Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα

καταλαβαινω οτι σε τετοιες περιπτωσεις οτι και να πεις μπορει να ακουγετε χαζο

το εχω γραψει και πιο πριν εγω εχω ενα αγορακι 6 χρονων περιπου μετα 2 αποβολες και μια παλινδρομη και τωρα ενα κοριτσακι 3 μηνων

σας γραφω μονο για να πω οτι ο να μην αφησετε το φοβο να σας την χαλασει και εγω

οχι μονο δεν χαρηκα την εγκυμοσυνη δεν ηθελα τον γιατρο τους υπερηχους..

ακομα και οταν γεναγα νομιζα οτι κατι συμβαινει και δεν θα παει καλα

και συνεχιστηκε ο φοβος και δεν τον εχω αποβαλει ακομα τελειως νομιζω οτι κατι εχει οτι κοιματε πολυ οτι οτι συνεχεια αγχος

ξερω οτι ειναιμονο λεξεις αλλα προσπαθηστε αν γινετε να διωξετε το αγχος και τον φοβο οταν θα ερθει ν η ωρα και θα ερθει ειμαι σιγουρη γιατι χαλαει τα παντα σαν να μουδιαζεις και να μην χαιρεσαι τιποτα

πολυ θετικη ενεργεια σε ολες στελνω φιλια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια διαβαζω αυτα που γραφετε και σκεφτομαι οτι τελικα ολοι το μονο που περναμε με τον ιδι τροπο ειναι τον πονο οταν χασουμε τα μωρακια μασ.κ εγω εχασα το μωρακι μου στισ 10 βδομαδεσ εκλαψα χτυπηθηκα μησησα ολο τον κοσμο που με ρωτουσε εσεισ ποτε θα κανετε παιδια.σιγα σιγα το ξεπερνουσα ζηλευα τισ εγκυεσ ελεγα τωρα θαμουν κ εγω 3 μηνων κ στην σκεψη πωσ καποια φιλη μου θα ταν εγκυοσ τρελαινομουν ,οχι οτι ηθελαν να παθουν κακο αλλα να γιατι ελεγα εγω να παθω κατι τετοιο φανταστητε ειχε μεινει φιλη μου εγκυοσ και το μαθα 5 μηνων οταν ηταν δεν μου λεγαν τιποτα να μην ανχωθω.αλλα τελικα ηρθε ο πελαργοσ ακριβωσ 3 περιοδουσ μετα και ακριβωσ το μηνα που κλεινα 1 χρονο απο την απολεια του μωρου μου ερχοταν το αδλφακι του στη ζωη και γω γελασα ξανα.γι αυτο μην το βαζετε κατω καθολου σας μηλα το ποιο απαισιοδοξο ατομο αλλα ναι ολα μπορουν να συμβουν.κουραγιο και ελπιδα να χετε.......:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ VICKS.. ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΠΟΥ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΣΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ...(ΑΠΛΑ ΨΑΧΝΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ SITE ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΕΤΣΙ ΝΙΟΩΘΩ ΗΡΕΜΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...:) ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ "COOMBS" ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ...ΤΗΝ ΕΙΔΕ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΑΛΛΟ ΜΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΤΩΡΑ Μ ΚΑΝΑΝ ΕΝΕΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ,ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΓΙΑΤΡΟ, Ο ΠΡΩΤΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ ΛΟΓΩ ΧΡΗΜΑΤΩΝ(ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ) Κ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ...:/ TO KAKO EINAI OTI STHN ARXH ME TON ANTRA MOY EIMASTAN POLY DEMENOI, ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ,ΠΟΛΥ ΚΕΝΗ... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΑΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...ΑΠΛΑ ΝΙΟΩΘΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΖΩ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ...ΕΝΩ ΕΞΩ ΔΕΙΧΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΗ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ :) ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΛΕΓΧΟ COOMBS ΚΤΛ ?

