Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

όταν είχα μάλιστα την 2 παλλίνδρομη μία φίλη οικογενειακή ήταν έγκυος και αυτή είμασταν ίδια εβδομάδα την έβλεπα κάθε μέρα να μεγαλώνει η κοιλία της και αισθανόμουν άχρηστη, και τώρα που βλέπω το μώρο 2χρονων σήμερα πόναει η ψυχή μου δεν μπορώ ούτε να το πάρω αγκαλιά και εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου απλά δεν το ελέγχω.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι μας κυνηγάει? Οι 2 μοναδικές γειτόνισσες (το έχω ξαναγράψει κάπου) στην πολυκατοικία μου είναι εγκυμονούσες ίδια βδομάδα με εμένα (καταλαβαίνετε εκείνες τις μέρες τι γινόταν στην πολυκατοικία μας, χιχι, πανικός) και θα γεννήσουν ίδιο μήνα που θα γένναγα και εγω και είμαι αναγκασμένη να τις βλέπω κάθε μέρα. Χτες πάλι έμαθα για μια κοπέλα ότι είναι έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα (όπως εγώ). Και να θες να ηρεμήσεις δεν σε αφήνουν.

 

Έλα ντε ; πάντως όπως είπε και η mariakar ευτυχώς που έχω και έσας γιατί τόσο καιρό νόμιζα πως μόνο έγω νιώθω έτσι τουλάχιστον με έσας μπορώ να λέω αυτό που νιώθω χωρίς να με κοιτάνε με λύπηση ή σαν ούφο.

THANKS GIRLS

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα ίδια λέω κι εγώ .................

Τί γίνεται ρε παιδιά; Γέμισε ο κόσμος εγκυμονούσες! Όπου γυρίσεις βλέπεις από δύο!

 

Tα ίδια και με έμενα μας καταδιώκουν από παντου :lol::lol: όπου γυρίσει το βλεμμα μου βλεπώ μία φουσκωμένη κοιλια :cool:

Τι φταίνε και οι κοπέλες θα μου πείτε να κλειστούν σπίτι να μην τις βλέπουμε :?: λες και ξέρουν τι περνάμε εμείς

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να αισθανομαστε ετσι αφου μονο αυτο σκεφτομαστε. Σημερα το πρωι οπως οδηγουσα ειδα μια κοπελα με μια τεραστια κοιλιτσα να περπατα και αναρωτηθηκα εαν ποτε θα βρεθω στη θεση της. Ευτυχως που μπορουμε να λεμε οτι αισθανομαστε σε αυτο το forum γιατι δυστυχως δεν μπορουμε να τα πουμε στους γυρω μας και να μας καταλαβουν. Χαιρομαι παρα πολυ που μπορω να μοιραστω τις σκεψεις μου (ειτε θετικες - ειτε αρνητικες - δεν μπορει η ψυχολογια μας να ειναι ιδια ολες τις ωρες!) μαζι σας!

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε ; πάντως όπως είπε και η mariakar ευτυχώς που έχω και έσας γιατί τόσο καιρό νόμιζα πως μόνο έγω νιώθω έτσι τουλάχιστον με έσας μπορώ να λέω αυτό που νιώθω χωρίς να με κοιτάνε με λύπηση ή σαν ούφο.THANKS GIRLS

 

Και πάνω απ' ολα χωρίς να αισθάνομαι οτι τους έχω πρήξει γιατί αναφέρομαι συνέχεια σε αυτό ή γιατί σε άσχετες στιγμές κάτι γίνεται και μου τα θυμίζει...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο; Πόσο καιρό πριν από μια εγκυμοσύνη μπορεί να βγάλει κάποιος ακτινογραφία; Αυτό το μήνα θα κάνω check up (άσχετο με την παλλίνδρομη) που περιλαμβάνει και ακτινογραφία θώρακος και θα ξαναρχίσω προσπάθειες για εγκυμοσύνη τον άλλο μήνα. Η ακτινοβολία πόσο καιρό μένει στο σώμα; Θα βρω μια δικαιολογία για να την αποφύγω, αλλά αφού δεν είμαι ακόμα έγκυος μήπως είμαι υπερβολική;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλα ντε ; πάντως όπως είπε και η mariakar ευτυχώς που έχω και έσας γιατί τόσο καιρό νόμιζα πως μόνο έγω νιώθω έτσι τουλάχιστον με έσας μπορώ να λέω αυτό που νιώθω χωρίς να με κοιτάνε με λύπηση ή σαν ούφο.THANKS GIRLS

