Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα :lol:

 

Δεν σας ξέχασα, βαπτιστίκαμε και εμείς (3 μηνών ακριβώς), πήραμε και το ονοματάκι μας!!!

 

Θα ανοίξω θέμα με λεπτομέρειες και φωτο (ότι έχω προς το παρόν από το σπίτι, γιατί από την εκκλησία δεν μπόρεσα να τραβήξω εγώ, θα δω τι θα μου στείλουν οι παπαράτσοι μου! :lol: ). Είμουν πολύ κουρασμένη εχθές, τίμησα και τα panadol και τα depon!

 

Η μικρή Έλλη (πλέον, από το Ελισάβετ) ήταν θεά!!! Και αυτό και μόνο αφήνει πίσω 2-3 πραγματάκια που με "στεναχώρεσαν".

 

Πάντως μου μεταφέρανε θετικά σχόλια από τους καλεσμένους, τους οποίους δεν ευχαριστήθηκα, δεν πρόλαβα να τους δω όλους, κάποιους τους χαιρέτησα στα κλεφτά. :(

 

Καλοφώτιστα όλα τα παιδάκια με το ονοματάκι τους! Να 'ναι γερά, τυχερά και δημιουργικά στην ζωή τους!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :lol:

 

Δεν σας ξέχασα, βαπτιστίκαμε και εμείς (3 μηνών ακριβώς), πήραμε και το ονοματάκι μας!!!

 

Θα ανοίξω θέμα με λεπτομέρειες και φωτο (ότι έχω προς το παρόν από το σπίτι, γιατί από την εκκλησία δεν μπόρεσα να τραβήξω εγώ, θα δω τι θα μου στείλουν οι παπαράτσοι μου! :lol: ). Είμουν πολύ κουρασμένη εχθές, τίμησα και τα panadol και τα depon!

 

Η μικρή Έλλη (πλέον, από το Ελισάβετ) ήταν θεά!!! Και αυτό και μόνο αφήνει πίσω 2-3 πραγματάκια που με "στεναχώρεσαν".

 

Πάντως μου μεταφέρανε θετικά σχόλια από τους καλεσμένους, τους οποίους δεν ευχαριστήθηκα, δεν πρόλαβα να τους δω όλους, κάποιους τους χαιρέτησα στα κλεφτά. :(

 

Καλοφώτιστα όλα τα παιδάκια με το ονοματάκι τους! Να 'ναι γερά, τυχερά και δημιουργικά στην ζωή τους!

 

καλημερα να σου ζήσει η μικρή Ελλη που εχει το ίδιο βαφτιστικο με την δική μου κόρη αλλά εμεισ αποφασισαμε να την λέμε Ελίζα.. :D

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα :lol:

 

Δεν σας ξέχασα, βαπτιστίκαμε και εμείς (3 μηνών ακριβώς), πήραμε και το ονοματάκι μας!!!

 

Θα ανοίξω θέμα με λεπτομέρειες και φωτο (ότι έχω προς το παρόν από το σπίτι, γιατί από την εκκλησία δεν μπόρεσα να τραβήξω εγώ, θα δω τι θα μου στείλουν οι παπαράτσοι μου! :lol: ). Είμουν πολύ κουρασμένη εχθές, τίμησα και τα panadol και τα depon!

 

Η μικρή Έλλη (πλέον, από το Ελισάβετ) ήταν θεά!!! Και αυτό και μόνο αφήνει πίσω 2-3 πραγματάκια που με "στεναχώρεσαν".

 

Πάντως μου μεταφέρανε θετικά σχόλια από τους καλεσμένους, τους οποίους δεν ευχαριστήθηκα, δεν πρόλαβα να τους δω όλους, κάποιους τους χαιρέτησα στα κλεφτά. :(

 

Καλοφώτιστα όλα τα παιδάκια με το ονοματάκι τους! Να 'ναι γερά, τυχερά και δημιουργικά στην ζωή τους!

 

καλημερα να σου ζήσει η μικρή Ελλη που εχει το ίδιο βαφτιστικο με την δική μου κόρη αλλά εμεισ αποφασισαμε να την λέμε Ελίζα.. :D

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!!!!!

 

Συγχαρητήρια σε όσες βαφτίσανε και κουράγιο σε όσες ετοιμάζονται για τις βουτιές τους!!!

