Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΧΑΡΤΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΕΣ ΜΠΑΛΕΣ ΑΠΟ ΡΙΖΟΧΑΡΤΟ.ΜΟΙΑΖΟΥΝΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ?

Αν ειναι περίπου σαν αυτα τα διακοσμητικά που πουλάνε στα jumbo σε μικρά νομίζω οτι έχω δεί σε ανθοπωλεία και στα pallet stores και σε κάτι τέτοια μαγαζάκια στην Αθήνα με είδη σπιτιού και διακόσμησης. Δεν βοήθησα πολύ εεε;;;;

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αν ειναι σαν τα φωτιστηκα τοτε στο ικεα θα βρεις.πωσ σκεφτεσαι να τις κανεις;

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣΩ ΣΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ,ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΧΥΛΙΑ.

ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΣ ΒΡΩ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣΩ ΣΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ,ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΧΥΛΙΑ.

ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΣ ΒΡΩ.

 

υπαρχουν καποιες μπαλες με λουλουδια οπως τις λες,με 3.50 ευρω.εγω θα προσπαθησω να τις καν ωμονη μου. αν καταλαβα καλα ειναισαν τα φωτιστηκα αλλα μικροτερα.καλη ιδεα

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΕΜΑΣΩ ΣΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΕΣ,ΑΣΤΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΧΥΛΙΑ.

ΕΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΣ ΒΡΩ.

 

Πολύ καλή η ιδέα σου!

Εγώ έλεγα να κρεμάσω φαναράκια με κορδέλες, αλλά αυτή η ιδέα νομίζω μου αρέσει περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

ωραιο,αν εχεις καποιον που ξερει μπορει να τα κανει στον υπολογιστη

 

 

Αυτο το site ειναι ελληνικο.

 

Μιλησα με την κοπελα και αναλαμβανει αν θελω και την εκτυπωση.

μπορει να το κανει και σε τυπογραφειο και στον δικο της εκτυπωτη.

 

θα με παρει τηλεφωνο να μου πει ποσο κοστιζει το ενα και ποσο το αλλο.

 

Μου αρεσε πολυ η ιδεα.

 

Ειδες το μωρο που εχει κανει? Ειναι καταπληκτικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΧΑΡΤΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΕΣ ΜΠΑΛΕΣ ΑΠΟ ΡΙΖΟΧΑΡΤΟ.ΜΟΙΑΖΟΥΝΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΝΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ?

 

Τωρα το πασχα θα βγαλουν τετοια φαναρακια.

Μπορεις να εκμεταλευτεις την ευκαιρια και να τα παρεις.

 

Tα JUMBO εχουν τα μικρα τωρα. Ισως ομως βγαλουν για πασχα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το πασχα θα βγαλουν τετοια φαναρακια.

Μπορεις να εκμεταλευτεις την ευκαιρια και να τα παρεις.

 

Tα JUMBO εχουν τα μικρα τωρα. Ισως ομως βγαλουν για πασχα.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως ξερετε που μπορω να βρω λαμπαδα για βαφτιση ΣΚΕΤΗ.θελω να την φτιαξω εγω/....αν ξερετε που εχει και τιμες περιπου??ζηταω πολλα ε??!!!!

ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ >>>ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ 3 τα κερακι σωστα.?και κουφετα μονο...5,7, 9.////????????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μηπως ξερετε που μπορω να βρω λαμπαδα για βαφτιση ΣΚΕΤΗ.θελω να την φτιαξω εγω/....αν ξερετε που εχει και τιμες περιπου??ζηταω πολλα ε??!!!!

ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ >>>ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ 3 τα κερακι σωστα.?και κουφετα μονο...5,7, 9.////????????

 

δεν ξερω στην αθηνα αλλα εγω ειχα παρει απο την πολη μου οταν βαφτισα με 3-4 ευρω!το πιστευεις;;κ ειναι πανακριβες εδω!απλα θα παρεις αυτες που ειναι κουφιες απο κατω για να ειναι ελαφρια.τωρα θελω να ψαξω κ εφω στην αθηνα παλι ,να την κανω εγω για την μπεμπα μου,αλλιως παλι απ εξω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μηπως ξερετε που μπορω να βρω λαμπαδα για βαφτιση ΣΚΕΤΗ.θελω να την φτιαξω εγω/....αν ξερετε που εχει και τιμες περιπου??ζηταω πολλα ε??!!!!

ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ >>>ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΑΙ 3 τα κερακι σωστα.?και κουφετα μονο...5,7, 9.////????????

