Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΠΡΩΗΝ!!!


bee

Recommended Posts

Προ γάμου, πήρα κατά λάθος - ανθυμάμαι και καλά δηλαδή, ίσως και λίγο επίτηδες :mrgreen:- το κινητό του μαζί μου στη δουλειά.

Τότε κάποιον δικό του φίλο τεχνικό χρειαζόμασταν και τον ψάχναμε.

Μια που είχα το κινητό του δίπλα μου στη δουλειά κι εκείνος κοιμόταν σπίτι μας, χωρίς να τον ενοχλήσω, είπα να βρω το τηλ που χρειαζόμουν στη λίστα του κινητού του.

Δεν αναγνώριζα τα ονόματα και είπα να κοιτάξω στα μηνύματα.

 

Σημείωση: ποτέ δεν είχα ξαναπιάσει το κινητό του, από περιέργεια είπα να ρίξω και μια ματιά στα μηνύματα του!

Επίσης λόγω δουλειάς του το κινητό χτυπά άσχετες ώρες και έτσι το κλειναμε να μη μας πρίζουν.

 

Είδα το κατεβατό με τα μηνύματα μου (τα κρατούσε όλα μα όλα) και είδα και κάποια άσχετα μηνύματα αλλά και παλιά ερωτικά μηνύματα από άλλες, ενώ είχαμε σχέση!

Επαθα κάποια εγγεφαλικά.

Οταν ξύπνησε τον προσκάλεσα να έρθει στη δουλειά ναπάρει το κινητό του. Μπροστά του κάλεσα τον ένα αριθμό (δεν ήταν μόνο ένας!) και είπα στην κοπέλα που τον ρωτούσε όλο πάθος στο μήνυμα "γιατί δε με θες ερωτικά" ότι είναι έτοιμος να παντρευτεί και να τον αφήσει ήσυχο.

Εκείνη αν θυμάμαι καλά δεν καταλάβαινε, ήταν και παλιά τα μηνύματα και προφανώς όχι και τόσο ηθική η κοπέλα που δε καταλάβαινε από ποιά σύζηγο της ήρθε.

 

Μετά το τηλεφώνημα που του εξήγησα τί και πώς του άντρα μου, δεν είχε ιδέα ποιές ήταν οι κοπέλες και έλεγε πως τα μηνύματα ήταν από άγνωστες γι'αυτό και δεν τα έσβησε, του ήταν αδιάφορα και δεν είχε κάτι να κρύψει.

Νομίζω τον είχα βάλει να πάρει και ο ίδιος τα νούμερα αλλά δε θυμάμαι και πολλά.

Του έδωσα πολλές ευκαιρίες να εξηγηθεί πριν εκνευριστώ, η αλήθεια θα μου αρκούσε. Επέμενε στην εκδοχή ότι δεν τις γνώριζε και δεν τον ενδιέφερε κιόλα. Το κινητό κατέληξε στα σκουπίδια (πανάκριβη συσκευή με όλα τα σημαντικά τηλέφωνα του μέσα).

Αριθμό δεν του ζήτησα να αλλάξει.

Ο στόχος μου δεν ήταν να τον ξεκόβω εγώ από αυτές (αν υπήρχαν και δεν ήταν τυχαία μηνύματα), το έκανε μια χαρά μόνος του το ξέκομμα και χωρίς εμένα, αλλιώς τα μηνύματα δεν θα τον παρακαλούσαν να τους κάτσει και δε θα κλαίγονταν.

 

Καταλήγωντας ήθελα να σου πώ, μέσα από τη δικιά μου ιστορία, ότι ο σκοπός δεν είναι να τον απομονώσεις από όλες και όλα, αν θέλει θα κάνει.

