Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Πω πω λίγο έλειψα με τη δουλειά και κοντέυω να χάσω όλα τα νέα της ημέρας.

 

Irida πολύ χαίρομαι που είσαι καλά, πραγματικά δεν είναι τίποτα η απόξεση και από εδώ και πέρα μόνο καλά θα συζητάμε κορίτσι μου. Μια από τα ίδια μου τα είπε και ο δικός μου γιατρός. Όλα καλά

 

Zacharini πότε θα πας στο γιατρό? Εμένα αύριο είναι η μεγαλη μέρα και δεν το περίμενα ότι θα αγχωνόμουν τόσο πολύ. Ούτε όταν ήταν να πάω για την απόξεση δεν έκανα έτσι. Μην ανησυχείς κοριτσάκι μου απ’ ότι ξέρω η χοριακή πέφτει τις περισσότερες φορές οπότε μην ανησυχείς, θα ξεμπερδέψεις. Και εξωμήτριο να ήταν πάντως που φοβάσαι αν τώρα έχεις καθαρίσει μην σε νοιάζει. Δεν το ψάχνουν το εξωμήτριο έτσι κι αλλιώς είναι τυχαίο. Προσπάθησε να ηρεμήσεις και μην βάζεις στο μυαλό σου άλλα (δάσκαλε που δίδασκες…χιχχι). Να μας γράψεις τα νέα σου.

 

Mitsi τα χριστούγεννα πλησιάζουν και ελπίζω να βγούμε για ψώνια να πάρουμε τα πρώτα ζιπουνάκιαααααα…..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα επαναλάβω κι εγώ την ευχή της Ειρήνης.

Χριστούγεννα έρχονται και μαζί με τα δώρα της Πρωτοχρονιάς εμείς να αγοράζουμε και τα πρώτα ζιπουνάκια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειρήνη μου εύχομαι μόνο καλά πράγματα ν' ακούσεις από το γιατρό σου σήμερα!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, λέτε; Πολύ μου αρέσει αυτή η ευχη :D Αν και εγώ τελικά δεν πήγα ακόμη στο γιατρό και δεν ξέρω τι οδηγίες θα μου δώσει για το πότε να ξαναρχίσω προσπάθειες. Το άφησα για αύριο το απόγευμα μιας και χθες είχα ακόμη λίγο αιματάκι. Ελπίζω να μην μου πει να περιμένω πολύ. Θέλω να συνεχίσω το συντομότερο δυνατόν...

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΡΗΝΗ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ? ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ? ΑΧ!!! ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΟΥΠΕΡ-ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ....ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΧΘΕΣ...ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ?? ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΕΓΚΥΜΟΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ?? ΘΑ ΕΙΝΑΙ Τ Ε Λ Ε Ι Ο ! ! ! ΜΑΚΑΡΙ....ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΗΞΑΝΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΑ. ΣΤΟ ΕΝΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΠΤΕ ΟΛΕΣ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΟΥ, ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗ ΜΙΑ, ΤΙΣ ΔΥΟ. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΘΕΩΡΗΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΕΠΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ .ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΠΙΚΡΑ!!!!!ΟΛΑ ΜΑΥΡΑ - ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ!!!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ .ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΕΣ -ΤΙΣ ΖΗΛΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΑΛΛΕΣ" ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ..ΚΤΛ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eirinik παρεπιμπτώντος ειχαμε σχεδον την ιδια περιπτωση! και μενα διδυμα ηταν στον ιδιο σακο αλλα δεν ακουστηκε ποτε η καρδουλα τους . στην 7η βδομαδα μαθαμε τα ασχημα νεα μετα από ελαχιστο αιμα που ειδα. ο γιατρος μου, μου ειπε μετα από τρεις μηνες να ξαναπροσπαθησω γιατι σε μεγαλο ποσοστο ξανασυμβαινει . Και δευτερη γνωμη που πηρα το ιδιο ισχυριστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Zeta καλώς ήρθες στην παρέα μας. Σου εύχομαι καλή ανάρρωση και σχετικά με αυτό που αναφέρεις για το διάστημα αναμονής, εμένα μου είπαν 2 γιατροί πως δεν υπάρχουν αποδείξεις και μελέτες ό,τι αν μείνεις αμέσως έγκυος θα ξανασυμβεί! Συγκεκριμένα, μπορεί η επόμενη εγκυμοσύνη να πάει καλά και ο μόνος λόγος που προτείνουν το 3μηνο είναι για να κλείσει το τραύμα στην μήτρα (από την απόξεση) αλλά και ψυχολογικοί λόγοι! Κρίμα είναι να τρομάζουμε τις κοπέλες εδώ μέσα με τις εικασίες του καθενός γιατρού!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες.

 

Πήγα στο γιατρό και έχω ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο. Με εξέτασε και η μήτρα μου είναι super, είναι σαν να μην έχω περάσει τίποτα, είναι πολύ ευχαριστημένος και μου είπε ότι μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες και τώρα.