 

 

για τη λαμπαδα δεν ξερω να σου απαντησω.....σε κανενα μαγαζι με βαφτιστικα ρωτησες?

Αν τους εξηγησεις, ισως να σε εξυπηρετησουν.......

Η λαμπαδα στολισμενη παντως στοιχιζει περιπου 80 - 90 ?, αν θυμαμαι καλα! Εμεις ειχαμε λαμπαδα που μετα γινεται κρεμαστρα για ρουχα (110 ?) αλλα ειχαμε ρωτησει τιμη και για κανονικη λαμπαδα.

 

οσο για τα κουφετα,

ναι πρεπει να ειναι μονος ο αριθμος τους!

 

Μπραβο σου που τα κανεις ολα αυτα μονη σου!

και σε ολες τις κοπελες δλδ που συνδυαζεται δουλεια μωρο και βαφτιση με πραγματα που φτιαχνετε μονες σας!

Link to comment
Share on other sites

http://www.keroplast.gr/elx/index.php?option=com_eshop&task=category&cid=2&Itemid=47

 

εγω αυτο εχω σταμπαρει για οταν ερθει η ωρα...

 

Μα τοσο φθηνες οι λαμπαδες και εμεις πληρωνουμε τα μαλλιοκεφαλα μας???????

Αχ να μην πιανουν τα χερια μου αχ!

Link to comment
Share on other sites

Μα τοσο φθηνες οι λαμπαδες και εμεις πληρωνουμε τα μαλλιοκεφαλα μας???????

Αχ να μην πιανουν τα χερια μου αχ!

 

κ να μην πιανουν τα χερια σου,αν παρεις το τουλι-διχτυ θα δεθει ευκολα,παρε λαστιχο,πετονια κ κρεμασε κ ενα παιχνιδι κ ετοιμο!

Link to comment
Share on other sites

οσο για τα κουφετα,

ναι πρεπει να ειναι μονος ο αριθμος τους!

 

!

 

Τα κουφέτα στη βάπτιση πρέπει να είναι ζυγός αριθμός για να βρει το μωρό το ταίρι του όταν μεγαλώσει και να γίνει ζευγάρι. Μονός είναι ο αριθμός της μπομπονιέρας του γάμου γιατί οι δύο γίνονται ένα (μονός αριθμός).

Τουλάχιστον εμένα έτσι μου είχαν πει και στο κατάστημα που πήρα της μπομπονιέρες αλλά και κάτι γιαγιάδες στο χωριό της μαμάς μου.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση... Θελω κι εγω να φτιαξω τα περισσότερα για τη βαφτιση της μικρης μου. Αλλά σκέφτομαι ότι π.χ. η λαμπάδα ειναι έξοδο του νονου. Πως θα γινει ?????θα του ζητησω τα λεφτα? Να τα παρουμε μαζι δε γινεται γιατι αυτος ειναι εκτος Αθηνων κ εγω θα τα παρω ολα απο Αθηνα. Ντρεπομαι να του πω δωσε λεφτα. Πειτε μου πως μπορω να το κανω.

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση... Θελω κι εγω να φτιαξω τα περισσότερα για τη βαφτιση της μικρης μου. Αλλά σκέφτομαι ότι π.χ. η λαμπάδα ειναι έξοδο του νονου. Πως θα γινει ?????θα του ζητησω τα λεφτα? Να τα παρουμε μαζι δε γινεται γιατι αυτος ειναι εκτος Αθηνων κ εγω θα τα παρω ολα απο Αθηνα. Ντρεπομαι να του πω δωσε λεφτα. Πειτε μου πως μπορω να το κανω.

 

το ιδιο θα κανω κ εγω,η δεν θα ζητησω τιποτα η θα πω οτι θα την κανω εγω για να του βγει πιο οικονομικα,αντι για 70 πχ,20.απο μονος του πιστευω θα το προτεινει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια άφησα τον νονό και πήρε τα βαφτιστηκα και την λαμπάδα και με βάση αυτά και την εποχή(Άνοιξη) έφτιαξα τις μπομπονιέρες(από παρόμοιο ύφασμα με το φουστανάκι), τον στολισμό της κολυμπήθρας και τον στολισμό του κέντρου. Όλα μαζί στοίχησαν περίπου 110? κι αυτό γιατί αποφάσησα στα 5 παιδάκια που θα έχω να κάνω ξεχωριστές μπομπονιέρες κουβαδάκια με δωράκι για το κάθε ένα, αλλιώς δεν θα είχα ξεπεράσει τα 80 ? για 40 μπομπο(λίγοι καλεσμένοι) και όλο τον στολισμό. Αν και ζορίστηκα με τα μωρά και όλες τις δουλειές άξιζε να αφιερώσω λίγο χρόνο αν λάβεις υπόψη σου την διαφορά στις τιμές!! (οι μπομπο για τους μεγάλους στοίχησαν λιγότερο απο 1? η μία!!!!!! στο internet βρήκα τις ίδιες ακριβώς, χωρίς την πεταλουδίτσα που πρόσθεσα, στο http://www.anagapas.gr με 2,45?!!!!!!)