 

Και πάνω απ' ολα χωρίς να αισθάνομαι οτι τους έχω πρήξει γιατί αναφέρομαι συνέχεια σε αυτό ή γιατί σε άσχετες στιγμές κάτι γίνεται και μου τα θυμίζει...

 

Δίκιο έχετε κορίτσια! Από τότε που σταμάτησα να φαίνομαι χάλια στους δικούς μου, έχουν σταματήσει κι εκείνοι να με πρήζουν. Τα λέω όλα μ' εσάς που καταλαβαίνετε και ηρεμώ, νιώθω ότι έχω τη συμπαράσταση που χρειάζομαι!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maggie μου είχα ρωτήσει κάποια στιγμή έναν γιατρό και μου είχε πει ότι η ακτινοβολία δεν είναι αποδεδειγμένο ότι μπορεί να βλάψει, απλά με τις εγκυμονουσες θεωρητικά πρέπει να αποφεύγεται. Οπότε θεωρώ ότι τούλάχιστον τώρα μπορείς να την κάνεις

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ...

 

Τι να πείς; 7 μήνες έχουμε λιώσει στην προσπάθεια και ο άντρας της "τραβιέται ΒΕΒΑΙΑ, αλλα καμια φορά ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μα...τι σπέρμα είναι αυτό πια;

Αυτός πρέπει να φτερνίζεται κι η γυναίκα του μένει έγκυος...

Νευρικό γέλιο με έχει πιάσει... :D

 

Μην το γελας καθολου... Εγω και τις 2 φορες που εμεινα εγκυος ετσι ηταν, δεν ειχαμε κανει ποτε ελευθερα... Η πρωτη ηταν εντελως αναπαντεχη βεβαια, αλλα και τη δευτερη δεν το περιμενα, αλλα ηταν καλοδεχουμενη ετσι κι αλλιως... Κριμα βεβαια γιατι παλλινδρομησε στη 10η εβδομαδα :?

 

Σας διαβαζω εδω και καιρο απλα δεν ειχα γραψει... Κι εγώ τωρα εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια μετα την αποξεση το περασμενο Πασχα και βγηκαν καθαρες, οποτε μας εδωσε το ελευθερο ο γιατρος να προσπαθιησουμε... Βεβαια εχω ηδη ενα κοριτσακι 2,5 ετων...

 

Υπομονη και ολα θα γινουν :wink:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μην το γελας καθολου... Εγω και τις 2 φορες που εμεινα εγκυος ετσι ηταν, δεν ειχαμε κανει ποτε ελευθερα... Η πρωτη ηταν εντελως αναπαντεχη βεβαια, αλλα και τη δευτερη δεν το περιμενα, αλλα ηταν καλοδεχουμενη ετσι κι αλλιως...

Υπομονη και ολα θα γινουν :wink:

 

Σας βγάζω το καπέλο!!! Αν και είναι σπάνιες οι κυήσεις με προσπερματικό υγρό, τι να πώ; Μπράβο και πάλι μπράβο!

Με το καλό να κάνετε και το δεύτερο παιδάκι σας!

Μακάρι και για όλες εμάς να ήταν τόσο εύκολο!!!

XO0jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εδώ και 2,5 μηνες ομως που κανουμε ελευθερα ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα και μαλλον μου φαινεται οτι το τωρα που το κανω εσκεμμενα δε θα πετυχει γρηγορα γιατι μπαινει ο παραγοντας του αγχους... Βεβαια ειναι λιγο το χρονικο διαστημα, αλλα μου φαινοταν ευκολη υποθεση η οποια δεν ειναι...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ακόμα πιστεύω ότι είμαι υπεύθυνη για ότι έπαθε το παιδί μου και οδηγήθηκα στη διακοπή της κύησης

 

Γιατί κοπέλα μου κατηγορείς τον εαυτό σου?

