Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

Ε τωρα δεν περιμενεις να σου απαντησω σοβαρα!

 

κοιτα,εκ των πραγματων ειναι τραβηγμενο απ τα μαλλια το παραδειγμα-το πα πρωτη κ καλυτερη...σας προλαβα:lol::mrgreen:

 

αν θες να μου απαντησεις σοβαρα,μου απαντας,αν θες να μου απαντησεις αστεια,παλι μου απαντας,αν θελεις κ καθολου να μην απαντησεις,κ αυτο γινεται....δεν στενοχωριεμαι εγω με τετοια πραγματα:lol:

 

ειπα κατι...οποιος το καταλαβε ,καλως.

οποιος θελει να το βλεπει υπερβολικο,παλι καλως...

 

κομπλεξ τετοια,οτι διαστρεβλωνουν δηλαδη τα λογια μου,τουλαχιστον εγω δεν εχω...:lol:

 

(κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ η ιστορια σου που παρεθεσες σε σχεση με τον συντροφο σου-απο πριν ηθελα να στο πω, κ τωρα δραττομαι της ευκαιριας-κ κακως το πηρες προσωπικα,οτι "κραξαμε τον 45αρη που γνωρισε στο ιντερνετ" γιατι οι δικες σου συνθηκες γνωριμιας δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ σχεση με τις συνθηκες που εγινε η γνωριμια της φιλης της νανσυς;)

εννοειται κ δεν κατακρινουμε τις οποιεσδηποτε σχεσεις μπορουν να δημιουργηθουν μεσα απο εναν υπολογιστη-αλλωστε, τι κανουμε εδω,αυτη τη στιγμη;μπρικια κολλαμε;;;:lol:;) )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με όλο το θάρρος: αυτή η κοπέλα στα δικά σου τα ζητήματα, σε έχει βοηθήσει καθόλου? Το πιο ανθρώπινο, να πεταχτεί καμιά φορά να σε βοηθήσει, βρε αδερφέ. Αντί να γυροφέρνει με άγνωστους κυρίους......τα δικά της τα παιδιά, το πρωί πάνε σχολείο, γιατί να μην πεταχτεί να σου κάνει κάτι να σου λύσει και σένα τα χέρια που έχεις τρίδυμα? Εγώ αν σε είχα φίλη, αυτό θα σκεφτόμουν, πως να βάλω ένα χέρι για να σε ξελασκάρω, όχι να σε ενημερώσω για τις ερωτοδουλειές μου τις παράνομες.

Επίσης, δεν σε ρωτάω για να μου απαντήσεις, απλά στο επισημαίνω για να το σκεφτείς και να κοιτάξεις τα του οίκου σου με μεγαλύτερη προσοχή: οι άντρες σας, ο δικός σου και ο δικός της γνωρίζονται, κάνουν παρέα, τα λένε ποτέ? Το σκέφτεσαι να το μάθει ο άντρας της, να μάθει ότι ξέρεις και εσύ και να τα πει και στο δικό σου? Και εκεί που έχετε τα δικά σας τα θέματα τα σοβαρά, να φορτωθείτε και αυτό?

 

ταυτιζομαι απολυτα με latiatoula σημερα!

οχι μονο for president ,που σε ειπα πριν..for queen of the universe,μη σου πω!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,εκ των πραγματων ειναι τραβηγμενο απ τα μαλλια το παραδειγμα-το πα πρωτη κ καλυτερη...σας προλαβα:lol::mrgreen:

 

αν θες να μου απαντησεις σοβαρα,μου απαντας,αν θες να μου απαντησεις αστεια,παλι μου απαντας,αν θελεις κ καθολου να μην απαντησεις,κ αυτο γινεται....δεν στενοχωριεμαι εγω με τετοια πραγματα:lol:

 

ειπα κατι...οποιος το καταλαβε ,καλως.

οποιος θελει να το βλεπει υπερβολικο,παλι καλως...

 

κομπλεξ τετοια,οτι διαστρεβλωνουν δηλαδη τα λογια μου,τουλαχιστον εγω δεν εχω...:lol:

 

(κατα τα αλλα μου αρεσε πολυ η ιστορια σου που παρεθεσες σε σχεση με τον συντροφο σου-απο πριν ηθελα να στο πω, κ τωρα δραττομαι της ευκαιριας-κ κακως το πηρες προσωπικα,οτι "κραξαμε τον 45αρη που γνωρισε στο ιντερνετ" γιατι οι δικες σου συνθηκες γνωριμιας δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ σχεση με τις συνθηκες που εγινε η γνωριμια της φιλης της νανσυς;)

εννοειται κ δεν κατακρινουμε τις οποιεσδηποτε σχεσεις μπορουν να δημιουργηθουν μεσα απο εναν υπολογιστη-αλλωστε, τι κανουμε εδω,αυτη τη στιγμη;μπρικια κολλαμε;;;:lol:;) )

 

 

Οχι βρε δεν το πηρα προσωπικα μην ανησυχεις :) αλλωστε το βασικο που με φοβιζει στον 45αρη ειναι τα χαπακια ( πρασινα, κοκκινα, μπλε ) εμεις δεν παιρνουνε :lol:

 

Ε τωρα οντως το ειπες και εσυ το παραδειγμα ηταν ακραιο οποτε ακυρο (σκιαχτηκα και μεσημεριατικα λιγο ) . Αλλα αν θες απαντηση αν ηταν ψυχοπαθης ( που θα το ειχα καταλαβει νωριτερα πριν το εγκλημα ) θα την παρεδιδα στην αστυνομια -ψυχιατρειο καπου τελοσπαντων . Αν ηταν αυτοαμυνα θα κοιταγα να της βρω ενα πολυ καλο δικηγορο .

