Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Νίκη

Recommended Posts

Ναι βρε κορίτσια και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαλα 12 κιλά και τα έχασα όλα και στην δεύτερη 10 γιατί έπαθα και εγώ αυτό με το στομάχι μου που ειχε πιεστει πολυ και έχω χάσει 4 επιπλεόν. απλά το σώμα δεν είναι όπως παλια. Εχω ένα φουσκωμα στην περιοχή της κοιλιάς . Γι αυτό σκέφτηκα να χάσω ακόμη περισσότερο. βεβαια εγώ δεν θηλάζω και εννοείται ότι κατά την διάρκεια του θηλασμού απαγορεύονται όλα τα βοηθήματα. Εμένα πάντως ο θηλασμός δεν με βοήθησε να χάσω ούτε γραμμάριο. Πρήστηκα περισσότερο. Τα έχασα όμως μόλις σταμάτησα .........

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 524
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα κιλά της πρώτης μου εγκυμοσύνης τα έχασα με διατροφή από διαιτολόγο συν τη γυμναστική.

Οταν λοιπόν τα κατάφερα ξανά έμεινα έγκυος....

Το πρόβλημα ξεκίνησε όταν διακόπηκε η δεύτερη εγκυμοσύνη μου όταν ήμουν 5 μηνών. 'Εκτοτε δεν έχασα τα κιλά που μου είχαν μείνει έμεινα τρίτη φορά έγκυος και τώρα έχω ότι έμεινε από τις δύο εγκυμοσύνες.

Εν τω μεταξεί όταν στεναχωριέμαι ή πιέζομαι ΤΡΩΩ. Ναι μεν δεν έχω πάρει άλλα κιλά αλλά και δεν αδυνατίζω........

 

Πρέπει να βρω χρόνο για να ψάξω ένα διαιτολόγο να με στηρίξει. Ή μήπως χρειάζομαι ψυχολόγο?

Link to comment
Share on other sites

το είδα αλλά είδα επίσης ότι μετά τις 17 Ιούνη ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... :) κάνετε τη γνωστή δίαιτα της πάπιας :lol::lol::lol:

Κάτι τέτοιο γι΄αυτό δεν γράψαμε :lol::lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το είδα αλλά είδα επίσης ότι μετά τις 17 Ιούνη ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... :) κάνετε τη γνωστή δίαιτα της πάπιας :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol:

Θα σου πω. Οσο προσεχα και καταπιεζομουνα και δεν εχανα! τις τελευταιες 2 εβδομαδες και λογω ζεστης δεν τρωω το βραδυ, μονο φρουτο. κι έχασα 1-2 κιλά! Δε βαριέσαι, μάζευε κι ας είν και ψίχουλα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ξεκίνησα εγκυμοσύνη με 17 κιλάκια παραπάνω;

Τί να πεί κανείς... Τώρα ο γιατρός λεέι να μην πάρω πάνω από 13 και μετά θα χαθούν με το θηλασμό. Κάτι μου λέει ότι δεν θα είναι τόσο απλό!

Talkirti πριν το γάμο είχα ακολουθήσει δίαιτα από διαιτολόγο και φύγανε εύκολα. Το έχεις δοκιμάσει;

 

 

 

 