Κατά τη δικιά μου γνώμη το σωστό είναι να δείξεις ποιός έχει τον έλεγχο, τί είσαι ικανή να κάνεις αν υποπέσει στην αντίληψη σου κάτι μεμπτό -ναι ακόμα και με 3 παιδιά δεν πρέπει να σε θεωρεί δεδομένη-

και όταν αντιληφθείς ότι εκείνος δεν έχει κάνει κάτι αλλά κάποιες τον διεκδικούν να του δείξεις ότι αυτό σε ενοχλεί πολύ, ακόμη κι αν εκείνος είναι σωστός, ότι θα ήταν σωστότερος αν ξέκοβε καταστάσεις!

Τώρα που τα θυμήθηκα θα του τα ξανασυζητήσω και αύριο έτσι για φρεσκάρισμα και μια που έρχεται και το μωρό :mrgreen:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω παλι εχω την εξης απορια: πώς η κυρία ξερει το τηλ του αντρα σου και πώς ο αντρας σου την εχει στον καταλογο περασμενη. Ανταλλαξαν τηλςφωνα; ειχα ξεμεινει απο παλια; τα βρηκαν μεσω γνωστων; και εγω παντως θα ηθελα να μιλησει μπροστα μου μαζι της αν τυχαινε κατι τετοιο. πιθανον αμα επαιρνε τηλ εκεινη να το σηκωνα και να συμπεριφερομαουν κανονικα ως συζυγος.
συμφωνώ, κι γω απορία τα έχω αυτά. Εμένα βέβαια που δεν είχε περασμένα τα τηλέφωνα τους μου κίνησε περισσότερο την περιέργεια.

Από την άλλη το να έχει το τηλ μιας υπαρκτής π΄ρωην (που ξέρεις δηλ. ότι κάποτε τα είχε μαζί της) είναι κι αυτό περίεργο, γιατί και πώς?!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Και να πω και το άλλο...εμείς είμαστε κατίνες? ή οι άλλες τιποτα άλλο που πάνε να μπλεχτούν στα ζευγάρια...Εγώ του το έχω πει ξεκάθαρα..Αμα κάνει καμια μαμακία και το πιάσουν οι κεραίες μου...θα τον στείλω και αυτόν και την αλλη καμια εβδομάδα στο νοσοκομείο για να εχουν άπλετο χρόνο να σκεφτούν γιατί δεν έπρεπε να το κανουν.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κοπέλα που με βοηθάει τα πρωινά με τα παιδιά.Αν ήθελε να πάω μαζί είχαμε ανθρώπους να μας τα κρατήσουν.Αλλά επιμένει πως είχαν κανονίσει αντροπαρέα.Το κινητό του το αφήνει όπου να'ναι μέσα στο σπίτι.Πολλές φορές το ξεχνάει στο αμάξι ή στο σπίτι και του το θυμίζω εγώ.Δεν έχω αντιληφθεί κάποια δεύτερη συσκεύη ή άλλον αριθμό.Τουλάχιστον στο σπίτι και στο αυτοκίνητο.Στη δουλειά δεν έχω ψάξει :mrgreen: Τον αριθμό τον έχει από παλιά,τον έχω δει ουκ ολίγες φορές στη λίστα με τις επαφές του. Περίεργα μηνύματα δεν έχω δει.Θα περιμένω να δω αν θα πάρει ξανά και θα κάνω αυτό που μου προτείνετε.

