Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!και εγω προσπαθω για δευτερο παιδακι!περιμενω να μου ερθει η περιοδος στις 26!απο την αγωνια μου ομως εκανα ενα τεστ και βγηκε αρνητικο...το εκανα πολυ νωρις η απλα δεν ειμαι?εχω πονακια χαμηλα και κυριως οταν σηκωνω το γιο μου αγκαλια.και με ποναει και η μεση μου.ποια ειναι η γνωμη σας??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχχ μακάρι ν μην είναι μόνο στο μυαλό μ κ αυτή τ φορά ν φύτρωσε τ σποράκι !!!

Ακόμα δεν φάνηκε η προκομενη ίσως έχω ελπίδες αλλά δεν θέλω ν απογοητευτώ πάλι γι αυτό θα περιμένω λίγο ακόμα για πιο σίγουρα αποτελέσματα 😕😕

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα, Μόλις έκανα εγγραφη στο φορουμ αν κ απο καιρο σας διαβαζω. Για να μη σας κουρασω,το θεμα μου ειναι το εξής, σταθερος κυκλος 28ημερων σημερα ειμαι στην 30η μερα εχω καποια πονακια στην κοιλια σαν να ερχεται περιοδος αλλα κυριως νοιωθω εντονα πτυελισμο (εκκριση σαλιου) απ την 29η μερα.

Εκανα μεσημερι σημερα τεστ εγκυμοσύνης clearblue το οποιο ηταν αρνητικο.

ΥΓ Τεστ ωορηξιας θετικο 17ημερα σε κυκλο 28.

ΥΓ2 επαφες ολες τις γόνιμες ημερες.

Θα ήθελα να ρωτησω εαν εχει συμβει να ειναι αρνητικο το τεστ εντουτοις να υφισταται εγκυμοσυνη.

Σας ευχαριστω πολύ!!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Αχχ μακάρι ν μην είναι μόνο στο μυαλό μ κ αυτή τ φορά ν φύτρωσε τ σποράκι !!!

Ακόμα δεν φάνηκε η προκομενη ίσως έχω ελπίδες αλλά δεν θέλω ν απογοητευτώ πάλι γι αυτό θα περιμένω λίγο ακόμα για πιο σίγουρα αποτελέσματα 😕😕

 

Καλησπερα..εχεις καποιο νεοτερο σχετικα με το θεμα σου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!!!

διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που σας γράφω....

χρειάζομαι επειγόντως μια συμβουλή και πολύ θετική ενέργεια....

είμαι 30 χρονών με σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και αυτή τη στιγμή που μιλάμε είμαι στην 4η με 5η μέρα καθυστέρησης. έκανα 2 τεστ (IQ) ένα με απογευματινά και ένα με πρωϊνά ούρα και βγήκαν και τα 2 αρνητικά :(

άραγε υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος και να κάνουν λάθος? λέω ή αυριο (Παρασκευή) ή τη Δευτέρα να πάω για χοριακή αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν θα αντέξω....ο σύζυγος ανυπομονεί και δεν ξέρει για τα τεστ. δεν ήθελα να απογοητευτεί και να ανησυχήσει για τον κύκλο μου αλλά πόσο τυχαίο μπορει να είναι όταν μέχρι τώρα ήμουν σταθερότατη??? μακάρι να είμαι....το θέλουμε πολύ...

Καλησπερα! Εχεις καποιο νεοτερο?? Κ εγω αρνητικο τεστ κ 2η μερα καθυστερισης σημερα με σταθερο κυκλο. πολυ το αγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα, Μόλις έκανα εγγραφη στο φορουμ αν κ απο καιρο σας διαβαζω. Για να μη σας κουρασω,το θεμα μου ειναι το εξής, σταθερος κυκλος 28ημερων σημερα ειμαι στην 30η μερα εχω καποια πονακια στην κοιλια σαν να ερχεται περιοδος αλλα κυριως νοιωθω εντονα πτυελισμο (εκκριση σαλιου) απ την 29η μερα.

Εκανα μεσημερι σημερα τεστ εγκυμοσύνης clearblue το οποιο ηταν αρνητικο.

ΥΓ Τεστ ωορηξιας θετικο 17ημερα σε κυκλο 28.

ΥΓ2 επαφες ολες τις γόνιμες ημερες.

Θα ήθελα να ρωτησω εαν εχει συμβει να ειναι αρνητικο το τεστ εντουτοις να υφισταται εγκυμοσυνη.

