Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εμενα δε πολυκουραστηκε... παλι στις 11 κοιμηθηκε χθες! ειναι γιατι κατα τις 5-8 κοιμαται τον απογευματινο της υπνο, οπου εκεινη την ωρα εχουμε γυρισει κ εμεις κ τρωμε κ ξαπλωνουμε ολοι, μικροι μεγαλοι! οποτε μετα παλι φρεσκαδουρα μου ξυπναει κ χοροπηδαει (κι εγω σερνομαι!!)

 

sorry αλλα δεν ειναι καλυτερα να κανεις κουραγιο να μη ξαπλωνετε το απογευμα και να τη βαζεις για υπνο στις 20:00-20:30 κατευθειαν εγω ετσι κανω με το μικρο.και απο τις 20:30 και μετα ειμαι πιο κουλ στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μήπως σου ζήτησαν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης?Γιατί εμένα μου είπαν ή το ένα ή το άλλο,τα ίδια είχα καταθέσει και πέρισυ.

 

ΌΧΙ κανένα από τα δύο.

Εντωμεταξύ προς ενημέρωσή σας με το που έβγαλε ανακοίνωση η ΕΕΤΑΑ ότι αποκλείονται όσοι ζητούν λεφτά και αφού της το είχα ανφέρει κι εγώ ΛΟΥΗΣ για τα χαρτικά(120 ευρώ). Δεν μου ξανανέφερε ποτέ τίποτα.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

να τους πείτε να τυπώσουν το έντυπο από την τελευταία ανακοίνωση της ΕΕΤΑΑ στο ιντερνετ και να υπογράψετε εκεί εκτός από το απόκομμα που πήρατε. Μα καλά αυτοί έχουν τισ δομές εμείς πρέπει να τους τα υποδεικνύουμε?

Κι εμάς με το σχολικό μας έκαναν άνω κάτω γιατί θα την έπαιρναν 7 ενώ ξυπνάμε όλοι 8 και θα μου την έφερναν 5 ενώ σχολάμε εμείς 5. Πρακτικά αδύνατα πράγματα για την οικογένειά μας οπότε παρότι θα το είχαμε τσάμπα ούτε τους ξαναρωτήσαμε και το πρωί πάει ο μπαμπάς μας και το απόγευμα στις 530 εγώ. Την βάζουν και κοιμάται οπότε από 11 πέφτει πλέον στις 10 και έχω κι εγώ καμιά ώρα για δουλειές ήσυχη και δεν έχει αλλάξει και δραματικά ο τρόπος ζωής μας. Θα την βλέπει και ο μπαμπάς της λίγο που έρχεται μετά τις 8.

tt1724b1.aspx
Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ κανένα από τα δύο.

Εντωμεταξύ προς ενημέρωσή σας με το που έβγαλε ανακοίνωση η ΕΕΤΑΑ ότι αποκλείονται όσοι ζητούν λεφτά και αφού της το είχα ανφέρει κι εγώ ΛΟΥΗΣ για τα χαρτικά(120 ευρώ). Δεν μου ξανανέφερε ποτέ τίποτα.

 

εγώ πάντως κορίτσια τελικά τα έδωσα (100 ευρώ) γιατί η υπεύθυνη το είπε ξεκάθαρα,δεν είναι εγγραφή,είναι για τα υλικά που θα χρησιμοποιήσουν όλη τη σχολική χρονιά τα παιδιά (ή λίστα θα έδινε ή αυτό) και εν πάσει περιπτώση αν και θεωρώ λίγο τσουχτερό το ποσό για την εποχή μας,τόσες παροχές έχει ως παιδικός συγκριτικά με τους υπόλοιπους,το να δώσω τα 100 ευρώ ενώ γλιτώνω χιλιάδες ευρώ,δε μου λέει και κάτι...πέρισυ είχα δώσει 60 ευρώ και κάθε λίγο και λιγάκι μου ζητούσαν 6-10 ευρώ για εκδηλώσεις που γινόντουσαν μέσα στον σταθμό.

