Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΧΙΖΩ...

ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ ΟΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΛΕΟΝ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ DIOR ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ CHILDREN SALON ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΞΗΠΗΕΡΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ..ΝΥΦΙΚΟ ΚΑΙ ΒΑΠΤΙΣΗ ΓΙΩΡΓΗ ΑΠΟ ΚΕΙ!!!

ΣΥΝΕΧΙΖΩ... ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΟ ΚΙ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟΥΣ 8-9-10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΧΟΝΔΡΙΚΗ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΕΙΝΑΙ

 

ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΟΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΔΩΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΙΣΑΓΩΓΕΙΣ?? ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΘΕΛΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ...ΚΛΑΣΣΙΚΑ!!!

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΞΕΧΑΣΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΤΑ ΕΧΩ ΗΔΗ ΒΡΕΙ ΧΟΝΔΡΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ... ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΥΝΙΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΧΕΔΟΝ 7 ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΑΝΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΖ ΣΙΕΛ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

- Να παραλάβω τα παπυράκια από το Χαμόγελο του Παιδιού

 

Ε;;; Τι είναι τα παπυράκια από το χαμόγελο;;; Είναι αντί μπουμπουνιέρας;;;

Και τι λένε;

Πολύ καλή κίνηση, μπράβο σου!

Εμείς ζητήσαμε αντί για δώρο να κάνουν δωρεά οι καλεσμένοι μας στο Χαμόγελο, αλλά έχω ένα φόβο μήπως δεν ανοιχτεί ο κόσμος... Εγώ λέω σε όσους έχω άνεση "αντί να δώσετε 30-40 ευρώ για ένα ρουχαλάκι, δώστε 20 στο χαμόγελο"...Μακάρι να πάει καλά. Θα μου στείλουν μια κάλπη που θα έχουμε στην εκκλησία και έχω βάλει φακελάκια στις προσκλήσεις για να ετοιμάσουν τις δωρεές τους!! Ούτε εκλογές να είχαμε :D

Link to comment
Share on other sites

φιλενάδες μου αγαπημένες,

Καλημέρα και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Πραγματικά δεν ήθελα να δημιουργήσω πρόβλημα και να φανώ "κάπως" προς την κουμπαρούλα μου, αλλά μάλλον το πήρε στραβά..

 

Ακόμη δεν με έχει πάρει τηλέφωνο να μιλήσουμε..

 

Από την μια μετανοιώνω που ανάφερα το σχετικό θέμα, από την άλλη όμως έχω κι εγώ ψυχή.. Φυσικά και μου κάνει τιμή να βαφτίσει το βλαστάρι μου (θεωρητικά πάντα, γιατί δεν ήταν ιδιαίτερα θερμή εξ αρχής), αλλά ..

Anyway, δεν θα σας απασχολήσω άλλο. Το θέμα έληξε, ας κάνει ότι νομίζει..

.pngdev142prs__.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα...βασικα...εγω που ειμαι η νονα...με εγραψαν απο κατω στο προσκλητηριο...και σκεψου πρωτα μπηκαν οι γονεις...μετα εγραψαν...η αδελφη μου.....(γιατι εχει μικρη αδελφουλα ο μπεμπης η οποια ζηλευει......) κ τελος εμενα....

:wink:

αλλα να σου πω κατι...δεν το σκεφτηκα καν...αλλα λογικο μ φαινεται να ναι οι γονεις πρωτοι...εκεινοι προσκαλουν κατα βαση.....

μηπως ησουν αποτομη οταν το ειπες?αλλα κ παλι μωρε τι να θυμωσει...ξερω γω....χαρα ειναι η βαφτιση.....δεν υπαρχει λογος για θυμους τωρα...τι ειμαστε ηθοποιοι του θεατρου κ σκεφτομαστε ποιος θα μπει πρωτος στη μαρκιζα????????

το μωρακι αλλωστε ειναι ο πρωταγνιστης!!!!!!!!δικη του ειναι η μερα...........

