Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

χαρτί αφής που μπορώ να βρώ???

 

Στο πλαίσιο ίσως?Και γενικα σε βιβλιοπωλεία..Αλλα δεν ξερω απο τιμές..

Οντως παντως και εγω θελω να ευχαριστήσω που υπαρχει αυτο το φορουμ και τα μελη του βεβαια..Τα κανονισα ολα σε χρονο ρεκορ και χωρις να βγω εκτος προϋπολογισμου! :D:D

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οτιδήποτε σε χαρτιά, από canson μέχρι χρωματιστό ρυζόχαρτο και χαρτί αφής έχει ο Διονυσόπουλος, Πραξιτέλους 28. Μπορούν να σου τα κόψουν και σε ότι διαστάσεις θέλεις. Τρομερές τιμές και μεγάλη ποικιλία. Φυσικά ρυζόχαρτο έχει και το Πλαίσιο.

Το Nicolis Group είναι λίγο πιο πάνω στη γωνία. Ένα πολυώροφο κτίριο. Απέναντι, επί της Πραξιτέλους είναι και το Diva, που έχει και αυτό μεγάλη ποικιλία. Θα σκεφτώ και άλλα και θα σου πω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε σε χαρτιά, από canson μέχρι χρωματιστό ρυζόχαρτο και χαρτί αφής έχει ο Διονυσόπουλος, Πραξιτέλους 28. Μπορούν να σου τα κόψουν και σε ότι διαστάσεις θέλεις. Τρομερές τιμές και μεγάλη ποικιλία. Φυσικά ρυζόχαρτο έχει και το Πλαίσιο.

Το Nicolis Group είναι λίγο πιο πάνω στη γωνία. Ένα πολυώροφο κτίριο. Απέναντι, επί της Πραξιτέλους είναι και το Diva, που έχει και αυτό μεγάλη ποικιλία. Θα σκεφτώ και άλλα και θα σου πω :lol:

 

AnnaT σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ...

με έχεις βοηθήση πάρα πολύ...

 

6sgc2ojpja525b5aexv1_thumb.gif

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! Αν κι δεν εχω ακομα προγραμματισει βαφτιση πηρα μια πολυ καλη ιδεα για μπμπονιερες σημερα απο τζαμπο. Εχει λοιπον κατι μπρελοκ με χαντρακια φουντακια ματακια και αλλα μπιχλιμπιδια με 0,99 και 1,50 ευρω. Τα φανταζομαι με ωραιο κουτακι ή πουγκακι. Για ψαξτε το οσες δεν εχετε καταληξει.

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ Κ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ 5 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟΜΕΙΝΑΝΕ.ΟΥΦΦ

 

Μια χαρά προλαβαίνειςςςςς..... αλλά πρόσεξε τις παγίδες των Χριστουγέννων όπως μελομακάρονα - κουραμπιέδες κλπ κλπ κλπ....

 

επίσης αν φτιάξεις μόνη σαου τις μπομπονιέρες ΠΡΟΣΟΧΗ στα κουφέτα ... είναι μικρά ύποπτα και νόστιμα!!!! και όταν επί τόσες ώρες φτιάχνεις μπομπονιέρες γλιστρουν πολύ εύκολα στο στομάχι /

Καλές γιορτές σε όλες μας!!!!!!!!!!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω τη γνωμη σας μιας και βρισκομαι σε τροχια βαπτισης. Εχω βρει μπρελοκ στα τζαμπο με 0,99 για μπομπο. Το θεμα ειναι πως να τις "πλασαρω" Εχω τις παρακατω ιδεες

α. Κλασικη μπομπονιερα τυπου γαμου με μπλε διχτυ "παραγεμισμενη" με ασπρο τουλι

β. πουγκι σε διαφορα χρωματα ταιριαστα με το μπρελοκ οπου κυριαρχει το μπλε

γ. χαρτινα χωνακια γεμισμενα με χαρτι αφης και κορδελες

δ.το μπρελοκ ως εχει αλλα να κρεμασω πανω του κορδελες απο οπου να κρεμονται τυλιγμενα σε τουλι κουφετα και τα μπρελοκ να κρεμονται σ δεντρακι που θα κατασκευασει ο μπαμπας.

Τα κουτακια μου φαινονται λιγο αδιαφορα.