 

Ξεφυγαμε παλι ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι βρε δεν το πηρα προσωπικα μην ανησυχεις :) αλλωστε το βασικο που με φοβιζει στον 45αρη ειναι τα χαπακια ( πρασινα, κοκκινα, μπλε ) εμεις δεν παιρνουνε :lol:

 

Ε τωρα οντως το ειπες και εσυ το παραδειγμα ηταν ακραιο οποτε ακυρο (σκιαχτηκα και μεσημεριατικα λιγο ) . Αλλα αν θες απαντηση αν ηταν ψυχοπαθης ( που θα το ειχα καταλαβει νωριτερα πριν το εγκλημα ) θα την παρεδιδα στην αστυνομια -ψυχιατρειο καπου τελοσπαντων . Αν ηταν αυτοαμυνα θα κοιταγα να της βρω ενα πολυ καλο δικηγορο .

 

Ξεφυγαμε παλι ;)

 

;););)(για τα bold ειναι αυτο.)

 

αντε καλε που σκιαχτηκες...μεσα απ τη ζωη ειναι βγαλμενα:lol:

 

αν δεν ηταν ψυχοπαθης;;;κ απλα τον καθαρισε εν βρασμω ψυχης(οριστε,σου δινω κ ελαφρυντικο...);

παλι δε θα δικαστει ,κ αν εσυ αποδειχτει οτι ηξερες,θα χεις το μεριδιο ευθυνης που σου αναλογει ;;;θα το εχεις ....βεβαια κ θα το εχεις!

 

νομιζω το καλυτερο που ειπες ειναι αυτο που θα εκανες σε περιπτωση αυτοαμυνας-θα της εβρισκες εναν πολυ ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ -αυτο χρειαζεται κ τωρα η φιλη της φιλης μας(αν δεν τα βρει πρωτα με τον αντρα της λεω...;))

Link to comment
Share on other sites

Ελενούφι, με έχεις ανεβάσει πάρα πολύ με τα σχόλιά σου, τι να πω, θα πάρουν τα μυαλά μου αέρα στο τέλος! Ευχαριστώ θερμώς.

Μουσμουλίτσα μου, έκανες ένα σχόλιο κάποια στιγμή, σε σχέση με τις δικές σου φίλες, ότι δεν θα τους γυρνούσες ποτέ την πλάτη και ότι γενικά, υποστηρίζετε η μία την άλλη. ΠΟλύ καλά κάνετε και κάπως έτσι είμαι και εγώ με τις κολλητές μου, αλλά, όλα έχουν ένα όριο.

Γράφουμε κάποια πράγματα στη Νάνσυ2, που βιώνει ζόρικες καταστάσεις, για να την κάνουμε να κοιτάξει λίγο το δικό της συμφέρον και κυρίως, αυτό της οικογένειάς της. Το μπλέξιμο σε μια τέτοια ιστορία, ακόμα και όταν είσαι απλά ακροάτρια, μπορεί να σε βάλει σε μεγάλους μπελάδες. Μου έχει τύχει στο παρελθόν μία ιστορία παρόμοια με αυτή που περιγράφει η Harlow, μερικές σελίδες πιο πίσω, να προσπαθούμε δηλαδή να προφυλάξουμε το σύζυγο που αποκάλυψε ότι έκανε άλλη σχέση και ζήτησε διαζύγιο, από τα γυαλικά που του πέταγε η γυναίκα του, μόλις το άκουσε. ΕΠίσης, πήγαμε μετά με την αδερφή του και του αγοράσαμε ρούχα, γιατί η γυναίκα του, από την μανία της, έπιασε και του τα έκανε όλα λουρίδες. Εντάξει, είχε πληγωθεί πολύ η κοπέλα και βγήκε εκτός εαυτού με την αποκάλυψη του δεσμού, δεν την δικαιολογώ και πάλι, αλλά τη λυπήθηκε η ψυχή μου παρόλα αυτά. Εγώ τότε ήμουν ελεύθερη. Αν ήμουν παντρεμμένη και κυρίως με παιδιά, δεν θα είχε αντίχτυπο όλο αυτό στην οικογενειακή μου γαλήνη? Και συγνώμη, γιατί να μην σκεφτώ ότι θέλω να διαφυλάξω την ηρεμία τη δική μου και την ηρεμία του οίκου μου? Και να σου πω και το άλλο, η Νάνσυ είπε ότι η κοπέλα αυτή, στα δικά της τα προβλήματα,δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα. Για αυτό και εγώ προβληματίστηκα, πόσο σόι είναι αυτή η φίλη, γενικότερα και τι της προσφέρει.....σε μια φιλία, πρέπει και οι δύο να συμπαραστέκονται και να βοηθούν.

Και για την ιστορία, το ζευγάρι που σας είπα πιο πάνω (σπασμένα γυαλικά-σχισμένα ρούχα), χώρισε. Το διαζύγιο συναινετικό, παιδιά δεν υπήρχαν, ούτε κοινά περιουσιακά στοιχεία. Η κοπέλα μετά από μερικά χρόνια γνώρισε τον άντρα το σωστό, ξαναπαντρεύτηκε, ευτυχεί στο γάμο της και έχει και παιδί. Ο άντρας δεν έχει ξαναπαντρευτεί, ούτε έχει τώρα σοβαρή σχέση, αλλά αισθάνεται καλά που χώρισε και (παράλογο????καθόλου) χαίρεται που η πρώην ευτυχεί με κάποιον άλλον. Είμαι φίλη και με τους δύο.

