Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ε καλα αυτο δεν μπορει να ισχυει,!!!! αν δηλαδη του χρονου φυγουν τα μισα παιδακια και ερθουν αλλα θα αλλαξουν και τα δρομολογια λογω των διευθυνσεων τους, απλα ισως να μην εχουν κατι να απαντησουν τωρα.... κουφο δεν ειναι? η μηπως εννοεις αλλο απο αυτο που καταλαβα?

 

Κοίτα, εμείς πριν τον βάλουμε στις επιλογές μας, πήγε ο άντρας μου τον ξενάγησε η ιδιοκτήτρια, κατενθουσιασμένος ο καλός μου!Του είπε ότι φέτος τα δρομολόγια θα είναι αυτά που έχουν, αλλά θα δουν και για πιο μπροστά να τον παίρνουν.Του χρόνου όμως, τους είπε ο άντρας μου εγώ θα δουλεύω και θα έχω 2 παιδάκια για παιδικό και είπε η κυρία:α, του χρόνου οπωσδήποτε θα αλλάξουν!

Κι όταν το ξανασυζητήσαμε πρόσφατα μας λέει ορθά κοφτά:Αυτά είναι τα δρομολόγια, αυτά θα είναι και του χρόνου:mad:.

 

Τώρα, ο συγκεκριμένος παιδικός δείχνει να διαφέρει πολύ από τους συνηθισμένους.Σκέψου:ο γιος μου είναι 15 μηνών και τρώει μόνος του με το κουταλάκι, του το έμαθε η δασκάλα:D.Είναι το σχολειό της φύσης στην Επανωμή, έχει site, μπες αν θες να το δεις.

Και σκέφτομαι, ότι αν δω ότι όντως γίνεται δουλειά με το παιδί φέτος, θα αγγαρέψω καμμιά θεία μου να περιμένει εκείνη το σχολικό (η μαμά μου δουλεύει).Γιατί, φέτος ειδικά που δε θα δουλέψω με τη μπουμπού, τον στέλνω κυρίως γι αυτό.Για να ασχοληθούν μαζί του όπως δε θα έχω εγώ την ευκαιρία με το λεχούδι.

Όμως δεν είναι φιλοχρήματοι.Η ανοργανωσιά είναι γενική.Για να τους πληρώσουμε την 1η δόση για το λεωφορείο, τους παρακαλάμε πόσο καιρό.

 

 

νομιζω πως πρεπει να κοβουν...υπηρεσια ειναι και ειναι παρανομο να μη κοβεις αποδειξη!!! με τι δικαιολογια δεν κοβουν?

 

Δεν έχω ιδέα, θα το διευκρινίσω όμως...

 

Εσυ τι εγινε γεννησες?>???:mrgreen:

 

Αχχχχχχχχχχχχ, 31/10, σε ένα μήνα έχω κλείσει ραντεβού!Είμαι κτ!Αμήν και πότε!Είμαι και με τα utopar με τις συσπάσεις.Αφού περιμένω να γεννήσω για ναα ζουπίξω να αγκαλιάσω να παίξω με το γιο μου!Δεν τον έχω χαρεί όπως θα ήθελα ακόμη!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχχχχ, 31/10, σε ένα μήνα έχω κλείσει ραντεβού!Είμαι κτ!Αμήν και πότε!Είμαι και με τα utopar με τις συσπάσεις.Αφού περιμένω να γεννήσω για ναα ζουπίξω να αγκαλιάσω να παίξω με το γιο μου!Δεν τον έχω χαρεί όπως θα ήθελα ακόμη!

αντε με το καλό! θα τα χαρεις και τα 2 μετα μην ανησυχεις!;) Οσο για τα δρομολογια να τα ξαναπουμε του χρονου ...εγω πιστευω πως θα αλλαξουνε. βρε μπας και αυτη νομιζε του χρονου δηλαδη απο...γενάρη? τι να πω?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Καλό Μεσημέρι,

Ήμουν στις επιλαχούσες.

Μου πήρε καμιά βδομάδα στα τηλέφωνα, τα πήγαινέλα και όλο το άγχος, μέχρι που αποφάσισα τελικά να τα παρατήσω και να στείλω το παιδί στο δημόσιο, που είχε ήδη περάσει, ο οποίος είναι εξαιρετικός αλλά σχετικά μακριά από το σπίτι. Έτσι το πηγαίνω εγώ το πρωί μετά τη δουλειά, αλλά το απόγευμα πηγαίνουν οι γονείς μου με ταξί και το παίρνουν.