θα σας πω κι εγω τη φαση που περασα για να παιρνετε κουραγιο!ξεκινησα την εγκυμοσυνη με 27 κιλα παραπανω απο τα κανονικα μου και πηρα 20 στην εγκυμοσυνη!!!!!!!!!συνολο?????ναι ναι...47 ολοκληρα κιλα!!!βγαλε το μωρο-υγρα γεννας κλπ μενουν 37κιλα!!ειμαι 30 κιλα κατω απο τοτε που γεννησα και θελω ακομα 7-8 για να ειμαι ευχαριστημενη!!!!!και ολα αρχισαν απο τη βαφτιση-ο μικρος ηταν 6,5 μηνων και δεν εβρισκα ρουχα στο νουμερο μου,μεχρι που πηγα phainomeno!!!!!μπορει να πηρα xs για αυτο το μαγαζι,αλλα με πειραξε παρα πολυ!!!!!πεισμωσα για πρωτη φορα τοσο πολυ στη ζωη μου,θυμωσα με μενα γιατι ειμαι συμπαθητικη στο προσωπο και ολοι μου ελεγαν "εισαι τοσο γλυκουλα,αν ειχες λιγοτερα κιλα..."ε,τοτε με φανταστηκα λεπτη και με φανταζομουν συνεχεια!!!ειχα αυτη την εικονα στο μυαλο μου και τα καταφερα!επισης γλιτωσα απ την οσφυαλγια που με ταλαιπωρουσε τα τελευταια 4 χρονια!!νιωθω πολυ ωραια,ειναι η πρωτη ανοιξη που περασα που δεν ειχα το αγχος πως να χασω καποια κιλα....για το καλοκαιρι φυσικα και μολις θα ερχοταν ο χειμωνας θα τα ξαναεπαιρνα!!πηρα την αποφαση,το εφτιαξα στο μυαλο μου καταλαβα οτι οσο πιο αργα χαθουν τοσο πιο σταθερα θα ειναι!Μαιος 06 μεχρι Οκτωβριος 06 ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ!!!!!Ολοι ξερουμε τι να κανουμε-υγειηνη διατροφη-γυμναστικη-νερο!!αυτα εκανα αποφασισμενη να φτασω στο στοχο μου!!οσοι ειδαν τις φωτο της συναντησης μπορουν να καταλαβουν αλλα δε μπορουν να φανταστουν πως ηταν η nafsika συν 30 κιλα!!!!!δεν θελει αγχος,πρεπει να εισαι ηρεμη οταν ξεκινησεις τα σωστα!!!απο τον Οκτωβριο και τι δεν τρωω και δεν πηρα κιλο!!!κι αν πηρα ενα ηταν στη νηστεια του Πασχα το οποιο εφυγε πολυ γρηγορα απο πανω μου!!!!δεν θελω να ξαναγινω ποτε οπως ημουν!!!και δεν θα γινω ποτε!!!το υποσχεθηκα στον εαυτο μου πως δεν θα του κανω ποτε κακο!!!!!!!και ειναι το χειροτερο που θα εκανα γιατι αυτο το ψυχολογικο που περνας οταν θελεις να χασεις βαρος δε συγκρινεται με τιποτα!!!!! :)

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου Ναφσικά! Πρέπει να είσαι πολύ περίφανη για τον εαυτό σου. Σου εύχομαι να κρατήσεις την υπόσχεσή στον ευατό σου. Και πάλι συγχαρητήρια:!:

 

Όσο για μένα ξεκίνησα 55 κιλά, έβαλα 12 κιλά και τώρα είμαι 51. Βέβαια και στην εγκυμοσύνη και τώρα δεν κάνω υπερβολές, όχι ότι στρερούμαι κάτι αλλά είμαι προσεκτική. Προσπαθώ να ακολουθώ μια σωστή κυρίως διατροφή, όσο βέβαια μπορώ.

Ο άντρας μου όμως αντίθετα τα τελευταία χρόνια έχει πάρει πολλά παραπανήσια κιλά που δεν λέει να τα ξεφορτωθεί. :cry:

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου 64 κιλά περίπου δηλαδή 8 κιλά παραπάνω απο το κανονικό..πήρα 12 κιλά περίπου και έφτασα 76...με το που γέννησα μέσα σε 15 μέρες είχα χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης αλλά μου είχαν μείνει τα δικά μου τα παραπανίσια και μαζί με το πρίξιμο της κοιλιάς δεν έκλεινε κανένα παντελόνι...Πήγα και πήρα μεγαλύτερο νούμερο παντελόνια αν και είχα αφόρετα στην ντουλάπα (πολλά νεύρα τότε &@#%^$@@).. ο χρόνος πέρναγε και τα κιλά αλλά και το πρήξιμο της κοιλιάς δεν υποχωρούσαν...ο άντρας μου απο την άλλη είχε βάλει περίπλου 15 κιλά παραπάνω τα τελευταία 2 χρόνια και τελικά τον Μαίο που μας πέρασε αποφασίσαμε να πάμε σε διαιοτολόγο γίατί δεν γινόταν άλλο...

 

Τα καταφέραμε τελικά...έχασα μέχρι τώρα 6 κιλά και η διαφορά φαίνεται πολύ...μέχρι που εξαφανίστηκε και η κοιλιά μου και επανήλθα στα κανονικά..και ο άντρας μου το ίδιο έχει χάσει 10 κιλά..

 

Πάντως είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις όμορφα με το σώμα σου και να νιώθεις ότι μπορείς να το κουμαντάρεις και να πετύχεις τον στόχο σου

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες μου μετά από 3 γέννες μου έχουν μείνει 15 κιλά που μου περισεύουν. Αν τα θέλει καμία να το δηλώσει.... Τα χαρίζω :D

 

Κορίτσια βοηθείστε 14 μήνες μετά και δεν μπορώ να τα αποχωριστώ. Με έχει ψιλοπάρει από κάτω.