Link to comment
Share on other sites

τί έγινε ρε παιδιά? μπέρδεψα τα θέματα??????

 

ποια...; τα ηδη μπερδεμενα;;;:roll::roll:

μια χαρα εισαι παιδι μου....να,εγω εδω-κανω συσχετισμους,οπως πολυ σωστα παρατηρει η mousmoulitsa ,της απιστιας με το φονο....:roll:

(που εδω που τα λεμε,η απιστια ευκολα καταληγει σε φονο,αν θες να το παμε ακοοοοοοοομα πιο μακρυα:mrgreen:-τωρα ποιος θα πρωτοκαθαρισει ποιον δεν ξερω....ο ρουντολφ,τη γυναικα του; η γυναικα κ ο εραστης το ρουντολφ;ο εραστης την ερωμενη; ο εραστης το ρουντολφ;-οοοοολα τα σεναρια παιζουν:lol::lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Ελενούφι, με έχεις ανεβάσει πάρα πολύ με τα σχόλιά σου, τι να πω, θα πάρουν τα μυαλά μου αέρα στο τέλος! Ευχαριστώ θερμώς.

Μουσμουλίτσα μου, έκανες ένα σχόλιο κάποια στιγμή, σε σχέση με τις δικές σου φίλες, ότι δεν θα τους γυρνούσες ποτέ την πλάτη και ότι γενικά, υποστηρίζετε η μία την άλλη. ΠΟλύ καλά κάνετε και κάπως έτσι είμαι και εγώ με τις κολλητές μου, αλλά, όλα έχουν ένα όριο.

Γράφουμε κάποια πράγματα στη Νάνσυ2, που βιώνει ζόρικες καταστάσεις, για να την κάνουμε να κοιτάξει λίγο το δικό της συμφέρον και κυρίως, αυτό της οικογένειάς της. Το μπλέξιμο σε μια τέτοια ιστορία, ακόμα και όταν είσαι απλά ακροάτρια, μπορεί να σε βάλει σε μεγάλους μπελάδες. Μου έχει τύχει στο παρελθόν μία ιστορία παρόμοια με αυτή που περιγράφει η Harlow, μερικές σελίδες πιο πίσω, να προσπαθούμε δηλαδή να προφυλάξουμε το σύζυγο που αποκάλυψε ότι έκανε άλλη σχέση και ζήτησε διαζύγιο, από τα γυαλικά που του πέταγε η γυναίκα του, μόλις το άκουσε. ΕΠίσης, πήγαμε μετά με την αδερφή του και του αγοράσαμε ρούχα, γιατί η γυναίκα του, από την μανία της, έπιασε και του τα έκανε όλα λουρίδες. Εντάξει, είχε πληγωθεί πολύ η κοπέλα και βγήκε εκτός εαυτού με την αποκάλυψη του δεσμού, δεν την δικαιολογώ και πάλι, αλλά τη λυπήθηκε η ψυχή μου παρόλα αυτά. Εγώ τότε ήμουν ελεύθερη. Αν ήμουν παντρεμμένη και κυρίως με παιδιά, δεν θα είχε αντίχτυπο όλο αυτό στην οικογενειακή μου γαλήνη? Και συγνώμη, γιατί να μην σκεφτώ ότι θέλω να διαφυλάξω την ηρεμία τη δική μου και την ηρεμία του οίκου μου? Και να σου πω και το άλλο, η Νάνσυ είπε ότι η κοπέλα αυτή, στα δικά της τα προβλήματα,δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα. Για αυτό και εγώ προβληματίστηκα, πόσο σόι είναι αυτή η φίλη, γενικότερα και τι της προσφέρει.....σε μια φιλία, πρέπει και οι δύο να συμπαραστέκονται και να βοηθούν.

Και για την ιστορία, το ζευγάρι που σας είπα πιο πάνω (σπασμένα γυαλικά-σχισμένα ρούχα), χώρισε. Το διαζύγιο συναινετικό, παιδιά δεν υπήρχαν, ούτε κοινά περιουσιακά στοιχεία. Η κοπέλα μετά από μερικά χρόνια γνώρισε τον άντρα το σωστό, ξαναπαντρεύτηκε, ευτυχεί στο γάμο της και έχει και παιδί. Ο άντρας δεν έχει ξαναπαντρευτεί, ούτε έχει τώρα σοβαρή σχέση, αλλά αισθάνεται καλά που χώρισε και (παράλογο????καθόλου) χαίρεται που η πρώην ευτυχεί με κάποιον άλλον. Είμαι φίλη και με τους δύο.

 

εεε,συγγνωμη τωρα,αλλα μετα το παρον μηνυμα,περιμενεις να μην πεσω στα γονατα να σε προσκυνησω;;;μιλαμε οτι ο,τι εχω διαβασει απο σενα σημερα στο παρον θεμα,με εκφραζει πιο απολυτα κ απ το απολυτο!!!!

δηλαδη ειλικρινα,με τρομαζεις-εκφραζεις αψογα αυτα που γυρνανε στο εν τρικυμία κρανιο μου(μη με παρεξηγειτε,απ το πολυ διαβασμα για το μεταπτυχιακο το χω παθει)

Link to comment
Share on other sites

latiatoula, καταλαβαινω αυτα που λες και σε καποια συμφωνω . Ξερεις τι γινετε ; η καθεμια απανταει συμφωνα με τα δικα της βιωματα ( φυσιολογικο ) Δεν γνωριζω ποσο φιλες ειναι ή ποσο στηριζει η μια την αλλη η νασνυ με την φιλη της εγω απαντησα σε σχεση με αυτα που νιωθω εγω για τις φιλες μου και το τονιζω ειναι μονο 2 .

