Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

κορίτσια μπήκα να μοιραστώ την χαρά μου μαζι σας

μόλις μου τηλ από τον εττεα με το πρόγραμμα και μου είπαν

 

ότι ήμουν η πρώτη επιλαχούσα κτλ

 

και ότι κάποια μάνουλα δεν θέλησε την θέση της για τον αβ λόγο

 

και τελικά αν θέλω και ενδιαφερομαι ακομη

 

ΝΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΜΑΙ ΤΙΣ ΛΕΩ

 

να πάω από δευτέρα να τον γράψω

 

τρελάθηκα θα πάει με το πρόγραμμα τελικά δωρεάνicon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

παναγία μου ......................................

 

θα περάσω από τα γραφέΙα νΑ δω σε ποιον μας τοποθέτησαν τελικά

 

ποπο καλύτερα που δεν τον πήγα στης γειτονίας χαλαλη η προκαταβολη που εδωσα εκει να ενειμερωσω να δωσουν την θεση την δευτερα

 

 

 

καλά τι ήταν αυτό τώρα απίστευτο ?

 

 

ποια δεν το πήγε και για ποιο λόγο ????

γιατί δεν αποδέχτηκε την θέση της?

τέλος πάντων θα πάω να δω από δευτέρα

 

αν δεν έχω γεννήσει μουτσσσσσσσσσσσσσσσσσ κουκλεσ χω γεννήσει

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ποια δεν το πήγε και για ποιο λόγο ????

γιατί δεν αποδέχτηκε την θέση της?

τέλος πάντων θα πάω να δω από δευτέρα

 

MΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ Ειπαμε οι επιλαχουσες δικαιωνονται!!! αντε να μας πει κ αλλη επιλαχουσα μαμα ευχαριστα! πολυ χαρηκα!¨)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

MΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ Ειπαμε οι επιλαχουσες δικαιωνονται!!! αντε να μας πει κ αλλη επιλαχουσα μαμα ευχαριστα! πολυ χαρηκα!¨)

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ,μα ήμουν μια θέση πίσω είχα χάση όμως τις ελπίδες μου και σήμερα έμεινα παγωτό τους λέω δευτέρα δεν ξέρω αν μπορέσω να έρθω ίσως γεννήσω και μου λέει οκ μόλις βγείτε από μευτιριο

 

βασικά στον κατάλογο του ετεα δεν λέει τίποτα στης επιλαχούσες είναι ακόμη το όνομα μου δεν θα έπρεπε να ανακοινωθεί και εκεί επίσημα η δεν μας νοιάζει αφου μα τηλ ?

.....

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω πως θα βγει ανακοινωση για το αν μπηκανε επιλαχουσες η οχι.

Εμας μας πηραν κατευθειαν απο το σταθμο, πριν 3 βδομαδες, εσενα οι ιδιοι απο την εεταα. το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, αν πας να γραφτεις εισαι μια χαρα απο ολες τις αποψεις!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο ετοιμόγεννη και μ' ένα πόνο!!!

 

Αχ, ωραίοι οι παιδικοί, ωραίες και οι ιώσεις, αυτή τη βδομάδα μία μέρα πήγε μόνο ο δικός μου, με αντιβίωση τον έχω.

 

Τι να κάνουμε. Δεν μπορούμε να τα 'χουμε όλα.

 

Άντε, μπράβο στις επιλαχούσες!!!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ετοιμόγεννη και μ' ένα πόνο!!!

 

Αχ, ωραίοι οι παιδικοί, ωραίες και οι ιώσεις, αυτή τη βδομάδα μία μέρα πήγε μόνο ο δικός μου, με αντιβίωση τον έχω.

 

Τι να κάνουμε. Δεν μπορούμε να τα 'χουμε όλα.

 

Άντε, μπράβο στις επιλαχούσες!!!

 

μη σκας...κι εμεις 2 μερες πηγαμε και μετα πηγαμε ενα 3ημερο ταξιδι, μου γυρισε αρρωστη και δε τη ξαναστειλα και 2 βδομαδες εχει τωρα μυξες...δε μπορω να τη στειλω ετσι να θελει καθαρισμμα καθε 5΄!!!!ντρεπομαι:oops: Ε και αφου η γιαγια ειναι εδω ολη μερα φορτωνεται και αυτην.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Επιλαχούσα μαμά και γω, με πήρανε πριν 10 μέρες απο την ΕΕΤΑΑ τηλέφωνο και μου είπαν ότι ο ένας από τους παιδικούς που είχα δηλώσει πρόσθεσε 2 θέσεις και έτσι θα πάρουν τις δίδυμες.. οι εντολές πήγαν εχθές και τη Δευτέρα ξεκινάμε με το καλό.

