Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ,,ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΑΦΗΝΟΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ... ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΧΛΕΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ... ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ.... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΙΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΧΑΡΟΣ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ,,ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΑΦΗΝΟΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ... ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΧΛΕΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ... ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ.... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΙΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΧΑΡΟΣ....

 

Συγνωμη κι ολας που ρωταω αλλα δεν εχεις σταθερη και αποκλειστικη σχεση με το συντροφο σου? Αυτα τα χλαμυδια κλπ ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα. Ετσι δεν ειναι? Αμα εσυ και ο συντροφος σου δεν εχετε επαφες με αλλους πως να τα εχετε κολλησει??? Και πλαι συγνωμη αλλα κατι δε μου κολλαει....

Και γιατι και οι 2 αντιβιωση???

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ,,ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΑΦΗΝΟΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ... ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΧΛΕΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ... ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ.... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΙΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΧΑΡΟΣ....

 

Συγνωμη κι ολας που ρωταω αλλα δεν εχεις σταθερη και αποκλειστικη σχεση με το συντροφο σου? Αυτα τα χλαμυδια κλπ ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα. Ετσι δεν ειναι? Αμα εσυ και ο συντροφος σου δεν εχετε επαφες με αλλους πως να τα εχετε κολλησει??? Και πλαι συγνωμη αλλα κατι δε μου κολλαει....

Και γιατι και οι 2 αντιβιωση???

 

Οι γιατροί έχουν δει πολλά και κανείς τους δεν θα μας ρωτήσει αν έχουμε αποκλειστική σχέση με το σύντροφό μας. Και αν μας ρωτήσουν, η ερώτηση θα είναι τυπική. Αν ο γιατρός σε βάλει να κάνεις εξέταση για χλαμύδια ή για AIDS (που θα την κάνεις όταν ξαναμείνεις έγκυος), μην το πάρεις προσωπικά! Ειναι στάνταρ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,εσύ δεν θέλεις να γνωρίζεις; σκέψου αν δεν της κάνεις σε επόμενη εγκυμοσύνη θα έχεις το άγχος πάλι μην παλλιδρομήσει.

 

Δεν ειναι ετσι... Αφου λενε οι γιατροι οτι ειναι τυχαιο γεγονος εκτος απο καποιες περιπτωσεις, ειναι πολυ πιθανο να κανει ολες αυτες τις εξετασεις και να μη βρουν τιποτα....... Και μετα αντε μεγαλυτερο ψαξιμο και αντε ψαξιμο και δε συμμαζευεται... Ασε το αγχος.....

 

Δε ξερω αλεξια μου.... Εσυ πως αισθανεσαι......

 

Μωρε το ξέρω είναι πολυ πιθανό να μην βρεί τίποτα εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία γιατί δεν τις είχα κάνει και το μετάνιωσα γιατί έχω πάντα το άγχος και την απορία γιατί; Αν βγούν όλες οκ και οφείλετε σε τυχαίο γεγονός συνεχίζεις και τις προσπάθειες πιο αναλαφρά και αισιόδοξα από τη άλλη αν βρεθεί κάτι το αντιμετωπίζεις στην έπομενή κυήση χωρίς να χρειαστεί να ξαναπεράσεις την ίδια δυσάρεστη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ,,ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΑΦΗΝΟΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ... ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΧΛΕΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ... ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ.... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΙΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΧΑΡΟΣ....

 

Συγνωμη κι ολας που ρωταω αλλα δεν εχεις σταθερη και αποκλειστικη σχεση με το συντροφο σου? Αυτα τα χλαμυδια κλπ ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα. Ετσι δεν ειναι? Αμα εσυ και ο συντροφος σου δεν εχετε επαφες με αλλους πως να τα εχετε κολλησει??? Και πλαι συγνωμη αλλα κατι δε μου κολλαει....

 

Και γιατι και οι 2 αντιβιωση???

