Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

σας ευχαριστω. ωραια ητανε! συγκινηθηκα οσο να 'ναι! μας εμεινε και φαγητο για 3 ημερες. μια χαρα!

beloved πολυ καλυτερο αυτο το γλυκακι απο του κουταλιου. ειδικα για τα πιτσιρικια οπως ειπε και η Χριστινα. να χαιρεσαι κι εσυ τη βαφτιστηρα σου!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο με τα ζαχαρωτα στο χωνακι το ειδες που ελεγα στην αλλη κοπελα το πρωι; μπορεις να τα φτιαξεις και μονη σου και μου φαινεται πολυ πρωτοτυπο

 

 

Τα είδα στο σάιτ.Όμορφα φαίνονται,αλλά θα τα προτιμούσα με άλλο περιτύλιγμα.Το τούλι δεν μου πολυάρεσε.Τελικά αυτά τα σφηνάκια τους,που έγινε τόσος ντόρος,μου φαίνονται να έχουν μια χαρά μέγεθος.

Τα βλέπω με το κουταλάκι και υπολογίζω ότι είναι ΟΚ.Προφανώς είναι τα μεγάλα,γιατί έχει και φωτό με τα μικρά και πρέπει να είναι μια μπουκιά στην κυριολεξία.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο νομιζω. παντως αν οντως ζητησαν απο τη κοπελα να φερει το παγο ειναι απαραδεκτοι. θα παω αυριο απο εκει. θα μου εχουν ετοιμο δειγμα σε λευκο-χρυσο για να το δω. ελπιζω να ειναι ικανοποιητικο σε μεγεθος, γιατι μου αρεσαν πολυ και μου τα δινει σε πολυ καλη τιμη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα 'μαι κι εγώ τις (πολύ) μεγάλες ώρες!!! Δεν πρόλαβα να μπω σήμερα, είχα κι ένα γάμο..

 

τα εφτιαξε η κουμπαρα μου και ειναι τελεια!!!

P2270341.jpg

 

Αααααχ απίθανα! Θα κάνω κι εγώ σαν τα σκυλιά του Παβλόφ!

 

το γλυκο κουταλιου θα το κανω για τους μεγαλους ουτως η αλλως. για τα πιτσιρικια ηθελα κατι αλλο!

 

Αλλά κι οι μεγάλοι θα τα γλυκοκοιτάνε!!! Εγώ θα ζήλευα! Και η Cristina σίγουρα!

Την επικάλυψη σοκολάτας μπορείς να μου πεις πώς ακριβώς την κάνατε? Ήταν σχετικά στεγνή για να μη λιώνει εύκολα?

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέραααα! Ξημέρωμα έστειλα το τελευταίο μήνυμα για χθες και μετά με πήρε ο ύπνος με το λάπτοπ ανά χείρας (καλά που δεν έπεσε από το κρεβάτι, καθότι άτσαλη σον ύπνο) και έμεινε και η σύνδεση στο parents ανοιχτή! Με βλέπω στα γκίνες! ;) Αφήστε που μόλις ξύπνησα, το πρώτο που είδα ήταν τα χωνάκια της beloved!! Τέλεια για πρωινό!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να 'μαι κι εγω! λοιπον πηγα στο sweet corner κι εχω να δηλωσω τα εξης: η κοπελα εκει καταρχην ειναι ευγενεστατη κι εξυπηρετηκοτατη. το γλυκακι η αληθεια ειναι οτι το περιμενα λιγο μεγαλυτερο, αλλα μου αρεσε πολυ σαν εμφανιση. αυτο που ηταν ομως εκπληκτικο ηταν η γευση! το μπισκοτακι ενας αφρος και η γεμιση ηταν λιωμενη λευκη σοκολατα, αρωματισμενη με εσανς πικραμυγδαλου! αλλο να σας το λεω κι αλλο να το τρωτε! θα μου τα φερουν στην εκκλησια, θα στολισουν το τραπεζι και για τις μπομπο και υπαρχει ανθρωπος εκει μεχρι να σερβιριστει κι ο τελευταιος καλεσμενος που θα φροντιζει να γεμιζει τα σταντ με γλυκα οταν τελειωνουν. τη ρωτησα και τιμες για τα cupcakes με ζαχαροπαστα που ενδιαφερει πολλα κοριτσια. λοιπον οι τιμες ξεκινανε απο 1,60 τα πιο απλα μεχρι 2,20 περιπου τα τρισδιαστατα. νομιζω οτι ειναι πολυ καλες οι τιμες της.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω παγο δεν θα χρειαστω. για τα υπολοιπα με ρωτησε τι χρωματα θα εχουμε στη βαφτιση και μου ειπε οτι θα τα φερει εκεινη. οσο για το τραπεζι μου ειπε να μην ανησυχω γιατι ποτε δεν ειχε θεμα σε καμμια εκκλησια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Beloved τα χωνάκια μέσα τι έχουν? Απλά μια μους σοκολάτας?? Ή και κατι άλλο που δεν φαίνεται?

