Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες...Με το καλό οι βαπτίσεις-γαμοβαπτίσεις σας!!!!!Πω πω σας διάβασα κ αγχωθηκα!!!!Θέλω κ εγώ κάπου το καλοκαίρι(έλεγα Ιούλιο) να κάνω την βάπτιση της μικρής μου αλλά ακόμα δεν έχω κανονίσει τίποτα!!!!Ομολογώ πως θα ήθελα να κάνουμε κ τον θρησκευτικό μαζί αλλά επειδή τα οικονομικά είναι αθλια μάλλον θα το αφήσουμε τελικά...Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω...Μένουμε στην Πάτρα τα τελευαία χρόνια αλλά οι περισσότεροι φιλοι κ συγγενείς είναι απο μακριά κ σκέφτομαι πως δεν μπορώ να μην κάνω ένα τραπέζι..ένα κάτι!!!Ειδικά αν κάνω κ γάμο..Αυτός είναι κ ο λόγος που έχουμε καθυστερήσει τόσο να βαπτίσουμε το μωρό μας!!!Έχω αρχίσει να αγχώνομαι πραγματικά..απο που να αρχίσω??Δεν ξέρω..Τέλος πάντων..με το καλό σε όλες!!!!

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

oyffff εφυγαν τα κουμπαρια.. τα οποια μενουν στο διπλανο διαμερισμα ετσι? παλι κουρουμπελα ιγναμε με τα βοτκακια και παω να την πεσω γιατι δεν επικοινωνω.. δουλευω κ αυριο

 

χριστινιω... οποτε το 8ελεις το πουκιδι στο στελνω κουβα αεροπλανικως.. μην αγχω8εις κα8ολου ειναι εντελω ςκαλοβολη και κοιμαται σε οποιο σπιτι ανεξαρτητα με τοι αν ειμαι εγω εκει ή οχι (την εχω..εκπαιδευμενη και λογω ειδικων συνθηκων μενει εκτος αθηνων λεπτομερειες αυριο)

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

oyffff εφυγαν τα κουμπαρια.. τα οποια μενουν στο διπλανο διαμερισμα ετσι? παλι κουρουμπελα ιγναμε με τα βοτκακια και παω να την πεσω γιατι δεν επικοινωνω.. δουλευω κ αυριο

 

χριστινιω... οποτε το 8ελεις το πουκιδι στο στελνω κουβα αεροπλανικως.. μην αγχω8εις κα8ολου ειναι εντελω ςκαλοβολη και κοιμαται σε οποιο σπιτι ανεξαρτητα με τοι αν ειμαι εγω εκει ή οχι (την εχω..εκπαιδευμενη και λογω ειδικων συνθηκων μενει εκτος αθηνων λεπτομερειες αυριο)

 

 

Την θέλω,την θέλω!!!:D

Πεθαίνω για κοριτσάκια,ειδικά για κάτι κουκλιά σαν την δική σου!!Και μην ανησυχείς...όλα τα μωράκια με βλέπουν και τρελαίνονται!!Ο Χάρης μου λέει ότι τα μαγνητίζουν τα μαγουλάκια μου,γιατί στα μωρά αρέσει οτιδήποτε το φουσκωτό!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

χχαχαχαχαχα και που να σου πω τη σημερινη της κατακτηση.,.,. 8μηνων και τα κανεισ ε γιο γιο παρακαλω..ουτε καν που 8α σε ταλαιπωρησει

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χχαχαχαχαχα και που να σου πω τη σημερινη της κατακτηση.,.,. 8μηνων και τα κανεισ ε γιο γιο παρακαλω..ουτε καν που 8α σε ταλαιπωρησει

 

 

Καλέ δεν μασάω εγώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

Μπράβο στο πουκίδι πάντως!!Πολύ προχωρημένη την βρίσκω!!!;)

Link to comment
Share on other sites

κανει καλη δουλεια η μαμα μου χριστινιω.. απο κά8ε άποψη...και αναπτυξιολογικα και λεκτικά και σε συμπεριφορά και στα παντα ολα... κα8ε παρακσευη που παω και την βλεπω βλεπω ΑΛΛΟ παιδι...ολοενα με κατι καινουργιο και νεοτερο και κλπ

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

κανει καλη δουλεια η μαμα μου χριστινιω.. απο κά8ε άποψη...και αναπτυξιολογικα και λεκτικά και σε συμπεριφορά και στα παντα ολα... κα8ε παρακσευη που παω και την βλεπω βλεπω ΑΛΛΟ παιδι...ολοενα με κατι καινουργιο και νεοτερο και κλπ

 

 

Μπράβο στην μανούλα!!Γι'αυτό είπες ότι δεν της χαλάς χατήρι,ε??Επειδή είναι τόσο άξια...