Σας ευχαριστω πολύ!!!! :roll:

candy καλησπέρα.:D αν έκανες ωορρηξία την 17η μέρα θα αδιαθετήσεις 12 με 16 μέρες αργότερα με μέσο όρο 14 μέρες (το σύνηθες) οπότε πάμε σε κύκλο 31 ημερών και όχι 28. άρα ''καθυστέρηση'' μετράς την 32η και αυτό με επιφύλαξη αν πχ ο οργανισμός σου αδιαθετεί 15-16 μέρες μετά (σπάνιο),επίσης σπάνιο είναι και η 12η μέρα για αυτό δεν στην αναφέρω. αν η ωορρηξία σου γίνεται πάντα την 17η μέρα σε κύκλο σταθερά 28 ημερών να το αναφέρεις στην γυναικολόγο σου οι 11 μέρες είναι οριακά για 'λίγες' ωχρινικής φάσης. από την άλλη βέβαια φυσικά μπορεί να είσαι έγκυος από τη στιγμή που δεν αδιαθετείς,στατιστικά στα τεστ υπάρχει το λάθος και δεν είναι αμελητέο. θα σου πρότεινα να περιμένεις δύο μέρες ακόμα και αν δεν αδιαθετήσεις να κάνεις χοριακή και όχι τεστ για να είσαι σίγουρη! σου εύχομαι τα καλύτερα! :D

 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έφτασα στις 11 μέρες καθυστέρηση κ 3 τεστ αρνητικά αρχίζω ν ανησυχώ υπαρχη περίπτωση να είναι λάθος κ ν μν ανιχνευτικε η ορμόνη ακόμα.. είμαι στο εξωτερικό κ θα αργήσω ν γυρίσω για ν πάω για χοριακη ... Πρώτη φορά τόση μεγάλη καθυστέρηση πάντα είμαι +5 -5 εκεί αλλά ποτέ τόσο πολύ άσε που είχαμε πολλές συχνές ελεύθερες επαφές μ τν άντρα μ κ θέλω ν πιστεύω ότι μπορεί ν πετύχαμε τ μέρα εγω υπολογίζω ότι η γόνιμες μέρες ήταν γύρω στις 25με 29 /1 άσε που δεν νιώθω καθόλου σημαδια περιόδου που άλλες φορές υποφέρω αλλα ούτε κ σημάδια εγκυμοσύνης κάτι ιδιαίτερο πέρα από κάτι φοβερούς πονοκεφάλους τώρα τελευταία ... Συγνώμη αν σας κούρασα αλλα δεν έχω μ ποιον ν μοιραστώ τς ανησυχίες μ σας ευχαριστώ έκτο πρότερου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas..... molis graftika an k parakoloutho poli kairo..... eimai 23 xronon me tn antra m prospathoume tria xronia na kanoume ena moraki alla tpt..... enika exo stathero kiklo....edo k 1 xrono o megaliteros m itan 37 meres k o mikroteros 27.... allla meso oro mou erxete kathe 31 meres.... teleutaia periodo eixa stis 12/1 exo dld 12 peripou meres kathisterisi simera ekana ena test farmakeiou alla bgike arnitiko.... exo kati ksiniles priksimo stin koilia k exo parei k liga kila....

Link to comment
Share on other sites

Candy85 ακόμα δεν μου ήρθαν έχω φτάσει 18 μέρες έκανα ακόμα ένα τεστ και μ βγήκε νομίζω μια πολύ άχνη γραμμή ίσα ίσα που φενοταν μ πολύ δυσκολία τν ξεχωρίζες δεν ξέρω τι να κάνω έχω αγχωθεί κ έχω πρηστεί παρά πολύ νιώθω ότι θα σκάσω θα αργήσω να επιστρέψω για ν πάω για χοριακη !!!😰😰 αχχ τ θα κάνω ;;; Τ μπορεί ν ήταν αυτή η γραμμουλα ;; Θα κάνω ακόμα ένα σε κανα 2 μέρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Candy85 ακόμα δεν μου ήρθαν έχω φτάσει 18 μέρες έκανα ακόμα ένα τεστ και μ βγήκε νομίζω μια πολύ άχνη γραμμή ίσα ίσα που φενοταν μ πολύ δυσκολία τν ξεχωρίζες δεν ξέρω τι να κάνω έχω αγχωθεί κ έχω πρηστεί παρά πολύ νιώθω ότι θα σκάσω θα αργήσω να επιστρέψω για ν πάω για χοριακη !!!😰😰 αχχ τ θα κάνω ;;; Τ μπορεί ν ήταν αυτή η γραμμουλα ;; Θα κάνω ακόμα ένα σε κανα 2 μέρες

 

Εκεί που βρίσκεσαι δεν μπορείς να κανείς εξετάσεις αίματος;κοίταξε το λίγο.μην χαλάς τα χρήματα σου κ αγχώνεσαι χωρις λόγο.η αίματος σίγουρα θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που να πάω δεν έχω ιδέα θα γυρίσω σε 2εβδομαδες πίσω αχχ τ θα κάνω μέχρι τότε ;;

 

Πήγαινε σε ενα νοσοκομείο.σε ποια χώρα βρίσκεσαι αν επιτρέπεται μήπως σε βοηθήσω να βρεις ενα μικροβιολογικό κέντρο...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ενα νοσοκομείο.σε ποια χώρα βρίσκεσαι αν επιτρέπεται μήπως σε βοηθήσω να βρεις ενα μικροβιολογικό κέντρο...

