Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας ετσι ωστε να μπορω κ γω να δωσω καποιες εναλλακτικες κ ισως διαφορετικες αποψεις επι του θεματος...

εχω μια πολυ καλη μου φιλη η οποια προσφατα μου αποκαλυψε οτι εχει καποια γνωριμια εκτος γαμου,τον γνωρισε μεσω ενος σαιτ,τυχαια,στην αρχη μιλαγανε φιλικα,μετα ειδαν οτι εχουν πολυ καλη χημεια κ επικοινωνια κ το συνεχισαν μεσω μσν κ καμερας με αποτελεσμα το τελευταιο 7μηνο να μιλανε καθημερινα...εχουν βγει μαζι περιπου 10φορες,κ εχουν βρεθει ερωτικα 3φορες,στις οποιες η φιλη μου,δε ξετρελαθηκε κιολας,παρολο την πολυ καλη τους σχεση κ επικοινωνια κ εκτιμηση κ ολα αυτα...η φιλη μου,ειναι 28χρ,παντρεμενη με δυο μικρα παιδια,χωρις εμπειριες στη ζωη της,αυτος 45χρ,ανυπαντρος...οταν τη ρωτησα γιατι το εκανε κ τι την τραβηξε σε αυτον μου ειπε οτι δεν ειναι ευχαριστημενη απο τον αντρα της,ναι μεν ζουνε καλα,χωρις ιδιαιτερα προβληματα κ καβγαδες,αλλα νιωθει οτι εκανε λαθος επιλογη,καλος χρυσος ο αντρας της,αλλα δεν τη καλυπτει κυριως συναισθηματικα,απο οτι καταλαβα...παντρευτηκε κ αυτη μικρη,δεν ειχε αναλογες εμπειριες για να συγκρινει,να καταλαβει τι ζηταει κ αυτη απο εναν συντροφο ζωης....πιεσμενη τωρα με τα παιδια της,αυτος δεν τη βοηθουσε σχεδον καθολου,βρηκε διεξοδο σε καποιον που την καταλαβαινε,την ανεβαζε σαν γυναικα,της μιλουσε ομορφα,γλυκα,κατι που δε συνεβαινε με τον αντρα της..το θεμα ομως με αυτον,το φιλο της,σοβαρεψε...σκεφτοταν να διαλυσει το γαμο της,για να παει με τον αλλον,ο οποιος την ηθελε κ εκεινη κ τα παιδια της κ την εξασφαλιζε,οσο μπορουσε δλδ...μου ειπε πολλες λεπτομερειες που με επεισαν,σχεδον,οτι αυτος οντως την αγαπαει,κ τη θελει...ως δικηγορος του διαβολου ομως θα πω οτι κ αυτος τη βλεπει,οπως κ ο ιδιος εχει πει,σαν τη τελευταια του ευκαιρια για το ονειρο,για την ευτυχια...εχει ερωτευτει,οπως λεει,αλλη μια φορα,στα 27του,αλλα δεν εκατσε,κ απο τοτε ειχε απλες σχεσεις,τπτ δεν τον γεμιζε,δεν ανταποκρινοταν στα δικα του θελω...κ ειναι προθυμος,αφου τωρα ξαναερωτευτηκε,κ βρηκε καποια που ταιριαζουν τοσο,να επωμιστει κ ολες τις ευθυνες που συνεπαγονται τα δυο παιδια της.σαν ανθρωπος,φαινεται πολυ ευαισθητος,υπερβολικα θα ελεγα εγω,με πολλη αγαπη κ διαθεση κυριως να τη μοιρασει στη φιλη μου κ στα παιδια της