 

Να σας ρωτήσω όμως κάτι? Η δομή μου ζήτησε 50 ευρώ εγγραφή για κάθε παιδάκι, δηλ. 100 ευρώ σύνολο. Τώρα, στην ιστοσελίδα λέει ξεκάθαρα ότι απαγορεύεται ρητά και να ζητούν οι δομές εγγραφή και ότι μπορώ να το καταγγείλω μπλα μπλα, και είναι λόγος αποκλεισμού της δομής. Τι να κάνω τώρα? Είμαι σίγουρη οτι η διευθύντρια το ξέρει αυτο, δε μπορεί να μη το ξέρει, και τα ζητάει όμως.. είναι έμμεσος εκβιασμός αυτό? Για τη μεταφορά, ή για να "προσέξουν" καλύτερα τα κορίτσια μου??

Τι πράγματα είναι αυτά βρε παιδιά, ακόμα δεν αρχίσαμε και έχουμε τέτοιες χαζομάρες, που δεν είναι για τα 100 ευρώ, είναι για την κίνηση..

 

Εσείς τι λέτε, χρήζει καταγγελίας? και εσείς θα το κάνατε λαμβάνοντας υπόψιν ότι τα παιδιά σας θα πηγαίνουν εκεί όλο το χειμώνα?

 

Ανυπομονώ να διαβάσω τις απαντήσεις σας.

HdFjp3.pngCLVbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Επιλαχούσα μαμά και γω, με πήρανε πριν 10 μέρες απο την ΕΕΤΑΑ τηλέφωνο και μου είπαν ότι ο ένας από τους παιδικούς που είχα δηλώσει πρόσθεσε 2 θέσεις και έτσι θα πάρουν τις δίδυμες.. οι εντολές πήγαν εχθές και τη Δευτέρα ξεκινάμε με το καλό.

 

Να σας ρωτήσω όμως κάτι? Η δομή μου ζήτησε 50 ευρώ εγγραφή για κάθε παιδάκι, δηλ. 100 ευρώ σύνολο. Τώρα, στην ιστοσελίδα λέει ξεκάθαρα ότι απαγορεύεται ρητά και να ζητούν οι δομές εγγραφή και ότι μπορώ να το καταγγείλω μπλα μπλα, και είναι λόγος αποκλεισμού της δομής. Τι να κάνω τώρα? Είμαι σίγουρη οτι η διευθύντρια το ξέρει αυτο, δε μπορεί να μη το ξέρει, και τα ζητάει όμως.. είναι έμμεσος εκβιασμός αυτό? Για τη μεταφορά, ή για να "προσέξουν" καλύτερα τα κορίτσια μου??

Τι πράγματα είναι αυτά βρε παιδιά, ακόμα δεν αρχίσαμε και έχουμε τέτοιες χαζομάρες, που δεν είναι για τα 100 ευρώ, είναι για την κίνηση..

 

Εσείς τι λέτε, χρήζει καταγγελίας? και εσείς θα το κάνατε λαμβάνοντας υπόψιν ότι τα παιδιά σας θα πηγαίνουν εκεί όλο το χειμώνα?

 

Ανυπομονώ να διαβάσω τις απαντήσεις σας.

 

Εγώ θα το έκανα και είναι 1000% παράνομο.

 

Σε παραπέμπω στις προηγούμενες σελίδες να διαβάσεις παρόμοιες περιπτώσεις.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα χρόνο προηγουμένως να διαβάσω άλλες σελίδες (είμαι στη δουλειά :) αλλά δε πίστευα ότι θα υπάρχουν και ανάλογες περιπτώσεις..καμιά φορά είμαι τόσο αφελής lol

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, και τώρα διάβασα μερικά πράγματα στα γρήγορα (είδα και για τη μεταφορά που πήγε να μου το παίξει και αυτή ότι έχουν κλείσει οι θέσεις κτλ) και δε νομίζω ότι θα δεχτώ να της δώσω τα χρήματα και ούτε να μη μου τα πηγαινοφέρνουνε. ΄

 

Με αυτά που διάβασα μπορώ να πω οτι έχω εκνευριστεί κιόλας.