 

 

Πάντως κορίτσια, αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις. Αν κάποτε όλες αυτές αποφασίσουν να κάνουν παιδιά ίσως τότε καταλάβουν τι έκαναν στο παρελθόν. Και εντάξει σέβομαι τις κοπέλες που έχουν λόγο και το κάνουν δεν μπορώ να τις κατηγορήσω, αλλά όχι και αυτές που το διακομωδούν. Μια γνωστή μου έκανε δεύτερη έκτρωση σε ηλικία 35 χρονών όχι γιατί δεν ήταν έτοιμη ακόμα για παιδί αλλά γιατί ήθελε το καλοκαίρι (ναι καλά διαβάζετε) να μην χάσει τις διακοπές της. ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΕΟΣ

 

Γιατί έμεινα έγκυος επειδή ΜΙΑ φορά έσπασε το προφυλακτικό και εγώ θεωρούσα ότι αποκλείεται να έχω μείνει. Με αυτό ως δεδομένο και εφόσον με είχε πιάση κρίση ιοσφυαλγίας, πήρα άφθονα αντιφλεγμονώδη και μυωχαλαρωτικά και καπάκι έκανα και μια ακτινογραφία και μια αξονική οσφυϊκής χώρας. Όταν έκανα τεστ και είδα ότι είμαι έγκυος δεν το πίστευα... Ούτε όταν μου το είπε η γιατρός μου τότε το πίστευα... Να φανταστείς ότι της έλεγα ότι έχει κάνει λάθος.... Ήξερα βλέπεις ποιες μπορεί να ήταν οι συνέπειες όλων αυτών των φαρμάκων και των εξετάσεων και δεν ήθελα να το πιστέψω αυτό που είχα κάνει.... Δυστυχώς τους φόβους μου τους επιβεβαίωσε και ενίσχυσε και η γιατρός μου. Τότε ήμουν ανύπαντρη ακόμα αλλά είχα σχέση με τον άντρα μου τον οποίον γνώριζα χρόνια. Ήταν πολύ γερό χαστούκι και για τους δύο μας και μας πήρε πολλά χρόνια για να το ξεπεράσουμε (όχι να το ξεχάσουμε). Το πιστεύετε ότι μνήμες από αυτήν την περίοδο άρχισα να έχω μόλις πρόσφατα. Προφανώς για λόγους ψυχικής άμυνας το μυαλό μου ήταν σαν να τα διέγραψε όλα. Τα θυμόμουν σαν μέσα σε όνειρο (ή μάλλον εφιάλτη). Αλλά δεν νομίζω πως θα μπορέσω να συγχωρήσω τον εαυτό μου ποτέ για αυτό που έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έμαθα ότι η πρώτη μου ξαδέλφη που έχει ήδη δύο μωρά (ένα τεσσάρων κι ένα δύο χρονών) είναι πάλι έγκυος. Είναι δύο μηνών, λιγότερο δηλαδή απ' όσο θα ήμουν εγώ, αν δεν παλλινδρομούσε.

Μου ήρθε κάπως, δεν μπορώ να πω, και δεν μπόρεσα να αποφύγω τη σκέψη ότι είναι λιγότερο απ' όσο θα ήμουν εγώ και θα γεννούσαμε μαζί και θα τα μεγαλώναμε παρέα.

Τι να κάνουμε όμως? Ο κόσμος δε θα σταματήσει να γεννάει.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ....ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ Ή ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

Link to comment
Share on other sites

Bρε livinath..ίσως πρέπει να το διαγράψεις από το μυαλό σου και πάλι..Οι τύψεις λειτουργούν κι αυτές ανασταλτικά (μιλάει η παθούσα)...

Δεν μπορούσες να ξέρεις τότε ότι ήσουν έγκυος..και δεν πρέπει να τα βάζεις με τον ευατό σου..