η γνωμη μου παντως ειναι να μιλησεις με τη φιλη σου....ειναι κριμα να χαλασετε τις καρδιες σας χωρις λογο.......επρεπε να σε ρωτησει με τη σειρα θες να βαλεις τα ονοματα....δικο σου το μωρο...κ δικη σου η αποφαση.....κ δεν επρεπε να θυμωσει....χαζομαρα.....σιγα το θεμα τωρα....η σειρα των ονοματων.......κανε εσυ το πρωτο βημα και μιλησε της ανοιχτα......πιστευω θα τα βρειτε.....παρεξηγηση χωρις λογο..... :D

 

κοριτσια διαλεξα αυτο το κουτι για τα μαρτυρικα που εφτιαξα....γιατι δεν εβρισκα κουτι να μου αρσει σκετο....αππ το αν μαγαπας ειναι....σας αρεσει??????

 

 

 

LAD036.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι είναι stalitsa δεν έχει σημασία... Λένα ελπίζω όλα να πάνε καλά και να τα βρείτε με την κουμπαρούλα σου...

Το κουτί είναι πανέμορφο... Και τρελλαίνομαι για το πορτοκαλί-τυρκουάζ. Αυτό έχω κάνει και για τη δικιά μας βάφτιση, με ολίγον από πράσινο για ζωντάνια... :)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλα λογια ετσι ειναι η πραγματικοτητα Λενα μου.....ελληνιστι...

μην σκας μωρε...μιλα της κ απο κει κ περα ασχολησου με το μωρακι σου!!!!!! :D

καλα οχι απλα το ψαχνω....εχω τρελαθει απο το αγχος κ την αγωνια......θελω να ναι ολα τελεια...κ για τους κουμπαρους μου αλλα κ για τον μπεμπη να τα δει οταν μεγαλωσει και να χαρει (α κ θα του βγαλω διαρκειας να πηγαινουμε μαζι στο γηπεδο στον Ολυμπιακο οταν μεγαλωσει λιγο...μιας κ τωρα δεν με συνοδευει κανεις απο τους αντρες της ζωης μου :cry: .....ελπιζω στον μικρο Νικολακη.... :D ) τρελη νονα με βαφτισε θα λεει το παιδακι ε..... :wink::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειναι καλα λογια ετσι ειναι η πραγματικοτητα Λενα μου.....ελληνιστι...

μην σκας μωρε...μιλα της κ απο κει κ περα ασχολησου με το μωρακι σου!!!!!! :D

καλα οχι απλα το ψαχνω....εχω τρελαθει απο το αγχος κ την αγωνια......θελω να ναι ολα τελεια...κ για τους κουμπαρους μου αλλα κ για τον μπεμπη να τα δει οταν μεγαλωσει και να χαρει (α κ θα του βγαλω διαρκειας να πηγαινουμε μαζι στο γηπεδο στον Ολυμπιακο οταν μεγαλωσει λιγο...μιας κ τωρα δεν με συνοδευει κανεις απο τους αντρες της ζωης μου :cry: .....ελπιζω στον μικρο Νικολακη.... :D ) τρελη νονα με βαφτισε θα λεει το παιδακι ε..... :wink::D

 

Σε πάω με χίλια!!! :D:D:D

.pngdev142prs__.png
Link to comment
Share on other sites

:D σε ευχαριστω Λενα μου....(καλα ντρεπομαι που θα το πω...αλλα δεν ξερω κ το πιστευω... :oops: και ξεφτιλα ε....?) α...εκβιαζω και τον κουμπαρο μου για το ονομα του μωρου...οτι αν δεν κανει οτι ζηταω...θα πω αλλο....χι, χι...(στην πλακα εννοειται ε.....) δεν πιστευω η κουμπαρουλα σου να ειπε τπτ κ για το ονομα.... :D .αστειακι.........χι χι χι......... :wink: )

 

ασε που περιμενω να μεγαλωσει να του παρω κ εμφανιση του ολυμπιακου.....( η οποια μπε-μπε ειναι πιο ακριβη απο την αντρικη. :twisted: ....ελεος....60 e )

 

Politimi....να κανεις βιβλιο ευχων...εγω αν ημουν η μαμα θα εκανα σιγουρα!!!!!!μου αρεσουν πολυ ολα αυτα που περιεχουν αναμνησεις......

 

παραληρημα με επιασε............απο το αγχος..... :roll::oops:

Link to comment
Share on other sites

καλε μην το συζητας....ισα ισα...καλυτερα...λιγοι κ καλοι....φανταζομαι θα ειστε οι πιο κοντινοι ε?

οποτε τα λογια που θα γραψουν θα ειναι ακομη πιο εγκαρδια.......