 

Οσο τα διαβαζα αυτα που εγραφες μου ηρθε μια ιστορια στο μυαλο ξεχασμενη ....Πριν χρονια ουσα παντρεμενη αρχισα να κανω παρεα με μια κοπελα ( μαμα συμμαθητριας της κορης μου και γειτονισα ) . Η αληθεια ειναι οτι παντα μου καθοταν καπως ηταν λιγο πως να το πω ...τεσπα διαφεραμε στα παντα απο την μουσικη που ακουγαμε μεχρι το βρακι που φοραγαμε .Να φανταστητε απο τις πρωτες μερες που ερχοταν σπιτι για καφε μου ειχε πει πως κλεβεις εσυ λεφτα απο τον αντρα σου ;!!!!! κοκαλο εγω ..και το θεωρουσε και φυσιολογικο να κλεβει τον αντρα της ( δουλευε και η ιδια με πολυ καλο μισθο ). Να μην μακρυγορω η κοπελα αυτη του τα φοραγε ασυστολα για χρονια μια με τον ενα μια με τον αλλον δεν ειχε κανενα παραπονο αποτον αντρα της απλα γουσταρε λεει να π..... ( συγνωμη κιολας ) με αλλους . Εεεε ναι εκει ειχα αισθανθει απαισια γιατι πραγματικα ο συζυγος ηταν ενα εξαιρετικο παιδι που την κοιτουσε στα ματια και γινοταν χαλι να τον πατησει. Ντρεπομουν που μου τα ειχε πει δεν ηθελα της ειχα πει πολλες φορες οτι δεν συμφωνω πολλες φορες μου ζηταγε να την καλυψω δεν το εκανα ποτε .Την απομακρυνα σιγα σιγα με καταληξη να πει τα χιλια μυρια για μενα ( απορω δεν φοβοταν μην πω στον αντρα της οσα ηξερα; ) Οταν χωριζα με τον πρωην συζυγο μου θυμαμαι μου ειχε πει καλα μ@λ@κ@ς εισαι και χωριζεις ; βρες κανεναν ( μιλαμε κοριτσια η κοπελα ηταν παρανοικη ) Της ειχα απαντησει τοτε κοιτα να δεις κοριτσακι μου εγω π..... δεν κανω θελω να κοιταω το παιδι μου στα ματια και τον πατερα της το ιδιο. Δεν μου ξαναμιλησε και ειπε διαφορα οτι χωριζω επειδη εχω γκομενο και τετοια.

 

παει το θεμα της νανσυς το εχουμε κανει σουρωτηρι !! sorry για το εκτος θεματος παλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποια...; τα ηδη μπερδεμενα;;;:roll::roll:

μια χαρα εισαι παιδι μου....να,εγω εδω-κανω συσχετισμους,οπως πολυ σωστα παρατηρει η mousmoulitsa ,της απιστιας με το φονο....:roll:

(που εδω που τα λεμε,η απιστια ευκολα καταληγει σε φονο,αν θες να το παμε ακοοοοοοοομα πιο μακρυα:mrgreen:-τωρα ποιος θα πρωτοκαθαρισει ποιον δεν ξερω....ο ρουντολφ,τη γυναικα του; η γυναικα κ ο εραστης το ρουντολφ;ο εραστης την ερωμενη; ο εραστης το ρουντολφ;-οοοοολα τα σεναρια παιζουν:lol::lol::lol::lol:)

 

:lol::lol: Σταματα θα αρχισω να σε συμπαθω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Σταματα θα αρχισω να σε συμπαθω :lol::lol:

 

τι ;;;;;; τωωωρα θα αρχισεις να με συμπαθεις;;;

δηλαδη ακομα δεν με λατρευεις;;;:mrgreen:

 

συγγνωμη,ημουν οφ τοπικ-πρωτη φορα που ξανα-γινεται:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Οχι καλε ...μια μικρη παρενθεση εγινε ...συσχετισμος απιστιας και φονου :rolleyes:

 

αχ αχ αχ επικύνδινα μονομάτια μου φαίνονται εμένα αυτά.... προς θεού μην δίνουμε ιδέες :mrgreen:

 

ποια...; τα ηδη μπερδεμενα;;;:roll::roll:

μια χαρα εισαι παιδι μου....να,εγω εδω-κανω συσχετισμους,οπως πολυ σωστα παρατηρει η mousmoulitsa ,της απιστιας με το φονο....:roll:

(που εδω που τα λεμε,η απιστια ευκολα καταληγει σε φονο,αν θες να το παμε ακοοοοοοοομα πιο μακρυα:mrgreen:-τωρα ποιος θα πρωτοκαθαρισει ποιον δεν ξερω....ο ρουντολφ,τη γυναικα του; η γυναικα κ ο εραστης το ρουντολφ;ο εραστης την ερωμενη; ο εραστης το ρουντολφ;-οοοοολα τα σεναρια παιζουν:lol::lol::lol::lol:)

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

αστεία αστεία επειδή ποτέ δεν ξέρεις πώς αντιδρά ο άλλος εν βρασμώ ψυχής... μήπως σιγά σιγά να εξαφάνιζε τα αιχμηρά αντικείμενα από το σπίτι???? :mrgreen:

 

Λοιπόν σοβαρά τώρα... είμαι της άποψης οτι είναι καλύτερο να μην μάθει ο σύζυγος τίποτα.. κρίνω από τον εαυτό μου. Δεν θα θελα να ξέρω αν είμαι ρούντολφ ή όχι :roll:

 

:lol::lol: Σταματα θα αρχισω να σε συμπαθω :lol::lol:

 

Ποιά ήταν αυτή ρε κορίτσια που έλεγε "Σας αγαπάω όλους"???? (μαρτυράω ηλικίες τώρα με αυτό? :lol:)

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη στην τελικη σε μενα παει η "συγγνωμη" σου θα σου πω το εξης...