Μπορεί να έκανα και λάθος που τα έδωσα αλλά όταν σου λέει οτι είναι καθ'όλα νόμιμη,ότι δεν υπήρξε από την αρχή συννενόηση μεταξύ δομών και ΕΕΤΑΑ και μόνο 3-4 μανούλες δεν είχαμε δώσει,πώς αισθάνεσαι????

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου, πριν τον παιδικό κοιμόταν στις 22:00.Είπα θα του το κάνω 21:00.

Την πρώτη μέρα του παιδικού, τον πηγαίνουμε τη συνηθισμένη βόλτα στον πεζόδρομο να τον αφήσουμε να αλωνίσει, βγαίνουμε από το σπίτι 19:30, 19:45 ήταν ήδη κοιμισμένος!

Αφού λεγαμε μπα, θα ξυπνήσει!Τελικά ήπιαμε τον καφέ μας με τον άντρα μου με ησυχία, κι αυτός έφαγε και ξύπνησε μια και καλή το πρωί:mrgreen:

 

Ναι, είναι μεγάλη η διαφορά στο "μετά τον παιδικό". Μάλλον επειδή ξυπνάει νωρίς, κάνουμε διαδρομή, εκεί δεν κοιμάται τόσο άνετα το μεσημέρι (έχει κόσμο, ενώ στο σπίτι ησυχία), συνέχεια κάνουν δραστηριότητες, οπότε κουράζεται.

 

sorry αλλα δεν ειναι καλυτερα να κανεις κουραγιο να μη ξαπλωνετε το απογευμα και να τη βαζεις για υπνο στις 20:00-20:30 κατευθειαν εγω ετσι κανω με το μικρο.και απο τις 20:30 και μετα ειμαι πιο κουλ στο σπιτι.

 

Συμφωνώ. Ο δικός μου κοιμήθηκε απ' τις 8.20 σήμερα. :D

 

ΌΧΙ κανένα από τα δύο.

Εντωμεταξύ προς ενημέρωσή σας με το που έβγαλε ανακοίνωση η ΕΕΤΑΑ ότι αποκλείονται όσοι ζητούν λεφτά και αφού της το είχα ανφέρει κι εγώ ΛΟΥΗΣ για τα χαρτικά(120 ευρώ). Δεν μου ξανανέφερε ποτέ τίποτα.

 

ΜΠΡΑΒΟ yola!

Κι ο άγιος φοβέρα θέλει! :mrgreen:

 

Ντροπή για αυτούς. Έτσι αισθάνεσαι.

Για αυτό δε πρόκειται να πάμε μπροστά ποτέ!!!!!

Γιατί δε συμμορφωνόμαστε ποτέ και για τίποτα.

 

Συμπάθαμε κορίτσι... μαζί τους τα έχω, όχι με εσένα.

 

Μετά λένε γιατί κλείνουν οι επιχειρήσεις.

Όταν φέρονται με αυτό τον τρόπο λογικό είναι.

Πολλοί λίγοι οι σωστοί επαγγελματίες.

 

Kορίτσι με βρίσκεις σύμφωνη!

Δε φταίει η κοπέλα, αλλά κι εγώ δεν θα 'δινα τίποτα. Θα πάρουν ένα σωρό λεφτά απ' το πρόγραμμα για το παιδί.

Ντροπή τους πια!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως κορίτσια τελικά τα έδωσα (100 ευρώ) γιατί η υπεύθυνη το είπε ξεκάθαρα,δεν είναι εγγραφή,είναι για τα υλικά που θα χρησιμοποιήσουν όλη τη σχολική χρονιά τα παιδιά (ή λίστα θα έδινε ή αυτό) και εν πάσει περιπτώση αν και θεωρώ λίγο τσουχτερό το ποσό για την εποχή μας,τόσες παροχές έχει ως παιδικός συγκριτικά με τους υπόλοιπους,το να δώσω τα 100 ευρώ ενώ γλιτώνω χιλιάδες ευρώ,δε μου λέει και κάτι...πέρισυ είχα δώσει 60 ευρώ και κάθε λίγο και λιγάκι μου ζητούσαν 6-10 ευρώ για εκδηλώσεις που γινόντουσαν μέσα στον σταθμό.