Και ας πάρω χαμπάρι ότι δε προσέχουν τα παιδιά μου να δείς τι έχει να γίνει εκεί μέσα. Θα της τον κάνω θερινό τον παιδικό :D

 

Τη Δευτέρα που θα πάω τα κορίτσια πρώτη μέρα για προσαρμογή θα της πώ ότι σύμφωνα με την εεταα δε πληρώνουν εγγραφή τα παιδιά μου και όσο για υλικά, δε χρησιμοποιούν υλικά, για όνομα.. 14 μηνών είναι.. τι υλικά? Επίσης θα της πώ ότι περιμένω άμεσα απάντηση από τον οδηγό για τις ώρες μετακίνησης..Για να δούμε τι θα γίνει..

 

Ευχαριστώ! Και καλή λεφτεριά!

HdFjp3.pngCLVbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, τις πήγα σήμερα πρώτη μέρα..δράμα εννοείται από τις μικρές, άσε που δε μου πολυάρεσε ο χώρος που απασχολούνται τα βρεφάκια..μα είναι δυνατόν το παιχνίδι και ο ύπνος να γίνονται στο ίδιο δωμάτιο? άλλα θα κλαίνε, άλλα θα τσιρίζουνε.. πώς θα κοιμούνται τα υπόλοιπα? .. τέλος πάντων. Δυστυχώς δεν έχουμε και πολλές επιλογές, αααχ, αυτά τα οικονομικά..

 

Αποφάσισα να της δώσω τα χρήματα και να πάρω απόδειξη που να λέει ότι είναι χρήματα εγγραφής. Ο σύζυγος λέει ότι έτσι δε θα τολμήσει να κάνει παρατράγουδα με τη μεταφορά και ότι γενικώς θα την έχω στο χέρι μετά που λέει ο λόγος. Δε πολυσυμφωνώ με την άποψη του συζύγου, πιστεύω ότι κάποια στιγμή για να πάει αυτή η χώρα μπροστά θα πρέπει να μπεί ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του αλλά ο σύζυγος ενώ συμφωνεί σε αυτό μαζί μου προτιμά να μην είμαστε εμείς αυτοί που θα κάνουμε την αρχή εφόσον τα παιδιά μας πρέπει να περάσουν εκεί όλο το χειμώνα.

 

Την ξαναρώτησα σήμερα εάν όντως ισχύει ότι πρέπει να της δώσω 100 ευρώ εγγραφή για τα δύο παιδιά και μου είπε "ναι". (όπου μου ήρθε να τη σφαλιαρίσω όμως..)

 

Δε ξέρω, συνεχίζω να είμαι μπερδεμένη με το θέμα αλλά προς το παρόν θα σεβαστώ την άποψη του συζύγου :)

HdFjp3.pngCLVbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,καλή σχολική χρονιά να έχουν τα μπουμπούκια σου και γρήγορη προσαρμογή στα νέα δεδομένα!!!

Κατά δεύτερον,αν και το πρόγραμμα επί της ουσίας λέει ΟΧΙ σε καταβολή χρημάτων για εγγραφή και δίδακτρα παιδιού,οι περισσότεροι παιδικοί σταθμοί τα ζητάνε -κακώς κατά τη γνώμη μου- από 60 εώς 100 ευρώ(εκτός από τους δημόσιους φυσικά που δεν τους παίρνει να τα ζητήσουν γιατί οι παροχές είναι πολύ λίγες σχετικά με την επιδότηση που τους έχει δοθεί) με την αιτιολογία αγοράς των αναλώσιμων υλικών κτλ. και φυσικά οι περισσότεροι γονείς τα δίνουν -όπως εγώ που μετά από 10 μέρες σκέψης τα έδωσα 100 ευρώ για ένα παιδί- ο καθένας για τους δικούς του λόγους και την δική του ιδεολογία.

