Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

μεχρι να σου τυχει αυτο που λες,οτι κ να πουμε ειναι θεωριες....σαφως θα μας πειραζε ολες,κ δε ξερω ποση ψυχραιμια θα ειχαμε να ψαξουμε τα βαθυτερα αιτια,τουλαχιστον στην αρχη,αλλα δε θα βιαζομουν να πω μια γιναικα πουτ....η εναν αντρα.κ εχει διαφορα να χαριεντιζεσαι γιατι ετσι σου....ηρθε, κ διαφορα να βρισκεις σε καποιον αλλον κατανοηση κ αγαπη... .μικροτερη ημουν πιο απολυτη σε αυτα τα θεματα,μεγαλωνοντας ειδα οττι οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος....αλλα κ σενα προφανως δε σου εχει τυχει κατι η δεν το αφησες,η δεν ηθελες,η δεν το ειχες αναγκη , οτιδηποτε,δεν εχει σημασια,αναλογο με της φιλης μου,κ αρα δε μπορεις να νιωσεις παρα μονο με τη λογικη να κρινεις,μονο τοτε κ μονο θα μετραγα τη γνωμη σου.....κ οσο για τη κοτρωνα,ασε μη τη πετας μερες που ειναι....εδω δε μιλαμε κ δε κρινουμε ηθικες,ο καθενας μας ξερει καλυτερα τι ειναι κ γιατι,τουλαχιστον σε αυτο το τοπικ που ανοιξα,εθεσα εναν προβληματισμο,δε ζητησα απο κανεναν να κρινει κανενος την ηθικη,κ πρωτη εγω δεν εκρινα τη φιλη μου,προσπαθησα να τη καταλαβω,ασχετα αν συμφωνω η οχι,αυτο ειναι δικο μου θεμα,αλλα προσπαθησα να μπω στη θεση της,κ οχι να πεταω κοτρωνες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα,το ποσο εχω γελασει με το θεμα κ καποιες απ τις απαντησεις,δε λεγεται....

περα ομως απ το αστειο της υποθεσης....

δε σε καλυπτει μια σχεση;προσπαθεις με τον εναν ή τον αλλον τροπο...

δε σε καλυπτει ακομα κ μετα απο προσπαθειες;

απλα φευγεις...δεν ψαχνεις για δεκανικια....

 

η φιλη σου ,μετα συγχωρησεως ,ειναι μεγαλο χαπατο....καλα,αληθεια τωρα....τι εχει λαβει απ τον 45αρη;

χαπια,στυτικη δυσλειτουργια(για να μιλησω κ επιστημονικα:mrgreen:),κοντρα χαπια στο χρωμα της Ταλασσας:mrgreen: , μια διαλυμενη σχεση(μιλαω για τη σχεση του με την συνομηλικη του,που διελυσε μολις γνωρισε τη φιλη σου) που αρα δεν της δινει κ πολλες ελπιδες για σταθεροτητα στο μελλον , δακρυβρεχτα σ αγαπω-μ αγαπας, λουλουδια κ αγαπες κ εχουν βρεθει 10 φορες ολες κ ολες;

κ αληθεια τωρα σκεφτεται σοβαρα οτι μπορει να φτιαξει τη ζωη της με εναν τετοιον ανθρωπο;

καλα,αντιπαρερχομαι οτι ο 45αρης, ηθελε κ τα παιδια της-βεβαιαααααα...θελει οικογενεια ο κυριος στα πισω πισω...κ επειδη βαριεται/δυσκολευεται/αδυνατει να κανει μονος του,σου λεει,δεεεεν τα παιρνω κ ετοιμα;;;;:roll::roll:

Και η κυρια σκεφτεται αληθεια οτι 7 μηνες ειναι αρκετοι (εστω κ αν βλεποντουσαν καθημερινα-που δεν βλεποντουσαν) για να ζυγισει εναν ανθρωπο που θα τον φερει να κοιμαται στο διπλα δωματιο απ το δωματιο των παιδιων της?:?:???:

τι να πω πια...η ανωριμοτητα σε ολο της το μεγαλειο...

 

τωρα,το θεμα της αδιαφοριας απ το συζυγο ειναι βαρυ θεμα....

κ φανταζομαι,για να το χρησιμοποιει ως δικαιολογια για τις "πομπες" της,πρεπει να ναι και αρκετα "καμπανιστο" ως προβλημα....

οκ, λοιπον,ας κανει οτι μπορει για να το αλλαξει....

κ αν δεν αλλαζει ας παρει το κουβαδακι της κ σ αλλη παραλια...κ δεν εννοω τον 45αρη....

εννοω,ας χωρισει,ας παει να βρει μια δουλεια,να στηριχτει στα ποδια της,κ αν δει οτι κ τοτε θελει αγαπες λουλουδια κ ζουζουζου....κ αααααν προλαβαινει τοτε ,που θα χει δουλεια ,σπιτι,παιδια, υποχρεωσεις,ας ψαξει στο ιντερνετ,ή κ στην εξω ζωη να τα βρει-μονο πες της να φροντισει να ναι ....ακμαιος...γιατι μετα παλι θα σου κλαιγεται για τα προβληματα στη σχεση της κ θα ψαχνει 45αρηδες που να μην της λενε ωραια λογια αυτη τη φορα ,αλλα να μπορουν τουλαχιστον να...λειτουργησουν :oops::oops::oops:...:lol:

 

(εν τω μεταξυ,το χω σιγουρακι οτι ο τυπος ειναι εργενης στα 45 του, οχι απο επιλογη-εχει τα θεματακια του....ολες την κανουν νωρις απο διπλα του οταν βλεπουν τι σαλιαρης κ "τζουφιος" μαλιστα ειναι,κ σου λεει, κατσε να την τυλιξω αυτη τωρα που ναι στα μελια γιατι χανω το τρενο της οικογενειας-γι αυτο λυσσαξε οτι θελει να τον αποκαταστασει η φιλη σου...τον μπουλη:roll:,τον εξεθεσε:lol::lol::lol:-εεεε ρε κατι φρουτα που κυκλοφορουν ελευθερα!:roll:)

Link to comment
Share on other sites

Η φιλη σου μπορει να ειχε ολα τα δικια του κοσμου..(μπορει και οχι ... ξερω περιπτωσεις που απατησαν και προβληματα δεν ειχαν ...αλλα εψαχναν)....Αλλα η φιλη απατησε και αυτο ειναι λαθος...οποτε τι να δικαιολογισουμε?

Εαν ελεγε οτι δεν μου κανει ας εφευγε και ας χωριζε...και αφου εμενε για λιγο καιρο μακρια απ ολα...και οντας χωρισμενη..ας εβρισκε και καθε μηνα αλλα μεχρι ναβρει αυτο που της ταιριαζει .Μπορει ο αντρας της να ηταν λαθος επιλογη..δεν αντιλεγει κανεις... αλλα μην απατας (και δικιο να εχεις το χανεις) χωρισε και μετα ψαξου (οχι και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο...δεν γινεται)

 

Και παμε τωρα οτι εγινε εγινε... και ωστε οτι εχει τα 1000 δικια και και ... με τον 45 1ο δεν ειναι ερωτευμενη 2ο τον γνωριζει ελαχιστο διαστημα 3ο εχουν θεμα στο σεξουαλικο (θα εχει τρυφεροτητα..αλλα δεν θα εχει κοκο...και ειναι πολυ πιο βασικο ..ασε που και η τρυφεροτητα με τοσα προβληματα θα περασει κι αυτη) και το 4ο και πιο σημαντικο εχει 3 παιδια και πρεπει να κοιταξει πρωτα απ ολα τα καλο το δικο τους (ακομα και αν ειναι χωρια απ τον μπαμπας τους αφου δεν τον αντεχει) και οχι να τα βαζει βγαζει σε σχεσεις.

