Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

ναι όντως το κατάστημα αυτό έχει ποικιλία φορεμάτων.

Το αρνητικό είναι η συμπεριφορά και η εξυπηρέτηση της ιδιοκτήτριας...

μιλάει πολύ δυνατά και το ύφος της σε συνδιασμό με το λεκτικό της κάνει τους πελάτες να αισθάνονται άβολα και πολλές φορές προσβεβλημένοι...

Την τελευταία μου φορά εκεί, έτσι όπως δοκίμαζα φορέμα και ήμουν έτοιμη να το κλείσω, ακούω μια συνατή φωνή μπροστά στον κόσμο, που μ'έκανε να υρίσω το κεφάλι και να δω τί γίνεται. Ήταν μια πελάτισα που ήθελε να δώσει προκαταβολή για ένα φόρεμα αξίας 350?, τότε η "κυρία" της είπε ότι πρέπει να δώσει τουλάχιστον 200? για να μη το πάρει άλλη.. κι όταν η πελάτισα της είπε μισό λεπτό γιατί δεν κρατάω τόσα επάνω μου αλλά γύρω στα 160, εκείνη της φώναξε μέσα σε όλον τον κόσμο: "μα καλά πας για ψώνια και δεν κρατάς λεφτά? "

Η πελάτισα κοκκίνισε από ντροπή, γιατί όλοι την κοίταξαν και κάποιοι δεν είχαν ακούσει την προηγούμενη συζήτηση, και είπε ότι θα πάει απέναντι στην τράπεζα να σηκώσει κι άλλα λεφτά. Μετά από 5 λεπτά επέστρεψε, συγκρατώντας τα νεύρα της από την προηγούμενη προσβολή, και της είπε ότι επειδή πλέον δεν αισάνεται καλά μέσα της, ότι ήθελε να ακυρώσει την προ ολίγων λεπτών κράτηση. Η ιδιοκτήτρια της είπε ότι τώρα τα λεφτά δεν επιστρέφονται κι ότι θα έπρεπε να αγόραζε κάτι άλλο και τα χρήματα να συμψιφιστούν.. Αν είναι δυνατόν!Φυσικά απόδειξη δεν είχε κόψει....

Όλοι όσοι ήταν μέσα ένιωσαν άσχημα, και μέσα σε λίγα λεπτά άδειασε το μαγαζί!

Κρίμα, γιατί θα μπορούσε να ήταν σε όλα τέλεια (και ρούχα και εξυπηρέτηση)

 

Σημ. αναφέρομαι στη φίλη που συμβούλεψε το κατάστημα Rula στη Ν.Ιωνία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια

Βαφτιζ και εγω το αγορακι μου στις 2 οκτωβριου και το θεμα μας ειναι η βεσπα.Εχετε καποια ιδεα για τι μπορω να βαλω στο τραπεζι των ευχων πυο να εχει θεμα τη βεσπα?Και απο που νπορω να το αγορασω ή να το νοικιάσω?

Επισης θελω να βρω χαρτοπετσετες που να γραφουν το ονομα του μωρου. στο εφωτερικο βρισκω διαφορα sites που κανουν χαρτοπετσετες personalised και μπορω να γραψω οτι θελω σε αυτες. ΥΠάρχει κατι αντιστοιχο στην Ελλαδα?

 

νομιζω πως αν πας σε καποιο ανθοπωλειο ή μπαλοναδικο θα μπορεσεις να νοικιασεις κατι. τωρα οσο αναφορα τις χαρτοπετσετες κοιτα στις εταιρειες που φτιαχνουν επαγγελματικα δωρα ή σε αυτες που διοργανωνουν γαμους, βαπτισεις, συνεδρια κλπ.

 

και κατι ασχετο. επειδη απο τωρα ( αν και ειναι νωρις ) ψαχνομαι για τη βαφτιση της βουβουζελας μου και εχω σκεφτει σαν θεμα τα αγγελακια, οποια κοπελα δει καποια ωραια μπομπο - περα απο τα συνηθισμενα - ας με ενημερωσει please!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

τιποτα! εγω λεω να επιμεινεις να βρεις τους paper pack στο τηλεφωνο και γρηγορα γιατι πολλες απο αυτες τις αποθηκες αυγουστο κλεινουν!!!!

