Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω κάτι γιατί είμαι καινούργια κ ψάχνομαι. Αν οι αιτήσεις γίνονται καλοκαίρι σημαίνει ότι αν δεν εγκριθεί η αίτησή σου, ψάχνεις τελευταία στιγμή σε ποιο σταθμό έχει περισσέψει θέση?? Γιατί όλοι μου λένε ότι Απρίλη το πολύ Μάη κλείνουν οι θέσεις! Έχω αγχωθεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βασικα ναι!

εκτος κι αν κλεισεις θεση για τον ιδιωτικο απο το Μαη (συνηθως δινεις και καποια χρηματα) και αν περασεις με το προγραμμα απλα δεν το πας...η το ρισκαρεις.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

v&a σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Να ρωτήσω μήπως εσύ ή κάποια άλλη μανούλα γνωρίζει...κάθε χρόνο συνηθίζεται να είναι οι ίδιοι σταθμοί στο πρόγραμμα ή εύκολα αλλάζουν? Μήπως πάρω μια ιδέα δλδ από τους περσινούς ενταγμένους στο πρόγραμμα σταθμούς:-)

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες, εχει κανει καμια απο εσας διακοπη του προγραμματος κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας, για να με διαφωτισει για το ποιες ενεργειες ειναι απαραιτητες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

agapoulini ειναι για ολες τις μητερες δεν εχει να κανει με ιδιωτικο ...και οι ανεργες ακομα παιρνουν μερος. παει με μορια. αν εργαζεσαι, ποσες ωρες εκκαθαριστικο, ποσα παιδια εχεις κ λοιπα. οι προυποθεσεις ειναι στην ανακοινωση εναρξης του προγραμματος αν ψαξεις παραπισω θα τις βρεις καπου. για φετος παντως δεν εχει ξεκινησει ακομα.

 

Σοφία Τ. νομιζω πως απλα δεν υπογραφεις \για το μηνα που θες να διακοψεις αλλα παρε καλυτερα τηλ στην εεταα.

 

βατραχακι δεν εχω ιδεα πρωτη φορα πηγαμε φετος!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ?

Υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο, και αν ναι ποιό?

Εχω βαρεθεί να θεωρούμαι πλούσια.......:confused:

Τα 2.500 δεν φτάνουν για ιδωτικό σταθμό. Πληρώνουμε το υπόλοιπο εμείς? Κάπου πήρε το μάτι μου ότι δεσμεύονται οι παιδικοί να μην παίρνουν άλλα λεφτά από τους γονείς. Δεν απορώ γιατί κανεις σοβαρός ιδιωτικός σταθμός δεν υπογράφει σύμβαση.

Και ξέρετε πότε ξεκινάει η διαδικασία αιτήσεων?

Χίλια ευχαριστώ.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω και εγώ?

Υπάρχει εισοδηματικό κριτήριο, και αν ναι ποιό?

Εχω βαρεθεί να θεωρούμαι πλούσια.......:confused:

Τα 2.500 δεν φτάνουν για ιδωτικό σταθμό. Πληρώνουμε το υπόλοιπο εμείς? Κάπου πήρε το μάτι μου ότι δεσμεύονται οι παιδικοί να μην παίρνουν άλλα λεφτά από τους γονείς. Δεν απορώ γιατί κανεις σοβαρός ιδιωτικός σταθμός δεν υπογράφει σύμβαση.

Και ξέρετε πότε ξεκινάει η διαδικασία αιτήσεων?

Χίλια ευχαριστώ.

 

O ιδιωτικός σταθμός που πετύχαμε εμείς είναι πολύ σοβαρός και έχει σύμβαση οπότε το ένα δεν προεξοφλεί το άλλο. Δεν πληρώνουμε τίποτα εμείς πάντως.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

αργουν ακομα. φανταστειτε περσι την ειχα κανει μετα την αιτηση στο δημοσιο καπου τον ιουλιο...ακομα δεν εχει ανακοινωθει καν το προγραμμα φετοσ για να κανουν αιτηση οι σταθμοι. ελπιζω μονο να μη κοπει αν κ δε νομιζω πρεπει να ειναι χρηματοδοτημενο ως το 2012...