οταν εκανε μια κρουση στον αντρα της μετα απο καβγαδες κ πηρε τα παιδια κ πηγε στη μανα της,ο αντρας της ταρακουνηθηκε,εκλαψε,παρακαλεσε να μη φυγειτης ειπε οτι ττην αγαπαει,οτι δε μπορει χωρις αυτην κ τα παιδια τους κ ειπε οτι θα αλλαξει..εκεινη τον λυπηθηκε,δεν τον ειχε ξαναδει ποτε ετσι,κ δεν εφυγε,παρολο που ο αλλος τη πιεζε να ξεκαθαρισει...απο τη μια ειχε κ αυτος τα δικια του,της ειπε,αποφασισε τι θες να κανεις κ καντο,αλλιως ταλαιπωρουμαστε ολοι...η φιλη μου,μαλλον κολωσε,μου ειπε οτι σκεφτοταν τα παιδια της,αν θα παει καλα με αυτον,αν οχι,πως θα τα μεγαλωσει,δε δουλευει,οτι θα παρει τα παιδια απο τον πατερα κ τετοια....κ ερχομαι τωρα εγω να πω τι....?απο τη μια την καταλαβαινω,οταν σου λειπει κατι,κ καποιος στο δινει απλοχερα,το παιρνεις,ξερεις οτι ειναι λαθος,αλλα....απο την αλλη ειναι πραγματικος ερωτας κ αγαπη ,τουλαχιστον απο τη μερια της φιλης μου?τον αλλον δεν τον ξερω οποτε δε μπορω να ειμαι σιγουρη...κ απο την αλλη,εγω αυτο που καταλαβα,ειναι οτι δεν την ελκυει κ τοσο ερωτικα,εμφανισιακα,πιο πολυ βαση εχει δωσει σε αυτο που της ελειπε,στην επικοινωνια κ στη στοργη,στη τρυφεροτητα...το καταλαβαινω κ αυτο,αλλα αρκει για να κανει ενα τοσο μεγαλο βημα?αυτος ακομα κ τωρα,που η φιλη μου μενει σπιτι της,περιμενει μια ελπιδα,ενα φως...ααα,ξεχασα να πω κατι που με προβληματισε,οταν χωρισαν με το φιλο,αυτος για καποιες μερες επαιρνε ηρεμιστηκα,το ιδιο κ αλλη μια φορα...κ τη δευτερη φορα που <βρεθηκαν>ειχε παρει χαπι..κ της το ειπε,λεγοντας της οτι φοβοταν μηπως απο τη μεγαλη χαρα του δε μπορουσε...κ τη τριτη φορα δεν μπορουσε να λειτουργησει,παρολο που το ξεκινησαν κ του αρεσει πολυ η φιλη μου,γιατι πριν αρχισουν ειχαν μια δυσαρεστη συζητηση....δε ξερω ρε κοριτσια,αλλα ποιος αντρας επηρεαζεται τοσο απο τα συναισθηματα του?σορυ για το μεγαλο ποστ,αλλα ηθελα να σας βαλω στο κλιμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πω!πω !μπλεξιμο!ξερω παρομοιες περιπτωσεις που ειναι ενας ενθουσιασμος και κοντευουν ν αχαλασουν τασπιτια τους!αν κανει υπομονη θα ξαναρθει στα κανονικα τςη με τον αντρα της! και θα της περασει ο ερωτας !!

Link to comment
Share on other sites

η "φίλη" σου περνάει κρίση...... και ΔΕΝ μπορεί να την διαχειριστεί μόνη της ούτε και εσύ μπορείς να την βοηθήσεις......

από την στιγμή που τον απάτησε για χ , ψ λόγους θα το ξανακάνει αν δεν εξαλειφθούν οι λόγοι αυτοί συν του ότι κινδυνεύει να το μάθει και ο σύζυγος και να γίνουνε μύλος.......

όσο για τον ¨εραστή¨από την στιγμή που παίρνει χάπια στις πρώτες ...συνευρέσεις τους .....βράστα......

της λείπει η πατρική φιγούρα ; η ασφάλεια;;; η αυτοπεποίθηση;;; τα παιδιά πάντως ΔΕΝ θα είναι καλύτερα αν αυτός μόνο είναι ο λόγος που θέλει να χωρίσει...... μαλλον χειρότερα θα είναι......και κάτι άλλο

μην είναι και τόσο σίγουρη για τα λόγια και τις υποσχέσεις μέχρι να δει εμπράκτως και την συμπεριφορά του ....ο Μανώλης με τα λόγια.....

να πάει σε σύμβουλο γάμου και να κοιτάξει να σώσει το σπίτι της και να ανανεωθεί ΜΕΣΑ στο γάμο της ΜΕ τον άντρα της ....