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ eirinich !!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ...ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΞΑΝΑΝΙΩΣΩ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ,ΣΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ, ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΑΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ ΗΜΟΥΝ....ΧΑΧΑΧΑ...ΤΩΡΑ ΓΕΛΑΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ...ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΟΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ...ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΝΕ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΜΟΝΗ Σ'ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΙΛΑΩ ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ(ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ) ,ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΚΟΒΕΙ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΕΛΕΙΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ...ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΠΙΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ, ΜΕ ΟΡΕΞΗ , ΜΕ ΤΡΕΛΑ..ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ....ΑΠΛΑ , ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ, ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ... :/ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥ ΠΑΝΤΩΣ, ΣΕ ΦΙΛΩ :)!!! ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΑΓΚΑΛΙΑ ΠΟΥ Μ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ, ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΣΗ ΣΤΟΡΓΗ ...ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΙΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ Η ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΛΙΝΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΣΟΥ...ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ...ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ..ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΊΦΗΜΑ , ΟΤΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΑ...ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια διαβαζω αυτα που γραφετε και σκεφτομαι οτι τελικα ολοι το μονο που περναμε με τον ιδι τροπο ειναι τον πονο οταν χασουμε τα μωρακια μασ.κ εγω εχασα το μωρακι μου στισ 10 βδομαδεσ εκλαψα χτυπηθηκα μησησα ολο τον κοσμο που με ρωτουσε εσεισ ποτε θα κανετε παιδια.σιγα σιγα το ξεπερνουσα ζηλευα τισ εγκυεσ ελεγα τωρα θαμουν κ εγω 3 μηνων κ στην σκεψη πωσ καποια φιλη μου θα ταν εγκυοσ τρελαινομουν ,οχι οτι ηθελαν να παθουν κακο αλλα να γιατι ελεγα εγω να παθω κατι τετοιο φανταστητε ειχε μεινει φιλη μου εγκυοσ και το μαθα 5 μηνων οταν ηταν δεν μου λεγαν τιποτα να μην ανχωθω.αλλα τελικα ηρθε ο πελαργοσ ακριβωσ 3 περιοδουσ μετα και ακριβωσ το μηνα που κλεινα 1 χρονο απο την απολεια του μωρου μου ερχοταν το αδλφακι του στη ζωη και γω γελασα ξανα.γι αυτο μην το βαζετε κατω καθολου σας μηλα το ποιο απαισιοδοξο ατομο αλλα ναι ολα μπορουν να συμβουν.κουραγιο και ελπιδα να χετε.......:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΕΡΙΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΗΜΟΥΝ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΩΝ, ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ (ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ) ΕΠΕΙΔΗ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ,ΕΝΩ ΕΧΩ ΡΕΖΟΥΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ,ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΡΕΑΣΕ ΣΤΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΝΑ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ!ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Κ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΠΟΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ Μ ΡΩΤΑΝΕ" AKOMA DEN ΜΕΓΑΛΩΣΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΤΛ" Η ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 15 ΕΓΚΥΕΣ, ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΟΙΛΙΑ, ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥΣ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΓΩ Η ΧΑΖΗ,ΚΑΠΩΣ ΖΗΛΕΥΩ,ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ :/ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΣΕ ΜΑΣ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ :)))))) Σ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Γραφω για πρωτη φορά και θα ηθελα να σας πω τι τραβαω εδω και 4 μηνες:

08/07/2014 έκανα απόξεση 5 εβδομαδων έγκυος (παλίνδρομη).Όλα καλα την ίδια μέρα. Δεν πονούσα καθόλου.Σαν να μην έπαθα τίποτα. Από αίμα καθάρισα μετά από 3μέρες. Αντιβίωση claripen.

09/07/2014 τάσεις λιποθυμίας, εμετούς, δέκατα. Η γυναικολόγος είπε να σταματήσω την αντιβίωση (μπορεί να με πειράζει) και όταν καλυτερέψω να πάρω vibramicin.Πήρα για 2 μέρες μετά πάλι ζαλάδες και δέκατα. Τα σταμάτησα και αυτά. Μου είπε δεν είναι τίποτα αφού δεν πονάς. Όμως για 2 βδομάδες ήμουν χάλια (δέκατα, τάση για εμετό όλη μέρα). Μου είπε να πάω σε παθολόγο. Έκανα αίματος και ούρων και βρήκαν ουρολοίμωξη(τσούξιμο στην ούρηση δεν είχα). Πήρα zinadol για 1 βδομάδα. Ένιωσα λίγο καλύτερα για 2 μέρες.

08/08/2014 πόνους κάτω δεξιά στην κοιλιά. Φόβος για σκωλικοειδήτη. Πάω στο υγεία και μετά από αξονική βλέπουν εκκόλπωμα στο έντερο και ουρολοίμωξη. Αντιβιώσεις για 3 μέρες στο υγεία και μετά ceclor για 10 μέρες στο σπίτι. Μετά για λίγες μέρες καλύτερα. Μόλις έφυγα από το υγεία είχα και την πρώτη μου περίοδο μετά την απόξεση.

27/08/2014 πόνοι στο αυτί μου λόγω φρονιμίτη. Εξαγωγή και amoxil για 1 εβδομάδα. Μετά από δέκα μέρες κάνω ούρων πάλι ουρολοίμωξη πάλι αντιβίωση.