 

Εμείς επιτέλους κάναμε μια διήμερη εκδρομή και λείπαμε και γι'αυτό δεν σας έστειλα ευχές, βέβαια σας σκεφτόμουν και ψαχνόμουν για κανένα internet cafe αλλά δεν έτυχε :lol::lol:

 

Agapi το επισκέφτηκα και το hard mom cafe και θα συχνάζω και εκεί!!! Είδα πως έβγαλες και ειδικό ανακοινωθέν για την απουσία μου, με συγκίνησες!!!!

 

Ρίτα, πως πήγε;;;;; Έλαμψες στο υπέροχο φόρεμά σου ή σε μπερδέυανε με τη γυναίκα του νονού;;;; :lol::lol: Είναι το άτιμο το χρώμα αυτό πολύ της μόδας και κυκλοφορεί πολύ... Θα έπρεπε η άτιμη όμως να το σκεφτεί και να δει κάτι άλλο...

 

Μπουμπου, περιμένουμε λεπτομέρειες και παραλειπόμενα (εκτός αν έχεις ήδη γράψει, δεν έχω δει τα άλλα θέματα ακόμη)!! Κατεβάζεις ακόμα γάλα;;

 

Να σας ζήσουν!!!!!!

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας.

 

micnat ευτυχώς η παραγωγή πάει καλά :lol::lol::lol:

 

 

Άνοιξα θεματάκι με λεπτομέρειες.

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=11351

 

Εν συντομία έχω και αλπουμάκι με λίγες φωτογραφίες πρόχειρα που έχω προς το παρόν για να πάρετε μια γεύση, αναμένω και άλλο υλικό.

 

http://smilebox.com/playEmail/4e5441314e4441304d5877354e446b334e6a63790d0a&sb=1

 

Και φυσικά περιμένω την γνώμη σας.....

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα

ανοιξα και εγω θεματακι με λεπτομερειες στη βαφτιση και θα το συμπληρωσω μεσα στις μερες μιας και πνιγομαι μεσα σε ενα βουνο απο δωρα!!

ολα πηγαν υπεροχα σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!

θα επανελθω

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις μανουλιτσες!!!!κουραγιο με τις αλλαγες ευχομαι σε ολες.... εμεις ακομα τρεχουμε δεν εχουμε ξεμπερδεψει ακομα......ενα εχω παντως να πω απο εδω και περα δεν ξαναπαω ΠΟΤΕ ρουχα σε βαφτιση!!!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες !

 

Τι κάνετε? Εμείς είχαμε ευτυχώς ωραία δώρα, κάποια ρούχα που μου άρεσαν, κουβέρτες και παπλωματάκια, ένα τέλειο παλτουδάκι κουκλίστικο ροζ με κουκούλα (κοιτούσα να της πάρω ένα τέτοιο, με πρόλαβαν) και λίγα παιχνιδάκια! Πολύ κοντινοί συγγενείς μου έδωσαν λεφτά. Προσωπικά πάντως όταν κάνω δώρα κοιτάω να παίρνω διαφορετικά πράγματα, όχι τα κλασσικά φορμάκια που πάνε όλοι, ότι δεν μου αρέσει να μου κάνουν δεν το κάνω. Υπάρχουν και άλλες επιλογές γιατί δεν το καταλαβαίνουν?

 

Εχθές το βράδυ ήρθε η νονά μας να την βγάλει από το λάδι. Μαζί και οι γιαγιάδες να καμαρώνουν την εγγονή! Το απόλαυσε η Έλλη, της άρεσε!

 

Καλή δύναμη σε όλες!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί μετά την βάπτιση δεν το κάνεις μπάνιο για 3 μέρες όπου έρχεται η νονά/νονός και το βγάζει από το λάδι δηλ. το κάνει μπάνιο. Στο ίδιο νερό ξεπλένεις τα λαδόπανα. Το νερό μετά το ρίχνεις στην θάλασσα ή στο χωνευτήρι της εκκλησίας ή ακόμα πιο εύκολα στις γλάστρες.

Εννοείτε ότι τοπικά όταν την αλλάζεις την πλένεις! Παλιά έμαθα ότι το παιδί το κρατούσαν 7 μέρες έτσι!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από ότι έμαθα δηλαδή η νονά στη βάφτιση ξεφραγκιάζεται! Πληρώνει τα πάντα!!