Οπότε καλή μου μη το πολυσκέφτεσαι,το έκανες και τέλος.Τα παιδάκια σου να είναι ευτυχισμένα εκεί που θα είναι και κάνε μία σκέψη "πεζή"....μπροστά στις τόσες χιλιάδες ευρώ που θα επωφελειθείς για όλη την σχολική χρονιά με το πρόγραμμα τα 100-200 ευρώ δεν είναι τίποτα (τουλάχιστον εμένα με παρηγορεί αρκετά αυτή η σκέψη)

Καλή αρχή και πάλι

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΘΑ ΕΠΙΣΤΕΡΨΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΙΟΝ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΟΛΩΝΟ-ΣΕΠΟΛΙΑ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ!ΤΟΤΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ! ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΝΑ 2 ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΣ ΔΥΔΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΟΥΜΕ !!!! ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤ GOLDEN WORLD ΣΤ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ, ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΣ Κ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ Τ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΑΝΕΤΑ , ΝΑ Μ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΙ!! ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΛΙΟΝ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ ΔΙΟΤΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΜΟΝΟ ΒΡΕΦΗ Κ ΟΧΙ ΝΗΠΙΑ!! ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Τ ΣΧΟΛΙΚΟ ΣΤ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ! ΤΕΛΟΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΩΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ , ΑΛΛΑ Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΝ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΥΣ ΔΕ Κ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΝΑΧΑ ΤΟ ΜΑΝΤΑΡΙΝΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΧΤΕΙ Κ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ Τ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ 400 ΕΥΡΩ!! ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΔΩ Τ ΧΩΡΟ!

ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ Ε?

DUC3p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

χθες μου ηρθε ΧΑΡΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΠΑΝΩ το οποιο λεει για να δωσουμε τα 100 ευρω...λεω να πω να παει ο συζυγος και να της πει με αφελες βλεμμα: μα ειπανε στη συζυγό μου απο την εεταα πως δε πληρωνουμε τιποτα!" και να της ζητησει κ αποδειξη....:evil::evil::evil: να δουμε τι θα γινει?...εντωμεταξυ την ωρα που ημουν εκει ηρθε ενας κυριος της ειπε "να σας δωσω τα $$$ για τα υλικα" του λεει ναι δωστε τα μου τωρα θα τα σημειωσω...τα πηρε και μια χαρα...!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!

χθες μου ηρθε ΧΑΡΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΠΑΝΩ το οποιο λεει για να δωσουμε τα 100 ευρω...λεω να πω να παει ο συζυγος και να της πει με αφελες βλεμμα: μα ειπανε στη συζυγό μου απο την εεταα πως δε πληρωνουμε τιποτα!" και να της ζητησει κ αποδειξη....:evil::evil::evil: να δουμε τι θα γινει?...εντωμεταξυ την ωρα που ημουν εκει ηρθε ενας κυριος της ειπε "να σας δωσω τα $$$ για τα υλικα" του λεει ναι δωστε τα μου τωρα θα τα σημειωσω...τα πηρε και μια χαρα...!

 

Θα πληρώσεις;;; (μηηηηηηη)

Καλά έχει παραγίνει το κακό.

 

Σου το 'χα πει; Είχα αναφέρει - ψαρωτικά - στη διευθύντρια του σταθμού πολλοί ζητάνε και εγγραφή, ενώ ρητώς απαγορεύεται και μου απάντησε "Κάποιοι άνθρωποι έχουν πολύ θράσος". Και οι ίδιοι το ξέρουν ότι δεν πρέπει ρε! Εκμεταλλεύονται τους γονείς!!!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε κορίτσια, τι αποδειξεις και κουραφέξαλα μου λέτε????????????

Και που θα πάρετε την απόδειξη, νομίζετε πως θα πάρετε τα χρήματα σας πισω από την ΕΕΤΑΑ αν θα πάτε την απόδειξη??????????????

χαχαχαχαχαχαχαχαχα............

Τζάμπα πετάτε τα 50ευρα και τα 100ευρα μου φαίνεται....

Καλέ σας κλέβουν και δεν το πέρνετε ΧΑΜΠΑΡΙ.

Όσο για το αν τύχατε σε κουτοπόνηρη και φιλοχρήματη υπεύθυνη, τι να πω...λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιες γυναίκες και λέγονται και παιδαγωγοί...

Αλλα γιάυτο υπάρχει η γλώσσα, για να μιλάτε.

Και πατάνε στο φιλότιμο του γονέα γιατί ξέρουν πως φοβάστε για τα παιδάκια σας που τα αφήνετε, μήπως και δεν τα προσέξουν... Μήνυση στην ΕΕΤΑΑ για να βάλουν μυαλό.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε κορίτσια, τι αποδειξεις και κουραφέξαλα μου λέτε????????????

Και που θα πάρετε την απόδειξη, νομίζετε πως θα πάρετε τα χρήματα σας πισω από την ΕΕΤΑΑ αν θα πάτε την απόδειξη??????????????