Διατροφή ξεκινάω, συμβαίνει κάτι και από κούραση ή στεναχώρια σταματάω.

Γυμναστική τα ίδια.

Καμιά καλή πρόταση?

 

Εγώ θα'θελα τα 5 στείλτα κατά δω. Μην με βρίσετε αλλά είμαι από τις σπάνιες περιπτώσεις που έμεινα η μισή μετά την γέννα..... πάντα ήμουν αδύνατη και έτρωγα ότι ήθελα αλλά αυτό παραπάει... σε λίγο θα χωράω από τις χαραμάδες.

Και να'ξερα πως γίνεται να σας βοηθήσω λίγο ....... δεν ξέρω ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυρίες μου μετά από 3 γέννες μου έχουν μείνει 15 κιλά που μου περισεύουν. Αν τα θέλει καμία να το δηλώσει.... Τα χαρίζω :D

 

Κορίτσια βοηθείστε 14 μήνες μετά και δεν μπορώ να τα αποχωριστώ. Με έχει ψιλοπάρει από κάτω.

Διατροφή ξεκινάω, συμβαίνει κάτι και από κούραση ή στεναχώρια σταματάω.

Γυμναστική τα ίδια.

Καμιά καλή πρόταση?

 

Εγώ θα'θελα τα 5 στείλτα κατά δω. Μην με βρίσετε αλλά είμαι από τις σπάνιες περιπτώσεις που έμεινα η μισή μετά την γέννα..... πάντα ήμουν αδύνατη και έτρωγα ότι ήθελα αλλά αυτό παραπάει... σε λίγο θα χωράω από τις χαραμάδες.

Και να'ξερα πως γίνεται να σας βοηθήσω λίγο ....... δεν ξέρω ρε παιδιά.

 

 

 

:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεκινησα την 1η εγκυμοσύνη 51 κιλα. Μετα την πρωτη γεννα "κρατησα" γυρω στα 5 κιλα, και μετα τη δευτερη περιπου τοσα, ομως χωρις να κανω κατι τελικα, 2 χρονια περιπου μετα το δευτερο παιδι επανηλθα στα 52!!! Ομως αρχισα να μην προσεχω - τρωω στη δουλεια ό,τι τύχει - και εχω ξαναπαρει 2-3 κιλακια που δεν ξερω πως θα φυγουν. Ασε που η κοιλιτσα εχει μια χαλάρωση... Βεβαια, τι περιμενα, αφου δεν εκανα ποτέ γυμναστικη..

 

Παντως, για όποια ενδιαφερεται, εχω να συστησω 2 ωραιοτατα βιβλιαρακια ειδικα για μαμαδες (για το ενα υπαρχει και DVD) και τα οποια ειχα αγορασει απο το amazon:

 

Getting Back in Shape: Fitness and Nutrition After Pregnancy and Beyond

&

Back in Shape: The 10-week Post Baby Recovery Plan.

 

Δεν τα εφάρμοσα ποτε - ως κλασσικη τεμπελα - ισως βεβαια και τωρα να μην ειναι αργα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ μία απογοητευμένη με τον εαυτό μου :cry: ....

 

Με την εγκυμοσύνη πήρα 19 κιλά, μετά τη γέννα ακριβώς έχασα τα 7 και εμειναν τα 12, συν 5 που ήθελα να χάσω πριν την εγκυμοσύνη....χονδρικά 20!!!!!!

 

Υποτείθεται ότι ο θηλασμός βοηθάει, αλλά εγώ όσο θηλάζω, όση προσπάθεια και να κάνω δεν έχω χάσει ούτε γραμμαριο :cry::cry::cry:

 

Και είμαι από τους δραστήριους ανθρώπους και γενικά στη διατροφή μου είμαι από τους πειθαρχημένους :shock: !!!!

 

Δεν ξέρω τι έχει συμβει.... η παιδίατρος και διάφοροι άλλοι μου λένε ότι στον χρόνο απάνω θα αρχίσω να χάνω και αμα κόψω τον θηλασμό αλλα εγώ δισπιστώ! :roll:

 

Πρέπει να αρχίσω γυμναστήριο που ήμουν τακτική προ εγκυμοσύνης νομίζω. Τουλάχιστον αυτό είναι το πλάνο για αρχή.....