 

Οι γιατροί έχουν δει πολλά και κανείς τους δεν θα μας ρωτήσει αν έχουμε αποκλειστική σχέση με το σύντροφό μας. Και αν μας ρωτήσουν, η ερώτηση θα είναι τυπική. Αν ο γιατρός σε βάλει να κάνεις εξέταση για χλαμύδια ή για AIDS (που θα την κάνεις όταν ξαναμείνεις έγκυος), μην το πάρεις προσωπικά! Ειναι στάνταρ

 

Ναι άλλα έχει δίκιο η irida δεν δίνουν τέτοιες εξετάσεις για παλλινδρομή .....και αντιβίωση και οι δύο γιατί ; έκτος αν έχει βρει ήδη κάτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν εχει ακουσει καποια αλλη κοπελα να δινουν τετοιες εξετασεις σε παλλινδρομη ας μας πει, γιατι εγω πρωτη φορα το ακουω και οπως το σκεφτομαι (που γιατρος δεν ειμαι) δεν μπορω να καταλαβω γιατι.... Επαναλαμβανω αν ειχαν αποκλειστικη σχεση....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΛΠΙΤΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.... ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΡΥΘΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ.. ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ....... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ... ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.............

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΗΜΕΡΑ

:(

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗΣΕ.... ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ... Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ 10Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ...

Ο ΣΠΟΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 4 ΧΙΛ. ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ...

ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ...

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!!!, ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΝΑ ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ

Τελικά ολα πήγαν τέλεια!!! Εχουμε ενα αγοράκι 15/10/04 και ενα κοριτσάκι 15/10/09

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΛΠΙΤΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.... ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΡΥΘΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ.. ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ....... ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ... ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.............

 

Όλες οι εξετάσεις που σου είπαν πρέπει να γίνουν καλή μου. Δυστυχώς πολλοί από αυτούς τους ιούς που ανέφερες (τοξοπλασμα, χλαμύδια) δεν έχουν συμπτώματα κι ευθύνονται για αποβολές κι εμβρυικούς θανάτους. Οπότε θα έλεγα να τις κάνεις. Κι εγώ τόσο τις είχα πληρώσει.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ pipi ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.... ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΥΤΕΣ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...... ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στενοχωρήθηκα πολύ και με τις δύο κοπέλες που σταμάτησε η εγκυμοσύνη τους. Τα πέρασα κι εγώ πριν από ένα μήνα και τα ξέρω.

Αλεξία & Δημήτρης, εμένα ο γιατρός μου δεν με ρώτησε αν θέλω να κάνω την ιστολογική. Μου την έκανε έτσι κι αλλιώς. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να κάνεις την εξέταση, για να ξέρεις.

Εμένα η ιστολογική έδειξε μερική μύλη κύηση, πράγμα που είναι επικίνδυνο για την υγεία μου. Πρέπει να παρακολουθώ τη χοριακή, για να δω πότε θα μηδενιστεί και για 6 μήνες να μην μείνω έγκυος. Αν δεν μου την είχε κάνει την ιστολογική και έμενα έγκυος μετά από 2 μήνες, κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα πάθαινα πάλι το ίδιο. Έτσι γνωρίζω τι συμβαίνει και προφυλάσσω τον εαυτό μου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ,,ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΑΦΗΝΟΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ... ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΧΛΕΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.. ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ... ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ.... Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΙΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΧΑΡΟΣ....

 

Συγνωμη κι ολας που ρωταω αλλα δεν εχεις σταθερη και αποκλειστικη σχεση με το συντροφο σου? Αυτα τα χλαμυδια κλπ ειναι σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα. Ετσι δεν ειναι? Αμα εσυ και ο συντροφος σου δεν εχετε επαφες με αλλους πως να τα εχετε κολλησει??? Και πλαι συγνωμη αλλα κατι δε μου κολλαει....

Και γιατι και οι 2 αντιβιωση???

 

irida τα χλαμύδια μεταδίδονται κατα βάση με τη σεξουαλική επαφή αλλά όχι μόνο. Αν χρησιμοποιήσεις μια τουαλέτα που έχει χρησιμοποιήσει κάποιος και έχει χλαμύδια δεν αποκλείεται να κολλήσεις. Αν επίσης ακουμπήσεις κάποιον που δεν έπλυνε τα χέρια του και μετά πας τουαλέτα υπάρχει επίσης περίπτωση να κολλήσεις. Απλά είναι πολύ σπάνιο. Γι' αυτό και τα ψάχνουν όλα σε περίοδο εγκυμοσύνης

 