 

δε πληρωνουμε τιποτα εμεις. οι σταθμοι κανουν αιτησεις αν θελουν να ενταχθουν στο προγραμμα. μπορει να ειναι αλλοι καθε χρονο. το κριτηριο τουλαχιστον περσι ηταν απλα να εχει αδεια λειτουργειας παιδικου σταθμου. Πολλοι σταθμοι δεν θελουν να μπουν στο προγραμμα γιατι αν εχω πληροφορηθει καλα, δεν παιρνουν ολο το ποσο για τα παιδακια. δηλαδη αυτοι τα διδακτρα τα εχουν 370 ευρω. το προγραμμα τους δινει 200. αυτοι απλα ρισκαρουν απο τη μια λογω κρισης να μεινουν αδειοι, και απο την αλλη να χανουν 170 ευρω το μηνα, αλλα σιγουρα λεφτα και να χουν ολες τις θεσεις τους συμπληρωμενες... :) αν δηλαδη ειναι σιγουροι πως θα χουν πελατες πχ λογω καλης φημης, δεν εχουν λογο να κανουν συμβαση για το προγραμμα. ;)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ε, τα βλέπεις. Οκ, μπορείς να πετύχεις και καλό σταθμόα, αλλά ξέρω και γω... Τέλος πάντων, ούτως ή άλλως, μάλλον είμαι πλούσια και δεν θα έχω δικαίωμα, οπότε........

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχεις καταλαβει. Δε σημαινει πως οι σταθμοι ειναι κακοι, αλλιως ολες εμεις στελνουμε σε κακους σταθμους τα παιδια μας και τα παραταμε εκει γιατι δεν εχουμε τι να τα κανουμε. Απλα εχουν θεωρησει οτι το να ειναι γεματοι σιγουρα και να εχουν να πληρωσουν τους εργαζομενους τους ειναι καλυτερο απο το να κηνυγανε με το ντουφεκι πελατες (και εχουν ανακαλυψει οτι το προγραμμα αυτο τους γεμιζει).

 

Στις αιτησεις τωρα,δικαιωμα εχουν ολες οι μητερες εργαζομενες και μη.

Τι σημαινει πλουσια? αν θεωρεις πως θα σε θεωρησουν πλουσια, τοτε απλα το στελνεις κατευθειαν σε ιδιωτικο, δε κανεις καν αιτηση σε δημοσιο(καταλαβαινεις τι θελω να πω).

Μπορεις ομως να το προσπαθησεις.

Μπορει να μην χει το σταθμο που θες εσυ, αλλα δε μπορουμε να τα θελουμε και ολα. Και εχει και δημοσιους σταθμους στο προγραμμα καθε χρονο (επειδη υποτιθεται οι δημοσιοι ειναι καλοι)

που αν ειδα καλα περσι πολλοι δε συμπληρωσαν θεσεις ουτε τις μισες κ πηραν επιλαχοντες. Εγω πηγα σαν επιλαχουσα στο σταθμο 1ης προτιμησης μου. Δε με χαλσε καθολου. Κ το εκκαθαριστικο μου δεν ειναι πολυ μακρια απο το δικο σου!

Εσυ κανεις τα χαρτια και δηλωνεις απο τους σταθμους αυτους που θες ως 5 με σειρα προτεραιοτητας.

Το ποιος μπαινει και σε ποιο σταθμο ειναι με μορια. Μπορει να "χανεις μορια" λογω εκκαθαριστικου, αλλα να "κερδιζεις" σε κατι αλλο.

Μπορει πχ σαν 1η επιλογη εσυ να χεις δηλωσει καποιο σταθμο που αλλοι δηλωσαν 5η επιλογη και να εχετε κοντινα μορια.

Και παντα υπαρχουν κ οι επιλαχοντες, μη νομιζεις πως ολοι οσοι περνανε πηγαινουνε!

Δε καταλαβαινω γιατι τοσο αρνητισμος πριν καν ανοιξει το προγραμμα και δεις τις προυποθεσεις.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα δεν εχεις καταλαβει. Δε σημαινει πως οι σταθμοι ειναι κακοι, αλλιως ολες εμεις στελνουμε σε κακους σταθμους τα παιδια μας και τα παραταμε εκει γιατι δεν εχουμε τι να τα κανουμε. Απλα εχουν θεωρησει οτι το να ειναι γεματοι σιγουρα και να εχουν να πληρωσουν τους εργαζομενους τους ειναι καλυτερο απο το να κηνυγανε με το ντουφεκι πελατες (και εχουν ανακαλυψει οτι το προγραμμα αυτο τους γεμιζει)..

Μάλλον δεν με κατάλαβες. Ουτε που σκέφτηκα ότι εσείς που μπήκατε στο πρόγραμμα, είστε κακές μανούλες ή οτιδήποτε τέτοιο. Απλώς αναρωτήθηκα.