Το παιδί πέρασε περίοδο προσαρμογής, έκανε φίλους, το μεσημέρι κοιμάται εκεί και όλα καλά.

Σήμερα - αν είναι δυνατόν - με πήραν τηλέφωνο από δομή να μου πούν ότι υπάρχει θέση...

Εγώ τί να κάνω τώρα;;;

Παρακαλώ πείτε μου καμιά γνώμη γιατί είναι πολύ δύσκολη όποια απόφαση κι αν πάρω αυτή τη στιγμή...

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλό Μεσημέρι,

Ήμουν στις επιλαχούσες.

Μου πήρε καμιά βδομάδα στα τηλέφωνα, τα πήγαινέλα και όλο το άγχος, μέχρι που αποφάσισα τελικά να τα παρατήσω και να στείλω το παιδί στο δημόσιο, που είχε ήδη περάσει, ο οποίος είναι εξαιρετικός αλλά σχετικά μακριά από το σπίτι. Έτσι το πηγαίνω εγώ το πρωί μετά τη δουλειά, αλλά το απόγευμα πηγαίνουν οι γονείς μου με ταξί και το παίρνουν.

Το παιδί πέρασε περίοδο προσαρμογής, έκανε φίλους, το μεσημέρι κοιμάται εκεί και όλα καλά.

Σήμερα - αν είναι δυνατόν - με πήραν τηλέφωνο από δομή να μου πούν ότι υπάρχει θέση...

Εγώ τί να κάνω τώρα;;;

Παρακαλώ πείτε μου καμιά γνώμη γιατί είναι πολύ δύσκολη όποια απόφαση κι αν πάρω αυτή τη στιγμή...

Ευχαριστώ,

 

Λοιπον ακου την αποψη μου....

Κι εγω σαν επιλαχουσα το εψαχνα ολη μερα καθε μερα μιας και στο δημοσιο δεν μας ειχανε παρει οποτε ηταν η μοναδικη μου λυση, ετσι λοιπον 1 μερα μετα την ληξη των κανονικων εγγραφων πηρα το σταθμο η ιδια που ηξερα πως ημουν 1η επιλαχουσα και ταυτοχρονα με επαιρνε και η διευθυντρια να μου πει πως ειμαι μεσα στο προγραμμα.

Υπάρχουν λοιπον καποια πραγματα να προσεξεις κ να σκεφτεις πριν αποφασισεις την αλλαγη, οπως: Επειδη εισαι επιλαχουσα μπορει να μην εχουν θεσεις στο σχολικο, να εχουν βγαλει δρομολογια (βγαινουν τις πρωτες 2-3 μερες που ξεκινανε να πηγαινουν τα παιδακια δηλαδη 1 μηνα περιπου πριν), που να μη μπορουν να σας χωρεσουν μεσα,(ΟΠΩΣ στη δικη μου περιπτωση την οποια κοντευω να διευθετησω ευτυχως) οποτε παλι να πρεπει να το πηγαινοφερνεις παλι εσυ και οι δικοι σου. Οποτε αν υπολογιζεις στη μετακινηση, σαν κινητρο για να αλλαξεις σχολειο, αν δεν εχεις αυτη την διευκολυνση γιατι να το κανεις? Μάθε πρωτα λοιπον αν προβλεπεται να υπαρχει θεση στο σχολικο για σας.

Επίσης πρεπει να δεις αν το ωραριο σε βολευει καλυτερα. Εμενα ας πουμε του δημοσιου δε με βολευε ετσι κι αλλιως αφου ξεκιναω 9 κ σχολαω περιπου 4, αυτο σημαινε πως επρεπε να ξεκιναμε πολυ πρωι για να την παω, μετα να χασομεραω μεχρι τις 9 απο δω κ απο κει, και το μεσημερι θα πρεπε να ειχα καποιον να παρει το παιδι απο κει ως τις 2μισι, πραγμα απιθανο γιατι η πεθερα μου κραταει το μωρο στο σπιτι μου οποτε δε μπορει να ειναι σε 2 σημεια ταυτοχρονα ( η μαμα μου μενει εκτος κρητης κ δεν εχουμε αλλον αμεσο συγγενη να βοηθαει.)

