Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Γκαντεμιά περαστικούλια στο όμορφο νινάκι, τάραξε τον στον φυσιολογικό ορό να ξεπεταχτεί!'Ολα θα είναι τέλεια και το μωρό κεφάτο και χαρούμενο think positive! Και σύ μην ξεπατωθείς στις δουλειές τελευταίες μέρες για είσαι φρέσκια και όμορφη :D (εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια λέγονται.. :lol: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όλα έτοιμα είναι!

το μόνο που μένει είναι να γεμίσω τα βαζάκια με το γλυκό

(κάτι που θα το κάνω παρασκευή απόγευμα)

 

να γίνει καλά μόνο το μωρούλι μου να μην είναι μέσα στη μύξα και την γκρίνια ρε γμτ την Κυριακή... αλλιώς θα ταλαιπωρηθεί πολύ :(

 

καλημέρα,

περαστικά στο αντράκι σου. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι καλά μέχρι την Κυριακή. Εσύ πρόσεξε μη κλατάρεις από τις πολλές δουλειές :)

.pngdev142prs__.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΩΡΙΩΝΑΚΟ!!!!

ευχομαι ολοψυχα να ειναι μια χαρα στη βαπτιση του ο κουκλαρος!!

 

(βρε ωριωνομανα κανενα ματακι του φορας?? ειναι κουκλος και στο ματιαζουνε μου φαινεται το παλικαρακι σου)

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

η Μαμά του Ωρίωνα τρέχει για να του ετοιμάσει την βάπτιση να είναι όλα όμορφα κι ο Ωρίων πάει κι αρρωσταίνει :?

 

Τον έχω από προχτές με ίωση :?

Ξεκίνησε προχτές με μόνο μπούκωμα και ΠΟΛΛΕΣ μύξες και χτες περάσαμε και στον πυρετό... τη νύχτα μου έκανε και 38,5 :?

Ευτυχώς που οι ιώσεις κρατάνε 3-4 μέρες το πολύ και όπως τα υπολογίζω, θα είναι στο τσακ καλά το παιδί :?

Τουλάχιστον είναι κεφάτος και δεν τον έχει καταβάλει :D

 

Περαστικά του και γρήγορα! :D ... Σερνεται απαισια ίωση, εγώ κόλλησα ενω ήμουν ακόμη διακοπες και μετα ενας ενας με τη σειρα και η μικρη :? ...

 

Παντως το "καλυτερο" ειχε συμβει σε μας πριν τα βαφτισια περισυ... Είχαμε τον μπαμπα μας με πνευμονια και οξεια ωτιτιδα σε κλινική μεχρι την προηγούμενη μερα :shock::shock: ... Ασε στο τσακ τη γλιτώσαμε την ακύρωση :oops::oops:

 

Όλα θα πανε ρολόι, μην ανησυχεις :wink:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η Μαμά του Ωρίωνα τρέχει για να του ετοιμάσει την βάπτιση να είναι όλα όμορφα κι ο Ωρίων πάει κι αρρωσταίνει :?

 

Τον έχω από προχτές με ίωση :?

Ξεκίνησε προχτές με μόνο μπούκωμα και ΠΟΛΛΕΣ μύξες και χτες περάσαμε και στον πυρετό... τη νύχτα μου έκανε και 38,5 :?

Ευτυχώς που οι ιώσεις κρατάνε 3-4 μέρες το πολύ και όπως τα υπολογίζω, θα είναι στο τσακ καλά το παιδί :?

Τουλάχιστον είναι κεφάτος και δεν τον έχει καταβάλει :D

 

Ωριονομαμά σε καταλαβαίνω, τα ίδια περνάμε και εμείς !! Το Σάββατο 13/9 βαπτίζεται η μικρή μου και από την Κυριακή είναι με μύξες και λίγο πυρετό. Χθες την πήγαμε στον γιατρό και μας είπε ΩΤΙΤΙΔΑ !!! Αντε καλό χειμώνα !! Αρχίσαμε πάλι τις αρρώστιες... Ευτυχώς από χθες είναι καλύτερα και ξεκίνησε και αντιβίωση... Πάντως, πρέπει να πω ότι και ο γιος μου στην βάπτισή του ήταν άρρωστος !! Κάτι γίνεται με τα παιδιά μου, μάλλον δεν γουστάρουν την κολυμπήθρα, δεν εξηγείται αλλιώς !!!!!

 

Αντε περαστικά μας και όλα να πάνε καλά ....!!!!!! :roll::)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ κορίτσια :D

εύχομαι να πάνε όλα καλά αν και έχω αρχίσει και αγχώνομαι...

βλέπω και τον καιρό και λέει συννεφιά και η εκκλησία είναι ξωκκλήσι και κάνει τις τελετές έξω και... αχ δεν μας βλέπω καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ωριονομανα περαστικα σας, ελπιζω να περασει ως αυριο κ την Κυριακη να ειναι μια χαρα.