 

μα ποιος ειπε κατι τετοιο? Απλα ειναι ενας τροπος 1. να κανουν πισω και να το ξανασκεφτουν, χωρις να χρειαστει να λογομαχησεις ή τσακωθεις μαζι τους και 2. να εχεις αποδεικτικο στοιχειο για την καταγγελια στην εεταα (εκτος απο τον λογο του ενος εναντι του αλλου!!!!

 

 

Μήνηση στην ΕΕΤΑΑ για να βάλουν μυαλό.
η ΕΕΤΑΑ μαλλον θα "εξετασει" τις καταγγελίες αργότερα, (πότε δηλαδη?) και μαλιστα παιρνω παλι τηλ. κ δεν απαντανε...οποτε δε με καιει αυτη τη στιγμη τόσο.

Τελοσπαντων εγω οπως ειπα θα στειλω το συζυγο να κανει τον αφελή και να τους πει πως "ειπαν στη συζυγο μου πως δε θα πληρωσουμε τιποτα" να δουμε τι θα μας πει.:roll: και μετα τα ξαναλεμε ;)

 

Κατα τα αλλα ειμαι αρκετα χαρουμενη σημερα γιατι μετα απο αρκετες μερες πιεσεις καταφερα τη μικρη να μου τη φερνει το σχολικο το μεσημερι.

Η αληθεια ειναι πως το πρωι επειδη δε βολευει ιδιεταιρα να το παιρνουν οτι ωρα θελουν( κάτι βάρβαρες ωρες συνηθως), δε το πιεσα, μιας και ουτε θελουμε να ξυπναμε αγρια χαραματα, και θελουμε και οι 2 να ετοιμαστουμε με κανονικους ρυθμους και οχι να τρεχουμε μηπως ερθει το σχολικο και περιμενει.

Το μεσημερι ομως ειχα πραγματικα προβλημα γιατι πχ εχθες ηρθα στη δουλεια 9 και επρεπε μεχρι τις 4 να παω να την παρω, και ευτυχως που χω το μειωμενο ωραριο, κι εφυγα και απο τη δουλεια λιγο νωριτερα. Ζητησα λοιπον αφου τους εξηγησα τη κατασταση και οτι πραγματικα υπαρχει θεμα, να μας βαλουν στο μεσημεριανο σχολικο μονο (υπενθυμιζω πως επειδη ημουν επιλαχουσα τα δρομολογια ειχαν κλεισει πριν παμε εμεις), και μου ειπαν οκ, μια πολυ καλη ωρα για μενα που βολευει ειναι 3μισι αφου η πεθερα μου ειναι ακομα σπιτι και κραταει το μωρο οποτε θα υπαρχει καποιος να τη παραλαβει. Το μονο κακο ειναι πως μου παν πως δε θα μπαινει στο στενο μας (αλλα θα τους πεισω και θα καταλαβουν πως πιο πολυ ωρα θα κανει η πεθερα μου να παει να τη παρει με τα ποδια απο τη γωνια, παρα να κανει 1 στενο παρακαμψη το σχολικο) και θα την αφηνει 2 σπιτια πιο κει στη γωνια...αλλα δεν εχω προβλημα με αυτο ειναι μικρο δρομακι χωρις κινηση και αμα δει τη πεθερα μου να τη περιμενει στη πορτα ερχεται και μονη της.

Σημερα ειναι πρωτη μερα που θα κανουμε το τεστ "σχολικο" ...Ουφ παει κ αυτο !!!(??)

 

Καλημερααα!!!!

 

EΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ, Προσαρμοστήκατε?? Εμεις το "πηδηξαμε" αυτο το σταδιο, ξεκινησε κατευθειαν με χαρα, και πηδαει απο το κρεββατι καθε μερα για να παει!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην μαλώσεις γλυκειά μου????????

Τι φοβάσαι? Από την στιγμή που η ΕΕΤΑΑ την δεχτηκε τη μικρή σου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ υπέθυνη να σου κάνει μανούρα.

Και τι νομίζεις που θα γίνει με την καταγγελία από την ΕΕΤΑΑ? Το πολυ πολύ στο σύνολο αντι για 3500 ευρω να τους δώσει 3450 ευρώ. Εσύ θα χάσεις τα λεφτα σου, αυτοί οχι.

Μα πως γίνεται στον δικό μου παιδικό από μόνη της η δασκάλα να μου δώσει το χαρτάκι και από μόνη της να μου πει πως ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ τίποτα??????

