Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

ααα για διαφορους λογους.. πηρε χτες τη μανα μου τηλ μια 8εια απο την μερια του πατερα μου... της λεει τι να παρουμε στο παιδι πραγματα λεφτα? και λεει η μανα μου φερτε τον οβολον σασ γιατι τα παιδια εχουν αποφασισει να μην δεχτουν δώρα αλλά να κανουν μια δωρεά σε κάτι παιδάκια εδω στην αυλιδα κλπ κλπ κλπ αχαμ..λεει η θειά...και πως θα το πειτε ξαναρωτάει.. ε λεει η μανα μου σοφια-βασιλικη δηλαδη σοφιλια + φαιδρα...ε εκει η γρια ξεσπασε..και τι πραγματα ειναι αυτα 3 ονοματα στο παιδι και να ιδνετε τα λεφτα αλλου κλπο κλπο..ε την πηρα ητλ και της ειπα..αφου ΔΕΝ θελεις...ΔΕΝ ερχεσαι..τοσο απλά...

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

epishs το εκλεισα χτεσ

 

http://www.bbm.gr/index.cfm?action=details&prodID=371

 

ας παει και το παλιαμπελο! ενα πουκιδι εχω!

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

ααα για διαφορους λογους.. πηρε χτες τη μανα μου τηλ μια 8εια απο την μερια του πατερα μου... της λεει τι να παρουμε στο παιδι πραγματα λεφτα? και λεει η μανα μου φερτε τον οβολον σασ γιατι τα παιδια εχουν αποφασισει να μην δεχτουν δώρα αλλά να κανουν μια δωρεά σε κάτι παιδάκια εδω στην αυλιδα κλπ κλπ κλπ αχαμ..λεει η θειά...και πως θα το πειτε ξαναρωτάει.. ε λεει η μανα μου σοφια-βασιλικη δηλαδη σοφιλια + φαιδρα...ε εκει η γρια ξεσπασε..και τι πραγματα ειναι αυτα 3 ονοματα στο παιδι και να ιδνετε τα λεφτα αλλου κλπο κλπο..ε την πηρα ητλ και της ειπα..αφου ΔΕΝ θελεις...ΔΕΝ ερχεσαι..τοσο απλά...

 

 

Α,καλά...έχεις να ακούσεις διάφορα...

Γενικά ό,τι και να κάνει κάποιος στην ζωή του,ακούει πάντα σχόλια.Εγώ ας πούμε δεν γουστάρω να παντρευτώ για διάφορους λόγους και όλοι με κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια.Υπάρχουν άτομα που κάθε,μα κάθε φορά που θα με δούνε,με ρωτάνε πότε θα φάνε κουφέτα και πότε θα χορέψουν στο γλέντι μου,γιατί κοστίζει να πάνε στα μπουζούκια...Τί να πεις...

Τα ονόματα που διάλεξες είναι τέλεια και ένα μεγάλο μπράβο για την δωρεά που αποφάσισες να κάνεις,ειδικά σε τόσο δύσκολες εποχές.Όποιος δεν γουστάρει,να μην έρθει...αυτός θα χάσει.Ξύπνησαν όλοι και έχουν άποψη...:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα χριστινιω..σε οτι αφορα στα ονοματα...ενα παιδακι 8α κανω οποτε δεν επαιζε να μην βγαλω γιαγιαδες..οσο για το φαιδρα ειναι παρακληση της μιας νονασ..να χαλασω χατηρι στη νονα? αλλωστε και εγω 2 παιδακια που εχω βαφτισει τα βαψφτισα επειδγη τα ζευγαρια δεχτηκαν να κοτσαρω κ εγω ονομα..ηλιανα (το ονομα του ασντρα μου) η μία σταματία-μαρία η άλλη...οποτε....οσο για την δωρεά...το πουκιδι δοξα τον θεο εχει 4 ντουλαπες ρουχα και 7 σπιτια γεματα παιχνιδια...μας εχουν κατσει και δυο τρεις καλες απο πατρικες περιουσιες κλπ..τακτοποιημενο ειναι.. να κα8ομαι τωρα και να τρεχω σαν ητν παλαβωμενη να αλλαζω ρουχα που 8α φερουν οι θειαδες και κατα 99% θα ειναι εκτος γουστου κλπ..ε δεν λέει... ασε που ειμαι και προληπτική... και εχω και κακό κάρμα.. τωρα 8α το διορθωσω μουαχαχαχαχα

 

υγ. οσο για οτν δικο σου γάμο...καλά κρασιά πες τους αμα ειναι να παντρευτώ 8α το μάθετε απο την στάη

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υγ. οσο για οτν δικο σου γάμο...καλά κρασιά πες τους αμα ειναι να παντρευτώ 8α το μάθετε απο την στάη

 

 

:lol::lol::lol::lol:Ποιά Στάη????????????

Εγώ είμαι μόνο για τις ειδήσεις του STAR!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Tι έπαθε πια αυτός ο διακομιστής? Μονίμως απασχολημένος!! Ούτε χθες μετά τις 9.30 μπορούσα να μπω, ούτε σήμερα το μεσημέρι..

 

 

Κι εγώ τα ίδια...και μετά είδα ότι χτες το βράδυ είσασταν όλες στο φόρουμ και ζήλεψα που δεν μπορούσα να συνδεθώ!