24/09/2014 πάλι τάση για εμετό, πονοκεφάλους, δέκατα, ατονία. Έτσι πήγα στο υγεία. Στα ούρα βρήκαν μικρή αποικία αλλά τίποτα το ανησυχητικό. Έκανα και κολονοσκόπηση λόγω του εκκολπώματος που μου είχαν βρει. Τελικά δεν ήταν εκκόλπωμα αλλά κάποια φλεγμονή. Μού είπαν να παίρνω κάτι για το έντερο και κολπικά υπόθετα.

03/10/2014 μου είπαν από το υγεία ότι βρήκαν στα κόπρανά μου ένα μικρόβιο(λόγω των πολλών αντιβιώσεων). Rifacol για 1 μήνα. Αλλά μετά από 3 μέρες το σταμάτησα γιατί τα συμπτώματα που είχα όλων αυτό τον καιρό επιδεινώθηκαν. Η γιατρός του υγεία μου είπε ότι δεν είναι από αυτά αλλά από τη δυσμηνόρροια γιατί περίμενα να αδιαθετήσω.

Με άλλα λόγια τάσεις για εμετό, ατονία και μερικές φορές δέκατα έχω μέχρι τώρα από την επόμενη μέρα της απόξεσης.

1η περίοδος 07/08/2014

2η περίοδος 11/09/2014

3η περίοδος 15/10/2014

Πριν την απόξεση κύκλος 30 μέρες, 7 μέρες περίοδος και την ωορρηξία την καταλάβαινα μερικές φορές από βλέννες.

Μετα την απόξεση κύκλος 30 μέρες, 3 μέρες περίοδος, 1 μέρα κενό και 2 μέρες πολύ λίγο αίμα και στην ωορρηξία πόνος χαμηλά μέχρι που δε μπορώ να περπατήσω. (Στην τελευταία ωορρηξία δεν είχα πόνους).

Πριν μια βδομάδα πήγα στο υγεία σε καινούρια γυναικολόγο έκανα υπέρηχο(όλα κανονικά). Επειδή εκείνες τις μέρες ένιωθα πολύ καλύτερα και χαρούμενη ότι θα είμαι καλά μου είπε θα δούμε πως θα πας και θα είμαστε σε επικοινωνία. Τρεις μέρες τώρα είμαι ποιο χάλια από ποτέ. Τάσεις για εμετό, έντονους πονοκεφάλους. Την πήρα τηλέφωνο και είπε ότι τώρα δε μπορούμε να κάνουμε κάτι. Θα περιμένουμε να αδιαθετήσω για να μου δώσει χάπια για να στρώσει ο κύκλος.

ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ!!!

Έχει καμία σας ακούσει για τίποτα "παρενέργειες" μετά από απόξεση?

Ευχαριστώ για την υπομονή σας:-(

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε κοριτσι μου! Εσενα σε βρήκαν ένα σωρό συμφορές! Χωρίς να ειμαι γιατρός, νομίζω ότι από όλα αυτά που σου συνέβησαν ο οργανισμός σου έχει γίνει πολυ αδύναμος κ συνεπώς ευάλωτος. Μιλά με τους γιατρούς σου πέρα από τις απαιτούμενες αγωγές να πάρεις κ κάποιες βιταμίνες.

Όσον αφορά στα γυναικολογικά, να σου πω από προσωπική μου εμπειρία, αφού είχα αυτόματη αποβολή, χωρίς απόξεση, τον Αύγουστο μου κάνει διαφορα περίεργα ο κύκλος μου. Εκεί που ήμουν ρολόι 28 ημέρες, μετά την αποβολή αδιαθετησα πρώτα μετά από 29 μέρες, η επόμενη ήρθε μετά από 30, κ τώρα 5 μέρες πριν την υποτιθέμενη αναμενόμενη περίοδο είχα επί 2 ημέρες καφέ υγρά, μετά ξεκίνησε αιμα, αλλα πολυ λιγοτερο από τη συνηθισμένη περίοδο. Άντε βγάλε ακρη τώρα!...

Εαν πιστεύεις ότι δεν είσαι ικανοποιημένη από τους γιατρούς που εχεις, κ το γυναικολόγο σου, να πας να πάρεις κ αλλες γνώμες, γιατι εχεις ταλαιπωρηθεί παρα πολυ! Παρεπιπτόντως, έλεγξε κ τη χολή σου, γιατι αυτή προκαλεί τάσεις για εμετό.

