Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν βρειτε πειτε μου και εμενα. Θα με ενδιεφερε. ΙΚΕΑ παιζει να υπαρχει κατι???

 

βρηκα αυτο amazon. κοστιζει 125 ευρω. αν διαθετεις αυτα τα χρηματα, ειναι τελειο και θα το χρησιμοποιησεις και μετα.

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B0026I4E9M/ref=pe_30401_24230401_pe_vfe_t8

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα έχει θεμα τις πεταλουδες αλλά όχι και υπερβολικά. Αυτο λέγαμε παντου που κοιτάζαμε για τα βαπτιστικά. Πεταλουδες αλλά όχι και ολόκληρα σμήνη από αυτες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θελω την γνωμη σας..

βαπτιση 12 ιουνιου,παραθαλασσια,κοριτσακι.

θεμα θαλασσα γενικα..ψαρακια,καραβακια,αστεριες κλπ

το φορεματακι μας ειναι ασπρο-ροζ.

το μπλε ασπρο ή κοκκινο ειναι το ναυτικο στυλ που μου αρεσει για αγορακι,αλλα για κοριτσακι?εχετε κατι υποψη σας? πιστευω οτι το μπλε πρεπει να υπαρχει λογω θαλασσας αλλα τι αλλο ?φουξια?

ή καποιος αλλος συνδυασμος?

τι χρωμα προτεινετε?

ουφ...

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα,

 

και εγώ καινούρια είμαι. Έχουμε μια μπουμπούκα πεντέμιση μηνών και σκεφτόμαστε να τη βαφτίσουμε τον Ιούλιο.

Ομολογώ ότι εγώ είμαι τελείως άσχετη. Ούτε θέμα δε μπορώ να σκεφτώ. Θα με βοηθήσετε;

Το μόνο που έχω αποφασίσει είναι ότι η βάφτιση θα γίνει στη Ροδόπολη (Αττική).

Πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

κι εγω βαφτιζω τη κορη μου τον Ιουνιο κι εχουμε σαν θεμα τα αγγελακια. αλλα θεματα για κοριτσακι ειναι η πεταλουδα, η μπαλαρινα, η πριγκιπισσα, η νεραϊδα, η γοργονα, η χιονατη, τα φρουτα (κερασι, φραουλα) και τα ρουχαλακια (φουστανακια, καπελακια, παπουτσακια). επισης μπορεις να μην εχεις θεμα και να ειναι ολα πουα ή καρο. ο,τι αλλο θες στη διαθεση σου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω αναφερθει και σε άλλο ποστ, εγω δεν έχω ΘΕΜΑ.. δηλαδή θα κάνω προσκλητηρια λουλουδι ( ο θεος και η ψυχή του ακόμα περιμενω τα υλικα ) , θελω κασετινα με πριγκίπισα για κοριτσια και σφυριχτρα για αγορια και για τους μεγαλους κάτι άλλο ... πρεπει να τα συνδυασω ? πχ να βαλω κασετινες αγοριστικες και στα αγορια ??

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

τυρκουαζ με φουξια; πως σου φαινεται;

 

δεν μπορω να φανταστω..μηπως ειναι πολυ εντονο??

παντως φανταζομαι οτι δεν εχω μεγαλη ποικιλια..δεν ξερω τι να κανω..

 

εαν βρει καμια κοπελα -οπως ψαχνει-κανενα θεμα αντιστοιχο,ας μου πει..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω δει θαλασσινο θεμα για κοριτσακι σε λευκο-ροζ. προσωπικα θα μου αρεσε να το αποφυγεις το μπλε. ειναι δυσκολο να το συνδυασεις με καποιο κοριτσιστικο χρωμα. εκτος αν κανεις μπλε κοκκινο και λευκο που ειπες κι εσυ. αυτος ο συνδυασμος μ' αρεσει κι εμενα, αλλα δεν δενει με το φορεματακι.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

τυρκουαζ με φουξια; πως σου φαινεται;

 

 

Τέλειος συνδυασμός,αλλά μέχρι στιγμής τον έχω δει μόνο σε δίδυμα.

Γενικά,όπου υπάρχει μπλε,γαλάζιο,κλπ,πάει το μυαλό μας σε αγοράκι.

