Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο Αρτεμουλα!!!! :D

 

Αχ φιλεναδίτσα μου! Σήμερα τελευταία μέρα στη δουλειά! Επιστρέφω την Τετάρτη! Θα σας φτιάξω topic με φωτο μόλις γυρίσω. Έχω τραβήξει αρκετές με την δική μου μηχανή!

Έχω λίγο άγχος μπορώ να πω, αλλά ευελπιστώ ότι όλα θα πάνε καλά!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Σύνταγμα ή Μοναστηράκι νομίζω είναι περίπου το ίδιο..

Ευχαριστώ πολύ!!!, μάλλον Σύνταγμα για να μην παίρνω μετρο...

Κοίταξα λίγο το χάρτι

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαριλιτα συνταγμα πας μονο με μετρο//...η ρομβης ειναι πιο κοντα απο κει.....

Ναι ... βλακεία είπα... Ψήνω την μάνα μου να κρατήσει την μικρή για να κατέβω. Θυμάμαι ΄΄ότι είναι ΄καθημερινά αυτά ανοιχτά εως 4-5:00 .

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...κοριτσια τα εχω παρει πολυ ασχημα. :evil: ...

το πρωι σας εβαλα μια φωτο απο το κουτι που παργγειλα για τα μαρτυρικα.......απο το an agapas....κ ειμαι ετοιμη να παω Παλληνη να γινει χαμος....τα παγγειλα >Σαββατο πρωι...δυο κομματια...Δευτερα -Τριτη θα ναι ετοιμα...ωραια.... :evil:

βαζω τον φιλο μου που μενει Παλληνη να παρει τηλ να δει αν ειναι ετοιμα..-πληροφοριακα, ειχαν πει πως θα μαςς παρουν τηλ οταν ειναι ετοιμα εκεινοι να περασουμε...-κ λεει...οτι τελικα επειδη ηταν ικρη παραγγελια, δεν θα μας τα φτιαξει......κ παει στο διαολο.....δεν επρεπε να παρει τηλ να ενημερωσει ωστε να ψαχτουμε?????????????? :evil::evil:

δηλαδη καθολου επαγγελματισμος....ας ελεγε απο την αρχη οχι.......αφου ηταν τοσο μικρη η παραγγελια....η ας επαιρνε τηλ....... δεν φανταζεστε ποσο τα εχω παρει...περα απο το οτι εχω ειχα ησυχασει με αυτο κ τωρα θα καθομαι να ψαχνω παλι σαν την τρελη κ η βαφτιση ειναι την Κυριακη.................. :evil::evil::mad::mad::mad:

 

τι να πω...θελω κ προσωπικα τηλ να τους βρισω εκει στο μαγαζι αλλα προς στιγμην συγκρατουμαι..... :mad:

 

ξερετε αν μπορω να βρω καπου κατι παρομοιο?εχει παρει το ματι σας?

η κουτακι εστω κ να το διακοσμησω εγω αναλογως??θελω ενα κουτακι ασ-προ η εκρου ετσι γυαλιστερο...πως τ λενε.....περλε......η και μη....απλα οχι βελουτε.....

 

βοηθεια.... :cry::cry:

νομιζω η Βερα μου χε πει στο Newman......

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει στο NEWMAN. Σκεφτόμουν και εγώ να πάω αύριο, να κάνω το ίδιο, γιατί έχουμε τα ίδια χρώματα στη βάφτιση και επιπλέον η ιδέα με τις καραμέλες-μαξιλάρια δεν μου βγήκε όπως θα ήθελα και μόλις είδα το δικό σου κουτί :idea: ! Δεν πιστεύω να σε πειράζει! :cry:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

καλε τι να με πειραζει......αν παμε την ιδια ωρα να βρεθουμε ωστε να διαλεξουμε κ μαζι...... :D ελπιζω να βρουμε ε................................ :?

(τι ωρα θα πας? εγω κατα τις 2 μαλλον....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε τι να με πειραζει......αν παμε την ιδια ωρα να βρεθουμε ωστε να διαλεξουμε κ μαζι...... :D ελπιζω να βρουμε ε................................ :?

