Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα

θα ήθελα τη βοήθεια σας

Είμαι από την Κέρκυρα και θα κάνω τη βάπτιση του γιού μου στην Καλλιθέα τον ερχόμενο Απρίλιο ή Μαιο λόγω του ότι ο άντρας μου είναι από εκεί. έχετε καμία γνώμη για μαγαζιά με βαπτιστικά ( προσκλητήρια, μπομπονιέρες ) στην περιοχή . Επίσης πολύ συμαντικό , ξερετε κανένα καλό μαγαζί για το τραπέζι που θα γίνει μεσημέρι.Θα το προτειμούσα και αυτό στην περιοχή της Καλλιθέας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 1 month later...

Κοριτσια η απορια μου εμενα ειναι, ιδεες και πραγματα να κανω ενα σωρο, ποιος θα τα φτιαξει στην εκκλησια και στο μαγαζι?

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η απορια μου εμενα ειναι, ιδεες και πραγματα να κανω ενα σωρο, ποιος θα τα φτιαξει στην εκκλησια και στο μαγαζι?
Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα.

Αν δεν έχεις κολλητή ή αδερφή χωρίς υποχρεώσεις, παιδιά κτλ. η οποία θα προθυμοποιηθεί να το αναλάβει ξέχασέ το γιατί σε βλέπω να καταλήγεις στο μυστήριο με την ψυχή στο στόμα και καταϊδρωμένη με το μαλλί πράσο και το μακιγιάζ για κλάματα. Άσε που λόγω στρες δεν θα καταλάβεις ούτε τι όνομα θα δώσουν στο παιδί σου.:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αυτό είναι το πρώτο μήνυμα που στέλνω. Έκανα την εγγραφή μου πρόσφατα. Θέλω την βοήθεια σας... ψάχνω για προσκλητήρια (σε πρώτη φάση) και μπομπονιέρες(σε δεύτερη φάση).Μέχρι στιγμής βρήκα προσκλητήρια με 2 ευρώ (περιλαμβάνονται ΦΠΑ+έξοδα τυπογραφείου) και μπομπονιέρες με 2,5 ευρώ. Θεωρώ ότι είναι υπερβολικές τιμές.Μπορείτε να βοηθήσετε; Ενδιαφέρομαι για Καλλιθέα και Πειραιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο μενα η βαφτιση του μπεμπη μου θα γινει τον

Μαιο στο πορτο ραφτη μηπως ξερει καποια να μου συστησει καποια αιθουσα ή παιδοτοπο για φαγητο μετα?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ......

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισατε και με το καλο οι βαπτισεις σας...

 

christoula, εξαρτάται τι ειδες ...

Θεωρώ πως το προσκλητήριο πρεπει να ειναι απλο και οικονομικό αλλά πανω απολα εντυπωσιακο...

Θεωρω πως με 1 η 1,5 ευρω ειναι καλά για προσκλητηριο...

Ολοι το πετουν...

Η μπομπονιερα μπορει να ειναι σαυτά τα λεφτά αν ειναι μεσα στο μπατζετ σου και φυσικά παιζει ρολο η ποσοτητα...

Τα πάντα μπορεις να βρεις και σε καλες τι τιμες αν ψαξεις...

Εχω να σου πω για Πειραιά αν μου πεις που θα ηθελες να κινηθεις οικονομικά

 

Εφούμπα μιλάς για πολλά ατομα;;;

Θα ρωτησω φιλη μου που βαπτιζει στα μερη σου και θα σου πω...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

AGGELOUDIA ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΧΩ ΛΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ.ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ 1 ΩΣ 1,5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 1,5 ΕΥΡΩ.ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΕΣΥ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εισαι σε πολύ λογικές τιμές...

Για ριξε μια ματιά και στο Πακετο αν δεν εχει κλείσει προς το λιμάνι...

Εχει πολλά σχεδια και καλες τιμες σε καποια...

Αν πιάνουν και τα χερια σου μπορείς να τα κάνεις και μόνη σου...