 

Αλλά πραγματικά νιώθω χάλια..... :oops::cry: Δεν αντέχω να με βλέπω έτσι, και κάνω και κακό στη σχέση μου!!!!

 

Το μόνο που με κρατάει από την κατάρρευση είναι η φατσούλα της όταν με κοιτάει και χτυπιέται από χαρά!!! :D

 

Κατά τα άλλα όμως, νιώθω σε αδιέξοδο ως προς την εικόνα μου....

Link to comment
Share on other sites

Καλε εμενα απο τη φωτογραφια σου μου φαινεσαι μια κουκλα!! :shock:

 

Λοιπον,ασε την απογοητευση και ξεκινα το γυμναστηριο!Θα σου φτιαξει και τη διαθεση.Μπορεινα ειναι και ενας λογος που δεν χανεις κιλα αφου πηγαινες παλαιοτερα γυμναστηριο και τωρα οχι.Ο οργανισμος σου ισως να συνηθισε να καει τις θερμιδες με αυτο τον τροπο και τωρα να...του περισσευουν!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε εμενα απο τη φωτογραφια σου μου φαινεσαι μια κουκλα!! :shock:

 

 

Και μένα το ίδιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για σύνηλθε!!! Μπορεί και η κακή σου διάθεση να χαλάει το μεταβολισμο σου... ίσως και αν δεν κοιμάσαι πολύ καλά... Ξεκίνα γυμναστήριο και πανω απο όλα εκτός απο την φατσουλίνα της όμορφης κορούλας αρχισε να αγαπάς... και την πανέμορφη κυρία που την κρατάει αγκαλια... Πίστεψε μας το αξίζει.... :wink:

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, σας ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση!!!!! Ειλικρινά μου δώσατε κουράγιο! :) Και έχετε δίκιο που μου λέτε να συνέλθω και να φτιάξω τη διάθεσή μου, γιατί δεν ξέρω αν φταίει και αυτή για την κατάστασή μου αλλά σίγουρα δεν βοηθάει.

 

Ναστε καλά! :D

 

Είναι μέρες που σιχαίνομαι το σώμα μου και επειδή μου συμβαίνει αυτό νιώθω ενοχές γιατί ξέρω ότι αυτό το σώμα φρόντισε το μωράκι μου με τον καλύτερο τρόπο και πέρασε πολλά για να το φέρει στον κόσμο και δεν πρέπει να το κατηγορώ.... φαυλος κύκλος! Αλλά είπαμε... θα συνέλθω :wink: !

 

Και εγώ πιστεύω ότι ίσως να φταίει που πριν ήμουν πιο δραστήρια και ότι πρεπει να ξεκινήσω γυμναστήριο άμεσα... Απλά ο χρόνος πια έιναι ελάχιστος και νιώθω τόσο κουρασμένη! Θα το κάνω όμως αμέσως μετά τις διακοπές! Ακόμα κι αν σημαίνει ότι θα πηγαίνω στα κλεφτά παρασκευη σαββατο και κυριακή!

 

Ευχομαι σε ολες και όλους μας δύναμη και κέφι και γλυκά φιλιά σε όλα τα μωράκια του forum!!!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βρεθεί μια μαμά που να είναι και γυμνάστρια για να σας κάνει αυτό που κάνουν στην αμερική.....

( http://parents.org.gr/health/?sid=236 )

που κάνουν γυμναστική μαζί με τα μωρά τους... ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.....

τι κρίμα που δεν υπάρχει εδώ....

 

άντε κάντε δημόσιες σχέσεις και βρείτε μια μαμά γυμνάστρια!!!!

πραγματικά όχι τίποτε άλλο, χάρη θα της κάνετε γιατί μιά χαρά επάγγελμα γίνεται...

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Η νονα της αδελφης μου ειναι και γυμναστρια και μαμα... Να της το προτεινω αλλα υπαρχει ενδιαφερον? Εν τω μεταξυ δεν δουλευει τωρα σε καποιο σε καποιο γυμναστηριο οπότε θα πρεπει να υπαρξει ενας χωρος για να το κανουμε..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

και στη φύση μια χαρά είναι.......

έχει ίντερνετ ? δείξε της το άρθρο ή πες της να ενημερωθεί.

εάν θέλει να το κάνουμε, σίγουρα κάποιος χώρος θα βρεθεί για αυτό, ή εκείνη μπορεί να ενημερώσει κάποιο γυμναστήριο που ξέρει εκείνη,

έτσι ώστε να γίνεται σε γυμναστήριο.

