Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

πρωτη φορα το ακουω αυτο!!! τοτε γιατι ρωτανε που μενεις και αν "ανηκεις στο σταθμο μας"? και γιατι ζητανε και λογαριασμο για να πιστοποιησουν που μενεις πραγματικα?
γιατι ετσι τους βολευει για να μην μαζευονται πολλα παιδια!ο νομος λεει οτι παιδικοι σταθμοι ειναι για να εξυπηρετουν την εργαζομενη μητερα και οχι για ψηφους!για ψαξτο λιγο αν μιλας για παιδικο σταθμο!ειχα παρει και στο υπουργειο τηλ για να σιγουρευτω αν και τελικα δεν ειχα προβλημα!

μονο στα νηπιαγωγεια και στα δημοτικα ισχυει που μενεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σωστο απλως με μπερδευει λιγο αυτο με τα μορια που λεει 40 με συμβαση ορισμενου χρονου που θα ειμαι οταν το παιδι θα παει στον παιδικο αλλα οχι οταν κανω την αιτηση.....

 

Ποκογιο μου εσυ θα κοιτάξεις να δεις τα μορια για τις άνεργες, μονο ετσι , δεν εχει κανενα ρολο για αυτους αν δουλευουμε 9 μηνες το χρονο και το καλοκαιρι οχι....σου λεει την ωρα που κανεις την αιτηση τι εισαι ανεργη ή οχι....

 

αρα θα κανεις την αιτηση ουσα ανεργη...

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φέτος θα υπάρχουν 4 επιλογές για τους σταθμούς, και θα κάνετε 1 αίτηση στην οποία στο τέλος θα έχει 1,2 ή 3 σελίδες ίδιες που θα συμπληρώνετε για κάθε παιδάκι που έχετε , αν έχετε περισσότερα από 1 παιδάκια. Δηλαδή όχι 1 ολόκληρη αίτηση/ανά παιδί, αλλά 1 αίτηση με 1, 2 ή 3 μονοσέλιδα στο τέλος ανά παιδί

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ελενα για την απάντηση!

 

 

ωωω μεγεια τα ματια μου λεμε!!!

μαρεσει που το διαβασα εχθες! σορυυυυυυ!

Eγω πηγα κ παραγγειλα πιστοπ. οικογ καταστασης και πιστ. γεννησεως απο ΚΕΠ για να μη τρεχω μ ετα. Ισχυουν για 6 μηνες οποτε ξεκινηστε κ εσεις σιγα σιγα να τα παραγγελνετε για να μη γινει καμια καθυστερηση και σας τρεχουνε!

 

Επισης να ξερετε πως την αιτηση για πιστοποιητικα γεννησης τη κανει ο γονεας που ειναι γραμμενος στον ιδιο δημο με τα παιδια (οικογ. μεριδα).

Εγω ας πουμε που ειμαι γραμμενη στην αθηνα δε θα μπορουσα να κανω αιτηση για εδω, επρεπε να κανει ο αντρας μου.

 

Μια λυση για να μη πηγαινοφερνετε το συζυγο, ειναι να εχετε δηλωσει τα παιδια κ να εχετε μεριδα και εκει που ειστε δημοτης (ψηφιζετε). τοτε μπορει να κανετε εσεις αιτησεις για τετοια χαρτια και να τη ζητησει το κεπ απο εκει. πως μου κοψε και ρωτησα!!!!:lol::lol::lol::lol:

 

Και εγω αυτο εχω κανει εχω αρχισει και μαζευω τα δικαιολογητικά συμφωνα με την παλια εγκύκλιο, μου μένουν τα της ανεργιας οαεδ κτλπ και ειμαι ετοιμη να συμπληρώσω αιτηση χε χε :D

 

Και νομιζω πως καλυτερα ειναι να ανοιξουμε νεο θεματακι αρχες Ιουνιου , να μιλαμε για τις αιτησεις και τα χαρτια μας, να βγαλουμε κομπιουτεράκια να υπολογισουμε τα μορια και να κανουμε το σταυρο μας!!!

