Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

κορίτσια γειά σας...

θυμάτε κάποια το site του χαλκιδιάκης με τα γιαλικά-μπουκάλια???

γιατί ψαχνω -ψάχνω και δεν το βρίσκω..

help....

 

Ειδες που σε ξαναπετυχαινω? :P αυτο δεν ειναι το σάιτ? :?

http://www.halkiadakisbros.gr/greek/

 

ναι αυτό ειναι...μπράβο...

τα μεγάλα πνευματα συναντιώνται...

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

:wink::wink::wink::D

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pola, πήγα στο μαγαζί "Αν αγαπάς" και έχει αρκετά πραγματάκια, αλλά μου φάνηκαν λίγο ακριβά. Δηλαδή, ενώ τα σχέδια είναι πολύ απλά, οι τιμές είναι λίγο τσιμπιμένες. Πάντως είναι πολύ εξυπηρετικοί.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

MARAKI-MPEMPAKOS με το καλό!!Αν θες τη γνώμη μου, κοιτα και αλλα eshop..Επειδη είμαι Αθηνα αν και δεν ξερω τις τιμες της επαρχιας το συγκεκριμένο μου φαίνεται πολυ ακριβο!! :?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MARAKI-MPEMPAKOS με το καλό!!Αν θες τη γνώμη μου, κοιτα και αλλα eshop..Επειδη είμαι Αθηνα αν και δεν ξερω τις τιμες της επαρχιας το συγκεκριμένο μου φαίνεται πολυ ακριβο!! :?

 

ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Με το καλο ολες!

Και εμας 28/06 θα κανει μπλουμ...Στον Αγιο Κων/νο Γλυφαδας. Ακουσαμε οτι ειναι καλος ο πατερ εκει και δεν θα μας τον πολυταλαιπωρησει τον κανακαρη μας...

Βρε Μαριαλενα μπορεις τα link να τα βαλεις στην απαντηση σου, πολλες μαμαδες κρεμομαστε απο τα χειλη (δαχτυλα) οσων ξερουν κατι να μας πουν... :wink:

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Μερεντακι εισαι γειτονισα?Και εγω εκει εκανα την βαφτιση γιατι μενω σχετικα κοντα.. :D:D

Οσο για τα καταστηματα..Εχω γραψει και εγω οπως και άλλα κοριτσια στην κατηγορια "Καταστηματα" Τωρα για αυτα που εστειλα σε πμ..Προτεινα το Εφ http://eflam.wordpress.com/ που εχει χαμηλα πακέτα (απο 400-450 ξεκινανε) και παρομοια είδη με το veryniceday αλλα σε πολυ πιο χαμηλες τιμες και επισης προσφερουν και εξυπηρετηση μεσω μέιλ. Λογω περιορισμενου χρονου μου μου στελνανε και μενα φωτογραφίες για να με ρωτανε αν θελω αλλαγη μιας και ειχα κανει ειδικη παραγγελία. Αν εισαι απο Αθηνα ξερω και άλλα να σου πω ειδικα για υφασματα και μπομπονιέρες πολυ μεγάλη ποικιλία εχουν στη ρόμβης. απο eshop προτεινα επισης το http://www.eshopgamou.gr/ απο το veryniceday μου φαινεται οτι εχει πιο καλες τιμες.

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειμαι καινουργια και ακομα ψαχνω τις σελιδες στα τυφλα! ελπιζω να ξεμπερδευτω συντομα :D

διαβαζω με ενδιαφερον αυτα για τις βαπτισεις, προκειται να γινω νονα τον ιουλιο και ψαχνω ιδεες μαζι με την μαμα του "παιδιού μου".

δυστυχως καμια απο τις δυο δεν εχει χρονο να φτιαξει πραγματα μονη της,

λογω δουλειας, ασε που εγω....ουτε φιογκο δεν μπορω να δεσω!!!!

μας ειπαν για ενα καταστημα στο χαλανδρι (η κουμπαρα μου μενει πευκη και θελει κατι εκει κοντα) το οποιο λεγεται καλλιτεχνημα. μηπως το εχει ακουσει καποια απο εσας?αναλαμβανει και διακοσμησεις.

μαλλον θα παμε απο βδομαδα να δουμε τι ειδη εχει και τι τιμες.

θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια και αγορια καλησπερα!

Και εγω θα βαφτισω στις 14/06 τον μικρο μου.Εχω δει μπομπονιερες με 1,50..Υπαρχει περιπτωση να βρω κατι πιο οικονομικο;;;;ακομα και προσκλητηρια;;

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και αγορια καλησπερα!