 

Στις αιτησεις τωρα,δικαιωμα εχουν ολες οι μητερες εργαζομενες και μη.

Τι σημαινει πλουσια? αν θεωρεις πως θα σε θεωρησουν πλουσια, τοτε απλα το στελνεις κατευθειαν σε ιδιωτικο, δε κανεις καν αιτηση σε δημοσιο(καταλαβαινεις τι θελω να πω).

Μπορεις ομως να το προσπαθησεις.

Μπορει να μην χει το σταθμο που θες εσυ, αλλα δε μπορουμε να τα θελουμε και ολα. Και εχει και δημοσιους σταθμους στο προγραμμα καθε χρονο (επειδη υποτιθεται οι δημοσιοι ειναι καλοι)

που αν ειδα καλα περσι πολλοι δε συμπληρωσαν θεσεις ουτε τις μισες κ πηραν επιλαχοντες. Εγω πηγα σαν επιλαχουσα στο σταθμο 1ης προτιμησης μου. Δε με χαλσε καθολου. Κ το εκκαθαριστικο μου δεν ειναι πολυ μακρια απο το δικο σου!.

Εννοειται πως θα κοιτάξω τους όρους συμμετοχής, αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ότι είχε όριο 25.000. Οπότε είμαι εκτός. Επιπλέον, βαρέθηκα να μην δικαιούμε λόγω εισοδήματος τίποτα. Και τώρα που λέει ότι παντού θα μπουν εισοδηματικά κριτήρια, καταλαβαίνεις. Μάλλον και εσύ εκτός θα είσαι.

 

Εσυ κανεις τα χαρτια και δηλωνεις απο τους σταθμους αυτους που θες ως 5 με σειρα προτεραιοτητας.

Το ποιος μπαινει και σε ποιο σταθμο ειναι με μορια. Μπορει να "χανεις μορια" λογω εκκαθαριστικου, αλλα να "κερδιζεις" σε κατι αλλο.

Μπορει πχ σαν 1η επιλογη εσυ να χεις δηλωσει καποιο σταθμο που αλλοι δηλωσαν 5η επιλογη και να εχετε κοντινα μορια.

Και παντα υπαρχουν κ οι επιλαχοντες, μη νομιζεις πως ολοι οσοι περνανε πηγαινουνε!

Δε καταλαβαινω γιατι τοσο αρνητισμος πριν καν ανοιξει το προγραμμα και δεις τις προυποθεσεις.

Πάντως πέρισυ που έκανα αίτηση για δημόσιο παιδικό, δεν με πήραν.... Για αυτό τόσος αρνητισμός. Επιπλέον δεν νομίζω ότι μπορώ να τις βάλω σε δημόσιο γιατί έχουν περισσότερες αργίες από τους ιδιωτικούς και δεν έχω ποιός να τις κρατήσει. Επρεπε να δεις τι έγινε 1 βδομάδα τα Χριστούγεννα...:? Τους επιστράτευσα όλους από μία μέρα..:oops: Ευτυχώς το Πάσχα είναι μόνο μία μέρα κλειστοί (οι ιδιωτικοί).

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως θα κοιτάξω τους όρους συμμετοχής, αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ότι είχε όριο 25.000.

 

βασικα αν ειχε οριο 25000 νμιζω δε θα χα μπει ουτε φετος...πρωτα απολα θα το χα διαβασει και δε θα χα κανει καν τοσο κοπο για τα χαρτια. μηπως ειναι ατομικο εισοδημα και οχι οικογενειακο τα 25?/ γιατι πραγματικα ετσι δε θα μουν μεσα.

Παντως δε νομιζω να μπουνε εισοδηματικα κριτηρια σε αυτο γιατι αυτοματα θα σημαινε ρατσισμος, αναμεσα στις μητερες, και το προγραμμα ειναι για ολες τις μητερες εκτος δημοσιου τομεα, και ανεργες. οποτε ουτε αυτο νομιζω θα ισχυσει, το προγραμμα εχει τους ταδε ορους/προυποθεσεις απο τη χρονια ταδε εως ταδε (2012) δε νομιζω πως μπορει να αλλαζει στη μεση.