 

Link to comment
Share on other sites

προλαβαινεις να κανεις αλλο ενα???:P

να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι καθολου ...

περσι που μαζευαμε ολες τα μορια μας εδω και τα μετρουσαμε,(ποια εχει τα περισσοτερα!) ειχαν βρεθει 2-3 κοπελες που τα παιζανε στα δαχτυλα αυτα τα μαθυματικα τα περιεργα και βγαλανε στο

περιπου σε ολες μας... οποτε οταν ερθει η ωρα σιγουρα θα ξαναμαζευτουμε, να τα λεμε...

 

Έλα... έφτασεεεεεεεεεεεεε

τί θέλετε;;;

πείτε να σας βγάλω...

εγώ βγάζω φέτος 130,3525 και μάλλον μπαίνω στην 1η μου επιλογή...

 

Για να μη σας πω για του χρόνου που βγάζω πάνω από 400 μόρια

για την ακρίβεια...466,41296... ελπίζω να βγει και του χρόνου το πρόγραμμα

και να μη τα φάνε τα λεφτά, όχι τίποτε άλλο, τα έχουν πάρει ήδη!

Link to comment
Share on other sites

προλαβαινεις να κανεις αλλο ενα???:P

ούτε προλαβαίνω, ούτε ο παρτενέρ μου είναι πρόθυμος...;)

να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι καθολου ...

περσι που μαζευαμε ολες τα μορια μας εδω και τα μετρουσαμε,(ποια εχει τα περισσοτερα!) ειχαν βρεθει 2-3 κοπελες που τα παιζανε στα δαχτυλα αυτα τα μαθυματικα τα περιεργα και βγαλανε στο

περιπου σε ολες μας... οποτε οταν ερθει η ωρα σιγουρα θα ξαναμαζευτουμε, να τα λεμε... αναλογα που θα δηλωσεις, που μενεις και λοιπα και φανταζομαι αν δηλωσεις σχετικα "εξυπνα" τις επιλογες

(πχ εγω φετος αποφασισα να βαλω και δημοσιο σταθμο γιατι αν ειχα βαλει και περσι θα ειχαμε μπει ευκολοτερα αφου ειδαμε τελικα πως οι θεσεις δε συμπληρωθηκανε(!!!!!) ενω τελικα εκει που ειχα δηλωσει πηγαμε με τη ψυχη στο στομα γιατι ημουν στις επιλαχουσες)

Ποτε δε ξερεισ, μπορεις να μπεις!!!! εχουν μπει περσι προπερσι και με 29 μορια ...οποτε μη σκας!

κατάλαβα. θα κάνω τηνάίτηση κ ο Θεός βοηθός.

εγώ εργάζομαι με αορίστου στον ιδιωτικό τομέα, θεωρούμαι υψηλόμισθη, κ έχω μία πιτσιρίκα.

είμαστε γεροί, Δόξα τω Θεώ!:)

εδώ γύρω θα είμαι να ξαναζητήσω τα φώτα σας!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλοι μου αααααανθρωποι...

Εσεις οι ενημερωμένες γιααααα βοηθηστε εμας την ανενημέρωτες...

Εχω ενσημα απο Νοεμβρη 2010 μεχρι και 30 Απρίλη 2011.Οπου εκανα οικειοθελή αποχώρηση.Τα ενσημα ειναι φουλ-ταιμ...8ωρο.

Τι δηλώνω;Εργαζόμενη η ανεργη;

Ετσι και αλλιώς στο ΙΚΑ το 1ο 3μηνο μου έδωσαν σε ανάλυση ενσήμων.

Θα κάνω την αίτηση την Δευτέρα.Τι να βάλω;

Ισχύει η κατάσταση όταν κάνεις την αίτηση...ετσι δεν ειναι...Αν μετά εσύ μείνεις άνεργη το ξανακοιτάτε;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Aggeloudia δεν μπορείς να κάνεις αίτηση τη Δευτέρα γιατί πολύ απλά το πρόγραμμα δεν έχει ξεκινήσει ακόμα. Προφανώς εσύ αναφέρεσαι για αίτηση σε δημοτικό παιδικό σταθμό και όχι στο πρόγραμμα επιδοτούμενων δομών...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν...