Σου εύχομαι να γίνεις γρήγορα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατόν... Κι εγω πιστευω οτι δεν ειναι παρενεργειες απο την αποξεση αλλα ισως μια αντιδραση (οχι μια, πολλες) του οργανισμου σου λόγω της κακης ψυχολογιας σου λόγω της παλλίνδρομης! Ευχομαι περαστικα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σας. Osin δε θα το πιστεψεις αλλα δε μπορω να ελεγξω τη χολη μου γιατι την εβγαλα τον προηγουμενο Δεκεμβριο.:?. Οσο για την ψυχολογια μου gogo86 την ημερα που εκανα την αποξεση ημουν μια χαρα και ουτε που ειχα καταλαβει καλα καλα οτι ημουν εγκυος. Επεισης ξεχασα να σας πω οτι η μεθη που μου εκαναν στην αποξεση ηταν πολυ περιεργη απο τις αλλες που εχω κανει. Της αλλες δυο φορες (χολη και κολονοσκοπηση) εννοιωσα πολυ ωραια την ωρα που με επαιρνε ο υπνος. Στη μεθη της αποξεσης με το που μου εκαναν την ενεση ένιωσα πολυ εντονο καψιμο στο λαιμο και το κεφαλι μου να γυριζει τρελα. Και οταν ξυπνησα δε μπορουσα να συνελθω ευκολα. Λετε να ειμαι απο τη μεθη? Ποιος ξερει. Παντως στη γυναικολογο που ειχα δε θα ξαναπαω. Ηδη συννενοουμε με τη γυναικολογο απο το υγεια. Να ειστε καλα ολες.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δυνατόν... Κι εγω πιστευω οτι δεν ειναι παρενεργειες απο την αποξεση αλλα ισως μια αντιδραση (οχι μια, πολλες) του οργανισμου σου λόγω της κακης ψυχολογιας σου λόγω της παλλίνδρομης! Ευχομαι περαστικα...

 

Συμφωνω... τα λεγομενα "ψυχοσωματικα" που βγαινουν στην επιφανεια οταν εχουμε πολυ κακη ψυχολογια...

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια στο χώρο σας και χρειάζομαι βοήθεια. Χθες υποβλήθηκα σε απόξεση για την 2η παλίνδρομη κύησή μου στην 9η εβδομάδα. Η 1η παλίνδρομη κύηση ήταν πάλι στην 9η εβδομάδα και έγινε πριν πέντε μήνες. Δηλαδή μετά την πρώτη αποτυχία ξαναέμεινα έγκυος μετά από δύο μήνες (ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορούσα να ξαναξεκινήσω σύντομα, δεν έκρινε ότι έπρεπε να περιμένω-είχα κάνει και υπέρηχο μετά τον καθαρισμό και όλα ήταν οκ). Για την πρώτη παλίνδρομη έκανα εξέταση καρυότυπου και ήταν φυσιολογική. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της ίδιας εξέτασης για την 2η παλίνδρομη. Για καμία από τις δύο περιπτώσεις δεν μου έδωσε αποτελέσματα ιστολογικής εξέτασης ο γιατρός.

Την δεύτερη φορά που έμεινα έγκυος είχα ελάχιστο ροζ αιματάκι στην αρχή και ο γιατρός μου έδωσε 3 utrogestan των 200mg και δεν είχα ξανά αίμα. Έπαιρνα και φυλλικό οξύ και σίδηρο.

 

Όλα πήγαιναν καλά και η ανάπτυξη του εμβρύου ήταν πολύ καλή. Είχα πάει στις 9w και 1d και άκουσα δυνατή καρδούλα και το έμβρυο ήταν 2,4 εκ. Όλα καλά δηλαδή. Ο γιατρός μου είπε κάνε την αυχενική και έλα μετά να σε δω (ήταν σίγουρος ότι θα πήγαιναν όλα καλά), αλλά εγώ επειδή είχα τον φόβο από την πρώτη φορά, είπα θα πάω στην 11η εβδομάδα να με ξαναδεί προληπτικά και κάνω μετά την αυχενική.

Και πάω την 11w και 1d (όπως θα έπρεπε να είμαι) και η καρδούλα του εμβρύου είχε σταματήσει και η ανάπτυξή του είχε μείνει στις 9 εβδομάδες όσο δηλαδή την προηγούμενη φορά!!!

 

Αυτή τη φορά απογοητεύτηκα πολύ και παράλληλα είμαι και πολύ μπερδεμένη. Το μόνο κοινό σύμπτωμα που είχα και στις δύο εγκυμοσύνες μου ήταν ότι μετά την 9η εβδομάδα είχα κρυώσει. Την πρώτη φορά είχα λαιμό και δέκατα και την δεύτερη ξεκίνησε από λαιμό και κατέληξε σε καταρροή για 2-3 μέρες. Δεν πήρα κανένα χάπι και περίμενα να περάσει...δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αν ευθύνεται κάποια λοίμωξη, είναι δύσκολο να βρούμε τι ήταν, υπάρχουν πολλοί τύποι ιών.