 

Πλησιασε κ εμας η ωρα της βαφτισουλας μας, το Σαββατο, τρεχουμε με την νονα να τα προλαβουμε ολα!

Η μαμα εχει πολυ αγχος... αλλα ολα καλα θα πανε...

Μολις τελειωσουμε θα σας βαλω ολες τις φωτο μας.

Link to comment
Share on other sites

Μανούλα του κούκλου Ωρίωνα, προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι...

Ο Ωρίων θα έχει γίνει σίγουρα καλά μέχρι τότε.......άσε που και αν του έχει μείνει και καμμιά μυξούλα δεν χάθηκε κι ο κόσμος.....μωρό με τέτοιο χαμόγελο σίγουρα "δεν μασάει" από τέτοια! :wink:

Όσο για τον καιρό, η αλήθεια είναι, πως είναι το μόνιμο άγχος όλων μας...

Ξέρω όμως πως αν ο καιρός δεν ενδύκνειται για βάπτιση έξω , ακόμα και στα ξωκλήσια την κάνουν μέσα...μην σε προβληματίζει αυτό.

 

Ευχομαι να σας έρθουν όλα όπως ακριβώς τα θέλετε και να κάνετε την βάπτιση που ονειρεύεστε.!

 

Να συμπληρώσω πως είδα το φόρεμα σου στην φωτό και είναι απίθανο!!!

Θα είσαι πολύ λαμπερή Ωριωνομαμά, όπως αρμόζει να είναι η μαμά ενός Ωρίωνα!!! :wink::D

 

 

1384854wnsa8mm86b.gif

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Πάτε κοντά κοντά με τα μεγάλα γεγονότα.

Το πειραμα του CERN.

Ενας Ωριωνας τόσο λαμπερός δεν μπορει την τόσο μεγάλη στιγμη της ζωής του να μην έχει κοντά του και τους άλλους 87 αστερισμούς να λάμπουν μόνο γιαυτόν.

Γειά σου βρε Ωριωνα.Λάμψε για μας.Και χωρις μιξουλες.....!!!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ !!!!! με το καλο και εσεις !!!!!

 

Μην αγχωνεσαι και μην τα αφησεις ολα τελευταια στιγμη.

 

Ασε το Σαββατο για τις λεπτομεριες και για κουρα.......

 

Βαλε και μπολικο φ.ορο στον Ωριων.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ωριονομαμά, αφού έχει κέφια μην αγχώνεσαι καθόλου! Θα του περάσει γρήγορα, γιατί τον βλέπω και "σκληρό καρύδι" :wink:

Όλα θα πάνε καλά, να είσαι σίγουρη! :lol:

(Δίνω θάρρος και σε μένα) :lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ευχαριστώ για τις ευχές :D

 

 

 

να σας πω τώρα τον άλλο μου πόνο? :evil: ( :lol: )

 

μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με την πεθερά μου...

προσέξτε διάλογος 2 μέρες πριν τη βάπτιση του παιδιού...

 

- έλα " παιδί μου"

- ( :evil: ) γεια σου

- δε μου λες... για γλυκό για την εκκλησία τι κανόνισες?

- γιατί, τι έγινε? θες κάτι?

- όχι απλά συζητάγαμε με την γιαγιά μην τυχών και έχεις παστάκια και χαλάσουν με τη ζέστη...

- όχι, δεν έχω παστάκια... έχω φτιάξει εγώ γλυκό....

- έφτιαξες γλυκό? :shock: τι γλυκό?

- γλυκό του κουταλιού σταφύλι με τα χεράκια μου που θα μπει σε βαζάκια

- και φτάνει μόνο αυτό? μήπως να παραγγείλω και παστάκια με το όνομα του παιδιού? :roll:

 

 

 

:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

- έχει το όνομα το παιδιού το βαζάκι σε χαρτάκι που επίσης έφτιαξα με τα χεράκι μου :evil:

- α.... και δεν θα είναι λίγο? :roll:

- :evil::evil::evil::evil: ΟΧΙ

 

 

τα νεύρα μου κουρέλια, επίτηδες το κάνει :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πες της....

 

" Τώρα που πήρα το "κολλάει" κοίτα μην σε λούσω με καμια κατσαρόλα γλυκό σταφύλλι.... για να κολλήσεις ολόκληρη, μαζί και το στόμα σου.... και μετά έλα να μου πεις αν φτάνει το γλυκο" :wink::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ... καλύτερα να μη λέμε τίποτε, να λέμε ῾είναι έκπληξη, δεν μπορώ να πω῾...

Δε γίνεται αλλιώς... Ολες, μανάδες, πεθερές τα ίδια είναι. Εγώ ακούω τέτοιες κρυάδες από τη μάνα μου (ευτυχώς η καλή μου πεθερούλα είναι μακριά...)

:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστώ κορίτσια :D

εύχομαι να πάνε όλα καλά αν και έχω αρχίσει και αγχώνομαι...