όπου Α βάζεις το 24.000 προσαυξημένο κάτα 1.000 για κάθε παιδί.

όπου Ε βάζεις το εκκαθαριστικό της χρονιάς, στην προκειμένη περίπτωση ζητάνε του 2010.

 

Μετά κάνεις τον τύπο

[(Α/Ε)Χ100] / 12

 

Αν δλδ έχω ένα παιδί το Α είναι 25.000

Αν έχω εκκαθαριστικό 5.000 τότε το Ε είναι 5.000΄

άρα έχουμε και λέμε

[(25.000/5.000) Χ 100] / 12 = (5 Χ 100) / 12 = 41,66

 

Στο 41,66 προσθέτεις ότι αντιστοιχεί σε σένα.

πχ αν είσαι εργαζόμενη και είσαι χήρα... (λέμε τώρα...)

41,66 + 35 + 35 = 116,66

 

Είναι πολύ απλό...

Link to comment
Share on other sites

Έλα... έφτασεεεεεεεεεεεεε

τί θέλετε;;;

πείτε να σας βγάλω...

εγώ βγάζω φέτος 130,3525 και μάλλον μπαίνω στην 1η μου επιλογή...

 

Για να μη σας πω για του χρόνου που βγάζω πάνω από 400 μόρια

για την ακρίβεια...466,41296... ελπίζω να βγει και του χρόνου το πρόγραμμα

και να μη τα φάνε τα λεφτά, όχι τίποτε άλλο, τα έχουν πάρει ήδη!

 

To προγραμμα θα βγει και του χρόνου!

Φέτος οι σταθμοί θα υπογράψουν σύμβαση με την ΕΕΤΑΑ για 2 χρόνια!

Άρα μην ανησυχείτε θα έχει και του χρόνου. Οι μητέρες θα κάνουν αίτηση και του χρόνου. Αρκεί να μην βαρέσουμε κανόνι σαν κράτος και γίνει παύση πληρωμών!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ετσι τους βολευει για να μην μαζευονται πολλα παιδια!ο νομος λεει οτι παιδικοι σταθμοι ειναι για να εξυπηρετουν την εργαζομενη μητερα και οχι για ψηφους!για ψαξτο λιγο αν μιλας για παιδικο σταθμο!ειχα παρει και στο υπουργειο τηλ για να σιγουρευτω αν και τελικα δεν ειχα προβλημα!

μονο στα νηπιαγωγεια και στα δημοτικα ισχυει που μενεις!

 

 

Μπορεί να μένεις στην Καλαμάτα και να θέλεις το παιδί να πηγαίνει σταθμό στη Θεσ/νίκη γιατί π.χ. θα μένει εκεί με τη γιαγιά του, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! μπορείς να δηλώσεις τους αντίστοιχους σταθμούς της Θεσ/νίκης, υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις πέρυσι.

 

Επίσης ! μετά την τοποθέτηση των παιδιών στους σταθμούς, οι μητέρες που έμειναν εκτός και είναι επιλαχούσες, ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΟΥΣ και σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ και ας μην τους είχανε δηλώσει, γιατί ο στόχος του προγράμματος είναι να εξυπηρετηθεί η μητέρα, άρα μπορεί να πάει μετά οπουδήποτε έχει μείνει κενή θέση, αρκεί να είναι με τα μόριά της πρώτη, σε όποιον σταθμό στην περιοχή της έχει κενές θέσεις (δημόσιο ή ιδιωτικό), αρκεί :

1. να την βολεύει,

2. να τη δέχεται ο σταθμός (γιατί τα δρομολόγια του σχολικού θα έχουν ήδη βγει σύμφωνα με τις μητέρες που θα του έχουν εγκριθεί από το πρόγραμμα από τον Αύγουστο, άρα οι επιλαχούσες που θα πάρει τον Σεπτέμβρη θα πρέπει να βολευουν σαν δρομολόγια) και βέβαια

3. τα μόρια που θα έχει να είναι με την απόλυτη σειρά προτεραιότητας των επιλαχουσών του νομού

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... θελω τα φωτα σας.