Επίσης είχα κάνει προγεννητικό έλεγχο πριν από την πρώτη εγκυμοσύνη, είχα αντισώματα σε κυτταρομεγαλοιό και σε ερυθρά.

 

Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω να βρω τι μπορεί να έφταιξε και παράλληλα χρειάζομαι έναν καλό γιατρό, έμπειρο σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Η βοήθειά σας είναι πολύτιμη, συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα, όποια κοπέλα έχει παρόμοια εμπειρία και βρήκε λύση, θα ήθελα τη βοήθειά της!!!

 

Ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες να καταφέρουμε να γίνουμε μανούλες με τη βοήθεια του Θεού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούρια στο χώρο σας και χρειάζομαι βοήθεια.

 

Καλησπέρα λυπάμαι για την ταλαιπωρία και για τις απώλειές σου, ξέρω πως νιώθεις γιατί πρόσφατα είχα και εγω την εμπειρία της παλίνδρομης κύησης. Αυτο που θα σε συμβούλευα να κάνεις είναι εξετάσεις και σε εσένα αφού βγούν οι εξετάσεις του εμβρύου σου. Εγώ έκανα ιστολογική εξέταση, μου είπε καρυότυπος δεν χρειάζεται απτην πρώτη φορά...:confused: Δεν ξέρω τί διαφορά έχουν, και μετά θα κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία και καμπύλη ζαχάρου. Κατα την εγκυμοσύνη είχα κάνει και εξέταση για κυστική ίνωση. Ζήτα απο τον γιατρό σου ή σε αυτον που θα πάς να σου συστήσει ποιές εξετάσεις πρέπει να κάνεις με βάση το ιστορικό σου. Καλί επιτυχία με τις εξετάσεις και περαστικά σου.

VH6Dp2.png

ivf7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λυπάμαι για τη δική σου άσχημη εμπειρία και εύχομαι να βρούμε λύση στο θέμα μας και να τα καταφέρουμε. Κι εγώ έτσι σκέφτομαι να ξεκινήσω, αλλά θέλω να βρω και έναν ειδικό γιατρό να εμπιστευτώ και να με καθοδηγήσει σωστά...

 

Για την κυστική ίνωση γιατί έκανες εξετάσεις? Είχες κάποιο ιστορικό? Γιατί νομίζω ότι είναι αρκετά εξειδικευμένες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ λυπάμαι για τη δική σου άσχημη εμπειρία και εύχομαι να βρούμε λύση στο θέμα μας και να τα καταφέρουμε. Κι εγώ έτσι σκέφτομαι να ξεκινήσω, αλλά θέλω να βρω και έναν ειδικό γιατρό να εμπιστευτώ και να με καθοδηγήσει σωστά...

 

Για την κυστική ίνωση γιατί έκανες εξετάσεις? Είχες κάποιο ιστορικό? Γιατί νομίζω ότι είναι αρκετά εξειδικευμένες.

 

Όχι την έκανα προληπτικά. 80 ευρώ έκανε αλλά για καλό και για κακό την έκανα. Ο γιατρός μου την πρότεινε όπως και τις εξετάσεις μετά απο την πρώτη παλίνδρομη που μου έτυχε χωρίς να περιμένει και δεύτερη φορα. Ευτυχώς συμφωνώ με τους χειρισμούς του. Προτιμώ να ψάξω απο την αρχή κάτι και ας φαίνεται περιττό αλλά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Αυτό δεν σημαίνει ότι τον θεωρώ καλύτερο από άλλους, απλά συμφωνώ στην προσέγγισή του. Σ'ευχαριστώ για τος ευχές σου,μακάρι να τα καταφέρουμε γιατί θέλω πολύ ένα μωρακι....