Οσο για το θεμα που λες με τις παρεες, δε ξερω ποσο ειναι το παιδακι σου αλλα πιστευω πως αν τελικα αποφασισεις να τον αλλαξεις, και αν ειναι σε μια ηλικια εως 2-3 ετων οπως ειναι η δικια μου, δεν εχει προλαβει να κανει φιλους που θα του λειψουνε, ειναι κατα τη γνωμη μου οπως οταν πανε σε παιδοτοπο που γνωριζουν παιδακια που μαλλον ειναι απιθανο να ξαναδουν αλλα δεν τους λειπουν να τα αναζητανε μετα!(καταλαβαινεις φανταζομαι τη λογικη που το λεω).

Φυσικα δε θα μιλησω για θεματα εγκατασταασεων ή που εχει καλυτερες δασκαλες η που τα προσεχουν πιο πολυ γιατι και στις 2 επιλογες δημοσιος η ιδιωτικος υπαρχουν καλα και ασχημα, που λιγο πολυ τα ξερουμε.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Αν και η απόφαση ήταν δύσκολη τελικά θα το αφήσω στον δημόσιο.

Όσο γι αυτά "τα καλά και τα άσχημα" που λές, πόσο δίκιο έχεις...

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!!!!!ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

 

Επειδη δυσκολευομαι να διαβασω 54 σελιδες,διαβασα μερικες αλλα δεν μπορεσα, καταλαβα οτι δικαιουμαστε να στειλουμε τα παιδακια μας παιδικο δωρεαν αν καποιοι στην περιοχη που μενουμε εχουν ενταχθει στοταγε προγραμμα οποτε πληρωνονται απο εκει σωστα?επισης εμεις παμε στον οργανισμο εργατικης εστιας της περιοχης μας και επιλεγουμε 5 σταθμους δημοσιους ή ιδιωτικους και αναλογα τα κρητηρια μαςεπιλεγουν ή οχι.νομιζω καλα τα παω ως εδω.τωρα εγω δεν εργαζομαι γιατιδεν εγω που να αφησω την μικρη οποτε πρεπει να εχω καρτα ανεργιας και εδω σωστα μαλλον.το προβλημα μου ειναι το εξης:

 

εγω θελω να στειλω την μικρη παιδικο το Σεπτεβριο του 2011 του χρονου δηλαδη ποτεπρεπει να ενδιαφερθω να παω να ρωτησω και τι ακριβως κινησης πρεπει να κανω?εγω μενω Καλλιθεα θα παω στην εργατικη εστια της περιοχης μου?(βλακωδης ερωτηση αλλα την κανω για να ειμαι σιγουρη)

Link to comment
Share on other sites

sorry κατα λαθος το υπεβαλα το ερωτημα πριν τελειωσω,αλλα ας με διαφωτησει καποια!ευχαριστω

 

καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

καταρχήν το πρόγραμμα ουσιαστικά δεν έχει να κάνει με την εργατική εστία.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμά επιδοτήθηκε από την τότε υπουργό Πετραλιά για τα έτη 2008-2013 και δεν γνωρίζει κανείς τι θα γίνει από το 2013 και μετά.Τα έτη 2008-2009 το είχε αναλάβει η εργατική εστία αλλά φέτος 2010 το πήρε η ΕΕΤΑΑ.Του χρόνου ποιός ξέρει....

Αφορά μόνο γυναίκες,εργαζόμενες (εκτός Δημοσίου),αυτοαπασχολούμενες και άνεργες.

Οι αιτήσεις ξεκινάνε κάπου στα τέλη Μαίου με αρχές Ιουνίου (πρώτα κάνουν αίτηση οι δομές-παιδικοί σταθμοί για να μπουν στο πρόγραμμα και κατόπιν οι μητέρες)

Ετοιμάζεις όλα τα δικαιολογητικά και την αίτηση με τους παιδικούς σταθμούς που έχουν μπεί στο πρόγραμμα ανάλογα με τον Νομό διαμονής (ο μέγιστος αριθμός είναι 5 σταθμοί) και τα καταθέτεις στο χρονικό διάστημα που έχει οριστεί (περίπου 10 μέρες) Τα αποτελέσματα βγαίνουν τέλη Ιουλίου για τις μητέρες που δικαιούνται να μπουν και οι εγγραφή των παιδιών τουλάχιστον για φέτος ήταν 2 Σεπτεμβρίου - μετά μπορούν να ενταχθούν με σειρά προτεραιότητας οι επιλαχούσες μητέρες εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις στους σταθμούς που έχουν επιλέξει.