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει (και ψάχνεται) βρίσκει (μπελάδες).....

Η φίλη σου έπεσε από τα γλυκόλογα............περαστικά της........αλλά τα παιδιά έχουν πατέρα.......αυτό να θυμάται.......

Δεν είναι ερωτευμένη, είναι απλά μπερδεμένη και σίγουρα δεν της φταίει κανένας.....μόνο ο (κακός) της εαυτός!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι δεν μπορει να ξερει αν ολα αυτα που της λεει ειναι αληθεια κ ας τα πιστευει,ισως γιατι θελει να τα πιστεψει...οσο για τη πατρικη φιγουρα,δε νομιζω,παντα ηταν κοντα με τους γονεις της,αλλα σε καποια φαση μου ειπε οτι την κανει να νιωθει ασφακεια κ σιγουρια...το οτι περναει μια κρσιη,της το ειπα κ γω,οπως ολες μας μετα απο καποια χρονια γαμου πιστευω,κ μαλιστα της εφερα ως παραδειγμα κ τον εαυτο μου,κανεις δεν ειναι ευχαριστημενος οσο θα ηθελε η οσο θα περιμενε οταν παντρευτηκε

αλλα ισως αν κανεις υπομονη καποια πραγματα να φτιαχνουν...το θεμα ειναι αν ειναι οντως ενθουσιασμος η η εικαιρια της να ζησει ευτυχισμενη,αυτη καπως ετσι το βλεπει...κ για να διευκρινησω κατι,τωρα δεν εχουν καποια σχεση,αυτος της ειπε οτι απο τη στιγμη που εμεινε σπιτι της,απο ηθικης πλευρας,δε μπορει να μπαινει αναμεσα τους..απο την αλλη εγω της ειπα να παρει αυτο το διαστημα ως δοκιμη,να δει κ αυτη τι νιωθει ακριβως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να της πεις πως οταν ο αλλος εχει φτασει 45 χρονων...εχει ξεμεινει μπακουρος και δεχεται με τοση ευκολια να διαλυθει μια οικογενεια εξαιτιας του...δε μπορει...καποιο λακκο εχει η φαβα που η φιλεναδασου δε τον βλεπει τωρα απο τον ενθουσιασμο αλλα να εχει το νου της μη πεσει μεσα αποτομα και φαει τα μουτρα της.

 

Να κατσει στα αυγα της και να κοιταξει τι μπορει να κανει να σωσει το γαμο της...δε διαλυονται ετσι ευκολα οικογενειες για ενα γκομενο που γνωρισε μεσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο μπέρδεμα και πιο μεγάλο αδιέξοδο! Εγώ θα έλεγα να μη βιαστεί να χωρίσει γιατί αυτά τα μεγάλα λόγια τύπου: "θα σε εξασφαλίσω κι εσένα και τα παιδιά" είναι τρίχες! Μάλλον δεν ξέρει ο φίλος πώς είναι να ζεις με δυο παιδιά (και μάλιστα ξένα) σε ένα σπίτι! Επίσης, αφού η φίλη σου δεν ενθουσιάστηκε από τις συνευρέσεις τους, δεν μπορείς να ξέρεις πώς θα καταλήξει η όλη ιστορία. Και το χειρότερο από όλα είναι να φύγει για να ζήσει με έναν ξένο και να πάρει και τα παιδιά μαζί της, που δεν της χρωστάνε τίποτα. Αν δεν είναι καλά με τον άντρα της (είναι αφόρητο κι αυτό) ας ψάξει να βρει δουλειά για να μην εξαρτάται από κανέναν και να θυμάται πάντα ότι η ζωή της και των παιδιών της είναι δική της ευθύνη και δεν πρέπει να τη φορτώσει σε κανέναν "νέο" έρωτα, γιατί αν τελικά ξενερώσει κι εκεί, τι θα κάνει; Θα ξαναπάρει τα παιδιά και θα πάει αλλού; Αυτά είναι σοβαρά και επικίνδυνα πράγματα. Μόνο αν αποκτήσει την ανεξαρτησία της πιστεύω θα μπορεί να δει καθαρά τι θέλει! Καλή δύναμη της εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