 

Ελπιζω η φιλη σου να καταλαβει το λαθος (οχι οτι απατησε...αυτο θα πρεπει ηδη να το ξερει οτι ειναι λαθος...αλλα ακομα χειροτερα οτι απατησε με καποιον που δεν αξιζει ) και να διωξει τον 45 πριν της δημιουργησει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Το μπαρούτι υπάρχει σε κάθε σπίτι... είναι πολύ εύκολο να βρεις ρωγμές σε μια συζυγική σχέση με λίγη βαρεμάρα, λίγη κούραση, λίγη απογοήτευση. Με λίγη κολακεία πολύ εύκολα ξεμυαλίζεται κάποιος. Ίσως αν η φίλη σου κινδύνευε να χάσει τον άντρα της να άλλαζε τελείως γνώμη.

Σοφές κουβέντες.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρίς να είμαι παντρεμένη καταλαβαίνω απόλυτα την φίλη σου....απλά νομίζω ότι όπως όλες οι γυναίκες νόμιζε ότι θα παντρευτεί και αυτοί θα ζήσουν καλά και εμείς καλύτερα. Ο γάμος έχει τεράστιες ευθύνες, ενώ σε αρκετούς γάμους οι περισσότερες ευθύνες πέφτουν στην μάνα, ενώ πολλές φορές το ζευγάρι χάνεται είτε γιατί ο άνδρας βλέπει την γυναίκα σαν μάνα ενώ σε άλλες περιπτώσεις επειδή η γυναίκα χάνεται κάπου ανάμεσα στα μωρομάντηλα, τις πάνες, με άλλα λόγια την καθημερινότητα που δεν είναι σαν τα σίριαλ που ξυπνούν μακιγιαρισμένες και τα παιδιά δεν ακούγονται.

 

Εκεί κάπου χώνει την ουρά του ο διαβολάκος που κάνει την παντρεμένη να νοιώθει ότι θα ξεφύγει από την καθημερινότητα και το γάμο της.

 

τώρα στην περίπτωση της φίλης σου θα έλεγα να μην φύγει από τον γάμο της. Αν μια εξωσυζυγική (που δεν είμαι υπερ) την βοηθάει να κρατάει κάποιες ισορροπίες ας το κάνει όμως κατά την γνώμη μου ειδικά για μια σχέση διαδικτυακή......λυπάμαι ζει σε διαδικτυακό κόσμο και χάνει την πραγματικότητα. Το ρίσκο είναι τεράστιο και δεν αξίζει αυτή η επιλογή για τα παιδιά της.

 

Για μένα οφείλει να κάτσει να σκεφτεί τι θέλει από τον γάμο της αν όντως δεν είναι καλά ας χωρίσει όχι όμως να χαλάσει τον γάμο για μια διαδικτυακή σχέση που έτυχε και βρέθηκαν και 10 φορές. Στα λόγια είναι όλα τέλεια. Αν ο πατέρας του παιδιού δεν βοηθάει......πόσο μάλλον ένας ξένος;;; δεν ξέρω εγώ έτσι τα βλέπω......;; και που ξέρει αν αυτός δεν παίζει και με άλλες 10 στο διαδίκτυο γιατί συνήθως κάπως έτσι γίνεται!!!

 

Πάντως πρέπει να μιλήσει με τον άνδρα της και ίσως να βλέπαν και ένα σύμβουλο γάμου.

Link to comment
Share on other sites

καλα,το ποσο εχω γελασει με το θεμα κ καποιες απ τις απαντησεις,δε λεγεται....

περα ομως απ το αστειο της υποθεσης....

δε σε καλυπτει μια σχεση;προσπαθεις με τον εναν ή τον αλλον τροπο...

δε σε καλυπτει ακομα κ μετα απο προσπαθειες;

απλα φευγεις...δεν ψαχνεις για δεκανικια....

 

η φιλη σου ,μετα συγχωρησεως ,ειναι μεγαλο χαπατο....καλα,αληθεια τωρα....τι εχει λαβει απ τον 45αρη;

χαπια,στυτικη δυσλειτουργια(για να μιλησω κ επιστημονικα:mrgreen:),κοντρα χαπια στο χρωμα της Ταλασσας:mrgreen: , μια διαλυμενη σχεση(μιλαω για τη σχεση του με την συνομηλικη του,που διελυσε μολις γνωρισε τη φιλη σου) που αρα δεν της δινει κ πολλες ελπιδες για σταθεροτητα στο μελλον , δακρυβρεχτα σ αγαπω-μ αγαπας, λουλουδια κ αγαπες κ εχουν βρεθει 10 φορες ολες κ ολες;

κ αληθεια τωρα σκεφτεται σοβαρα οτι μπορει να φτιαξει τη ζωη της με εναν τετοιον ανθρωπο;

καλα,αντιπαρερχομαι οτι ο 45αρης, ηθελε κ τα παιδια της-βεβαιαααααα...θελει οικογενεια ο κυριος στα πισω πισω...κ επειδη βαριεται/δυσκολευεται/αδυνατει να κανει μονος του,σου λεει,δεεεεν τα παιρνω κ ετοιμα;;;;:roll::roll:

Και η κυρια σκεφτεται αληθεια οτι 7 μηνες ειναι αρκετοι (εστω κ αν βλεποντουσαν καθημερινα-που δεν βλεποντουσαν) για να ζυγισει εναν ανθρωπο που θα τον φερει να κοιμαται στο διπλα δωματιο απ το δωματιο των παιδιων της?:?:???:

τι να πω πια...η ανωριμοτητα σε ολο της το μεγαλειο...

 

τωρα,το θεμα της αδιαφοριας απ το συζυγο ειναι βαρυ θεμα....

κ φανταζομαι,για να το χρησιμοποιει ως δικαιολογια για τις "πομπες" της,πρεπει να ναι και αρκετα "καμπανιστο" ως προβλημα....

οκ, λοιπον,ας κανει οτι μπορει για να το αλλαξει....

κ αν δεν αλλαζει ας παρει το κουβαδακι της κ σ αλλη παραλια...κ δεν εννοω τον 45αρη....

εννοω,ας χωρισει,ας παει να βρει μια δουλεια,να στηριχτει στα ποδια της,κ αν δει οτι κ τοτε θελει αγαπες λουλουδια κ ζουζουζου....κ αααααν προλαβαινει τοτε ,που θα χει δουλεια ,σπιτι,παιδια, υποχρεωσεις,ας ψαξει στο ιντερνετ,ή κ στην εξω ζωη να τα βρει-μονο πες της να φροντισει να ναι ....ακμαιος...γιατι μετα παλι θα σου κλαιγεται για τα προβληματα στη σχεση της κ θα ψαχνει 45αρηδες που να μην της λενε ωραια λογια αυτη τη φορα ,αλλα να μπορουν τουλαχιστον να...λειτουργησουν :oops::oops::oops:...:lol:

 

(εν τω μεταξυ,το χω σιγουρακι οτι ο τυπος ειναι εργενης στα 45 του, οχι απο επιλογη-εχει τα θεματακια του....ολες την κανουν νωρις απο διπλα του οταν βλεπουν τι σαλιαρης κ "τζουφιος" μαλιστα ειναι,κ σου λεει, κατσε να την τυλιξω αυτη τωρα που ναι στα μελια γιατι χανω το τρενο της οικογενειας-γι αυτο λυσσαξε οτι θελει να τον αποκαταστασει η φιλη σου...τον μπουλη:roll:,τον εξεθεσε:lol::lol::lol:-εεεε ρε κατι φρουτα που κυκλοφορουν ελευθερα!:roll:)

 

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ωραια τα λες χαχαχαχα :) να σαι καλα με εκανες κ γελασα :D συμφωνω απολυτα μαζι σου....