Το κακό είναι ότι έκαναν εμφάνιση οι πολυκηστικές μου (γιατί ένιωθα μια μοναξιά τον τελευταίο καιρό και έλεγα τι μου λείπει? τι μου λείπει?) μετά απο καιρό που είχαν υποχωρήσει. Μου είπε να μην αγχωνομαι είναι αναιπέσθητες αλλά είναι να μην αγχώνεσαι? Άστο καλό τίποτα να μην μπορούμε να ευχαριστηθούμε... Είμαι ψιλοαπογοητευμένη γιατί σκέφτομαι ότι όταν έγινε η σύλληψη δεν είχα πολυκυστηκές και τώρα...

 

ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ?? ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΕΓΚΥΜΟΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ?? ΘΑ ΕΙΝΑΙ Τ Ε Λ Ε Ι Ο ! ! ! !

 

Mitsi μου και μετά θα πηγαίνουμε όλες στις βαφτίσεις η μία της άλλης. χαχα. Λες?

 

zaharini, όλα καλά θα πάνε, θαδείς. Ότι και να σου πει είναι για το καλό σου. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει...

 

zeta μου καλως ήρθες στην παρέα μας εύχομαι όλα να σου πάνε καλά από εδώ και περα και θα τα λέμε όλες παρεούλα. Ναι είχαμε ίδια περίπτωση απότι διαβάζω μόνο που εγώ είχα ακούσει και καρδούλα στο ένα. Τέλος πάντων. Ας αφήσουμε το παρελθόν να κοιτάμε το μέλλον.

 

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ειρήνη, θα σε μαλώσω να το ξέρεις!!! Βρε πως είδε τις πολυκυστικές εφόσον έπαιρνες αντσυλληπτικά? Άλλο πάλι και τούτο! Αλλά και έτσι να είναι δεν χάλασε ο κόσμος!! Περισσότερα κατ'ιδίαν!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη μου εμένα μόνο καλά μου ακούστηκαν αυτά που σου είπε ο γιατρός. Η μήτρα σου είναι τέλεια. Αυτό έχει πολύ μεγάλη σημασία! Όσο για τις πολυκυστικές, αν ήταν κάτι σημαντικό που θα μπορούσε να σε εμποδίσει θα σου πρότεινε θεραπεία δεν θα σου έλεγε να αρχίσεις από τώρα τις προσπάθειες.

Μην διαβάζω τώρα απογοητεύσεις. Τώρα που έχεις και το πράσινο φώς!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!! FEMALE ΜΟΥ , ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΩ ΚΑΜΙΑ . ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΜΕ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ!!ΕΓΩ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ . ? !ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ..ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕΣΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες, η female θα είναι ξανά μαζί μας μετά τις 17/10 έχει πάει ταξιδάκι. Άντε να γυρίσει και να έχει σκαρώσει και τίποτα. Ας το ευχηθούμε.

 

mariakar μου που είσαι? όλα καλα?

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!! FEMALE ΜΟΥ , ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΩ ΚΑΜΙΑ . ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ ΜΕ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ!!ΕΓΩ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ . ? !ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ..ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ..ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕΣΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΑΝΤΑ.

 

Η αλήθεια είναι ότι οι απόψεις είναι πολλές. Απο τότε που έπαθα την παλίνδρομη και άρχισα να ψάχνομαι άκουσα για άλλες γυναίκες που τους είπαν σε 1 μήνα, άλλες σε 2 ή 3 και άλλες σε 6. Σε άλλες έδωσαν εξετάσεις, σε άλλες δεν έδωσαν. κτλ. Εξαρτάται από το γιατρό και την περίπτωση κάθε κοπέλας. Εμένα πχ μετά την απόξεση μόλις βγήκα απο το χειρουργείο μου είπε: απο τον άλλο μήνα θα είσαι έτοιμη. Και τώρα μετά την πρώτη μου περίοδο που πήγα να με δεί και τον ξαναρώτησα μου ειπε: Ειναι αναλόγως την ασθενή, το χειρουργείο και την ψυχολογία. Η μήτρα επανέρχεται γρήγορα. Αν ήσουν πάνω απο 35 δεν θα σου έλεγα τόσο γρήγορα. Εσένα ήταν μια χαρά η απόξεση και η μήτρα σου καθάρισε τελείως. κτλ. Ξέρω κοπέλες που ένά μήνα μετά την παλίνδρομη ξαναέμειναν έγκυες και γεννησαν. Όλα είναι πιθανά. Οπότε καλό είναι να ανταλλάσουμε γνώμες αλλά μέχρι εκεί. Να έχουμε πάνω απ΄όλα εμπιστοσύνη στους γιατρούς μας. Εγώ αυτό κάνω. θα τον ακούσω και θα ξεκινήσω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Τι κάνετε? Διαβάζω τα νέα σας καθημερινά, αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράψω, διότι έχω πολλή δουλειά.

Εγώ δεν έχω κανένα νέο. Δεν έκανα ακόμη χοριακή. Θα το αφήσω για αργότερα.