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έμαθα ότι η πρώτη μου ξαδέλφη που έχει ήδη δύο μωρά (ένα τεσσάρων κι ένα δύο χρονών) είναι πάλι έγκυος. Είναι δύο μηνών, λιγότερο δηλαδή απ' όσο θα ήμουν εγώ, αν δεν παλλινδρομούσε.

Μου ήρθε κάπως, δεν μπορώ να πω, και δεν μπόρεσα να αποφύγω τη σκέψη ότι είναι λιγότερο απ' όσο θα ήμουν εγώ και θα γεννούσαμε μαζί και θα τα μεγαλώναμε παρέα.

Τι να κάνουμε όμως? Ο κόσμος δε θα σταματήσει να γεννάει.

 

Και εγώ εδώ στην δουλειά, η γυναίκα του συνεργάτη μου θα συμπορευόταν μαζί μου,είχαμε μέρες διαφορά...αν δεν πάθαινα αποβολή..Και εγώ πιάνω να σκέφτομαι ότι θα γεννάγαμε μαζί..αλλά προσπαθώ να το βγάλω από το μυαλό μου..Δεν μου κάνει καλό κάτι τέτοιο.

VxpTp3.png

lewJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΕ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ....ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΗ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ Ή ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?

 

Η γιατρός μου μου μίλησε για το ποιες μπορεί να είναι οι επιπτώσεις (καρκινογένεση ή όγκοι στο έμβρυο, τερατογέννεση κλπ). Μου είπε πως είναι δικό μου θέμα η διακοπή ή όχι της κύησης απλά θα έπρεπε να τα ξέρω όλα αυτά για να αποφασίσω. Μου είπε πως υπάρχουν εξετάσεις όπου μπορούν να διαπιστωθούν κάποιες ανωμαλίες αλλά δεν είναι απολύτως βέβαιο και πάλι και ότι αυτές γίνονται σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη. Το κακό είναι ότι εκτός από το σημείο που έγιναν οι ακτινογραφίες και η αξονική το οποίο σήμαινε ότι είχε πάρει όλη την αντινοβολία το μωρό, έγιναν και κατά την περίοδο της οργανογέννεσης.... Ήταν όλα τόσο αποθαρυντικά που από όπου κι αν προσπαθούσα να πιαστώ για να σκεφτώ μια πιθανή καλή έκβαση δεν έβρισκα τίποτα. Περίμενα περίπου 1-2 εβδομάδες αν θυμάμαι καλά γιατί από ότι μου είχε πει έπρεπε να φτάσω κάποιες εβδομάδες για να γίνει σωστά η επέμβαση...

 

Όσο για το να μην τα βάζω με τον εαυτό μου, δεν γίνεται. Μπορεί πια να κοιτάμε μπροστά αλλά όποτε το σκέφτομαι ξέρω και ποιος έφταιγε. Δεν αποτελεί τροχοπέδι στη ζωή μου πια απλά αναγνωρίζω το λάθος μου. Και να σου πω... Αισθάνομαι και καλλίτερα, αν μπορείς να το πεις έτσι... Είναι τουλάχιστον ξεκάθαρο μέσα μου... Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να ζητήσω συγγνώμη... γιατί δεν ξέρω από ποιόν.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να ζητήσεις από τον εαυτό σου livinath που σκέφτεσαι έτσι και τον κατηγορείς χωρίς λόγο.

Οποιαδήποτε ήταν στην θέση σου τι νομίζεις θα έκανε? Και που έφταιξες εσύ ακόμη δεν κατάλαβα! Αυτό ήταν ένα ατυχές γεγονός και μια απόφαση που έπρεπε να πάρεις με μεγάλη ψυχική δύναμη.

Εγώ πάντως κορίτσια το ίδιο θα έκανα. Δεν μπορείς να καταδικάσεις έναν άνθρωπο να ζει μια δυσάρεστη ζωή επειδή θέλεις να γίνεις μάνα.