 

Κατα τα αλλα κι εμας δε μας πηραν στο δημοσιο αλλα ειχα καλο προαισθημα απο οτι φανηκε για το προγραμμα, παρολο που αρχικα στη 1η φαση δε με πηραν και απογοητευτηκα γιατι ημουν 1η επιλαχουσα,. φανταζεσαι φρικη ε? Αλλα τελικα τα καταφεραμε με πηραν απο το σταθμο την ημερα των εγγραφων και μου ειπαν πως καποια παιδακια δεν πηγαν τελιακα. Υυπαρχουν κοπελες εδω που τους πηραν σταθμοι που ειχαν κενες θεσεις τηλεφωνο ενα, δυο μηνες μετα βεβαια, και δεχτηκαν τα παιδακια τους ακομα και αν ηταν επιλαχουσες σε χαμηλη θεση.

Εννοειεται πως αν για οποιοδηποτε λογο πρεπει να πανε τα παιδια σταθμο πρεπει να ελεγξεις ολες τις επιλογες. εγω σαυτη τη φαση δεν ειχα τα 370 ουτε με σφαιρες...θα επιστρατευα γιαγιαδες και παππουδες να μου πληρωσουν τον ιδιωτικο, λιγο ο ενας λιγο ο αλλος, δεν υπηρχε αλλη λυση.

Και ευτυχως η δυστυχως επειδη του χρονου τα παιδια θα ειναι 2 που θα πρεπει να στειλω, ειναι ακομα πιο δυσκολο. Για μενα ο δημοσιος δεν ειναι προβλημα για τις αργιες αλλα για το καθημερινο ωραριο. γιατι δε σχολαμε ολοι στις 2 η στις 4. εμεις σχολαμε στις 430 με 5, ποιος θα παιρνει τετοιες ωρες τα παιδια? οποτε ο ιδιωτικος ειναι λιγο μονοδρομος για μενα....

 

Τελοσπαντων το θεμα ειναι να ξεκινησει το προγραμμα και να δουμε, τι θα προκυψει φετος. ειπαν θα κανουν κατι οργανωτικες αλλαγες ωστε να καλυφθουν ολες οι δυνατες θεσεις που προσφερουν ολοι οι σταθμοι, και να επωφεληθουν περισσοτερες μαμαδες, γιατι περσι μεναν θεσεις κενες. Γιαυτο κατεληξαν να παιρνουν οι σταθμοι τις μαμαδες 2 μηνες μετα, γιατι ειχαν ακαλυπτες θεσεις κ χανανε λεφτα (αφου κανεις δεν πηγαινε να γραψει σε ιδιωτικο σταθμο τα παιδια του το νοεμβρη, ειχαν ολοι βρει!) Ισως ΑΝ μενει θεση και δεν εχεις μπει θα μπορεις να πας κ ας μη τον εχεις δηλωσει στο σταθμο με σειρα προτεραιοτητας επιλαχοντων...καπως ετσι το εχω σκεφτει διαβαζοντας το booklet το περσινο με τα αποτελεσματα του προγραμματος.

Κατσε και θα δουμε :wink:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία.

Καλά το ωράριο ακόμα και στους ιδιωτικούς δεν βολεύει. Αυτοί κλείνουν 4, εγώ σχολαω 5, 5.30 μέχρι να φύγω, μέχρι να φτάσω σπίτι 6, οπότε και σταθμό πληρώνω και τη μάνα υποχρεωνω να είναι καθημερινά εδώ....:-(

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κοπελιές ΜΑΚΑΡΙ να 'χει περισσότερες θέσεις φέτος, να μπει κι ο δικός μου, που έμεινα άνεργη η καψερή, να μην κάθεται το παιδί όλη μέρα σπίτι, γιατί ούτε να τρέξω για δουλειά θα μπορώ και αυτός θα σκάει!

 

Όταν πήγα να καταθέσω χαρτιά, μου ζήτησαν ένσημα και βεβαίωση εργοδότη. Νομίζω ότι το πρόγραμμα είναι για τις εργαζόμενες μητέρες και μάλλον δεν θα σε δεχτούν εφόσον είσαι άνεργη....:?