ψηφιζω να το κανεις!!!!!! :D

ε κ τι το παρακανεις? θελεις να το κανεις? αυτο εχει σημασια....... :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλε μην το συζητας....ισα ισα...καλυτερα...λιγοι κ καλοι....φανταζομαι θα ειστε οι πιο κοντινοι ε?

οποτε τα λογια που θα γραψουν θα ειναι ακομη πιο εγκαρδια.......

ψηφιζω να το κανεις!!!!!! :D

ε κ τι το παρακανεις? θελεις να το κανεις? αυτο εχει σημασια....... :wink:

 

Συμφωνώ :D:D

 

Θα το δώσεις χέρι με χέρι κατά τη διάρκεια ή προς το τέλος καλύτερα, του γεύματος και αφού είναι και οι πιο κοντινοί θα είναι και πιο αγαπησιάρικα τα μηνύματά τους. :wink:

 

Κοίτα στο Nikolis Group για ιδέες ή στο my tree :wink:

.pngdev142prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Patousaki παλι θα σε ενοχλησω... το δικο σου γλυκο του κουταλιου απ τη συνταγη της γιαγιας ειχε και κουταλακι πανω???

Κραταω επιτελους το ονειρο της ζωης μου στην αγκαλια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

α.....ολα κ ολα......αυτα τα μεγαλα μωρα δεν εχουν λογο σε τετοια θεματα........αφου δεν τους αρεσουν -στους περισσοτερους εστω- αυτα τα γλυκουλικα αγαπησιαρικα......επειδη φοβουνται να εκφραστουν...... :?

και μην συγχυζομαι...εγω στο γηπεδο του ζηταω να με παει...κ δεν....ουτε ο φιλος ουτε ο αδεφος.....ουτε ο πατερας μου.........που δεν ειναι και κατι κοριτσιστικο...δεν ειπα να παμε σε μπαλετο....(που ουτε εκει βεβαια ερχοταν οταν το ζητησα στη λιμνη των κυκνων.....) και δεν φτανει που δεν παω μονη μου με φιλες η φιλους μου οπως παλια..στο γηπεδο εννοω....για χαρη του.....θα επρεπε να με παει αυτος....το boyfriend.....αντε....γιατι με επιασε το φεμινιστικο.....οι γυναικες δεν κανει να πηγαινουν γηπεδο κ βλακειες......ε αφου μου αρσει.......γι αυτο ελπιζω στον βαφτιστρακο μου πια.......... :D

 

σορρυ για το παραληρημα...... :oops:

 

το μεγαλο λοιπον μωρο, κατοπιν παραληρηματος....να γραψει πρωτο στο βιβλιο ευχων.......χι, χι, χι....... :D:wink:

Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ :D:D

 

Θα το δώσεις χέρι με χέρι κατά τη διάρκεια ή προς το τέλος καλύτερα, του γεύματος και αφού είναι και οι πιο κοντινοί θα είναι και πιο αγαπησιάρικα τα μηνύματά τους. :wink:

 

Κοίτα στο Nikolis Group για ιδέες ή στο my tree :wink:

 

Μπράβο, απ'το στόμα μου το πήρες! Έτσι το είχε κάνει μια φίλη μου στα βαφτίσια του γιού της και μου φάνηκε πολύ γλυκό. Ήμαστε και μες στα σκοτάδια και δεν βλέπαμε τι γράφαμε, ήταν ωραία. Εκεί το πρωτοείδα να γίνεται αυτό και μου άρεσε πολύ!! Ζήλεψα... Λες να κάνω κι εγώ;;;

politimi μου, αν το αποφασίσεις τελικά, γράψε λεπτομέρειες τι φτιάχνεις για να ζηλέψω κι άλλο...

...Μήπως θες να κάνεις 2 ;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kάθε μια με τον πόνο της, οπότε ανακεφαλαιώνω..

1. 'Εκανα κράτηση για μαμ ( είναι πολύ ωραία και δοκιμασμένα όμως δε είμαι και ενθουσιασμένη γιατί ειναι λίγο ανάποδα απο το σημείο της τελετής αλλά το je t aime θέλει εκεί!)

2. Πήγα στο ανθοπωλείο κανόνισα στολισμό για την κολυμβήθρα. Μου άρεσε πολύ πολύ 80€ τριαντάφυλλα ορχιδέες και κάτι άλλα λουλούδια με δύσκολο όνομα(!?)