Μου αρεσουν πολύ και τα σκεφτομουν για γυλυκάκι στον παιδικό για τη γιορτή του Κωσταντή μου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

glitter ειχε βαλει σοκολατα την οποια δεν ξερω πως την εφτιαξε αλλα θα ρωτησω με την πρωτη ευκαιρια. μπορεις ομως να βαλεις μαρσιπαν σε οτι γευση και χρωματα θελεις!!!!

κορνηλια χαιρομαι πολυ που σου αρεσαν τα γλυκακια, μα θα χαρω ακομη περισσοτερο την επομενη μερα που θα μου φερεις να δοκιμασω!!!χιχιχιχι!!!!:wink:

χριστινακι γεια σου κι εσενα!!!

πενυ σου απαντησε η κορνηλια, κεικ εχουν μεσα τα χωνακια!βασικα σα muffins ειναι!!!πολυ ωραια λυση για τον παιδικο!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ας το κάνουμε στις 7 Ιουνίου! Να δώσουμε στη beloved μια μέρα άδεια που θα είναι επίσημα νιόπαντρη!! Πού θα προλάβει να πάει σε μια μέρα δεν ξέρω, χα χα!! :lol::lol:

 

Βeloved, όταν έχεις χρόνο ρώτα για τη σοκολάτα! Ψάχνω μια επικάλυψη σοκολάτας να στέκεται έτσι, γι' αυτό σε ζαλίζω.. Δεν το βιάζομαι, απλά στο σπίτι φτιάχνω συχνά κεϊκάκια και κάνω παραλλαγές. Το μάρζιπαν δε μου πολυαρέσει μωρέ ως γεύση..

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις! ασε που οσο μενουν απο χρυσα γινονται κιτρινα. οταν πηγα και τα ειδα που τα ειχε φτιαξει απο το Σαββατο ηταν λες κι ειχαν ικτερο! αλλα μου ειπε η κοπελα οτι εγιναν ετσι επειδη εμειναν δυο μερες και μου ξαναεβαψε ενα να το δω πως θα ειναι.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι 7 ιουνιου!!!θα μπαγιατισουν τα γλυκα της κορνηλιας!!!!χαχαχχα!!!!

Εγώ φταίω που ήθελα να σε στείλω γαμήλιο ταξίδι!!

 

δικιο εχεις! ασε που οσο μενουν απο χρυσα γινονται κιτρινα. οταν πηγα και τα ειδα που τα ειχε φτιαξει απο το Σαββατο ηταν λες κι ειχαν ικτερο! αλλα μου ειπε η κοπελα οτι εγιναν ετσι επειδη εμειναν δυο μερες και μου ξαναεβαψε ενα να το δω πως θα ειναι.

 

Ε αν είναι κίτρινα, θα πεις πως τελικά έκανες θέμα τον τουίτι!

 

η Χριστινα που ειναι;

 

Έλα ντε!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...