Γνωριζω πως τα εχετε γραψει και τα εχετε ξαναγραψει και λιγο πολυ γνωριζετε ολες σας πως και τι.

Εψαξα και στις προηγουμενες σελιδες και σε ενα αλλο παρομοιο παλιοτερο θεμα αλλα παλι εχω αποριες αλυτες.

Θελω να ρωτησω εκ μερους μιας κοπελας. Ειναι εργαζομενη και χαμηλομισθη. Ο μισθος της δεν ξεπερναει τα 500 ευρω τον μηνα . Ειναι αγαμη η κοπελα.

Θελει να δηλωσει την μικρουλα της, 10 μηνων στο βρεφονηπιακο στην Θεσσαλονικη.

Που πρεπει να κανει αυτη την αιτηση για να δικαιουται δωρεαν φυλαξη για το μωρο; Τα δικαιολογητικα αυτα που γραφουν οι σελιδες που προτεινατε εδω μεσα που πρεπει να τα δωσει στο παιδικο το ιδιο ή στην υπηρεσια που θα κανει την αιτηση για το προγραμμα αυτο της εναρμονισης οικογ. ζωης και εργασιας;

Εχει κατα νου της τον Αγ. Στυλιανο (δεν εχουμε ιδεα ..αν ξερει καμια κατι απο γνωστη κτλ ας γραψει τις εμπειριες της εστω με πμ)Αλλα και ο νηπιακος κηπος της αρεσε...αλλα ειναι ιδιωτικο και θα ηταν προσιτο μονο αν συμμετεχουν στο προγραμμα αυτο.(αληθεια ειναι και στα ιδιωτικα μετα δωρεαν ή απλα ειναι λιγοτερα τα εξοδα; Που μπορω να βρω αυτη την ερμη λιστα αν συμμετεχουν και ποια ιδιωτικα και ποια δημοσια σαυτο το προγραμμα;

Τα λινκ απο παλιοτερα ποστ...δεν με βγαζουν πουθενα.

 

Απο ποτε γινονται οι αιτησεις; Και το βασικοτερο, που; Συγκεκριμενα για Θεσσαλονικη που να παρει τηλ. να ρωτησει; Καμια διευθυνση κανενα τηλεφωνο;

Σας ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το μεγαλο ποστ

 

Μπες στο www.eetaa.gr και πήγαινε εκεί που γράφει ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ & ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ" (πρόσεξε μην μπεις εκεί που λέει για το "ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ" που τρέχει τώρα, πήγαινε στο δεξι κομμάτι του site - μπες μέσα και δες την περσινή πρόσκληση για τις μητέρες, στο site έχει τηλέφωνα επικοινωνίας - Η ΕΕΤΑΑ έχει γραφείο και στη Θεσ/νίκη αν θες να πας εκεί για πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μένεις στην Καλαμάτα και να θέλεις το παιδί να πηγαίνει σταθμό στη Θεσ/νίκη γιατί π.χ. θα μένει εκεί με τη γιαγιά του, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!! μπορείς να δηλώσεις τους αντίστοιχους σταθμούς της Θεσ/νίκης, υπήρξαν τέτοιες περιπτώσεις πέρυσι.