Μπορεί να έκανα και λάθος που τα έδωσα αλλά όταν σου λέει οτι είναι καθ'όλα νόμιμη,ότι δεν υπήρξε από την αρχή συννενόηση μεταξύ δομών και ΕΕΤΑΑ και μόνο 3-4 μανούλες δεν είχαμε δώσει,πώς αισθάνεσαι????

 

Kαι εγω τα έδωσα, και να σας πω οι πιο πολλοι σταθμοί βάλαν ότι προσφέρουν μέσω προγράμματος λίγα πράγματα και για τα επιπλέον ζητούν χρήματα. Μην πάτε μακρία, η μετακίνηση στους περισσότερους είναι εκτός [τουλαχιστον αυτοι που ήταν κοντα σε εμενα] ενώ γνωρίζω πως διαθέτουν σχολικό. Οπότε είναι στο χέρι τους είτε να σου ζητήσουν με άλλο τρόπο αυτά τα χρήματα είτε να αρνηθούν λόγω "έλλειψης θέσεων" Τουλάχιστον για τον σταθμό αυτό δεν μπορώ να τους καταλογίσω ότι φερθηκαν κουτοπόνηρα προκειμένου να την βγάλουν καθαρή. Με αυτή τη λογική λοιπόν και συμφωνόντας και με τη Σέφη τα έδωσα και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά λένε γιατί κλείνουν οι επιχειρήσεις.

Όταν φέρονται με αυτό τον τρόπο λογικό είναι.

Πολλοί λίγοι οι σωστοί επαγγελματίες.

 

Βρε παιδιά, οι καλοί λογαριασμοί κανουν τους καλούς φίλους,και τις καλές δουλειές.

όπως είπα και πρίν κάποια πράγματα ασ τα βλέπουμε και από την άλλη πλευρά δεν θέλουν όλοι να μας κλέψουν ή να μας καροιδέψουν. όλες ή οι περισσότερες που οφεληθήκαμε από το πρόγραμμα εργαζόμαστε, δεν φαντάζομαι η πρώτη σκέψη να έιναι πως να κοροιδέψω τον άλλο να του τα πάρω... για να επιμένει ο άλλος και να σου λέει εγώ είμαι καθαρός και ξάστερος και να σου δίνει και απόδειξη, και αν θεσ κανε καταγγελεία δεν μπορεί να είναι τόσο λάθος. Ας μην κατακρίνουμε τους επαγγελματίες δεν είναι όλοι χάλια, δεν ΕΙΜΑΣΤΕ όλοι χάλια [Σημείωση: Δεν έχω καμία σχέση με τον κλάδο της εκπαίδευσης]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι κι εγώ 1η επιλαχούσα στους σταθμούς που έβαλα. Δεν υπάρχει καμία άλλη μαμά με περισσότερα μόρια για κανέναν από τους σταθμούς που έχω δηλώσει. Πήρα την Τρίτη στον πρώτο και μου είπαν ότι τους είχαν πάει όλα τα παιδάκια. Στο 2 όμως μου είπαν ότι τους λείπει ένα, αλλά θα το περιμένουν μήπως και εμφανιστεί. Αν δεν εμφανιστεί μέχρι την Παρασκευή, θα με πάρουν. Λέτε να με δουλεύουν? Βέβαια αύριο Παρασκευή, κοντός ψαλμός αλληλούια. Μου φαίνεται όμως παράξενο πώς κάποιες επιλαχούσες τις ειδοποίησαν τόσο γρήγορα και ξεκίνησαν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι κι εγώ 1η επιλαχούσα στους σταθμούς που έβαλα. Δεν υπάρχει καμία άλλη μαμά με περισσότερα μόρια για κανέναν από τους σταθμούς που έχω δηλώσει. Πήρα την Τρίτη στον πρώτο και μου είπαν ότι τους είχαν πάει όλα τα παιδάκια. Στο 2 όμως μου είπαν ότι τους λείπει ένα, αλλά θα το περιμένουν μήπως και εμφανιστεί. Αν δεν εμφανιστεί μέχρι την Παρασκευή, θα με πάρουν. Λέτε να με δουλεύουν? Βέβαια αύριο Παρασκευή, κοντός ψαλμός αλληλούια. Μου φαίνεται όμως παράξενο πώς κάποιες επιλαχούσες τις ειδοποίησαν τόσο γρήγορα και ξεκίνησαν κιόλας.