ή δεν παίζει αυτό το σενάριο;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια εμένα ποιά θα με βοηθήσει; Τα οικονομικά μου επιτρέπουν βάφτιση με 30 άτομα (δυστυχώς όχι όλοι επιθυμητοί.....-άσχετο) και καταλαβαίνετε οτι προσπαθώ να γλυτώσω απο παντού. Το θέμα είναι οτι κοιτάω μήπως τα κάνω όλα μόνη μου: μπομπονιέρες, προσκλητήρια δεν κάνω θα τους καλέσω τηλεφωνικώς, κολυμπήθρα, γλυκά,κτλ αλλά απο ότι βλέπω αυτό συμφέρει καλύτερα για μεγάλες ποσότητες καθώς όλα πωλούνται με το μέτρο. Είμαι απελπισμένη, δεν θέλω η βάφτιση της κορούλας μου να δείχνει φτηνή και πρόχειρη ακόμα και στους λίγους καλεσμένους.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω να διαθέσω πολλά. Γι αυτό θα προσπαθήσω να φτιάξω μόνη μου τα προσκλητήρια, και άν δεν βρω εδώ μπομπονιέρα κάτω του 1 ευρώ θα παραγγείλω από το narlis.gr στην καβάλα. Τα υπόλοιπα είναι μικροέξοδα εκτός από την φωτογράφηση που είναι όντως ακριβή αλλά μια φορά βαπτίζεις το παιδί σου.

Τώρα αυτό που θεωρώ μεγάλο έξοδο σε μια βάπτιση είναι το τραπέζι που ακολουθεί και όλοι οι συγγενείς τουλάχιστον το αναμένουν. Εκεί τι κάνουμε που για κάθε άτομο θές τουλάχιστον 16-20 ευρώ?

Προσωπικά με 30 άτομα θα έκανα μπουφέ στο σπίτι.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Marmar καλησπερα ,και εγω θα κανω βαφτιση με λιγο κοσμο γυρω στα 40 ατομα υπολογιζω και αυτο γιατι θα το κανουμε στο νησι μας το πασχα και ετσι δεν μπορουν να ερθουν ολοι.Εχω παρει μια ιδεα για μπομπο απο το σαιτ που ειναι ενα βαζακι αυτο που βαζουμε το γλυκο και εχει μεσα κουφετα αν θελεις μπες και εσυ να το δεις να μου πεισ και την γνωμη σου ,θα το φτιαξω μονη και θα μου βγει αρκετα οικονομικο περιπου 80 λεπτα υπολογιζω!Επισης για γλυκο σκεφτομαι μπισκοτακια με ζαχαροπαστα επισης ομορφο και οικονομικο!

Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι μου melita δεν χωράει ούτε εμένα καλά καλά!!!! Μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο.Το τραπέζι είναι και το δικό μου πρόβλημα γι'αυτό μείνανε μόνο 30 τα άτομα της λίστας. Στο πρώτο παιδί που δεν κάναμε τραπέζι καλέσαμε όλη τη σάρα και τη μάρα.....Τώρα όμως ο άντρας μου θέλει λίγους και καλούς(????) και να τους τραπεζώσουμε κιόλας, γι'αυτό κόβω από όλα τα άλλα. Θα την βρώ την άκρη...που θα πάει....!!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marmar καλησπερα ,και εγω θα κανω βαφτιση με λιγο κοσμο γυρω στα 40 ατομα υπολογιζω και αυτο γιατι θα το κανουμε στο νησι μας το πασχα και ετσι δεν μπορουν να ερθουν ολοι.Εχω παρει μια ιδεα για μπομπο απο το σαιτ που ειναι ενα βαζακι αυτο που βαζουμε το γλυκο και εχει μεσα κουφετα αν θελεις μπες και εσυ να το δεις να μου πεισ και την γνωμη σου ,θα το φτιαξω μονη και θα μου βγει αρκετα οικονομικο περιπου 80 λεπτα υπολογιζω!Επισης για γλυκο σκεφτομαι μπισκοτακια με ζαχαροπαστα επισης ομορφο και οικονομικο!

Καλησπέρα κι ευχαριστώ!!! Θα το τσεκάρω σίγουρα! Τι τυχερή που είσαι για το μέρος!!! Σε ποιό νησί αλήθεια είστε; έτσι για να ζηλέψω ακόμα περισσότερο...χιχιχι:wink:

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Marmar καλησπερα ,και εγω θα κανω βαφτιση με λιγο κοσμο γυρω στα 40 ατομα υπολογιζω και αυτο γιατι θα το κανουμε στο νησι μας το πασχα και ετσι δεν μπορουν να ερθουν ολοι.Εχω παρει μια ιδεα για μπομπο απο το σαιτ που ειναι ενα βαζακι αυτο που βαζουμε το γλυκο και εχει μεσα κουφετα αν θελεις μπες και εσυ να το δεις να μου πεισ και την γνωμη σου ,θα το φτιαξω μονη και θα μου βγει αρκετα οικονομικο περιπου 80 λεπτα υπολογιζω!Επισης για γλυκο σκεφτομαι μπισκοτακια με ζαχαροπαστα επισης ομορφο και οικονομικο![/Q

Εντάξει!!! φανταστικό το site και το σχέδιο που λές!!Πολύ καλή ιδέα!