VH6Dp2.png

ivf7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!Είμαι καινούργια εδώ...Σας γράφω γιατι δεν έχω που αλλού να μιλήσω και να με καταλάβουν..αρχικά να σας πω πως εχω την ευλογία να είμαι μαμά ενός αγοριού 21 μηνών..Με τον άντρα μου είπαμε να αρχίσουμε προσπάθειες για ένα δεύτερο μωράκι αν και μικροί στην ηλικία και οι δύο(26 χρονών)το θέλαμε και οι δύο πολυ...!!!πρωτος μηνας προσπαθειών ο Σεπτέμβριος και 5/10/14 τσουπ...θετικό τεστ!!!Πετάξαμε στα ουράνια!Στην αρχή όλα καλά..ακούσαμε και καρδία..μετά ομως άρχισαν τα προβλήματα..Είχα αίμα μια μέρα αρκετό, πάω για υπέρυχο και η διάγνωση:Σοβαρό αιμάτωμα στην μήτρα..αποκόλληση σάκου..15 μέρες σε έναν καναπέ..Το αγοράκι μου μου χαιδευε την κοιλιά και έλεγε νινί νινί!!!Έκανα υπομονή...Ήρθε η μέρα να πάμε για υπέρυχο..Ο σάκος άδειος..καμία καρδιακή λειτουργία..η μήτρα ήταν γεμάτη αίμα..ο γιατρός μου ήταν κάθετος για απόξεση την επόμενη κιόλας μέρα..όπως και έγινε..Σήμερα δυο μέρες μετα το χειρουργείο νοιώθω κομμάτια..γιατί να μου συμβεί αυτό???γιατί πονάει τόσο πολυ η ψυχη μου για ενα πλασματακι που δεν γνώρισα μονό άκουσα για λίγα δευτερόλεπτα την καρδούλα του??προσποιούμαι σε όλους οτι είμαι καλά..και με έχουν πιστέψει γιατι δεν το έχουν περάσει..κάθε βράδυ ανάβω ένα κεράκι και καίει για αυτή την ψυχούλα που δεν γνώρισα ποτέ αλλά ελπίζω κάποια στιγμή να συνατήσω εκεί ψηλά...Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας!Είμαι καινούργια εδώ...Σας γράφω γιατι δεν έχω που αλλού να μιλήσω και να με καταλάβουν..αρχικά να σας πω πως εχω την ευλογία να είμαι μαμά ενός αγοριού 21 μηνών..Με τον άντρα μου είπαμε να αρχίσουμε προσπάθειες για ένα δεύτερο μωράκι αν και μικροί στην ηλικία και οι δύο(26 χρονών)το θέλαμε και οι δύο πολυ...!!!πρωτος μηνας προσπαθειών ο Σεπτέμβριος και 5/10/14 τσουπ...θετικό τεστ!!!Πετάξαμε στα ουράνια!Στην αρχή όλα καλά..ακούσαμε και καρδία..μετά ομως άρχισαν τα προβλήματα..Είχα αίμα μια μέρα αρκετό, πάω για υπέρυχο και η διάγνωση:Σοβαρό αιμάτωμα στην μήτρα..αποκόλληση σάκου..15 μέρες σε έναν καναπέ..Το αγοράκι μου μου χαιδευε την κοιλιά και έλεγε νινί νινί!!!Έκανα υπομονή...Ήρθε η μέρα να πάμε για υπέρυχο..Ο σάκος άδειος..καμία καρδιακή λειτουργία..η μήτρα ήταν γεμάτη αίμα..ο γιατρός μου ήταν κάθετος για απόξεση την επόμενη κιόλας μέρα..όπως και έγινε..Σήμερα δυο μέρες μετα το χειρουργείο νοιώθω κομμάτια..γιατί να μου συμβεί αυτό???γιατί πονάει τόσο πολυ η ψυχη μου για ενα πλασματακι που δεν γνώρισα μονό άκουσα για λίγα δευτερόλεπτα την καρδούλα του??προσποιούμαι σε όλους οτι είμαι καλά..και με έχουν πιστέψει γιατι δεν το έχουν περάσει..κάθε βράδυ ανάβω ένα κεράκι και καίει για αυτή την ψυχούλα που δεν γνώρισα ποτέ αλλά ελπίζω κάποια στιγμή να συνατήσω εκεί ψηλά...Ευχαριστώ...

 

 

Αγαπημένη μου

Απάντηση σε αυτό το γιατί που σε βασανίζει δε θα βρεις ποτέ.......

Παρόμοια εμπειρία είχα και εγώ καθώς και πολλές ακόμα γυναίκες.......

Και εγώ έχοντας ενα παιδί ήδη έμεινα έγκυος, και εγώ έπαθα σοβαρό αιμάτωμα και μεγάλη αποκόλληση,ενω΄την προηγούμενη μέρα είχα ακούσει καρδούλα και όλα έβαιναν καλώς......πριν 2 χρόνια, 21 Νοεμβρίου, το μωρό "γλύστρισε" στο εσώρουχο και το έχασα.....μπήκα κατευθείαν χειρουργει...

Γλυκιά μου αυτή η στιγμή το τραύμα είναι πολύ νωπό......θα περάσεις την διαδικασια της απώλειας σε όλα τα στάδια, θα κλάψεις, θα ουρλιάξεις, θα πενθήσεις, θα πέσεις αλλά κάποια στιγμή θα ξανασηκωθείς......τωρα όλα σου φαίνονται κενά και άδεια αλλά ο χρόνος θα απαλύνει τα γεγονότα και θα γιατρέψει τις πληγες.....και όταν θα νιώσεις έτοιμη τότε μια καινούρια ψυχούλα θα φωλιάσει στην κοιλίτσα σου και θα σε γεμίσει ξανά με χαρά......