 

αλλά όπως είδα απο τα αμερικάνικα σιτε, γίνονται και έξω αυτά, αλλά σε χώρους με πράσινο..

στο ΟΑΚΑ έχει αρκετό χώρο πχ.. έχει γκαζόν εκεί? νομίζω δεν είχε...

 

το βασικό είναι εκείνη να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο και εσείς όσες το θέλετε να οργανωθείτε μεταξύ σας.

δεν ξερω εάν μπορούμε να κάνουμε κάτι μέσω της εταιρείας του parents... ας δούμε εάν θέλει εκείνη πρώτα.

 

πρέπει πάντως να είναι κάτι που θα γίνει και στην Ελλάδα, κρίμα είναι..

και απο ότι είδα πρέπει να είναι εντελώς ευχάριστο και ωφέλιμο και για μαμά και για παιδί ...

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ 1ηs ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΑ ΕΧΑΣΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ 2η ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΟΘΩ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΚΑΙ Η ΚΥΤΑΡΙΤΙΔΑ :cry: ΓΙΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ.... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ;ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΓΥΟΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΠΡΙΝ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Βρε κοριτσια επανερχομαι στο θεματακι γιατι μετα τη γεννα μου κοπηκε η ορεξη κομματακι. (φτου μην το ματιασω και μου ξαναρθει οπως πριν!)

 

Ξεκινησε απο το νοσοκομειο που με τους ορους κλπ αηδιες δεν μου ερχοταν να φαω τιποτα και τωρα τρωω λιγο το μεσημερι και νιωθω λες και εφαγα κανενα γουρουνοπουλο!

 

Ειναι λογικο αυτο ενω θηλαζω κιολας?

Κανονικα θα επρεπε να παρατρωω κιολας να τρωει και ο μπουμπουκος μου!

 

Εν τω μεταξυ απο τα 25 κιλα που εβαλα στην εγκυμοσυνη μετα απο τρεις εβδομαδες εχω χασει τα 17 και παρολο που δεν πολυτρωω μου φαινονται λιγα.

Link to comment
Share on other sites

mimika για το θηλασμό χρειάζεσαι περίπου 500 θερμίδες επιπλέον, όποτε μην ανησυχείς γιατί δεν παρατρώς! Αρκεί να τρέφεσαι σωστά! Εγώ θα χαιρόμουν να έχανα τα κιλά τόσο εύκολα!

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγώ πήρα 12 κιλά στην εγκυμοσύνη΄γέννησα με κ.τ, μετά το μαιευτήριο έχασα τα 8 και τους υπόλοιπους 3 μήνες 2. ¨Οσο για το θηλασμό¨αυτό που έχω διαπιστώσει είναι πως μου έχει αυξήσει την όρεξη!!! Λογικό βέβαια γιατί αυξάνονται οι θερμιδικές απαιτήσεις αλλά τα κιλά και οι ψυχολογία επηρρεάζονται αντιστρόφως ανάλογα! όσο μειώνονται τα κιλά τόσο ανεβαίνει η διάθεση. ¨Οσο για τα ρούχα- αγόρασα μεγαλύτερο νούμερο. Δε θα βασανίζομαι να μπω σε μικρότερο νούμερο! Κατανοώ πως ο σωστός ρυθμός είναι περίπου 1 κιλό το μήνα. Ας ελπίσουμε πως μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω επανέλθει. Με τη χαλάρωση όμως τι γίνεται; Έκανα 3-4 φορές τις ασκήσεις από το CD της Sindi Croford αλλά τώρα βαρίεμαι...ένα μαγικό ραβδάκι κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Διάβασα οτι οι περισσότερες πήρατε περίπου 12-15 κιλά και αγχώθηκα γιατί εγώ ήδη έχω πάρει 5!!! :oops:

Ίσως 2-3 κιλάκια να είναι και επειδή έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο.

Δεν έχω αυξήσει τόσο δραματικά το φαγητό, αλλα βλέπω οτι παίρνω συνεχώς κιλά και έχω ήδη χάσει τη μέση μου, για να μην πώ για τα πόδια και την περιφέρεια.

Δεν μου κάνουν τα ρούχα μου καθόλου!

Βέβαια φόραγα κι εγω small ή 0-1 νουμερα και τα έπαιρνα και όλα τσίτα.

Αφήστε δράμα! βλέπω το σώμα μου και δεν με αναγνωρίζω!

Το περίεργο είναι οτι η κοιλιά δεν φαίνεται ακόμα και όλοι μου λένε οτι πάχυνα :cry:

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...