εσυ μπορει να κατηγορεις καποιες οτι δεν διαβαζουν ολα τα γραπτα σου,αλλα να σου δηλωσω οτι εγω προσωπικα εχω διαβασει οοολα τα γραπτα σου κ εχω φυσικα διαμορφωσει την αποψη μου-την οποια,ευτυχως για σενα, κραταω για τον εαυτο μου.:rolleyes:

περα ομως απ τα λογια σου που, ξανατονιζω ,πολυ προσεκτικα εχω διαβασει, αναγνωριζω κ 1-2-3 πραγματα που πολυ (ή μηπως λιγο τελικα)καλα φροντιζεις να υποννοεις, κ καθολου δεν τιμουν τη συγγνωμη σου.

 

ξερεις,το οτι εσυ διαβασες κατι εκ των υστερων ,δε σημαινει οτι αυτο προστεθηκε μετεπειτα,για να δημιουργησω εντυπωσεις

αλλωστε αυτο ειναι αυταποδεικτο-στο ποστ σου που κανεις quote στα λεγομενα μου και με κραζεις ως φιλη(στην περιπτωση του αλκοολισμου της φιλης εννοω),η συγκεκριμενη μου προταση,που τεχνιεντως προσπαθεις να την παρουσιασεις για "φυτευτη" υπαρχει εντος παρενθεσεως:lol::lol:

αρα μαλλον πως εσυ δε διαβαζεις τι γραφουμε!:lol:

κ ζητας συγγνωμη πετωντας αιχμες για να δημιουργησεις εσυ μαλλον εντυπωσεις.

 

Ο τροπος δε , που ζητας το συγγνωμη μου ειναι εξαιρετικα απεχθης:roll:...

 

αυτον τον καιρο μαθαινω στην 3χρονη κορη μου,οτι καλυτερα να μη χρειαστει να κανουμε κατι για το οποιο να χρειαζεται μετα να ζητησουμε συγνωμη, αλλα ααααν τελικα μπερδευτουμε κ κανουμε καποιο λαθος κ χρειαστει,τοτε η συγνωμη μας ,να ναι ειλικρινης κ απ την καρδια μας. κ φυσικα,επανορθωνουμε ανα περιπτωση.

για σκεψου την κ συ αυτην την προταση-κακο δεν κανει.:-D

 

ωστοσο, δεν πειραζει, συνεχισε να με διασκεδαζεις με οποιον τροπο μπορεις...:mrgreen::mrgreen:

 

Η συγνώμη μου ήταν ειλικρινέστατη.Απο την καρδιά μου δεν ήταν γιατί δεν σε ήξερα και απο χθες αλλά ειρωνική όπως υπονοείς δεν ήταν εκτός αν είσαι μέντιουμ που ξέρει να ερμηνεύει τον γραπτό λόγο χωρίς να βλέπει τον άλλον.Όσο για τις εντυπωσεις που λες οτι προσπάθησα να δημιουργήσω λυπάμαι αλλά φέρομαι όπως μου φέρονται.Εσύ μπορείς να διαστρεβλώνεις όσα γράφω να κοροιδεύεις και να ειρωνεύεσαι αλλά εγώ δεν μπορώ να πω αυτό που νόμιζα ότι δεν είδα στο ποστ σου (και το οποίο θεώρησα πως επήλθε απο ένα απλό edit για να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου υποθέτοντας πως έγινε τη στιγμή που εγώ έγραφα στο ποστ και όχι πως ήταν επίτηδες "φυτευτό" όπως λες αλλά άμα σκέφτεσαι πονηρά κρίνεις εξ ιδίων) δύο μέτρα και δύο σταθμά. Παρά τον τρόπο που μου μίλησες εξαρχής εγώ είχα το θάρρος να ζητήσω συγνώμη αλλά και για αυτό ακόμη φταιω αφού έκανα το λάθος να μην στείλω καλάθι με κρασιά για να σε πείσω οτι επι του συγκεκριμένου θέματος την εννοώ. Δεν έχω να σκεφτώ καμία πρόταση ειδικά από άτομα αλάνθαστα διότι εγώ θεωρώ οτι είμαι άνθρωπος και ο άλλος θεωρει οτι είναι Θεος άρα δεν μπορούμε να συζητήσουμε επι ίσοις όροις.Εσύ μπορεί να διασκεδάζεις με όλο αυτό που παριστάνετε και μπράβο σου.Εμένα επίτρεψέ μου η δυστυχία σας να μου προκαλεί θλίψη.Μόνο ένας δυστυχισμένος βγάζει τέτοια κακία για ανθρώπους που δεν ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με στεναχωρεί σ' αυτό το θέμα είναι πως ελάχιστα συζητάμε (εκτός εξαιρέσεων) για το σημαντικότερο σημείο της ιστορίας :

 

Για τα παιδιά και το πως τα επηρεάζει αυτό το συναισθηματικό (κι όχι μόνο) σούρτα φέρτα.

 

Το μείζον θέμα είναι αν έχει ικανή στύση ο κύριος ή πως βιώνουν τα παιδιά την όλη κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με στεναχωρεί σ' αυτό το θέμα είναι πως ελάχιστα συζητάμε (εκτός εξαιρέσεων) για το σημαντικότερο σημείο της ιστορίας :

 

Για τα παιδιά και το πως τα επηρεάζει αυτό το συναισθηματικό (κι όχι μόνο) σούρτα φέρτα.