Για παιδικες σκεφτηκα χωνακια με τυπωμενο το ονομα του μπεμπη παραγεμισμενο με "καλουδια" και κανενα ξυλινο παιχνιδακι.

 

Πειτε γνωμες γιατι αλλιως θα τα φτιαξω ολα.

Υ.Γ. ελπιζω να καταλαβατε την περιγραφη γιατι δυσκολευομαι να δειξω φωτο

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε βρίσκω αποφασισμένη! :lol: Επομένως δεν μας αφήνεις και περιθωρια να μην σου πουμε γνωμες!! :lol::lol::lol:

Λοιπόν γνώμη μου είναι ότι αυτο με το δεντράκι και τα μπρελοκ να κρεμονται απο εκει είναι πολύ πρωτοτυπο. Ωστόσο το μπρελοκ με τα κουφέτα ίσως μοιάζει "λιγο" σε σχέση με το να έβαζες το μπρελοκ πανω σε ενα πουγκάκι. Εμένα θα μου αρεσε περισσοτερο πουγκακια σε 2-3 χρωματα αναλογα με το θεμα της βαπτισης σας, με μια φαρδια κορδελιτσα με το μπρελοκ πανω. μέσα απο τα πουγκάκια μπορείς να βάλεις τούλι το οποίο να περισεύει και απο πάνω δημιουργοντας διχρωμία.Ετσι θα μοιαζει και πιο γεματο το πουγκάκι σου. Όσο για τα παιδάκια δεν μπορω να σεκφτω κάτι γιατι δεν ξέρω το θεμα της βαπτισης σου ουτε χρωματα. Αν θες γραψε λιγες λεπτομερειες παραπανω. Παντως ξερω οτι τους αρεσουν οι εκπληξεις οποτε ενα χωνάκια με διαφορα μεσα θα ήταν οτι πρεπει. Θα περιμένω να μου πεις και τα υπολοιπα ωστε αν μπορω να βοηθησω παραπανω!Με το καλο η βαπτιση σας!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και Χρονια Πολλα...με το καλο να σας μπει το νεο Ετος..Λοιπον εμεις θα βαπφτισουμε την κορουλα μας την Κυριακη του Θωμα (μαλλον) και θελω τα προσκλητηρια να τα κανω μονη μου (οπως εκανα και του γαμου μου περσι)..αυτο που σκεφτομαι ειναι κατι για να μεινει στο σπιτι των καλεσμενων,λεω να κανω μια πεταλουδα (οπως στην σελιδα rozsiel.gr) σε στικ κολλημενη και να κρεμμονται καρτελακια με τα της βαφτισης και κορδελιτσες ή να ειναι τυλιγμενο σε ρολο το κειμενακι και να κρεμονται παλι κορδελιτσες..Τι λετε γιαυτο?Θα το κρατησουν ή οχι?Τι μπορει να κρατησουν?κι αν επιχειρησω να κανω μια τετοια πεταλουδα ποσο ευκολο ειναι στο κοψιμο?Μη την κανω ολο γωνιες και ψαλιδωματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε βρίσκω αποφασισμένη! :lol: Επομένως δεν μας αφήνεις και περιθωρια να μην σου πουμε γνωμες!! :lol::lol::lol:

Λοιπόν γνώμη μου είναι ότι αυτο με το δεντράκι και τα μπρελοκ να κρεμονται απο εκει είναι πολύ πρωτοτυπο. Ωστόσο το μπρελοκ με τα κουφέτα ίσως μοιάζει "λιγο" σε σχέση με το να έβαζες το μπρελοκ πανω σε ενα πουγκάκι. Εμένα θα μου αρεσε περισσοτερο πουγκακια σε 2-3 χρωματα αναλογα με το θεμα της βαπτισης σας, με μια φαρδια κορδελιτσα με το μπρελοκ πανω. μέσα απο τα πουγκάκια μπορείς να βάλεις τούλι το οποίο να περισεύει και απο πάνω δημιουργοντας διχρωμία.Ετσι θα μοιαζει και πιο γεματο το πουγκάκι σου. Όσο για τα παιδάκια δεν μπορω να σεκφτω κάτι γιατι δεν ξέρω το θεμα της βαπτισης σου ουτε χρωματα. Αν θες γραψε λιγες λεπτομερειες παραπανω. Παντως ξερω οτι τους αρεσουν οι εκπληξεις οποτε ενα χωνάκια με διαφορα μεσα θα ήταν οτι πρεπει. Θα περιμένω να μου πεις και τα υπολοιπα ωστε αν μπορω να βοηθησω παραπανω!Με το καλο η βαπτιση σας!