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ηξερα ποσο 'ελαστικες' θα εισασταν και ποσο διαλακτικες και ποσο έτοιμες να ψαξετε τις αιτιες του προβληματος αν μια μερα ξημερωνατε μαθαινοντας πως ο αντρας σας οσο εσεις 'σκοτωνοσασταν' στην δουλεια (ειτε εργασια ειτε παιδια) χαριεντιζοταν με μια αλλη γυναικα. Ισως οχι μια αλλα και 2 και 3 και 4.......εκει και μονο εκει θα μετραγα την γνωμη σας. Ως εχει κραταω κοτρονα και την ριχνω οπου θετε.......απλα ζητηστε το!

 

Εάν ο άντρας μου μου έπιανε το χέρι κι εγώ το τραβούσα/προσπαθούσε να με φιλήσει και απομακρυνόμουν/μου ζητούσε να βγούμε κι εγώ προφασιζόμουν συνεχώς δικαιολογίες/τον άφηνα μόνο του να τραβάει κουπί με τις δουλειές εκτός και εντός σπιτιού, τοτε κορίτσι μου όχι απλά δεν θα ξαφνιαζόμουν με μια τέτοια κατάληξη αλλά θα την περίμενα κι όλας και αν δεν την περίμενα θα ήμουν κοντόφθαλμη.Τα πράγματα δεν είναι μονοδιάστατα. Δεν μιλάμε για έναν άντρα που εκτος απο την εργατικότητα του διακρίνονταν και για την τρυφερότητα ή την αγάπη που έδειχνε στη γυναίκα του την κακούργα που του τα φόραγε, μιλάμε για κάποιον που ήταν τυπικά εντάξει στις υποχρεώσεις του (δουλειά σπίτι) και ως εκεί.Εγώ αυτό δεν το ονομάζω σύντροφο αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.Άλλοι άνθρωποι συμβιβάζονται με πολύ λιγότερα και μένουν σε ένα γάμο με ομηρικούς καυγάδες ή πλήρη αδιαφορία απο φόβο για το μέλλον ή επειδή απλά δεν τους έτυχε τρίτο πρόσωπο που να φαίνεται να τους προσφέρει μια καλύτερη ζωή.Είναι κάτι σαν τη δουλειά.Είσαι χρόνια υπάλληλος σε μια εταιρία και ενώ στην αρχή είσαι ευχαριστημένη στη πορεία αντιμετωπίζεις διάφορα προβλήματα.Μιλάς στον εργοδότη σου για αυτά αλλά εκείνος ενώ θεωρητικά συμφωνεί, πρακτικά δεν συμμορφώνεται και κάνει τα δικά του.Μια δυο τρεις αρχίζεις να στέλνεις βιογραφικά και βρίσκεις ανταπόκριση απο άλλη εταιρία με καλύτερες συνθήκες καλύτερο μισθό και καλύτερες προοπτικές.Παραιτείσαι απο τη δουλειά σου για να πας στην καινούρια ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

καλα,το ποσο εχω γελασει με το θεμα κ καποιες απ τις απαντησεις,δε λεγεται....

περα ομως απ το αστειο της υποθεσης....

δε σε καλυπτει μια σχεση;προσπαθεις με τον εναν ή τον αλλον τροπο...

δε σε καλυπτει ακομα κ μετα απο προσπαθειες;

απλα φευγεις...δεν ψαχνεις για δεκανικια....

 

η φιλη σου ,μετα συγχωρησεως ,ειναι μεγαλο χαπατο....καλα,αληθεια τωρα....τι εχει λαβει απ τον 45αρη;

χαπια,στυτικη δυσλειτουργια(για να μιλησω κ επιστημονικα:mrgreen:),κοντρα χαπια στο χρωμα της Ταλασσας:mrgreen: , μια διαλυμενη σχεση(μιλαω για τη σχεση του με την συνομηλικη του,που διελυσε μολις γνωρισε τη φιλη σου) που αρα δεν της δινει κ πολλες ελπιδες για σταθεροτητα στο μελλον , δακρυβρεχτα σ αγαπω-μ αγαπας, λουλουδια κ αγαπες κ εχουν βρεθει 10 φορες ολες κ ολες;

κ αληθεια τωρα σκεφτεται σοβαρα οτι μπορει να φτιαξει τη ζωη της με εναν τετοιον ανθρωπο;

καλα,αντιπαρερχομαι οτι ο 45αρης, ηθελε κ τα παιδια της-βεβαιαααααα...θελει οικογενεια ο κυριος στα πισω πισω...κ επειδη βαριεται/δυσκολευεται/αδυνατει να κανει μονος του,σου λεει,δεεεεν τα παιρνω κ ετοιμα;;;;:roll::roll:

Και η κυρια σκεφτεται αληθεια οτι 7 μηνες ειναι αρκετοι (εστω κ αν βλεποντουσαν καθημερινα-που δεν βλεποντουσαν) για να ζυγισει εναν ανθρωπο που θα τον φερει να κοιμαται στο διπλα δωματιο απ το δωματιο των παιδιων της?:?:???:

τι να πω πια...η ανωριμοτητα σε ολο της το μεγαλειο...

 

τωρα,το θεμα της αδιαφοριας απ το συζυγο ειναι βαρυ θεμα....

κ φανταζομαι,για να το χρησιμοποιει ως δικαιολογια για τις "πομπες" της,πρεπει να ναι και αρκετα "καμπανιστο" ως προβλημα....

οκ, λοιπον,ας κανει οτι μπορει για να το αλλαξει....

κ αν δεν αλλαζει ας παρει το κουβαδακι της κ σ αλλη παραλια...κ δεν εννοω τον 45αρη....

εννοω,ας χωρισει,ας παει να βρει μια δουλεια,να στηριχτει στα ποδια της,κ αν δει οτι κ τοτε θελει αγαπες λουλουδια κ ζουζουζου....κ αααααν προλαβαινει τοτε ,που θα χει δουλεια ,σπιτι,παιδια, υποχρεωσεις,ας ψαξει στο ιντερνετ,ή κ στην εξω ζωη να τα βρει-μονο πες της να φροντισει να ναι ....ακμαιος...γιατι μετα παλι θα σου κλαιγεται για τα προβληματα στη σχεση της κ θα ψαχνει 45αρηδες που να μην της λενε ωραια λογια αυτη τη φορα ,αλλα να μπορουν τουλαχιστον να...λειτουργησουν :oops::oops::oops:...:lol:

 

(εν τω μεταξυ,το χω σιγουρακι οτι ο τυπος ειναι εργενης στα 45 του, οχι απο επιλογη-εχει τα θεματακια του....ολες την κανουν νωρις απο διπλα του οταν βλεπουν τι σαλιαρης κ "τζουφιος" μαλιστα ειναι,κ σου λεει, κατσε να την τυλιξω αυτη τωρα που ναι στα μελια γιατι χανω το τρενο της οικογενειας-γι αυτο λυσσαξε οτι θελει να τον αποκαταστασει η φιλη σου...τον μπουλη:roll:,τον εξεθεσε:lol::lol::lol:-εεεε ρε κατι φρουτα που κυκλοφορουν ελευθερα!:roll:)