Πέρισυ όλα τα έγγραφα-δικαιολογητικά τα κατέθετες στην Εργατική εστία,φέτος στα ΚΕΠ της περιοχής σου ή τα έστελνες στα κεντρικά γραφεία της ΕΕΤΑΑ-Αθήνα.

Εάν τυχόν ανήκεις σε κάποια ειδική κατηγορία έχεις περισσότερα μόρια άρα περισσότερες πιθανότητες να ενταχθείς π.χ. διαζευγμένη,χήρα,πολύτεκνη,ΑΜΕΑ,μακροχρόνια άνεργη,συμβάσεις ορισμένου χρόνου κτλ.

Όλα τα έξοδα τα καλύπτει το πρόγραμμα για 11 μήνες (Σεπτέμβριος - Ιούλιος) και οι παροχές δεν είναι παντού οι ίδιες,διαφέρουν από παιδικό σταθμό σε παιδικό σταθμό.

Με λίγα λόγια από τις αρχές Μαίου να έχεις κατα νου να μπείς στο Internet ψάχνοντας σχετικό site με "Εναρμόνιση Οικογενειακής Ζωής" ή "Πρόγραμμα δωρεάν επιδότησης παιδικών σταθμών" ή να επισκεφτείς κάποιο ΚΕΠ για να ενημερωθείς για το πού,πότε και πώς - όπως ΟΛΕΣ μας φυσικά!

Ελπίζω να σε κατατόπισα αρκετά....

Link to comment
Share on other sites

Tι κάνετε οι μάνες;;;

 

Αχ, σήμερα με τη βροχή, τα γεμάτα λεωφορεία που δε σταματάνε καν και τα ταξί που είναι ανύπαρκτα όταν τα θέλεις, έκανα 1,5 ώρα να πάω το μωρό στον παιδικό και να 'ρθω στη δουλειά!!!

ΣΧΟΛΙΚΟ του χρόνου ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!

 

Για τις καινούριες να ξαναπούμε ότι ΔΕΝ υποχρεούμαστε να πληρώσουμε κάτι στις δομές, είναι όλο το πρόγραμμα ΔΩΡΕΑΝ, εκτός κι αν ζητήσεις κάτι που δεν ήταν στις παροχές (π.χ. μετακίνηση).

 

kikileuteris (καλά το 'γραψα;) ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ το μωράκι!!! :D

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΙΜΑΙ 2Η ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!!!! ΚΑΝΟΥΝ ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!! ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑ ΒΕΤΑ, ΟΝΤΩΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ... ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ!

 

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 3 ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΠΡΟΝΗΠΙΑ.

 

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.

 

Εχω τον μικρο μου και εγω στο Σχολειο της Φύσης ενημερώστε με σας παρακαλω αν δωσατε εγγραφη γιατι εμενα μου ζητησε. Η δουλεια που κανουν ειναι οντως καλη , αλλα με ενοχλησε αυτο με την εγγραφη ( ο τροπος που το ζητησαν)

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον μικρο μου και εγω στο Σχολειο της Φύσης ενημερώστε με σας παρακαλω αν δωσατε εγγραφη γιατι εμενα μου ζητησε. Η δουλεια που κανουν ειναι οντως καλη , αλλα με ενοχλησε αυτο με την εγγραφη ( ο τροπος που το ζητησαν)

 

Σου τα ζήτησε η κόρη της Βέτας?

 

Γιατί και σε εμάς τα ζήτησαν από τον άντρα μου 80? αλλά όταν της είπε ότι από ΕΕΤΑΑ κτλ δεν τα δίνουν, δείτε τα λίγο καλύτερα κτλ, πήρε πίσω η Βέτα ολίγον αγριεμένη και παραπληροφορημένη από την κόρη και μίλησε μόνο για τη μετακίνηση, την οποία εδώ και καιρό παρακαλάμε να την πληρώσουμε!!!!!!!Την πληρώσαμε, και για εγγραφή δεν ξαναείπαν τπτ.Πιθανόν η κόρη να μη γνώριζε.