 

Μαριαλενα, το'πιασες το νοημα :wink: Για το δεντρακι ο μονος ενδοιασμος μου ειναι αυτο που γραφεις: Πολυ φτωχο για μπομπονιερα. Κατα τα αλλα επειδη ο μπαμπας μας εινα καλλιτεχνης της ηλεκτροκολλησης ειμαι σιγουρη οτι θα κανει θαυματα. Η ιδεα σου για το πουγκι με διχρωμια ειναι πολυ καλη. Για προτεινε συνδυασμους χρωματων. Δεν εχω καποιο θεμα για τη βαπτιση και τα μπρελοκ εχουν μπλε χαντρες, σταυρουδακια, ματακια αλλα το μονοχρωμο σιελ το βρσκω εως και εμετικο. Πως σας φαινονται οι παιδικες να ειναι πολυχρωμες? Η μηπως να ακολουθουν τα χρωματα των ''μεγαλων "

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως σε βρίσκω αποφασισμένη! :lol: Επομένως δεν μας αφήνεις και περιθωρια να μην σου πουμε γνωμες!! :lol::lol::lol:

Λοιπόν γνώμη μου είναι ότι αυτο με το δεντράκι και τα μπρελοκ να κρεμονται απο εκει είναι πολύ πρωτοτυπο. Ωστόσο το μπρελοκ με τα κουφέτα ίσως μοιάζει "λιγο" σε σχέση με το να έβαζες το μπρελοκ πανω σε ενα πουγκάκι. Εμένα θα μου αρεσε περισσοτερο πουγκακια σε 2-3 χρωματα αναλογα με το θεμα της βαπτισης σας, με μια φαρδια κορδελιτσα με το μπρελοκ πανω. μέσα απο τα πουγκάκια μπορείς να βάλεις τούλι το οποίο να περισεύει και απο πάνω δημιουργοντας διχρωμία.Ετσι θα μοιαζει και πιο γεματο το πουγκάκι σου. Όσο για τα παιδάκια δεν μπορω να σεκφτω κάτι γιατι δεν ξέρω το θεμα της βαπτισης σου ουτε χρωματα. Αν θες γραψε λιγες λεπτομερειες παραπανω. Παντως ξερω οτι τους αρεσουν οι εκπληξεις οποτε ενα χωνάκια με διαφορα μεσα θα ήταν οτι πρεπει. Θα περιμένω να μου πεις και τα υπολοιπα ωστε αν μπορω να βοηθησω παραπανω!Με το καλο η βαπτιση σας!

 

Μαριαλενα, το'πιασες το νοημα :wink: Για το δεντρακι ο μονος ενδοιασμος μου ειναι αυτο που γραφεις: Πολυ φτωχο για μπομπονιερα. Κατα τα αλλα επειδη ο μπαμπας μας εινα καλλιτεχνης της ηλεκτροκολλησης ειμαι σιγουρη οτι θα κανει θαυματα. Η ιδεα σου για το πουγκι με διχρωμια ειναι πολυ καλη. Για προτεινε συνδυασμους χρωματων. Δεν εχω καποιο θεμα για τη βαπτιση και τα μπρελοκ εχουν μπλε χαντρες, σταυρουδακια, ματακια αλλα το μονοχρωμο σιελ το βρσκω εως και εμετικο. Πως σας φαινονται οι παιδικες να ειναι πολυχρωμες? Η μηπως να ακολουθουν τα χρωματα των ''μεγαλων "

 

Εχεις δικιο ουτε εμενα μ αρεσει το μονοχρωμο σιελ..Εχεις συνενοηθει μήπως με την νονα τι χρωματα θα διαλέξει?μήπως ο συνδιασμος προευκυπτε με βαση και τα ρουχαλακια για να ταιριαζουν όλα μαζι. Εγω ας πουμε συνενοηθηκα μαζι της και διαλεξαμε και μπομπονιέρες και τα υπολοιπα με βάση το ροζ, λιγο πρασινο και θεμα πεταλούδα. Γενικα πάντως με το σιελ μου αρέσει πολύ το πράσινο. Νομιζω και εκρου θα πηγαινε. Αλλη επιλογη είναι το γαλάζιο καρό πουγκακι ή μονοχρωμα πουγκακι με άλλο χωμα κορδελίτσα. Σου στελνω μερικα λινκ σχετικα που βρηκα για να παρεις ιδεες! :wink:

http://www.paramuthi.gr/index_files/bapt_blue_bomb.htm

http://eflam.files.wordpress.com/2008/10/img_0832.jpg

http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/VAP018.jpg

 

