Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Καλησπερα σας

να κανω μια ερωτηση?

Λεω να βαλω το τραπεζι ευχων στην εκκλησια επειδη το κεντρο δεν εχει χωρο. Θα βαλω δηλ τις μπομμπονιερες σκετες χωρις κουφετα και διπλα λεω να εχει ενα τραπεζι με διαφορα γυαλινα βαζα με διαφορα κουφετα με τις ετικετες τους αλλα βαζα με καραμελιτσες διακκοσμημενο βεβαια το τραπεζι και μεενα βιβλιο ευχων ωστε ολοι πριν φυγουν να φτιαχνουν τα χωνια με τα κουφετα τους και να γραφουν στο βιβλιο. Τι λετε?Το εχετε ξαναακουσει αυτο?Θα δουλεψει?:rolleyes:

 

ωραιο να βαζουν μονοι τους αλλα να ειναι σε 2 σημεια να μην στριμωχνονται.το βιβλιο παρτο στο κεντρο κ αστο πανω στο τραπεζι που τρωνε,θα το μετακινουν κ μονοι τους.μπορεις να γραψεις απ εξω σε ενα καρτελακι "παρακαλω μπορεις να με δωσεις κ στους διπλα;;"πλακα θα εχει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pasxalitsa σε όσα προσκλητήρια έχω πάρει μέχρι τώρα,γράφουν το επώνυμο και των γονιών και του νονού/νονάς.Από την άλλη έχω δει κάποια προσκλητήρια σε διάφορα sites που το ύφος του κειμένου είναι σε πιο παιχνιδιάρικο στυλ και απλά γράφουν τα ονόματα.Εσύ κάνε αυτό που σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

να κανω μια ερωτηση?

Λεω να βαλω το τραπεζι ευχων στην εκκλησια επειδη το κεντρο δεν εχει χωρο. Θα βαλω δηλ τις μπομμπονιερες σκετες χωρις κουφετα και διπλα λεω να εχει ενα τραπεζι με διαφορα γυαλινα βαζα με διαφορα κουφετα με τις ετικετες τους αλλα βαζα με καραμελιτσες διακκοσμημενο βεβαια το τραπεζι και μεενα βιβλιο ευχων ωστε ολοι πριν φυγουν να φτιαχνουν τα χωνια με τα κουφετα τους και να γραφουν στο βιβλιο. Τι λετε?Το εχετε ξαναακουσει αυτο?Θα δουλεψει?:rolleyes:

 

Αν έχει κακοκαιρία και κάνει κρύο δεν θα γράψουν πολλοί. Αλλά αν βρέχει θα σου υγροποιηθούν οι σελίδες μπορεί και να σου λερωθουν ή σκιστουν. Καλύτερα στο κέντρο που θα ναι πιο χαλαρός ο κοσμος καιμπορείς να το δώσεις και η ίδια σε φίλους σου να γράψουν!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις στο προσκλητηριο που ειχαμε ποιηματακι δε βαλαμε επωνυμα ειχαμε και διπλη βαφτιση αρα διπλους νονους οποτε ητανε πολλα ολα αυτα... το βιβλιο κι εγω προτιμω στο μαγαζι, το δωσαμε χερι με χερι και πηγε σε ολα τα τραπεζια!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

οσο για το να φτιαχνουν μονοι τους μπομπονιερες ειναι ωραιο αλλα για καλοκαιρι. αν σου βρεχει η φυσαει η εχει κρυο, ποιος θα κατσει και ενδεχομενως εχοντας και παιδια απο το χερι που θα φοβουνται μη κρυωσουν, να φτιαξει μονος του'??? θα δημιουργηθει χαμος ισως. οι πιο γεροι αποκλειεται να κατσουν να το κανουν.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα!!!καμια μαμα που τρεχει να οργανωσει βαπτιση για ιουνιο?εμεις θα κανουμε το θρησκευτικο μας γαμο(επιτελους!!) και τη βαπτιση του ιωαννη μας μαζι που θα εχει θεμα πειρατες. εχω βρει μπομπονιερες, προσκλητηρια, το νυφικο και ψαχνω για μαγαζι για φαγητο, μιας και θα γινει κυριακη πρωι.

