Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

kalispera koritsia eima kainouria kai den eimai sigouri kan an grafo sto sosto meros...

 

leo na vaftiso to koritsaki mou ton iounio kai tha ithela to thema na einai i tinkerbell...thelo omos na einai ola sxetika..dld prosklitirio, decor, mpomponiera klp...

 

eimai apo kypro etsi mallon den xreiazomai katastimata...xreiazomai omos idees:)

merci:)

Για δές εδώ http://neraidamit.blogspot.com/2009/04/blog-post_6192.html βέβαια δεν είδα tinkerbell αλλά έχει πολλές νεράϊδες

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια βοήθεια, πού στο καλό θα βρώ τα ζελατινάκια που τυλίγουν τα γλυφειτζούρια; Έχω ψάξει όλο τον κόσμο και αλλού δεν τα έχουν καθόλου , αλλού έχουν τελειώσει και γενικώς 2 βδομάδες τώρα δεν έχω βρεί άκρη!!! Ξέρει καμία να με βοηθήσει;

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

http://www.keroplast.gr/elx/index.php?option=com_eshop&task=category&cid=2&Itemid=47

 

εγω αυτο εχω σταμπαρει για οταν ερθει η ωρα...

 

Αυτα που εχει ειναι λαμπαδες???τα πρωτα οκ φιανετε ειναι τα κερακια/...

Πιο κατω εχει ενα γαλαζιο και στην διπλα φωτο ενα μωβ...Ειναι λαμπαδα?????????????

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που εχει ειναι λαμπαδες???τα πρωτα οκ φιανετε ειναι τα κερακια/...

Πιο κατω εχει ενα γαλαζιο και στην διπλα φωτο ενα μωβ...Ειναι λαμπαδα?????????????

casperaki ola auta sthn selida einai lampades .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω πάρει ρολό ζελατίνας από βιβλιοπωλείο και το κόβω και ότι κομμάτι θέλω ....δεν ξέρω αν ύπάρχει και κάτι άλλο .....;)

Nα σαι καλά κοπέλα μου, σ' ευχαριστώ. Θα το ζητήσω έτσι.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

casperaki ola auta sthn selida einai lampades .

 

Συγγνωμη που θα φανω και ασχετη αλλα οταν λεμε λαμπαδες εννοω οχι μικρα.Τις λαμπαδες που τις αγοραζουμε στολισμενες και κανουν 80 ευρω πανω κατω....

Γιατι στην σελιδα φαινονται λεπτες και μικρες.

Αν μπορεις να μου εξηγησεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που θα φανω και ασχετη αλλα οταν λεμε λαμπαδες εννοω οχι μικρα.Τις λαμπαδες που τις αγοραζουμε στολισμενες και κανουν 80 ευρω πανω κατω....

Γιατι στην σελιδα φαινονται λεπτες και μικρες.

Αν μπορεις να μου εξηγησεις.

 

http://www.keroplast.gr/elx/index.php?option=com_eshop&task=view&id=64&Itemid=47

 

αν δεις λεει οτι ειναι 95 εκατοστα υψος και 4 διαμετρος.

 

Τοση ηταν και η δικη μας στη βαφτιση (περιπου)...

Link to comment
Share on other sites

http://www.keroplast.gr/elx/index.php?option=com_eshop&task=view&id=64&Itemid=47

 

αν δεις λεει οτι ειναι 95 εκατοστα υψος και 4 διαμετρος.

 

Τοση ηταν και η δικη μας στη βαφτιση (περιπου)...

 

ναι !!!δεν το ειχα δει!!!!απλα με τοσο ΜΙΚΡΕΣ τιμες απορησα και λεω θα ειναι τα κερακια που αγοραζουμε μαζι με την λαμπαδα!!!!Σε ευχαριστω πολυ!!!