(αυτο για να καταλαβεις τι εννοω με το τουλι απο μεσα)

http://eflam.files.wordpress.com/2008/09/img_0552.jpg

 

(ίσως και ένα χρώμα πουγκακι και χαρτι αφης νομιζω άλλου χρωματος απο μεσα)

http://www.paramuthi.gr/index_files/pimg.htm

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σου πω οτι προσωπικα για παιδικες θα προτιμουσα επισης διχρωμες στα χρωματα των μεγαλων..Βεβαια ειναι προσωπικη μου αποψη μιας και δεν μου αρεσει να μπλεκονται πολλα χρωματα μαζι..

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και Χρονια Πολλα...με το καλο να σας μπει το νεο Ετος..Λοιπον εμεις θα βαπφτισουμε την κορουλα μας την Κυριακη του Θωμα (μαλλον) και θελω τα προσκλητηρια να τα κανω μονη μου (οπως εκανα και του γαμου μου περσι)..αυτο που σκεφτομαι ειναι κατι για να μεινει στο σπιτι των καλεσμενων,λεω να κανω μια πεταλουδα (οπως στην σελιδα rozsiel.gr) σε στικ κολλημενη και να κρεμμονται καρτελακια με τα της βαφτισης και κορδελιτσες ή να ειναι τυλιγμενο σε ρολο το κειμενακι και να κρεμονται παλι κορδελιτσες..Τι λετε γιαυτο?Θα το κρατησουν ή οχι?Τι μπορει να κρατησουν?κι αν επιχειρησω να κανω μια τετοια πεταλουδα ποσο ευκολο ειναι στο κοψιμο?Μη την κανω ολο γωνιες και ψαλιδωματα!!!

 

Μ αρεσει πολυ το προσκλητηριο που λες!Ωστόσο δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι να το κοψεις..εγω δεν θα τα καταφερνα.. :oops:

Αν κανεις κατι παρομοιο με αυτο που εκανα εγω?Τυπωσα ενα χαρτι απο τον υπολογιστη, το τυλιξα ρολο και κρεμασα με μια κορδελίτσα μια μεταλικη πεταλουδιτσα στη μεση του χαρτιου οπως το ειχα τυλιγμενο.Με το καταλλιλο ψαξιμο μπορει να σου βγει και πολυ οικονομικο!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει πολυ το προσκλητηριο που λες!Ωστόσο δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι να το κοψεις..εγω δεν θα τα καταφερνα.. :oops:

Αν κανεις κατι παρομοιο με αυτο που εκανα εγω?Τυπωσα ενα χαρτι απο τον υπολογιστη, το τυλιξα ρολο και κρεμασα με μια κορδελίτσα μια μεταλικη πεταλουδιτσα στη μεση του χαρτιου οπως το ειχα τυλιγμενο.Με το καταλλιλο ψαξιμο μπορει να σου βγει και πολυ οικονομικο!

 

Φοβαμαι οτι κατι τετοιο ομως δε θα το κρατησουν ετσι τοσο απλο.το θελω και λιγο μπελαλιδικο που λενε!!!!

Αχ δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει πολυ το προσκλητηριο που λες!Ωστόσο δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι να το κοψεις..εγω δεν θα τα καταφερνα.. :oops:

Αν κανεις κατι παρομοιο με αυτο που εκανα εγω?Τυπωσα ενα χαρτι απο τον υπολογιστη, το τυλιξα ρολο και κρεμασα με μια κορδελίτσα μια μεταλικη πεταλουδιτσα στη μεση του χαρτιου οπως το ειχα τυλιγμενο.Με το καταλλιλο ψαξιμο μπορει να σου βγει και πολυ οικονομικο!

 

Φοβαμαι οτι κατι τετοιο ομως δε θα το κρατησουν ετσι τοσο απλο.το θελω και λιγο μπελαλιδικο που λενε!!!!

Αχ δε ξερω...