Εμένα η δική μου,αν ήταν καλά και είχε εγγόνι,στην καλύτερη περίπτωση θα το ξεχνούσε σε κάποια αίθουσα που θα είχε πάει να βγάλει λόγο.Και θα αναρωτιόταν μετά τί ξέχασε...

Link to comment
Share on other sites

psit αγαπακι? κα8ε μανα κανει το καλύτερο που μπορεί...αλήθεια σ λεω..δεν ξερω τι και πως αλλά ειλικρινά την νιωθω τη μανα σου...και μου ακουστηκες σαν το πουκιδι μου σε 15 χρονια "νταξ εγω μεγαλωσα με τη γιαγια γιατι η μανα μ επηζε με τα κωλοπεριοδικα της".... αλλα ειλικρινά σου μιλάω..καθε μια μας κανει το καλύτερο που μπορει..με τον τρόπο που ξερει...

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

και επειδη με βαρεσαν τα βοτκακια...οντως παω για υπνο...εσ αυριον τσουπρακι ;)

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

psit αγαπακι? κα8ε μανα κανει το καλύτερο που μπορεί...αλήθεια σ λεω..δεν ξερω τι και πως αλλά ειλικρινά την νιωθω τη μανα σου...και μου ακουστηκες σαν το πουκιδι μου σε 15 χρονια "νταξ εγω μεγαλωσα με τη γιαγια γιατι η μανα μ επηζε με τα κωλοπεριοδικα της".... αλλα ειλικρινά σου μιλάω..καθε μια μας κανει το καλύτερο που μπορει..με τον τρόπο που ξερει...

 

 

Μην το παλεύεις...:P

Η δική μου μάνα είναι μια κατηγορία από μόνη της...που απλά δεν παίζεται.

Είναι να μην σου τύχει.

Περιμένω εναγωνίως την πουκοάφιξη!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα εχει πανακριβα!!!τη διπλη τιμη απ'οτι θα τα παρω!!!αν θελω τα βρισκω κ τετραγωνα αλλα δε με χαλαει και το στρογγυλο!!!

Καλημέρα σε όλες!!!

beloved,

σε παρακαλώ, επειδή κι εγώ θέλω το βαζάκι, μήπως μπορείς να γράψεις τι τιμή βρήκες και για το κουταλάκι και από πού;

Ευχαριστωωωώ...

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω και γω κάτι?Θα βαφτίσω ένα κοριτσάκι τέλη Σεπτεμβρίου.Θα πάρω καλοκαιρινά βαφτιστικά ή χειμωνιάτικα?Και τα χειμωνιάτικα θα έχουν βγει τέλη Αυγούστου για να ψωνίσω?Έχετε ανάλογη εμπειρεία?Γιατί αν και τέταρτη φορά νονά ,πρώτη φορά βαφτίζω Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω και γω κάτι?Θα βαφτίσω ένα κοριτσάκι τέλη Σεπτεμβρίου.Θα πάρω καλοκαιρινά βαφτιστικά ή χειμωνιάτικα?Και τα χειμωνιάτικα θα έχουν βγει τέλη Αυγούστου για να ψωνίσω?Έχετε ανάλογη εμπειρεία?Γιατί αν και τέταρτη φορά νονά ,πρώτη φορά βαφτίζω Σεπτέμβρη.

 

 

Εγώ το γιο μου αρχές Σεπτέμβρη τον βάφτισα, είχαμε θαλασσινό θέμα και πήραμε καλοκαιρινά ρούχα. Ουσιαστικά κάτι ενδιάμεσο είναι, δηλαδή φοριούνται και φθινόπωρο και άνοιξη. Πόσο του Σεπτέμβρη? Αλλά και τέλη να είναι, είναι ακόμα καλοκαίρι. Πάρε κάτι ντεμί, ούτε υπερβολικά ανάλαφρο, ούτε ζεστό βέβαια! Εμείς τα ψωνίσαμε Ιούνη, νωρίς νωρίς!

Με το καλό!! Πάντα άξια!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

οuuuuouuiuu καλε γειαααα σας! να ρωτησω κατι ρε κοπελουδες. το τραπεζι γλυκών και γλυκηστηριων ειναι "υποχρεωτικό" στο πρωτοκολο βαφτισης?

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...