να κανω.......

 

Ευχομαι και στα υπολοιπα κοριτσακια οτι καλυτερο...... και θετικες σκεψεις!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Με διαβεβαίωσε ότι πολλές γυναίκες που είχαν μερική μύλη κύηση, την επόμενη φορά είχαν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και γέννησαν υγιέστατα μωρά."

 

 

Γεια σας κορίτσια! Κι εμένα bp μου, μου προέκυψε μερική μύλη κύηση σε προσπάθεια για δεύτερη εγκυμοσύνη (απόξεση την 15η εβδομάδα - το έμβρυο είχε σταματήσει να αναπτύσσεται την 11η ) και 8 μήνες μετά την απόξεση έμεινα έγκυος, φέρνοντας τελικά στον κόσμο ένα ακόμη υγιέστατο μωράκι. Ποτέ όμως δεν μου πέρασε από το μυαλό να εγκαταλείψω την προσπάθεια για κάτι που ήθελα όσο τίποτε άλλο στον κόσμο. Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και σύντομα να αποκτήσεις αυτό (ή αυτά) που ονειρεύεσαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ κορίτσια, την άσχημη εμπειρία των δύο αποβολών που είχα, την ξεπέρασα αμέσως μόλις ξαναέμεινα έγκυος. Τώρα πια, εχοντας και δύο παιδάκια, όλα αυτά μου φαίνονται τόσο μακρινά που νιώθω ότι έχουν συμβεί σε κάποιον άλλο κι όχι σε μένα.

 

Οπότε, τα καλύτερα έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

σκέψου ότι εσύ είχες και την κόρη σου. εγώ ακόμη δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να αποκτήσω.

D :D:D

Σου ανέφερα την τελευταία παλίνδρομη μετα την γέννηση της κόρης μου η οποια με πειραξε παρα πολυ.

Είχα όμωσ δυο ακομη πριν την κορη μου.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

marilia12 βρίκες την αιτία των παλίνδρομων?

στο κέντρο αποβολών που μου είχε συστήσει ο γιατρός μου με απογοήτευσαν πολύ. οι εξετάσεις ήταν φυσιολογικές και μου είπαν ότι δεν είναι και τόσο καλό ότι δεν βρίσκω κάτι. ότι μπορεί να κάνω συνεχόμενες αποβολές αγνώστου αιτιολογίας. ειδικά εάν είναι ανοσολογικής αιτιολογίας μπορεί να μην μάθω ποτέ τι φταίει και να συνεχίσω να αποβάλω.

γι΄αυτό κι εγώ άλλαξα κέντρο και ο καινούριος γιατρός μου συνέστησε να κάνω την εξέταση για αντιπατρικά αντισώματα και κάποιες επιπλέον ορμονολογικές. ήταν πολύ πιο αισιόδοξος, υπάρχει περίπτωση να μην βρούμε τίποτα γιατί μπορεί να είναι τυχαία γεγονότα μου είπε.

 

Λυπάμαι πολύ για τις παλίνδρομες που αντιμέτωπισες!!!

Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου γιατί ταλαιπωρήθηκες πολύ για να τα αποκτήσεις :lol: !!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

marilia12 βρίκες την αιτία των παλίνδρομων?

Λυπάμαι πολύ για τις παλίνδρομες που αντιμέτωπισες!!!

Να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου γιατί ταλαιπωρήθηκες πολύ για να τα αποκτήσεις :lol: !!!

Λοιπον Christy μου είχαν πει οτι είχα αντιπατρικά αντισωματα. Είχα κανει ενα χοντρο πακετο εξετάσεων πριν απο 12 χρόνια συμπεριλαμβανομένου του καρυότυπου που κάνουν τωρα ζευγαρια που αντιμετωπιζουν το προβλημα των αποβολων.

Τελικα αποφασιζω να κανω τα εμβολια των αντιπατρικων και γεννησα την κορη μου.

Μετα ξαναεκανα εμβολια αλλα ειχα μια παλινδρομη ακομη οπως ανεφερα πιο πανω και μετα δεν ξαναεκανα εμβολια απο μονη μου και εχω 2 ακομη παιδια.

Υπηρχε μια 5ετια στη ζωη μου που ημουν συνεχως εγγυος

( συμπεριλαμβανομενων των παλινδρομων). Το διακωμωδω τώρα αλλά τοτε πονουσε πολυ. Χώρια το οτι εκανα παρέα με γυναικες που ειχαν παρομοιες εμπειριιες.

