Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

καλα το πας...χαχαχαχαχα..

βασικα εχω ψαξει για ιπποκαμπο (εχει τυχει να δω πριν πολλαααα χρονια στην θαλασσα και ειναι πανεμορφος!) αλλα δυστηχως δεν βρισκω πολλα μπιχλιμπιδια σχετικα..βρισκω περισσοτερα για αστεριες..παντως καπως ετσι το εχω σκορπια..αστεριας,ιπποκαμπος,καραβακι..αχ..

 

ιπποκαμπους θα ψαξεις στο ebay. αν δυσκολευτεις πες μου να ψαξω κι εγω.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, ετοιμάζω την βάπτιση των διδύμων αγοριών (λίγο καιρό πριν είχα ανοίξει και θέμα σχετικό). Τώρα θα ήθελα την βοήθειά σας...Τα βαπτιστικά των παιδιών είναι ασπρο με μπλε σκούρο και άσπρο με μπλε ανοιχτό αντίστοιχα. Το ίδιο και οι λαμπάδες, τα κεράκια και τα σχετικά. Η ερώτησή μου είναι ότι παράγγειλα τις μπομπονιέρες και τα κουτάκια θα είναι πορτοκαλί και λαχανί γιατί αυτά είναι τα χρώματα των μωρών και τα χρώματα που μου αρέσουν... Επίσης στο τραπέζι πάλι αυτά τα χρώματα θα κυριαρχούν. Κάπου διάβασα ότι όλα αυτά τα χρώματα θα είναι άσχετα..., αλλά δεν μπορούσα να πάρω ρούχα σε αυτά τα χρώματα και ούτε μου άρεσαν όλα λευκά. Στην κολυμπήθρα τι χρώματα να βάλω? Λέτε να είναι τελείως χάλια, ουφ αγχώθηκα πάλι!

Link to comment
Share on other sites

το πιο λογικο ειναι να βαλεις το γαλαζιο-μπλε στη κολυμπηθρα, επειδη ταιριαζει καλυτερα με τη λαμπαδα και τα κερακια που θα ειναι ολα μαζι. απο κει και περα, τα παιδια ειναι δικα σου και τα βαφτιζεις μια φορα, οποτε κανεις αυτο που αρεσει σε σενα και στους υπολοιπους περισσευει. ετσι κι αλλιως παντα βρισκεται καποιος να ριξει το φαρμακι του. με το καλο η βαφτιση σας.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

το πιο λογικο ειναι να βαλεις το γαλαζιο-μπλε στη κολυμπηθρα, επειδη ταιριαζει καλυτερα με τη λαμπαδα και τα κερακια που θα ειναι ολα μαζι. απο κει και περα, τα παιδια ειναι δικα σου και τα βαφτιζεις μια φορα, οποτε κανεις αυτο που αρεσει σε σενα και στους υπολοιπους περισσευει. ετσι κι αλλιως παντα βρισκεται καποιος να ριξει το φαρμακι του. με το καλο η βαφτιση σας.

Είχα σκοπό να κάνω ηλίανθους με τα αντίστοιχα χρώματα σε τούλι (πορτοκαλί/λαχανί) ή ζέρμπερες γιατί το ανθοπωλείο είπε ότι ίσως να μην υπάρχουν εκείνη την εποχή... Οπότε να αναθεωρήσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω τη γνωμη σας. αφου εψαξα ωρες ατελειωτες να βρω ενα αγγελακι για να ζωγραφιστει πανω στο κουτι μας, κατεληξα στα δυο παρακατω. ποιο απο τα δυο λετε;

 

00240-1.png

 

images4.jpg

 

το πρωτο μου αρεσει περισσοτερο, αλλα το δευτερο ειναι πιο χαριτωμενο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω τη γνωμη σας. αφου εψαξα ωρες ατελειωτες να βρω ενα αγγελακι για να ζωγραφιστει πανω στο κουτι μας, κατεληξα στα δυο παρακατω. ποιο απο τα δυο λετε;

 

00240-1.png

 

images4.jpg

 

το πρωτο μου αρεσει περισσοτεο, αλλα το δευτερο ειναι πιο χαριτωμενο.

Μου αρέσει καλύτερα το πρώτο...