 

Πάντως η αλήθεια είναι πως από όλους, και εγώ βλέπω ότι κάνουν εξαιρετική δουλειά!(ήσασταν την Κυριακή στη συγκέντρωση?).

Παρατηρώ όμως προβλήματα οργάνωσης.Απλά κατά συμβουλή της μαμάκας κάνω υπομονή να δω τα αποτελέσματα.Κι όταν δω, θα γίνω κινητή διαφήμιση τους!Αν και ήδη είμαι για τον τρόπο δουλειάς;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ισως είμαι κουραστικη αλλά η συμπεριφορά των υπεύθυνων στο θέμα της εγγραφής με έχει εξοργίσει. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι ότι στο τέλο τα έδωσα γιατί δεν ήθελα να "ενοχληθεί" το παιδί. Τελικά η κα Βέτα σου είπε εσένα να μη την δώσεις την εγγραφή;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

η εντολη τοποθετησης που πρεπει να παρουμε ειναι η παρακατω. τη κραταμε εμεις. σημειωνεται δε αυτο που εχω υπογραμισει με κιτρινο...αν δεν σας εχουν δωσει τετοιο τυπωστε το αν θελετε να τους δειξετε αυτο που λεει με το κιτρινακι... δε ξερω αν μπορω να κεφτω κατι αλλο για να μη κοροιδευουν πια το κοσμο!!!!f1dbda059a.jpg

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολη η ενημερωση για το τι δικαιολογητικα απαιτουνται, ποιοι παιδικοι ειναι στο προγραμμα κ.τ.λ γινεται στα ΚΕΠ?

Του χρονου παλι ,μετα τον απριλιο αναζητησε το το προγραμμα ξανα. τωρα εχει κλεισει. Τοτε θα βγουν τα δικαιολογητικα και που θα τα καταθεσεις. επειδη ως τωρα καθε χρονο ειναι και αλλου δε μπορω να σου πω απο τωρα που και τι.... περσι ηταν στην εργ. εστια, φετος στην εεταα, ποιος ξερει που θα ναι σε ενα χρονο?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ισως είμαι κουραστικη αλλά η συμπεριφορά των υπεύθυνων στο θέμα της εγγραφής με έχει εξοργίσει. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι ότι στο τέλο τα έδωσα γιατί δεν ήθελα να "ενοχληθεί" το παιδί. Τελικά η κα Βέτα σου είπε εσένα να μη την δώσεις την εγγραφή;

 

Δε γίνεσαι καθόλου κουραστική!

Όταν το είπε η κόρη της στον άντρα μου κι εκείνος της επεσήμανε ότι είμαστε με τον ΕΕΤΑΑ και δεν πρέπει να πληρώσουμε κάτι, τον πήρε η Βέτα ενοχλημένη ελαφρά, ξεκαθάρισαν το θέμα της πληρωμής της μετακίνησης (αυτός ήταν ο λόγος που μιλούσαμε με την κόρη και μας ''θύμισε'' την εγγραφή) γιατί κυριολεκτικά τους κυνηγούσαμε να τους πληρώσουμε και δεν ξανα ανέφεραν κάτι.Εγώ πάντως δεν υπήρχε περίπτωση να πληρώσω.

Γιατί αν γινόταν το οτιδήποτε με το παιδί μου θα τους έκανα καταγγελία.

Εκνευρίζομαι αφάνταστα με την κοροϊδία.

Κι ενώ είμαι ευχαριστημένη από όλα αυτά που σου έγραψα στο πμ, βάζω τον άντρα μου όμως να μιλάει γιατί έχουμε προβλήματα συνεννόησης και οι ορμόνες μου με την εγκυμοσύνη βαράνε τιλτ και θα βριστούμε!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

τα νεα μας ειναι πως τελικα το σχολικο μπορει να ερχεται μπροστα απο το σπιτι μας. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μας ειχαν πει να πηγαινουμε στη γωνια να την παιρνουμε.