 

Το μείζον θέμα είναι αν έχει ικανή στύση ο κύριος ή πως βιώνουν τα παιδιά την όλη κατάσταση?

 

Συμφωνώ απόλυτα , και ζητώ συγνώμη που παρασύρθηκα σε λογομαχίες ή αστειάκια. Το θέμα ειναι τα παιδιά δεν ξέρω τις ηλικίες τους αλλά πρέπει οι χειρισμοί να είναι πολύ λεπτοι. Και αν στο τελος αποφασίσει να χωρίσει και να ζήσει με αυτόν τον ανθρωπο ας το κανει με την βοηθεια κάποιου ειδικου ( κοστίζουν βεβαια ) Θεωρω οτι η φιλη της φιλης μας δεν ειναι τόσο ανωριμη να φυγει σημερα απο το σπιτι και αυριο να ζει μαζι του ( αυτο το ξεκαθάρισε και η νανσυ ). Απο την αλλη το να μεγαλώνουν σε ενα σπιτι που υπάρχει πάγωμα μεταξύ των γονιών και αυτό καλό για τα παιδιά δεν είναι .

Link to comment
Share on other sites

Η συγνώμη μου ήταν ειλικρινέστατη.Απο την καρδιά μου δεν ήταν γιατί δεν σε ήξερα και απο χθες αλλά ειρωνική όπως υπονοείς δεν ήταν εκτός αν είσαι μέντιουμ που ξέρει να ερμηνεύει τον γραπτό λόγο χωρίς να βλέπει τον άλλον.Όσο για τις εντυπωσεις που λες οτι προσπάθησα να δημιουργήσω λυπάμαι αλλά φέρομαι όπως μου φέρονται.Εσύ μπορείς να διαστρεβλώνεις όσα γράφω να κοροιδεύεις και να ειρωνεύεσαι αλλά εγώ δεν μπορώ να πω αυτό που νόμιζα ότι δεν είδα στο ποστ σου (και το οποίο θεώρησα πως επήλθε απο ένα απλό edit για να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου υποθέτοντας πως έγινε τη στιγμή που εγώ έγραφα στο ποστ και όχι πως ήταν επίτηδες "φυτευτό" όπως λες αλλά άμα σκέφτεσαι πονηρά κρίνεις εξ ιδίων) δύο μέτρα και δύο σταθμά. Παρά τον τρόπο που μου μίλησες εξαρχής εγώ είχα το θάρρος να ζητήσω συγνώμη αλλά και για αυτό ακόμη φταιω αφού έκανα το λάθος να μην στείλω καλάθι με κρασιά για να σε πείσω οτι επι του συγκεκριμένου θέματος την εννοώ. Δεν έχω να σκεφτώ καμία πρόταση ειδικά από άτομα αλάνθαστα διότι εγώ θεωρώ οτι είμαι άνθρωπος και ο άλλος θεωρει οτι είναι Θεος άρα δεν μπορούμε να συζητήσουμε επι ίσοις όροις.Εσύ μπορεί να διασκεδάζεις με όλο αυτό που παριστάνετε και μπράβο σου.Εμένα επίτρεψέ μου η δυστυχία σας να μου προκαλεί θλίψη.Μόνο ένας δυστυχισμένος βγάζει τέτοια κακία για ανθρώπους που δεν ξέρει.

 

 

εσυ αυτο θα το ξερεις σιγουρα καλυτερα:lol::lol:

 

kopela μου,.εχεις πολυ πλακα...!

σε θερμοπαρακαλω μονο να μην αποχωρησεις απ το θεμα,οπως απειλησες μερικες σελιδες πριν.

οσο για το καλαθι με τα κρασια-ΕΙΠΑΜΕ ΚΟΠΕΛΙΑΑΑΑΑ-δεν πινουμε!αλανθαστοι:lol::lol::lol:

 

 

.ζωπυρον, ενα ενα ,καλο μου παιδι....πως να παμε στα παιδια?εδω καλα καλα προσπαθουμε να ξεκολλησουμε την κυρια απ το 45αρη πρωτα....κ να ξεχωρισουμε τους ηθικους απ τους ανηθικους κ τη γερολαια απ τη νεολαια:rolleyes:

 

 

για να αφησουμε ομως τις φαιδροτητες ,νομιζω οτι δεν πολυαναφερομαστε στο θεμα παιδιων ισως γιατι καποια πραγματα ειναι αυτονοητα-βεβαια καποια αλλα που θα επρεπε,δεν ειναι,κ παλευουμε να τα δειξουμε....ισως αυτο μας εχει απορροφησει τοσο η κουβεντα...

