Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Απο την Τρίτη τρέχω για αλλαγές , μου έχουν μείνει κάποια ψιλοπράγματα.. Δεν προλαβαίνω να αναπνεύσω αλλά δεν γινόταν αλλιώς είχε γεμίσει το σπίτι τσάντες κ έπρεπε να διευθετηθεί το θέμα.

Πάντως σε γενικές γραμμές μας κάναν ωραία δωράκια κ τις αλλαγές μας τις χάρηκα γιατί συμπλήρωσα κ εγώ κ πήρα τις περισσότερες φορές κάτι πιο χρηστικό ή καλύτερο. Gossip: δώρο πρώτης ξαδέρφης αξίας 18?, καλοκαιρινό σύνολο μέγεθος 1 έτους την στιγμή που ο μπέμπης το καλοκαίρι θα είναι ενάμιση :roll: εγώ για απλή επίσκεψη το σπίτι της , της πήγα τούρτα κ απο μια σανίδα θαλάσσης για τα παιδάκια της, γι΄αυτό μένουμε όμως σε δυάρι :lol: Ανθρωποι που δεν μας είχαν καν "υποχρέωση" πήραν κακράν καλύτερα δωράκια..

 

Α! Καλά! Και εμένα κάποιος (δεν θυμάμαι ποιός) μου έφερε κοντομάνικο μπλουζάκι και βερμούδα τζιν! Ελπίζω να του κάνει του χρόνου! Αλλιώς δεν πειράζει! Για το επόμενο :wink:

 

 

Και εμάς μια φίλη των πεθερικών που έγινε μάχη για να έρθει στον τραπέζι μας έφερε 2 φορμάκια και μια σαλιάρα από το Jumbo, τα οποία άλλαξα αξίας 10?!!!!! :mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σας πω και εγω τον πονο μου...

εχω αγχωθει η βαφτιση ειναι στις 19 και ακομα εχω ενα καρο εκρεμμοτητες...

αμ ηθελα να κανω μποπονιερες μονη μου...οριστε τωρα...

και δεν χω καταληξει και σε γλυκα και δεν εχω ακομα στολισει και τα κουβαδακια ....

ουφφφφ τα ειπα και ησυχασα!!!

σορρυ βρε κοριτσια αλλα βρηκα το καταλληλο τοπικ για να γκρινιαξω χιχιχιχι

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

να σας πω και εγω τον πονο μου...

εχω αγχωθει η βαφτιση ειναι στις 19 και ακομα εχω ενα καρο εκρεμμοτητες...

αμ ηθελα να κανω μποπονιερες μονη μου...οριστε τωρα...

και δεν χω καταληξει και σε γλυκα και δεν εχω ακομα στολισει και τα κουβαδακια ....

ουφφφφ τα ειπα και ησυχασα!!!

σορρυ βρε κοριτσια αλλα βρηκα το καταλληλο τοπικ για να γκρινιαξω χιχιχιχι

 

ριτα δεν είναι τίποτα...

κάνε σε ένα χαρτί ένα χρονοδιάγραμμα και απλά τήρησε το με θρησκευτική ευλάβεια

βάζε κάθε μέρα μία ή δύο δουλειές και φρόντιζε να τις κάνεις ο κόσμος να χαλάσει ώστε να σβήνονται απ τη λίστα

παράδειγμα

Σήμερα, να αποφασίσω τι γλυκό θα βάλω και τέλος, επίσης να φτιάξω 20 μπουμπουνιέρες

Αύριο, να βρω που θα παραγγείλω το γλυκό, να φτιάξω κι 20 μπουμπουνιέρες

 

με αυτόν τον τρόπο θες δε θες θα τα τελειώσεις

σβήνε μία μία τις δουλειές απ τη λίστα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mam καλή δύναμη! όλα όμως πάνε κατ ευχήν και καλά κάνεις και ηρεμείς :wink:

 

 

μαρσμελοους ρε κορίτσια είδα τις προάλες σε ένα μεγάλο Βασιλόπουλο που ψώνιζα μέσα σε συσκευασίες... αν τα είχα δει νωρίτερα θα είχα χρησιμοποιήσει κι εγώ γμτ!