 

Πιστεύω ότι αφού είσαι τόσο ψηλά στη σειρά, θα σε πάρουν.

 

Και για ότι έχει να κάνει με τους επαγελματίες. Δεν είμαστε αγανακτισμένοι (εγώ βασικά, μη μιλάω για άλλη) μόνο με τον κλάδο της εκπαίδευσης. Αγοράζεις πλέον κάτι και ισχύει το "μετά την απομάκρυνση απ' το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται" και η ποιότητα των προϊόντων τραγική.

Τελευταίο παράδειγμα, φωτογραφική 359? χάλασε η μπαταρία κι ο φορτιστής, στο κατάστημα που την αγοράσαμε (μόλις πριν 10 μήνες!) το ρίξανε στην τρελίτσα, να μας βάλουν ν' αγοράσουμε ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ αξεσουάρ.

 

Μόλις τα παρήγγειλα απ' το ίντερνετ! Ε, ΟΧΙ, το ξέρουμε ότι η εγγύηση που δίνετε είναι πλέον τζάμπα χαρτί, αλλά δεν θα σας δώσουμε ΚΙ ΑΛΛΑ λεφτά.

 

Καταλαβαίνεις - και συγνώμη για το ΑΣΧΕΤΟ - αλλά ώρες ώρες πλέον ΑΓΑΝΑΚΤΕΙΣ!

 

Υ.Γ. Και πάλι συγνώμη για το off topic, αλλά αφορμή έψαχνα να πω τον πόνο μου! ;)

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, οι καλοί λογαριασμοί κανουν τους καλούς φίλους,και τις καλές δουλειές.

όπως είπα και πρίν κάποια πράγματα ασ τα βλέπουμε και από την άλλη πλευρά δεν θέλουν όλοι να μας κλέψουν ή να μας καροιδέψουν. όλες ή οι περισσότερες που οφεληθήκαμε από το πρόγραμμα εργαζόμαστε, δεν φαντάζομαι η πρώτη σκέψη να έιναι πως να κοροιδέψω τον άλλο να του τα πάρω... για να επιμένει ο άλλος και να σου λέει εγώ είμαι καθαρός και ξάστερος και να σου δίνει και απόδειξη, και αν θεσ κανε καταγγελεία δεν μπορεί να είναι τόσο λάθος. Ας μην κατακρίνουμε τους επαγγελματίες δεν είναι όλοι χάλια, δεν ΕΙΜΑΣΤΕ όλοι χάλια [Σημείωση: Δεν έχω καμία σχέση με τον κλάδο της εκπαίδευσης]

 

Μα δε το λέω εγώ.

Η ίδια η ΕΕΤΑΑ έβγαλε ανακοίνωση.

Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Αν θέλει τα δίνει. Αν θέλει όχι.

Προσωπικά εμένα δε μου περισσεύουν.

Και εγώ επαγγελματίας είμαι. Δε ξέρω αν είμαι σωστή ή όχι.

Αλλά τουλάχιστον προσπαθώ για αυτό και ας έχω χασούρα κάποια στιγμή.