Στην μεγάλη μου κόρη είχα γλυκό του κουταλιού σε βαζάκι μικρό γυάλινο, επίσης έχω δεί δίπλες τυλιγμένες κυκλικά και με ζελατίνη, μου άρεσε γιατί ήταν παραδοσιακό της περιοχής της Μεσσήνης απο όπου είμαστε κι εμείς!! Πως το βρίσκεις;;;;

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε απο Ναξο ,το θεμα ειναι οτι δεν ειμαστε κοντα για να το διοργανωσουμε καλα και αυτο με αγχωνει!Και βεβαια ειναι και το αλλο στα νησια ειναι ολα πολυ πιο απλα ,ποσο να στολισεις μια ταβερνα!Τελοσπαντων οταν μπεις πες μου την αποψη σου ειλικρινα χρειαζομαι πολυ μια δευτερη γνωμη ειναι το βαζακι με την καρο σιελ κορδελιτσα που εχει και ενα προσκλητηριο σε πλεξιγκλας.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν πολυ αυτα τα παραδοσιακα που εχει καθε μερος ,και φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ ωραιο.Στην βαφτιση του μεγαλου μου γιου ειχα δωσει 3 ευρω για μπομπονιερα και τι εγινε συνηθως καταληγει στα σκουπιδια ποτε αποφασισα να φτιαξω κατι ομορφο και οικονομικοτερο!Το μονο που με απασχολει ειναι τι μεγεθος βαζακι θα παρω 40μλ η 106μλ!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε απο Ναξο ,το θεμα ειναι οτι δεν ειμαστε κοντα για να το διοργανωσουμε καλα και αυτο με αγχωνει!Και βεβαια ειναι και το αλλο στα νησια ειναι ολα πολυ πιο απλα ,ποσο να στολισεις μια ταβερνα!Τελοσπαντων οταν μπεις πες μου την αποψη σου ειλικρινα χρειαζομαι πολυ μια δευτερη γνωμη ειναι το βαζακι με την καρο σιελ κορδελιτσα που εχει και ενα προσκλητηριο σε πλεξιγκλας.

Πρώτα απ'όλα: φανταστική η Νάξος!!!:-P

Δεύτερον: Πάρα πολύ ωραία η επιλογή σου!!!!! "Παίζει" να κάνω κι εγώ κάτι τέτοιο. Έχει πολύ ωραία σχέδια το site που κοιτάς.:D

Από γλυκά γιατί δεν κοιτάς κάτι παραδοσιακό σας; Έχετε κάτι ιδιαίτερο; Σου λέω οι δίπλες ήταν φανταστικές μόνο και μόνο επειδή ήταν τοπικό γλυκό(εγώ τις σιχαίνομαι να φανταστείς)!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν πολυ αυτα τα παραδοσιακα που εχει καθε μερος ,και φανταζομαι οτι θα ειναι πολυ ωραιο.Στην βαφτιση του μεγαλου μου γιου ειχα δωσει 3 ευρω για μπομπονιερα και τι εγινε συνηθως καταληγει στα σκουπιδια ποτε αποφασισα να φτιαξω κατι ομορφο και οικονομικοτερο!Το μονο που με απασχολει ειναι τι μεγεθος βαζακι θα παρω 40μλ η 106μλ!

 

Αν είναι να βάλεις κουφέτα μέσα θα έπαιρνα το μικρό. Το μεγαλύτερο πάει καλύτερα με γλυκό του κουταλιού.

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα τέτοιου είδους βαζάκι, λέω να φτιάξω μαρμελάδα και να το δώσω σαν δωράκι στο τέλος μαζί με το γλυκό, ξέρεις από που θα τα προμηθευτείς και πόσο κοστίζουν?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι γινεται θελω ασπρο καπακι και με ασπρο βρισκω μονο το μεγαλο ασε που φοβαμαι οτι το μικρο θα χωραει 4 κουφετα με το ζορι επειδη θελω να βαλω αυτα με τις γευσεις που ειναι μεγαλα!Δεν ξερω εχω μπερδευτει!Στο βερυνισε (δεν αλλαζει με τιποτα να μπει αγγλικα!) μονο εκει βρηκα το συγκεκριμενο ,μενω χαλκιδα και δεν εχω δυνατοτητα με δυο μωρα να παω αθηνα να ψαχνω ελπιζω να μου τα στειλουν γυρω στα 50λεπτα το ενα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...