 

Επίσης ! μετά την τοποθέτηση των παιδιών στους σταθμούς, οι μητέρες που έμειναν εκτός και είναι επιλαχούσες, ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΥΣΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΤΟΥΣ και σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ και ας μην τους είχανε δηλώσει, γιατί ο στόχος του προγράμματος είναι να εξυπηρετηθεί η μητέρα, άρα μπορεί να πάει μετά οπουδήποτε έχει μείνει κενή θέση, αρκεί να είναι με τα μόριά της πρώτη, σε όποιον σταθμό στην περιοχή της έχει κενές θέσεις (δημόσιο ή ιδιωτικό), αρκεί :

1. να την βολεύει,

2. να τη δέχεται ο σταθμός (γιατί τα δρομολόγια του σχολικού θα έχουν ήδη βγει σύμφωνα με τις μητέρες που θα του έχουν εγκριθεί από το πρόγραμμα από τον Αύγουστο, άρα οι επιλαχούσες που θα πάρει τον Σεπτέμβρη θα πρέπει να βολευουν σαν δρομολόγια) και βέβαια

3. τα μόρια που θα έχει να είναι με την απόλυτη σειρά προτεραιότητας των επιλαχουσών του νομού

 

Εγω παντως θα εχω να το λεω για τα κοριτσια του ΕΕΤΑΑ της Θεσ/νικης..

Με εξυπηρετησαν οσο δεν παει , ήμουν επιλαχουσα για Θεσ/νικη....αλλα το υπουργειο παιδειας με εστειλε αναπληρωτρια κοζάνη....αλλος νομός!

 

Της πηρα τηλεφωνο , εξηγησα το θεμα μου, ευγενικοτατες, με κατανόηση να με εξυπηρετησουν , να μιλησουν με την προισταμένη του προγράμματος και μετά απο δυο μερες τσουπ βρέθηκε λυση αφου υπηρχαν δυο θεσεις που οι κοζανιτισες δεν ειχαν καλυψει!!!

 

Σταθηκα τυχερη με την κατανοηση τους γιατι τεντωσαν λιγο τον κανονα για μενα!!

 

:D:D:D

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης να ρωτήσω κάτι Elena Papageorgiou...

Από τη στιγμή που στις παροχές έχει πχ.. Λεωφορείο

δεν είναι υποχρεωμένος ο σταθμός να πηγαινοφέρνει το παιδί

εφόσον πληρώνεται για αυτό από την ΕΕΤΑΑ;;

 

Γιατί εγώ είχα μεγάλο θέμα με αυτό.

πριν κάνω καν την αίτηση , που πήγα και είδα τον σταθμό

μου τα είπε μια χαρά όλα... της εξήγησα που μένω και μου είπε

ότι μπορούν να πηγαινοέρχονται.

Λέω τέλεια... την βάζω πρώτη επιλογή. Τελικά επιλέχτηκα

και μου είπε... δεν υπάρχει θέση, παρόλο που στις

θέσεις που έδινε έλεγε ότι υπάρχει και δωρεάν μετακίνηση.

 

Το αποτέλεσμα φυσικά ήταν να μην στείλω το παιδί μιας και

ήταν αδύνατο να τον πηγαινοφέρνει κάποιος και από τους άλλους

σταθμούς πάλι δε βόλευε κανένας!

 

Έκανα έγγραφη διαμαρτυρία μου είπαν πως από τον σταθμό έχουν

δικαίωμα να αρνηθούν.... άντε βγάλε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα εχω να το λεω για τα κοριτσια του ΕΕΤΑΑ της Θεσ/νικης..

Με εξυπηρετησαν οσο δεν παει , ήμουν επιλαχουσα για Θεσ/νικη....αλλα το υπουργειο παιδειας με εστειλε αναπληρωτρια κοζάνη....αλλος νομός!

 

Της πηρα τηλεφωνο , εξηγησα το θεμα μου, ευγενικοτατες, με κατανόηση να με εξυπηρετησουν , να μιλησουν με την προισταμένη του προγράμματος και μετά απο δυο μερες τσουπ βρέθηκε λυση αφου υπηρχαν δυο θεσεις που οι κοζανιτισες δεν ειχαν καλυψει!!!

 

Σταθηκα τυχερη με την κατανοηση τους γιατι τεντωσαν λιγο τον κανονα για μενα!!