Όμως αν θέλεις και μπορείς ψάξε το.......μπορεί να οφείλονταν σε χρωμοσωματικό λάθος, μπορεί όμως να υπάρχουν και άλλοι παράγοντες.....εγώ μετά από προροπή γιατρού και ας ηταν η πρώτη αποβολή βρέθηκα με θρομβοφιλία και έκανα αγωγή...τώρα κρατώ στην αγκαλιά μου την 7 μηνών κορούλα μου......

Μη χάνεις την πίστη και την ελπίδα σου..όλα θα πάνε καλά και τα αγγελάκια μας θα μας κοιτούν πάντα από ψηλά.....

Σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά......

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα πάω να με δεί σε σχεδόν δύο εβδομάδες θα κάνω και εγώ εξέταση θρομβοφιλίας για παν ενδεχόμενο μου είπε ο γιατρός μου..δεν παρηγορούμαι καθόλου που βλέπω τόσες και τόσες κοπέλες να εχουν περάσει το ίδιο..στεναχωριέμαι τοοοοοοόσο πολυ για όλες εμάς που υποφέρουμε..και ξέρετε ποιό είναι το χειρότερο;;την ημέρα που έκανα την απόξεση ήταν μια σε διπλανό κρεβάτι μεγάλης ηλικίας που θα έκανε επέμβαση για μια κύστη η οποία στην ερώτηση της νοσοκόμας για τυχον αποβολες ή εκτρώσεις η απάντηση της;;εκτρώσεις πολλές..12.....:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένη μου

Απάντηση σε αυτό το γιατί που σε βασανίζει δε θα βρεις ποτέ.......

Παρόμοια εμπειρία είχα και εγώ καθώς και πολλές ακόμα γυναίκες.......

Και εγώ έχοντας ενα παιδί ήδη έμεινα έγκυος, και εγώ έπαθα σοβαρό αιμάτωμα και μεγάλη αποκόλληση,ενω΄την προηγούμενη μέρα είχα ακούσει καρδούλα και όλα έβαιναν καλώς......πριν 2 χρόνια, 21 Νοεμβρίου, το μωρό "γλύστρισε" στο εσώρουχο και το έχασα.....μπήκα κατευθείαν χειρουργει...

Γλυκιά μου αυτή η στιγμή το τραύμα είναι πολύ νωπό......θα περάσεις την διαδικασια της απώλειας σε όλα τα στάδια, θα κλάψεις, θα ουρλιάξεις, θα πενθήσεις, θα πέσεις αλλά κάποια στιγμή θα ξανασηκωθείς......τωρα όλα σου φαίνονται κενά και άδεια αλλά ο χρόνος θα απαλύνει τα γεγονότα και θα γιατρέψει τις πληγες.....και όταν θα νιώσεις έτοιμη τότε μια καινούρια ψυχούλα θα φωλιάσει στην κοιλίτσα σου και θα σε γεμίσει ξανά με χαρά......

Όμως αν θέλεις και μπορείς ψάξε το.......μπορεί να οφείλονταν σε χρωμοσωματικό λάθος, μπορεί όμως να υπάρχουν και άλλοι παράγοντες.....εγώ μετά από προροπή γιατρού και ας ηταν η πρώτη αποβολή βρέθηκα με θρομβοφιλία και έκανα αγωγή...τώρα κρατώ στην αγκαλιά μου την 7 μηνών κορούλα μου......

Μη χάνεις την πίστη και την ελπίδα σου..όλα θα πάνε καλά και τα αγγελάκια μας θα μας κοιτούν πάντα από ψηλά.....

Σου κάνω μια μεγάλη αγκαλιά......

 

 

σ'ευχαριστώ τόσο πολυ για τα όμορφα λόγια σου..να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου...:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα πάω να με δεί σε σχεδόν δύο εβδομάδες θα κάνω και εγώ εξέταση θρομβοφιλίας για παν ενδεχόμενο μου είπε ο γιατρός μου..δεν παρηγορούμαι καθόλου που βλέπω τόσες και τόσες κοπέλες να εχουν περάσει το ίδιο..στεναχωριέμαι τοοοοοοόσο πολυ για όλες εμάς που υποφέρουμε..και ξέρετε ποιό είναι το χειρότερο;;την ημέρα που έκανα την απόξεση ήταν μια σε διπλανό κρεβάτι μεγάλης ηλικίας που θα έκανε επέμβαση για μια κύστη η οποία στην ερώτηση της νοσοκόμας για τυχον αποβολες ή εκτρώσεις η απάντηση της;;εκτρώσεις πολλές..12.....:evil::evil::evil:

 

Αχ κορίτσι μου έχεις τοςο δίκιο!κι εμένα καθόλου δεν με παρηγορεί αυτο!δεν θελω καθόλου να συμβαίνουν αυτα τα πράγματα σε καμμια κοπέλα!ειναι αδικο!και επισης νευριαζω με τους ανθρώπους που τους προσφέρεται ενα τέτοιο δώρο και το πετάνε στα σκουπίδια!μου έλεγε τις προάλλες ένας συνάδελφος που είχε παει το παιδι του στο παίδων για το ποσα μωρά παρατανε καθε μερα στα σκαλιά του νοσοκομείου και με πιάνει συγκρυο και μονο που το σκέφτομαι!