Link to comment
Share on other sites

μα ζωγραφιστο θα γινει ετσι κι αλλιως. λεω να πω στον ξαδερφο μου που θα το ζωγραφισει, να μου κανει το πρωτο με το μουτρακι του δευτερου. το πρωτο φαινεται και λιγο μελαγχολικο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

μα ζωγραφιστο θα γινει ετσι κι αλλιως. λεω να πω στον ξαδερφο μου που θα το ζωγραφισει, να μου κανει το πρωτο με το μουτρακι του δευτερου. το πρωτο φαινεται και λιγο μελαγχολικο.

 

 

Αυτό ακριβώς θα σου έλεγα!!!!Τελικά τα γούστα μας ταιριάζουν!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα παει για καφε και τον συναντησα τυχαια και μου ειπε οτι γινεται μια χαρα. βασικα θα μου κανει το πρωτο οπως ειναι, μονο που θα ειναι χαμογελαστο. οποτε παει κι αυτο. αχ! τα τελειωνω ολα σιγα σιγα και θα μου λειψει αυτη η ασχολια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει για κεφε και τον συναντησα τυχαια και μου ειπε οτι γινεται μια χαρα. βασικα θα μου κανει το πρωτο οπως ειναι, μονο που θα ειναι χαμογελαστο. οποτε παει κι αυτο. αχ! τα τελειωνω ολα σιγα σιγα και θα μου λειψει αυτη η ασχολια.

και εγω απο την μια αγχωνομαι απο την άλλη μου αρεσει ....

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Πάει κι αυτό...

Τώρα έχουμε κι όνομα....

Μάριος_Βασίλειος !!!!

Ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που με βοήθησαν με τις ιδέες τους!!!!

Που να ανεβάσω φώτο να δείτε??

Το Λιτσάκι μου 19/8/1989

Η Δημητρούλα μου 21/1/1991

Ο Χριστόφορος μου 9/7/1993

και ο μικρος μου Μαρίος_Βασιλείος 30/8/2010

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει το αντρακι σου! αντε και στους γαμους του τωρα! ανεβασε τες εδω ολες τις φωτο. ειμαστε κι εμεις στην τελικη ευθεια. ενας μηνας εμεινε.

ευχαριστώ...με το καλό όλα και εσύ!!!Μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πάνε...

κατσε τωρα να δω πως τις ανεβάζεις...χαχαχα...

Το Λιτσάκι μου 19/8/1989

Η Δημητρούλα μου 21/1/1991

Ο Χριστόφορος μου 9/7/1993

και ο μικρος μου Μαρίος_Βασιλείος 30/8/2010

Link to comment
Share on other sites

Το Λιτσάκι μου 19/8/1989

Η Δημητρούλα μου 21/1/1991

Ο Χριστόφορος μου 9/7/1993

και ο μικρος μου Μαρίος_Βασιλείος 30/8/2010

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα ολα! να σου ζησει και παλι!

Αν δεν ειχα και σας θα τα εκανα θαλασσα....χαχαχα...

Το Λιτσάκι μου 19/8/1989

Η Δημητρούλα μου 21/1/1991

Ο Χριστόφορος μου 9/7/1993

και ο μικρος μου Μαρίος_Βασιλείος 30/8/2010

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει,να είναι γερός και να τον καμαρώσεις και γαμπρό!Και να χαίρεσαι όλα τα παιδάκια σου!!

Πάρα πολύ όμορφα όλα!Μου άρεσε πολύ το βιβλίο ευχών,έτσι όπως βγαίνει μέσα από το σεντούκι ο μπέμπης!!

Και μια ερώτηση,αυτό το τέλειο βάζο με τα κοχύλια,από πού το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζήσει,να είναι γερός και να τον καμαρώσεις και γαμπρό!Και να χαίρεσαι όλα τα παιδάκια σου!!

Πάρα πολύ όμορφα όλα!Μου άρεσε πολύ το βιβλίο ευχών,έτσι όπως βγαίνει μέσα από το σεντούκι ο μπέμπης!!

Και μια ερώτηση,αυτό το τέλειο βάζο με τα κοχύλια,από πού το πήρες?

Ευχαριστώ για τις ευχές Χριστινάκι...

Το είχα χρόνια το βάζο... κάποιος μου το ειχε φέρει δώρο.

Άπλα το γέμισα με κοχύλια..

Όσο για το βιβλίο τα συγχαρητήρια στην vickytsoch....

που την ευχαριστώ πολύ...

Το Λιτσάκι μου 19/8/1989

Η Δημητρούλα μου 21/1/1991

Ο Χριστόφορος μου 9/7/1993

και ο μικρος μου Μαρίος_Βασιλείος 30/8/2010

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...