3. Και επανατοποθετώ την αγωνία μου βιβλίο ευχών? (να κάνω? (και πως να το κάνω?)) (help) μετά το μυστήριο θα πάμε κάπου μεταξύ μας 25-30 άτομα λογικά εκεί δεν γίνεται στολισμός ? (άσχετο μεν απορία δε)

 

Σου έχει μείνει το πιο εύκολο κομμάτι :

1. Αγοράζεις ένα τετράδιο με πολύ σκληρό χαρτόνι - εξώφυλλο.

 

2. Αγοράζεις αυτοκολλητάκια σχετικά με το θέμα σου ή ότι βρεις και σου αρέσει.

 

3. Εκτυπώνεις μια φωτό του μωρού για να κολλήσεις σε εξώφυλλο.

 

4. Ντύνεις το εξώφυλλο με ένα ωραίο χαρτί και κολλάς απ'εξω το όνομα και την φωτό του παιδιού μαζί με άλλα στολιδάκια που μπορείς να βρεις π.ζ αστερίες , αστεράκια κλπ...

 

5. Στις μέσα σελίδες κολλάς τα αυτοκόλλητα και ότι άλλο σου αρέσει.

 

Πολλές ιδέες θα βρεις στο θέμα συζήτησης/ Βάφτιση / βιβλία Ευχών , οι φιλενάδες μας έχουν φανταστηκες ιδέες.

 

πολλές ιδέες και υλικά μπορείς να βρεις στο http://www.scrapbooking.gr / ψωνίζεις με αντικαταβολή ότι θες

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Patousaki παλι θα σε ενοχλησω... το δικο σου γλυκο του κουταλιου απ τη συνταγη της γιαγιας ειχε και κουταλακι πανω???

 

Ναι! Παρήγγειλα τον κωδικό 755 που είχε και κουταλάκι (1.70 ευρώ βέβαια, αλλά δεν είμαι άξια ζαχαροπλάστης).

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγια, ευχαριστώ πολύ stalitsa, micnat kai marilita..Πήγα στο max και πήρα κάποια πραγματάκια για να το ξεκινήσω..

 

Υ.Γ. stalitsa γήπεδο πάμε μαζί αν θες, εχθές βγάλαμε διαρκείας για τα παιχνίδια της εθνικής.. εμείς βέβαια θα πάμε σε οικογενειακή συσκευασία μαμά μπαμπάς μωρό , αλλά πάνω απο χίλιοι καλοί χωράνε! Η Θύρα 12 λέει προσφέρεται για οικογένειες, να δούμε! Ελπίζω στα μέσα του αγώνα να μην φοβηθεί ο γιόκαρος μου και κάνω βόλτες δίπλα απο τα χοτ ντογκ..

Link to comment
Share on other sites

- Να παραλάβω τα παπυράκια από το Χαμόγελο του Παιδιού

 

Ε;;; Τι είναι τα παπυράκια από το χαμόγελο;;; Είναι αντί μπουμπουνιέρας;;;

Και τι λένε;

Πολύ καλή κίνηση, μπράβο σου!

Εμείς ζητήσαμε αντί για δώρο να κάνουν δωρεά οι καλεσμένοι μας στο Χαμόγελο, αλλά έχω ένα φόβο μήπως δεν ανοιχτεί ο κόσμος... Εγώ λέω σε όσους έχω άνεση "αντί να δώσετε 30-40 ευρώ για ένα ρουχαλάκι, δώστε 20 στο χαμόγελο"...Μακάρι να πάει καλά. Θα μου στείλουν μια κάλπη που θα έχουμε στην εκκλησία και έχω βάλει φακελάκια στις προσκλήσεις για να ετοιμάσουν τις δωρεές τους!! Ούτε εκλογές να είχαμε :D

 

Ναι! Μάλιστα σήμερα με πήραν τηλέφωνο ότι είναι ετοιμα αλλά θα πάω να τα παραλάβω μάλλον την Παρασκευή γιατί ο άντρας μου δουλεύει και δεν θα προλάβω νωρίτερα!

Όσο για τα δώρα που λές εγώ σκέφτηκα όσα δώρα δεν χρειάζομαι, ρούχα παιχνίδια και τέτοια να τα πάω εκεί! Σίγουρα θα τους χρησιμεύσουν! Έτσι οι καλεσμένοι μου θα έχουν κάνει το "καλό" χωρίς να το γνωρίζουν!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...