..κ για να διευκρινησω κατι,τωρα δεν εχουν καποια σχεση,αυτος της ειπε οτι απο τη στιγμη που εμεινε σπιτι της,απο ηθικης πλευρας,δε μπορει να μπαινει αναμεσα τους..απο την αλλη εγω της ειπα να παρει αυτο το διαστημα ως δοκιμη,να δει κ αυτη τι νιωθει ακριβως

 

Μωρέ τι καλός άνθρωπος........φτου του (στην κυριολεξία όμως το φτύσιμο)....από την αρχή δεν ήξερε ότι έμπλεκε με παντρεμένη?

Μετά θυμήθηκε τις ηθικές αξίες του και αφού την μπιπ.......?

Μάλλον πέρασε στην επόμενη παντρεμένη που ψάχνεται στο νετ....

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι καλός άνθρωπος........φτου του (στην κυριολεξία όμως το φτύσιμο)....από την αρχή δεν ήξερε ότι έμπλεκε με παντρεμένη?

Μετά θυμήθηκε τις ηθικές αξίες του και αφού την μπιπ.......?

Μάλλον πέρασε στην επόμενη παντρεμένη που ψάχνεται στο νετ....

 

ψεκάστε ...σκουπίστε.... τελειώσατε.....

 

και η παντρεμένη ακόμα ψάχνεται τι την χτύπησε......

Link to comment
Share on other sites

κ ειναι προθυμος,αφου τωρα ξαναερωτευτηκε,κ βρηκε καποια που ταιριαζουν τοσο,να επωμιστει κ ολες τις ευθυνες που συνεπαγονται τα δυο παιδια της.σαν ανθρωπος,φαινεται πολυ ευαισθητος,υπερβολικα θα ελεγα εγω,με πολλη αγαπη κ διαθεση κυριως να τη μοιρασει στη φιλη μου κ στα παιδια της

ααα,ξεχασα να πω κατι που με προβληματισε,οταν χωρισαν με το φιλο,αυτος για καποιες μερες επαιρνε ηρεμιστηκα,το ιδιο κ αλλη μια φορα...κ τη δευτερη φορα που <βρεθηκαν>ειχε παρει χαπι..

Η φίλη σου έχει πολύ ανώριμη συμπεριφορά. Πώς εμπιστεύεται και προπαντός πώς εμπιστεύεται τα παιδιά της σε κάποιον που τον γνωρίζει 7 μήνες στο ίντερνετ; Τι ξέρει για τη συμπεριφορά του στην πραγματική ζωή για το παρελθόν του, για το περιβάλλον του. Για κούνα την λίγο μήπως ξυπνήσει.

Και τι γαλαντόμος να θέλει να μπει στη θέση του μπαμπά της οικογένειας... τον μπαμπά τον ρώτησε; Το θεωρώ τρομερή παλιανθρωπιά να πας να υποκαταστήσεις κάποιον μέσα σε μια οικογένεια. Θα της άρεσε της φίλης σου ο άντρας της να είχε γνωρίσει κάποια μέσω ίντερνετ, που θα είχε πολύ διάθεση να φροντίσει τα παιδιά της σαν μητέρα στο πλευρό του άντρα της; Κι αυτή πόσο ανώριμη είναι να μπλέκει και τα παιδιά της σε μια σχέση που μόλις ξεκίνησε.

