Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Τελικά με πείσατε. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα χοριακή. Τα αποτελέσματα θα είναι έτοιμα Δευτέρα βράδυ. Μου είπε η μικροβιολόγος ότι δεν μπορεί να τα βγάλει πιο γρήγορα, γιατί πρέπει να κάνει πολλές αραιώσεις, για να πετύχει ακριβώς.

Βέβαια της είχα εξηγήσει ότι πρόκειται για μύλη κύηση και μου είπε από μόνη της ότι πρέπει να γίνει έτσι. Ευτυχώς που δεν πήγα στη Βιοϊατρική. Και 40 ευρώ θα πλήρωνα (ενώ στη γειτονιά είναι 20) και πάλι δεν θα ήμουν σίγουρη ότι το αποτέλεσμα θα ήταν σωστό.

Θα σας πω νέα Δευτέρα βράδυ ή Τρίτη πρωί.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΑΔ? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ: ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ?????????????! ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΚΕΙ.ΞΕΡΩ ΞΕΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΑΜΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΟΛΛΑΕΙ..

 

zeta μου πόσο σε καταλαβαίνω και πόσο ίδιες τελικά είμαστε όλες οι γυναίκες...Είχα κι εγω μια παλίνδρομη και μετά απο 3 μήνες ξαναμεινα εγκυος...Δεν μπορεις να φανταστεις πόσο αγχωμενη είμαι και πόσο φοβάμαι!!Πάω για υπέρυχο και τρέμω...¨ολο σκέφτομαι τώρα θα ακούσω τα ασχημα...Δεν κοιτάω τη φάτσα του γιατρού μου μήπως και δω κάτι αρνητικό!!!!Δε νομίζω να ξεκολλήσω όπως λες κι εσυ!!Αλλά παρόλα αυτά σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά και συνεχώς αναιρώ όλες τισ κακές σκέψεις!Θέλω να πιστεύω ότι το μωρό μου θα γεννηθεί και σε λίγους μήνες θα το χω αγκαλίτσα μου!!!

Οι κακές και οι καλές σκέψεις πάνε κι ερχονται...Ταυτόχρονα και συνεχώς!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κaterinaki1981 μας δινεις πολυ χαρα μετα απο την παλινδρομη....εγκυουλα και μαλιστα γρηγορα . σε ποια βδομαδα ειχες παλινδρομηση?εκανες καποιες εξετασεις μετα απο την παλινδρομη? πες μας ????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Το μωρό μου στην 1η εγκυμοσύνη σταμάτησε να μεγαλώνει απο την 6η εβδομάδα και δεν άκουσα ποτέ καρδούλα.Το κρατήσαμε μεχρι την 9η εβδοάδα μήπως και.... αλλά...Δεν είχα αίμα η κάτι τέτοιο!Απλά μου το πήρε ο γιατρός.

Ο γιατρος μου είπε ότι αυτό συμβαίνει συχνά στην 1η εγκυμοσύνη και δε χρειάζεται να κάνω εξετάσεις.

Εύχομαι να είχε δίκιο και όλα να εξελιχθούν ομαλά με αυτό μου το μωράκι!!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα καλα θα πανε εξαλλου οσο περνανε οι εβδομαδες εινα υπερ σου - οι πιθανοτητες μηδενιζονται . σου ευχομαι να εχειε μια ευχαριστη εγκυμοσυνη ετσι ωστε να περνουμε δυναμη και μεις ! και μενα η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν, ουτε γω ακουσα καρδουλα ποτε .ελπιζω να ηταν τυχαιο γεγονος . απο τι εχω διαβασει και σε αλλα site μετα την 9η βδομαδα παλινδρομης σε βαζουν να κανεις καποιες εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΑΔ? ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

 

Πονεμένη ιστορία αυτή η απεργία διαρκείας του ΟΠΑΔ.