Φιλάκια σε όλες.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

bp μου γιατί θα το αφήσεις για αργότερα? δεν έχεις αγωνία να δεις να ησυχάσεις κιόλας? Εσύ είσαι καλά? Τα δικά μου νέα μαλλον τα έχεις διαβάσει που πήγα στο γιατρο προχτές. Κατα τ' άλλα ησυχία αναμένουμε ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ περιμένω αποτελέσματα χοριακής πάλι....άλλοι παρακαλάνε να ανέβει, εγώ να κατέβει....bp όσο το ψάχνω τόσο βεβαιώνομαι ότι πρέπει η χοριακές να γίνονται κάθε βδομάδα, το ξέρω είναι πολύ ψυχοφθόρο, αλλά τι να κάνεις, έτσι είναι η μύλη κύηση...θέλει συνεχή παρακολούθηση για πολυύύύ καιρό...Ουφ, θα με φάει το άγχος ρε παιδιά....Ποιός θα το έλεγε ότι θα έφτανα στο σημείο να λέω ''ας ήταν απλώς μια παλίνδρομη''......

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, θα με φάει το άγχος ρε παιδιά....Ποιός θα το έλεγε ότι θα έφτανα στο σημείο να λέω ''ας ήταν απλώς μια παλίνδρομη''......

 

myrto μου το ξέρω ότι είναι δύσκολο και ψυχοφθόρο ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός και να ξεχαστείς. Πάρε δύναμη απο το παιδάκι σου όμως... Κάθε φορά που στεναχωριέσαι να το κοιτάς και θα σου φεύγουν όλα. Μακάρι να είχαμε όλες ένα παιδάκι και ας παθαίναμε μετά την παλίνδρομη, τουλάχιστον θα ξέραμε ότι είμαστε ήδη μανούλες

Link to comment
Share on other sites

MYRTO ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Η ΕΙΡΗΝΗ...ΕΜΑΣ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΠΟΔΙΑ!

eirinik ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΛΥΚΗΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ .ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΚΗΣΤΙΚΕΣ Η ΑΠΛΑ ΕΞΑΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ?ΠΕΣ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ. ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ Ή ΟΧΙ? ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ Η ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ .ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΤΟ ΠΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.HELPPPPPPP ME.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ: ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ?????????????! ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΩ ΑΠΟ ΚΕΙ.ΞΕΡΩ ΞΕΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΑΜΩΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΟΛΛΑΕΙ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τελικά πήγα χθες στο γιατρό. Μου είπε πως ήταν παλίνδρομη κύηση αυτό που μου συνέβη. Ευτυχώς γλίτωσα και την απόξεση. Η χοριακή είχε πέσει στο 22. Κάναμε υπέρηχο, μήτρα και ωοθήκες ήταν μια χαρά. Μου είπε να θεωρήσω ότι είχα απλά μια καθυστερημένη περίοδο και πως μπορούμε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες χωρίς να περιμένουμε. Μου έδωσε και φυλλικό οξύ να παίρνω. Κάνει καλό λέει... Επίσης μου συνέστησε να μην αρχίσω να ψάχνομαι από τώρα αφού είμαι σχετικά μικρή και ήταν η πρώτη εγκυμοσύνη.

Κορίτσια ελπίζω να μας πάνε όλα καλά. Κουράγιο σε όλες μας. myrto μην απογοητεύεσαι. Αφού τα κατάφερες μία φορά σίγουρα θα το ξανακάνεις το θαύμα και θα έχεις και δεύτερο παιδάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

zeta και εμένα μου περνάει αυτή η σκέψη από το μυαλό αλλά μόλις συλλαμβάνω τον εαυτό μου να κάνει τέτοιες μαύρες σκέψεις "με αναγκάζω" να σκεφτώ κάτι θετικό. Σήμερα μια συνάδελφος μου έλεγε ότι είχε 3 αποβολές πριν κάνει τον γιο της (2 χρονών σήμερα) αλλά ότι ήταν πολύ απαισιόδοξη και με τον γιο της πήγαν όλα καλά επειδή τον είχε κάνει τάμα. Για να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω πολύ σε τάματα αλλά πιστεύω στην δύναμη της πίστης. Μόλις πίστεψε ότι θα της πάνε όλα καλά, τσουπ να το το μικρό :) Γι'αυτό αισιοδοξία και θετική σκέψη :D και όλα θα μας έρθουν όπως τα θέλουμε. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΟΒΗΣΕΙ ΟΛΕΣ, ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΤΑ ΖΗΣΑΜΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ . Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ : ΜΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΙΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ. ΤΩΡΑ ΒΟΥΡ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΨΗΤΟ ......

Link to comment
Share on other sites

zeta μου δεν σε εχω ξεχασει αλλα σχολαω 5 και δεν ειχα δει τα μηνυματα, τωρα ειμαι σε ενα σπιτι και μπηκα για λιγο, θα τα πουμε εκτενέστερα τη Δευτερα φιλιαααα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...