Και εγω θα βαφτισω στις 14/06 τον μικρο μου.Εχω δει μπομπονιερες με 1,50..Υπαρχει περιπτωση να βρω κατι πιο οικονομικο;;;;ακομα και προσκλητηρια;;

Εδω στο σαιτ θα δεισ καταστιματα που ξεκινανε απο 0,90 η μπομπονιερεσ και επανω

και εγω καπου στα 1,50 θα κανω μπομπονιερεσ

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Προτεινα το Εφ http://eflam.wordpress.com/ που εχει χαμηλα πακέτα (απο 400-450 ξεκινανε) και παρομοια είδη με το veryniceday αλλα σε πολυ πιο χαμηλες τιμες και επισης προσφερουν και εξυπηρετηση μεσω μέιλ.

 

Θα γίνω νονά κι εγώ τον Απρίλη και τα παράγγειλα όλα από εκεί. Σύνολο 420 ευρώ και ήταν όλα όμορφα και καλης ποιότητας.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σημερα ειχαμε αδεια με την κουμπαρα μου και βγηκαμε απο τις 8.30 να κανουμε ερευνα αγορας. 4 ωρες μας πηρε μες στη χιονοπτωση αλλα χαλαλι!!! η κουμπαρα μου ειχε κλεισει και ραντεβου σε εκεινο το μαγαζι στο χαλανδρι (δευτερες ειναι μονο με ραντεβου). δεν εχουμε καταληξει ακομα, αλλα σας γραφω τι ειδαμε στο συγκεκριμενο καταστημα: καταρχην εχει χειροποιητα ειδη, ωραια πρωτοτυπα σχεδια, πολυς καλης ποιοτητας υλικα, και νορμαλ τιμες αν λαβεις υποψην τα παραπανω. βεβαια ολα αυτα ειναι σχετικα για τον καθενα, το γουστο και οι τιμες ειναι υποκειμενικα! ομως για να σας δωσω ενα παραδειγμα: μας εκανε εντυπωση η ποικιλια στα μαρτυρικα (ειχαμε δει μονο σε καταστηματα με ρουχα, οπου μας εδειχναν 5,8 σχεδια και τελος) επισης αγοραζεις οσα θελεις! παντου μας μιλαγανε για 50νταδες. εμεις που θα εχουμε 130 ατομα επρεπε λεει σωνει και ντε να παρουμε 150! ενω στο συγκεκριμενο καταστημα αγοραζεις οσα επιθυμεις. πολυ τιμιο το βρηκαμε. το σερβις ηταν αψογο, με χαμογελο, διαθεση, (πηγαμε στα λαπεν για να παρουμε μια ιδεα για ρουχα, ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ, και οι πωλητριες ηταν λες και μας κανανε χαρη, χαλια). επισης το καλλιτεχνημα εχει και καποιες προσφορες στα πακετα, αν δηλαδη συγκεντρωσεις καποια ποσα κερδιζεις καποια εκπτωση ή δωρα. για μας που θελουμε προσκλητηρια-μπομπονιερες-λαμπαδα-μαρτυρικα-διακοσμηση, ειναι πολυ καλο. α, να πω και μια αλλη ιδεα στις νονες. πηγαμε στα αλουετε για ρουχα. βρηκαμε καποια που μας αρεσαν τρελα! διαπιστωσαμε λοιπον οτι αν παρουμε τα ρουχα(παπουτσια, λαδοπανα, πετσετες) που μας αρεσαν απο κει, διχως λαμπαδα κουτι μαρτυρικα, λαδοσετ (αυτα τα βρηκαμε σε καλυτερες τιμες στο καταστημα στο χαλανδρι) μας ερχεται πιο οικονομικα το ολο πακετο. αυτα προς το παρον, παω να μαγειρεψω. αληθεια μηπως γνωριζει κανεις κανα καταστημα προς χαλανδρι, πευκη, αγ.παρασκευη, με χειροποιητα ειδη σε μπομπονιερες προσκλητηρια και τα σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

Thanks Μαριαλενα!

Θα παω ειναι και στο Φαληρο, super!!!Θα εχουν λες απο τωρα καλοκαιρινα?

Ναι μενω στον Αλιμο, σχετικα κοντα. Εσυ στον Αγ.Κων/νο την εκανες?

Για πες εντυπωσεις? Εισαι η πρωτη που μου το λεει...

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μας ειπαν για ενα καταστημα στο χαλανδρι το οποιο λεγεται καλλιτεχνημα.

 

Που βρίσκεται αυτό το κατάστημα, μπορείς να δώσεις στοιχεία; ή να μου τα στείλεις με π.μ.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

Thanks Μαριαλενα!

Θα παω ειναι και στο Φαληρο, super!!!Θα εχουν λες απο τωρα καλοκαιρινα?