Να ρωτησω κ κατι ακομα....χρειαζομαι και καποιου ειδους βαση?πως θα στεκετε???ειμαι παντελως ασχετη και ειμαι και νονα......αλαλ τοοοτε ειχα παει και τα πληρωσα μονο η φιλη μου τα ειχε διαλεξει.δεν ασχοληθηκα καθολου

Link to comment
Share on other sites

ναι !!!δεν το ειχα δει!!!!απλα με τοσο ΜΙΚΡΕΣ τιμες απορησα και λεω θα ειναι τα κερακια που αγοραζουμε μαζι με την λαμπαδα!!!!Σε ευχαριστω πολυ!!!

Να ρωτησω κ κατι ακομα....χρειαζομαι και καποιου ειδους βαση?πως θα στεκετε???ειμαι παντελως ασχετη και ειμαι και νονα......αλαλ τοοοτε ειχα παει και τα πληρωσα μονο η φιλη μου τα ειχε διαλεξει.δεν ασχοληθηκα καθολου

Nαι χρειαζεται...ενα παιδακι να την κραταει:!::!::!::-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nαι χρειαζεται...ενα παιδακι να την κραταει:!::!::!::-)

 

?????????????το κραταει παιδακι???σοβαρα???

εχω παει σε βαπτισεις αλλα δεν εχω δει κατι τετοιο!!!νομιζα οτι στερεωνοταν σε καποια βαση/......μην με μπερδευεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Σε μας στην Βορεια Ελλαδα την λαμπαδα την κραταει ενα παιδακι. Τουλαχιστον αυτο γινεται σε ολες τις βαφτισεις που εχω παει...

 

Πολυ ωραια!!!!μου αρεσει παρα πολυ αυτο!!!τι πιο ωραιο απο το να το κραταει καποιο παιδακι που αγαπας???!!!!

ακυρη δηλαδη η βαση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παλι....

8 μαιου στις 7 ειναι η βαπτιση.

βρηκα ενα πολυ ωραιο παντελονι κ πουκαμισο μακρυμανικο για το παιδι λινο.

Θα κοιταξω και για καποιο "μπουφανακι" για απο πανω.Αλλα ειναι ο καιρος τοτε για λινο?μηπως κρυωσει.

Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα ο μικρος μου τοτε θα ειναι 13 μηνων.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παλι....

8 μαιου στις 7 ειναι η βαπτιση.

βρηκα ενα πολυ ωραιο παντελονι κ πουκαμισο μακρυμανικο για το παιδι λινο.

Θα κοιταξω και για καποιο "μπουφανακι" για απο πανω.Αλλα ειναι ο καιρος τοτε για λινο?μηπως κρυωσει.

Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα ο μικρος μου τοτε θα ειναι 13 μηνων.

 

την ιδια μερα βαφτιζουμε,εγω πρωι!εμενα θα ναι 14!φαντασου οτι στα κοριτσια εχει κ πιο καλοκαιρινα..στη χειροτερη τους βαζουμε αλλα μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν ξέρω αν θα καταχραστώ το χώρο αλλά πρέπει να σας πω τον πόνο μου.'Εχω κλείσει 25 Απριλίου την εκκλησία για βάπτιση και δεν έχω κάνει τίποτα.Η μαμά μου δεν μπορεί να κρατήσει τη μικρή γιατί....δεν κατάλαβα γιατί, η κυρία που με βοηθάει καμιά φορά με την μικρή (και είναι η μονη που έχω εμπιστοσύνη) θα λείπει 15 μέρες Ρουμανία, η πεθερά μου δεν μου λέει καν πόσα άτομα θέλει να καλέσει.Έχω σημειώσει μερικά καταστήματα, από αυτά που προτείνετε στο forum να πάω να κοιτάξω και δεν ξέρω πότε θα πάω;Τι λέτε να την ακυρώσω;θα προλάβω;Πόσες μέρες κάνουν να σου φέρουν τα πράγματα από τη στιγμή που θα παραγγείλεις;Θυμάμαι στο γάμο έγινε ένα λάθος στα προσκλητήρια και χρειάστηκαν ακόμη 15 μέρες.