Απ' ότι βλέπω είσαι στο Ηράκλειο Κρήτης. Για εκεί δεν ξέρω αλλά στην Αθήνα θεωρούν στα κεντρικά του ΟΠΑΔ (οδός Μακεδονίας) μόνο τις εξετάσεις που είναι πάρα πολύ επείγουσες (κατ' επιλογήν δηλαδή) για ασθενείς που πρέπει να εισαχθούν σε νοσοκομείο.

Αν μπεις στο site του ΟΠΑΔ http://www.opad.gr θα βρεις το τηλέφωνο του ΟΠΑΔ στην οδό Μακεδονίας. Πάρε και ρώτησέ τους αν υπάρχει πιθανότητα κάπου στην Κρήτη να θεωρήσεις τις εξετάσεις σου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΡ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΕΧΩ ΤΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΩ. ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΙΣ ΜΑΖΕΨΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΩ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΦΙΛΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα σε όλες.

 

Πως είναι τα κέφια? Εγώ έχω να δηλώσω επισήμως οτι ξεκίνησα και πάλι τις προσπάθειες και κάνω το σταυρό μου ότι είναι να συμβεί να είναι μόνο για καλό απο εδώ και πέρα... Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αυτό που πέρασα και να το αφήσω πίσω μου. Εύχομαι να τα καταφέρω γιατί είναι δύσκολο και ξέρω ότι στην επόμενη εγκυμοσύνη θα φοβάμαι...

 

MYRTO ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΕΙΡΗΝΗ...ΕΜΑΣ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΠΟΔΙΑ!

eirinik ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΛΥΚΗΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ .ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΗΣΤΙΚΕΣ Η ΑΠΛΑ ΕΞΑΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ?ΠΕΣ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ. ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ Ή ΟΧΙ? ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ Η ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ .ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΟ ΠΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.HELPPPPPPP ME.

 

Κοριτσάκι μου όπως διάβασες και στην αρχή εγώ ξεκίνησα τις προσπάθειες πάλι. Είμαι έτοιμη ψυχολογικά. Για τις πολυκυστικές έπαιρνα 5 χρόνια με διακοπές ενδιάμεσα αντισυλληπτικά. Τον τελευταίο χρόνο ο γιατρός μου μου τα σταμάτησε. Είχα κύκλο πάντα 30-32 ημερών περίπου, ακόμα και όταν σταμάτησα τα αντισυλληπτικά. Απο τότε που τα σταμάτησα σε άλλον υπέρηχο έβλεπε λίγες κυστούλες σε άλλο υπέρηχο δεν είχα τίποτα. Έρχονται και φεύγουν συνήθως. Εκείνη την περίοδο έμεινα και έγκυος. Δεν είχα κάνει καμία θεραπεία. Απλά έμεινα.Αυτό μου δίνει κουράγιο μόνο, γιατί κατα τ' αλλα άμα διαβάσεις τι λένε για τις πολυκυστικές...Εσύ έκανες θεραπεία? Έπερνες αντισυλληπτικά

Link to comment
Share on other sites

EIRINIK ΠΑΙΡΝΩ ΑΡΚΕΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΑΠΟ ΣΕΝΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ 'ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ' ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΞΥΠΝΑΩ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΤΥΧΕ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ . ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ .

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ: ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ??????????" παιρνω ιδεες για την επομενη και καλητερη ελπιζω"...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ??????????" παιρνω ιδεες για την επομενη και καλητερη ελπιζω"...........

 

Καλημέρα σας! Λοιπόν ο δικός μέτραγε τις μέρες και με ρώταγε από την 27η μέρα αν έχω περίοδο! Οπότε δεν υπήρχε περίπτωση να του κάνω έκπληξη. Απλά του έδειξα το θετικό τεστ του φαρμακείου και τον έστειλα να πάρει και δεύτερο για να είμαστε σίγουροι. Την άλλη μέρα με πήρε από το χέρι και με πήγε στο μικροβιολογικό για την χοριακή.