(τι ωρα θα πας? εγω κατα τις 2 μαλλον....)

 

Και εγώ έτσι λέω! Να κάνω τις δουλειές μου στο σπίτι το πρωϊ, και μόλις φύγει το στεφάνι μου για δουλειά, θα πάρω παραμάσχαλα τον μικρό και θα πάω! Το καρότσι είναι κόκκινο-μαύρο και ο Θανούλης, σγουρομάλλης ξανθός! πιθανών να τσιρίζει λιγάκι γιατί δεν θα τον αφήνω να πιάσει πράγματα! Αν φωνάξεις Άρτεμις , τελοσπάντων και γυρίσω.... εγώ θα είμαι..... :lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω politimi.....(τι εγινε με το ευχολογιο??)

θα προσπαθησω....κ ελπιζω...

απλα μου την εσπασε η ολη αντιμετωπιση και συμπεριφορα...δεν ηταν καθολου σωστη....το γαμωτο.....κ ξεχασα....ειπε αυτη η ιδιοκτητρια...οτι αν ειχαμε παρει κ μαρτυρικα απο κει.....θα ταν αλλιως....ας το ελεγε απο την αρχη...δεν θα μας το χαριζε...θα το πληρωναμε το κουτι..... :mad:

ας ενημερωνε εστω.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

stalitsa πιστεύω ότι είναι πολύ εύκολο να φτιάξεις μόνη σου ένα ίδιο. Δε το είχα δει αυτό και μιας και η δική μας βάφτιση έχει ίδιο θέμα θα προσπαθήσω να κάνω και εγώ κάτι παρόμοιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερώτηση: στο προσκλητήριο βάπτισης αναφέρονται πρώτοι οι γονείς ή οι νονοί;

 

Ρωτώ λοιπόν γιατί η γραφίστρια-κουμπάρα όταν της είπα να διορθώσει το προσχέδιο και να βάλει πρώτα τους γονείς και μετά εκείνοι και τον άντρα της, γέλασε λίγο και μου είπε ότι το σωστό είναι το ανάποδο, αλλά αν θέλω θα το κάνει. Το τελικό προσχέδιο ήταν χωρίς τα ονόματά τους :shock::shock:

 

Αισθάνομαι άσχημα!! :oops::oops:

Κι εγώ όταν βάφτισα από κάτω μπήκα :cry::cry:

 

Περιμένω απαντήσεις σας και μετά να απαντήσω στο email της, γιατί φοβάμαι πως θα τσακωθούμε..

 

Αυτό για τα ονόματα τώρα το ακούω. Εγώ που εδωσα το ΟΚ στον τυπογράφο χθες να προχωρήσει με τα προσκλητήρια εβαλα αριστερά τα δικά μας και δεξιά του νονού. Στο κάτω κατω οι γονείς κανουν τη βαφτιση, οι γονείς στελνουν ολα τα προσκλητήρια, οι γονείς πληρώνουν το τραπέζι κλπ. Να μην φανούμε και εμεις λίγο? Δεν ξερω παλι..... :roll: Για μενα παντως ειναι αργα, ο,τι εγινε εγινε τωρα :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Σχολάω και πάω να πάρω το πακετάκι-Γιωργάκη :):)

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Κορίτσια να κάνω κι εγώ η ανεπρόκοπη μάνα μια ερώτηση;;; Που παρακολουθώ τα τόπικ με τις βάφτισεις εδώ και 3 μήνες, όλο λέω "θα κάνω αυτό, θα κάνω εκείνο" και τελικά φτάσαμε !,5 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Τ Ι Π Ο Τ Α !!! :o:o:o

Λέω να κατέβω αύριο Αθήνα και να παραγγείλω ό,τι βρεθεί μπροστά μου -έτσι είμαι εγώ -χαλαρή, ψάαααχνω με την ησυχία μου και στο τέλος τρέχωωω...

Μπομπο μάλλον θα πάρω από τον Παρίση -ΟΚ.