 

Αυτοι δεν δινουν λιανικη... εδω για να δωσουν χονδρικη , θελουν να τους στειλεις την εναρξη της εταιριας σου στην εφορια...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι δεν δινουν λιανικη... εδω για να δωσουν χονδρικη , θελουν να τους στειλεις την εναρξη της εταιριας σου στην εφορια...

Πρωτον νομιζω πως αν στα απο κει μαλλον ασχετος στο ειπε...

Και αν το κανουν αυτο νομιζω πως μπορει να ναι και "παρανομο" (????)...που ακουστηκε για να ψωνισεις να σου ζητανε την εναρξη?? το επαγγελματικο αφμ ναι. αλλα την εναρξη????

εγω παντως εχω παει εκει και εχω ψωνισει. ουτε αφμ ουτε εναρξη ουτε τιποτα δε μου ζητησε κανεις.

 

μηπως εννοεις κανενα αλλο paper pack? αυτο που λεμε εμεις ειναι στο ηρακλειο/κρητη!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω πως αν πας σε καποιο ανθοπωλειο ή μπαλοναδικο θα μπορεσεις να νοικιασεις κατι. τωρα οσο αναφορα τις χαρτοπετσετες κοιτα στις εταιρεειες που φτιαχνουν επαγγελματικα δωρα ή σε αυτες που διοργανωνουν γαμους, βαπτισεις, συνεδρια κλπ.

 

και κατι ασχετο. επειδη απο τωρα ( αν και ειναι νωρις ) ψαχνομαι για τη βαφτιση της βουβουζελας μου και εχω σκεφτει σαν θεμα τα αγγελακια, οποια κοπελα δει καποια ωραια μπομπο - περα απο τα συνηθισμενα - ας με ενημερωσει please!

εχω καποια ιδιαιτερα ξεχωριστα σχεδια για μπομπο στο θεμα που σου αρεσει αν σε ενδιαφερει μπορω να σου τα στειλω με e mail

Link to comment
Share on other sites

angeleyes θα με ενδιεφερε πολυ να τις δω. γιατι δεν τις ανεβαζεις εδω να τις δουμε ολες, οπως ειπε και η dora, να κανουμε κι ενα δημοψηφισμα για το ποια ειναι η καλυτερη;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια.

Βαφτιζω και εγω την μπεμπα μου στις 11 σεπτεμβριου και τρεχω γιατι τα αποφασισαμε λιγο αργα.Μαγαζι για μετα να φανταστειτε ακομα δεν εχω κλεισει .Εχω λιγο αγχος αλλα νομιζω οτι θα τα καταφερω .Ελπιζω εδω που τα λετε να με βοηθησετε να ξεαγχωθω.Φιλακια

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλεισει μπουμπουνιερες , προσκλητηρια , φωτογραφο .Εχθες βρηκα και μια κοπελα να με βοηθησει στο στολισμο .Ελεγα να τα κανω μονη αλλα δεν νομιζω να μπορεσω μονη μου εκεινη την ημερα να στολισω τραπεζια και εκκλησια.Επισης εχω φτιαξει βιβλιο ευχων και βρηκα και φορεμα για μενα :D

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο λοιπον. οπως φαινεται τα εχεις ολα τακτοποιημενα, οποτε με το χωρο που θα κανεις τη δεξιωση μην αγχωνεσαι. εγω εκατσα σκεφτηκα γιατι να ταϊσω το καθενα που δεν πολυχωνευω; ετσι αποφασισαμε να δεξιωθουμε γονεις, αδερφια και κολλητους σε ενα ωραιο μεζεδοπωλειο της περιοχης και να το γιορτασουμε με αυτους που πραγματικα θελουμε. αλλα και κατι πιο "ανοιχτο" να θελεις να κανεις, παλι προλαβαινεις. μονο νομιζω πρεπει να βιαστεις για να δεις οσο πιο πολλους χωρους μπορεις, ωστε να δεις ποιος σου αρεσει και σε συμφερει περισσοτερο. καλο κουραγιο!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ.