Και εγω μπηκα στο κλαμπ των παλλινδρομων τον Ιούλιο που μας πέρασε!

Ειλικρινα και μέσα απο την καρδια μου εύχομαι σε ολες τις κοπέλες που πέρασαν ή περνούν τέτοιες καταστάσεις, ο Θεός να τους δίνει δύναμη και σύντομα να κρατήσουν στην αγκαλια τους ενα γερό μωρακι!

f51ep3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....ειμαι καινουργια εδω κ θα ηθελα την βοηθεια σας....

στις 29/9 εκανα αποξεση απο παλινδρομη στην 8 εβδομαδα, ογιατρος μου ειπε οτι μπορω να ξαναπροσπαθησω αμεσως..σημερα 41 μερες μετα δεν εχω αδιαθετησει...ειχα ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου κ η μια ηταν στις πιθανες γονιμες του προηγουμενου κυκλου....υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι ξανα εγκυος:?::?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....ειμαι καινουργια εδω κ θα ηθελα την βοηθεια σας....

στις 29/9 εκανα αποξεση απο παλινδρομη στην 8 εβδομαδα, ογιατρος μου ειπε οτι μπορω να ξαναπροσπαθησω αμεσως..σημερα 41 μερες μετα δεν εχω αδιαθετησει...ειχα ελευθερες επαφες με τον συντροφο μου κ η μια ηταν στις πιθανες γονιμες του προηγουμενου κυκλου....υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι ξανα εγκυος:?::?::?::?:

 

Εφάκι μου καλησπερα!κατ αρχάς λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου!

Σε σχέση τωρα με την ερώτηση σου, απο τη στιγμή που είχες ελεύθερες επαφές φυσικά και υπαρχει η πιθανότητα εγκυμοσύνης!υπαρχουν κοπέλες που ειχαν ημερομηνία τελευταίας περιόδου την ημερομηνία της αποξεσης!απο την αλλη και για να μην σε ξεσηκώνω, ειναι σύνηθες μετα απο αποξεση να αργεί η περιοδος!γνωμη μου ειναι να πας για μια χοριακη και απο κει και πέρα αναλόγως το αποτέλεσμα πορεύεσαι!αν ειναι θετικό,να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, εάν παλι οχι, να μην απογοητευεσαι και να πάρεις ενα τηλ το γιατρο σου μηπως σου δώσει κατι για να αδιαθετησεις! σου ευχομαι παντως να συμβαίνει η πρωτη περιπτωςη και να εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου!

f51ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω την δικια μου εμπειρια γιατι δεν ξερω αλλα παρ ολο που εχω ενα παιδακι με πειραξε παρα πολυ αυτο το γεγονος. Εμεινα εγκυος και οι χοριακες τελειες πηγαμε το ειδαμε και ξαφνικα μου ηρθε αιμα μετα πολυ αλλα σταματησε αποτομα το εμβρυακι ηταν εκει δεν εφυγε αλλα σταματησε να μεγαλωνει. Αυριο το πολυ μεθαυριο μπαινω για αποξεση. Ο γιατρος επιμενει να μην κανω καρυοτυπο και θα κανουμε μονο ιστολογικη εγω δεν καταλαβα τι θα δουμε στη ιστολογικη. Μου ειπε να το θεωρησω τυχαιο γεγονος και να μην κανουμε την αλλη εξεταση το ιδιο και ο αντρας μου. Θα μου κανει εξετασεις μονο αν γινει και αλλη φορα. Γιατι να περιμενω να ξαναγινει? Ξερω γιατι εχω αλλο ενα παιδι. Ναι και το ψυχολογικο ποιος το μετραει? Χαθηκε μια ψυχουλα πρεπει να χαθει και δευτερη? Δεν το δεχομαι αυτο και γιατι οι εξετασεις αυτες να μην γραφονται? Ειναι αδικια να πληρωνω τοσα λεφτα καθε μηνα για ασφαλεια και τωρα που τη χρειαζομαι να μας γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια.

Τελος παντων ειμαι εξοργισμενη παρα πολυ με ολα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...