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σκασμένη με τον άντρα μου.Πριν δυο εβδομάδες είχε κανονίσει να συναντηθεί μετά από πολύ καιρό με κάποιους παλιούς μας φίλους.Μου το είπε αλλά δεν με ρωτήσε καν αν ήθελα να πάω,θεωρώντας δεδομένο ότι δεν έχω ανάγκη να βγω από το σπίτι.Από λάθος του κολλητού του,έμαθα ότι στην παρέα ήταν η πρώην του. Δεν είχαν καμιά σοβαρή σχέση αλλά η κοπέλα είχε από παλιά θέμα μαζί μου.Φυσικά ο δικός μου δεν μου το είχε πει! Όταν του το είπα,μου είπε ότι δεν είχε λόγο να μου πει κάτι που θα με ταράξει και να μην ασχολούμαι με βλακείες. Για την συγκεκριμένη κοπέλα δεν μιλάει πολύ,όταν όμως μιλάει συνήθως την ''στολίζει'' για την ηθική της. Πέρασε αυτό (αφού το το κοπάναγα μια βδομάδα :rolleyes:) και προχτές είδα αναπάντητη στο κινητό του με το όνομά της.Έγινε ο κακός χαμός και νομίζω δικαίως! Μου λέει ότι τον έχει πρήξει γιατι τον ψάχνει για να τον ρωτήσει κάτι πάνω στον τομέα του και δεν της το σηκώνει.Στην αρχή το πίστεψα όμως μετά σκέφτηκα ότι παραείναι ιδανικά όλα.Μου προβάλλει μάλιστα ως στοιχείο ότι η κοπέλα μόλις χώρισε,έχει ένα μικρό παιδί και δεν θέλει σχέση (τώρα τι έκανε μαζί με την αντροπαρέα του αδερφού της είναι άλλο θέμα).

 

 

Μπορεί όντως να μη θέλει σχέση με την κανονική σημασία της λέξης, αλλά να θέλει "παλιό καλό γνώριμο σεξ" ΠΡΟΣΕΧΕ!

 

Τον τελευταίο καιρό έχουμε περάσει μεγάλο ζόρι γιατι μας ήρθαν δυο εγκυμοσύνες απανωτά,η δεύτερη μάλιστα σε δίδυμα.Περνάμε κι οι δυο δύσκολα σε θέμα κούρασης παρότι τα παιδιά μας είναι σχετικά καλόβολα μωρά.Δεν παύουν να είναι μωρά όμως!

H ιστορία με την ''φίλη που ήρθε απόψε απ΄τα παλιά'' με έχει τρελάνει. Να σηκώσω το τηλέφωνο και να την βρίσω όταν ξαναπάρει,να του το πετάξω στο κεφάλι ή να σκεφτώ λογικά;;; :evil:

 

(Υποτίθεται ότι δεν ήξερε ότι θα ήταν κι αυτή μαζί εκείνο το βράδυ)

 

Δεν θέλω να σου βάζω φυτίλια, αλλά πολλοι άντρες σε τέτοιες φάσεις, θέλουν να ξεφύγουν και να ξεσκάσουν, έστω και με φαινομενικά αθώα φλερτάκια. Το ξαφνικό ενδιαφέρον από μια πρώην τους ανανεώνει. Μπορεί ο δικος σου να μην έχει κάνει τίποτα ακομη, αλλά πολύ θέλει; Ειδικά αν η άλλη του έχει γίνει στενός κορσές.

 

 

Δεν με παρατάει μόνη για να βγαίνει.Αυτή ήταν η πρώτη φορά που βγήκε μόνος του από τότε που γεννήθηκαν τα δίδυμα (3 μήνες).Με πείραξε που δεν μου πρότεινε να πάω μαζί τους.Αν ήταν αμιγώς αντοπαρέα δεν θα το συζήταγα αλλά ήταν κι αυτή εκεί! :evil:

 