 

:D:D:D

 

Απλά μια διευκρίνηση, είναι η ΕΕΤΑΑ (Ελληνική Εταιρία Τοπικής Ανάπτυξης & Αυτοδιοίκησης Α.Ε) - χαίρομαι που βρέθηκε λύση για εσένα, είσαι μία από τις περσινές περιπτώσεις που είπα πιο πάνω. χι χι:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είχα θέμα με την ΕΕΤΑΑ.

Είχα θέμα με την ιδιοκτήτρια του σταθμού

που ζητούσε εγγραφή για να κλείσω θέση στο σχολικό..

 

Αν ξανατύχει τέτοιο θέμα, θα πάρετε αμέσως τηλ. στην ΕΕΤΑΑ να το καταγγείλετε - για να τους συμορφώσουν ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΥΤΟ!!!!!

Οι μητέρες του προγράμματος δεν πληρώνουν ΕΓΓΡΑΦΗ!!!

ούτε για σχολικό ή σίτιση, αν το προσφέρει ο σταθμός και αυτό το βλέπετε στους πίνακες που θα αναρτηθούν για όλη τη χώρα, έχει δίπλα σε κάθε έναν σταθμό τι προσφέρει, δείτε το προσεκτικά πριν τους δηλώσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ξανατύχει τέτοιο θέμα, θα πάρετε αμέσως τηλ. στην ΕΕΤΑΑ να το καταγγείλετε - για να τους συμορφώσουν ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΑΥΤΟ!!!!!

Οι μητέρες του προγράμματος δεν πληρώνουν ΕΓΓΡΑΦΗ!!!

ούτε για σχολικό ή σίτιση, αν το προσφέρει ο σταθμός και αυτό το βλέπετε στους πίνακες που θα αναρτηθούν για όλη τη χώρα, έχει δίπλα σε κάθε έναν σταθμό τι προσφέρει, δείτε το προσεκτικά πριν τους δηλώσετε!!!

 

 

μια χαρά το πρόσφερε το σχολικό. μετά άλλαξε γνώμη και με τις ευλογίες της ΕΕΤΑΑ φυσικά μιας και που έκανα έγγραφη διαμαρτυρία μου είπαν πως από τον σταθμό έχουν δικαίωμα να αρνηθούν....

τα γράφω αναλυτικά στο Νο 3

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2027825#post2027825

 

Πού θα γράφουμε τελικά;;;; στο 2 ή στο 3;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσω κάτι Elena Papageorgiou...

Από τη στιγμή που στις παροχές έχει πχ.. Λεωφορείο

δεν είναι υποχρεωμένος ο σταθμός να πηγαινοφέρνει το παιδί

εφόσον πληρώνεται για αυτό από την ΕΕΤΑΑ;;

 

Γιατί εγώ είχα μεγάλο θέμα με αυτό.

πριν κάνω καν την αίτηση , που πήγα και είδα τον σταθμό

μου τα είπε μια χαρά όλα... της εξήγησα που μένω και μου είπε

ότι μπορούν να πηγαινοέρχονται.

Λέω τέλεια... την βάζω πρώτη επιλογή. Τελικά επιλέχτηκα

και μου είπε... δεν υπάρχει θέση, παρόλο που στις

θέσεις που έδινε έλεγε ότι υπάρχει και δωρεάν μετακίνηση.

 

Το αποτέλεσμα φυσικά ήταν να μην στείλω το παιδί μιας και

ήταν αδύνατο να τον πηγαινοφέρνει κάποιος.

 

 

Σου είπε ότι δεν υπάρχει θέση που? στο σχολικό? ή στο σταθμό?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.

μπηκα και τους πηρα και τηλεφωνο και δεν εχουν βγει ακομα.στις λιστες που βρηκα απο προηγουμενη χρονια δεν ειχε κατι για νοτια προαστια

\

 

Φέτος όταν θα βγουν τα καινούργια αποτελέσματα των σταθμών, θα μπεις να δεις αν δήλωσε συμμετοχή κάποιος από τα νότια προάστια και αν σε βολεύει για να τον δηλώσεις.

Φέτος λόγω της κρίσης αναμένεται να μπουν περισσότεροι σταθμοί αλλά και μαμάδες στο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...