 

http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/Synodeytiko_Entypo_Anakoinwsh.html

 

 

Συγκεκριμένα γράφει:

 

Ύστερα από καταγγελίες ωφελούμενων από το Πρόγραμμα μητέρων, σας υπενθυμίζουμε ότι για τις μητέρες αυτές, δεν επιτρέπεται να ζητήσετε χρήματα για καμία δαπάνη, σχετική με τη φιλοξενία του παιδιού τους, ούτε και για εγγραφή. Κάθε τέτοια περίπτωση, θα εξετάζεται από την Επιτροπή Παρακολούθησης της Δράσης και θα είναι λόγος αποκλεισμού της δομής από το Πρόγραμμα.

 

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα δε το λέω εγώ.

Η ίδια η ΕΕΤΑΑ έβγαλε ανακοίνωση.

Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Αν θέλει τα δίνει. Αν θέλει όχι.

Προσωπικά εμένα δε μου περισσεύουν.

 

 

http://www.eetaa.gr/paidikoi_stathmoi/Synodeytiko_Entypo_Anakoinwsh.html

 

 

Ύστερα από καταγγελίες ωφελούμενων από το Πρόγραμμα μητέρων, σας υπενθυμίζουμε ότι για τις μητέρες αυτές, δεν επιτρέπεται να ζητήσετε χρήματα για καμία δαπάνη, σχετική με τη φιλοξενία του παιδιού τους, ούτε και για εγγραφή. Κάθε τέτοια περίπτωση, θα εξετάζεται από την Επιτροπή Παρακολούθησης της Δράσης και θα είναι λόγος αποκλεισμού της δομής από το Πρόγραμμα.

 

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Εγώ και να μου περίσσευαν δε θα τα έδινα.Σιχαίνομαι την κοροϊδία

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και να μου περίσσευαν δε θα τα έδινα.Σιχαίνομαι την κοροϊδία

 

Δεν λεει κανεις οτι δεν ειναι νομιμοι εγω τα λεφτα δεν θα τα δωσω !!!! Μονο αν μου φερουν χαρτι απο την εετεαα οτι επιτρεπεται να τα ζητησουν !!!! Ετσι μου ειπαν ..................................... σιγα μην το δω αυτο το χαρτι . Αν το δω να τους τα δωσω και με τοκο:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι συντρόφισσα.

Ενωμένες ποτέ νικημένες!

:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

 

Δεν ειναι θεμα τα χρηματα ειναι το...................................... αφου το λεει η ανακοινωση γιατι δηλαδη να ειναι ολοι τοσο απληστοι...... τι θα καταφερουν :(:( να ξεκιναμε μια νεα σχολικη χρονια μεσα στη μουρμουρα και στην κρινια !!!! αυτα τα παιδια μας νομιζετε οτι δεν τα καταλαβαινουν !!!!!η τα συζηταμε ολα χωρις να μας ακουνε........................

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξέρεις τί με εκνευρίζει πιο πολύ;

Το ότι είναι σα να κάνουν έμμεσο εκβιασμό.

Είναι σα να σου λένε "αν έρθεις σε σύγκρουση μαζί μου

αυτό θα έχει αντίκτυπο στο παιδί σου, οπότε πήγαινε με τα νερά μου".

 

Εγώ το ένιωσα αυτό το πράγμα από δομή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξέρεις τί με εκνευρίζει πιο πολύ;

Το ότι είναι σα να κάνουν έμμεσο εκβιασμό.

Είναι σα να σου λένε "αν έρθεις σε σύγκρουση μαζί μου

αυτό θα έχει αντίκτυπο στο παιδί σου, οπότε πήγαινε με τα νερά μου".

 

Εγώ το ένιωσα αυτό το πράγμα από δομή.