Λοιπόν, επειδή όλες οι πρώην που εμφανίζονται από το πουθενά ειναι ίδιες, η μονη συμβουλή σου έχω να σου δώσω είναι η εξής: Εσύ θα είσαι κυρία. Ούτε υπαινιγμοί, ούτε υστερίες, ούτε τίποτα. Θα το παίζεις αδιάφορη, αλλά συγχρόνως τα μάτια σου ανοιχτά και και τ' αυτιά σου ΚΕΡΑΙΕΣ!!! Αν ξανατηλεφωνήσει αυτή, θα απαιτήσεις να το σηκώσει και να μιλήσει μπροστά σου, διαφορετικά πες του θα το σηκώσεις εσύ. Έχει να κρύψει κάτι; Επίσης δεν θα ξαναβγει μόνος του! Θα γίνεις η ουρά του. Βρες κάπου ν' αφηνεις τα παιδιά, γίνε θεά και εκεί που θα πάτε αν είναι κι αυτή, ούτε που θ' ασχοληθείς μαζί της. Θα αποπνέεις σιγουριά κι αυτοπεποίθηση και θα φλερτάρεις, αν μπορείς (διακριτικά, μη γίνεις ρόμπα) Οποιαδήποτε "κατινίστικη" κινηση, ξέχασέ την! Είπαμε "Κυρία"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το θεμα δεν ειναι αν και πως εχει το τηλ...και μενα οανδραςμου εχει δεν ξερω ποσα γυναικεια τηλ.λογο δουλειασ βεβαια..

ανα μπεις σε αυτο τρυπακι και υποπτευεσαι...παει..

αμα ειναι σου την κανειο αλλοσ την λαδια...αστο!!θα βρει τροπο να σου την κανει...ξερω ατομο που η γυναιλα μιλαει με εναν στο τηλ συνεχεια...και για α μην ψιλιαστει ο ανδρας..το τηλ το εχει ος αποθηκευμενο γυναικειο ονομα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι αν και πως εχει το τηλ...και μενα οανδραςμου εχει δεν ξερω ποσα γυναικεια τηλ.λογο δουλειασ βεβαια..

ανα μπεις σε αυτο τρυπακι και υποπτευεσαι...παει..

αμα ειναι σου την κανειο αλλοσ την λαδια...αστο!!θα βρει τροπο να σου την κανει...ξερω ατομο που η γυναιλα μιλαει με εναν στο τηλ συνεχεια...και για α μην ψιλιαστει ο ανδρας..το τηλ το εχει ος αποθηκευμενο γυναικειο ονομα.

 

 

Πόσο δίκιο έχεις!!! Το έχω δει κι εγώ να συμβαίνει. Γι αυτό λέω, να μην κινήσει η ίδια υποψίες ότι ζηλεύει, γιατί αν όντως κάτι τρέχει, σίγουρα ο άντρας της θα βρει τρόπο να κρυφτεί.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι ρε,καιο τυπος που μιλα...το τηλ το δεν το εχει αποθηκευμενο..καποσ το εχει γραψει σε κατι χαρτια..με κωδικουσ..και οταν μιλανε..μετα σβηνει τησ κλησεις....αντε τωρα εσυ να καταλαβεις...οτι σου την κανει,.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ από τα λεγόμενα της bee ότι ο λόγος που δεν της είπε κάτι είναι για να μην την αναστατώσει χωρίς λόγο.Απλά παρατήρησε κινήσεις και τίποτε άλλο.

συμφωνώ για τώρα, αλλά ξανατονίζω αυτά, όπως είπε και η newbieG όλες οι πρώην πρώην είναι αλλά μπορεί να ψάχνουν εύκολο καλό σεξ.

γι'αυτό βάζω το δικό μου συμπέρασμα ξανά και συμφωνώ με τη thampelina!

ότι ο σκοπός δεν είναι να τον απομονώσεις από όλες και όλα, αν θέλει θα κάνει.

Κατά τη δικιά μου γνώμη το σωστό είναι να δείξεις ποιός έχει τον έλεγχο, τί είσαι ικανή να κάνεις αν υποπέσει στην αντίληψη σου κάτι μεμπτό -ναι ακόμα και με 3 παιδιά δεν πρέπει να σε θεωρεί δεδομένη-

και όταν αντιληφθείς ότι εκείνος δεν έχει κάνει κάτι αλλά κάποιες τον διεκδικούν να του δείξεις ότι αυτό σε ενοχλεί πολύ, ακόμη κι αν εκείνος είναι σωστός, ότι θα ήταν σωστότερος αν ξέκοβε καταστάσεις!