Για τα προσκλητήρια έχω να ρωτήσω το εξής: Μπορεί το κείμενο να μου το γράψει η ανιψούλα μου και να το τυπώσουν έτσι; ΝΑ μην έχω δηλαδή τυποποιημένη γραμματοσειρά; Το έχει ακούσει κανείς;;;

 

Υπάρχει γραμματοσειρά που φαινεται οτι εχει γραφτει από παιδάκι, μπορει να σου κανει. Αν τους το πεις ισως θελησουν να σε χρεωσουν παραπάνω για την εξυπηρετηση και καλα.

Link to comment
Share on other sites

politimi τελειο θα ειναι το ευχολογιο....αν χρειαστεις βοηθεια....η γνωμη.... :)

 

agapi το ξερω...το μονο προβλημα ειναι οτι δεν εβρισκα κουτακι μονοχρομο!!!!απιστευτο!!!εφαγα ολον τον >Πειραια..αυριο θα παω Αθηνα....

 

ετσι μ ρχεται να ανοιξω επιχειρηση με κουτια διπλα στο μαγαζι αυτο στην Παλληνη!!! :evil::twisted::mad: κ κριμα, γιατι μου αρσε πολυ σαν μαγαζακι....

 

κ ετσι ολες με θαλασσινο θεμα να φτιαξουμε κατι παρομοιο !!!χι,χι!!!τι τα θελουμε τα μαγαζια....καλυτερα μονες μας...... :wink:

 

παντως ωραιο ειναι κ το κουτι που εφτιαξε η VERA κοριτσια...η οποια αλλωστε εχετε δει τι πραγματα τελεια εχει φτιαξει γενικως????????????....κατι αναμεσα στα δυο θα ηθελα....αν επιτρεπει κ η Veroula....ε Veroula :D

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου 17 ο μήνας αύριο, και στις 5 Οκτ βαπτίζουμε, και έχω ακόμα

να κάνω τόσα πολλά... πείτε μου πως θα τα προλάβω! θα μου ρθει

εγκεφαλικό! ααχχ

[url=http://lilypie.com][img]http://b2.lilypie.com/DLGCp3/.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Patousaki παλι θα σε ενοχλησω... το δικο σου γλυκο του κουταλιου απ τη συνταγη της γιαγιας ειχε και κουταλακι πανω???

 

Ναι! Παρήγγειλα τον κωδικό 755 που είχε και κουταλάκι (1.70 ευρώ βέβαια, αλλά δεν είμαι άξια ζαχαροπλάστης).

 

:lol::lol::lol:

Ευχαριστω Patousaki!!!!Μαλλον κι εγω αυτο θα παραγγειλω!!!

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου 17 ο μήνας αύριο, και στις 5 Οκτ βαπτίζουμε, και έχω ακόμα

να κάνω τόσα πολλά... πείτε μου πως θα τα προλάβω! θα μου ρθει

εγκεφαλικό! ααχχ

 

Επαναλαμβάνω...

Θεέ μου 17 ο μήνας αύριο, και στις 28/9 βαπτίζουμε, και έχω ακόμα

να κάνω τόσα πολλά... πείτε μου πως θα τα προλάβω! θα μου ρθει

εγκεφαλικό! ααχχ

Link to comment
Share on other sites

Εκκρεμότητες:

 

-Τελικοί φιόγκοι στις μπουμπουνιέρες

-Στόλισμα γλυκών, έχω τα βαζάκια όλα σε ένα ψυγείο και πρέπει να τα φτιάξω (πανάκια και κορδέλες)

-Μπαλόνια - δε ξέρω ακόμα αν θα βάλω, τι θα βάλω και από που

-Καλάθια για μπουμπουνιέρες και γλυκά (τα οποία είναι βαριά και ασήκωτα γι'αυτό πρέπει να μεταφέρονται λίγα-λίγα)

-Έχω βάλει στο καρτελάκι για το τραπέζι τελικά ημερομηνία για την απάντηση την αυριανή και δεν έχει πάρει ΚΑΝΕΝΑΣ τηλ για επιβεβαίωση ή άρνηση, αρα δεν έχω κανονίσει τα τελευταία με το μαγαζί

-Θα φτάξω το στολισμό της κολυμπήθρας μόνη μου από τούλι και φυσικά δεν το έχω κάνει ακόμα

Προς το παρόν δε θυμάμαι κάτι άλλο.