 

Βασικα ειδα κατι χωρους αλλα ζητανε πολλα λεφτα και το θεωρω κοροιδια , ο αντρας μου ομως εχει αντιθετη αποψη θελει κατι καλο .Προσπαθω να τον πεισω να κανουμε κατι πιο απλο και φθηνο και μου εχει αναθεσει να το βρω εγω.Που να βρω ομως χρονο ? βλεπω να μην κανω τιποτα στο τελος χιχιχιχιιχ

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχην βρες λιγο χρονο να αλλαξεις το τικερακι σου. οχι μονο το εχεις γεννησει το παιδι, εδω συζηταμε για τη βαφτιση του! χα! χα!

 

οσο για τη δεξιωση τωρα, νομιζω πως μια μεση λυση ειναι μια μοντερνα ταβερνα με ωραιο ντεκορ, τυπου γκαζι & ψυρρη.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

xaxaxa εχεις δικιο , το αλλαζω

 

Ειναι μακρια του ψυρρη θα βαφτισω στο καβουρι .

Εν το μεταξυ ετοιμαζω παιδικες μπουμπουνιερες μονη μου καμια 30αρια , αγορασα κεσεδακια χρωματιστα και τα γεμιζω με μαρκαδορο και σφραγιδα , μπαλονια , γλυφιτζουρι καραμελες για τα μικρα παιδακια , γινονται πολυ ομορφα.Εσυ βαφτισες προσφατα? Δεν ξερω εν το μεταξυ αν να βαλω παγωτατζη ή να βαλω μπισκοτα με θεμα πριγκιπισα ή νεραιδα για γλυκο .Τι λες?

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα ντε και καλα στου ψυρρη, αλλα μια που να θυμιζει κατα κει. anyway, αυτο που φτιαχνεις φαινεται πολυ ωραιο και τα πιτσιρικια θα ξετρελαθουν. εγω βαφτισα το γιο μου το 2006 και τη κορη μου λεμε να τη βαφτισουμε τον Ιουνιο και σκεφτομαι να φερω καροτσακι με μαλλι της γριας, επειδη το θεμα μας θα ειναι τα αγγελακια και μου φαινεται οτι ταιριαζει. στη θεση σου μαλλον τον παγωτατζη θα διαλεγα, γιατι νομιζω οτι ειναι πιο εντυπωσιακος και σιγουρα γευστικα θα αρεσει περισσοτερο. αν το αποφασισεις παντως, θα ελεγα να βρεις καποιον πλανοδιο που θα σου ερθει με μια fix τιμη κι οχι καποιον που θα σε χρεωσει με το κομματι, γιατι δεν μπορεις να τον ελεγξεις. ακουσα μια περιπτωση που οι καλεσμενοι ηταν 150 και τους χρεωσε ο παγωτατζης 400 παγωτα! δηλαδη οι περισσοτεροι εφαγαν απο τρια ο καθενας; αλλα αντε να αποδειξεις οτι λεει ψεμματα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

θα ψαξω να βρω προτιμω να βαλω τα λεφτα στο λογ/σμο της μπεμπας παρα να δωσω να φανε.

 

λες να θελουν και οι μεγαλοι παιδικες,

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

kornilia φοβερα τα παπουτσακια προσπαθουσα να σου κατεβασω να δεις μια μπομπο με θεμα αγγελακια αλλα δεν ξερω πως να το κανω αν σε ενδιαφερει γραψε μου το e mail σου

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τελεια.Που τα ειδες? εμεις της πηραμε βαπτιστικο κανονικο αλλα δεν θα το βαλει απλα θα το εχω για του χρονου .Λεμε να παρουμε και εμεις πεδιλακι που θα της μπαινει .

Ειναι πολυ ομορφα ,

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...