Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δώρο γάμου για φίλη


Recommended Posts

Ζητώ ιδέες γιατί έχω στερέψει και ελπίζω να γράφω στη σωστή ενότητα. Παντρεύεται μια φίλη μου και έχω μπλοκάρει για το τι δώρο θα της κάνω. Παρακάτω γράφω κάποια στοιχεία για να σας δώσω ένα μπούσουλα.

Δε θα ήθελα να της κάνω κάποιο κλασσικό δώρο γάμου γιατί και εκείνη είναι ιδιαίτερο παιδί. Για να σας δώσω να καταλάβετε, στο γάμο μου ζήτησε από ένα γνωστό της ζωγράφο να μου φτιάξει ένα πίνακα με θέμα που επέλεξα εγώ. Είναι μποέμ, ταξιδεμένη με άποψη και καλλιτεχνικές ανησυχίες. Ζει σε νησί, είναι καθηγήτρια και το τελευταίο της χόμπι είναι να φτιάχνει μαρμελάδες και να μαζεύει βότανα.

Δε θα της δώσω χρήματα, θέλω να έχει κάτι από εμένα. Δυστυχώς, τα χέρια μου δεν πιάνουν για να της έφτιαχνα κάτι. Το μόνο μέρος που σκέφτηκα να ψάξω είναι το πωλητήριο του Μουσείου Μπενάκη και βρήκα κάποια όμορφα διακοσμητικά, όμως, με εξαίρεση 2-3 τα υπόλοιπα ξεφεύγουν πολύ από το προϋπολογισμό.

Έχω σκαλώσει άγρια. Οποιαδήποτε ιδέα είναι καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατι δεν της κανεις δωρο ενα κοπαδι προβατα??Εφοσον λατρευει την φυση και μενει και σε νησι,μια χαρα θα βολευτει!!!

Είπαμε, να μη ξεφεύγουμε από το budget καλή μου. Ευχαριστώ πάντως για τη διάθεσή σου να βοηθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, να μη ξεφεύγουμε από το budget καλή μου. Ευχαριστώ πάντως για τη διάθεσή σου να βοηθήσεις.

 

Δεν ξερω τι χρηματα εχεις σκοπο να διαθεσεις αλλα να εχεις στο νου σου οτι ενα δωρο πρεπει να ειναι και πρακτικο.

 

Οκ,καλο το βαζο και το διακοσμητικο αλλα στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν μας πιανουν απλα χωρο,χωρις καμια χρηστικοτητα?

 

Αν η φιλη σου ειναι κοντα στην φυση,το πιο λογικο ειναι να αγαπαει τα ζωα.Οι μποεμ τυποι τουλαχιστον απο οσο ξερω ειναι υπερ της επιστροφης της φυσης και τσιου τσιου τα πουλακια και τα σχετικα!

 

Πολυ ομορφο που θες να κανεις κατι το ιδαιτερο για την φιλη σου.Ομως μην παρεις κατι απλα για να ικανοποιησεις το εγω και το θελω σου.Παρε κατι που να κανει εκεινη ευτηχισμενη.

 

Τι κακο εχουν τα προβατακια?Μακαρι να ειχα χωρο και να αγοραζα και εγω ενα δυο!

 

Ισως...να μην σου αρεσει η ιδεα του προβατου.Τι θα ελεγες για ενα γαιδαρακο?Η για μια αγελαδιτσα??

 

Βρε συ.....τελειο ειναι το δωρο που σου προτεινω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρά στα κέφια σου τέτοια ώρα.

 

ΟΚ, το 'χω. Περνάω στην Ασπρούλα έναν ροζ-λαχανί φιόγκο και βουρ για Ικαρία!!!

 

(Καλού-κακού όμως ας πάρω και καμιά άλλη γνώμη. Παρεμπιπτόντως, Όλγα μου έδωσες ιδέα. Thanx!!)

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε αφροδιτη και εσυ δεν εχεις 2000-25000χιλιαρικα για μια αγελαδιτσα????χαχαχαχαχαχ θα τρελαθω τελειως:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

ποσο ειναι το μπατζετ σου???σε παιρνει για κανα διημερο σε καποιο ιδεταιρο μερος με αγροτουρισμο ή καλλιτεχνικο σεμιναριο μαζι (αν ο αντρας της βεβαια ειναι τετοιου στυλ και αυτος)???εννοω να της πληρωσεις τη διαμονη????