Η συμβουλή μου θα ήταν να χωρίσει με τον φίλο χθες. Και καλά ξεμπερδέματα, γιατί δεν μου αρέσει καθόλου η συμπεριφορά του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς τα σημερινά ζευγάρια χωρίζουν για ψύλλου πήδημα και χωρίς να υπάρχουν μερικές φορές σημαντικά προβλήματα. Η συγκεκριμένη κοπέλα μάλλον περνάει τώρα εφηβεία και ψάχνεται, χωρίς να ξέρει πού και πώς και δεν σκέφτεται ότι έχει και 2 παιδιά που δεν της φταίνε σε τίποτα να μπλέκουν και αυτά σε ιστορίες που κανείς δεν ξέρει το τέλος τους. Ο 45άρης κύριος από την άλλη δεν έχει δώσει δείγματα ότι είναι άξιος εμπιστοσύνης και η συγκεκριμένη κοπέλα και πάλι βρίσκει κάποια κενά στην υποτιθέμενη σχέση τους. Τί να πω βρε κορίτσια, έχουμε χάσει το μπούσουλα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Ο εραστής της φίλης σου αγαπάει και εκεινη και τα παιδιά εντελώς θεωρητικά.Δεν ξέρουμε αν θα αισθάνεται το ίδιο ένας άνθρωπος που ενώ μέχρι τα 45 ζούσε για την πάρτη του ξαφνικά θα δει όλους αυτούς να εισβάλλουν στη ζωή του και με αυξημένες απαιτήσεις όσον αφορά το μεγάλωμα δύο μικρών παιδιών.Το οτι βρέθηκαν 10φορές και αυτός λέει ναι σε όλα δεν συνιστά συναισθηματική κάλυψη ειδικά όταν αυτή η υπόσχεση προέρχεται απο έναν άνθρωπο ψυχικά αδύναμο που για να διαχειριστεί το αναπόφευκτο καταπίνει χάπια. Η φίλη σου ζητάει ένα στήριγμα εκείνος ζητάει τον έρωτα που δεν έζησε και ο καθένας θέλει τον άλλον για εντελώς λάθος λόγους. Ειδικά λοιπόν σε αυτή τη φάση το συγκεκριμένο άτομο είναι οτι χειρότερο θα μπορούσε να βρεί.Προσωπικά θεωρώ οτι πρέπει να χωρίσει με τον άντρα της αφού είναι ξεκάθαρο πως δεν τον αγαπά αλλά και με τον φίλο της αφού είναι ξεκάθαρο πως έχει πρόβλημα και να πάει να ζήσει μόνη με τα παιδιά της ώστε να έχουν μια σταθερή βάση. Επιπλέον αναρωτιέμαι απο που προκύπτει η εμπιστοσύνη που του δείχνει, απο το μεγάλο χρονικό διάστημα που τον γνωρίζει ή απο τον δυναμισμό του; Προσωπικά πιστεύω πως αυτή τη στιγμή δεν προηγείται η συναισθηματική κάλυψη η δική της αλλά των παιδιών της τα οποία δεν χρωστάνε σε τίποτα να ζήσουν με έναν ξένο που έχει τα ηρεμιστικά για καραμέλες.Αν δηλαδή αύριο αυτός ζήσει απο κοντά τις απαιτήσεις των παιδιών τί θα κάνει άραγε ενδοφλέβιες;

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι καλός άνθρωπος........φτου του (στην κυριολεξία όμως το φτύσιμο)....από την αρχή δεν ήξερε ότι έμπλεκε με παντρεμένη?

Μετά θυμήθηκε τις ηθικές αξίες του και αφού την μπιπ.......?

Μάλλον πέρασε στην επόμενη παντρεμένη που ψάχνεται στο νετ....

 

Πολλά πράγματα δεν έχουν ηθική αξία ας μην το πάμε κατά εκεί.Γνωρίζω κάποιες περιπτώσεις παντρεμένων που φλέρταραν κακώς για μένα αλλά το έκαναν και κατέληξαν να ζήσουν αρμονικά με τον νέο τους σύντροφο. Η ευτυχία δεν είναι πάντα ηθική ούτε ο τρόπος της αναζητησης της ποινικά κολάσιμος αλλά δεν παύει να είναι δικαίωμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως αυτή τη στιγμή δεν προηγείται η συναισθηματική κάλυψη η δική της αλλά των παιδιών της τα οποία δεν χρωστάνε σε τίποτα να ζήσουν με έναν ξένο που έχει τα ηρεμιστικά για καραμέλες.Αν δηλαδή αύριο αυτός ζήσει απο κοντά τις απαιτήσεις των παιδιών τί θα κάνει άραγε ενδοφλέβιες;

δεν νομίζω ότι τα χάπια που παίρναι είναι μόνο ηρεμιστικά....μάλλον μπλέ χρώματος για...άλλα ...κόλπα ποα αδυνατεί αν και μόλις 45...... και φρέσκος στην σχέση.....

:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλά πράγματα δεν έχουν ηθική αξία ας μην το πάμε κατά εκεί.Γνωρίζω κάποιες περιπτώσεις παντρεμένων που φλέρταραν κακώς για μένα αλλά το έκαναν και κατέληξαν να ζήσουν αρμονικά με τον νέο τους σύντροφο οπότε η ευτυχία δεν είναι πάντα ηθική ούτε ο τρόπος που την αναζητάς ποινικά κολάσιμος.

σαφώς

 

και κάποιες περιπτώσεις που μόλις χωρισαν από τον γάμο τους ξαφνικά άρχισε να τους πνίγει και η σχέση....... και τελικά αποδείχτηκε ότι αυτό που τους έπνιγε ήταν ο....εαυτός τους ....και μέσα σε όλο αυτό το ....πνίξιμο είναι και κάτι έρμα παιδάκια που τα σέρνουν σαν βαρκούλες δεξιά και αριστερά....αυτά σε τι έφταιξαν;;;;;;

 

ας είμαστε και λίγο πιο μαζεμένοι με το εγώ μας πια.... μόνο την καλοπέρασή μας κοιτάμε.... ας κοιτάξουμε και λίγο γύρω μας ας προσπαθήσουμε να σώσουμε τον γάμο μας πριν ξενοκοιτάξουμε... έχουμε καβαλήσει, και πρώτη εγώ, ένα καλάμι 2 μέτρα και δεν παλεύουμε τίποτε.... που ελέχθη ότι μάγγας είναι αυτός που τα παρατάει;;;; ο εγωιστής ο εαυτούλης;;; να το παλέψουμε κυρίες και κύριοι όσο δεν πάει με ειδικούς γιατί το χρωστάμε στα παιδιά μας (δεν μιλάω φυσικά για ακραίες περιπτώσεις ...) και μετά αν δεν γίνεται τίποτα τι να πω .... τότε ναι.....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα για τα χαπια.....αυτο που της ειπα κ γω ειναι αν τωρα,επειδη μαλωσατε κ χωρισατε,η οι συνθηκες κ τα αστερια δεν ευνοουν για να ειναι ολα καλα κ να βρεθειτε χωρις ανγχος κ στεναχωριες,παιρνει χαπια κ για τις δυο περιπτωσεις,τοτε τι θα γινει αν ζησει με τα παιδια σου,που οπως κ να το πεις,,δεν ειναι κ αγγελουδια,μπορει να εχει τη καλη διαθεση,αλλα αν βρεθει κατω απο αυτες τις συνθηκες,τη πιεση,τον εκενευρισμο,τις υποχρεωσεις για τα παιδια σου....εισαι σιγουρη για το πως θα αντιδρασει?κ εκεινη μου ειπε οτι οταν του το ειχε αναφερει,της ειπε οτι με τη καλη επικοινωνια που εχουν,ολα λυνονται....κ γω της ειπα,κ συ τωρα ξενοιασες?κ μου ειπε οχι....συμφωνω οτι ο καθενας ζηταει κ βρηκε στο προσωπο του αλλου τα δικα του θελω....κ απο την αλλη,ενας ανθρωπος που δε μπορει να διαχειριστει το συναισθημα του τοσο πολυ,κ να μη μπορει να λειτουργησει,ειδικα στις αρχες μιας σχεσης,μου φαινεται καπως....ολοι ειμαστε ευαισθητοι,αλλα τοσο...κ ειδικα ενας αντρας....

Link to comment
Share on other sites

Πολλά πράγματα δεν έχουν ηθική αξία ας μην το πάμε κατά εκεί.Γνωρίζω κάποιες περιπτώσεις παντρεμένων που φλέρταραν κακώς για μένα αλλά το έκαναν και κατέληξαν να ζήσουν αρμονικά με τον νέο τους σύντροφο. Η ευτυχία δεν είναι πάντα ηθική ούτε ο τρόπος της αναζητησης της ποινικά κολάσιμος αλλά δεν παύει να είναι δικαίωμα.