Μπράβο σου livi!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο γιατί ενώ είχαμε το ατύχημα με την αντισύλληψη, θεώρησα τόσο δεδομένο ότι δεν υπήρχε περίπτωση να ήμουν έγκυος επειδή συνέβει μια φορά. Αν είχα έστω μια υποψία μπορεί να έκανα μια χοριακή ή ένα τεστ πριν κάνω όλες αυτές τις εξετάσεις και πάρω τα φάρμακα και να είχα γλιτώσει το παιδάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

Livi είσαι πολύ σκληρή με τον εαυτό σου και δεν σου κάνει καλό! Προφανώς τώρα θέλεις ένα παιδί και ίσως να έχεις δυσκολίες οπότε το σκέφτεσαι έτσι. Αν είχες 2-3 παιδάκια δεν νομίζω να σε απασχολούσε. Θα σκεφτόσουν διαφορετικά (και αν το σκεφτόσουν ακόμη) το ίδιο γεγονός.

Άντε άσε τις σαχλαμάρες!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ...ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ? ΠΟΥ ΓΛΙΤΩΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΣΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΛΕ? ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΙΝ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΟΥ. ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΘΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ. ΒΓΑΛΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΣΚΕΦΟΤΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟ ΣΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου άξιο θαυμασμού... Ειληκρινά καθόλου δεν αξίζω κάτι τέτοιο. Μπορεί να το γλίτωσα τελικά όπως λέτε από μια ζωή γεμάτη προβλήματα (αν γεννιόταν φυσικά μετά από όλα αυτά που είχε υποστεί) αλλά για τα προβλήματα που του δημιουργήθηκαν εξαρχής έφταιγα εγώ... Δεν έχει νόημα να το σκέφτομαι τώρα και το ξέρω αυτό. Δεν γυρνάει ο χρόνος πίσω. Απλά συμβιβάζομαι με την ιδέα και προχωρώ. Δεν μπορεί να γίνει και κάτι άλλο άλλωστε. Σας ευχαριστώ όμως. Δεν το έχω μοιραστεί με κανέναν άλλο, πέρα από τον σύζυγο μου, παρά μόνο με εσάς και άλλες κοπέλες από το forum.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ LIVΙΝATH MOΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΝΑ ΖΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ. ΣΥΝΗΘΩΣ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ ΒΛΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΠΟΣΟ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ. ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΕΙΝΟΙ ΣΤΑΘΗΚΑΝ ΤΥΧΕΡΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΡΕΤΙΡΕ.

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εδώ και 2,5 μηνες ομως που κανουμε ελευθερα ακομα δεν εχουμε κανει τιποτα και μαλλον μου φαινεται οτι το τωρα που το κανω εσκεμμενα δε θα πετυχει γρηγορα γιατι μπαινει ο παραγοντας του αγχους... Βεβαια ειναι λιγο το χρονικο διαστημα, αλλα μου φαινοταν ευκολη υποθεση η οποια δεν ειναι...

Αυτο το άγχος...

Για σένα είναι διαφορετικά όμως. Έχεις ήδη το παιδάκι σου, οπότε χαλάρωσε και απόλαυσέ το! :)

XO0jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τον εαυτό μου υπεύθυνο γιατί ενώ είχαμε το ατύχημα με την αντισύλληψη, θεώρησα τόσο δεδομένο ότι δεν υπήρχε περίπτωση να ήμουν έγκυος επειδή συνέβει μια φορά.

 

 

Κοριτσάκι μου δεν στο λέω για να νιώσεις καλύτερα αλλά μάλλον το ίδιο θα κάναμε όλες. Μετά από τόσα που ακούμε και βλέπουμε με γυναίκες που προσπαθούν να πιάσουν μωρούλι, σιγά μην μου πήγαινε το μυαλό αν έσπαγε το προφυλακτικό ότι θα έμενα έγκυος. Βγάλτο από το μυαλό σου για να συνεχίσεις για το επόμενο. Αν δεν το ξεπεράσεις δεν μπορείς να πας μπροστά κοριτσάκι μου. Πάντως μην ανυσηχείς γιατί από αυτό το γεγονός μάλλον ο αντρούλης σου είναι...δυναμικότατος χιχι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...