Link to comment
Share on other sites

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ: ΕΣΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ??????????" παιρνω ιδεες για την επομενη και καλητερη ελπιζω"...........

 

Κοριτσια δεν γραφετε εδω καλυτερα???

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=857&start=120

 

Ας μην μπερδεψουμε το τοπικ αυτο γιατι τα επομενα κοριτσια που θα ψαχνουν και θα θελουν να διαβασουν για τις παλινδρομες θα διαβαζουν αλλα γι αλλα.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα.

Βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακής και είχα μόλις 10,7. Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα. Έκανα τη χοριακή 20 μέρες μετά την απόξεση και τελικά, όπως μου είχε πει ο γιατρός μου, είναι πολύ πολύ χαμηλή. Θα τηλεφωνήσω το απόγευμα στο γιατρό μου να του πω το αποτέλεσμα και να με καθοδηγήσει.

Φαντάζομαι πως θα μου πει - όπως μου είχε πει και στην αρχή - να ξανακάνω τη χοριακή κάθε μήνα.

Αυτά τα νέα μου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα.

Βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακής και είχα μόλις 10,7. Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα. Έκανα τη χοριακή 20 μέρες μετά την απόξεση και τελικά, όπως μου είχε πει ο γιατρός μου, είναι πολύ πολύ χαμηλή. Θα τηλεφωνήσω το απόγευμα στο γιατρό μου να του πω το αποτέλεσμα και να με καθοδηγήσει.

Φαντάζομαι πως θα μου πει - όπως μου είχε πει και στην αρχή - να ξανακάνω τη χοριακή κάθε μήνα.

Αυτά τα νέα μου.

 

ΜΠΡΑΒΟ bp ΜΟΥ! ΕΙΔΕΣ ΠΑΡΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!

 

ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα.

Βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακής και είχα μόλις 10,7. Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα. Έκανα τη χοριακή 20 μέρες μετά την απόξεση και τελικά, όπως μου είχε πει ο γιατρός μου, είναι πολύ πολύ χαμηλή. Θα τηλεφωνήσω το απόγευμα στο γιατρό μου να του πω το αποτέλεσμα και να με καθοδηγήσει.

Φαντάζομαι πως θα μου πει - όπως μου είχε πει και στην αρχή - να ξανακάνω τη χοριακή κάθε μήνα.

Αυτά τα νέα μου.

 

Κοριτσάκι αυτά είναι πολύ καλά νέα!! Ο γιατρός σου είχε πει αν θυμάμαι καλά ότι πρέπει να περιμένεις ένα 6-μηνο πριν ξεκινήσεις ξανά τις προσπάθειες, αυτό έχει να κάνει με την τιμή της χοριακής; Θα μπορούσες δηλαδή αφού πέσει η χοριακή στο 0 να ξεκινήσεις προσπάθειες πάλι ή είναι άσχετο αυτό με το ότι σου είπε να περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα.

Βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακής και είχα μόλις 10,7. Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα. Έκανα τη χοριακή 20 μέρες μετά την απόξεση και τελικά, όπως μου είχε πει ο γιατρός μου, είναι πολύ πολύ χαμηλή. Θα τηλεφωνήσω το απόγευμα στο γιατρό μου να του πω το αποτέλεσμα και να με καθοδηγήσει.

Φαντάζομαι πως θα μου πει - όπως μου είχε πει και στην αρχή - να ξανακάνω τη χοριακή κάθε μήνα.

Αυτά τα νέα μου.

 

Μπράβο κοριτσάκι!! άντε και απο έδω και πέρα όλα καλά να σου έρθουν

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο bp! Πολύ καλά νέα! Εμένα την προηγούμενη Παρασκευή ήταν 57, ελπίζω να πέσει κι άλλο.... Πάντως από ότι ξέρω, από τη στιγμή που θα μηδενιστεί περιμένεις 6 μήνες για να ξαναμείνεις έγκυος....