Αλέξια λυπάμαι γι' αυτό που σου συνέβει, εδώ είμαστε όλες με τις εμπειρίες μας και ότι χρειαστείς μπορείς να ρωτάς. Για μένα πάντως πάρε και μια δεύτερη γνώμη και απο τον άλλο γιατρό σου και μετά αποφασίζεις. Πάντως η απόφαση είναι δική σου. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Άλλοι γιατροί δίνουν εξετάσεις με την πρώτη άλλοι δεν δίνουν. Η δική μου περίπτωση είναι σαν της irida μου έκανε μόνο ιστολογική και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ pipi ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.... ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΥΤΕΣ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...... ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

 

Αλεξία, οι εξετάσεις αυτές δεν είναι καθόλου περίεργες. Εϊναι θέμα του γιατρού αν θα τις ζητήσει. Αν δεν τις κάνουμε τώρα σίγουρα θα τις κάνουμε στην επόμενη εγκυμοσύνη, είναι από τις στάνταρ εξετάσεις, όποτε αν τις κάνεις τώρα, θα έχεις λιγότερες εξετάσεις αργότερα (με το καλό!).

Επίσης κανένας γυναικολόγος δεν είναι ...σύμβουλος γάμου και δεν θα σε ρωτήσει αν είχες αποκλειστική σχέση. Δηλαδή (χωρίς παρεξήγηση, ΟΚ? ) τι ελεγες μπροστά στο συντροφό σου; "Γιατρέ μου έκανα μια κουτσουκέλα, να δούμε αν έχω κάτι και αν κόλλησα κάτι τον δικό μου;" Για να αποφυγουν τέτοια οι γιατροί δεν κάνουν παρόμοιες ερωτήσεις. Επίσης δεν είναι θέμα αποκλειστικότητας, θα μπορούσε να είναι από σχέση που είχες πριν πολλά χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Αλεξία και Catwoman, οι πρώτες μέρες είναι πολύ επωδυνες και λυπάμαι πολύ για αυτό που σας έτυχε. Δεν θα σας πω να μην στεναχωριέστε γιατί ξέρω ότι δεν γίνεται.

Είναι όμως αλήθεια, και δεν το λέω γαι παρηγοριά, ότι οι παλίνδρομες είναι πιο συχνές από όσο νομίζουμε και στις περισσότερες περιπτωσεις δεν είχε καμία σχέση με τη γονιμότητα ή την υγεία του ζευγαριού.

Το επόμενο μωρό θα έρθει πιο σύντομα από όσο νομίζετε!

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν μπορώ να βλέπω αυτές οι σελίδες να πολλαπλασιάζονται σε αυτό το θέμα πια. Και εκτός απο εδώ ακούω και γύρω μου για παλίνδρομες. Και ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη. Γιατί άν έχεις ένα παιδάκι είναι αλλιώς. Αφού έφτασα σε σημείο να λέω: Ωραία το πέρασα και αυτό που το περνάνε όλες άντε να πάμε παρακάτω. Κουράγιο σε όλες κορίτσια. Το περάσαμε και αυτό πάμε για άλλα καλύτερα τώρα :o:lol::cool::)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλεξια και Catwoman ολα να πανε καλα απο δω και περα....

Μια αναποδια ηταν.... Καθε μερα που περναει θα "πονατε" και λιγοτερο......

Υπομονη και Επιμονη! Αυτο χρειαζεται!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ pipi ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.... ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΥΤΕΣ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...... ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ

 