NewbieG έχει μωρά παιδιά, τα βρίσκω ολίγον ανέφικτα αυτά που προτείνεις σαν λύση.

Σε ένα ονειρικό κόσμο φυσικά κι γω αυτό θα έκανα που λές (δε θα τον άφηνα να βγαίνει μόνος και θα ήμουν σουπερ εκθαμβωτική)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλιστα, εγω θα το παρω σοβαρα το θεμα. Κοπελα μου οπως ειπαν και πιο πανω ΑΝ ο αντρας σου παιρνει το κινητο ΠΑΝΤΟΥ, ασχολειτε συνεχεια και το παιρνει και στην τουαλετα μαλλον υπαρχει θεμα. Επισης οτι θεμα και ΑΝ υπαρχει ΔΕΝ φταιει η κοπελα αλλα ο αντρας σου. Κοπελες υπαρχουν και θα υπαρχουν μιλιουνια και μαλιστα και πολυ πιο ομορφες απο εμας οσο και να σας σκαει. ΟΤΙ και αν κανουν αν ο ανδρας σας δεν εχει σκοπο να κανει κατι, εκει θα μεινει. Επισης αν ΕΧΕΙ σκοπο να κανει κατι ΟΤΙ και να κανετε εσεις θα σας το φορεσει το κερατο και θα το παρετε πρεφα αργα.........ΠΟΛΥ αργα.......επισης οποιος το κανει μια φορα θα το ξανακανει.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρατάει όπου βρει. Παρακολουθώ το θέμα και τις συμβουλές σας αλλά τρέχω.Δεν είχαμε καμιά νέα εξέλιξη και ο άντρας μου το 'χει πάρει στην πλάκα.Μου λέει να ξεκολλήσω και αν ξαναπάρει θα το σηκώσει μπροστά μου για να ηρεμήσω :confused:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

αν δεν τρεχει κατι ειναι κριμα να απασχολεις το μυαλο σου συνεχεια με αυτην!!γιατι της δινεις κ αξια!!!αν του εχεις εμπιστοσυνη βγαλτο απ το μυαλο σου!ας τον κυνηγαει αυτη!αν παλι δεν του εχεις εμπιστοσυνη πρεπει να γινεις ντεντεκτιβ κ να μην αφηνεις απαρατηρητη καμια του κινηση!!μεχρι να εχεις κατι πιο χειροπιαστο και να τον βαλεις στη θεση του!ακομη εφ σοσον διαφενεται κινδυνος στον οριζοντα πρεπει ν αγινεις η τελεια γυναικα για μερικες μερες!η πιο ομορφη η πιο εξυπνη και κυριως η μουρμουρα κομμενη μαχαιρι!!!!!!!!!!!;););););):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Η πιο όμορφη; :lol:

Είμαι όλη μέρα στο σπίτι με τρια μικρά (τα δυο τριών μηνών,η μεγάλη 1,5). Στο σπίτι δεν με βολεύουν οι γόβες γι αυτό φοράω μάλλινες μπότες :lol: Τα παλιά μου τζιν δεν μου κάνουν,αλλά μου κάνουν κάτι παλιές ξεχειλωμένες φόρμες. Λεφτά και χρόνος για κομμωτήριο δεν υπάρχουν. Έναν καθαρισμό προσώπου λέω να κάνω αλλά μου λείπει το ογδοντάρι.Για την ώρα πρέπει να βολευτεί με την παρούσα εμφάνιση.Αλλιώς δεν έχω κανένα πρόβλημα να του αφήσω για 5-6 ώρες τα παιδιά,να μου δώσει λεφτά και να γυρίσω στο σπίτι θεά,χαχαχα :rolleyes:

Δεν ξέρω τι τρέχει απ'την πλευρά της.Την γκρίνια την έχω κόψει (λιγάκι)

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Η πιο όμορφη; :lol:

Είμαι όλη μέρα στο σπίτι με τρια μικρά (τα δυο τριών μηνών,η μεγάλη 1,5). Στο σπίτι δεν με βολεύουν οι γόβες γι αυτό φοράω μάλλινες μπότες :lol: Τα παλιά μου τζιν δεν μου κάνουν,αλλά μου κάνουν κάτι παλιές ξεχειλωμένες φόρμες. Λεφτά και χρόνος για κομμωτήριο δεν υπάρχουν. Έναν καθαρισμό προσώπου λέω να κάνω αλλά μου λείπει το ογδοντάρι.Για την ώρα πρέπει να βολευτεί με την παρούσα εμφάνιση.Αλλιώς δεν έχω κανένα πρόβλημα να του αφήσω για 5-6 ώρες τα παιδιά,να μου δώσει λεφτά και να γυρίσω στο σπίτι θεά,χαχαχα :rolleyes:

Δεν ξέρω τι τρέχει απ'την πλευρά της.Την γκρίνια την έχω κόψει (λιγάκι)

 

Σε αισθανομαι οσο δεν παει και ας εχω ενα παιδι στο κεφαλι και οχι τρια. Κουκλος να γινει αυτος αμα θελει και του περισσευει......οσο κουκλαρα και να γινεις αν θελει να ξεφυγει θα το κανει κορη μου......κοιτα τον εαυτο σου τα παιδια σου αυτο εχω να σου πω μονο.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ προσωπικά, σε τέτοιες περιπτώσεις (μου έχουν τύχει, δεν μιλάω έξω από το χορό) δεν δίνω καμία σημασία: να ξηγιέμαι, όχι ότι δεν το σκέφτομαι, δεν με νοιάζει κλπ, αλλά δεν το κάνω θέμα για να μην του αυξήσω το ενδιαφέρον...

Το "απαγορευμένο" είναι γλυκό...

Μου έχει κρύψει κι εμένα ο άντρας μου και του λέω, όταν το μαθαίνω, "ε, καλά, και γιατί δεν μου το είπες;", μου λέει: "θα βγω με την πρώην μου", "βγες, αλλά όχι την Πέμπτη, γιατί έχεις να πας τον μικρό στίβο" απαντάω... να σου πω κάτι, ξενερώνει αφάνταστα...

Μία φορά μου είπε: "αμάν, δεν ζηλεύεις καθόλου εσύ; θα πρέπει να μου λες όχι μη βγεις"...

Και, αφού όλα είναι ωραία, του πετάω σε ανύποπτο χρόνο ότι μπορεί να βγω κι εγώ με κάνα πρώην μου... και γίνεται έξαλλος και δεν επαναφέρει ποτέ ξανά το θέμα... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι απορώ με κάποιες γυναίκες που δε σέβονται τίποτα (τον γάμο του άλλου, τα παιδιά του) και επανέρχονται για να το παίξουν γκόμενες.

 

Τί θες κυρά μου στα πίσω-πίσω? Αντί να κοιτάει να μαζέψει τη ζωή της που χώρισε κι έχει και παιδί, θέλει να βάζει φυτιλιές στον πρώην!

 

Έλεος!!

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ με DALIA, πρόσεξε τις κινήσεις του διακριτικά προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σχολιάστηκε το κατά πόσο μπορούμε να είμαστε κούκλες/θεές μέσα στο σπίτι, ενώ έχουμε παιδιά... έχω να πω το εξής: δεν χρειάζεται να είσαι στην τρίχα για να είσαι όμορφη μέσα στο σπίτι. Ούτε όμορφες είναι μόνον όσες πάνε κομμωτήριο και φοράνε make-up. Αλλά να μη μας βλέπει ο άντρας μας με τη χιλιοφορεμένη ρόμπα κάθε μέρα και το μαλλί λίγδα! Πάρε μια καινούρια φόρμα ((έστω και φτηνή από τη λαϊκή), βάλε και τη γούνινη μπότα, βάλε λίγο ρουζ κι ένα λιπ γκλος πριν έρθει ο άντρας σου και κάνα σέξυ εσώρουχο και μια χαρά είσαι. Απλά να μη φαινόμαστε παρατημένες εντελώς. Αν είσαι όμορφη, είσαι. Αν δεν είσαι, όσο και να φτιαχτείς, παραμένεις χάλια. Το θέμα είναι να θυμίζουμε τη γυναίκα που γνώρισαν κι ερωτεύτηκαν και όχι καημένη νοικοκυρά.