Εμεινα εγγυος ταυτόχρονα με μια γνωστη μου ( ειχαμε κανει τα εμβολια και ειχαμε τον ιδιο γιατρο) αλλα εκεινη το εχασε 7 μηνων.

Οταν το εμαθα ημουν ηδη 36 εβδομαδων στο πρωτο μου παιδι. Ειχα τοσο πολύ συνδεσει τη ζωη μου μαζί της ωστε σκεφτομουν οτι τωρα είναι η σειρά μου να το χασω και αρνιομουν πεισματικα οτι ζει το παιδι μεσα μου παρόλο που το αισθανομουν. Τέτοια βλακεια είχα( τωρα γελάω).

Βέβαια ηταν μεγάλο χτυπημα οταν ειχα αλλη μια παλινδρομη μετα και ενω ειχα κανει τα εμβολια και η ιστολογικη ειχε δειξει ανοσολογικούς λογους.

Για αυτο πηρα την αποφαση να κανω του κεφαλιου μου και δεν τα ξανεκανα τα εμβολια.

Επειδη οπως εγραψα πιο πανω εκανα παρεα με γυναικες που ειχαν παρομοια προβληματα με εμενα ( παλινδρομες και χωρις παιδια) τώρα ΟΛΕΣ έχουν παιδια. Αλλες 1 ή 2, εγω 3 και κάποια 4 παιδιά.

Βέβαια τοτε μου ελεγαν θα κανεις και εσυ και ελεγα τι μου λετε τωρα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα. Μετά απο δυο χρόνια άκαρπων προσπαθειών και μετά απο δυο εξοσωματικές αποτυχημένες, προχώρησα στην τρίτη προσπάθεια και ευτυχώς πήγε καλά. Πριν προλάβω όμως να χαρώ απέβαλα. Συγκεκριμένα στην τέταρτη εβδομάδα. Τι εξετάσεις να κάνω? και κάτι ακόμα τι είναι η βιοχημική κυήση? Πότε είναι καλύτερο να ξανακάνω προσπάθεια εξοσωματικής? Σας ευχαριστώ όλες!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

MIXEVA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ. ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ, ΟΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ. ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ D.DIMERS, ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.

Link to comment
Share on other sites

MIXEVA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ. ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ, ΟΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ. ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ D.DIMERS, ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΝΑ ΨΑΞΩ, ΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ

Link to comment
Share on other sites

mixeva καλησπερα . σε ποια βδομαδα ησουν ? δεν εκανες τιποτα με την πρωτη παλινδρομη ? μετα απο ποσο καιρο εμεινες παλι εγκυος -ποσο διαστημα ειχε δηλ η πρωτη με τη δευτερη παλινδρομη ? sorry που ρωταω αλλα καταλαβαινεις το αγχος ....για μια δευτερη πρωτα ο θεος εγκυμοσυνη.

 

ZETA, Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ 2007 ΣΤΗΝ 7Η ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΣΤΗΝ 8Η. :( ΑΠΟΔΟΘΗΚΕ ΣΕ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑ.

ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΩΣ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ. ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ.

Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΜΑΣ..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ .ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΝΑΡΚΩΣΗ....... ΣΑΣ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ....... ΚΑΤΑΡΧΗΝ catwoman κουραγιο και δυναμη....... irida85 , Maggie, MSM2, pipi, bp, eirinik, mitsi1, mixeva, zeta. ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ..........

 

AΛΕΞΙΑ, ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ, Η ΙΔΙΑ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΣΩΜΑΤΙΚΑ, Η ΝΑΡΚΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΙΑ, ΚΡΑΤΑ ΛΙΓΟ. ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΕΦΕΡΕ Η ΦΥΣΗ. ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ, ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΝΕΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΦΤΑΨΥΧΕΣ. ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

"Με διαβεβαίωσε ότι πολλές γυναίκες που είχαν μερική μύλη κύηση, την επόμενη φορά είχαν μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και γέννησαν υγιέστατα μωρά."