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση καθώς δεν έχω κανένα κέρδος, απλά ενημερωτικά σας λέω οτι τα βαφτιστηκά στοίχησαν 400? ρούχα και λαμπάδα της lapin απο το κατάστημα scamby στο Δάσος Χαϊδαρίου το οποίο κάνει σε αυτά τα είδη τρελές προσφορές!!!!! Τα βρήκαμε πιο οικονομικά και απο το stock της lapin!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τα δικά μου?

Έλεγα να ασχοληθώ και να τα φτιάξω μόνη μου το τραπέζι ευχών, το στολισμό ης κολυμπήθρας και το στολισμό των τραπεζιών στο ξενοδοχείο, αλλά μετά από πολλή σκέψη, διάβασμα στο φόρουμ και τρελό σερφάρισμα, αποφάσισα να τα αναθέσω σε μία κυρία που ασχολείται με το "άθλημα"

Ειδα τη δουλειά της στο φωτογράφο με τον οποίο συνεργάζεται και ενθουσιάστηκα. Κανόνισα σμρ μαζί της συνάντηση με λίγο "βαριά" καρδιά γιατί πίστευα ότι θα είναι πανάκριβη, αλλά τελικά οι τιμές της είναι super.

Και κατά βάθος ανακουφίστηκα γιατί το είχα μεγάλο βάρος πώς θα κατάφερνα να τα φτιάξω πριν τη βάφτιση μας που ειναι στη 13.00 το μεσημέρι, να είμαι όμορφη και λαμπερή και να έχω και τα παιδάκια μου χαρούμενα και ευτυχισμένα.

Να πω βέβαια ένα μεγάλο μπράβο στις μανούλες που τα καταφέρνουν όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

casperaki γεια σου! υπαρχει ενα καταστημα χονδρικης το οποιο το site του ειναι : www.parisis.gr επειδη εχουν διαφορα μπορεις να ρωτησεις που μπορεις να βρεις ! Αυτοι σιγουρα ξερουν καταστηματα χονδρικης . Εγω για την βαπτιση και τον γαμο μου βρηκα τα πιο πολλα εκει και απο το www.elxisdoro.gr . Μηπως εχεις να προτεινεις κανενα χωρο(ρωτησα island και ble )για το παρτυ μετα την εκκλησια?Ψαχνουμε για νοτια κοντα στην θαλασσα...εχω ψιλοαπελπιστει και με τιμες(μας ειπαν γυρω στα 90 ευρω το ατομο με μενου τυπου μπαρμπεκιου ενω το ηθελα λιγο πιο καλοκαιρινο) και επειδη δεν βρισκω ημερομηνιες για Ιουνιο..

age.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia eima kainouria kai den eimai sigouri kan an grafo sto sosto meros...

 

leo na vaftiso to koritsaki mou ton iounio kai tha ithela to thema na einai i tinkerbell...thelo omos na einai ola sxetika..dld prosklitirio, decor, mpomponiera klp...

 

eimai apo kypro etsi mallon den xreiazomai katastimata...xreiazomai omos idees:)

merci:)

Link to comment
Share on other sites

Κίτρινο παπάκι.....καλή ιδέα!!! Και το κίτρινο ταιριάζει πολύ με το γαλάζιο!! Για μπομπονιέρα θα μπορούσες να κάνεις κουτάκι ή πουγκάκι με στολίδι ένα ασημένιο παπάκι!! Λοιπόν απο βδομάδα θα κατέβω κέντρο να πάρω κορδέλες για τις δικές μου μπομπό, θα κοιτάξω κι αν βρώ κάτι όμορφο θα σε ενημερώσω.Στον στολισμό θα μπορούσες να βάλεις λούτρινα κίτρινα παπάκια ή και το κλασσικό πλαστικό με κάποιο ωραίο συνδυασμό σε τούλι γάζα ή και κορδέλα. Θα δώ τι μπορώ να βρώ και θα σου πώ.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...