Άσε που έτσι όπως πάει με την φόρμα θα πάω στην εκκλησία. Επίσης πώς σας φαίνεται να βάλω κουστούμι με ένα ωραίο τοπ και όχι φουστάνι;Αν και μεταξύ μας στο καλό μου κουστόυμι δεν χωράω ακόμη (θεόστενα πια ήταν όλα μου τα ρούχα, τώρα το καταλαβαίνω!).Τώρα σοβαρά νομίζετε ότι προλαβαίνω;

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

nekt εγω σκεφτομαι να κανω την βαπτιση κατα τον μαιο αλλά ακόμα ουτε εκκλησια εκλεισα ουτε τιποτε αλλο. Εχουμε ολο τον μαρτιο μπροστα μας

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν θα καταχραστώ το χώρο αλλά πρέπει να σας πω τον πόνο μου.'Εχω κλείσει 25 Απριλίου την εκκλησία για βάπτιση και δεν έχω κάνει τίποτα.Η μαμά μου δεν μπορεί να κρατήσει τη μικρή γιατί....δεν κατάλαβα γιατί, η κυρία που με βοηθάει καμιά φορά με την μικρή (και είναι η μονη που έχω εμπιστοσύνη) θα λείπει 15 μέρες Ρουμανία, η πεθερά μου δεν μου λέει καν πόσα άτομα θέλει να καλέσει.Έχω σημειώσει μερικά καταστήματα, από αυτά που προτείνετε στο forum να πάω να κοιτάξω και δεν ξέρω πότε θα πάω;Τι λέτε να την ακυρώσω;θα προλάβω;Πόσες μέρες κάνουν να σου φέρουν τα πράγματα από τη στιγμή που θα παραγγείλεις;Θυμάμαι στο γάμο έγινε ένα λάθος στα προσκλητήρια και χρειάστηκαν ακόμη 15 μέρες.

Άσε που έτσι όπως πάει με την φόρμα θα πάω στην εκκλησία. Επίσης πώς σας φαίνεται να βάλω κουστούμι με ένα ωραίο τοπ και όχι φουστάνι;Αν και μεταξύ μας στο καλό μου κουστόυμι δεν χωράω ακόμη (θεόστενα πια ήταν όλα μου τα ρούχα, τώρα το καταλαβαίνω!).Τώρα σοβαρά νομίζετε ότι προλαβαίνω;

Καταρχήν όχι πανικός! Σίγουρα προλαβαίνεις! Εγώ έχω κλείσει για 18 Απρίλη. Άκου τι έκανα εγώ: Ξεκίνησα νωρίς γιατί νόμιζα οτι χωρίς βοήθεια απο κανέναν ούτε με τα παιδιά ούτε με το σπίτι ούτε με το θέμα βάφτιση δεν θα προλάβαινα. Αποτέλεσμα: τα έχω όλα έτοιμα και κάθονται στην ντουλάπα. Τα έφτιαξα όλα μόνη μου και μου πήρε 2 εβδομάδες. Και έραψα και 40 μπομπονιέρες στο χέρι!!!!!! Κατέληξα στο οτι εκείνη την ημέρα είναι το τρέξιμο όσο νωρίς κι αν ετοιμαστείς, μιας που θα τρέχω να στολίσω μόνη μου εκκλησία και κέντρο(ευτυχώς είναι και τα δυο δίπλα στο σπίτι). Γι' αυτό σου λέω μην πανικοβάλεσαι!!!! Σε ποια περιοχή είσαι;