 

Το να είσαι 45 και να μην εχεις δική σου οικογένεια δεν σε κάνει τον βολεψάκια που τη θέλει με delivery γιατί αυτά δεν γίνονται κατά παραγγελία.Άμα ήταν έτσι τα πράγματα θα είχε αναζητήσει την ετοιματζίδικη χρόνια τωρα και δεν θα περίμενε να φτάσει τα 45 τα οποία χαρακτηρίζεις "στα πίσω πίσω" λες και είναι έτοιμος για τον άλλο κόσμο.Οι οικογένειες δεν φτιάχνονται απαραίτητα μεταξύ 28-35.Φτιάχνονται και πρίν τα 28 φτιάχνονται και μετά τα 35 και απο κάποιους δεν φτιάχνονται ποτέ λόγω συγκυριών επιλογών ή τύχης χωρίς να σημαίνει πως αποτελούν τη σκαρταδούρα της κοινωνίας που περιμένει την χωρισμένη με τα έτοιμα παιδιά για να αράξει.Είναι άσχημο να χαρακτηρίζουμε και να βάζουμε ταμπέλες σε άτομα που δεν γνωρίζουμε επειδή είναι εύκολο να κράζουμε ανθρώπους που δεν μπορούν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους.Φαντάζομαι η ίδια ταμπέλα ισχύει και για όσες χωρίζουν που κατά τη γνώμη σου επειδή οι υποχρεώσεις τους αυξάνονται είναι τρομερά δύσκολο να κάνουν άλλη σχέση....τί να πω.Τότε εγώ που γνωριζω τρεις περιπτώσεις γυναικών που χώρισαν και έκαναν σχέση ή ξαναπαντρεύτηκαν να πάω να παίξω τζόκερ!

Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι 45 και να μην εχεις δική σου οικογένεια δεν σε κάνει τον βολεψάκια που τη θέλει με delivery γιατί αυτά δεν γίνονται κατά παραγγελία.Άμα ήταν έτσι τα πράγματα θα είχε αναζητήσει την ετοιματζίδικη χρόνια τωρα και δεν θα περίμενε να φτάσει τα 45 τα οποία χαρακτηρίζεις "στα πίσω πίσω" λες και είναι έτοιμος για τον άλλο κόσμο.Οι οικογένειες δεν φτιάχνονται απαραίτητα μεταξύ 28-35.Φτιάχνονται και πρίν τα 28 φτιάχνονται και μετά τα 35 και απο κάποιους δεν φτιάχνονται ποτέ λόγω συγκυριών επιλογών ή τύχης χωρίς να σημαίνει πως αποτελούν τη σκαρταδούρα της κοινωνίας που περιμένει την χωρισμένη με τα έτοιμα παιδιά για να αράξει.Είναι άσχημο να χαρακτηρίζουμε και να βάζουμε ταμπέλες σε άτομα που δεν γνωρίζουμε επειδή είναι εύκολο να κράζουμε ανθρώπους που δεν μπορούν να υπερασπιστούν τον εαυτό τους.Φαντάζομαι η ίδια ταμπέλα ισχύει και για όσες χωρίζουν που κατά τη γνώμη σου επειδή οι υποχρεώσεις τους αυξάνονται είναι τρομερά δύσκολο να κάνουν άλλη σχέση....τί να πω.Τότε εγώ που γνωριζω τρεις περιπτώσεις γυναικών που χώρισαν και έκαναν σχέση ή ξαναπαντρεύτηκαν να πάω να παίξω τζόκερ!

 

εεεε....ναι....μαλιστα!:?

ξερεις καλο μου κοριτσι....κ γω χωρισμενη ειμαι:lol:

κ αυτα λοιπον που λεω ,τα λεω με το βαρος των επιλογων μου στην πλατη μου κ οχι ελαφρα τη καρδία;)

 

οσον αφορα τα υπολοιπα,κριμα που δεν εχουμε την ιδια αισθηση χιουμορ,γιατι εννοειται οτι ειδικα το "πισω πισω" το ειπα χαριτολογωντας,αλλωστε μπροστα μου την εχω αυτη την ηλικια(δε θα τη γλυτωσω-κ μαλιστα δεν αργω...:mrgreen:)

στα πλαισια λοιπον του χιουμορ ,ναι ...και μπαρμπα τον ειπα,κ ανικανο τον ειπα ...κ σαλιαρη τον ειπα....κ οτι θες τον ειπα....:lol:

κ τωρα σταυρωστε με!:roll::mrgreen:

αλλα λυπαμαι που δε μπορω επ ουδενι να παρω στα σοβαρα εναν ανθρωπο που χαπακωνεται επειδη η παντρεμενη γκομενα που εχει διπλαρωσει δεν εχει αποφασισει κ τραγουδαει "απ την κικη κ απ την κοκο(κοκο ξερεις σιγουρα ποιος ΔΕΝ ειναι στη συγκεκριμενη υποθεση ,ε?)" ποια να διαλεξω...."

κ ο 45αρης το παιζει μαρθα βουρτση κ τα εχει κανει καραμελιτσες για να ανταπεξελθει....

 

που λες κοπελα μου,45αρης απο 45αρη διαφερει....

αν αυτον τον βλεπεις για νορμαλ 45αρη που τον εθιξα κιολας....τι να πω?μηπως πρεπει να το ψαξεις λιγο το θεμα σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μιλάμε για έναν άντρα που εκτος απο την εργατικότητα του διακρίνονταν και για την τρυφερότητα ή την αγάπη που έδειχνε στη γυναίκα του την κακούργα που του τα φόραγε, μιλάμε για κάποιον που ήταν τυπικά εντάξει στις υποχρεώσεις του (δουλειά σπίτι) και ως εκεί.Εγώ αυτό δεν το ονομάζω σύντροφο αλλά αυτά είναι υποκειμενικά.

 

ξερεις κατι;οπως πολυ σωστα λες....αυτα ειναι υποκειμενικα...που σημαινει οτι μπορει η φιλη μας να τον βλεπει για απλα τυπικα οκ στις υποχρεωσεις του κ υστερα κακο ψυχρο κ αναποδο....αλλα τελικα ο ανθρωπακος που εγινε ρουντολφ στα καλα καθουμενα,να ταν οκ,κ δοτικος,κ απλα η κοπελα να θελει καθε μερα να της λεει σ αγαπω με τη συμφωνικη ορχηστρα στο background....τι θελω να πω....εχω μια φιλη που ολο μου κλαιγοταν οτι ο αντρας της,ετσι,γιουβετσι,δε μ αγαπαει ,δε μου κανει δε με χαιδευει,δε μου μιλαει γλυκα κλπ...κ τυχαινει κ τους ζω σε διακοπες....κ βλεπεις εναν υπερ ρομαντικο αντρα κ μια γυναικα που εχει στο μυαλο της τα απαντα του αρλρκιν,κ επειδη ο ταλαιπωρος δεν της τα προσφερει,αυτη γκρινιαζει οτι δεν ειναι δοτικος

καταλαβαινεις που το παω?;)