 

Μπορείς να το συνδιάσεις..Νομιζω οτι αν εχεις ενα ωραιο διακοσμητικό το οποιο μπορεις να συνδιασεις με χαντρουλες ή να δεσεις πανω ενα κρικο ωστε να ειναι σαν μπρελόκ θα το κρατησουν..ενω κάτι χάρτινο όσο ομορφο και να είναι δεν είμαι σιγουρη..Και ειναι κριμα τοσος κοπος να παει χαμενος!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από μένα! Λέμε να βαπτίσουμε τον μικρό μας την Κυριακή του Θωμά μάλλον και θέλω να τα φτιάξω όλα μόνη μου. μπομπονιέρες καλέσματα ευχαριστήρια στολισμό μαγαζιού μαρτυρικά(μάλλον) βιβλίο ευχών και το τραπέζι και γενικά ότι μπορέσω. Πρέπει να ανοίξω δικό μου θέμα η μπορώ και από εδώ; Εχω φτιάξει τα καλέσματα σε τρεις φίλες μου για τις βαπτίσεις των παιδιών τους και θέλω να είναι κάτι διαφορετικό. Εχω σκεφτει κάτι με πρώτη ύλη τα μπλουζάκια τον αυτοκινήτων, αυτά που έχουν το Ν επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας στην εξής ιδέα:

Σκεφτόμουν για προσκλητήριο βάπτισης να φτιάξω DVD με videaki με φωτογραφίες του μπέμπη, δικές μας κλπ, με ωραία μουσική υπόκρουση και διάφορα γραφικά...Πώς σας ακούγεται το όλο σκηνικό;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν για προσκλητήριο βάπτισης να φτιάξω DVD με videaki με φωτογραφίες του μπέμπη, δικές μας κλπ,

ωραία ιδέα... αλλά για λίγους το βλέπω... ποιο δικούς σας...

 

 

συμφωνώ και εγώ..... :wink::wink::wink:

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν για προσκλητήριο βάπτισης να φτιάξω DVD με videaki με φωτογραφίες του μπέμπη, δικές μας κλπ,

ωραία ιδέα... αλλά για λίγους το βλέπω... ποιο δικούς σας...

 

 

συμφωνώ και εγώ..... :wink::wink::wink:

 

και εγώ συμφωνώ....αν και είναι πρωτότυπο! :D

an1cCDg0g410030MDAwOGQ0fDAwMDU2NjlkYXxTZSBsYXRyZXlveW1lIGthcmRveWxhIG1hcyE.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγω συμφωνω με τα κοριτσια..Ισως να εφτιαχνες και ενα απλο προσκλητηριο και απλα το dvd να το εδινες αποκλειστικα στα δικα σας ατομα μιας και ειναι κατι προσωπικο..

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! μήπως γνωρίζετε καμία διεύθυνση που να έχει φερμουάρ χρωματιστά κάτω των 30 λεπτών; Τα χρειάζομαι για τις προσκλήσεις.

 

καλημέρα!!!

δυστυχώς δέν ξέρω...

έιδα οτι είσαι από πάτρα ...και οι κουμπάροι μου από πάτρα είναι...

έχεις κάνει μήπως έρευνα αγοράς στην πάτρα???

και αν ναί ,πια ήταν τα μαγαζιά???

για να πώ αν είναι και στούς νονούς μας να πάνε να δούν..

έχω θέμα στην βάπτιση του γιού μου πρίγκιπα-βάτραχο...

μου άρεσε αυτό πολύ αλλά ηταν ακριβό

m8gtcjg6ymsm999yhn6p_thumb.jpg

 

μήπως έχεις δεί κάτι παρόμοιο στην πάτρα???

η ακόμα υπάρχουν μαγαζιά στην πάτρα που πουλάνε υλικά για να κάνεις μπομπονιέρες μόνος σού???

ξέρεις???

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

boukie17 στην Πάτρα που κοίταξα τα έχουν το λιγότερο 30 λεπτά και αυτό γιατί θα πάρω ποσότητα. Μόλις τώρα γύρισα από τα τρια μαγαζιά που ξέρω με είδη για να διακοσμήσεις μπομπονιέρες αλλά δεν έχει τίποτα το αξιόλογο και από τιμές πανάκριβα. Βρήκα ένα πινόκιο που ήθελα 2.90 :shock: . Εσύ αυτό που δείχνεις είναι πανέμορφο που το βρήκες; Στο ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...