Από μπομπο μέχρι και μετά τη βάφτιση! Αυτά τα έθιμα έχετε και μετά θα κάνετε αμάν να βρείτε νονα!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη και κριτήριο για την επιλογή των ανθρώπων που με πάντρεψαν και βάπτισαν το παιδί μου δεν ήταν σίγουρα η τσέπη τους. Θεωρώ ότι άνθρωποι που έχουν την διάθεση να γίνουμε "οικόγένεια" πρέπει να αντιμετωπίζονται με εκτίμηση όσα χρήματα και αν μπορούν να προσφέρουν. Δεν μπορείς να βάζεις άλλους να πληρώνουν τα δικά σου γούστα ή ακόμα και τα έθιμα (σάμπως πάντα τα ακολουθούμε όλα πιστά στην ζωή μας? κάνουμε τις επιλογές μας και κρατάμε αυτά που θέλουμε). Οι σχέσεις των ανθρώπων μετράνε και με συζήτηση όλα βρίσκονται. Η γνώμη μου είναι αυτή.

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω :D:D

Κορίτσια του καφέ χωρίς όνομα, μου έχει περισσέψει τούλι κομμένο γύρω στα 100 κομμάτια πορτοκαλί, λαχανί, τυρκουάζ (φτιάχνονται άνετα 40 πλούσιες μπομπο) καθώς και 2 μέτρα άκοπο τούλι στα 3 αυτά χρώματα (2 μέτρα από το κάθε χρώμα). Αν σας ενδιαφέρει, στείλτε πμ. Πρωϊνά με βολεύει Π. Φάληρο και απογεύματα κέντρο,Πατήσια,Κυψέλη,Γαλάτσι, τίποτε κούνιες να παίξουν και τα παιδόπουλα.
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα..

 

Σας εύχομαι ένα υπέροχο ΣΚ

Εγω έχω άδεια την Δευτέρα οπότε είναι τετραήμερο και πετάω..

Σας εύχομαι για όσους έχουν Δημητρή ή Δήμητρα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ

 

Εγώ έχω Άνδρα και Μπαμπά και έναν εν δυνάμει Δημήτρη το ΓΙΟ ΜΟΥ...

 

Να περάσετε καλά...

Καλή επιτυχία στα μπουμπούκια μας που έχουν ποιήματα ή παρελάσεις....

.png.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ κι απο μενα κοριτσια...

Λοιπον να το προβλημα μου ... ξεκινήσαμε να κάνουμε βαφτιση με θέμα γυναικεια αξεσουάρ.. τσάντεσ ζώνες παπουτσάκια και όλα τα συναφη...

ΑΛΛΑ μετά απο πολλυυυυυυυ ψαξιμο καταλήξαμε σε μια ώραία τουαλετα του παρίση με .... πεταλούδες και φιογκους!!!!!!! μασ αρεσε και η λαμπάδα του σετ οπότε την πηραμε κι αυτη!!! μαρτηρικα δεν πήραμε βραχιολάκι που είχαμε κατα νου ουτε κι αυτά με τα φορεματάκια...πήραμε κάτι καρφίτσες τέλειες μεν με δερμα και κρυστάλινο σταυρό, πλην όμως άσχετες!!!!!

στολισμό στην κολυμπήθρα αντί για ζώνη απο λουλούδια τελικα καταλήξαμε σε μπουκετακια στα δυο χερούλια.....μου είπε βεβαια η γυναίκα ότι μπορει να μου κρεμάσει μεταλλικα τσαντάκια απο τα κορδελάκια.... μπουκετα έξω στις δυο κολώνες με τα ανάλογα τσαντακια να κρέμονται..

και για τα σκαλιά ενώ είχαμε πει τσαντακι με τουλιπες μέσα τελικα σκεφτόμαστε να βάλουμε μπουκετάκια στην κουπαστη!!!!

 

και η ερωτηση μου είναι : ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ????

 

αν ναι θελω να βάλω προσκλητήριο παπουτσάκι και μπομπο τσαντακι ....

διαφορετικα μου αρέσουν πολυ κατι φορεματακια....

τελικα τι κάνω???/

ευχαριστω για την υπομονή :)

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...