 

Ναι καλά.......μέχρι να φλερτάρουν ξανά και να βρουν τον επόμενο.....κάποια πράγματα είναι τόοοοσο προβλέψιμα....!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια δική μου φίλη θα την συμβούλευα να σταματήσει να σκέφτεται μόνο τον εαυτό της και να βάλει σε προτεραιότητα την οικογένεια της..απο ότι κατάλαβα η φίλη σου ψάχνει να βρει προβλήματα στον γάμο της για να δικαιολογήσει την συμπεριφορά της στον εαυτό της.

είναι πολύ ανώριμη και εγωίστρια, που απο μια γνωριμία απλά σκέφτεται να διαλύσει το σπίτι της, αλλά και να την αποτρέψεις τώρα να το κάνει εφόσον το νοιώθει κάποια στιγμή θα το κάνει

και αυτή η καραμέλα '' παντρεύτηκε μικρή δεν είχε άλλες εμπειρίες'' πόσο με εκνευρίζει!!!!!!!!!!

θες εμπειρίες κυρία μου??τότε γιατί έκανες οικογένεια μικρή???

έλεος πια!!!!!!!!!!!!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ τι καλός άνθρωπος........φτου του (στην κυριολεξία όμως το φτύσιμο)....από την αρχή δεν ήξερε ότι έμπλεκε με παντρεμένη?

Μετά θυμήθηκε τις ηθικές αξίες του και αφού την μπιπ.......?

Μάλλον πέρασε στην επόμενη παντρεμένη που ψάχνεται στο νετ....

 

 

 

ναι,απο την αρχη ηξερε τη κατασταση της....κ εχεις δικιο,η ηθικη δε κολλαει τωρα,απλα αυτο που της ειπε,ηταν οτι νομιζε οτι το σπιτι της ειναι διαλυμενο,οχι οτι αυτος θα μπει κ θα της το διαλυσει...χαρακτηριστικα μου ειπε,οτι ειπε οτι αυτος ηταν το φυτιλι,το μπαρουτι,υπηρχε.....τωρα ομως που η φιλη μου εμεινε,αυτος αισθανεται προδομενος κ δευτερος,οτι τον πληγωσε,κ αν δεν υπαρχει η παραμικρη ελπιδα,δεν υπαρχει λογος να το τραβανε,γιατι θα γινει αρρωστημενο,θα τσακωνονται κ τετοια....κ σε αυτο της ειπα οτι εχει δικιο,αν αποφασισε να χωρισουν,πρειε να τον αφησει να φυγει,να κανει κ αυτος τη ζωη του,δε μπορει να τα θες ολα δικα σου...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα για τα χαπια.....αυτο που της ειπα κ γω ειναι αν τωρα,επειδη μαλωσατε κ χωρισατε,η οι συνθηκες κ τα αστερια δεν ευνοουν για να ειναι ολα καλα κ να βρεθειτε χωρις ανγχος κ στεναχωριες,παιρνει χαπια κ για τις δυο περιπτωσεις,τοτε τι θα γινει αν ζησει με τα παιδια σου,που οπως κ να το πεις,,δεν ειναι κ αγγελουδια,μπορει να εχει τη καλη διαθεση,αλλα αν βρεθει κατω απο αυτες τις συνθηκες,τη πιεση,τον εκενευρισμο,τις υποχρεωσεις για τα παιδια σου....εισαι σιγουρη για το πως θα αντιδρασει?κ εκεινη μου ειπε οτι οταν του το ειχε αναφερει,της ειπε οτι με τη καλη επικοινωνια που εχουν,ολα λυνονται....κ γω της ειπα,κ συ τωρα ξενοιασες?κ μου ειπε οχι....συμφωνω οτι ο καθενας ζηταει κ βρηκε στο προσωπο του αλλου τα δικα του θελω....κ απο την αλλη,ενας ανθρωπος που δε μπορει να διαχειριστει το συναισθημα του τοσο πολυ,κ να μη μπορει να λειτουργησει,ειδικα στις αρχες μιας σχεσης,μου φαινεται καπως....ολοι ειμαστε ευαισθητοι,αλλα τοσο...κ ειδικα ενας αντρας....