Αυτο εγινε 1 φορα. Οταν ειδε ο οδηγος πως εκει που ειναι η γωνια δε μπορει να κανει στροφη επιτοπου για να γυρισει,ειπε στη πεθερα μου να πηγαινει λεει στην εκκλησια

(2 στενα πιο περα) να τη παιρνει. Μολις το μαθα εγινα τουρκος! Βεβαια ημουν σιγουρη πως κατι δεν ειχε καταλαβει καλα ο ανθρωπος για να τα λεει αυτα ηταν πολυ ασυναρτητα.

Ετσι ειπα στο συζυγο την 3η μερα που μου τη φερανε να ειναι εκει να τη παρει αυτος κ τους πει που ειναι το σπιτι κ αν φερουν επιπλεον αντιρρησεις

να τους εξηγησει γιατι η μαμα του δε μπορει να παιρνει το μωρο παραμασχαλα με βροχες η κρυα και να τρεχει 2 στενα πιο κει να παραλαβει τη μεγαλη.

Τελικα ηταν πολυ πιο ευκολο απο οσο νομιζα να τους πεισει αφου οπως το χα φανταστει αυτος δεν ειχε καταλαβει ποιο στενο ηταν ακριβως το σπιτι και νομιζε

πως ηταν ενας πολυ στενος δρομος (πρωην)μονοδρομος που βγαζει σε λεωφορο και μαλιστα απο την αντιθετη κατευθυνση!

Ολα καλα λοιπον με αυτο!

 

Με τα χρημματα που ζητησαν μαλλον μας ξεχασανε ως τωρα! για να δουμε!

 

τελικα, νιωθω πως γραφτηκα σε αυτο το φορουμ τη καταλληλη στιγμη παρολο που το παρακολουθουσα χρονια!!!! Αυτο το προγραμμα φετος της εεταα μου λυσε κανονικα τα χερια!

 

Εσεις κοριτσια ολα καλα με τα παιδακια σας στους σταθμους?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ .

 

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΣΥΜΒΕΛΗΜΕΝΟΙ ΠΕΡΣΥ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ".ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΕΣΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΟΝΗΙΑΚΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ .

 

ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΣΥΜΒΕΛΗΜΕΝΟΙ ΠΕΡΣΥ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ "ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ".ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΕΣΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΟΝΗΙΑΚΟΥΣ.

 

Στο http://www.eetaa.gr

 

Τι κάνετε κορίτσια καλημέρα!Εμείς από τότε που ξεκινήσαμε παιδικό επειδή βγήκαμε τελείως εκτός προγράμματος κα΄νυομε νούμερα στο βραδυνό ύπνο!Ελπίζω σιγά σιγά να στρώσει!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας κορίτσια....

Σας εχω νεα!! Σημερα το απογευμα με πηραν τηλεφωνο απο παιδικο σταθμό να με ρωτήσουν...αν θελω η κορη μου να παει σε αυτους παιδικο, γιατι λεει το παλαιψαν και το κέρδισαν, να καλυφθουν οι θεσεις που εμειναν κενες σε διαφορους σταθμους και τους εδωσαν τη λιστα με τις επιλαχουσες και τις παιρνουν τηλέφωνο μια μια!!!!

Εγω βεβαια αρνήθηκα με γελια....γιατι βρισκομαστε κοζάνη

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω βεβαια αρνήθηκα με γελια....γιατι βρισκομαστε κοζάνη

καλα ο σταθμος που ητανε? στη κρητη???:P οτι ναναι παιρνουν ε? να μη μεινουν κενες οι θεσεις κ χασουν τα λεφτα τους?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

καλα ο σταθμος που ητανε? στη κρητη???:P οτι ναναι παιρνουν ε? να μη μεινουν κενες οι θεσεις κ χασουν τα λεφτα τους?

 

Οχι καλε....εγω εκανα την αιτηση οσο ημουν Θεσσαλονικη....εκει σκοπευα να μεινω...αλλα δεν μας πηραν...με εστειλαν και μενα αναπληρώτρια κοζάνη...και τελικα ειμαι κοζάνη με την μικρη μου... για αυτο εβαλα τα γέλια!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και περαστικά στους αρρωστούλιδες!

'Έχω να κάνω μία "χαζή" ερώτηση, αλλά πολύ σημαντική!

Την -Υποβολή αίτησης συμμετοχής – δήλωσης για το πρόγραμμα «Εναρμόνιση

Οικογενειακής και Επαγγελματικής ζωής»

μπορώ να την κάνω από τώρα για του χρόνου?

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...