Είναι κάτι σαν τη δουλειά.Είσαι χρόνια υπάλληλος σε μια εταιρία και ενώ στην αρχή είσαι ευχαριστημένη στη πορεία αντιμετωπίζεις διάφορα προβλήματα.Μιλάς στον εργοδότη σου για αυτά αλλά εκείνος ενώ θεωρητικά συμφωνεί, πρακτικά δεν συμμορφώνεται και κάνει τα δικά του.Μια δυο τρεις αρχίζεις να στέλνεις βιογραφικά και βρίσκεις ανταπόκριση απο άλλη εταιρία με καλύτερες συνθήκες καλύτερο μισθό και καλύτερες προοπτικές.Παραιτείσαι απο τη δουλειά σου για να πας στην καινούρια ή όχι;

μα εεν προκειμενω,η φιλη της φιλης μας,δεν εχει παρατηθει...εχει πιασει κ δευτερη...δουλεια κ βαραει διπλοβαρδια!!!:lol::lol::lol::lol:

 

μπα σε καλο σας....ωραια περναω...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να σου τυχει αυτο που λες,οτι κ να πουμε ειναι θεωριες....σαφως θα μας πειραζε ολες,κ δε ξερω ποση ψυχραιμια θα ειχαμε να ψαξουμε τα βαθυτερα αιτια,τουλαχιστον στην αρχη,αλλα δε θα βιαζομουν να πω μια γιναικα πουτ....η εναν αντρα.κ εχει διαφορα να χαριεντιζεσαι γιατι ετσι σου....ηρθε, κ διαφορα να βρισκεις σε καποιον αλλον κατανοηση κ αγαπη... .μικροτερη ημουν πιο απολυτη σε αυτα τα θεματα,μεγαλωνοντας ειδα οττι οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος....αλλα κ σενα προφανως δε σου εχει τυχει κατι η δεν το αφησες,η δεν ηθελες,η δεν το ειχες αναγκη , οτιδηποτε,δεν εχει σημασια,αναλογο με της φιλης μου,κ αρα δε μπορεις να νιωσεις παρα μονο με τη λογικη να κρινεις,μονο τοτε κ μονο θα μετραγα τη γνωμη σου.....κ οσο για τη κοτρωνα,ασε μη τη πετας μερες που ειναι....εδω δε μιλαμε κ δε κρινουμε ηθικες,ο καθενας μας ξερει καλυτερα τι ειναι κ γιατι,τουλαχιστον σε αυτο το τοπικ που ανοιξα,εθεσα εναν προβληματισμο,δε ζητησα απο κανεναν να κρινει κανενος την ηθικη,κ πρωτη εγω δεν εκρινα τη φιλη μου,προσπαθησα να τη καταλαβω,ασχετα αν συμφωνω η οχι,αυτο ειναι δικο μου θεμα,αλλα προσπαθησα να μπω στη θεση της,κ οχι να πεταω κοτρωνες....

 

Για να μιλαω ΚΑΤΙ ξερω.....οσο για τον κοτρωνα αμα δεν την θες δεν την ριχνω......αλλα στο χερι την κρατω. Καμια δικαιολογια δεν υπαρχει για μενα. Και το λεω 'εκ πειρας'.....προφανως.....

 

ΥΓ: Οταν ΔΕΝ καιγεται το σπιτι σου εισαι οκ και κουλ αμεεεεε ετσι ειμαι και εγω.......αμα αρπαξει φωτια οχι μονο κοτρωνες θα ριξεις αλλα και τσιμεντολιθους.....ασε......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

εεεε....ναι....μαλιστα!:?

ξερεις καλο μου κοριτσι....κ γω χωρισμενη ειμαι:lol:

κ αυτα λοιπον που λεω ,τα λεω με το βαρος των επιλογων μου στην πλατη μου κ οχι ελαφρα τη καρδία;)

 

οσον αφορα τα υπολοιπα,κριμα που δεν εχουμε την ιδια αισθηση χιουμορ,γιατι εννοειται οτι ειδικα το "πισω πισω" το ειπα χαριτολογωντας,αλλωστε μπροστα μου την εχω αυτη την ηλικια(δε θα τη γλυτωσω-κ μαλιστα δεν αργω...:mrgreen:)

στα πλαισια λοιπον του χιουμορ ,ναι ...και μπαρμπα τον ειπα,κ ανικανο τον ειπα ...κ σαλιαρη τον ειπα....κ οτι θες τον ειπα....:lol:

κ τωρα σταυρωστε με!:roll::mrgreen:

αλλα λυπαμαι που δε μπορω επ ουδενι να παρω στα σοβαρα εναν ανθρωπο που χαπακωνεται επειδη η παντρεμενη γκομενα που εχει διπλαρωσει δεν εχει αποφασισει κ τραγουδαει "απ την κικη κ απ την κοκο(κοκο ξερεις σιγουρα ποιος ΔΕΝ ειναι στη συγκεκριμενη υποθεση ,ε?)" ποια να διαλεξω...."

κ ο 45αρης το παιζει μαρθα βουρτση κ τα εχει κανει καραμελιτσες για να ανταπεξελθει....

 

που λες κοπελα μου,45αρης απο 45αρη διαφερει....

αν αυτον τον βλεπεις για νορμαλ 45αρη που τον εθιξα κιολας....τι να πω?μηπως πρεπει να το ψαξεις λιγο το θεμα σκεφτομαι...

 

Προσωπικά δεν έχω να ψάξω κάτι δεν είναι ούτε δικό μου θέμα ούτε δικό μου πρόβλημα ο 45άρης και τα όποια στερεότυπα κουβαλάει ο καθένας, συζήτηση κάνουμε.Σέβομαι οτι είσαι χωρισμένη άρα πιο έμπειρη αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την ειρωνία την απαξίωση και τα ακραία συμπεράσματα για κάποιον που γνωρίζουμε από τα γραφόμενα μιας φίλης της ερωμένης του.Καταλαβαίνεις το μέγεθος της απόστασης απο την πραγματικότητα φαντάζομαι. Το παράδειγμα που έδωσες για τη φίλη σου που ήθελε τρυφερότητα από κάποιον που εσύ είδες ως ρομαντικό συγνώμη αλλά το βρίσκω λίγο υποκειμενικό και στην προκειμένη άσχετο.Αν δεις τον άντρα μου πως φέρεται μπροστά σε κόσμο θα πεις "μα κοίτα πόσο αγαπάει τη γυναίκα του" και όταν κλείνει η πόρτα καμία σχέση.Μπορεί πράγματι ο άνθρωπος να είναι τρυφερός με τη φίλη σου αλλά εκείνη να μην είναι ικανοποιημένη.Το μέγεθος της τρυφερότητας που αξιώνεται ο καθένας για τον εαυτό του είναι υποκειμενικό και δεν μπορώ να την κρίνω ως επιπόλαιη ή ανώριμη επειδή σε εμένα αρκεί.Γενικά απο πολλά ποστς εδώ βλέπω μια τάση να κρίνετε να γελάτε εις βάρος των άλλων χωρις καν να τους ξέρετε να τους κράζετε να κάνετε διαγωνισμό ηθικής να εξυψώνετε τους αλάνθαστους εαυτούς σας.Κατεβείτε λίγο απο το βάθρο γιατί το οτι δεν τα γράφετε δεν σημαίνει κιόλας πως δεν τα κάνετε.Ο καθένας στο κάτω κάτω οτι δηλώνει είναι και το λέω χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας ή προσβολής προς κανέναν ούτε προσωπικά για εσένα. Το σημειώνω σαν γενική διαπίστωση για ανθρώπους που με το δικό μου φτωχό μυαλό είχα φανταστεί πως επειδή είναι γονείς είναι πιο ανοιχτόμυαλοι αλλά και πολύ πιο ώριμοι να καταλάβουν τη θέση του άλλου χωρίς πικρόχολες εξυπνάδες.Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλαω ΚΑΤΙ ξερω.....οσο για τον κοτρωνα αμα δεν την θες δεν την ριχνω......αλλα στο χερι την κρατω. Καμια δικαιολογια δεν υπαρχει για μενα. Και το λεω 'εκ πειρας'.....προφανως.....