εχει κανεις αμφιβολια οτι τα παιδια ασχετως 45χρονου ,θα βιωνουν ουτως ή αλλως μια ασχημη κατασταση στο σπιτι με εναν πατερα που ειναι ψιλο-απων (στο επιπεδο που του αναλογει) κ μια μητερα που ειναι ...κουκουρουκου μανταλακια???:roll:

Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλες τις απαντήσεις, από τα λίγα όμως κατάλαβα ότι η φίλη της νάνσυ απάτησε τον άντρα της γιατί δεν είναι ικανοποιημένη από την σχέση μαζί του. Οταν λοιπόν φτάνεις σε σημείο να απιστήσεις με κάποιον που γνώρισες στο διαδίκτυο σημαίνει ότι η σχέση σου αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα. Το ότι είναι παντρεμένη η φίλη σου και έχει δύο παιδιά, δε σημαίνει ότι πρέπει να ζήσει δυστυχισμένη με έναν άντρα που δεν της προσφέρει συναισθηματική κάλυψη, γιατί για μένα αυτό είναι πιο σημαντικό από όλα τα υλικά αγαθά. Δε συμφωνώ όμως ότι είναι ηθικό να έχει εξωσυζυγική σχέση και να μένει με τον άντρα της. Αναρωτιέμαι αυτός δεν έχει καταλάβει τίποτα και κοιμάται τον ύπνο του δικαίου;;; Για μένα μια τέτοια συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και εγωιστική. Ούτε είναι σωστό να φύγει με τα παιδιά και να μετακομίσει στο σπίτι του άλλου. Κάτι τέτοιο θα δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα στα παιδιά της. Αν δεν είναι ευχαριστημένη με τον άντρα της, πρέπει να το ξεκαθαρίσει και να το συζητήσουν. Στη συνέχεια να βρει σπίτι μόνη της και να μείνει με τα παιδιά. Ούτε θα ασχοληθώ αν αυτός είναι ανίκανος ή όχι. Από όσα διάβασα, αναρωτήθηκα αν πραγματικά αυτός είναι ανύπαντρος. Η φίλη σου νάνσυ το έχει εξακριβώσει, μήπως και αυτός είναι παντρεμένος και της λέει ψέμματα; Πολλά συμβαίνουν και εδικά αν τον άλλον δεν τον γνωρίζεις.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

εσυ αυτο θα το ξερεις σιγουρα καλυτερα:lol::lol:

 

kopela μου,.εχεις πολυ πλακα...!

σε θερμοπαρακαλω μονο να μην αποχωρησεις απ το θεμα,οπως απειλησες μερικες σελιδες πριν.

οσο για το καλαθι με τα κρασια-ΕΙΠΑΜΕ ΚΟΠΕΛΙΑΑΑΑΑ-δεν πινουμε!αλανθαστοι:lol::lol::lol:

 

 

.ζωπυρον, ενα ενα ,καλο μου παιδι....πως να παμε στα παιδια?εδω καλα καλα προσπαθουμε να ξεκολλησουμε την κυρια απ το 45αρη πρωτα....κ να ξεχωρισουμε τους ηθικους απ τους ανηθικους κ τη γερολαια απ τη νεολαια:rolleyes:

 

 

για να αφησουμε ομως τις φαιδροτητες ,νομιζω οτι δεν πολυαναφερομαστε στο θεμα παιδιων ισως γιατι καποια πραγματα ειναι αυτονοητα-βεβαια καποια αλλα που θα επρεπε,δεν ειναι,κ παλευουμε να τα δειξουμε....ισως αυτο μας εχει απορροφησει τοσο η κουβεντα...

εχει κανεις αμφιβολια οτι τα παιδια ασχετως 45χρονου ,θα βιωνουν ουτως ή αλλως μια ασχημη κατασταση στο σπιτι με εναν πατερα που ειναι ψιλο-απων (στο επιπεδο που του αναλογει) κ μια μητερα που ειναι ...κουκουρουκου μανταλακια???:roll:

 

Απείλησα εγώ;;;;; :confused::confused::confused: Εγώ έγραψα οτι αποχωρώ γιατί δεν μπορώ να κουβεντιάσω με ανθρώπους που διαστρεβλώνουν τα γραπτά των άλλων.Όχι ότι θα με βρίζει και θα με κατηγορεί το κάθε μπάζο εκμεταλλευόμενο την απουσία μου απο την κουβέντα και εγώ δεν θα μιλάω για να τηρήσω τον λόγο μου.Ευγενική ευγενική αλλά υπάρχουν και όρια.Δεν με ήξερες κι απο χθες.Τελείωνε.......

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι τα παιδιά δεν ξέρω τις ηλικίες τους αλλά πρέπει οι χειρισμοί να είναι πολύ λεπτοι. Και αν στο τελος αποφασίσει να χωρίσει και να ζήσει με αυτόν τον ανθρωπο ας το κανει με την βοηθεια κάποιου ειδικου ( κοστίζουν βεβαια ) Θεωρω οτι η φιλη της φιλης μας δεν ειναι τόσο ανωριμη να φυγει σημερα απο το σπιτι και αυριο να ζει μαζι του ( αυτο το ξεκαθάρισε και η νανσυ ). Απο την αλλη το να μεγαλώνουν σε ενα σπιτι που υπάρχει πάγωμα μεταξύ των γονιών και αυτό καλό για τα παιδιά δεν είναι .

Συμφωνώ. Βιώνουν την αποστασιοποίηση της μητέρας (με διάφορους τρόπους) και το συναισθηματικό κενό (τουλάχιστον) του ζευγαριού.

Δύσκολες καταστάσεις που απαιτούν πολύ προσεχτικούς χειρισμούς.

 

.ζωπυρον, ενα ενα ,καλο μου παιδι....πως να παμε στα παιδια?εδω καλα καλα προσπαθουμε να ξεκολλησουμε την κυρια απ το 45αρη πρωτα....κ να ξεχωρισουμε τους ηθικους απ τους ανηθικους κ τη γερολαια απ τη νεολαια:rolleyes:

Βρε συ Ελενούφι, ειλικρινά σου λέω, οι ενήλικες έχουν και το μαχαίρι και το καρπούζι, ας κάνουν ότι τους φωτίσει ο Θεός... Τα παιδιά όμως...?