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όχι πανικός! Σίγουρα προλαβαίνεις! Εγώ έχω κλείσει για 18 Απρίλη. Άκου τι έκανα εγώ: Ξεκίνησα νωρίς γιατί νόμιζα οτι χωρίς βοήθεια απο κανέναν ούτε με τα παιδιά ούτε με το σπίτι ούτε με το θέμα βάφτιση δεν θα προλάβαινα. Αποτέλεσμα: τα έχω όλα έτοιμα και κάθονται στην ντουλάπα. Τα έφτιαξα όλα μόνη μου και μου πήρε 2 εβδομάδες. Και έραψα και 40 μπομπονιέρες στο χέρι!!!!!! Κατέληξα στο οτι εκείνη την ημέρα είναι το τρέξιμο όσο νωρίς κι αν ετοιμαστείς, μιας που θα τρέχω να στολίσω μόνη μου εκκλησία και κέντρο(ευτυχώς είναι και τα δυο δίπλα στο σπίτι). Γι' αυτό σου λέω μην πανικοβάλεσαι!!!! Σε ποια περιοχή είσαι;

 

μιας και εχεις ηδη βαφτισει να σε ρωτησω.Η βαφτιση μας ειναι στις 7 το απογεμα.Σαββατο.Δεν ξερω αν εχει λειτουργια τα σαββατα....?και αν ναι φανταζομαι θα ειναι 5 με 6 ...εγω τι ωρα πρεπει να παω πιο πριν για να στολισω?κ μετα θα φυγω να ετοιμαστω κ θα αφησω το ντεκορ μονο του????μετα που τελειωνει η βαφτιση τι κανεις καθεσαι και τα μαζευεις ντυμενη χτενισμενη???Κατι δεν μου κολαει στο ολο σκηνικο...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όχι πανικός! Σίγουρα προλαβαίνεις! Εγώ έχω κλείσει για 18 Απρίλη. Άκου τι έκανα εγώ: Ξεκίνησα νωρίς γιατί νόμιζα οτι χωρίς βοήθεια απο κανέναν ούτε με τα παιδιά ούτε με το σπίτι ούτε με το θέμα βάφτιση δεν θα προλάβαινα. Αποτέλεσμα: τα έχω όλα έτοιμα και κάθονται στην ντουλάπα. Τα έφτιαξα όλα μόνη μου και μου πήρε 2 εβδομάδες. Και έραψα και 40 μπομπονιέρες στο χέρι!!!!!! Κατέληξα στο οτι εκείνη την ημέρα είναι το τρέξιμο όσο νωρίς κι αν ετοιμαστείς, μιας που θα τρέχω να στολίσω μόνη μου εκκλησία και κέντρο(ευτυχώς είναι και τα δυο δίπλα στο σπίτι). Γι' αυτό σου λέω μην πανικοβάλεσαι!!!! Σε ποια περιοχή είσαι;

 

Μπράβο χρυσοχέρα!!Πώς θαυμάζω τους ανθρώπους που πιάνουν τα χέρια τους.Είμαι Λαμπρινή.Μόλις βρω κάπου να την αφήσω λέω να πάω Περιστέρι που έχω τσεκάρει μερικά (Μικελίνα, Ροζ Σιελ κλπ) και Χαλάνδρι.Για κέντρο θα στείλω τον άντρα μου στην περιοχή (τα κλασικά για τέτοια μαγαζιά Λεύκες κ.α), αλλιώς...δυτικά που είναι η νονά μας.Απλά ήθελα λίγο χρόνο να ψάξω λίγο μην πάρω ότι βρω μπροστά μου και καταλήξω με μπομπονιέρες των 4 ευρώ.

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο χρυσοχέρα!!Πώς θαυμάζω τους ανθρώπους που πιάνουν τα χέρια τους.Είμαι Λαμπρινή.Μόλις βρω κάπου να την αφήσω λέω να πάω Περιστέρι που έχω τσεκάρει μερικά (Μικελίνα, Ροζ Σιελ κλπ) και Χαλάνδρι.Για κέντρο θα στείλω τον άντρα μου στην περιοχή (τα κλασικά για τέτοια μαγαζιά Λεύκες κ.α), αλλιώς...δυτικά που είναι η νονά μας.Απλά ήθελα λίγο χρόνο να ψάξω λίγο μην πάρω ότι βρω μπροστά μου και καταλήξω με μπομπονιέρες των 4 ευρώ.