 

Ετσι .............. αλλα ας κανουν κατι στο μικρο μου και τα λεμε η προνοια περιμενει στη πορτα ;) η καταγγελια στη εετεαα δεν ειναι τιποτα πολυ πολυ να μην τους παρουν στο προγραμμα του χρονου η προνοια ομως..................................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

συμφωνω !!! γιατο λεμε οτι δεν εχει σχεση το σχολειο ( κτιριο διευθυνση) αλλα η δασκαλα που θα εχει μεσα στην ταξη

Link to comment
Share on other sites

καλημερες! επειδη ελειπα ταξιδι δε τη πηγα τη μικρη παρασκευη και το χα πει στη δασκαλα της, αλλα δε τη πηγα και σημερα γιατι ψιλοτρεχει η μυτη της και

πηρα τηλ να ενημερωσω και να ρωτησω αν εχω να υπογραψω κατι κλπ. Μου ειπε εκτος απο ενα χαρτι που υπεγραψα την ωρα που την εγραψα,

θα υπογραψω ενα κουπονι λεει μολις τους το στειλουν.

Της ειπα αν εχουμε εκκρεμμοτητα κατι, και δε μου πε για τα 100 ευρω υλικα (θα το ξεχασε φαινεται πως εμενα μου χει πει να δωσω!!!!!:P)

οποτε κι εγω κανω τη κινεζουλα και θα δειξει.

Για το πουλμαν ομως που της ζητησα θεση μια χαρα το θυμοτανε....

Μπορει να κανε καμια αλλη μαμα ηδη θεμα και για τα 2 γιαυτο!

Βασικα πηρα τηλ να πω οτι δε θα παμε μη γινει κανα μπερδεμα και πουν πως αφου 2 μερες δε πηγαμε δε θελουμε να ξαναπαμε κ βαλουν καναν αλλο.

Η πλακα ηταν πως μιλωντας με τη διευθυντρια της λεω "θα τη φερω αυριο παλι" (αν ειναι καλα το παιδι αλλιως οχι) και μου πε "να την αφησετε ομως 2 ωρες μονο"!

(ενω την Πεμπτη δευτερη μολις μερα την αφησα 8μισι με 3 χωρις κανενα κλαμα η προβλημα!)...

Και της λεω "Γιατι ετσι?" και μ' απανταει "ε μηπως κλαιει κλπ!" μα λεω την αφησα και τη πεμπτη ως τις 3!

Καλα μου λεει αλλα "αμα κλαψει θα σας παρουμε τηλ. να ρθειτε να τη παρετε..."Αλλο κ τουτο παλι....Δουλεια δεν εχουμε να κανουμε!

Οτι ναναι! Αλλωστε δε νομιζω να ξερει η διευθυνση πραγματικα ποιο παιδακι ειναι καθε μερα μεσα στην αιθουσα και για ποσο οποτε αυτο θα εκμεταλευτω!!!! Αλλωστε το παιδι μου δε κλαιει για ψυλλου πηδημα.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!!Ημουν απο της επιλαχουσες.Εμενα με πηρε ο ιδιος ο σταθμος και μου ειπε οτι περασα!!!!!Παντως γινεται χαμος εκει μεσα!!!!!!Οποπτε πρεπει να περιμενεις.σε τι θεση εισαι στις επιλαχουσες?

Link to comment
Share on other sites

maria-lina κι εμενα το ιδιο. αν υπαρχουν θεσεις θα σε παρουν...αλλωστε γιατι να θελουν να χασουν τα χρηματα απο το προγραμμα? αλλωστε η 1η μερα προσαρμογης ηταν η προηγουμενη τεταρτη. μπορουν ακομα να παιρουν επιλαχουσες!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται ότι είμαι πρώτη σε όλους τους σταθμούς που δήλωσα. Στον πρώτο καλύφθηκαν όλες οι θέσεις. Στο δεύτερο τους παίρνω τηλ την προηγούμενη Τρίτη, μου λεει ότι μια μαμα δεν είχε παει, αλλά θα την περίμενε μέχρι την Παρασκευή, αλλιώς θα με έπαιρνε τηλεφωνο από τον σταθμό. Την Παρασκευή το μεσημέρι παίρνω εγώ στον σταθμό και τάχα η μαμα που έλειπε είχε πάει, αλλά η υπεύθυνη δεν ήξερε αν είχε υπογράψει τα χαρτια!!!!!!!!!! Θα περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και αν δεν είχε υπογράψει θα έστελνε τα χαρτιά της πίσω. Έκ τοτε όύτε φωνή ούτε ακρόαση. Προσπαθώ να πάρω και στην ΕΕΤΑΑ και μου κλείνουν το τηλέφωνο στα μούτρα.