 

:lol:

 

Αχ Μαμά του Ωρίων, παντα με την καλή κουβέντα. Σωστά στο Βασιλόπουλο δεν κοιταξα και ειναι ενα τεράστιο κοντά στη δουλειά μου.

 

mamiko, ουτε που σκεφτηκα το Lidl.

 

Εχω χαζέψει. :P Αυριο κιολας θα παω και στα δυο να τελειώνω ώστε να ξεκινήσω και εγώ.

 

Κορίτσια σημερα πηρα ΦΟΡΕΜΑΑΑΑΑΑΑ! Γιούπιιιι! €50 Ευρώ από το στοκατζίδικο της Raxevsky. Ειναι πράσινο ανοικτό (ένα χρωμα συνδυασμό σιφόν - ετσι λεγεται αυτό που ειναι μαλακό και αραχνούφαντο?- και σατέν) Τι χρώμα παπούτσι βάζω? οεό?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Ειμαι νεα στο forum αν και ειναι η δευτερη βαφτιση που επιχειρώ να κάνω.Περισυ βαφτισα το γιο μου και εκανα εγω να προσκλητήρια με πολυ μεγάλη επιτυχία.

Στις 2 Νοεμβρη βαφτίζω την κόρη μου και σκεφτόμουν κάτι με κορώνα για προσκλητήριο.Δεν έχω όμως ιδέα πώς ακριβώς να είναι!

Το κυριότερο ςίναι να μην μοιάζει βασιλικό και πολύ "την είδατε βασιλιάδες...". Κάτι πιο ανάλαφρο αλλά glamourus θέλω. Καμιά ιδέα???

 

ΥΓ.Κάπου διάβασα ότι μασμέλλοους έχει το lidl.

 

 

Ευχαριστώ για το tip για τα μαρσμελοους.

 

Για προσκλητήριο έχω δει ετοιμα ομως που εχουν ενα στέμμα. Αλλά ειδα ομως (ασχετο με προσκητήριο) κοριτσίστικο ρολοϊ σε σχήμα κορώνας, πολύ γλυκό, με καρδούλες φουξιο-ροζ, αξίας 3 ευρώ νομίζω στο Jumbo. Το λεω μήπως θελήσεις να δώσεις κατι τετοιο στα κοριτσάκια και βρεις κατι αναλογο για αγοράκια γιατί δεν εχει ιδιο για αγοράκια που εψαχνα για το γιο μου.... :(

Link to comment
Share on other sites

μαμικο το δικο μας το προσκλητιριο ειναι πριγκιπικο ο φακελος ειναι σχεδον τετραγωνος και η μπροστινη πλευρα εχει κομενο ενα στεμα που γυρω-γυρω εχει ασημενιες λεπτομεριες το μεσα μερος ειναι ριζοχαρτο...αν καταλαβες....πρεπει να πισω τον μπαμπα μας να ανεβασει τις φωτο γιατι δεν εχω ιδεα...ελπιζω συντομα!!

.png
Link to comment
Share on other sites

μαμικο το δικο μας το προσκλητιριο ειναι πριγκιπικο ο φακελος ειναι σχεδον τετραγωνος και η μπροστινη πλευρα εχει κομενο ενα στεμα που γυρω-γυρω εχει ασημενιες λεπτομεριες το μεσα μερος ειναι ριζοχαρτο...αν καταλαβες....πρεπει να πισω τον μπαμπα μας να ανεβασει τις φωτο γιατι δεν εχω ιδεα...ελπιζω συντομα!!

 

Αυτά εννούσα και εγώ, τα εχω δει ειναι πολύ ομορφα, δεν θυμάμαι τιμές, αλλά δεν ξερω εάν μπορεί καποιος να τα φτιαξει μονος του....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ριτα δεν είναι τίποτα...

κάνε σε ένα χαρτί ένα χρονοδιάγραμμα και απλά τήρησε το με θρησκευτική ευλάβεια

βάζε κάθε μέρα μία ή δύο δουλειές και φρόντιζε να τις κάνεις ο κόσμος να χαλάσει ώστε να σβήνονται απ τη λίστα

παράδειγμα

Σήμερα, να αποφασίσω τι γλυκό θα βάλω και τέλος, επίσης να φτιάξω 20 μπουμπουνιέρες

Αύριο, να βρω που θα παραγγείλω το γλυκό, να φτιάξω κι 20 μπουμπουνιέρες

 

με αυτόν τον τρόπο θες δε θες θα τα τελειώσεις

σβήνε μία μία τις δουλειές απ τη λίστα :wink:

 

ευχαριστω πολυ ωριωνομαμα θα ακολουθησω τη συμβουλη σου γιαιτ αλλιως δε με βλεπω να τελειωνω...