Σου έστειλα πμ

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

μιας και εχεις ηδη βαφτισει να σε ρωτησω.Η βαφτιση μας ειναι στις 7 το απογεμα.Σαββατο.Δεν ξερω αν εχει λειτουργια τα σαββατα....?και αν ναι φανταζομαι θα ειναι 5 με 6 ...εγω τι ωρα πρεπει να παω πιο πριν για να στολισω?κ μετα θα φυγω να ετοιμαστω κ θα αφησω το ντεκορ μονο του????μετα που τελειωνει η βαφτιση τι κανεις καθεσαι και τα μαζευεις ντυμενη χτενισμενη???Κατι δεν μου κολαει στο ολο σκηνικο...

Δεν έχεις κάποιον να σε βοηθήσει; Εγώ θα πάω με τον άντρα μου μια ώρα νωρίτερα δλδ στις 11 γιατί η βάφτιση είναι στις 12 και μετά θα μαζέψει ο αδερφός μου με την κοπέλα του. Το κέντρο κανόνησα με τον ιδιοκτήτη να το στολίσουμε το βράδι μαζί. Πάντως και λειτουργία να έχει νομίζω οτι την κολυμπήθρα την έχουν σε άλλο χώρο οπότε θα μπορείς να στολίσεις. Πήγαινε καμια βδομάδα πρίν και βρές την νεοκόρο να σου δώσει πληροφορίες. Εγώ αυτό θα κάνω. Μη νομίζεις, και για μένα πρώτη φορά είναι, στην πρώτη βάφτιση ήμουν καλύτερα οικονομικά και τα είχα δώσει όλα έξω σε μαγαζί.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω βαπτίσει 2 παιδάκια ( έγινα νονά ) και την κόρη μου ως μαμά ....για το στολισμό στην κόρη μου έιχαμε αναθέσει σε ανθοπωλείο ....δεν έμπαινα τότε στο site αλλά κυρίως δεν έιχα καθόλυ χρόνο να κάνω κάτι μόνη μου ....είχαν στολίσει τέλεια και την εκκλησία και το χώρο της δεξίωσης .....αν δεν το αναθέσεις σε επαγγελματία θα έλεγα να το αναθέσεις σε κάποια κολλητή σου που να εμπιστευεσαι για να μην τρέχεις και δεν φτάνεις...η οποία μπορέι να πάει νωρίτερα ντυμένη ήδη να κάνει τα πάντα ....( θα συνενοηθείς με την εκκλησία πόσο νωρίς ) ....

 

΄Τώρα όσο για να ρούχα ...του βάζετε την πάνα και από πάνω λαδόπανα σετάκια μεταξωτά για κοριτσάκι και αντίστοιχα κορμάκι ή σετάκια φανελάκι βρακάκι για αγοράκι ....όχι αυτά τα απλά συνήθως έχουν κάτι πιο επίσημα εκεί που πουλάνε τα βαπτιστικά και τα λαδόπανα ....αυτά θα λαδοθούν και μετά τα πλένουν στην θάλασσα λέει ....από πάνω βάζεις τα ρούχα του μωρού .......θα έχεις πάρει και πετσέτες φυσικά για μετά την κολυμπίθρα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με μια ματια στο ιντερνετ για μπαλονια στολισμος εκκλησια ειδα οτι μια κατασκευη με το προσωπο του μικυ πανω πανω και ολο το υπολοιπο απλα μπαλονια εκανε 90 ευρω....τοσο εχουν αυτα ?δηλαδη θες 200 ευρω μονο για 2 τετοια ενα δεξια ενα αριστερα????εχετε καποιο σαιτ να προτινετε η απλα τοσο κανουν?

 

ακριβα δεν ειναι......γιατι δε σκεφτεσαι κατι αλλο χωρις μπαλονια???

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...