 

ΥΓ: Οταν ΔΕΝ καιγεται το σπιτι σου εισαι οκ και κουλ αμεεεεε ετσι ειμαι και εγω.......αμα αρπαξει φωτια οχι μονο κοτρωνες θα ριξεις αλλα και τσιμεντολιθους.....ασε......

 

Αυτό λέω κι εγώ...άσε!Δεν ξέρεις ο άλλος που τα γράφει τί έχει περάσει και απο ποιά θέση τα λέει και δεν χρειάζεται και να κομπάσει για την εμπειρία του.Ίσα ίσα που η πείρα θα έπρεπε να σημαίνει μεγαλύτερη κατανόηση προς τους ομοίους και όχι πέτρες για πέταμα.Καλή χρονιά με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω να ψάξω κάτι δεν είναι ούτε δικό μου θέμα ούτε δικό μου πρόβλημα ο 45άρης και τα όποια στερεότυπα κουβαλάει ο καθένας, συζήτηση κάνουμε.Σέβομαι οτι είσαι χωρισμένη άρα πιο έμπειρη αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την ειρωνία την απαξίωση και τα ακραία συμπεράσματα για κάποιον που γνωρίζουμε από τα γραφόμενα μιας φίλης της ερωμένης του.Καταλαβαίνεις το μέγεθος της απόστασης απο την πραγματικότητα φαντάζομαι. Το παράδειγμα που έδωσες για τη φίλη σου που ήθελε τρυφερότητα από κάποιον που εσύ είδες ως ρομαντικό συγνώμη αλλά το βρίσκω λίγο υποκειμενικό και στην προκειμένη άσχετο.Αν δεις τον άντρα μου πως φέρεται μπροστά σε κόσμο θα πεις "μα κοίτα πόσο αγαπάει τη γυναίκα του" και όταν κλείνει η πόρτα καμία σχέση.Μπορεί πράγματι ο άνθρωπος να είναι τρυφερός με τη φίλη σου αλλά εκείνη να μην είναι ικανοποιημένη.Το μέγεθος της τρυφερότητας που αξιώνεται ο καθένας για τον εαυτό του είναι υποκειμενικό και δεν μπορώ να την κρίνω ως επιπόλαιη ή ανώριμη επειδή σε εμένα αρκεί.Γενικά απο πολλά ποστς εδώ βλέπω μια τάση να κρίνετε να γελάτε εις βάρος των άλλων χωρις καν να τους ξέρετε να τους κράζετε να κάνετε διαγωνισμό ηθικής να εξυψώνετε τους αλάνθαστους εαυτούς σας.Κατεβείτε λίγο απο το βάθρο γιατί το οτι δεν τα γράφετε δεν σημαίνει κιόλας πως δεν τα κάνετε.Ο καθένας στο κάτω κάτω οτι δηλώνει είναι και το λέω χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας ή προσβολής προς κανέναν ούτε προσωπικά για εσένα. Το σημειώνω σαν γενική διαπίστωση για ανθρώπους που με το δικό μου φτωχό μυαλό είχα φανταστεί πως επειδή είναι γονείς είναι πιο ανοιχτόμυαλοι αλλά και πολύ πιο ώριμοι να καταλάβουν τη θέση του άλλου χωρίς πικρόχολες εξυπνάδες.Καλή χρονιά σε όλους με υγεία.

 

ειλικρινα εκπλησσομαι...κανεις πως δεν καταλαβαινεις ή αληθεια δεν καταλαβαινεις;(δε σε ειρωνευομαι,πραγματικα απορω μηπως τα λεω μπερδεμενα...:roll:)

παμε λοιπον παλι να τα κανω.... φραγκοδιφραγκα μηπως κ συνεννοηθουμε πρωτοχρονιατικα...:rolleyes:

 

οταν λεω ,"μηπως να το ψαξεις το θεμα" δεν εννοω το συγκεκριμενο θεμα με τον συγκεκριμενο 45αρη κ την δακρυβρεχτη ιστορια που διαδραματιζεται πισω απ αυτον....σιγουρα δεν σε αφορα, ουτε εσενα,ουτε κ κανενα μας εδω που τα λεμε...

εννοω,οτι ααααααν το συγκεκριμενο ατομο-ετσι οπως μας περιγραφεται,κατανοωντας κ το μεγεθος της αποστασης απ την πραγματικοτητα(για να χρησιμοποιησω κ τα λογια σου:D)-σου φαινεται για νορμαλ ,ψαξε καλυτερα μεσα σου τα στανταρ που εχεις για τους ανθρωπους...αυτο παλι λοιπον δε στο λεω απαξιωτικα.αληθεια το εννοω...επειδη μου φαινεσαι λιγο "ρομαντικη"

ναι,λοιπον,kopela μου....καποια πραγματα δεν ειναι τυχαια....δεν ειναι τυχαιο οτι συγκεντρωνει οοοολα αυτα τα "καλα" ενας χ ανθρωπος κ ειναι ανυπαντρος.οχι οτι ο γαμος απο μονος του ειναι τροπαιο,κ οσοι δεν ειναι παντρεμενοι ειναι οι "αποκληροι της κοινωνιας".απλα τοσες συμπτωσεις πια;τι να πω...

κ σιγουρα πολλοι ανθρωποι εχουν φτιαξει τη ζωη τους σε μεγαλυτερη ηλικια(εχω προχειρα 1-2 παραδειγματα στο κοντινο μου περιβαλλον;))αλλα οπως ειπες κ μονη σου νωριτερα,μπορει να προεκυψε με "ολιγη καθυστερηση" λογω επιλογων,ή συγκυριων ή τυχης τελοσπαντων.

 

φαινεσαι κ συ με τη σειρα σου να μιλας απαξιωτικα για τους χ ανθρωπους που εχουν καποια στερεοτυπα,λες κ τα στερεοτυπα απο μονα τους ειναι κακο...

τα πραγματα παιρνουν την -αρνητικη-χροια που εμεις επιλεγουμε να τις δωσουμε.

τι παει να πει στερεοτυπο;καποιοι ανθρωποι με τα χ γνωρισματα,εχουν την ψ πορεια....γιατι χρωματιζεις με αρνητισμο την παραπανω παραδοχη;:roll:

 

μου λες για το παραδειγμα της φιλης μου,οτι ειναι ατυχες κ ασχετο....

καθολου ασχετο, αγαπητη μου συμφορουμιτισσα...

ηθελα λοιπον να δειξω-μαλλον αποτυχημενα σε σενα οπως αποδειχθηκε-οτι αυτο που εσυ το βλεπεις για λιγο,μπορει ο αλλος να το βλεπει για πολυ...

κ οταν τονισα οτι τους εζησα "σε διακοπες" ηταν για να δειξω οτι ηταν μια συνεχης επαφη με το ζευγαρι κ οχι ενα ευκαιριακο τριωρο,κατα το οποιο ο "ακαρδος κ αδιαφορος" συζηγος θα μπορουσε ενδεχομενως να φορεσει κ το προσωπειο του γλυκου ανθρωπου κ στοργικου συντροφου...;)

να στο παω κ ενα βημα παραπερα;

θα στο παω,για να μην πεις οτι παλι δεν καταλαβες...