 

 

Γεια σας κορίτσια! Κι εμένα bp μου, μου προέκυψε μερική μύλη κύηση σε προσπάθεια για δεύτερη εγκυμοσύνη (απόξεση την 15η εβδομάδα - το έμβρυο είχε σταματήσει να αναπτύσσεται την 11η ) και 8 μήνες μετά την απόξεση έμεινα έγκυος, φέρνοντας τελικά στον κόσμο ένα ακόμη υγιέστατο μωράκι. Ποτέ όμως δεν μου πέρασε από το μυαλό να εγκαταλείψω την προσπάθεια για κάτι που ήθελα όσο τίποτε άλλο στον κόσμο. Ελπίζω μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και σύντομα να αποκτήσεις αυτό (ή αυτά) που ονειρεύεσαι. :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Μου δίνεις πολύ κουράγιο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ..... ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ......... ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΛΙΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ 10 Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ . ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΚΤΛ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ . ΜΙΚΡΟΤΕΡΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ 5-6-7-8 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΧΡΩΜ.ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΚΑΚΗ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΚΑΚΗ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΤΤΑΡΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ (ΟΠΩΣ ΑΓΧΟΣ ΦΟΒΕΡΟ ΣΤΡΕΣ-) . ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΔΙΚΕΡΗ ΜΗΤΡΑ -ΚΥΣΤΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ' ΤΗ ΜΗΤΡΑ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ....ΕΡΕΥΝΑ ....ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΕΦΥΓΕ....ΑΥΤΑ

 

Αρα γιαυτο οι γιατροι μας εμας δε μας ειπαν για εξετασεις......

Οταν εισαι πολυ λιγων εβδομαδων, μονο με σακο και μικρη χοριακη ειναι χρωμ. ανωμαλιες ενω σε αλλη περιπτωση σε βαζουν να κανεις εξετασεις.......

Καλα καταλαβα????? Τι να καταλαβεις δηλαδη! Ουτε για ιατρικη να διαβαζαμε!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΡΟΥ. ΚΑΙ ΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟ 5,5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΑΣΧΕΤΩΣ ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ. ΘΕΩΡΗΣΕ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΤΣΕΚ-ΑΠ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΩΝ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες. Δεν έχω ξαναγράψει σε αυτό το topic αλλά διαβάζω τα σχόλια σας και με βοηθάνε.

Δυστυχώς το μεσημέρι επέστρεψα από το νοσοκομείο όπου έκανα απόξεση.

Μόνο που διαβάζω τις ιστορίες σας παρηγορούμαι...

Ήμουν στη 10η εβδομάδα και έτσι... σε μια στιγμή σταμάτησε η καρδούλα του... Ακόμα δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω... Αισθάνομαι άδεια...

Δόξα το θεό έχω ένα παιδάκι και δεν με παίρνει από κάτω.

Ήθελα να ευχηθώ σε όλες σας σύντομα να κρατάτε στα χέρια σας ένα υγιές μωρό!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.... blossom ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΘΕΣ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ.. ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ........ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.......... ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΓΙ΄ΑΥΤΟ... ΕΓΩ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

Link to comment
Share on other sites

Ax Αλεξια θυμάμαι που έγραψες ότι είχες καφέ σταγόνες και ότι θα έπαιρνες utrogestan και σου είχα απαντήσει και εγώ ότι είχα το ίδιο πρόβλημα και ότι όλα θα πάνε καλά... Αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε...

 

Το ξέρω οτι για σένα είναι ακόμα πιο δύσκολο που ήταν η πρώτη φορά.

 

Η ζωή συνεχίζεται και εμείς είμαστε γερές και αυτό έχει σημασία.

Τώρα αυτά στα γράφω για να τα πιστέψω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Δεν γράφω πολύ συχνά στο φόρουμ εδώ. Μπαίνω περισσότερο στο καφέ διαβάζω όμως τα νέα μιας και είχα πρόσφατα την ίδια εμπειρία με σας. Με στενοχωρεί πολύ που βλέπω να προστίθενται καινούρια ονόματα κάθε φορά. Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες καλό κουράγιο. Σύντομα θα τα καταφέρουμε και εμείς να έχουμε το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Είμαι σίγουρη γι'αυτό και η συμπαράσταση που δίνουμε η μια στην άλλη εδώ μέσα βοηθάει ακόμη περισσότερο στο να το ξεπεράσουμε γρήγορα και να συνεχίσουμε. Εγώ τουλάχιστον πήρα πολύ δύναμη από τις άλλες κοπέλες στο φόρουμ.

Να είστε όλες καλά και ποτέ μην το βάζετε κάτω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν ξέρω αν το διαβάσατε στο άλλο τόπικ, αλλά η χοριακή μου τελικά έπεσε στο 2,8 και είμαι πολύ χαρούμενη.

Τι καλά νέα :D:D

Συγχαρητήρια. Πολύ χάρηκα. Από εδώ και πέρα να σου πάνε όλα καλά εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...