το ξέρουνε και σας εκμεταλλεύονται, αυτό μόνο λέω.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ο παιδικός είναι πολύ καλός κι είμαι πολύ ευχαριστημένη.Κι ο γιος μου πήδηξε το στάδιο της προσαρμογής από μόνος του!Η δασκάλα με ρωτούσε αν έχει ξαναπάει παιδικό!

Την Κυριακή μας κάλεσαν στον παιδικό, να μας δείξουν πρώτες βοήθειες για βρέφη και παιδιά, για πικ νικ, θα έχουν στήσει και λούνα παρκ!!

 

Έχουν όμως μικροπροβλήματα οργάνωσης προς το παρόν!Πχ ενώ στην αρχή μας είπαν ότι τα ωράρια του σχολικού του χρόνου θα αλλάξουν (τώρα τον παίρνουν 9:20 και τον γυρίζουν 15:00), γιατί θα έχω ξεκινήσει δουλειά, τώρα μας λένε, όχι αυτά είναι:evil:

 

Επίσης ενώ ο άντρας μου τους ζήτησε απόδειξη για το σχολικό (είναι εξτρά) είπαν ότι δεν κόβουν:rolleyes:.Εσείς ξέρετε κάτι γι αυτό?Για το σχολικό δλδ?

 

Ο καιρός θα δείξει!!!!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην μαλώσεις γλυκειά μου????????

Τι φοβάσαι? Από την στιγμή που η ΕΕΤΑΑ την δεχτηκε τη μικρή σου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ υπέθυνη να σου κάνει μανούρα.

 

μα δε σκοπευω να τα δωσω απλα δε θελω να μαλωσω για διαφορους λογους...δεν εχω χρονο να σπαταλαω για να μαλωνω!!!!

απλα παραπανω ειπαν κι αλλες κοπελες πως τους ζητανε χρηματα γιαυτο λεω κ εγω τη δικη μου "αντιδραση" σε αυτο...

 

 

Μα πως γίνεται στον δικό μου παιδικό από μόνη της η δασκάλα να μου δώσει το χαρτάκι και από μόνη της να μου πει πως ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ τίποτα??????

ειναι νορμαλ ανθρωπος...ή ειναι η πρωτη χρονια στο προγραμμα και θελει να ειναι νομοτυπη. απο του χρονου θα ζητησει αυτη:P:p:p:p:p:p

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Έχουν όμως μικροπροβλήματα οργάνωσης προς το παρόν!Πχ ενώ στην αρχή μας είπαν ότι τα ωράρια του σχολικού του χρόνου θα αλλάξουν (τώρα τον παίρνουν 9:20 και τον γυρίζουν 15:00), γιατί θα έχω ξεκινήσει δουλειά, τώρα μας λένε, όχι αυτά είναι:evil:

 

ε καλα αυτο δεν μπορει να ισχυει,!!!! αν δηλαδη του χρονου φυγουν τα μισα παιδακια και ερθουν αλλα θα αλλαξουν και τα δρομολογια λογω των διευθυνσεων τους, απλα ισως να μην εχουν κατι να απαντησουν τωρα.... κουφο δεν ειναι? η μηπως εννοεις αλλο απο αυτο που καταλαβα?

 

Επίσης ενώ ο άντρας μου τους ζήτησε απόδειξη για το σχολικό (είναι εξτρά) είπαν ότι δεν κόβουν:rolleyes:.Εσείς ξέρετε κάτι γι αυτό?Για το σχολικό δλδ?

 

νομιζω πως πρεπει να κοβουν...υπηρεσια ειναι και ειναι παρανομο να μη κοβεις αποδειξη!!! με τι δικαιολογια δεν κοβουν?

 

Εσυ τι εγινε γεννησες?>???:mrgreen:

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύτερα σε δημόσιο...αλλά μην νομίζεις είχα και εγώ πρόβλημα πέρισυ σε άλλο δημόσιο που την πήγα με τη δασκάλα....μόνο στα μαλλιά δεν πιαστήκαμε...

Γιάυτο και αντιδράω έτσι.

Φέτος δεν θα ανεχτώ τίποτα ενώ πέρισυ με το σεισ και με το σασ είμουν και μου κάνανε πολλα σκηνικά.

Γιαυτο όσο πιο δυναμικη είσαι, γλυτώνεις τέτοιες φάσεις.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...