 

 

 

 

να κανω ακομα ενα τεστακι? δεν ξερω αλλα αληθεια πιστευω οτι αυτη τη φορα τα καταφεραμε !!! αχ μακαρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κανω ακομα ενα τεστακι? δεν ξερω αλλα αληθεια πιστευω οτι αυτη τη φορα τα καταφεραμε !!! αχ μακαρι

 

Κανε αυριο το πρωι .δεν ξερω γερμανικά.εγω στη θέση σου θα εκανα αναζήτησή στο google μικροβιολογικά κέντρα στην πόλη που βρίσκεσαι.μπορεις να το κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυριο το πρωι .δεν ξερω γερμανικά.εγω στη θέση σου θα εκανα αναζήτησή στο google μικροβιολογικά κέντρα στην πόλη που βρίσκεσαι.μπορεις να το κανεις;

μπορω να το κανω αλλα πωσ θα συνεννοηθω ειναι το θεμα λεω καλυτερα να κανω αλλο ενα τεστ και μολισ γυρισω 13 του μηνα και δεν μ εχουν ερθει ακομα να παω κατευθειαν για χοριακη:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

μπορω να το κανω αλλα πωσ θα συνεννοηθω ειναι το θεμα λεω καλυτερα να κανω αλλο ενα τεστ και μολισ γυρισω 13 του μηνα και δεν μ εχουν ερθει ακομα να παω κατευθειαν για χοριακη:confused::confused:

 

Αν ξέρεις αγγλικά δεν θα υπάρχει θέμα..μην το αφήνεις καλύτερα μωρε γιατι μπορει να είσαι κ να χρειαστεί να πάρεις κάτι ή οτιδήποτε.ασε που θα σε φάει το αγχος.

Link to comment
Share on other sites

αλλα κανονικα με τοσες μερες καθυστεριση αν ειμουν δεν θα επρεπε να φανει καθαρα τωρα ειμαι στις 18 μερες ειναι παρα πολλες :roll::roll::roll::roll::roll:
Ναι εχεις δίκιο τι να πω;;δεν ξερω!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα άφαντη η περίοδος !!! Μετράω 21 μέρες καθυστέρηση !!! Έκανα ακόμα ένα τεστ και βγήκε πάλι μια άχνη γραμμουλα ίσα ίσα κάτω απο τ φως που τν ξεχωρίζες !😬😬 τν άλλη Δευτέρα έχω ραντεβού μ τν γιατρό μ ... Τ λέτε ρ κορίτσια τα καταφέραμε αυτή τ φορά ;; ξέρετε εσείς καμία τέτοια περίπτωση ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα....εχω πεντε μερες καθυστερηση και εχω κανει ηδη ενα τεστ στις δυο ημερες το οποιο εδειξε αρνητικο....υπαρχει πιθανοτητα να εγινε καποιο λαθος;Εχω καποια συμπτωματακια οπως πονο στη κοιλια οπως οταν περιμενω περιοδο,πονος στο στηθος, κτλπ, αλλα αυτη ειναι ακομη αφαντη...Τι να κανω;Εχω ψιλοαγχωθει λιγο για να ειμαι ειλικρινης...Ειναι καποια κοπελα μεσα να μου πει την γνωμη της;Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Ερσα καλημέρα !! Μία από τα ίδια !! Εχω σταθερό κύκλο 27/28 ημερών περίμενα στις 12/4 (28η μέρα) εχουμε 19/4 κ ακόμα τίποτα !! Το μονο που εχω εκτός απο καθυστέρηση λίγα πονάκια εναν ελαφρυ πονο στη μέση και πονούν πολύ οι θηλές μου. Μόλις εκανα τεστ αλλά οχι με τα πολύ πρωινά ούρα και βγηκε αρνητικό...Βεβαια το τεστ που πηρα ουτε το χω ξαναδει αλλα μονο αυτο ειχαν στο φαρμακειο! Τι να κανω κ εγω τι να κανεις κ εσυ κ βραστα. Και στην περίπτωση που το παω στις 30 μέρες που ετυχε μια φορα στα τελευταια δυο χρονια παλι εχω καθυστερηση. Κοριτσια μας ακουει κανεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Νομίζω τελικά ότι τα τεστ εγκυμοσύνης εάν χρησιμοποιηθούν με το σωστό τρόπο και τη σωστή ημέρα είναι ακριβή. Εγώ έκανα τεστ εγκυμοσύνης τρεις μέρες πριν την περίοδο και βγήκε αρνητικότατο (αναφέρει για ανίχνευση εγκυμοσύνης 6 ημέρες πριν) και δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι στη συνέχεια, είναι πλέον μεγάλης ακρίβειας τα νέα τεστ εγκυμοσύνης. :(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...