αντε να δουμε μπας και προλαβω να σας δειξω και εγω τα καλουδια μας!!!

παντως πηρα φορεμα!!ακολουθησα τα χναρια σου και βρηκα κατι νομιζω πολυ ομορφο.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σημερα πηρα ΦΟΡΕΜΑΑΑΑΑΑΑ! Γιούπιιιι! ?50 Ευρώ από το στοκατζίδικο της Raxevsky. Ειναι πράσινο ανοικτό (ένα χρωμα συνδυασμό σιφόν - ετσι λεγεται αυτό που ειναι μαλακό και αραχνούφαντο?- και σατέν) Τι χρώμα παπούτσι βάζω? οεό?

 

μεγειαααααααααααααα :D

κάτι σε μπρονζέ θα έλεγα ώστε να καφε-φέρνει :wink:

 

 

 

ρίτα μεγεια και σε σένα :D

 

 

αχ κορίτσια όταν βρίσκεις ΤΟ φουστάνι, οι δουλειές ουσιαστικά έχουν τελειώσει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και από εμένα!

 

Και εγώ θέλω φόρεμααααααα! Κορίτσια καμία πρόταση για μαγαζιά από Θεσσαλονίκη? Από που βολευτήκατε (οικονομικά γιατί δεν μας παίρνει και πολύ)? Μένω Περαία και δυσκολεύομαι να γυρίσω την αγορά. Help γιατί δεν έχω κατασταλάξει ούτε στα βαπτιστικά και δεν έχω πολύ χρόνο.

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεγειά και από εμένα!

 

Και εγώ θέλω φόρεμααααααα! Κορίτσια καμία πρόταση για μαγαζιά από Θεσσαλονίκη? Από που βολευτήκατε (οικονομικά γιατί δεν μας παίρνει και πολύ)? Μένω Περαία και δυσκολεύομαι να γυρίσω την αγορά. Help γιατί δεν έχω κατασταλάξει ούτε στα βαπτιστικά και δεν έχω πολύ χρόνο.

 

Δοκίμασε στα Raxevsky stock (Πεζόδρομος Αγ.Θεοδώρας κέντρο)

Fena stock(δρόμος προς Ικεα ) και Fena στον Φοίνικα

 

 

Αν θυμηθώ κατι ακόμα θα σ'ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και από εμένα!

 

Και εγώ θέλω φόρεμααααααα! Κορίτσια καμία πρόταση για μαγαζιά από Θεσσαλονίκη? Από που βολευτήκατε (οικονομικά γιατί δεν μας παίρνει και πολύ)? Μένω Περαία και δυσκολεύομαι να γυρίσω την αγορά. Help γιατί δεν έχω κατασταλάξει ούτε στα βαπτιστικά και δεν έχω πολύ χρόνο.

 

Δοκίμασε στα Raxevsky stock (Πεζόδρομος Αγ.Θεοδώρας κέντρο)

Fena stock(δρόμος προς Ικεα ) και Fena στον Φοίνικα

 

 

Αν θυμηθώ κατι ακόμα θα σ'ενημερώσω

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ, κάθε πληροφορία χρήσιμη! Τρεχάτε ποδαράκια μου :lol:

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σημερα πηρα ΦΟΡΕΜΑΑΑΑΑΑΑ! Γιούπιιιι! ?50 Ευρώ από το στοκατζίδικο της Raxevsky. Ειναι πράσινο ανοικτό (ένα χρωμα συνδυασμό σιφόν - ετσι λεγεται αυτό που ειναι μαλακό και αραχνούφαντο?- και σατέν) Τι χρώμα παπούτσι βάζω? οεό?