 

 

παρακινδυνευμένο αυτό που θα πω αλλά υπάρχει και το σενάριο.......

όπου ο συνδιασμός ευαισθησία+ψυχ. χάπια+ ανικανότητα = κατάθλιψη με λήψη χαπιών που προκαλούν ανικανότητα ως παρενέργεια και παίρνει και μπλέ μπας και καταφέρει κάτι ,όσο για την συμπεριφορά ...τα άτομα αυτά πανικοβάλλονται μετά και τα σταματάνε όλα......

γιαυτό και αντιδρά έτσι ...

αντιλαμβάνεστε τι ευτυχισμένες στιγμές την περιμένουν τότε και...αυτή και τα παιδιά της.......:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αυτή η γυναίκα με τι λογική σκέφτηκε να χωρίσει (και αύτο άντε και το δέχεσαι εφόσον δεν περνάει καλά) και να ζήσει με κάποιον που στην ουσιά δεν γνωρίζει καθόλου και κυρίως πως εμπιστεύεται αυτόν τον άνθρωπο να μείνει με τα παιδιά της??δεν φοβάται???έχει σκεφτεί σε τι δοκιμασία θα υποβάλει τα παιδιά της????

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

και αυτή η καραμέλα '' παντρεύτηκε μικρή δεν είχε άλλες εμπειρίες'' πόσο με εκνευρίζει!!!!!!!!!!

θες εμπειρίες κυρία μου??τότε γιατί έκανες οικογένεια μικρή???

έλεος πια!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

κοιτα,επειδη κ γω καποιες φορες νιωθω ετσι,επειδη παντρευτηκα μικρη,τη καταλαβαινω....εχεις δικιο,δεν επρεπε να παντρευτουμε μικρες,αλλα τωρα ο χρονος δε γυρνα....κ ναι,δε μπορουμε να ζησουμε τωρα οτι δε ζησαμε,κυριως γιατι εχουμε,παιδια,αυτη δυο κ γω τρια!!!!οποτε,μαζευονται τα λουρια,κ μπαινουν αλλες προτεραιοτητες,αλλα οπως ειπα,κ γω καμια φορα λεω, α ρε νανσυ,απο μικρη στα βασανα.....

Link to comment
Share on other sites

παρακινδυνευμένο αυτό που θα πω αλλά υπάρχει και το σενάριο.......

όπου ο συνδιασμός ευαισθησία+ψυχ. χάπια+ ανικανότητα = κατάθλιψη με λήψη χαπιών που προκαλούν ανικανότητα ως παρενέργεια και παίρνει και μπλέ μπας και καταφέρει κάτι ,όσο για την συμπεριφορά ...τα άτομα αυτά πανικοβάλλονται μετά και τα σταματάνε όλα......

γιαυτό και αντιδρά έτσι ...

αντιλαμβάνεστε τι ευτυχισμένες στιγμές την περιμένουν τότε και...αυτή και τα παιδιά της.......:confused:

 

 

 

να σου πω οτι αυτο το σεναριο το σκεφτηκα κ γω.....αυτη η υπρβολικη ευαισθησια,δε λεω ωραια ειναι να σε νοιαζονται πολυ κ να στο δειχνουν κ τα λοιπα,αλλα χαπια γιατι χωρισατε?χαπι στη δευτερη συνευρεση?κ απο την αλλη ρε κοριτσια,της ειπα,καλα,τοσο βλακας ειναι που σου το ειπε?κ μου ειπε οτι της το πε κ καλα γιατι δε θελει να της κρυβει τπτ

Link to comment
Share on other sites

να μην σκέφτεσαι από μικρή στα βάσανα αλλά ότι θα ξεμπερδέψεις μικρή.... όταν θα είσαι π.χ. 45 θα έχεις μεγάλα παιδιά , περισσότερα λεφτά και θα μπορείς ξανανιώσεις (ταξίδια έξοδοι....)αν .....δεν κολλήσεις πάνω στα παιδιά σου γεμίζοντας τα με ενοχές του τύπου¨"εγώ που θυσιάστηκα για εσένα....." :P όπως κάτι περιπτωσάρες που ξέρω και δεν τις πιάνεις από πουθενά.......:shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...