Ναι μενω στον Αλιμο, σχετικα κοντα. Εσυ στον Αγ.Κων/νο την εκανες?

Για πες εντυπωσεις? Εισαι η πρωτη που μου το λεει...

 

Ναι και εγώ γιατι μένω σχετικά κοντά όπως και οι περισσότεροι καλεσμένοι μου!Οποτε μας βόλεψε..εκτος απο αυτο επιτρεπουν τον στολισμο και γενικα δεν το ταλαιπωρησε ο παπας το μπουμπουκι μου..Ελεγξαμε μαζι και το νεράκι γιατί εγω βαφτισα Ιανουαριο και φοβομουνα..Γενικά μια χαρα μου φάνηκαν όλα!Ακόμα και για λεφτα μας είπαν να δώσουμε ότι θέλουμε και δεν ήταν απαιτιτικοι..Βεβαια δεν ξέρω να σου πω ποιον απ όλους θα πετυχεις εσυ να σου κάνει την βάπτιση αλλά δεν νομιζω να έχει διαφορα!

Οσο για τα καλοκαιρινα που μου λες όλα τα καταστήματα πρεπει να έχουν ανοιξιατικα-καλοκαιρινα τετοια εποχη..Αλλα καλύτερα να σου πει η skybeam που πήγε προσφατα στα Εφ!Παντως απο τιμη και ποιότητα αξιζει να ριξεις μια ματια! :wink: Αντε με το καλό η βάπτιση! :)

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εlen_panos καλησπέρα!! Μπορείς να μου στείλεις pm με τη διεύθυνση του "Καλλιτεχνίματος"?? Και εγώ σκέφτομαι να πάω lapin και alouette, τουλάχιστον για ιδέες.

Σ' ευχαριστώ πολύ!! :):):):)

Link to comment
Share on other sites

elen_panos, άλλο ένα κατάστημα με χειροποίητες δημιουργίες για βάπτιση, είναι το creative glow στην Αγ. Παρασκευή (στην Αγ. Ιωάννου). Το site είναι http://www.creativeglow.gr

Οι κοπέλες που το έχουν, είναι πολύ εξυπηρετικές!

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! :)

natmanou η διευθυνση του καλλιτεχνηματος ειναι ηρωδου αττικου 1, πλ. δουρου, στο χαλανδρι. οπως φταναμε στην πλ. δουρου ειδαμε ενα μεγαλο καταστημα με οποτικα κουρταλης, αυτο το στενο μεσα ειναι, και το καταστημα ειναι λιγο μετα τα οπτικα. αν πας χαζεψε την βιτρινα... και στειλε σχολια:D:) επειδη οπως μας ειπε οργανωνει γαμους & βαπτισεις με βαση το επαγγελμα των γονιων, εχει φτιαξει βιτρινα με βαση τον γαμο και την βαπτιση του παιδιου ενος ζευγαριου που ειναι σεφ. πολυ προτωτυπες ιδεες με μακαρονια, ντοματακια κυκνος, κτλ. :D εμενα μου αρεσε, αν εχεις ομως φαντασια και σπουδες...κανεις και τι δεν κανεις...αλοιμονονο απο μενα...χαχαχχαχα!

POLA, εγω στα αλουετε βρηκα αυτο που ηθελα γιατι δεν μου αρεσουν τα κοστουμια που πλασαρουν οι περισσοτεροι, ηθελα κατι διαφορετικο με στυλ και χαρακτηρα, στα λαπεν εφαγα τα μουτρα μου, αδιαφοροι με τουπε και πολυ πιο ακριβοι.

ELISA, σε ευχαριστω για το creativeglow, θα ριξω μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από μένα!!

Elen_panos συμφωνώ απόλυτα με τα κοστουμάκια...Δεν μου αρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ!! :oops::oops::oops: Θέλω να πάρω κάτι το οποίο θα μπορεί να φορεθεί και μετά (δεν το λέω από τσιγγουνιά, απλά για να το ευχαριστηθεί και το μωρό και η μαμά). Σκέφτομαι να πάω στο Αlouette στην Αναπαύσεως (Βριλήσσια). Είναι μεγάλο και πρέπει να έχει αρκετή ποικιλία. Εάν επιτρέπεται πόσο περίπου κόστισαν τα ρούχα??

Σ' ευχαριστώ πολύ! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πήγαμε και εμείς! Βρήκαμε 2 διαφορετικά που μας άρεσαν. Δεν εχουμε καταληξει. Το ενα σετ εκανε 400 ευρώ και το αλλο 480. Χωρίς όμως κουτιά, μαρτυρικά, λαμπάδα, κτλ. Δεν μας άρεσαν αυτά που είχαν. Για αυτό και σκεφτομαι την ξεχωριστη αγορα. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...