 

Θα μου πεις "και τι έχεις κάνει;'

- τα γλυκά και την μια πρώτη επαφή με τις μπουμπουνιέρες

Link to comment
Share on other sites

Εκκρεμότητες:

 

-Τελικοί φιόγκοι στις μπουμπουνιέρες

-Στόλισμα γλυκών, έχω τα βαζάκια όλα σε ένα ψυγείο και πρέπει να τα φτιάξω (πανάκια και κορδέλες)

-Μπαλόνια - δε ξέρω ακόμα αν θα βάλω, τι θα βάλω και από που

-Καλάθια για μπουμπουνιέρες και γλυκά (τα οποία είναι βαριά και ασήκωτα γι'αυτό πρέπει να μεταφέρονται λίγα-λίγα)

-Έχω βάλει στο καρτελάκι για το τραπέζι τελικά ημερομηνία για την απάντηση την αυριανή και δεν έχει πάρει ΚΑΝΕΝΑΣ τηλ για επιβεβαίωση ή άρνηση, αρα δεν έχω κανονίσει τα τελευταία με το μαγαζί

-Θα φτάξω το στολισμό της κολυμπήθρας μόνη μου από τούλι και φυσικά δεν το έχω κάνει ακόμα

Προς το παρόν δε θυμάμαι κάτι άλλο.

 

|ΑΓΧΩΘΗΚΑ μονο που ακουσα οτι θα τα κανεις μονη σου. Δεν εχεις βοήθεια? Κουμπάρα, φιλη, μανα, αδερφή, γειτόνισσα? Για στρώσε και τους αλλους λιγο, ή τουλάχιστον καποιος να κρατήσει το παιδί για να σου δώσει χρονο....

 

Θα μου πεις "και τι έχεις κάνει;'

- τα γλυκά και την μια πρώτη επαφή με τις μπουμπουνιέρες

Link to comment
Share on other sites

Εκκρεμότητες:

 

-Τελικοί φιόγκοι στις μπουμπουνιέρες

-Στόλισμα γλυκών, έχω τα βαζάκια όλα σε ένα ψυγείο και πρέπει να τα φτιάξω (πανάκια και κορδέλες)

-Μπαλόνια - δε ξέρω ακόμα αν θα βάλω, τι θα βάλω και από που

-Καλάθια για μπουμπουνιέρες και γλυκά (τα οποία είναι βαριά και ασήκωτα γι'αυτό πρέπει να μεταφέρονται λίγα-λίγα)

-Έχω βάλει στο καρτελάκι για το τραπέζι τελικά ημερομηνία για την απάντηση την αυριανή και δεν έχει πάρει ΚΑΝΕΝΑΣ τηλ για επιβεβαίωση ή άρνηση, αρα δεν έχω κανονίσει τα τελευταία με το μαγαζί

-Θα φτάξω το στολισμό της κολυμπήθρας μόνη μου από τούλι και φυσικά δεν το έχω κάνει ακόμα

Προς το παρόν δε θυμάμαι κάτι άλλο.

 

|ΑΓΧΩΘΗΚΑ μονο που ακουσα οτι θα τα κανεις μονη σου. Δεν εχεις βοήθεια? Κουμπάρα, φιλη, μανα, αδερφή, γειτόνισσα? Για στρώσε και τους αλλους λιγο, ή τουλάχιστον καποιος να κρατήσει το παιδί για να σου δώσει χρονο....

 

Θα μου πεις "και τι έχεις κάνει;'

- τα γλυκά και την μια πρώτη επαφή με τις μπουμπουνιέρες

 

 

ΤΑ παιδια, δυο είναι !! Τα κρατάει ο άντρας μου κατά κύριο λόγο και όταν δε μπορεί η μαμά μου. Όλα αυτά αν οργανωθώ δε θέλουν και πολύ ώρα, όρεξη θέλουν!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...