Link to comment
Share on other sites

Μάρα αν κάτσεις να τους ευχαριστήσεις όλους, δε θα ευχαριστηθείς εσύ! Στην τελική, δωρεά θέλεις να κάνεις. Μήπως, αν έπαιρνες κανονικά τα χρήματα των δώρων για το παιδί και τα χάλαγες στα μπουζούκια, θα το ξέρανε? (Έχω ακούσει και το κορυφαίο, να πληρώνουν το τραπέζι της βάπτισης με τα δώρα του παιδιού!)

 

Πάντως 1 ευρώ το μαρτυρικό κι εμένα πολύ μου φαίνεται.. Έχεις και πολλά κομμάτια.. Αλλά περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια...και μετά είδα ότι χτες το βράδυ είσασταν όλες στο φόρουμ και ζήλεψα που δεν μπορούσα να συνδεθώ!

 

Εγώ ως τις 9 και κάτι έμπαινα κανονικά! Μετά γιοκ!! Και είχα και όρεξη για κουβέντα!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια βρηκα ενα ζαχαροπλαστειο με οικονομικα γλυκα κι αναλαμβανει και το στησιμο τους στην εκκλησια δωρεαν. τους εχω στειλει mail με το τι περιπου θελω και περιμενω απαντηση για να σας πω περισσοτερα.

 

http://www.sweet-corner.gr/

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια βρηκα ενα ζαχαροπλαστειο με οικονομικα γλυκα κι αναλαμβανει και το στησιμο τους στην εκκλησια δωρεαν. τους εχω στειλει mail με το τι περιπου θελω και περιμενω απαντηση για να σας πω περισσοτερα.

 

http://www.sweet-corner.gr/

 

 

Κορνηλία μου,το θυμάμαι αυτό το ζαχαροπλαστείο,έχει αναφερθεί ξανά στο παρελθόν.Τα κορίτσια που είχαν πάει από εκεί,είπαν ότι τα γλυκά τους που ήταν σε σφηνάκι και ήταν οικονομικά,ήταν πάρα πολύ μικρά και επίσης πρέπει να φέρεις ουσιαστικά εσύ τα σχετικά του στολισμού.Δηλαδή,αν η εκκλησία έχει ένα τραπέζι για μπομπονιέρες,πρέπει να φέρεις εσύ το δεύτερο για να μπουν τα γλυκά,όπως επίσης και τον πάγο που χρησιμοποιεί για την διακόσμηση.Και νομίζω και τα υφάσματα,αλλά γι'αυτό δεν είμαι και πολύ σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

καλα, θα δω τι θα μου πουν, γιατι αλλιως τα λεει στο site τους και θα αποφανθω. ευχαριστω Χριστινακι!

 

 

Έχει γίνει ολόκληρη συζήτηση με αυτό το θέμα και μάλιστα βγήκαν και οι υπεύθυνοι του ζαχαροπλαστείου να δικαιολογηθούν...αλλά δεν θυμάμαι πού είναι.Ρώτα τους αναλυτικά για την διακόσμηση.Αν είναι να τα κουβαλήσεις όλα εσύ...δεν λέει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ όμορφο κι αυτό!!Βρήκες τί διακοσμητικό θα βάλεις στην δική σου μπομπονιέρα??

οχι συνονοματη, την εχω αφησει σε δευτερη μοιρα τη δικη μου μπομπονιερα!!!!:P

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει ολόκληρη συζήτηση με αυτό το θέμα και μάλιστα βγήκαν και οι υπεύθυνοι του ζαχαροπλαστείου να δικαιολογηθούν...αλλά δεν θυμάμαι πού είναι.Ρώτα τους αναλυτικά για την διακόσμηση.Αν είναι να τα κουβαλήσεις όλα εσύ...δεν λέει!

 

Το θυμάμαι κι εγώ! Πέρσυ ήταν, είχε γίνει ντόρος, εδώ υπάρχουν κάποιες ''αντιπαραθέσεις'' από το post 19 και μετά.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51809&highlight=%E3%EB%F5%EA%E1+internet

 

Μάλιστα είχε γίνει και αντιπαράθεση με άλλο γνωστό σάϊτ γλυκών. Φυσικά δε θέλω να δώσω αρνητική εντύπωση σε κανένα κατάστημα, απλά αν θέλει η Κορνηλία, να διαβάσει τα σχετικά. Τηλέφωνο οπωσδήποτε πριν πας για τις λεπτομέρειες!

 

 

κοριτσακια???καμια εδω?

 

Εγώ εδώ είμαι!!! Τώρα που κατάφερα να μπω δηλαδή, νωρίτερα πάλι τα είχε παίξει ο διακομιστής!!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

χμ...ναι...τα εχω μπουρδουκλωσει λιγακι ε?εσυ τον εχεις βαφτισει τον ζουζουνο σου, σωστα???παω με χρονοκαθυστερηση, ο διακομιστης μου ειναι απασχολημενος!!!!χαχαχα!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγο μου απαντησαν απο το sweet corner. τελικα αυτο που πρεπει να κανω ειναι να ρωτησω την εκκλησια αν παρεχει και δευτερο τραπεζι για τα γλυκα, που πρεπει να εχει αν θυμαμαι καλα απο τη βαπτιση του γιου μου. παντως βρηκα πολυ ωραιο γλυκακι με 1,20! ας ελπισουμε οτι δεν θα εχω παρατραγουδα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...