 

Αναρωτιέμαι αυτός δεν έχει καταλάβει τίποτα και κοιμάται τον ύπνο του δικαίου;;;

Σωστή παρατήρηση. Όταν ο σύντροφός σου έχει σχέση είναι λίγο δύσκολο να μην έχεις καταλάβει τίποτα... Αλλά δεν θέλω να παρασυρθώ στα της απιστίας - έχω αρθρογραφήσει σε παλαιότερα θέματα.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απείλησα εγώ;;;;; :confused::confused::confused: Εγώ έγραψα οτι αποχωρώ γιατί δεν μπορώ να κουβεντιάσω με ανθρώπους που διαστρεβλώνουν τα γραπτά των άλλων.Όχι ότι θα με βρίζει και θα με κατηγορεί το κάθε μπάζο εκμεταλλευόμενο την απουσία μου απο την κουβέντα και εγώ δεν θα μιλάω για να τηρήσω τον λόγο μου.Ευγενική ευγενική αλλά υπάρχουν και όρια.Δεν με ήξερες κι απο χθες.Τελείωνε.......

 

εεε,ναι ....διαβαζεις τα γραπτα των αλλων???:lol::lol:

απειλησες οτι θα φυγεις...αυτο ειπα!!!

κ σε θερμοπαρακαλω μη φυγεις γιατι σε παω πολυ...αληθεια σε παω-εισαι θεα!

 

τωρα για τα μπαζα που λες,σιγουρα θα ξερεις -παλι -καλυτερα,κρινοντας εξ ιδιων τα αλλοτρια....κικιτσα:lol::lol::lol::lol:

 

συνεχιστε παρακαλω οι υπολοιπες τη σοβαρη συζητηση,εγω εδω πολεμαω με μια μυγα που μυγιαζεται...:lol::lol::lol:

 

εντιτ κ ξεχασα να αναφερω οτι ειναι κ η τελευταια φορα που απανταω σε "σοβαρα" ποστ τυπου kopelas...

οσο αστεια κ να ειναι....χαλαλι η καρτα για σενα,αλλα δεν προτιθεμαι να παρω αλλη-ευχαριστω κ ζητω συγγνωμη απ τις υπολοιπες συνομιλητριες για την αναστατωση.

Link to comment
Share on other sites

μαρια αλιφερη ηταν

 

ααα γεια σου!!! :D

 

Εμένα αυτό που με στεναχωρεί σ' αυτό το θέμα είναι πως ελάχιστα συζητάμε (εκτός εξαιρέσεων) για το σημαντικότερο σημείο της ιστορίας :

 

Για τα παιδιά και το πως τα επηρεάζει αυτό το συναισθηματικό (κι όχι μόνο) σούρτα φέρτα.

 

Το μείζον θέμα είναι αν έχει ικανή στύση ο κύριος ή πως βιώνουν τα παιδιά την όλη κατάσταση?

 

έχεις δίκιο να επισημαίνεις το θέμα των παιδιών. Απλώς (τουλάχιστον εγώ) ελπίζω οτι δεν θα χρειαστεί να φτάσουμε σε σημείο ώστε να συζητάμε τί θα γίνει με τα παιδιά... μέσα μου πιστεύω οτι η κοπέλα θα μείνει να παλέψει για τον γάμο της.

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δε διάβασα όλες τις απαντήσεις, από τα λίγα όμως κατάλαβα ότι η φίλη της νάνσυ απάτησε τον άντρα της γιατί δεν είναι ικανοποιημένη από την σχέση μαζί του. Οταν λοιπόν φτάνεις σε σημείο να απιστήσεις με κάποιον που γνώρισες στο διαδίκτυο σημαίνει ότι η σχέση σου αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα. Το ότι είναι παντρεμένη η φίλη σου και έχει δύο παιδιά, δε σημαίνει ότι πρέπει να ζήσει δυστυχισμένη με έναν άντρα που δεν της προσφέρει συναισθηματική κάλυψη, γιατί για μένα αυτό είναι πιο σημαντικό από όλα τα υλικά αγαθά. Δε συμφωνώ όμως ότι είναι ηθικό να έχει εξωσυζυγική σχέση και να μένει με τον άντρα της. Αναρωτιέμαι αυτός δεν έχει καταλάβει τίποτα και κοιμάται τον ύπνο του δικαίου;;; Για μένα μια τέτοια συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και εγωιστική. Ούτε είναι σωστό να φύγει με τα παιδιά και να μετακομίσει στο σπίτι του άλλου. Κάτι τέτοιο θα δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα στα παιδιά της. Αν δεν είναι ευχαριστημένη με τον άντρα της, πρέπει να το ξεκαθαρίσει και να το συζητήσουν. Στη συνέχεια να βρει σπίτι μόνη της και να μείνει με τα παιδιά. Ούτε θα ασχοληθώ αν αυτός είναι ανίκανος ή όχι. Από όσα διάβασα, αναρωτήθηκα αν πραγματικά αυτός είναι ανύπαντρος. Η φίλη σου νάνσυ το έχει εξακριβώσει, μήπως και αυτός είναι παντρεμένος και της λέει ψέμματα; Πολλά συμβαίνουν και εδικά αν τον άλλον δεν τον γνωρίζεις.

 

κατηγορείται από την σύζυγο για πλήρη αδιαφορία... να ναι μια απόδειξη ο ύπνος του?

 

πάντως συμφωνώ και το έχω πει κι εγώ παραπάνω. όταν είναι η ίδια δυστυχισμένη μέσα στον γάμο της μονο δυστυχία και στους γύρω της μπορεί να φέρει και πιο άμεσα στα παιδιά που οι κεραίες τους την πιάνουν την κατάσταση μην ξεγελιόμαστε.

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...