Link to comment
Share on other sites

Σωστή NewbieG.

Να διευκρινίσω όμως (σχετικά με εμένα) εναντιώθηκα σε αυτό που είπες για έξω απότο σπίτι, να μην τον αφήνει να βγαίνει και να είναι και κούκλα...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Σωστή NewbieG.

Να διευκρινίσω όμως (σχετικά με εμένα) εναντιώθηκα σε αυτό που είπες για έξω απότο σπίτι, να μην τον αφήνει να βγαίνει και να είναι και κούκλα...

 

Ασχέτως εμφάνισης πρώην, δεν θεωρώ σωστό ένας άντρας με 3 μωρά παιδιά να αφήνει τη γυναίκα μόνη στο σπίτι και να βγαίνει με φίλους τα βράδια. Δεν είπαμε να τον έχει με το λουρί, αλλά ας είναι λίγο πιο "ελεγχόμενη" η κατάσταση. Αλλιώς ας κάθεται αυτός μέσα τα βράδια να κρατάει τα παιδιά κι ας βγαίνει η bee με τις φίλες της, να δούμε αν θα του αρέσει του κυρίου. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ασχέτως εμφάνισης πρώην, δεν θεωρώ σωστό ένας άντρας με 3 μωρά παιδιά να αφήνει τη γυναίκα μόνη στο σπίτι και να βγαίνει με φίλους τα βράδια. Δεν είπαμε να τον έχει με το λουρί, αλλά ας είναι λίγο πιο "ελεγχόμενη" η κατάσταση. Αλλιώς ας κάθεται αυτός μέσα τα βράδια να κρατάει τα παιδιά κι ας βγαίνει η bee με τις φίλες της, να δούμε αν θα του αρέσει του κυρίου. :wink:

Ετσι είναι! Αλλά δεν θεωρώ και λύση το να ελέγξει η σύζηγος την κατάσταση με το να τον κυνηγάει. Αυτός οφείλει να αλλάξει. Κι αν δεν καταλαβαίνει, άμα βγεί εκείνη θα καταλάβει ο κύριος ;)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, να βγει μια φορά με τους φίλους του δεν είναι και τόσο κακό....

 

Η bee είπε ότι είναι η πρώτη φορά που βγαίνει μόνος του εδώ και τρεις μήνες...

 

Σε λάθος σημείο επικεντρωνόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούω πρωην και σκέφτομαι πως για κάποιους και εμείς είμαστε πρωην...άρα τον όρο τον φορτίζουμε πάντα αρνητικά και ταυτίζουμε τον όρο με την ανδροχωρίστρα πράγμα άδικο πολλές φορές. Πάντα λέω πως τα άλλα άτομα στη σχέση εισέρχονται όσο τους επιτρέπουμε εμείς να το κάνουν και καλώς ή κακώς υπάρχουν και οι πρωην των συντρόφων μας! Ο γάμος τα παιδιά και η ρουτίνα, κουράζουν πάρα πολύ το ζευγάρι και τη σχέση, οι πρωην μας "μεταφέρουν" υποσυνείδητα (ακόμη και αν δε τα περάσαμε καλά μαζί τους), σε πιο ξένιαστες εποχές και ανέμελα χρόνια.

Φυσικά όλα αυτά που λέω δεν βοηθάνε, απλά μπορεί λίγο να ερμηνεύουν τις συμπεριφορές των ανθρώπων...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...