βλέπω και τον καιρό και λέει συννεφιά και η εκκλησία είναι ξωκκλήσι και κάνει τις τελετές έξω και... αχ δεν μας βλέπω καλά!

 

Περαστικά στο ζουζουνάκι σου και ευχομαι με το καλό να βαφτιστεί και να ειναι καλότυχος.

 

Καλό κουράγιο στις ετοιμασίες.

Link to comment
Share on other sites

Πες της....

 

" Τώρα που πήρα το "κολλάει" κοίτα μην σε λούσω με καμια κατσαρόλα γλυκό σταφύλλι.... για να κολλήσεις ολόκληρη, μαζί και το στόμα σου.... και μετά έλα να μου πεις αν φτάνει το γλυκο" :wink::lol::lol::lol:

 

ΑΧ, ΠΕΘΕΡΕΣ!!!! Α Δ Ι Ο Ρ Θ Ω Τ Ε Σ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΝΤΛΗΤΕΣ!!!!!!!!! :evil:

 

 

Περαστικα στο κουκλι σου και με το καλο η βαφτιση σας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μου, τί έγινε???

 

Έλειπα 2 μέρες και μόλις μπαίνω να διαβάσω νέα σας, ...μύξες, αυτιά κόκκινα, πεθερές εν εξάλλω... Τί μάτι κακό μας είδε???

 

Ωρίωνα κούκλε, κοίτα να αναρρώσεις γρήγορα γιατί τη βλέπω οριακά τη μανούλα σου... Θα παραγγείλει και τα παστάκια στο τέλος από τη στεναχώρια της! (...και επ' αυτού λύστε μου την απορία... Αφού το πεθερικό φοβάται μήπως και λιώσουν από τη ζέστη, πώς και θέλει να τα παραγγείλει τελικά? Δηλαδή, τα δικά της θα είναι από γύψο?)

 

Μωράκια μου, περαστικά και αγύριστα σε όλα σας!!!

Τόσο με έχει επηρεάσει αυτή η θεωρία ότι όλα κάτι παθαίνουν πριν τη βάφτιση, που η Νικολέττα ζει με ένα θερμόμετρο να ...υπερίπταται γύρω από το τρυφερό της πισινάκι!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η πεθερα τωρα το εμαθε;;; Τοσο καιρο δεν της το ειχατε πει ή της το ειχατε πει και απλα ζει στο κοσμο της;

 

 

καλέ τι δεν το ήξερε....

εδώ υποτίθεται ότι θα έφτιαχνε αυτή το γλυκό όλο καμάρι!

απλά στην πορεία... έκανε πως το ξέχασε... δεν πρότεινε βοήθεια... δεν έκανε τίποτα και τώρα προσπαθεί να με γεμίσει και με ενοχές :evil:

Link to comment
Share on other sites

α μπράβο, γιατί εγώ θυμόμουν ότι αυτή είχε προτείνει το γλυκό σταφύλι και μάλιστα, με αμυγδαλο μέσα!

 

αχ, έπρεπε να της πεις ότι πρέπει να αρχίσει να ψάχνεται για αλτσχάιμερ.... :lol::lol:

πώς είναι ο Ωριωνάκος τουντέι?

Link to comment
Share on other sites

άστα βρε Ντουλίναμ... τι να πω :?

 

 

ο Ωριωνάκος έκανε το βράδυ ένα 38,7 και εκ τοτε ήταν απύρετος μέχρι που με πήρε τηλ τώρα πριν λίγο ο Αργύρης να μου πει ότι έχει δέκατα κι ανεβαίνει...

κανονίσαμε να τον δει ο γιατρός μόλις σχολάσω..

το απόγευμα θα σας έχω νέα

ελπίζω να μην είναι καμια ωτίτιδα που δεν έχω πάρει χαμπάρι

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να συνέλθει το πουλάκι μου γρήγορα και να' ναι καλά μεθαύριο... Είναι που είναι ταλαιπωρία για τα μωράκια η βάφτιση, μην είναι και αρρωστούλι και χειροτερέψει μετά...

Link to comment
Share on other sites

άστα βρε Ντουλίναμ... τι να πω :?

 

 

ο Ωριωνάκος έκανε το βράδυ ένα 38,7 και εκ τοτε ήταν απύρετος μέχρι που με πήρε τηλ τώρα πριν λίγο ο Αργύρης να μου πει ότι έχει δέκατα κι ανεβαίνει...

κανονίσαμε να τον δει ο γιατρός μόλις σχολάσω..

το απόγευμα θα σας έχω νέα

ελπίζω να μην είναι καμια ωτίτιδα που δεν έχω πάρει χαμπάρι

 

γμτ, ποιος το μάτιασε το όμορφο αντράκι :(:(

 

Εύχομαι περαστικά να είναι και σίγουρα όχι ωτίτιδα :?:?

.pngdev142prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...