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

....Οκ,μαλλον δεν σε καλυψα!

 

Ενα χειροποιητο χαλι ισως?

 

Εναν αργιλε?

 

Ενα περιεργο κοσμημα?

 

Να της κανεις δωρο μια πτηση με ανεμοπτερο?

 

Μια μερα σε σπα?

 

Βιβλια μαγειρικης,ζαχαροπλαστικης,βοτανων κτλ?

 

Εμ,τι αλλο?

 

Κατσε,το'χω!!

 

Εναν φοινικα?

 

Αμα μας πεις περιπου το ποσο που διαθετεις,θα σε βοηθησουμε πιοτερο!!Η ωρα η καλα να'ναι!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα μωρε αφροδιτη και εσυ δεν εχεις 2000-25000χιλιαρικα για μια αγελαδιτσα????χαχαχαχαχαχ θα τρελαθω τελειως:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Υπαρχουν και πιο φθηνες αγελαδιτσες!!!Ειναι και περιοδος εκπτωσεων.....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επανερχομαι:

 

...καθρεφτη διακοσμημενο με ξυλα,πετρες και κοχυλια απο την θαλασσα?

 

..μια βαρκα ξυλινη για να την χρησιμοποιησει ως γλαστρα με διαφορα φυτα μεσα?

 

.. σετ γυαλια ηλιου - καπελο για αυτην και τον αντρα της?

 

..δωροεπιταγη για "πολυτελες" δειπνο ?

 

Αυτα!!Αμα σκεφτω κατι αλλο πιο προτοτυπο,θα επανελθω φιλεναδα:)

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ σε όλες για την ανταπόκρισή σας. Το μπάτζετ είναι μέχρι 100 ευρώ (άτιμα αεροπορικά, με ξετινάξατε).

Δεν είναι καθόλου άσχημο το κυκλαδικό ειδώλιο. Με βλέπω να ανηφορίζω Βασ. Σοφίας τη Δευτέρα. Και ο καθρέφτης όμως ακούγεται καλός.

Να είστε καλά κόρες που με ξεμπλοκάρατε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα προτιμουσα το προβατο αλλα γουατεβερ!!!;)

 

(Επισης,οι φωτοστηλες ειναι πολυ χρησιμες και πρακτικες!Ομορφαινουν το χωρο,δεν σου πιανουν ενα ολοκληρο τετραγωνικο οικοπεδο.....και σε ρομαντικες στιγμες,φωτιζει απαλα!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως θα προτιμουσα το προβατο αλλα γουατεβερ!!!;)

 

(Επισης,οι φωτοστηλες ειναι πολυ χρησιμες και πρακτικες!Ομορφαινουν το χωρο,δεν σου πιανουν ενα ολοκληρο τετραγωνικο οικοπεδο.....και σε ρομαντικες στιγμες,φωτιζει απαλα!)

 

ναι μαρη να τα βαλουν που τα προβατα????:lol::lol::lol::lol::lol:στη ταρατσα????:lol::lol::lol:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

παντως νομιζω η καθεμια εγραψε τι θα ηθελε να της φερουν αυτηνης στο γαμο χααχααχ εγω ταξιδι εσυ προβατα,,,,ειμαστε για να συμβουλευουμε :lol::lol:

 

συγνωμη κανω καταχρηση σταματω

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

παντως νομιζω η καθεμια εγραψε τι θα ηθελε να της φερουν αυτηνης στο γαμο χααχααχ εγω ταξιδι εσυ προβατα,,,,ειμαστε για να συμβουλευουμε :lol::lol:

 

συγνωμη κανω καταχρηση σταματω

 

Περα απο την πλακα,δεν εχεις καταλαβει οτι το 99% των δωρων που σου φερνουν ειτε για γαμο,ειτε για γιορτη "φερει" την σταμπα και την μυρωδια του ατομου που στο προσφερει?!

 

Εχω μια φιλη που φοραει ενα καρο φο σε χερια,ποδια,οπου βρει ακαλυπτο δερμα.Ε,στα γενεθλια μου,μου εφερε ενα κολιε υπερπαραγωγη!Αμα το φορεσω,θα φερνω ποτε απο μπροστα και ποτε απο πισω!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...