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω! κι επειδη τα οικονομικα μας ειναι πολυ στεναχωρα, εχω ξεκινησει απο τον προηγουμενο Ιουνιο να προετοιμαζομαι. προσπαθω πολυ να υλοποιησω ολα αυτα που εχω στο μυαλο μου στο μικροτερο δυνατο κοστος. η βαπτιση μας θα εχει θεμα τα αγγελακια - κοριτσακια, σε λευκο και χρυσο χρωμα. ο,τι βοηθεια χρειαστεις πες μου. με το καλο!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ασε, μη τα συζητας. κι εγω τωρα αυτα υπολογιζα. προσπαθω να τα κανω ολα εγω προκειμενου να γλιτωσω χρηματα. υπαρχει μεγαλη αισχροκέρδεια σε ο,τι εχει να κανει με μωρα, βαφτισια και γαμους. σε πατανε πανω στη χαρα σου για να σου τα παρουν. ειναι δυνατον μια λαμπαδα με δυο τουλια κι ενα μικρο ξυλινο διακοσμητικο να στοιχιζει 100 ευρω;

εγω βρηκα στο ebay μια κουκλα πανινη αγγελακι 70 εκ. και τη πηρα 15 ευρω με τα εξοδα αποστολης και θα κανω λαμπαδα που φυσαει!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φαντασου εγω που εχω και το γαμο μαζι?

η λαμπαδα ειναι του νονου γιατι να τη φτιαξεις εσυ?

εμενα θα ειναι δυο οι νονοι αρα θα μοιραστουν τα εξοδα τους. και οι κουμπαροι του γαμου ειναι ζευγαρι. καμια καλη ιδεα για τα δωρα των κουμπαρων?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια εγω θα γινω νονα τον ιουνη, εχω γραψει και στα σχετικα ποστ, αλλα ειπα να ρωτησω και εδω μπας και ξερει καμια γιατι απαντηση σε αυτο δεν εχω παρει, σε ολα τα αλλα με βοηθησαν πολυ οι κοπελες να ειναι καλα, ειδα μεσα στο φορουμ το kosmima.gr που εχει σταυρους και θελω να ρωτησω υπαρχει καμια που εχει ψωνισει απο αυτο το σαιτ και εχει μεινει ικανοποιημενη; να ξερω γιατι δινεις και αρκετα λεφτα αν μπορω να το εμπιστευτω, αν ξερει καμια θα με υποχρεωσει σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

φαντασου εγω που εχω και το γαμο μαζι?

η λαμπαδα ειναι του νονου γιατι να τη φτιαξεις εσυ?

εμενα θα ειναι δυο οι νονοι αρα θα μοιραστουν τα εξοδα τους. και οι κουμπαροι του γαμου ειναι ζευγαρι. καμια καλη ιδεα για τα δωρα των κουμπαρων?

 

νονα θα γινει η αδερφη μου και την οργανωνουμε μαζι τη βαφτιση. εχουμε κι οι δυο λογο και αποψη σε ολα. ασε που θα τα φτιαξουμε ολα μαζι. ακομα και τα μαρτυρικα και τα υπολοιπα της κολυμπηθρας.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

λες; μακαρι! εχω μανια με τα πρωτοτυπα πραγματα και προσπαθω να τα κανω ολα με οσο πιο λιγα χρηματα γινεται λογω... αφραγκιας! κατσε να ανεβασω και τις μπομπονιερες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτες θα ειναι και οι μπομπονιερες μας

 

http://www.barkas.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2153&category_id=109&option=com_virtuemart&Itemid=57〈=el

 

θα κρεμασουμε τρια χρυσα κουφετα τυλιγμενα ενα ενα σε ασπρη δαντελα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτες θα ειναι και οι μπομπονιερες μας

 

http://www.barkas.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2153&category_id=109&option=com_virtuemart&Itemid=57〈=el

 

θα κρεμασουμε τρια χρυσα κουφετα τυλιγμενα ενα ενα σε ασπρη δαντελα.

 

 

Άψογες και οι μπομπονιέρες σας!!!Δεν τις έχω δει πουθενά!!Δεν έχω λόγια κοριτσάκι μου!!!Το θέμα με τα αγγελάκια είναι από τα αγαπημένα μου!!

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαιρομαι που σου αρεσουν. ποτε μετακομιζεις; μηπως προλαβαινεις να ερθεις στη βαφτιση;

 

Το πότε μετακομίζω είναι μια μεγάλη ιστορία...Θα σου στείλω σε λίγο πμ.:)

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η κουκλα που θα βαλω στη λαμπαδα και οπως ειπα και παραπανω μου στοιχισε 15 ευρω!

 

BynLB8WkKGrHqRhYEw4LGQbBMSfyty0_3.jpg

κορνηλια ειναι απιστευτα ομορφο το αγγελακι και οι μπομπονιερες θα ειναι πολυ εντυπωσιακες!!!καλη επιτυχια ευχομαι και οτι χρειαστεις πες μου να σε βοηθησω!!!!εμενα μου ηρθε χθες το ενα δειγμα της παιδικης μπομπονιερας και μου αρεσει απιστευτα. θα αναρτησω φωτο εντος ολιγου!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

pc120032.jpg

Uploaded with ImageShack.us

πως σας φαινεται?οι μισες θα γινουν κοκκινες και οι αλλες μισες μπλε εντονο προς τυρκουαζ!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...