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

για ολες ειναι και παει με μορια εκτος απο αυτε που δουλευουν στο δημοσιο

 

ναι ε? και σε μένα γιατί τα ζητούσαν αυτά? και δεν δέχτηκαν την αίτηση μου στον παιδικό επειδή δεν είχα ένσημα και βεβαίωση.:rolleyes:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

την εκανες στο σταθμο η στην ετεεα; γιατι στην ετεεα εχει για ολες εκτος του δημοσιου απλα οταν εισαι ανεργη πρεπει να εχεις καρτα και να δωσεις και ενα χαρτι εξατομικευμενη παρεμβασης ετσι λεγεται τοο οποιο το παιρνεις απο τον οαεδ

Link to comment
Share on other sites

την εκανες στο σταθμο η στην ετεεα; γιατι στην ετεεα εχει για ολες εκτος του δημοσιου απλα οταν εισαι ανεργη πρεπει να εχεις καρτα και να δωσεις και ενα χαρτι εξατομικευμενη παρεμβασης ετσι λεγεται τοο οποιο το παιρνεις απο τον οαεδ

 

Σε σταθμό την είχα κάνει και έφυγα άπραγη φυσικά..... Ίσως λοιπόν, να μην είχε όλες τις πληροφορίες η ιδιοκτήτρια....:evil:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

δεν την κανεις στ σταθμο για αυτο το προγραμμα αλλα εδω EETAA Home Page

και αν κανεις αιτηση σε δημοτικο μπορεις να την κανεις και ας μην σε παρουν ετσι να τους λες γιατι υπαρχουν δημοτικοι που δεν γεμιζουν

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ.... τα είχα ψάξει τότε και μου είχαν πει ότι υπάρχουν αιτήσεις και στον παιδικό σταθμό. Γι'αυτό πήγα εκεί, γιατί με βόλευε πιο πολύ. Είχα και έτοιμη την λίστα μου με τους παιδικούς σταθμούς που συμμετείχαν, κατά σειρά προτίμησης, είχα και τα υπόλοιπα χαρτιά...αλλά τζίφος. Γινόταν πάντως, χαμός!! ο κόσμος περίμενε σε μια τεράστια ουρά και η διευθύντρια μου είπε ότι οι θέσεις ήταν π.χ. 20 (δεν θυμάμαι, αλλά ένα μικρό νούμερο πάντως) και είχαν ήδη 2.000 αιτήσεις! :shock:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κοπελιές ΜΑΚΑΡΙ να 'χει περισσότερες θέσεις φέτος, να μπει κι ο δικός μου, που έμεινα άνεργη η καψερή, να μην κάθεται το παιδί όλη μέρα σπίτι, γιατί ούτε να τρέξω για δουλειά θα μπορώ και αυτός θα σκάει!

 

Μαεστρια μου....κριμα που εχασες την δουλεια σου

 

Όταν πήγα να καταθέσω χαρτιά, μου ζήτησαν ένσημα και βεβαίωση εργοδότη. Νομίζω ότι το πρόγραμμα είναι για τις εργαζόμενες μητέρες και μάλλον δεν θα σε δεχτούν εφόσον είσαι άνεργη....:?

 

ναι ε? και σε μένα γιατί τα ζητούσαν αυτά? και δεν δέχτηκαν την αίτηση μου στον παιδικό επειδή δεν είχα ένσημα και βεβαίωση.:rolleyes:

 

Εγω εκανα αιτηση ουσα ανεργη(ωρομισθια/αναπληρωτρια καθηγητρια), ΑΛΛΑ

Ημουν καταγεγραμένη στον οαέδ, ειχα παρει καρτα ανεργιας και περίμενα να εγκριθει το επιδομα ανεργιας μου για το τριμηνο του καλοκαιριου.

Ειχα εργαστει τα τελευταια δυο χρονια, ειχα και ενσημα να δειξω και βεβαιωση απο τον οαεδ οτι ειμαι εγγεγραμένη ως ανεργη

 

Εννοειτε οτι δεχτηκαν την αιτηση μου και στον δημοσιο σταθμο που πηγα και στο ΕΕΤΑΑ μεσω ΕΣΠΑ αφου το ελεγε και στην εγκύκλιο μεσα λεπτομερειακα νομιζω υπάρχει ακομα η εγκυκλιος στο σαιτ τους. http://www.eetaa.gr

 

Απλα λογικοτατο ειναι προτεραιοτητα εχουν οι εργαζόμενες και μετά οι άνεργες αφου οι εργαζομενες εχουν αμεσα ανάγκη

Και περασα στις επιλαχουσες για Θεσσαλονίκη και αφου εφυγα για κοζάνη μετά απο παρότρυνση των κοριτσιων εδω το εψαξα λιγο, τους πηρα τηλέφωνο , εξηγησα την κατασταση μου και σε δυο μερες μεσα μου βρήκαν θεση στην Κοζάνη αφου περισσευαν δυο θεσεις που δεν τις ήθελαν οι κοζανιτισες.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...