 

μεγειαααααααααααααα :D

κάτι σε μπρονζέ θα έλεγα ώστε να καφε-φέρνει :wink:

 

 

 

ρίτα μεγεια και σε σένα :D

 

 

αχ κορίτσια όταν βρίσκεις ΤΟ φουστάνι, οι δουλειές ουσιαστικά έχουν τελειώσει :lol:

 

Ελεγα κάτι σε χρυσό.....ειναι πολύ λες? και το ασημί παει αλλά το χρυσό παει καλύτερα....οντως εάν βρεις το φουστάνι, τα αλλα ειναι λιγο πιο ευκολα. Αμα βρεις και παπούτσι και τσάντα, ακομα πιο ευκολα..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

μωρέ για μεσημέρι (θεωρώντας ότι είναι μεσημέρι η βάφτιση) μου φαίνεται κάπως τραβηγμένο το χρυσό παπούτσι μιας που θα πρέπει μετά υποχρεωτικά να έχεις και χρυσό τσαντάκι

Εντάξει, θέλουμε να είσαι απαστράπτουσα αλλά σκέψου τι θα γίνει αν σε χτυπήσει καμια ηλιαχτίδα

Θα φωτίζεις τόσο πολύ που θα αναφωνήσουν όλοι θαύμα θαύμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τσαντάκι δεν πήρα γιατί είχα πάρει στην βάφτιση στης κόρης μου και με ενοχλούσε συνεχώς. Και γιατί δεν χρειάστηκε να κουβαλάω κάτι ειδικά εκείνη την ώρα. Με τον μπεμπάκο τώρα δεν είχα και ήμουν άνετη.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, θέλουμε να είσαι απαστράπτουσα αλλά σκέψου τι θα γίνει αν σε χτυπήσει καμια ηλιαχτίδα

Θα φωτίζεις τόσο πολύ που θα αναφωνήσουν όλοι θαύμα θαύμα :lol:

:lol::lol::lol::lol:

 

 

εμένα θα μου άρεσε με το φόρεμα αυτό, παπούτσι σατέν σε πράσινο ίδιο με το φόρεμα ή κάτι σε μπεζοχρυσό που δεν έχει φόβο με την ηλιαχτίδα... :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, θέλουμε να είσαι απαστράπτουσα αλλά σκέψου τι θα γίνει αν σε χτυπήσει καμια ηλιαχτίδα

Θα φωτίζεις τόσο πολύ που θα αναφωνήσουν όλοι θαύμα θαύμα :lol:

:lol::lol::lol::lol:εμένα θα μου άρεσε με το φόρεμα αυτό, παπούτσι σατέν σε πράσινο ίδιο με το φόρεμα ή κάτι σε μπεζοχρυσό που δεν έχει φόβο με την ηλιαχτίδα... :D

 

Με κάλυψε η προλαλήσασα.Ειναι πιο σικ η ομοιομορφία...

Το τσαντάκι-ταπεινη προσωπική μου γνωμη...-δεν ταιριάζει σε μητέρα που βαπτιζει.Τα χερια ειναι ελευθερα.Ετσι κι αλλιώς δεν εχεις τιποτα να κουβαλά,αλλά ακομα και αν εχεις το κρατάει καποιος δικός σου και μετά το παιρνεις.

Ειδα σε βάπτηση-Ωωωωω Θεέ μου-μαμά καθόλη την διάρκεια του μυστηριου να εχει περασμένη στο ώμο δερμάτινη καφέ -κατατάλλα ωραιοτατη τσάντα που παιρνουμε στο γραφειο!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω φόρεμααααααα! Κορίτσια καμία πρόταση για μαγαζιά από Θεσσαλονίκη? Από που βολευτήκατε (οικονομικά γιατί δεν μας παίρνει και πολύ)? Μένω Περαία και δυσκολεύομαι να γυρίσω την αγορά. Help γιατί δεν έχω κατασταλάξει ούτε στα βαπτιστικά και δεν έχω πολύ χρόνο.

 

Δοκίμασε στα Raxevsky stock (Πεζόδρομος Αγ.Θεοδώρας κέντρο)

 

Να πας σε αυτό.Έχει πολύ ωραία κομμάτια,σχετική ποικιλία και καλές τιμές (γι'αυτό που αγοράζεις έτσι?)

Και φαντάσου οτι μπορεί να αγοράσεις ένα φόρεμα που ήταν δείγμα-μοντέλο που τελικά δεν κυκλοφόρησε και να το φοράς μόνο εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...