Είναι και θέμα γιατρού. Ο δικός μου με έβαζε να κάνω συνέχεια τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοϊο. Η κολλητή μου απέβαλε λόγω τέτοιου μικροβίου το οποίο κατέστρεψε τις χοριακές λάχνες και προκάλεσε εμβρυικο θάνατο στην 10η εβδομάδα. Είχε αργήσει να πάει για εξετάσεις. αν το είχε βρει νωρίτερα μπορεί να το έσωζε παίρνοντας αντιβίωση όπως πήρα κι εγώ για ένα τέτοιο μικρόβιο που είχα.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΕΞΙΑ ΚΑΙ CATWOMAN ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ...ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ..ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ...ΥΠΟΜΟΝΗ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Σ' ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ, AIDS, ΗΠΑΤΙΤΙΔΑ, ΧΛΑΜΥΔΙΑ, ΕΡΥΘΡΑ, ΜΕΓΑΛΟΚΥΤΤΑΡΟΪΟ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΞΑΡΧΗΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ, ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΔΕΙΞΟΥΝ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ. ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΕΙ Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ "ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?". ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ. ΕΜΕΝΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΙ ΕΔΕΙΞΑΝ ΒΕΒΑΙΑ, ΘΥΡΟΕΙΔΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΣΤΑ ΥΨΗ. ΚΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ - ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΣΗΚΩΣΕΙ . ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΛΙΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ 10 Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ . ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ ΚΤΛ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ . ΜΙΚΡΟΤΕΡΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ 5-6-7-8 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΧΡΩΜ.ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΚΑΚΗ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΚΑΚΗ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΚΥΤΤΑΡΟΥ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ (ΟΠΩΣ ΑΓΧΟΣ ΦΟΒΕΡΟ ΣΤΡΕΣ-) . ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΔΙΚΕΡΗ ΜΗΤΡΑ -ΚΥΣΤΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠ' ΤΗ ΜΗΤΡΑ . ΤΙ ΝΑ ΠΩ ....ΕΡΕΥΝΑ ....ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΕΦΥΓΕ....ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ... ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΚΟ... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ............ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ,,, ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ 5 ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 620Ε!!!!!!!!! ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ Η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ... ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ????? Η΄ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ....... ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ .............

 

 

ΑΛΕΞΙΑ ΚΑΙ CATWOMAN, ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ, ΣΑΣ ΝΟΙΩΘΩ.

 

ΚΑΝΤΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΛΕΣ. ΖΗΤΗΣΤΕ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ.

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ "ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ", ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΗΚΕ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ, ΑΝ ΗΞΕΡΑ? :( ΠΗΓΑ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΞΑΝΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ, ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ, ΞΕΧΑΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙΑ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΝΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ΑΛΛΑ ΖΗΤΗΣΑ ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ.

ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΤΟΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΥΧΑΙΟ! ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΕΞΙΑ ΚΑΙ CATWOMAN ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ...ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΕΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ..ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ...ΥΠΟΜΟΝΗ...ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Σ' ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ, AIDS, ΗΠΑΤΙΤΙΔΑ, ΧΛΑΜΥΔΙΑ, ΕΡΥΘΡΑ, ΜΕΓΑΛΟΚΥΤΤΑΡΟΪΟ ΚΤΛ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ. ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΞΑΡΧΗΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ, ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΔΕΙΞΟΥΝ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ. ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΕΙ Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ "ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?". ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ. ΕΜΕΝΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΙ ΕΔΕΙΞΑΝ ΒΕΒΑΙΑ, ΘΥΡΟΕΙΔΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΣΤΑ ΥΨΗ. ΚΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

 

mitsi1, που εκανες τις εξετασεις, βλέπω εισαι Ηράκλειο, και εγω. Εμαθα για τη θρομβοφιλια, στο βενιζέλειο. τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

mixeva καλησπερα . σε ποια βδομαδα ησουν ? δεν εκανες τιποτα με την πρωτη παλινδρομη ? μετα απο ποσο καιρο εμεινες παλι εγκυος -ποσο διαστημα ειχε δηλ η πρωτη με τη δευτερη παλινδρομη ? sorry που ρωταω αλλα καταλαβαινεις το αγχος ....για μια δευτερη πρωτα ο θεος εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ .ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΝΑΡΚΩΣΗ....... ΣΑΣ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ....... ΚΑΤΑΡΧΗΝ catwoman κουραγιο και δυναμη....... irida85 , Maggie, MSM2, pipi, bp, eirinik, mitsi1, mixeva, zeta. ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ..........

Link to comment
Share on other sites

Αλεξία και Catwoman, λυπάμαι πολύ!!!Το έχω περάσει και εγώ δύο φορές και σας καταλαβαίνω απόλυτα.

Αλεξία να τις κάνεις τις εξετάσεις άσχετα με την άπόξεση...

Μπορεί να βρεις την αιτία και να την θεραπεύσεις.

Είναι πολύ χειρότερα την δεύτερη φορά. Ελπίζεις ότι η πρώτη αποτυχία ήταν "τυχαίο" γεγονός και ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

[] η νάρκωση ειναι πολύ ελαφριά επειδη η όλη (διαδικασία) θα κρατήσει κανα 10λεπτο απλα προσπάθησε να μη σκέφτεσαι. όχι οτι εγώ τα κατάφερα αλλά τουλάχιστον προσπάθησα

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...