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονικη που πήρα τηλέφωνο στην Ελληνική Εταιρία, δεν ξέρω σε ποια άσχετη έπεσα, αλλά της είπα ότι παίρνω να ρωτήσω για την επιδότηση των παιδικών σταθμών και μου είπε ότι αυτοι δεν έχουν καμία σχέση. Ψάρωσα κι εγώ και το έκλεισα. Μετά σκέφτηκα ότι εγώ από αυτούς είχα πρωτοπάρει πληροφορίες για το πρόγραμμα και ότι μάλλον αυτή νόμιζε ότι είμουν από παιδικό σταθμό και ζητούσα επιδότηση γι' αυτόν!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ηταν "παρατυπο" να κρατησει το χαρτι μεχρι τη παρασκευη ( εννοεις τη παρασκευη που μας περασε ετσι?) και περιμενε μηπως παει αυτη που δε πηγε. κανονικα επρεπε να γυρισει πισω οσες εντολες τοποθετησης δεν συμπληρωθηκαν τη δευτερα οπως πχ εκανς ο δικος μου σταθμος κ τελικα με πηρανε. κατι δε μου παει καλα...ξερω γω μηπως ηταν γνωστη της και της τη φυλουσε? ποιος ξερει!

Α και μην ανησυχεις...κι εμενα στα μουτρα μου το κλειναν οταν επαιρνα. γιαυτο κατεληξα να παιρνω στο σταθμο αφου αυτοι δε με ενημερωναν και τελικα εβγαλα ακρη!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι ήταν παράτυπο, αλλά τι να της πεις τώρα. Μου τη δίνει μόνο η κοροϊδία. Τι θα πει ήρθε και δεν ξέρω αν υπέγραψε και μπαρούφες. Ας μου έλεγε οτι δεν έχει κενές θέσεις και ας τελείωνε το παραμύθι. Και αν μετά η φίλη της, η κουμπάρα της, η συμπεθέρα της δεν εμφανιζόταν που θα το ήξερα εγω τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι .............. αλλα ας κανουν κατι στο μικρο μου και τα λεμε η προνοια περιμενει στη πορτα ;) η καταγγελια στη εετεαα δεν ειναι τιποτα πολυ πολυ να μην τους παρουν στο προγραμμα του χρονου η προνοια ομως..................................

Μα καλά το συζητάτε κιόλας????Τι σχέση έχουν τα παιδιά με τις τυχόν διαφωνίες των μεγάλων????Συμφωνώ σε ΟΛΑ με εσένα Ρία αν και εγώ όπως προανέφερα τα έδωσα για να μη λένε το οτιδήποτε πίσω από την πλάτη μου και φυσικά δεν πρόκειται να δώσω ευρουλάκι παραπάνω για οτιδήποτε εξτρα προκύψει κατά την διάρκεια της σχολικής χρονιάς (ότι γινόταν με τον περσινό σταθμό,που κάθε λίγο και λιγάκι ζητούσαν 5-7-10 ευρώ για εκδηλώσεις και εργασίες που γινόντουσαν μέσα στον σταθμό ενώ είχαν ζητήσει εγγραφή)Προς το παρόν ο συγκεκριμένος σταθμός δεν έχει ζητήσει κάτι...είδομεν!!!

 

Χάρηκα πολύ που τα είπαμε από κοντά Ρία και ελπίζω ο Βασίλης να μη μας κρατάει μουτράκια για την συμπεριφορά μας,σπάνια ενεργούμε έτσι....

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...