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ......bp ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ .

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΥΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΑΛΛΑ.....ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΣΟΒΕΛΟ ΚΟΥΚΛΙ!ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΕΝΩ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΟΎΣΕ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ Η ΚΥΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 10 Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ . ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ????????????

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ......bp ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ .

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΥΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΑΛΛΑ.....ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΣΟΒΕΛΟ ΚΟΥΚΛΙ!ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΕΝΩ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΟΎΣΕ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ Η ΚΥΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 10 Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ . ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ????????????

 

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Νομίζα ότι το πρόβλημα με το αδυναμο σπέρμα είναι η γονιμοποίηση και ότι αν αυτή γίνει μέτα όλα παίρνουν το δρόμο τους

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουλό μου φαίνεται αυτό βρε παιδιά. μήπως δεν κατάλαβε καλά ή Ζέτα μου εσύ δεν το εξήγησες καλά? Αν ισχυει τι άλλο θα ακούσουμε? Αν είναι δυνατόν

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΩΑΡΙΟ Η ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΙΜΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ . ΘΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΥΧΟ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ: ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΑΓΧΟΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΟΒΗΘΗΚΑ.ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ,ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΠΕΤΑΓΑΝ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ-ΟΠΩς ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΔΗΛ. ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΝΙΩΣΑΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ......bp ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ .

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΥΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΑΛΛΑ.....ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΣΟΒΕΛΟ ΚΟΥΚΛΙ!ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΔΥΝΑΜΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΕΝΩ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΟΎΣΕ ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ Η ΚΥΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 10 Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ . ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ????????????

 

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Νομίζα ότι το πρόβλημα με το αδυναμο σπέρμα είναι η γονιμοποίηση και ότι αν αυτή γίνει μέτα όλα παίρνουν το δρόμο τους

 

 

Λοιπον

τι να πω τωρα;;

εμεις με ακριβως το ιδιο ιστορικο με της συναδελφου, καναμε την εν λογω εξεταση στο σπερμα -κατατμηση dna λεγεται- και ναι βγηκε υψηλη.

και τωρα αρχιζουν τα δυσκολα

η εξεταση αυτη ειναι πολυ αμφιλεγόμενη κατι σαν τα αντιπατρικα και τα ΝΚ ενα πραγμα

αλλοι γιατροι την δεχονται και αλλοι οχι

στην αμερικη παντως θεωρουν οτι οντως το σπερμα μπορει να προκαλεσει παλινδρομες και αποβολες

απο την αλλη τι κανεις οταν συμβαινει;;

δεν υπαρχει φαρμακευτικη θεραπεια, απλα προσεχεις διατροφη, καπνισμα κλπ για να μειωσεις την οξειδωση και κατα συνεπεια την αποπτωση του dna!!

Επισης μας ειπαν οτι σε αυτη την περιπτωση ουτε η εξωσωματικη με μικρογονιμοποιηση εχει να μας προσφερει τιποτα

επομενως ξαναπροσπαθεις με φυσιολογικο τροπο και απλα ευχεσαι το σπερματοζωαριο που θα γονιμοποιησει να μην εχει μεγαλη κατατμηση!!!

 

Ερωτηση προς την ζετα τωρα: η συναδελφος εκανε τιποτα ιδιαιτερο ή απλα ξαναπροσπαθησε φυσιολογικα ευελπιστωντας για το καλυτερο;;;

σημειωνω επισης οτι το τοπιο ειναι γενικοτερα θολο οσο αφορα τον ρολο του σπερματος γιατι κανεις μα κανεις δεν απαντα με βεβαιοτητα για παλινδρομησεις δεκατης εβδομαδας, αλλα επικεντρωνονται πιο πολυ οτι δεν γινεται καν εμφυτευση, χωρις ωστοσο να ειναι και τελειως αρνητικη για την δεκατη εβδομαδα

με αλλα λογια αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...