Ροζ άσπρο με θαλασσινό θέμα για κοριτσάκι δεν έχω δει ποτέ,αλλά πρέπει να είναι ωραίο!

Link to comment
Share on other sites

κοπελιτσες μου εδω ειστε; Χριστινα γι' αυτο ειπα να αποφυγει η κοπελα το μπλε και το γαλαζιο.

Πενυ εχεις δικιο. στις βαφτισεις ταιριαζουν περισστοτερο τα παστελ χρωματα. αν η μαμα ομως εχει φλογερο ταμπεραμεντο ομως, σαν εμενα δηλαδη (γκουχ! γκουχ!), τοτε ειναι ωραια και τα εντονα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Α,εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ και τα έντονα!!!Όλα έχουν να κάνουν με το πώς θα τα συνδυάσεις.Τα δικά σου χρώματα Άννα είναι απίστευτα,είσαι εκτός συναγωνισμού!:D;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα αγγελάκια είναι από τα πιο αγαπημένα μου θέματα!!Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω πετύχει παρόμοια βάφτιση,για να σου πω καμιά ιδέα ακόμα...Αλλά είχαμε πάει σε γάμο με μπομπονιέρα αγγελάκι αγαλματάκι και όλοι είχαν πάθει πλάκα!Δεν θα βρεις άνθρωπο να μην του αρέσουν!!

Link to comment
Share on other sites

και να βρω κοριτσακι μου, ποσως με ενδιαφερει! εμενα και της νονας μας αρεσουν πολυ κι αυτο μου φτανει. ασε που δεν γινεται παντα να τους ικανοποιουμε ολους. μια φορα ξερω οτι εβαλα τα δυνατα μου για το καλυτερο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

πως σας φαινονται αυτα για βιβλιο ευχων; εννοειται οτι θα το στολισω συμφωνα με το θεμα μας.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230596705337&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_760wt_1139

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220746685856&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_922

 

εγω λεω το πρωτο κι εχει που κανει τα "κομπακια", να βαλω απο ενα αγγελακι των μαρτυρικων.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

να κάνεις αυτό που σε γεμίζει! Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που δεν θα τους αρέσουν πράγματα, έτσι επειδή είναι στο αίμα τους να δυσανασχετήσουν! και εγώ έφτιαξα τις μπομπονιέρες του μωρού μου, παιδικές με παιχνιδάκια (σβούρες, σφυρίχτρες...κλπ) και έπειδή δεν είχα γάμου (έκανα και γάμο μαζι) άκουσα και εγώ!!! Εμένα όμως μου άρεσαν και άρεσαν και σε πολλούς!! Αφού παίρνανε δυο δυο τις μπομπονιέρες!!!

Link to comment
Share on other sites

να κάνεις αυτό που σε γεμίζει! Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που δεν θα τους αρέσουν πράγματα, έτσι επειδή είναι στο αίμα τους να δυσανασχετήσουν! και εγώ έφτιαξα τις μπομπονιέρες του μωρού μου, παιδικές με παιχνιδάκια (σβούρες, σφυρίχτρες...κλπ) και έπειδή δεν είχα γάμου (έκανα και γάμο μαζι) άκουσα και εγώ!!! Εμένα όμως μου άρεσαν και άρεσαν και σε πολλούς!! Αφού παίρνανε δυο δυο τις μπομπονιέρες!!!

 

 

Εγώ έχω δει να δυσανασχετούν,όταν σε γαμοβάφτιση δεν υπάρχει και μπομπονιέρα βάφτισης για όλους,παρά μόνο για τα παιδάκια.Τώρα ακούω και το αντίθετο!!Τελικά δεν τους πιάνεις πουθενά,βρε παιδί μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει να δυσανασχετούν,όταν σε γαμοβάφτιση δεν υπάρχει και μπομπονιέρα βάφτισης για όλους,παρά μόνο για τα παιδάκια.Τώρα ακούω και το αντίθετο!!Τελικά δεν τους πιάνεις πουθενά,βρε παιδί μου...

 

Έτσιι είναι αλλά τι να κάνουμε! Δεν θα σκάσουμε ΄κιόλας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...