ξεμοναχιαζω τη φιλη μου καποια στιγμη κ της λεω...."κοιτα βρε(ονομα φιλης) ,ο αντρας σου εχει βελτιωθει αισθητα,σε σχεση μ αυτα που μου χεις πει-ειναι τοσο στοργικος μαζι σου,μηπως του κανες καμια συζητηση τελικα κ ξυπνησε;"

κ η αποστομωτικη της απαντηση "που τον ειδες τον στοργικο;δεν εχει αλλαξει τιποτα,τα ιδια που εκανε ,κανει"...:shock:

"στασου ρε (ονομα φιλης) ,θα με τρελανεις,,,,μολις τωρα ο ταδε ηταν πολυ γλυκος μαζι σου-θες να πεις οτι ετσι σου φερεται γενικα;μα αυτος ειναι μεσα στα μελια"

"για μελια τα βλεπεις εσυ αυτα;δε μου αρκουν...εγω αλλιως τα εχω στο μυαλο μου"

εν ολιγοις μου παραδεχτηκε οτι αν μπορουσε κ ολημερις να τον ακουει να ψελνει σ αγαπω κ να κανει κωλοτουμπες,καθολου δε θα τη χαλαγε....

κοινως,αυτο που προσπαθω να δειξω ειναι οτι μπορει κ η φιλη της φιλης μας,να τον βλεπει για κακο ψυχρο κ αναποδο,ενω ο ανθρωπος να ναι οκ απεναντι της,μονο κ μονο γιατι εχουν διαφορετικα στανταρ "τρυφεροτητας".

Αν δεν καταλαβαινεις κ τωρα το "point" μου,λυπαμαι,δε μπορω να το κανω πιο κατανοητο:lol:

 

οσον αφορα τωρα τα παραπονα σου απ το συγκεκριμενο φορουμ,οτι καποιοι κρινουν κ γελανε κλπ κλπ,δεν ξερω τι απωθημενα μπορει να σου εχουν δημιουργησει ορισμενες εδω μεσα,αλλα κ συ αυτη τη στιγμη τους τσουβαλιαζεις ολους-δε νομιζω να εχεις ξαναπετυχει προσωπικα εμενα πουθενα,κ ποσο μαλλον να τυχει κ να σε θιξω,ωστε να λες Γενικά απο πολλά ποστς εδώ βλέπω μια τάση να κρίνετε να γελάτε εις βάρος των άλλων χωρις καν να τους ξέρετε να τους κράζετε να κάνετε διαγωνισμό ηθικής να εξυψώνετε τους αλάνθαστους εαυτούς σας.Κατεβείτε λίγο απο το βάθρο γιατί το οτι δεν τα γράφετε δεν σημαίνει κιόλας πως δεν τα κάνετεκανοντας quote στο μηνυμα μου,εστω κ αν φροντιζεις να δηλωνεις οτι δεν το λες "προσωπικα για μενα":rolleyes::rolleyes::rolleyes:

αν καποιος σου εχει "επιτεθει" εδω μεσα σιγουρα δεν ευθυνομαι εγω,αλλα ουτε κ μ αφορα να δεχθω τα πυρα σου...μπορεις καλλιστα αν θεωρεις οτι καποια ποστ που ειναι ιδιαζοντως "ειρωνικα" ή "απο το βαθρο" ,δεν σου κανουν και απλα να τα αγνοεις....

κ αν θες κιολας,δε νομιζω οτι κ εσυ (ή οποισδηποτε ) μπορεις να κρινεις με τη σειρα σου τα χ βιωματα που μπορει καποιο μελος να εχει,για να φτασει να εκφερει μια αποψη του,οσο ακραια κ αν μας φαινεται-γιατι στην τελικη ,δε μας κοστιζει κ τιποτα,απλα να την ακουσουμε....

κοινως,αν καποιες κοπελες θελουν να λενε οτι μπορουν να κρατανε "πετρα" δικαιωμα τους,κ αν θελεις...μαγκια τους.....τι σημαινει δηλαδη;οτι πρεπει ντε κ καλα ολοι να κερατωνονται με το παραμικρο για να νιωσουν κ οι υπολοιποι "φιλελευθεροι" καλυτερα;;;:roll:

τα πραγματα ειναι απλα.....

γουσταρεις εκει που εισαι;-το παλευεις....

δε γουσταρεις;-φευγεις

as simple as that!;)

ολα τα αλλα ειναι ,να χαμε να λεγαμε...

 

αυτα τα ...ολιγα !καλη χρονια κ απο μενα:-D

 

ααααα,κ ενα τελευταιο,σε σχεση μ αυτο που πες για τους ανθρωπους οτι "επειδη είναι γονείς είναι πιο ανοιχτόμυαλοι αλλά και πολύ πιο ώριμοι να καταλάβουν τη θέση του άλλου χωρίς πικρόχολες εξυπνάδες.

μπααααα,μην αυταπατασαι....τα παιδια δεν ειναι θαυματοποιοι να μεταλλασσουν χαρακτηρες....ειτε πριν ειτε μετα τα παιδια,οι ανοιχτομυαλοι θα ναι παντα ανοιχτομυαλοι,οι οπισθοδρομικοι οπισθοδρομικοι και οι αφελεις αφελεις....:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανοιχτόμυαλοι είναι αυτοί που κατανοούν την απιστία δηλαδή?

Ε δε θα πάρω....προτιμώ να έχω ξεκάθαρες θέσεις επί του θέματος κι ας με πουν ότι θέλουν....

Όσο για το ποιοι τα κάνουν, θα έλεγα ότι τα κάνουν αυτοί που τείνουν να τα "κατανοούν" ή αν δεν τα κάνουν, το σκέφτονται....

Οπότε μπορώ να πετάω όσες πέτρες θέλω......

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κατι;οπως πολυ σωστα λες....αυτα ειναι υποκειμενικα...που σημαινει οτι μπορει η φιλη μας να τον βλεπει για απλα τυπικα οκ στις υποχρεωσεις του κ υστερα κακο ψυχρο κ αναποδο....αλλα τελικα ο ανθρωπακος που εγινε ρουντολφ στα καλα καθουμενα,να ταν οκ,κ δοτικος,κ απλα η κοπελα να θελει καθε μερα να της λεει σ αγαπω με τη συμφωνικη ορχηστρα στο background....τι θελω να πω....εχω μια φιλη που ολο μου κλαιγοταν οτι ο αντρας της,ετσι,γιουβετσι,δε μ αγαπαει ,δε μου κανει δε με χαιδευει,δε μου μιλαει γλυκα κλπ...κ τυχαινει κ τους ζω σε διακοπες....κ βλεπεις εναν υπερ ρομαντικο αντρα κ μια γυναικα που εχει στο μυαλο της τα απαντα του αρλρκιν,κ επειδη ο ταλαιπωρος δεν της τα προσφερει,αυτη γκρινιαζει οτι δεν ειναι δοτικος

καταλαβαινεις που το παω?;)

 

μα εεν προκειμενω,η φιλη της φιλης μας,δεν εχει παρατηθει...εχει πιασει κ δευτερη...δουλεια κ βαραει διπλοβαρδια!!!:lol::lol::lol::lol:

 

μπα σε καλο σας....ωραια περναω...:lol::lol:

 

Έξυπνο ποστ και ξεκάθαρο.....μπράβο!!

Link to comment
Share on other sites

οχου βρε κοριτσια!!!! δεν ξερω γιατι το ζαλιζετε τοοοσο πολυ το θεμα. οποιος θελει να πεταξει πετρα, ντοματα, αυγα, κλπ ας το κανει. μονο να βρει στοχο για να μην μας παρουνε τα βολια. οποιος θελει να αυτοαποκαλειται "φιλελευθερος" και "προοδευτικος" ας μην θυμωνει με τις διαφορετικες αποψεις και στην τελικη ας μην ζηταει να γινει διαλογος. ο διαλογος παντα εχει αντιλογο. αν η κοπελια εχει αποφασισει οτι θελει να "ζησει" τον ερωτα καλως εχει και με τις ευχες μας. αν ηθελε να σωσει το γαμο της θα το ειχε κανει. αυτα!!!

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΟΥΦΙ εγω σε βρισκω λαθος.

Υπαρχουν αντρες που μπροστα σε αλλους φροντιζουν την γυναικα τους, την αποκαλουν αγαπη μου, λατρεια μου και μεσα στο σπιτι οχι απλα γυριζουν την πλατη αλλα ειναι πιο παγος απο τον παγο!!!

Κανεις δεν ξερει τι γινεται μεσα στο σπιτι του αλλου (εκτος αν εχει βαλει καμερες με μικροφωνα και παρακολουθει).

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πολλά.....

Μου κακοφαίνεται πολύ που κάποιες προσπαθείτε να δώσετε ελαφρυντικά.....για μένα αυτή η πράξη είναι το τελευταίο στάδιο που μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος...εξακολουθώ να πιστεύω ότι όλα είναι δικαιολογίες.....

.

 

+++++++++

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι κανενός δεν είμαστε για να ξέρουμε τι γίνεται....

Ότι κι αν γίνεται όμως δεν είναι δικαιολογία για να απιστήσει κάποιος......αυτό πόσο ποιο ξεκάθαρο να γίνει?

Τέλος πάντων.......ο καθένας όπως στρώσει θα κοιμηθεί.......ή θα χάσει τον ύπνο του.......

Link to comment
Share on other sites

όντως....αυτά είναι αρρωστημένες καταστάσεις......

άδικο και για αυτόν που τον απατούν ...να ζει στο ψέμα ....

αλλά και για αυτόν που απατά γιατί αισθάνεται εγκλοβισμένος σε μια σχέση που΄ο ίδιος δεν τερματίζει..... γιατί δεν θέλει να χάσει ουσιαστικά την καλοπέρασή του/ της και έχει έτοιμο το ...δεκανίκι (3ο πρόσωπο) που του προσφέρει την ....χαμένη του αυτοπεποίθηση που....ούτε εκεί δεν θα βρεί......

ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.......

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι κανενός δεν είμαστε για να ξέρουμε τι γίνεται....

Ότι κι αν γίνεται όμως δεν είναι δικαιολογία για να απιστήσει κάποιος......αυτό πόσο ποιο ξεκάθαρο να γίνει?

Τέλος πάντων.......ο καθένας όπως στρώσει θα κοιμηθεί.......ή θα χάσει τον ύπνο του.......

Προσωπικα δεν εδωσα δικαιολογια για τιποτα. Απλα ειπα οτι κανεις δεν ξερει τι γινεται στο σπιτι του αλλου. Το αν θα απιστησει η οχι ειναι αλλο κεφαλαιο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΟΥΦΙ εγω σε βρισκω λαθος.

Υπαρχουν αντρες που μπροστα σε αλλους φροντιζουν την γυναικα τους, την αποκαλουν αγαπη μου, λατρεια μου και μεσα στο σπιτι οχι απλα γυριζουν την πλατη αλλα ειναι πιο παγος απο τον παγο!!!

Κανεις δεν ξερει τι γινεται μεσα στο σπιτι του αλλου (εκτος αν εχει βαλει καμερες με μικροφωνα και παρακολουθει).

 

κριμα που διαφωνεις μαζι μου σε κατι που συμφωνουμε....:lol::lol:

 

πραγματικα,απ αυτη τη ρατσα ξερω πολλους,εχεις απολυτο δικιο ;)

αλλα στο συγκεκριμενο παραδειγμα που εδωσα,η ιδια η κοπελα-φιλη μου παραδεχτηκε οτι αυτο που ηταν απεναντι της μπροστα στους εξω ο συζυγος,ηταν κ οταν ηταν μονοι τους....το προβλημα δεν ηταν στο αν της μιλουσε γλυκα....αλλα στο τι αυτη αντιλαμβανοταν για γλυκο,κ κυριως σε τι ποσοτητα το ηθελε....:rolleyes:

αυτο που προσπαθω αποτυχημενα να πω:confused: ειναι οτι κ στην περιπτωση της φιλης της φιλης μας,μπορει καλλιστα να εχουμε μια πρωταγωνιστρια που εχει γαλουχηθει με στιβες αρλεκιν κ περιμενει τη ζωη στο μικρο σπιτι στο λιβαδι...κ οταν αυτο δεν της προκυπτει,ξαφνικα της φταιει ο χ,ψ ταλαιπωρος που τον παντρευτηκε για απλο καθημερινο ανθρωπο κ περιμενει εν μια νυκτι να μεταλλαχτει στον ιπποτη με το ασπρο αλογο....:lol:

κ αντι να τον πακεταρει,αφου της ξινισε,τον κανει ρουντολφ(θα μου πεις,ειναι κ επικαιρο...δε βαριεσαι:lol:)

μωρε καλα κανω κ αρνουμαι πεισματικα να διαβασω τετοιου ειδους παραμυθια στην κορη μου,με ιπποτες κ ωραιες κοιμωμενες κ σταχτοπουτες....καταστροφη των γυναικων ειναι:lol::mrgreen:

μην πατε μακρυα,δειτε μερικες απαντησεις στο παρον θρεντ...ποτε θα ρθει καποιος να μας προσφερει μια καλυτερη ζωη(λες κ μονες μας ειμαστε ανικανες να το κανουμε-περιμενουμε απ τον ιπποτη να μας σωσει κ να μας βγαλει απ τη μιζερια μας....),πως να φυγουμε απο μια σχεση,αν δεν εχουμε καβαντζα την επομενη κλπ....:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το πας?

Αυτή η νοοτροπία με σκοτώνει λέμε.......

Με όσα διάβασα εδώ, η γυναίκα είναι ένα κακόμοιρο πλάσμα που παντρεύεται χωρίς να το καλοσκεφτεί, στις περισσότερες δε των περιπτώσεων έχει βιαστεί (και ίσως και να πίεσε τον άμοιρο σύζυγο-είναι γνωστό ότι ο γάμος είναι όνειρο των γυναικών και όχι τόσο των αντρών-) και μετά είδε ότι ο γάμος δεν είναι μόνο γλύκες, έχει και δουλειά και ευθύνες....τα δε τριαντάφυλλα έπεσαν θύματα της κρίσης ....

και περνάμε στο επόμενο στάδιο....ζητείται ιππότης να μας βγάλει από αυτή τη ζωή και να μας πάει στο κάστρο του....το κάστρο βέβαια είναι ετοιμόρροπο και μπάζει από παντού, αλλά για την ώρα βολεύει...μετά ψάχνουμε για άλλον καλύτερο....η ουσία είναι να μη μείνουμε ξεκρέμαστες........

Συγνώμη που είμαι κυνική, αλλά αυτά διαβάζω......και όχι δεν τα κατανοώ......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...